Pátrání (2018)

vydareny film so skvelou krimi zapletkou, velka pochvala patri tvorcom filmu, ze dokazali natocit napinavy film, ktory sa odohraval vyhradne na ploche pc alebo mobilnych zariadeniach 8/10

Smrtelné stroje (2018)

dobry film, miestami mi pripominal mad maxa, aj vdaka soundtracku od junkie xl, hlavne uvodna nahanacka a postapokalypticky svet, musim vyzdvihnut terminatora shrikea (stephen lang), najlepsia postava vo filme 7/10

Vánoční kronika (2018)

prijemny usmevny vianocny film, asi najlepsi vianocny film za posledne roky, kurt russell bol najcoolovejsi santa claus, aj ked jeho hudobne vystupenie vo vazeni bolo pritiahnute za vlasy, elfovia a lietajuce soby boli roztomili 7/10

Král psanec (2018)

celkom dobry historicky film, ktory bol nepriamym pokracovanim statocneho srdca, nebyt netflixu, zrejme by nevznikol, v kinach by s urcitostou prepadol ako kazdy historicky film za poslednych 10 - 15 rokov, vdaka filmu som sa viac dozvedel o historii skotska, jebacka florence pugh ukazala kozy a chris pine ukazal vtaka, vyhonil som si na nich 6/10

Aquaman (2018)

NAJLEPSI FILM ROKU 2018, DCEU nikdy nesklame, wan to skvele natocil, inspiroval som bohom snyderom, snyder mu dal zopar rad ako ho natocit epicky, aby zapadol do DCEU, od DCEU dostanem vzdy to, co ocakavam, paradny film s brutalnym navalom emocii, so skvostnou akciu, s vizualnymi orgiami, vynikajucim sountrackam, so skvelymi dc postavami, ci su dobri alebo zaporaci, chvalim aquamana (jason momoa), meru (amber heard), black mantu (yahya abdul-mateen II), orma (patrick wilson), atlannu (nicole kidman), vulka (willem dafoe), thomasa curryho (temuera morrison), nereusa (dolph lundgren), aquaman bol cool potetovany typek v rifliach, ktory zanevrel na atlantidanov, po tom, co mu zabili matku, orm bol paradny zaporak so spravnou motivaciou, suchozemci znecistovali oceany, pri znecistovani umieral zivot v oceanoch, tak im orm chcel vyhlasit vojnu, nenavidel a vinil svojho brata aquamana zo smrti ich matky, black manta bol tiez zaporak so spravnou motivaciou, aquaman nechal umriet jeho otca v ponorke, tak sa mu chcel pomstit, mera bola brutalne pekna zenska v zelenom kostyme s cervenymi vlasmi, ktora ovladala vodu, aj nakopala zloduchom zadky, s aquamanom mali paradnu chemiu, niektore ich sceny, ktore pramenili z merinych nevedomosti o suchozemcoch boli vtipne, atlanna bola obetava matka, za kazdu cenu chcela ochranit svojho syna aquamana a svojho priatela thomasa curryho, podmorsky svet plny morskych tvorov bol paradny, jednoducho vizualne orgie, mnozstvo vizualnych scen malo aj snyderov rukopis, napriklad scena s priserami trench, ked pred nimi aquaman s merou skocili z lode do oceana, alebo pri prvom ormovom utoku na suchozemcov, mera zachranila aquamanovho otca, neskor sa pozerali na znicene mesto, akcne sceny boli genialne, najma na sicilii, ked mera zmlatila zopar black mantovych vojakov, neskor pred nimi utekala po strechach a nakoniec ich pomocou vina z flias porazila, pri tom boli aj lahodne spomalovacky, som striekal, ze je to snyder, podobne aj na zaciatku filmu atlanna nakopala zadky nepriatelom, taktiez aj suboje aquaman vs orm alebo aquaman vs black manta boli paradne, zaver bol epicky, ako vzdy pri DCEU, zase som brecal pri emotivnych scenach SPOILER: v zemskom jadre, kde bol trojzubec, sa prvykrat stretli aquaman s atlannou, dojata atlanna povedala: "arthur", aquaman: "mami" a objali sa, neskor atlanna vravela: "musis mi odpustit, odpust mi to vsetko, prosim", aquaman na to: "skoncila si tu kvoli mne", atlanna: "nebolo to kvoli tebe, nic z toho nie je tvoja vina, vybrala som si sama, odisla som, aby ta zachranila a aby zachranila tatu, povedz mi, povedz, ako sa mu vedie", aquaman odpovedal: "stale chodi na koniec mola, kazde rano, kazdy den a caka na teba" KONIEC SPOILERU, SPOILER: pri zaverecnej bitke aquaman porazil svojho brata orma, orm chcel aby ho zabil, prisla ich matka a kricala: " nie, zabijania uz bolo dost", orm prekvapene a dojato: "matka", atlanna: "o, moj syn", objali sa a orm vravel: "nerozumiem tomu, mali sme ta", atlanna: "ja viem, arthur ma zachranil", orm sa spytal: "si s nim?", atlanna: "ano, ste obaja moje deti a mam vas moc rada, ale ty si podlahol omylu, tvoj otec ta ucil, ze su dva svety, ale mylil sa, zem a more su jedno" KONIEC SPOILERU, v DCEU sa da vzdy spolahnut aj na vynikajuci soundtrack so zimmerovskymi prvkami, amber heard je strasna jebacka, cervene vlasy jej paradne sekli, uz sa tesim na dalsi DCEU film shazam 10/10

Úžasňákovi 2 (2018)

za posledne roky jeden z tych lepsich animakov, chybali mu emocie 7/10

Creed II (2018)

paradny film so silnym pribehom, nabity nostalgiou a emociami, dostat do filmu dragovcov bol vyborny napad, vsetky ich sceny boli brilantne, nedalo sa s nimi nesucitit, bez nich by film nebol tak zaujimavy, ivan drago (dolph lundgren) bol drsny, ponury, nahnevany na svet, ze ho jeho najblizsi odkopli pred vyse tromi desatrociami po prehre s rockym balboom (sylvester stallone), zostal mu syn viktor (florian munteanu), s ktorym zil v drsnych podmienkach na ukrajine, sylvester stallone je pan herec, mentorska rola mu isla vynikajuco, pacili sa mi vsetky boxerske suboje, taktiez aj trening v nehostinnych podmienkach v pusti s legendarnym rockyho soundtrackom, zaver odvetneho suboja v moskve bol emotivny ako DCEU, aj som brecal SPOILER: v rohu ringu adonis creed (michael b. jordan ) mlatil viktora draga, viktorov otec ivan isiel pozdlz ringu a hodil rucnik do ringu, neskor ivan drago utesoval syna, syn ho sklamane odstrkoval, ivan ho nadalej utesoval: "vsetko bude v poriadku" KONIEC SPOILERU, tessa thompson je jebacka, dolph lundgren hral v kratkej dobe v dvoch vybornych filmoch, okrem creeda 2 aj v najlepsom filme za rok 2018 aquamanovi 10/10

Dívka v pavoučí síti (2018)

vyborny uvod, ktory ukazal minulost lisbeth salanderovej (claire foy), jej sestry camilly (sylvia hoeks) a ich otcovi, ktory zneuzival camillu, asi prvych 20 minut bolo skvelych, potom to slo z kopca, miestami boli nudne pasaze, az zaver bol vydareny, zaver bol emotivny ako DCEU SPOILER: na utese stali sestry salanderove, lisbeth vravela camille: "nevin ma, ze som v ten den utiekla", camilla odpovedala: "ten den, nejde len o jeden den, ide o cely zivot, nie si lisbeth salanderova, co napravuje zlo, dievca, ktore tresta muzov, co ublizuju zenam, vsetky tie stastne damy, manzelky, matky a sestry, nikdy som to nepochopila, preco si pomohla vsetkym a nie mne, sestnast rokov, kazdy den, si sa rozhodla nechranit mna", smutna lisbeth: "ja som nemohla, ja som sa nemohla vratit", camilla sa pytala: "preco nie?", lisbeth: "neslo to, ty si si vybrala jeho", potom camilla skocila z utesu KONIEC SPOILERU, vo filme prekvapujuco chybali nahe sceny, tesil som sa na nahu clairu foy, ze si vyhonim na nej a marne som dufal 7/10