Kanibal39

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 26.6.2020  22:49
    Kostka 0 (2004)

Atmosférickejšie, akčnejšie, krvavejšie a scenáristicky výrazne zaujímavejšie ako paškvil hyperkocka. Evidentná je aj snaha vrátiť sa do sveta z jednotky, čo sú všetko klady. Škoda však, že tomu v poslednej tretine dochádza dych a záver síce uzatvára príbeh ako-tak logicky, ale nijak originálne.

• 15.6.2020  17:53
    Vražda! (1930)

Z hľadiska histórie kinematografie určite významné dielo, dokonca by som tipoval neskorší rok vzniku ako 1930 (!), ale ten príbeh už vyznieva v súčasnosti až príliš naivne. Chýba mu to, čo zdobí väčšinu Hitchcockových diel - väčšie napätie.

• 15.6.2020  10:20
    Chappie (2015)

Scenáristicky o kúsok slabšie ako Blomkampov najlepší kúsok District 9, no stále výborné. Opäť to pôsobí zámerne trochu béčkovo, no už len za sympatického robota Chappieho a prekvapivo výbornú dvojicu z Die Antwoord musím prihodiť aj piatu hviezdičku.

• 29.5.2020  11:51

Na prvé pozretie opäť nepochopiteľné, no čo je horšie, na rozdiel od iných Lynchových bizarností (Lost highway, Mulholland drive) nemám ani najmenšiu chuť pozerať to znova a hľadať vodítka vedúce k odpovediam či náznakom odpovedí. Dôvody, pre ktoré je to tak, sú zároveň dôvodmi, pre ktoré tomu dávam tie tri len s prižmúrenými očami. Absolútne tu totiž absentuje to, čo robí iné Lynchove filmy takými pôsobivými - geniálna audiovizuálna stránka. A osobne som mal celkom problém aj so stopážou. Tri hodiny boli pre mňa v tomto prípade ubíjajúce, hoci práve záverečná polhodina mi prišla najlepšia a vari sa v nej objavilo aj pár vodítok.

• 28.5.2020  15:31
    Ogroff (1983)

Na pomery ultralacného amatérskeho kúsku to má veľmi solídne gore, no inak je to príšerná absurdnosť. Žiadne dialógy, obskúrny hudobný sprievod a ako bonbónik pol hodiny pred koncom nezmyselný zvrat, ktorý je tam snáď len preto, aby režisér demonštroval, že pozná viaceré hororové subžánre. Odporučiť to možno len ľuďom vyhľadávajúcim filmové kuriozity.

• 28.5.2020  11:27

Zručne natočený uletený experiment? Rozhodne áno. Zároveň však nuda a nulový dej. Film neponúka takmer žiadne odpovede, len vrství na seba jeden podivný výjav za druhým.

• 23.5.2020  08:40
    Kůže (2017)

Jeden z najbizarnejších filmov, ktoré som v poslednej dobe videl. Občas to pôsobí smutne, inokedy až teatrálne komicky (sfukovanie sviečok). Ako celok to však funguje výborne a vďaka krátkej stopáži nie je priestor na nudu. Možno to nie je úplne na plný počet, no za nápad, odvahu a celkové vyznenie tomu nemôžem dať menej, hoci dokážem pochopiť celú škálu hodnotení. Holt, aj takto sa dá natočiť film o hľadaní lásky a životného šťastia.

• 20.5.2020  12:37

Vizuálne a hudobne výborné, ale ten film ako celok je podivný. Zápletka je síce na začiatku banálna, no cesta k záverečnému rozuzleniu je spleťou halucinácií (asi). Neviem ani presne odhadnúť, čo sa odohrávalo v realite a záver je už len vyústením tejto giallo lynchoviny, v ktorej som sa zrejme úplne nezorientoval. Teda za predpokladu, že to vôbec malo nejaký komplikovaný a chytrý dej a nebola to len experimentálna šialenosť.

• 17.5.2020  13:36
    Annihilation (2018)

Rozpačito prijatý žánrový mix, ktorý ma vyložene uchvátil. V mojom prípade fungoval dokonale najmä v prvej polovici, keď visí vo vzduchu neistota a nezodpovedané otázky. Potom sa už ide iným smerom a moje nadšenie trochu opadá, čo však neznamená, že by to nebol vyložený nadpriemer. So záverom mám drobné problémy, posledná scéna je klišé ako vyšité, no celkovo to je 90 % a rád tomuto nedocenenému kúsku zvýšim rating.

• 13.5.2020  09:04
    Extrémní držgrešle (TV pořad) (2011)

Trápnosť... Žiadny súdny človek to nemôže vnímať ako realitu.

• 9.5.2020  21:27

Na pozadí banálneho príbehu nám Tarantino naservíroval čiastočnú rekonštrukciu notoricky známeho prípadu. Opäť je to na môj vkus príliš uťahané a zdĺhavé, ale nemôžem povedať, že by ma úvodné dve hodiny výrazne nudili, čo ma úprimne milo prekvapilo. A keď sa nad tým zamyslím, je obdivuhodné, aký rozsiahly film dokázal natočiť Tarantino s jednoduchou myšlienkou. Osudy jednotlivých sledovaných postáv sa síce prelínajú iba minimálne, no i tak to pôsobí celé kompaktne.

• 9.5.2020  18:08

Ako dobrodružný film plne funkčné, pekne natočené v krásnom prostredí. Po necelej hodine prichádza žánrová výhybka, ktorá je možno diskutabilná, ale nie hlúpa či nezmyselná ako vo Ferryho Vertige (sprvu takisto výborný dobrodružný film z prírody), kde som ju nedokázal akceptovať. Tu to šlo a chvíľu sledujeme celkom solídny horor. Bohužiaľ, aj so všetkými klišé v správaní postáv. Záver neoriginálny, no čakal niekto niečo iné? Niekde medzi 3 a 4, ale prikloním sa vyššie, brazílska džungľa má úžasné čaro.

• 6.5.2020  10:36

Čakal som samoúčelný amatérsky kúsok, ale dostal som viac ako dobre natočenú sociálnu drámu o pornografii a snuffe. Je to špinavé, brutálne, zvrátené, ale takéto veci sa mohli v povojnovom období na Balkáne diať. Drogy a pornografia sú samozrejmosť, no prečo nie aj snuff pre západný trh? Aj druhý srbský pornohoror musím hodnotiť vysoko, predovšetkým preto, že valcuje konkurenciu v podobe kúskov ako Snuff 102 alebo The last house on the dead end street tým, ako je natočený, ale i scenárom a hereckými výkonmi.

• 2.5.2020  19:47

Je neuveriteľné, koľko brutálnych nápadov dokázal predviesť Jackson v jedinom filme. Sú filmy, pri ktorých sa spomína na jednu či dve pamätné scény, tu je to najmä v poslednej polhodine jedna taká scéna za druhou. Navyše je to dosť kvalitne natočené, oproti Bad Taste už nejde o amatérsky kúsok, ale poctivú trikovo dobre zvládnutú gore jazdu okorenenú humorom.

• 1.5.2020  14:29

Neuveriteľná hlúposť, ktorá sa však vôbec neberie vážne, rýchlo odsýpa a nešetrí ani krvou či nejakými vnútornosťami, pričom sú masakre dohnané do absurdna. Na druhej strane, ak by bola na mieste Marcinkovej iná herečka, asi by som bol kritickejší.

• 1.5.2020  12:07

Príbeh Ďatlovovej expedície je skvelým námetom na mysteriózny horor, ale toto je mimoriadne slabé. Dlhé minúty sa nič nedeje, nudí to a človek trpí pri pohľade na roztrasené zábery - často dokonca v tme. V závere prichádza absurdná snaha o sci-fi rozuzlenie, ktorá je logikou i efektmi nechcene smiešna.

• 1.5.2020  09:42
    Výlet (studentský film) (2018)

Pekne natočené, ale príbeh neobstojí. Logika kríva, jednotlivé scény akoby na seba ani poriadne nenadväzovali. Zhruba v polovici, keď sa má rozohrať napínavý príbeh, prichádza chaotické vrstvenie scén. Záver tiež sklamanie.

• 21.4.2020  16:20
    Špičák (2009)

Celý čas bizarné, miestami vtipné, inokedy brutálne, potom zvrátené. Na statickú kameru som si musel zvyknúť, no postupne som sa do celej tejto podivnosti ponoril a vychutnal si ju. Okrem psychologickej drámy to funguje celé aj ako akási metafora, takže si v tom nájdu to svoje viacerí, no zďaleka to nebude, ako takmer každé dielo Lanthimosa, pre masy.

• 16.4.2020  11:42

Neoriginálne, nudné, miestami až otravné.

• 7.4.2020  09:29

Prehliadka neuveriteľne bizarných postáv (skutočne tu nenájdete ani jedinú, ktorá by sa dala označiť za normálnu). Neviem, aký meter použiť pri hodnotení. Ak to mala byť komédia, tak to nefungovalo, ak to malo byť niečo iné, tak to pôsobilo naopak až príliš komicky. Ak to však chcelo byť len zvrátené, tak to fungovalo. Alibisticky to odbíjam stredovým hodnotením, ktoré v tomto prípade neznamená 50 % pre film ako celok, ale vyjadrenie pocitov, kde to neustále oscilovalo na škále 0 - 100 %.

• 6.4.2020  13:58

Prvá hodina, kde sa miešajú násilné scény sprevádzané až grotesknou hudbou s trápno-vtipnými vsuvkami, bola prekvapivo oveľa zábavnejšia ako pasáž odplaty...

• 5.4.2020  18:57
    Díra (2019)

Veľmi originálna sociálna kritika, okorenená viacerými pomerne nechutnými scénami ako z nezávislej produkcie. So záverom som však mal menší problém, inak by to ašpirovalo i na 5 *

• 2.4.2020  13:14
    Captivity (2007)

Škoda priveľmi béčkového podania, dosť film zráža. Dokonca si nemôžem pomôcť, no prišlo mi to aj predvídateľné, čo je pri takomto filme problém.

• 2.4.2020  09:15

Jedna slabá hviezdička za trochu brutality v posledných 20 minútach. Inak to bola hodinu neuveriteľne nudná amatérčina, až som zapochyboval, či nesledujem iný film. Niekedy sa čudujem tomu, aká povesť film sprevádza, a to zohľadňujem aj fakt, že ide o 70. roky.

• 16.3.2020  22:16
    Experiment 21 (TV pořad) (2020)

Preboha, pozeral som na to s vypleštenými očami. Pornografická pseudoreality šou, v ktorej sa nejaká žena nahá pomenáduje po ulici a potom skáče do odpadkového koša. Presne tak vyzeralo mnou videných 10 minút a nikdy viac. Čudujem sa, že takéto niečo môže byť beztrestne vysielané v pondelok o 21:45 v tv. A som rád, že sa týmto spôsobom zhodili Česi, aj keď Slováci sú schopní okopírovať to jedného dňa.

• 1.3.2020  09:52
    Jeskyně (2014)

Zaujímavý námet, spracovaný však extrémne nudne.

• 20.2.2020  15:39
    Zvrácený (2002)

Silné vo svojej druhej (prvej) polovici. Cesta za pomstou má svoje čaro najmä vďaka výborným naturalistickým scénam, ale dramatická vzťahová prvá (druhá) polovica už na mňa potom pri takto zvolenej chronológii príliš nefunguje. V Memente mal takto zvolený postup oveľa väčší zmysel, tu fungoval len v polovici filmu.

• 16.2.2020  09:49

Nie všetky prechody z komickej do dramatickej roviny mi sadli. Hitler bol skvelý, ale zarazilo ma zopár vyslovene uletených fráz. Nácek nazve žida človekom? Dobrá židovka argumentuje tým, že oni sú vyvolení bohom, kým náckovia fúzkatým ujom? To je trochu sionistické, čo cieľ filmu nebol. Roky detto uleteli. A ako je možné, že sa 10-ročný chlapec stal navonok náckom, keď to v rodine nemali?

• 14.2.2020  20:57

Tak toto je zase raz cez čiaru. Otrasné afektované "hranie" všetkých zúčastnených na čele s tradične zhovadeným Haydum. K tomu ďalšie tváre, ktoré sa objavujú v každom druhom seriáli. Po desiatich minútach som si chcel vypichnúť oči a preraziť ušné bubienky. Nechápem scenáristu, nerozumiem absencii sebareflexie na strane účinkujúcich (nazvať ich herci by bola urážka tohto povolania). Seriál odsúdený na mimoriadne rýchly koniec.

• 18.1.2020  22:03
    Mroží muž (2014)

Čakal som väčší úlet. Ale záverečná polhodinka bola skvelá. Tlieskam maskérom.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8