Kanibal39

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.6.2019  20:36
    Trhlina (2019)

Nie jednoduché na hodnotenie. Úvodný rozjazd sa mi zdá trochu zdĺhavý, kým neprídu na scénu Maštalír s Hartlom, veľmi to nefunguje a chýba tomu hutnejšia atmosféra. Výprava do lesa to posúva minimálne o level vyššie, ale stále to podľa mňa dopláca, podobne ako kniha, na určitú uťahanosť. Na druhej strane, atmosferické to je dosť a vzhľadom na predlohu to spracoval Bebjak veľmi dobre. Mne Trhlina nepripadá ako Karikov opus magnum, čiže som nemal vysoké očakávania, vďaka čomu prevládajú vo výsledku pozitívne pocity. Ako to často robím pri našich žánrových filmoch, popustím uzdu patriotizmu a dám o hviezdičku viac než by som asi dal, ak by šlo o film zahraničnej proveniencie.

• 9.6.2019  20:13

Päť za prvých 40 minút. Ale v globále to je trochu čudný film. S tzv. wtf momentmi a zbytočne prekračujúci rovinu psychodrámy. Taký Ctihodný občan po "wanovsky" s mnohými otáznikmi. Ale stále nejak nadpriemerný.

• 12.5.2019  08:39

Dosť hlúpy a nelogický film. Odhliadnuc od toho, že ignoruje predchádzajúce pokračovania, čo by šlo prehliadnuť (pokojne to chápme ako vlastnú verziu pokračovania s poradovým číslom 2 a problém je preč), sú tu iné nezmysly. Správanie (a vývoj) postáv aj na tento typ filmu až absurdne hlúpe, zápletka pritiahnutá za vlasy (niekto chcel z Texaského vytesať niečo hlboké, čo mi úplne nesedí, ale nie je to zďaleka najväčší problém) a dejová nadväznosť sedí len pri ignorovaní času. A potom tu máme samotnú hororovú stránku - tá je slabá. Ľakačka vystraší možno jedna, gore je diétne, masakre neinvenčné...

• 4.5.2019  00:16
    Kolonie (2015)

Slušná dráma, pri ktorej sledovaní sa oplatí poznať skutočné historické reálie, keďže sa pomerne rýchlo presúvame priamo do Dignidadu. Herecky je to fajn obsadené i zahrané, napätie tiež nechýba, najmä však v záverečných minútach. Čo však od filmu, ktorý sa opiera o takúto dejinnú udalosť, očakávam, je naturalistickejšie zobrazenie násilia, mučenia. Celé mi to prišlo, že sa to drží v nejakých medziach, aby z toho bola fajn rodinná dráma. Až by niekto mohol nadobudnúť pocit, že ten Dignidad bol celkom fajn miestečko.

• 7.4.2019  08:05
    Mělčiny (2016)

Herečka pekná, spestrenie o spoločníka v podobe čajky je príjemné, spočiatku to ani nepopiera logiku správania v hraničnej situácii, ale v závere si to úplne ulieta. Nemôžem si pomôcť, ale ten prerod hlavnej hrdinky na drsnú bojovníčku, ktorá súperí so žralokom takým spôsobom, že by bola v realite 10-krát mŕtva alebo aspoň pripravená o nohu, je pritiahnutý za vlasy. Menej akcie a mohol z toho ostať slušný psychologický survival. V tej rovine by sa mi to páčilo viac. A ak to chcelo mať prvky animal hororu, tak sa dalo použiť aj nejaké to gore.

• 22.3.2019  21:19
    Suspiria (1977)

Atmosféra skvelá, hudba miestami až šialená, viacero silných scén, ale rozuzlenie ma úplne nenadchlo. Po takých napínavých 90 minútach som čakal viac.

• 9.3.2019  23:45

Príjemný pralesný survival s mnohými silnými momentmi. Síce sa dalo zatlačiť viac na pílu a ísť až na hranu, no tri hviezdičky by boli málo. Tento typ filmov mám veľmi rád a Jungle rozhodne nesklamal.

• 6.3.2019  08:20
    Flowers (2015)

Pomalší rozbeh, nejaké mŕtvoly a fekálie už ma nedokážu znepokojiť, ale od tretej "kvetinky" to začína vizuálne i hudobne gradovať. Záver až príliš explanačný, takže slabšie 4*.

• 5.3.2019  10:36
    Lucky Room (TV pořad) (2019)

Po pár minútach mi začalo byť fyzicky zle zo všetkých zúčastnených. S vedomostnou reláciou to nemá nič spoločné. Fuj, vydržal som cca 10 minút.

• 4.3.2019  17:40
    Happy end (1967)

Mimoriadne originálne a zábavné. Film sa dá vnímať dvoma spôsobmi. Buď ako tragický príbeh pustený odzadu, pričom je v tejto rovine zmysluplný a logický alebo... Alebo to môžeme vnímať ako surreálny príbeh, v ktorom sa jednoducho nič nedeje tak, ako to káže logika. Komentár rozprávača Menšíka má hlavu aj pätu, aj keď nerešpektuje logiku plynutia deja.

• 31.1.2019  17:12

Snahu o mysteriózny triler kvitujem, je to spestrenie, no v rukách klasika tuctových tínedžerských komédií to je akési nedotiahnuté a diétne. Trochu napínavé to začína byť okolo 30. minúty, ale chýba tomu viac akcie. Okolo 50. minúty si uvedomujem, že už ma v podstate zaujíma len rozuzlenie. To malo potenciál posunúť celý film o úroveň vyššie. V záverečných 40 minútach sa zdá, že môže šokovať a potešiť, nakoniec však vyšumí. Miestami to od nudy zachraňuje len fakt, že je Gabika nádherná žena, na ktorú sa dá pozerať donekonečna, no to samo osebe na nadpriemerné hodnotenie nestačí.

• 25.1.2019  12:46
    Všechno, co mám rád (TV pořad) (2017)

Že to nie je vtipné by sa ešte dalo prepáčiť, ale je to vyslovene trápne, čo je problém. Skrúcaný sem-tam zrecykluje 30-ročný vtip, Kandráč zakontruje 40-ročným. Potom sú tu nejaké pokusy o spev bez ohľadu na to, či je daný hosť spevák alebo nie. Nič viac, nič menej, holt, talkšou u nás nevieme robiť.

• 22.1.2019  19:24
    Ghostland (2018)

Twist možno prišiel priskoro, no filmu to nijak zásadne neuškodilo. Určite je to menej brutálne ako Martyrs a celkovo mi to prišlo menej výrazné, ale nemožno tomu uprieť originalitu a typický Laugierov rukopis. Určite osobitý počin, ktorý aj vďaka kratšej stopáži nenudí a dokáže na mnohých miestach vystrašiť. Rozhodne odporúčam všetkým fanúšikom francúzskych hororov a teším sa na ďalší Laugierov kúsok, rozhodne ešte nepovedal posledné slovo.

• 13.1.2019  11:57
    Hypnoshow (TV pořad) (2019)

Neveril som, že to môže byť také zlé, ale vydržal som to pozerať asi 7 minút. Mizerne zahraná trápnosť s otrasným moderátorom.

• 11.1.2019  12:46
    Záchranáři v akci (TV seriál) (2019)

Otrasný formát. Mizerní herci v seriáli s pseudodokumentárnym lookom.

• 3.1.2019  13:54

V podstate úplne identické ako kniha pokiaľ ide o plynutie deja, akurát, že atmosféra a celkové vykreslenie charakterov postáv tam pôsobili oveľa silnejšie, tým pádom boli aj pôžitok a miera znepokojenia z knihy výrazne vyššie. Tu je problém poriadne pochopiť charaktery jednotlivých detí podieľajúcich sa na týraní, čo je veľké mínus. Navyše vo filme pár zvrátených scén chýba, aj keď ten absolútny vrchol tu je. Vo výsledku len solídna adaptácia najznepokojivejšej, a pritom výbornej, knihy akú som čítal. P.S.: Neporovnávajte s americkým zločinom, ten vychádza zo skutočných udalostí, toto z Ketchumovej knihy, ktorá sa spomínanými udalosťami iba inšpirovala.

• 3.1.2019  10:34

Nesporne verné zrekonštruovanie známeho prípadu, ktorému by však neublížilo explicitnejšie zobrazenie násilia. Práca so psychikou postáv aj herecké výkony výborné, no v tomto prípade by zatlačenie na pílu neuškodilo, keďže o samoúčelnosti násilia by nemohlo byť reči. Aj keď treba uznať, že aj tu bolo niekoľko silných scén, ktoré zabrnkali na nervy.

• 2.1.2019  16:51

Pomerne originálny film, ktorý vie pracovať s atmosférou a napätie sa v ňom od istého momentu parádne stupňuje.

• 19.12.2018  17:35
    1984 (1984)

V podstate absolútna kópia knihy, čo nie je zlé. V tomto prípade však mohla byť prospešná dlhšia stopáž, keďže necelé dve hodiny sú na adaptáciu 1984 trochu málo. Chýbali mi niektoré zaujímavé dialógy najmä v poslednej časti, kde kniha pekne gradovala. Film sa mi tu zdal možno až príliš osekaný.

• 17.12.2018  07:57

Čakal som len samoúčelnú zvrátenosť, no tá sa nekonala. Pokiaľ ste dostatočne odolný divák. Film má nespornú umeleckú kvalitu, vypovedá o temných zákutiach mysle a viac ako obrazová stránka či gore efekty môžu poburovať monológy postavy z prvej časti či vlastná predstavivosť, ktorá vám sledovanie spestrí. A aby som nezabudol, hudobná stránka je tu dokonalá.

• 26.9.2018  22:21
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Farkašová je mi mimoriadne nesympatická, nič vtipné som v seriáli nepostrehol. Pôsobí to ako mix lacnej feministickej agitačky a nezáživnej mamičkovskej poradne. V mojich očiach ďalšia seriálová pohroma

• 25.9.2018  20:45

Veľmi príjemné prekvapenie. Oživenie dinosaurieho sveta sa podarilo, nechýbala invencia v podobe vodného Mosasaura, ktorý na mňa zapôsobil viac ako genetické inžinierstvo, ale ani to neurazilo. Navyše tu máme opäť krásne exteriéry, ktoré, žiaľ, v päťke išli do úzadia.

• 25.9.2018  20:32
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Vždy sa rád pozriem na ľudí, ktorí dokážu niečo mimoriadne. Takže úplne v pohode relácia, keď si vezmeme, že mnoho iných relácií je postavených na presnom opaku - ukazujú len neschopných hlupákov.

• 25.9.2018  14:38
    Zhubni! (1996)

Nepovažujem to zrovna za horor, skôr drámu s hororovými prvkami, ale rozhodne zaujímavú. Myšlienka zaujme, dej aj vďaka kratšej stopáži odsýpa a človek sa preto nenudí. Možno len škoda, že sme nevideli viac z prerodu človeka na jaštera, ale tento film proste nehral primárne na hororovú strunu.

• 19.9.2018  20:49
    Ti druzí (2001)

Amenábar a jeho trojitá dokonalosť - režijná, scenáristická i hudobná. Málo priestoru, málo postáv a napriek tomu veľmi hutná hororová atmosféra. Jeden z najlepších hororových filmov aké som videl aj s výborným záverečným twistom.

• 19.9.2018  20:19

Výborná krimi, ktorá bez príkras zobrazuje korupciu, násilie a prepojenosť organizovaného zločinu s najvyššími miestami. Herecké výkony všetkých zúčastnených skvelé. Rozhodne jedna z najlepších kriminálok, ktorá nestráca dynamiku napriek dlhšej stopáži.

• 18.9.2018  21:41
    Trans (2013)

Nie je to úplne na päť, postava Rosarie Dawsonovej ma nejak neoslovila, ale napriek tomu je to parádny film s ťažko predvídateľným záverom, niekoľkými prekvapivými scénami s nádychom gore a bez zbytočného pátosu, ktorý som cítil u Boyla z Pláže a Milionára. Vôbec nesúhlasím s výčitkami, že je to prekombinované. Tento film sa pomerne úspešne vyhol logickým chybám.

• 18.9.2018  16:01

Prišlo mi to o čosi zrozumiteľnejšie ako Lost Highway, aj keď ruku do ohňa za to, že som to pochopil, nedám. Tak či onak ostávajú skvelé herecké výkony, parádna hudobná stránka a správne ponurá atmosféra. Pre mňa určite lepší Lynch, ktorého nemám na režisérskom piedestáli.

• 13.9.2018  19:52

Tri len za výborný úvod a solídnu prvú polovicu. A možno trochu z nostalgie. Lebo presunúť celú druhú polovicu takého filmu ako je Jurský park z krásnych exteriérov, do pochmúrnych a priestorovo obmedzených interiérov, bolo veľmi zlé riešenie. Navyše to už celé pôsobí akosi silene a scenár mi prišiel trochu vycucaný z prsta. Po príjemnom prekvapení v podobe predchádzajúceho dielu nutné sklamanie, štandardne skvelé efekty to už jednoducho zachrániť nemôžu.

• 11.9.2018  19:44
    Rozpolcený (2016)

Nedostalo ma to veru tak, ako som dúfal a vzhľadom na hodnotenie trochu aj čakal. Určite je to opäť posun vpred oproti niektorým nedávnym prešľapom Shyamalana, ale v mojom osobnom rebríčku je trochu vyššie aj Osada, ktorá mi prišla jednoducho krajšie natočená. Aj toto má síce pomerne hutnú atmosféru a pokus o návrat k počiatočnej tvorbe oceňujem, no dávna tvorba Shyamalana ma priveľmi rozmaznala na to, aby som ho za toto opäť vynášal na kinematografický Olymp. Vzhľadom na záverečnú scénu som však pripravený zvýšiť po zhliadnutí chystaného Glass, ak sa z toho vykľuje nečakaná premyslená trilógia spolu s Vyvoleným.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6