• Mysteriózní

Bastardi: Reparát (2023)

Patrím medzi menšinu, ktorej sa pôvodná Magnuskova trilógia páčila, hoci aj tam bola s každým ďalším dielom cítiť klesajúca úroveň. Toto je však veľká bieda. Príbeh nulový, doslova vycucaný z prsta, dialógy (tie, pri ktorých vôbec bolo postavám rozumieť) fádne a ten otvorený koniec...

Berlín (2023) (seriál)

Slabučký scenár bez jediného zvratu. Lúpež je len niekde v pozadí, neustále sledujeme zamilované scény a "múdre" preslovy postáv. Budiž, kto chce sledovať romantickú telenovelu s drobnou zápletkou, možno bude spokojný, ale seriál, ktorý má byť napínavým trilerom a prequelom ku Case by mal vyzerať úplne inak.

Break Point - Samorost (2023) (epizoda)

Pre fanúšika Nicka Kyrgiosa je zaujímavé vidieť ho aj z trochu iného uhla, každopádne je škoda, že sa to točilo len počas jedného turnaja na začiatku jedinečnej sezóny, v ktorej sa toho z pohľadu Nicka udialo mnoho. Napriek tomu som presvedčený, že aj v januári 2022 sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Raz sa možno Kyrgiosova kariéra dočká obsiahlejšieho spracovania, lebo materiálu je až-až.

Saw X (2023)

Nie, veľkolepé vzkriesenie série sa nekoná. Niekoľko scén je síce dosť brutálnych a celé sa to snaží vrátiť ku koreňom, ale po stránke scenára to, bohužiaľ, výrazne zaostáva, a to podotýkam, za väčšinou predchádzajúcich dielov. Rozpitvávať jednotlivé logické lapsusy by bolo zbytočné, každopádne je to hodne umelo vytvorený medzičlánok medzi Saw a Saw II.

BANGER. (2022)

Film, do ktorého som sa púšťal s obavami a predsudkami a napokon sa z neho vykľul jeden z najlepších českých filmov ostatných rokov. Fantastické výkony ústrednej dvojice, precízne dávkovaný humor (AZ kvíz top) a to celé zabalené do hnusu, o ktorom film samotný je.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Trevorrow niekoľkými scénami zaspomínal či vzdal hold prvému Jurskému parku a celkovo to bolo o chlp lepšie ako predchádzajúci diel, no znova je tu množstvo nekonečne nudných scén, ktoré sa po sľubnom rozjazde vrstvia jedna na druhú. Hoci nerád, musím povedať, že ďalšie oživovanie dinosaurieho sveta už po dvoch priemerných pokusoch vážne nechcem.

Před vraždou (2022) (seriál)

Absurdne vykonštruovaný príbeh, iritujúce a iracionálne správanie postáv. Ak to mala byť paródia, tak beriem, ale ak to bolo myslené vážne, tak je to poriadny prúser, ktorý si nezaslúži ani tie 2*

Všechno, všude, najednou (2022)

Čo tým chceli tvorcovia povedať mi zostáva miernou záhadou a v žiadnom prípade nezdieľam nadšenie mnohých ľudí. Bizarné? Áno. Vtipné? Ani veľmi nie. Chytré? Podľa mňa vôbec. Zdĺhavé? Rozhodne a v druhej polovici už som sa premáhal, aby som udržal pozornosť, keďže sa to stále motá v kruhu a "dej" sa nijak zásadne nevyvíja.

Drž se blízko (2021) (seriál)

Splnilo očakávania, záver vynikajúci a kto tvrdí opak, tak sa zase iba hrá na uvedomelého diváka. Škoda tej "vaty" predtým, ale toto je veľmi kvalitná mystery hračka. Kto sa rád necháva klamať falošnými udičkami, tak odporúčam.

Lupin (2021) (seriál)

Prvá séria veľmi dobrá, ak to však budú nezmyselne naťahovať, tak sa vytratí spád, logika a nakoniec bude premárnený celý potenciál. Uvidíme...

Ovládací panel
1 bod