Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Akční
  • Romantický

Recenze (4)

plakát

Hodný, zlý a ošklivý (1966) 

Po všech stránkách tak dokonalý film. Příběh o lidské chamtivosti – tak prostý, ale přece zamotaný, především však nádherně odvyprávěný.

plakát

Deštivý den v New Yorku (2019) 

Deštivý den v New Yorku je milý, chytrý i příjemně sentimentální. Jenže: děj je sice plný zvratů, což ovšem nezakrývá celkovou plochost příběhu (minimálně ve srovnání s některými předchozími Woodyho snímky). Woody Allen zasadil svůj dosud poslední film do ulicí a barů v New Yorku a ubral existencialismu, zato přidal hodně krátkých sukní a trochu deště. Elle Fanning hraje skvěle roli potrhlé ambiciózní studentky, stejně jako Selena Gomez svou roli hašteřivé „mladší sestry”: Arizona versus New York, blondýna versus bruneta, naivita versus sarkasmus. A někde mezi tím vším Timothée Chalamet jako Gatsby, který je trochu mimo, trochu se v tom plácá, neví co se sebou, ani co s holkama. Přesto se mu nějakým záhadným způsobem daří mít štěstí ve hře i v lásce. A ano - film je protkán klišé a připomíná trochu odvar z Allenových starších filmů - ale dohromady to celkem funguje. Což by ale nešlo donekonečna, proto je dobře, že se v poslední čtvrtině filmu objeví nečekaná zápletka týkající se Gatsbyho matky. A jako vždy, Allen má neomylný vkus, co se týče hudby, která je skvěle načasovaná, tudíž mě zanechává “helpless as a kitten up a tree”. Takže přes všechna slabší místa, musím Deštivému dnu ty čtyři hvězdy dát.

plakát

V síti (2020) 

Těžko hodnotit negativně film, který poukazuje na nezpochybnitelné zlo. Daly by se vytknout věci, jako přílišná hra na city, nedostatek prostoru pro odborníky, předvídatelnost nebo manipulativnost celého snímku… Myslím ale, že při hodnocení tohoto dokumentu je ale hlavní poselství, zpráva pro společnost. V podstatě je to taková veledlouhá investigativní reportáž, která vás pobaví a znechutí zároveň. Díky médiím a traileru jsem na film šla s určitým očekáváním – to se naplnilo. Nejsem sice nějak nadprůměrně inteligentní a s rodiči jsem tohle fakt neprobírala, ale i ve dvanácti jsem tak nějak podvědomě tušila že chatovat s chlípnými padesátníky (nedejbože jim posílat nahaté fotky) není OK. Ale pokud by to mělo zabránit i jednomu takovému případu, měl tenhle dokument smysl.

plakát

Fatboy Slim - Weapon of Choice (2000) (hudební videoklip) 

Tohle je skutečně povedené audio i vizuální díl(k)o. Christopher Walken se utrhl z neviditelného řetězu a hraje si s tou nejhorší zbraní, jíž se kdy lidstvu dostalo. Ta poletová "katarze" na konci se mi fakt moc líbí.

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama