Rob Roy (1995)

Hneď na začiatku filmu koštuje jeden z Royovej družiny kravské hovno a vyzerá to, že lupičov dostihnú možno až na druhý deň. Nakoniec to stihnú do večera, ale prepad už nechajú na ráno. Po úspešnom rozprášení prašivej tlupy, sa vracajú naspäť do svojej osady, a Rob Roy býva ešte ďalej. Najprv sa okúpe v mori, potom posexuje svoju ženu. Neskôr idú s deťmi na výlet, kde žene povie, že DNES RÁNO zabil toho a toho. Podľa slnka jej to hovorí tak okolo obeda, no nech je najviac pol tretej. Neuveriteľné, čo tí Škóti stíhali.

Smrt ve tmě (2016)

Po celý čas som veľmi trpel, pretože mi bolo jasné, že domáci pán, regulárny klaďas, nemôže vyhrať. Keby to režisér nechal dospieť aspoň k remíze, dal by som 4 hviezdy. Bod teda strhávam za bezcharakterný odkaz.

Bitevní loď (2012)

Paródia je v podstate ťažký žáner, keďže potrebujete veľký nadhľad. Pre Američana je to náročná úloha, preto celkom neuveríte, že to nemyslel trochu aj vážne. Recesia za 200 miliónov? Ja dúfam, že tie peniaze nikomu nechýbajú.

Ženich na útěku (1999)

K hlavnému hrdinovi iba toľko, že ho vydedím krátko na to, ako sa s ním prvýkrát plnohodnotne porozprávam. Ako je už v amerických filmoch zvykom, najmúdrejší je vždy pán farár, misia teda opäť splnená. Za Zellwegerku jedna bezvýznamná hviezda.

Presumpce viny (2003)

Už sme videli kopu prepísknutých thrillerov, za ešte väčšiu hromadu prachov (s vrtuľníkmi každých 5 minút, so zablokovaním Manhattanu na 2 týždne a 20 oscarovskými hercami) a nakoniec – nič z toho. Naschvál im dám 4 hviezdy.

Milenky (2018) (seriál)

Predvídateľné ako ranný východ Slnka. So ženou sme sa pravidelne triafali do nasledujúceho vývoja. Popis k seriálu "Všetko je prispôsobené slovenskému prostrediu tak, aby sa diváci širokého spektra cieľových skupín mohli ľahko identifikovať s jednotlivými postavami," je určite žart, a tak to aj beriem. Mário Ondriš odviedol výbornú robotu, všetka česť.

Úkryt (2002)

Veľmi inteligentný, studený, bezútešný byt, si našiel dve inteligentné, studené, bezútešné ženy. S tou staršou sa kvôli tomu rozviedol aj jeden starý dedo. Vedel Fincher v roku 2002, že dve hlavné postavy, matka a dcéra, budú onedlho lesbičky? Myslím, že to mohol vedieť, pretože hrajú ako lesbičky. Bolo to napínavé asi ako škôlka na chodníku. 3 hviezdičky len za remeslo.

Silná zostava (2017) (pořad)

Intelektuálna pripravenosť "spíkeriek" hraničí s paródiou na debatu. Feministický krúžok, nejakým nedopatrením vysielaný do všetkých kútov republiky. A už by som bol len horší a horší. Dávam jednu hviezdičku, aby som nevyzeral ako mužský šovinista.

Zakladatel (2016)

Tak sme sa dozvedeli, že McDonaldy sú vlastne polokostoly. Marketingovo vymakané, to hovorím bez irónie. Najhoršie je, keď nad zakomplexovaným nímandom zasvieti šťastná hviezda. Iste, McDonaldovci nevedeli nazerať za roh, a preto by asi nikdy nezarobili toľko, koľko dostali pri odkúpení mena. Takí dobráci... povedali mu všetko do poslednej skrutky. Film má spád a dobré farby.

Bad Sister (2015)

Filozoficky má Bambus3000 nesporne pravdu a vlastným telom by ju chránilo desať z deviatich mužov vo veku 13 až 31 rokov. Napriek tomu: skrátil by som to na 8 minút, a bol by z toho slušný pornofilm za 4****.