Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Fantasy
  • Animovaný
  • Krimi

plakát

Flash - Central City Strong (2021) (epizoda)

Já z této epizody úplně nadšený nejsem. Sice se vrátil zajímavý záporák Abra Kadabra, kterého jsme naposledy viděli ve třetí sérii, ale způsob, jakým byl poražen, se mi opět nelíbí. Opět minutková přesvědčovací řeč. Jinak došlo k nastínění toho, kam se první půlka sedmé série bude ubírat. Ke konci epizody Barryho napadlo monstrum, ale jeho CGI vůbec nebylo dobré. Oceňuji ale cliffhanger na samotném konci a jsem rád, že postava Killer Frost dostane prostor, stejně jako Caitlin. 76%

plakát

Flash - Mother (2021) (epizoda)

Celé město musí v této epizodě čelit útokům Evy a jejích dvojníků ze zrcadlového světa. Konstatuji, že Eva byla dobrým záporákem pro sérii 6B. Bohužel způsob, jakým byla poražena, se mi vůbec nelíbí. Stačilo dát minutovou řeč o tom, že Eva přece tohle nechce a že není zlý člověk. Považuji za naprosto nepřijatelné takovým způsobem porazit hlavního záporáka, čekal jsem nějakou epickou bojovou scénu. Také musím vytknout to, že původní Harrison Wells se zdržel jen pro tuto epizodu. Proto nemohu dát 5 hvězdiček této, jinak vydařené, epizodě. 83%

plakát

Flash - The People V. Killer Frost (2021) (epizoda)

Tato epizoda byla opravdu parádní. Moc mě bavila linka s Killer Frost u soudu. Opravdu oceňuji development této postavy. Ve třetí sérii spolupracovala se Savitarem, pak  postupně přešla z chránění Caitlin na chránění celého města a nyní zabránila vzniknutí precedentu, který by vymazal metalidem, kteří se provinili proti zákonu, jejich schopnosti.  Barryho linka se věnovala setkání s Fuerzou. Zvrat na konci epizody byl výborný, už jsem se bál, že první půlka série bude bez hlavního záporáka. 93%

plakát

Flash - The Speed of Thought (2021) (epizoda)

Tato epizoda byla opravdu úžasná. Líbilo se mi vidět Barryho s velmi rychlým mozkem, jeho souboj se členy svého vlastního týmu byl parádní. Připomínal mi trochu Thinkera ze čtvrté série, akorát se superrychlostí. A Killer Frost jako speedster? Wow. Iris je zpátky v normálním světě, ale není na tom úplně dobře. Otázkou zůstává, jak to bude se Singhem a Kamillou. Světu byla odhalena pravda o Evě a já se těším na finále, kdy Mirror Mistress konečně ukáže, čeho všeho je schopna. No a ten konec byl už jen třešnička na dortu. Moc se těším co bude dál. 95%

plakát

Flash - All's Wells That Ends Wells (2021) (epizoda)

Moc fajn epizoda, kterou pokračuje linka, Covidem dříve ukončené, šesté série. Rozhodně se jednalo o důstojné ukončení linky Nashe Wellse a možná i všech Harrisonů Wellsů (ale to si úplně nemyslím). Líbily se mi i scény, kdy za Barryho promlouvali jednotliví Wellsové. Bylo hezké zavzpomínat na Harryho, HR nebo Sheloqua. Scéna, kdy Barry získává zpět svou rychlost je po stránce CGI opravdu moc vydařená. Části této epizody, které se odehrávaly v zrcadlovém světě, také ušly. Je rozhodně škoda, že se v epizodě neobjevil ani Cisco, ani Caitlin/Killer Frost, bez kterých si seriál opravdu nedokážu představit. Mínusem je také fakt, že ke střetu Barryho a Evy došlo pouze na začátku epizody. Ale rozhodně oceňuji cliffhanger na závěr. Byl jsem velice překvapen. 87%

plakát

Vikingové - Moře starostí (2020) (epizoda)

V této epizodě přicházíme celkem o dvě důležité postavy. Uzavírá se nám linka, odehrávající se v Rusku, Ivarovo loučení s Igorem bylo celkem dojemné. Moc se mi líbí, že se Ivar v šesté sérii změnil, Linka na Grónsku byla také poměrně zajímavá, dalo se čekat, že nebude trvat dlouho, než Kjetillovi zase přeskočí. Linka v Kategattu byla také fajn, těším se, jak dějem zamíchá návrat Hvitserka a Ivara. Myslím si, že seriál Vikingové by se mohl dočkat důstojného zakončení. Já jsem osobně zatím s druhou polovinou šesté série spokojen.

plakát

Daredevil - Kinbaku (2016) (epizoda)

Postava Elektry je zajímavá a mohla by seriál ještě více oživit. Opravdu jsem si užil flashbacky s ní, ale i linku v přítomnosti. Je ale škoda, že se tato epizoda moc nesoustředila na Punishera a že jsme se nedočkali mnoho akčních scén (vlastně skoro žádné). Líbí se mi, že spolu Karen a Matt začali chodit, i když to není zrovna to, co čekám od akčního seriálu. Ale rozhodně to nebyla zlá epizoda. Někdy je třeba zvolnit.

plakát

The 100 - The Garden (2020) (epizoda)

Moc pěkná epizoda, ve které se obě dějové linie věnují lince o anomálií, což oceňuji, protože linka v Sanctu pro mě není příliš zajímavá. Jak část odehrávající se v minulosti, tak část odehrávající se v přítomnosti byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se o tom, jak se Hope spřátelila s Octavii a jak se Octavia spřátelila s Diyozou. I tak ale zůstává spousta nedořešených otázek. Třeba ohledně zaporáků, kteří vypadají opravdu zajímavě nebo ohledně samotné anomálie. 90%

plakát

Supergirl - Season 5 (2019) (série)

Už jsem myslel, že budu moct napsat, že se Supergirl každou sérii zlepšuje, ale úplně to napsat nemůžu. Tato série měla potenciál překonat tu minulou, líbílo se mi, že tématem této série byly technologie. První polovina série je skvělá. Je zde několik pětihvězdičkových epizod a představila se nám organizace Leviathan. Navíc se Kara musela postavit Leně, která neunesla to, že jí Kara celou dobu lhala. Mi se linka s Lenou velmi líbila, i když by vše Leně mohlo dojít dřív než v předposlední epizodě této série. Kromě toho dostal prvních několik epizod prostor i Jonn, který se musel postavit svému bratrovi. Crossover byl úžasný, opravdu výborný děj a skvělý záporák. V druhé části této série ale nastává obrovský problém. Leviathanovi není totiž věnováno dostatek času, ke střetu dochází až v předposlední epizodě, což je pro mě naprosto nepřijatelné. Tato organizace byla představena jako jedna z nejnebezpečnějších organizací, ale přitom nic zas tak šíleného v této sérii neudělali. Na druhou stranu se vrátil Lex Luthor, který seriál rozhodně zachraňuje. Musím se ještě vyjádřit k týmu Supergirl. Ten je dle mého názoru až moc velký, Nia mi přijde úplně zbytečná postava, epizoda, která se jí věnovala, je vyloženě vycpávací. Alex už dlouhou dobu nic neudělala a její kostým mi až tak cool nepřipadá. Aspoň že Jonn dostal prostor na začátku série. Musím ještě zmínit úžasnou stou epizodu, ve které se objevuje Reign. Finále série je pořádně našláplá epizoda, která skóre této série trošku vylepšila. CGI a bojové scény jsou na úrovni Supergirl, takže nic moc. Procentuálně hodnotím stejně jako třetí sérii, ale myslím si, že třetí série byla o chloupek lepší. Nejlepší epizody: Crisis on Infinite Earths (1), It's a Super Life, Immortal Kombat. Nejhorší epizody: The Bodyguard; Back from the Future, part one; Reality Bytes. 81%

plakát

Flash - Série 6 (2019) (série)

Vůbec nechápu proč je tolik skvělých epizod pod sedmdesát procent a absolutně s tím nesouhlasím. Tato série se totiž vydařila. Oceňuji její strukturu - série byla rozdělena na dvě části oddělené crossoverem. V první části je záporákem Bloodwork. Za mě je to jeden z nejlepších záporáků ve Flashovi. Byl záporákem jen v prvních osmi epizodách a tak mě neomrzel jako minulou sérii Cicada, který vždy, když prohrál, odletěl, což bylo velmi otravné. Crossover byl dle mého názoru velmi vydařený, rozloučili jsme se s Oliverem Queenem. Druhá polovina série je malinko slabší, ale není vůbec zlá. Je ale škoda, že jsme se nedočkali více od postavy Evy, ale za to může Covid. Eva není vůbec špatný záporák, velkou část série je ale jenom v pozadí a tvoří si zrcadlové poskoky. Moc se na ni těším v sedmé sérii. Dokonce se v této sérii objevil i Reverse-Flash, který byl jako vždy úžasný. Pro celou sérii platí to, že CGI efekty byly velmi vydařené, zaporáci zajímaví, a dokonce mi ani moc nevadila Iris. Nejlepší epizody: Last temptation of Barry Allen, Pt. 2; Crisis on Infinite Earths, Part 3; Last temptation of Barry Allen, Pt. 1. Nejhorší epizody: Love is a Battlefield (jediná špatná epizoda této série), Into the Void, License to Elongate. Hodnotím 90%