Ripley

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 11.3.2018  06:40
    Bába z ledu (2017)

Můj první Sláma.Tento civilní způsob hraní mi sedí jak u čeho.Např. u Homolků nebo v Dědictví.Zde jsem tápal zda Zuzana Kronerová a Pavel Nový hrají tak špatně nebo je to záměr.V tom druhém případě by to bylo geniální.Scénář se mi líbil,jen jsem si během filmů říkal,jak by to bylo fajn,kdyby ho zpracoval někdo jiný.Absolutní absence hudby umocňovala spíše dokumentární dojem.Český lev pro Petru Špalkovou je pro mě nepochopitelný.Marek Daniel,Václav Neužil a Táňa Vilhelmová lehce přehrávali a byli na zabití.I přesto všechno se mi to vlastně docela líbilo a nenudil jsem se.

• 13.2.2018  21:31
    Tanec s vlky (1990)

Má srdeční záležitost již od prvniho vydání na VHS.Dle mého nejlepší western s indiánskou tématikou a jeden z nejkrásnějších filmů vůbec.Zaslouženě zaujímá vedoucí pozici v mé Top 10 nejoblíbenějších filmů.Viděna i verze "Director's cut".

• 29.1.2018  12:00

Lehce nadprůměrný western,který zaujme především postavou Doca Hollidaye a výkonem Kirka Douglase.Burt Lancaster mě v roli Wyatta Earpa neseděl.

• 17.1.2018  17:35

V rámci žánru akční komedie,vynikající.Spojení výborné akce a neustále kvalitně hláškující dvojice Jackson,Reynolds vznikl zábavný akčňák,který i přes dlouhou stopáž a jednoduchý děj nenudí.Něco jako Kingsman,jen s uvěřitelnějším dějem,realističtější akcí a ostřejším slovníkem.Výborná režie,střih a soundtrack.

• 15.1.2018  13:56

Tak tohle je peklo pro všechny feministky :-D.

• 25.12.2017  22:06

Já se za ten film strašně styděl a přitom jsem nemusel.

• 19.12.2017  13:25

Po prvním shlédnutí:zatím ucházející nikoliv však odzbrojující.Myslím si,že poté co SW opustil otec Lucas,už to nebude nikdo ono.

• 2.12.2017  19:38

Trvalo mi třetinu filmu,než mě to vtáhlo do děje.I přes drahou recyklaci pirátské quadrilogie jsem se však docela slušně bavil.Má bránice se hřmotně(mám angínu)zachvěla při svatebním obřadu v kostře velryby.Finále je velkou třešní na dortu.

• 16.11.2017  19:50

Je to ten typ blockbusteru,po jehož projekci se blaženě usmívám.Ten kdo šel na třetího Thora do kina,věděl že se zde bude sázet především na humor a odcházel nespokojený,nechť se vykašle na Marvelovky a chodí jen na art.Ragnarok dopadl velice dobře a až na pár přešlapů jde o velice povedený bloksík.

• 10.11.2017  16:56

Typický vzorec Neesonovky jakou jeho fandové očekávají.Někdy se to povede jako zde a naopak někdy jsme svědky průšvihu(96 hodin-Odplata).Tento thriller je solidně režijně uchopen a i scénář,který spichnul stejný tvůrce neprobouzí rozpaky a nechtěné úsměvy.Úvodní akční scéna je na vysoké úrovni.Solidních 70%.

• 9.11.2017  22:17

Tak tohle bylo vycucané pro prachy.Dvouhodinová reklama nejen na Dr.Maxe a exhibice nejhezčích českých hereček a pseudohereček(Rybová,Hornáčková,Jeníčková,Nesvačilová,Brodská,BoudováHrubešová,Krátká,Badinková)nezaručí v tomto podání úspěch.Bylo mě z toho smutno a ani nostalgie nepomohla.Už úvodní písnička napověděla,že tohle bude špatný směr.

• 6.11.2017  19:55

Mateřský pud,aneb jak si lze po..at život.Uvěřitelné drama s reálným milostným vztahem dvou hlavních postav.(Fassbender a Vikander tvoří pár i v reálu).V poslední třetině filmu herecky velice silné.

• 1.9.2017  19:53
    Úkryt v zoo (2017)

Dramaturgicky a režijně velmi špatné.Tak velké téma a mě to emočně totálně minulo.Problém jsem měl nejen s hudbou,které není mnoho a je nevýrazná.Věrohodnost srážejí herecké výkony,přízvuk(viděno v originále),čeští herci a pražské lokality představující Varšavu.Film Její případ(North Country) z roku 2005 od stejné režisérky s Charlize Theron v hlavní roli,je natočen taktéž podle skutečné události a jde o mnohem procítěnější dílo.

• 20.8.2017  20:19

Zatímco předchozí režijní počin tohoto španěla mě až tolik emociálně nazasáhl,zde jsem kapesník potřeboval.Malinko mi to připomínalo Spielbergova The BFG s tím rozdílem,že tady mi nebylo jedno jak to dopadne.Režijně mistrovský kousek,avšak na můj vkus až moc depresivní(to není kritika).Na takový film se nezapomíná.

• 12.8.2017  07:42

Film,který minul naše kina dějově nepřináší nic nového,ale je tak dobře natočen,že mě nenudil a zajímal.Výborný casting,skvělá kamera,solidní scénář a především režijně bezchybná záležitost.

• 9.8.2017  17:40

Smraďoši do šesti let a nadměrně infantilní maminy to jistě ocení.Já ocenil pouze animaci.

• 23.7.2017  18:48

Parodie je to výborná.Akce je místy tak kulometná až člověk nestíhá,což je škoda při tom množství detailů.Vizuál je nápaditý,ale chce to vícerozkouknutí.Humor je zde na prvním místě.Je ho mnoho a je dobrý.Pro lepší vychutnání gagů je lepší znát nejen předchozí celovečerní Batman filmy,ale i jiné DCčka.

• 2.7.2017  08:48
    San Andreas (2015)

Je to typický hollywoodský katastrofický film plný klišé s emmerichovským nádechem v dobrém slova smyslu.Nečekal jsem realistické drama,ale čekal jsem popcornovku a tu jsem dostal.Filmu pomáhá to,že se nebere moc vážně.Tvůrci na diváka několikrát pomrknou a to je dobře.Už jen to,že hlavní roli získal Dwayne něco napovídá.Nelze nevyzdvihnout špičkové vizuální efekty.Myslel jsem si,že už mě nemůže nic překvapit,ale tady jsem si u některých scén říkal jak tohle zatraceně natočili!?Scéna kdy kamera proletí na bortícím se Los Angeles,vletí do mrakodrapu a sleduje bez jediného střihu více než minutu Carlu Gugino je fascinující.Já se bavil,proto hodnotím vysoko a odpouštím filmu tu vlajku na konci filmu.

• 24.6.2017  18:29

Drahý neoriginální mainstreamový monster blockbuster,který je snad ve všem až na triky průměrný až běda.Triky dnes však už málokoho překvapí,obzvláště pokud chybí dobrý scénář a jistá režie.No pravda,ona možná jistá byla,ale ta vize mi nesedí.Už ne zrovna záživný nábor týmu v úvodu filmu,napoví že tohle bude špatné.Na sílu našroubovaný dětinský humor kontrastuje s tvrdšími scénami(tělo rozervané na kusy) a není to dobré.Postavy jsou až na Jacksona nevýrazné.O co je však Jacksonova postava výraznější o to je nesympatická.Tom Hiddleston jako hlavní klaďas není co by žoldák uvěřitelný.Kráska není kráska a neumí moc hrát.John.C.,jako komická figurka a odlehčení,moc nefunguje.John Goodman si to tu odtrpěl a u většiny herců jsem měl pocit,že si sem došli jen pro prachy.Domorodci jsou tu jen na efekt.Chybí napětí a atmosféra.Nevýrazná hudba tomu napomáhá.Dialogy jsou v některých případech až nechtěně úsměvné.Co je tu vlastně dobré?Již zmíněné triky,design monster,krásné lokace a některé kamerové kompozice.Tohle se moc nepovedlo a je to škoda.50%.

• 14.6.2017  21:20
    Wonder Woman (2017)

Tohle je castingová pecka.Gal Gadot je nádherná a Wonder.Pomáhá tomuto filmu s mnoha mouchami podobně jako Angelina Jolie v Tomb Raiderovi.Díky ní se k filmu budu rád vracet.

• 4.6.2017  22:08

Ano,je to kvalitní důstojné zakončení,ale opravdu jste chtěli vidět dvě nejoblíbenější postavy z X-men stárnout a takhle?Já ne.

• 21.5.2017  17:13

Zarazilo mě hned několik věcí.Např.změna scénáristů.John Logan mě sice bavil již několikrát(Skyfall,Hugo,Sweeney),ale proč to nenechat původní dvojici?Hodně lidí by mi odpovědělo,že Prometheus byl strašný.Proto.Nemyslím si to.Já ho totiž bral "jen"jako nové sci-fi od Scotta z Alien universa než dalšího Vetřelce.Možná proto jsem s tou látkou neměl problém.To,že se Scott rozhodl filozofovat a neservírovat nám jen vesmírnou vyvražďovačku jsem uvítal i přesto,že je pro mne první Alien kult.Další věc co mě překvapila negativně je otřesný střih a ignoranství v úvodu(od okamžiku střetu Covenanta s vlnou až do signálu) .Takhle narychlo seznámit diváka s novými postavami je neodpustitelné.Zarazil mě i viditelně digitální vzhled Vetřelce v některých scénách.S dnešními technologiemi je to nepochopitelné.Dále jsem měl problém i s hlavní ženskou postavou resp. herečkou.Nejde mi o to že není pěkná(nelíbila se mi už ve Fantastických zvířatech),ale byla nevýrazná.Sigourney už asi nikdo netrumfne,ale i Noomi Rapace mě přišla zajímavější.Celkově casting krom Fassbendera byl unylý.Ke scénáři.Něco se zde vysvětlilo,ale ne vše dávalo smysl.Nemyslím si,že by Scott senilněl.Spíše doufám a věřím,že to má vše promyšlené a další odpovědi přijdou v dalším sequelu.Zaujala mě zde na ČSFD téměř nekonečná diskuze.Dlouhá diskuze se střety znamená zájem o film,což je dobře.Zatím 6/10.

• 16.5.2017  18:04
    Vyšší moc (2014)

Mistrovské skandinávské psychologické drama a autorský film s dokonalou režií i hereckými výkony.A ta geniální kamera!!!

• 8.5.2017  20:41

Komerční,snobské a uspěchané,ale díky charismatickému Nigelovi zábavné.

• 8.5.2017  17:50

Uzívaná softpornová nuda s úsměvnými dialogy,nevěrohodným herectvím a tuctovou režií s kvalitními kamerovými nájezdy.

• 8.5.2017  17:36

Prvním filmem z roku 2002 Paul W.S.Anderson sérii solidně nastartoval a touto zrůdností ji totálně pohřbil.

• 2.5.2017  15:27
    Spojenci (2016)

Bylo to zvláštní.První třetina filmu(Cassablanca) velmi dobře vypadá,ale nedokázala mě vtáhnout.Chemie mezi Pittem a Cotillard nefunguje.Návrat do Londýna(před důležitým dějovým zvratem) je to nejnudnější z filmu.Chemie mezi Pittem a Cotillard stále nefunguje.V půli filmu dojde ke zvratu a ejhle film začne bavit.Chemie mezi Pittem a Cotillard začíná malinko fungovat,ale je už pozdě vzhledem k následujícím událostem.Závěr filmu je povedený,ale čekal jsem něco jiného.Film má výbornou kameru a postprodukci.Kdo zde paradoxně(téměř nesleze z plátna)nejvíce selhává je samotný Brad Pitt.Takhle špatně hrát jsem ho snad ještě neviděl.Že by depka z Angeliny?Navíc ten příšerný facelifting...ať už byl digitální nebo má Pitt "jen" po plastice,mě kazil dojem.Celkově 7/10.DODATEK:na podruhé jsem jim tu chemii uvěřil hned na začátku.

• 25.4.2017  14:12
    Slow West (2015)

Slow art ride.

• 10.4.2017  10:48

Zrealizovat remake původních Sedmi statečných-klasiky a kultu westernového žánru bylo sice odvážné gesto rovnající se však sebevraždě.Navíc natočit to jako mainstream byla vyloženě hloupost.Špatný scénář,režie i herecké výkony.Nezachránil to ani můj oblíbenec Denzel,který zde hrál beztak jen z kamarádšoftu s režisérem.Filmu chybí věrohodnost,atmosféra a charisma postav.K sestavě sedmi jen ještě dodám,že mi tam chyběl muslimský pistolník s dynamitem kolem pasu.Fakt jsem trpěl!

• 9.4.2017  18:45
    Pasažéři (2016)

Poslední třetina bohužel zmasakrovala dobrý pocit z těch předchozích dvou.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27