Ripley

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 30.7.2020  21:53
    Násilník (1976)

Tak nám s třetího Harryho udělali komediální buddy movie a tím tu sérii pohřbili.Některé scény a celá banda záporáků působí směšně.Scénář je podprůměrný a hudba v některých momentech vyloženě nevhodná.Herecké výkony krom Eastwooda hrozné.Fakt jsem byl otrávenej.Čtvrtého a pátého Callahana již riskovat nebudu,už jen kvůli těm recenzím.

• 24.7.2020  22:10
    Frčíme (2020)

Moc se mi nechce psát,takže jen:když opomenu Příšerky s.r.o. 2 a Hledá se Dory což byli zkrátka odfláknuté sequely a Toy Story 4 který jsem neviděl,jedná se o nejslabší Pixarovku.

• 22.6.2020  22:06
    Životopisy: Robin Williams (TV film) (2009)

Typický špatný americký komerční dokument.Bleskový střih,kulometný komentář,zoomování fotografií a neustále se opakující scény i fotografie.

• 27.5.2020  19:19
    Jane (2017)

Velmi emotivní kvalitní dokument.Příběh Jane Goodall je zajímavý a mě velice blízký.Škoda jen,že se zatím nenatočil celovečerák jako Gorily v mlze o Dian Fossey.

• 17.5.2020  07:22
    Zátah 2 (2014)

Zklamání oproti prvnímu dílu.Vím,že to nej je v poslední třetině,ale nevydržel jsem to.Viděl jsem prvních 90 minut a hrozně jsem se trápil.

• 20.4.2020  13:25
    Oh Willy... (2012)

Z animace jsem byl nadšenej,ale s přibývajícími minutami to bylo více a více bizarní a já ztrácel zájem.

• 19.4.2020  12:32
    Gangster Ka (2015)

Otřesná,nezáživně "odvyprávěná" a neucelená amatéřina.No a Čermák má charismatu jako ten poslední kompars z ulice.

• 8.4.2020  22:31
    1917 (2019)

Mendesův "Revenant" v 1.světové válce.Mistrovský kousek a další posun v oblasti filmařských technologií.(až na scénu v řece).90%

• 4.4.2020  23:18
    Perinbaba (1985)

Já jsem strašně trpěl,ale opravdu strašně moc.(viděna verze v češtině)

• 28.2.2020  20:48
    Smolař (1965)

Námět není špatný,ale kdyby tam nehrál Funes,tak to asi vypínám po půl hodině.Scény s ním jsou to nejlepší z filmu.Není mi jasné proč byl Bourvil ve Francii tak oblíbený.Nepřišel mi ani sympatický a nebyl ani vtipný.Věřím tomu,že kdyby jeho roli hrál Pierre Richard,film by v mém hodnocení dopadl mnohem lépe.Přesto má film mnoho nezapomenutelných gagů a pozornost udrží.

• 27.2.2020  22:09

Ten scénář je prostě tragickej a film i přes svoji dlouhou stopáž vypadá,jako by se vystříhalo až příliš mnoho scén.

• 23.2.2020  21:58
    John Wick 3 (2019)

Nechápu ty první nadšené reakce a reference jako "nejlepší díl trilogie".Jednoznačně jde o díl nejslabší.Tentokrát už mě bavila jen akce.Mytologie začíná být více a více nesmyslná.Pravidla se porušují a vznikají scény,které trilogii podtrhávají kolena.Celkově celé dění(krom akce) v Maroku byla neskutečná pitomina.

• 13.2.2020  22:10

Dvojka má lepší scénář a režii nežli první díl a Michelle Pfeiffer ač vypadá jako Helena Vondráčková s pletí Michaela Jacksona,je tu výborný záporák.

• 10.2.2020  22:10
    U Zlaté rukavice (2019)

Texaský masakr,říznutý Mostem a filmem Holky to chtěj taky.To vše nechtěně karikaturní bez uměleckých invencí.

• 5.2.2020  20:54

SPOILERY!Ne ne a ještě jednou ne!Nevyšlo to.To byla feministicko-emancipoidní igitka nebo co?A aby to nebolo politicky-genderově málo,nasereme tam chudáky mexické uprchlíky.Mnohými poplivaný předchozí Genisys dopadnul podstatně lépe.A hlavně mě nenudil.Už z trailerů mi bylo jasné,že to bude na hovno....a bylo.Potom to šlo do kin a objevovali se víceméně pozitivní reakce.netuším proč,ale vidím to na trávu.Psalo se o výborné ženské sestavě.A ta byla jako kde?Jediný kdo by stál za zmíňku byla Sára,ale vzhledem k tomu,že v první polovině přehrávala a vůbec jsem to babičce nevěřil,nebyl jsem ve finále spokojený s žádnou postavou ve filmu.Co se týče děje,bylo to opět to samé jako v 1,2,3.Zlej T honí vůdce odboje a hodnej T ho chrání.Tady ještě přibyla "poloterminátorka" ala Van-Damme v Univerzálním vojákovi a přišlo mě to neskutečně debilní.Celý ten nápad o vylepšeném člověku...a to její neustálé odpadávání a dopování se vším možným...,no tahle má chránit budoucí vůdkyni?!No a samozřejmě vzhledem k současnosti musela nutně být vůdkyně odporu žena-mexičanka.Nevýrazná a nudná postava.Divím se,že nebyla lesba,ale určitě byla Bi.Jen jsem čekal,kdy si to rozdá s Grace,která na ženský stopro byla.Jen jaksi na ty hrátky nebyl čas,jelikož byla věčně v prdeli indisponována.A nebo to možná bylo moc explicitní,vystřihli to a dočkáme se toho až na BD v bonusech.No a Arnold ve srubu s rodinkou...tvl to jsem nedokázal rozdýchat.Ještě debilnější než "poloterminátorka".Jo a triky taky na hovno...možná tak před dvaceti lety...Scéna v letadle a následně pod vodou mě donutila vzdychat,trpět a zároveň s láskou vzpomínat na Genisys.No a ještě tu máme akci a světe div se,ona stála také za hovno.Dalo se to ještě v úvodní velké akci v továrně.Grace tam sice skákala jako Jim Carrey v Masce,ale bylo na co se koukat.Následná honička v autech však již byla špatně sestříhaná s mnoha detailními záběry a tudíž nepřehledná.Takže objektivně za slabší tři *,ale jsem nasranej,takže dávám o jednu méně.Jde jednoznačně o nejhorší díl série.

• 19.1.2020  19:48
    Král (2019)

První hodina vypadá jako epizoda z historického nudného seriálu.Déle jsem nevydržel,takže 2* za první hodinu.

• 18.1.2020  22:41
    Anna (2019)

Je jasné,že Bessonův pták Phoenix již nikdy nevstane,tudíž jde opět o akční rutinu s dobrou akcí ala John Wick,pěknou tvářičkou(S.Luss) a dobrou postavou(H.Mirren).Jde o výcuc Brutální Nikity,Atomic Blonde a Rudé volavky.

• 15.1.2020  20:31

Film se dá rozdělit na dvě zhruba stejně dlouhé části.Na scény z balónu a na longbacky(delší flashbacky).Je škoda,že i přes pěknou dobovou výpravu jsou scény ze země poměrně nezajímavé,protože naopak vše z balónu je téměř dokonalé.Příjemně překvapila Felicity,která podává skvělý výkon.Scéna,kdy leze po balónu je geniální,drásající a mrazivá.Bohužel jako celek jen 65%.

• 10.1.2020  22:39
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

1.série:Vzhledem k velmi pozitivním reakcím jsem čekal víc,ale celkem spokojenost.Hlavní postava-Mandalorian je fajn.Fandíme mu a vůbec nevadí,že nikdy nevidíme jeho tvář.Zelené překvapení se nekonalo vzhledem k tomu,že ho vidím všude,kde se o seriálu píše.Gina Carano je kost a Apollo Creed mi celou dobu připomínal Landa.Kvalita dílů je kolísavá podobně jak tomu bylo u The Clone Wars.Nechybí hromada klišé.Neslabší zde byla 4.a 6.epizoda.Závěrečná osmá by byla skvělá,kdyby v ní nebylo tolik nelogičností.Co se týče výpravnosti,je to chudší nežli celovečeráky,ale na seriál je to velmi dobré.Takže celkově 7/10.

• 10.1.2020  22:38

• 13.12.2019  21:50
    Ad Astra (2019)

Vy,co o tom básníte...mám pro vás vzkaz:jsem přesvědčen o tom,že jste jen hledali v hovně švýcarskou čokoládu.

• 1.11.2019  12:11

Atmosférická průměrná nostalgie.Nejlepší počůrávací scény byli lišákem :"já mám rybu rád,k smrti rád".Avšak velmi těžké bylo uvěřit tomu,že vyzáblý Pavel Kříž je nadprůměrný silák.

• 26.9.2019  22:33

Raimi stále Bohem.

• 26.9.2019  12:57

Film by se mohl jmenovat WTF!Hodinu poslouchám nevěrohodný,místy nechtěně humorný příběh ošklivky s koulema,abych se na konci filmu dozvěděl,že všechno je úplně jinak a bylo mi jedno jak.Herectví nevěrohodné.Sarah Snook je totální dřevo a Hawke předvádí svůj tradiční průměr.Nicméně věřím,že na podruhé,když už divák ví vo co gou,by to nemuselo být tak špatné.Napoprvé bylo.Plusy jen za retro výpravu a kameru.

• 12.9.2019  18:54
    MOST! (TV seriál) (2019)

První tři díly fajn,ikdyž nechápu tu masovou diváckou pozitivní hysterii.Dále pak už to jen padalo dolů.Poslední tři díly byli skoro na odpad.

• 2.9.2019  16:35

Tohle bylo spíše "Mučení filmového diváka" (Torture of a Movie Fan)...děsně nadhodnocené.Viděl jsem prvních 70 minut,pak jsem usnul a znovu nabyl vědomí těsně před "posledním pokušení" cca 30 minut před koncem a nevěřím tomu,že mi uniklo něco zásadního.Dokáži si to představit jako hru v křesťanském divadle s tím,že bych ji nemusel vidět.

• 21.8.2019  16:51

Asi to chtělo schopnější tvůrce,neboť finální pointa,na mě emocionálně nezapůsobila tak jak by měla.Může za to i první průměrná polovina filmu,která mě nedokázala natolik vtáhnout,abych na konci posmrkal celý kapesník velikosti A3.

• 8.8.2019  20:07
    Jak se fotí... (TV seriál) (2017)

Primárně pro začínající fotografy pouliční fotografie(street photo),kteří už umí nastavit svůj fotoaparát,nefotí na plnou automatiku,ale neví co a jak fotit,aby to nebylo nudné.Nefotografující se budou možná nudit.

• 1.8.2019  10:18

Islandský mladý intoš si řekl,že natočí nějaké drama a udělá to tak,aby to bylo strašně artové-nudné.Komenář uživatele "Matty"(stopro také intoš) mě rozesmál.Rozepsat takto jednoduchý nudný děj takto,to je umění-art.Tady je můj pohled a není to spoiler,neboť to důležité na konci filmu jsem neviděl,protože jsem předčasně opustil kino.Film začíná celkem solidním dlouhým hypnotickým záběrem bez střihu na jedoucí automobil.To celkem ušlo.Potom vidíme cca 30 x stejný 2-3 vteřinový záběr na dům.Mění se jen denní doba a roční období.Potom se objeví muž.vdovec a po dobu jedné hodiny(déle jsem v kině nevydržel) vidíme jen to,jak se setkává s vnučkou a není to zajímavé.Následuje návštěva dcery,návštěva na policejní stanici,kde pracuje nebo pracoval,rozbalování krabice s věcmi po manželce,přemýšlení,sledování někoho ze seznamu(netuším proč),přemýšlení,fotbálek,sprcha,vnučka a pohádka před spaním a mezi tím vším rekonstrukce domu.Tohle vše a nic víc je natočeno nezajímavě a nudně.Zkrátka první hodina je zcela o hovně a není to ani nějak zajímavě natočeno.Více jsem neviděl a jak to tady tak čtu,pochopil jsem,že se konečně začalo něco dít až na konci filmu.A upřímě je mi to jedno.Nejsem vyloženě proti artu.Mám mnoho kusů ve filmotéce.Tohle je však ten typickej art,kterej musí tak moc nudit,aby se intošové všech zemí tetelili,jak úžasné to nudění je.Připomělo mi to jiný art-malířství a to ten typ,kde "malíř" nafláká barvy na plátno,vytvoří mazanici-art a všichni se můžou z toho podělat,protože on přece tak geniálně pracuje s barvami.

• 23.7.2019  18:21
    Osamělá holubice (TV seriál) (1989)

Tak tohle si uzmul Robert Duvall pro sebe a vůbec mi to nevadilo.Je zde skvělej.Trochu na úkor Tommyho Lee,který je zde spíše na vedlejší koleji,až na čtvrtý-poslední díl.Solidní westernový počin mě dost bavil a odpustím mu pár nelogických scén a nepovedené triky(bouře,kroužící ptáci).

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28