Zloba - Královna černé magie (2014)

Klasická animovaná celovečerní Disneyovka "překouzlená" do hrané podoby s několika odchylkami.Vizuální stránka je tak úchvatná,že jsem byl ochoten přivřít oči u mnoha nelogičností.Ostatně jde o pohádku.Růženka s tváří Elle Fanning nebyla tak dobrá volba narozdíl od bezkonkurenční Angeliny.

Na hraně zítřka (2014)

Spojení Cruise-akční sci-fi-současná triková technologie a velmi dobré hodnocení zde,to vše mi dávalo jistotu,že půjde o stoprocentní podívanou.Bohužel se tak nestalo.V první řadě musím napsat,že jde rozhodně o nadstandartní film a že se mi celkem líbil,ale čekal jsem mnohem víc.Teď trochu kritiky.Film bohužel postrádá originalitu.Tři scénáristé sesmolili scénář podobně jako pejsek s kočičkou vařili dort.Nacpali tam vše co už jsme v jiných filmech viděli.Časová smyčka(Zdrojový kód),mechanické obleky(Matrix Revolutions,Elysium),mimozemský šmejd chce zničit Zemi(napadá mě nejméně deset filmů),zničení mimozemských šmejdů tím,že se zlikviduje ten hlavní(opět několik filmů),bitva na pláži(Hvězdná pěchota,Zachraňte vojína Ryana :-)).Takže scénář je relativně inteligentní nikoliv však originální.Vzhled emzáků mě neuchvátil.Trochu jako sentinely z Matrixu a brouci z Hvězdné pěchoty.Jejich pochyb byl tak rychlý,že jsem nestíhal.Bylo to také příliš rychlým střihem.Poslední čtvrthodinka odehrávající se v noci byla katastrofálně natočena.Vůbec jsem si ji neužil.Spojení velmi velmi tmavých scén,velmi velmi rychlého střihu a velmi velmi rychlého pohybu emzáků bylo nešťastným rozhodnutím jak "vygradovat" finále.Finále je zkrátka průšvih.Cruise nezklamal,ale Emily Blunt ač ji mám rád,jako drsňačka vojanda...no nevím.Věřím tomu,že napodruhé to bude lepší.

Machete zabíjí (2013)

Pokud od tohoto filmu nečekáte nic víc než typickou krvavou Rodriguez parodii nemůžete být zklamáni.Je to šílené a zároveň geniální.Něco mezi prvním Machete,Od soumraku do úsvitu,Spy Kids a Planetou teror.Od všeho je tam něco.Jen k porovnání s prvním dílem,tady už jde vyloženě o parodii.Jednička byla "normálnější".Největší hvězda filmu-Mel Gibson.

Appaloosa (2008)

Ed Harris si splnil sen a natočil si western s výborným obsazením.Těšil jsem se.Bohužel jde o dílo průměrné až podprůměrné.Scénář je jedno velké a nudné klišé,nic nového,nic zapamatováníhodného,hrozné dialogy,rutinní režie a ještě mnohem více negativ v tomto nemastném neslaném filmu.Ed by měl zůstat u hraní a nepouštět se do režie filmu který nezvládá.

Stíhači Red Tails (2012)

Výkonným producentem Red Tails byl George Lucas.Film je inspirován skutečnými událostmi.Je nám představena Afroamerická letka zvaná Tuskegee,která byla přes počáteční nevole amerického velení velmi úspěšná.Dějově nejde o nic originálního a film je celkově pozitivně a heroisticky pojatý,což může někomu vadit.Žánrově jde spíše o dobrodružný film než o válečné drama.Film mi přišel jako mix Tmavomodrého světa a Rytířů nebes.Herci jsou sympatičtí,scénář nenudí a letecké souboje jsou pastvou pro oči.Technicky velmi dobře zvládnuté řemeslo.Film mě příjemně překvapil.Přelet amerických stíhaček v Itálii nad Karlštejnem v jiném filmu neuvidíte :-).Tento film bohužel žádný z našich distributorů nevpustil do kin a ani na DVD!

Kmotr II (1974)

...a všichni zvolali:dvojka je ještě lepší!!!A já říkám,dvojka je ještě horší.Na obou Kmotrech oceňuji skvělou dobovost ,autenticitu a bezpochyby herecké výkony.Nicméně mafiánská tématika mě absolutně nic neříká a Kmotr 2 mě nechával totálně chladným.Nejsem Kmotrofil a nikdy nebudu.

Catwoman (2004)

Původně jsem hodnotil dvěma hvězdičkama a objektivně si to film zaslouží.Jenže dvě hvězdičky dávám filmům,které mě nebavily a o kterých vím,že se na ně už nepodívám.Catwoman mě však relativně baví a díky zajímavé režii a výrazné Halle Berry na kterou se bez debat dobře kouká jsem ochoten filmu odpustit nepříliš kvalitní scénář a vůbec celkovou transformaci původní komiksové předlohy.Ta Zlatá malina na Oscarech pro Halle Berry byla zbytečná a přehnaná.

Godzilla (2014)

Nejdříve napíši že mám rád monster filmy a ano vím,že Edwards chtěl,aby film vypadal jako původní japonská Godzilla.Film je dlouhý dvě hoďky.Godzilla se objeví zhruba v polovině filmu.Do té doby je to jedna velice nudná hodina.Opravdu jsem tam nenašel nic dobrého.V druhé polovině filmu záběry s Godzillou a dvěma Muto zaberou přibližně 20 minut.Něco zaujalo,něco ne i přesto že převážná většina z nich se odehrává ve tmě,v šeru nebo v prachu.Někdy je to k dobru a má to atmošku a někdy je prd vidět.Zbytek je ještě větší nuda než v první polovině filmu.Zvukové efekty jsou dechberoucí.Triky solidní a kick-ass Taylor-Johnson si šel do filmu jen přežít.To je asi tak všechno.Když už Godzillu raději dám přednost Emmerichovi :-).Pokud budu chtít několik Kaiju v jednom filmu raději se kouknu na Pacific Rim.DODATEK:je velice zajímavé,jak se mi u některých filmů po vícerém shlédnutí mění názor.Nebudu připisovat ani přepisovat komentář,jen zvyšuji hodnocení na 4*.

Auta 2 (2011)

Aby se předešlo případnému zklamání musí divák zapomenout na Cars a brát Cars 2 jako úplně jiný film,jako akční a špionážní parodii spíše pro dospělé než pro děti.A to mi nevadilo,napodruhé.Pravda,poprvé jsem netušil o čem tu bude a byl jsem zklamán jako mnoho dalších zde.Chybělo tomu to kouzlo prvního dílu.Chce to více shlédnutí.Napodruhé jsem věděl do čeho jdu a vychutnával jsem si to,jak si tvůrci dělají legraci z bondovek a podobných filmů.Popravdě jak v prvním,tak i v druhém dílu mám malinko problém s Burákem.To jeho neustálé žvanění(někdy hloupé,někdy vtipné)leze na nervy a tady to bylo do poloviny filmu.Animačně je film vypilován ještě víc než jednička.Lesk a odlesky na autech,koroze,voda,detaily,animace měst ve kterých se závodilo to všechno a ještě mnohem víc dělá z Cars 2 luxusní podívanou.Popkulturní odkazy zde nechybí a v takových filmech pobaví.Myslím si,že film trpí nálepkou "film od Pixaru".Nebuďme tak přísní a pro jednou Pixaru odpusťme to,že nevytvořil typickou stoprocentní pixarovku,ale "jen" nechal vyřádit svého bosse Johna Lassetera.Zaslouží si to.

300: Vzestup říše (2014)

Vzestup říše má v první řadě nevýhodu v tom,že jde o pokračování veleúspěšného hitu.Film trpí tím,že je téměř ve všem horší než díl předešlý.Je to klasický neduh "dvojek".Technicky a vizuálně je na tom stejně jako díl předešlý.To je dobře.Problém je však v tom,že se sice divák kochá,ale není již překvapen.Vše jsme už viděli v "jedničce" nebo v seriálu Spartacus.Scénář spichli stejní tvůrci jako minule včetně Zacka Snydera.Není to průšvih.Oba příběhy do sebe zapadnou jako skládačka,ale posun k horšímu tu oproti předešlému scénáři každopádně je.Největší průšvih tohoto filmu je casting.Tohle byl pro mne castingový masakr.Dvojka nemá oproti jedničce postavu,které by divák fandil.Obsazením nevýrazného Sullivana Stapletona Vzestup říše totálně potopilo.Stapleton je absolutně nevyhovující typ pro takovou roli.Vzhledově i herecky.Chybí i pořádný záporák.Eva Green mi jednoduše nesedla.Uvěřit jí vojevůdcovství a souboje mi činilo velké problémy.Nemohu nezmínit scénu na konci filmu,kde se Themistokles prazvláštně "vznáší" na koni.Tohle byl obrovský úlet tvůrců ať už jako nápad-scéna,ale především nechápu jak s dnešními trikovými možnostmi mohli trikoví specialisté tuhle scénu tak podělat.