lil7minmin

lil7minmin

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 5.5.2020  01:10

  Dávám jednu hvězdu jen za pár mini detailů. S kamarádkou jsme se na film dívaly společně a shodneme se na jednom - jako skalní fanoušci původní Monster High se na tento film nemůžeme dívat bez připomínek, věčného nadávání a zklamaných výrazů. Od rebootu zmizelo několik základních postav (např. Clawd, Ghoulia, Holt/Jackson, Abbey, Heath, Slomo, Melody and Purrsephone,...), některé zas byly jako vyměněné a jejich chování absolutně neodpovídalo originálu (např. Cleo), nové postavy přebíraly chování jiných nebo těch, které byly smazány (Ari a Twylla = Spectra, Moanica = Toralei). Dále nadpřirozené schopnosti, které z Monster High začalo vytvářet rádoby dětský Marvel či DC universe - Cleo lítala po lampách a střílela provazy ze zápěstí jako Spiderman a z Lagoony byl najednou Flash. Bez ohledu na to, ať už to všechno bylo takové nebo makové, film byl nudný tak jako tak. Chvíli jsem začala přemýšlet, o co scénáristům vlastně šlo, když se bavili o nějakém významu tohoto filmu.

  • 29.3.2020  17:49
  Dobré místo (TV seriál) (2016)
  *****

  Původně jsem si myslela, že mě seriál absolutně nebude bavit, protože jsem se do něj nijak nedokázala s chutí ponořit. Eleanor mi připadala otravná, stejně jako několik dalších postav, které jsem nemohla vystát a celkově mě seriál nijak nebavil až do sedmého dílu první série. Dívala jsem se tedy ze začátku jen proto, abych zjistila, jak seriál skončí. Pak mě ale začal nehorázně rozesmívat. Tolik referencí, narážek a easter eggů jsem snad v životě nezažila. Všechny postavy, příběh, nezvyklou zápletku, humor a propracovanost jsem si naprosto zamilovala. Z původního hodnocení 2,5/5 skáču na 5/5 a můžu říct, že jsem 4 večery karantény nemohla strávit lépe. *SPOILER* Možná jsem si malinko přála, aby Jason a Janet odešli spolu (a vím, že Janet není člověk a není to pro ní možné). A to samé platí o Chidim a Eleanor.

  • 2.3.2020  21:09
  I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)
  ***

  Seriál byl dobrý, ale ne tak, jako jiné kousky od Netflixu. Možná to je ale tím, že se to ještě pořádně nerozjelo (aneb podle konce to vypadá na druhou sérii). Kolikrát mě i nudil, a to už jen kvůli tomu, jak moc předvídatelný byl - například Sydneyina sexualita. Nerada to přiznávám, ale u seriálu mě hlavně držel kouzelnej Stanley a Sydnin mladší bráška, kterej byl naprosto suprovej. Nebyl to propadák, ale zároveň ani seriálovej trhák. Uvidíme, jak na tom bude druhá série, pokud se chystá.

  • 2.3.2020  21:02

  I přes to, jak Harley jako antihrdinku miluji, jsem neměla od filmu vysoká očekávání - a samozřejmě jsem se opět mýlila. Na film jsem do kina zavítala až dva týdny po vydání a bohužel už nebylo k dispozici originální znění, takže jsem velice nerada šla na český dabing, který ale naprosto předčil všechna má očekávání a pochybnosti. Obsazení bylo skvěle vybrané a překlad (přesněji sprostá slova) nebyl omezený a překladatelé se vážně nebáli scénář opepřit. Film se nevázal jen na Harley a dal prostor naprosto každé postavě (narozdíl od Suicide Squadu, kde byl přibližný počet postav a o půlce divák sotva věděl jejich jméno). Film byl skvěle propracovaný, vtipný a plný neskutečných hlášek, soundtrack je na jedničku a vůbec bych neprotestovala, kdybych si na to mohla zajít znovu.

  • 2.3.2020  21:00

  Čekala jsem něco skvělého, ale dostala jsem něco jiného. Něco naprosto lepšího. Druhý díl Ledového království mě naprosto dostal a můžu říct, že se mi líbil více, než jednička. Možná je to hlavně kvůli tomu, že skončil přesně tak, jak jsem si přála - aby se osudy Anny a Elsy naplnily přesně tak, jak se stalo (no spoilers). Soundtrack je naprosto skvělý, zábava zaručená a dojemné chvilky též.

  • 2.3.2020  20:59

  Captain Marvel byl jedním z nejvíce kritizovaných filmů od Marvelu, o kterém se mezi lidmi z mého okolí polemizovalo. Ačkoli nedám na názor ostatních, na film jsem kvůli obrovskému počtu negativních komentářů ani nezašla do kina, ale po osmi měsících jsem se konečně dokopala k tomu, abych si film pustila. Nespočet lidí mělo hroznou averzi vůči Brie Larson a celé postavě hlavní hrdinky... A já vlastně vůbec nechápala, proč tomu tak je. Jediným důvodem je ten, jak byla její postava napsána. Captain Marvel se totiž jako hrdinka nevyvíjela, působila arogantně a vlastně to vůbec nebyl film o stvoření hrdinky, na co je většina z nás prakticky zvyklá. Podle mého názoru se herečka na svou roli hodila a zahrála ji dobře. Co se týče filmu, nebyla to zrovna ta nejlepší Marvelovka, ale za zhlédnutí vážně stála a mrzí mě, že nevyšla alespoň o rok dříve před Endgame, aby si na novou postavu noví fanoušci zvykli. Příběh mladého Furyho, o začátku Avengerů, přátelství a lásky mě velice potěšil.

  • 2.3.2020  20:56
  Joker (2019)
  *****

  20/10/19 Joker je prvním filmem, který mě i po rozsvícení světel v kino sále nechal sedět upoutanou v křesle. Očekávala jsem vše, ale ne takovou sílu. Není to film, po kterém bych se usmívala radostí, protože to byl tak skvělý film. Zanechal ve mně smíšené pocity, pochyby a zároveň obrovské nadšení. I přes to, že je Joker anti hrdinou, nedokázala jsem přestat přemýšlet o tom, jestli je dobré nebo špatné s ním souhlasit či dokonce soucítit. Filmu dávám plné pěti hvězdičkové hodnocení, i přes to, že jen to nestačí. A panu Phoenixovi budu toho Oscara z celého srdce přát.

  • 2.3.2020  20:55
  Seuwingkijeu (2018)
  *****

  Swing Kids pojednává o lásce ke stepu prorážející hranici nenávisti mezi lidmi žijící v kapitalismu a komunismu. Film jsem si nehorázně užívala a konec mě psychicky zničil. Lepší obsazení jsem si nemohla přát, a to speciálně u postav jako Kisoo, Jackson a Xiao. Film měl na zahraničních stránkách velmi vysoké a pozitivní hodnocení, což byla jedna z věcí, které mě donutili hledat hodiny po internetu titulky. Samozřejmě představitel hlavního hrdiny. Do Kyungsoo, byl hlavním důvodem, proč se na film podívat. Na jeho herecké výkony si nelze jen tak stěžovat a každý film s ním v obsazení stojí za to zhlédnout. Není filmu s Kyungsooem, který by mi nerozerval srdce.