Zik2

okres Praha
Student

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 11.6.2019  22:23
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

S dalším projektem Matta Groeninga se člověk samozřejmě neubrání srovnání s těmi předchozími. Disenchantment je nejvymakanější, což ale není všechno. Vtip tomu nechybí, spousta jich je podobně filozofických, jako hlavně ve Futuramě. Ale že by seriál člověk pohltil podobně jako ona a Simpsonovi, to úplně ne.

• 26.5.2019  14:47
    Atypical (TV seriál) (2017)

Za mě další seriál na omílané téma - a nic zásadně nového. Atypical mě nebaví, zdá se mi neoriginální a vtíravý, jakkoliv hlavní hrdinka je velmi koukavá.

• 18.5.2019  23:26
    Tuca & Bertie (TV seriál) (2019)

Je vidět, že v BoJackovi je Lisa Hanawalt ta, co krásně kreslí, a Bob-Waksberg ten, co píše skvělé scénáře. V Tuca and Bertie Hanawalt má plný prostor pro svoji kreativitu, takže výsledek je chvílemi až příliš bláznivý. Přeplácaností, excitovaností a rychlým tempem mi docela připomíná japonské anime. Námět mě moc nechytil.

• 6.4.2019  10:44
    Derry Girls (TV seriál) (2018)

Seriálů ze středoškolského prostředí je jenom na Netflixu kupa, ale jenom část z nich je hodná pozornosti. Derry Girls na první poslech zaujmou netradičním irským prostředím a potom chytí skvělými zápletkami a vtipy (pravda, některé díly jsou lepší než jiné, ale žádný nebyl úplně slabý). Jsou okořeněné trochu té politické nekorektnosti a sexem, ale obojích ingrediencí se dávkuje tak akorát, aby to nebylo podbízivé. Nezvyklé jsou i pohled z dívčí perspektivy, protože většinou jde v podobných seriálech a partu kluků (irská děvčata ovšem nejsou nějaké jemné květinky), a prostředí církevní školy. Velmi zajímavé postavy skýtají potenciál ještě na několik sérií.

• 25.3.2019  16:18
    Toman (2018)

Kvalitnímu filmu trochu ubírá nepřehlednost děje, příliš dlouhá stopáž a trochu moc dokumentární podoba (dost připomíná České století, které ovšem bylo lepší).

• 10.3.2019  00:06
    MOST! (TV seriál) (2019)

Výborně načatý seriál trochu zkazil dost přehnaný konec.

• 20.2.2019  22:26

Je to přesně film, na který se jen v Česku prodá milión a půl lístků. Nic míň. Ale taky nic víc.

• 16.12.2018  20:11

Může to být únavou žánru, českým dabingem, kterým nám kina vnucují (protože to asi spadlo do kolonky rodinný film) nebo tím, že už mi není dvanáct. Nicméně trojka se mi zdá výrazně slabší než první dva díly. Přestože tvůrci vybrali aktuální téma, výsledek je dost neoriginální. Pointy jsou silně předvídatelné (co se asi stane, když English přistupuje ke schodům v brnění, které předtím potřísnil olejem...), scénky opsané z předchozích dílů (záměna mobilu, která vede k promítání jiného videa než bylo zamýšleno), a co hůř, jeden vtip je vysloveně opsaný z Bláznivé střely (agent utíkající autoškolou). U některých scének se člověk zasměje, ale vyložená bomba je jenom jedna na konci s holou zadnicí Rowana Atkinsona - i když si člověk říká, jestli se tvůrci jeho zadnicí nesnaží zachránit slabší film. I z nostalgie dávám tři hvězdičky.

• 16.12.2018  15:55
    Čerstvé maso (TV seriál) (2011)

Seriálů na téma „parta podivných mladých lidí, co tak trochu nezvládají svoje životy“, je hodně, zvlášť v britské produkci. Ale Fresh Meat se podařilo vytvořit originální postavy (zejména Vod a Howarda), které si člověk zapamatuje a po čase začne mít rád (kromě Jossie teda, Jossie je prostě jenom kráva). Stejně tak děj, který narozdíl od jiných podobných seriálů se netočí jenom kolem sexu. Nadto je opravdu skvěle natočený, jak co do kamery, tak hudby.

• 17.10.2018  18:43

Většinou se s ČSFD neshodnu spíš tak, že se mi ty filmy zdají horší. Ovšem Johnny English je výjimka, u níž si fakt nedokážu tak nízké hodnocení vysvětlit. Pro mě perfektní komedie, která docela zdařile navazuje na starší počiny jako Růžového pantera nebo Bláznivou střelu a naopak skvěle paroduje bondovky. Závěrečná scéna s korunovací je přesně to setkání patetického a komicky trapného, přesně to rouhání, které nejvíc baví. Vždyť v jakém hraném filmu (neříkám kreslené seriály jako South Park) ukážou holou zadnici arcibiskupa z Canterbury. Děj se svižně odvíjí a film dle mého názoru nemá delší hluchá místa.

• 6.10.2018  22:30
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Ne tak dobré jako Paradise PD, kde už tvůrci evidentně dozráli.

• 11.9.2018  18:40
    Paradise PD (TV seriál) (2018)

Paradise PD je perfektní nadílka fekálního humoru, který jde snad ještě dál než South Park. Pro totální odreagování ideální. Zvlášť pokud děláte na policii nebo v příbuzné oblasti. Věřím, že hodnocení ještě půjde nahoru, protože v hromadě balastových seriálů Netflixu je tohle pecka (a to nejsem úplně nenáročný divák).

• 3.9.2018  22:52

Po výborném začátku to jaksi přestane být vtipné. Tři hvězdy zásluhou vynikajícího Sellerse.

• 19.8.2018  11:35
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

V té obrovské produkci seriálů (jenom co jich je z dílny Netflixu...) je vážně těžké prorazit, ale BoJack Horsemanovi se to svojí kreativností až bizarností, ale zároveň koukatelností a plejádou chytlavých postav, kterým zvířecí podoba dává punc tradiční satiry (satyr je taky člověk s kozlí hlavou, to je skoro jako kůň...), povedlo. Zároveň nás trochu vrací do dětství, kdy jsme se dívali na zvířátkové kreslené seriály. Ovšem tahle zvířátka chlastají, berou drogy, řeší disfunkční vztahy, traumata, existenciální otázky, nudu v hollywoodském pozlátku, jdou si kariéristicky po krku atp. Narážky na politiku jsou jemné, ale chytlavé. Hlavní hrdina je totální p**us, ale další postavy jako Princess Carolyn, Todda Chaveze, Hollyhock nebo dobráka Mr. Peanutbuttera si lze oblíbit. V polovině čtvrté série se mi zdálo, že trochu ztrácí dech, ale na konci mě dějovými zvraty opět natěšil na pátou.

• 18.8.2018  23:35

Až na kobylí obličej hlavní hrdinky a v závěru brutálně rychlou peripetii a pak happy end (jakoby filmařům docházela stopáž) velmi solidní komedie s toaletním humorem. Za ten dabing by měli někoho zavřít.

• 29.7.2018  11:51
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Poslední japonský seriál, který jsem sledoval, byl Pokémon. Ale přepracovaná panda, dušená japonskou kulturou poslušnosti a upozadění vlastních potřeb, která se vybíjí tím, že si na korporátním hajzlíku zpívá (kdoví proč do mikrofonu...) metal, mě fakt chytla. Japonské animace mi vždycky vadily kvůli takové excitovanosti a agresivitě - tady jsou sice taky, ale je to snesitelné (i proto, že jsou použité funkčně, je hezky ilustrované, jak Retsuko potlačuje emoce a vybíjí si je v soukromí - což se týká určitě nejen Japonců). Postavy jsou sice japonské, ale jsou srozumitelné i pro Evropana. Krátká patnáctiminutová stopáž nezačne nudit.

• 13.3.2018  22:28

Lituju, že filmy nejde užívat nitrožilně. Zítra se bude tančit všude bych si střílel do žíly denně.

• 10.3.2018  23:20

"Táto, ty seš blbej, tady každej krade a ty jen čumíš!" Tenhle film by měli zařadit mezi státní symboly České republiky.

• 3.2.2018  22:00

Česká politika vymačkaná do úplně poslední kapičky. V recenzi na trochu podobné dílo, Horákovy Kočky jsou vrženy, recenzenti poukazovali na to, že Horákova ultrakonkrétní satira není ani tak odvážná jako spíš nudná - satira má vytvořit novou realitu, vtipnější, než tu skutečnou, dokázat tím kreativitu autora. Tonda Blaník je podobný, jako Horákova kniha: zužitkuje se v podstatě jakýkoliv detaill z české politiky, který prošel médiemi, všechny ty notoricky známé a tisíckrát zesměšněné věci jako Zeman na člunu, Topolánkovo spojenectví s Dalíkem nebo Drahošův mdlý styl, všichni ti kmotři, populismy, kompra, vlastenčení... . Vtipy jsou tak docela předvídatelné a divák málokdy má radost z toho, že objevil dobře skrytou narážku. Tvůrci byli schopní se dostat k velké řadě známých osobností, ale to samo o sobě není záruka vtipnosti - České sodě stačily slavné osobnosti na výstřižcích z televize, a lidi se smáli jako pominutí a ještě teď po dvaceti letech si to pamatujeme. Zapamatuje si někdo Prezidenta Blaníka, i s devíti prezidentskými kandidáty, Špačkem, Sokolem, Klusem, Klausem...? Je už Česko tak strašně nudné, že ani satira na něj není vtipná? Několik málo dobrých scén se přece jen našlo, např. dvě alter ega Marka Daniela, Tonda Blaník a Václav Havel, rozmlouvající spolu na Vinohradském hřbitově, nebo záběr na stařičkého prezidenta, zmateně mávajícího svým domnělým podporovatelům. To poslední může v budoucnu aspirovat i na celkem historickou scénu.

• 2.1.2018  23:09

Na poměry žánru nadprůměrný film, i když s trochu násilně stavěnými zápletkami, ale vcelku vtipnými scénami a sympatickými herci. Proti tomu, co se točí za oddechové filmy tady, nebe a dudy.

• 26.10.2017  22:45

FIlm je založený na velmi dobrém ztvárnění Hitlera (hlavně tedy projevem, vzhled není dokonalý) a na několika vtipných scénách à la Borat, jako vpád do sídla NPD a rozhovor s jejím vůdcem, jako kdyby Hitler byl na inspekci u nějakého důstojníka Wehrmachtu. Jinak to ale nemá žádnou pořádný děj - cesta po Německu zdaleka není tak dobrá, jako Boratova cesta po USA, je nevýrazná, tvůrci se báli (nebo je to nenepadlo) využít spousty vtipných možností, jako cesta do Čech (když už byli v Sasku), so Polska atp. Druhá půlka příliš dlouhého filmu je pokus o nějaký metahumor, jakože Hitler se stane populární osobností (přičemž si všichni myslí, že je to komik, ale my víme, že je skutečný, a to je jako to vtipné), bohužel to příliš nefunguje. Nepomůže tomu ani milióntá parodie na Pád třetí říše: už je to ojeté jak děvky na Hlavním nádraží. Navíc to celé vypadá jako homevideo: nejen to, co točili v terénu, ale i připravené scény.

• 10.9.2017  22:04

Po první sérii trochu zklamání. Nekorektní a černohumorné to je hodně, ale to samo o sobě neznamená vtipnost - tenhe seriál ne že by nebyl vtipný, ale zdaleka ne tak, jako třeba South Park nebo Family Guy. Postavy jsou vtipní outsideři, ale s výjimkou Sweet Dee si je dost těžko oblíbíte, narozdíl třeba od postav IT Crowdu. Není to úplně špatné, ale špička to není - uvidíme po druhé sérii.

• 24.8.2017  00:15

Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. A Tereza Voříšková opravdu není Libuše Šáfránková.

• 13.11.2016  23:03

Téma Hepnarová je pro svoji morbidnost dost populární a základní okolnosti toho případu jsou obecně známé. Čekal bych tedy, že pokud se filmaři jenom nechtějí na této perverzní vlně vézt, ale k nějak přispět k poučení z této tragédie, tak se pokusí nějak osvětlit Hepnarové život a osobnost, přípravu činu, soudní proces, roli politické situace, veřejného mínění atp. To se tak úplně nestalo. Na to první jmenované, život a osobnost Hepnarové, je kladen docela velký důraz, bohužel je ten film tak umělecký, že spousta věcí není vysvětlená (např. její vyhazov z práce; zato se tvůrci vyloženě vyžívali v jejím milostném životě), dialogy jsou dost nelogické (chápu, že to Hepnarová neměla v hlavě v pořádku, ale i ostatní postavy reagovaly dost nepřirozeně), převládá artové ticho, popř. čtení textů Hepnarové. Ty psychiatrické posudky jsou jenom velmi letmo zmíněné v řeči obhájce, a celý trestní proces je zachycený dost hrozně (za všechny možné připomínky jenom jednu: rozsudek opravdu nezačíná větou „Soud neshledal žádné polehčující okolnosti.“). Olszańska hraje skvěle a rád ji uvidím v nějakém méně depresivní roli, ale celkově ve mně snímek žádný velký dojem nezanechal.

• 12.10.2016  23:03
    Anthropoid (2016)

Je to hezká britská pocta českému odboji, jenom škoda, že vás dneska v Anglii můžou zabít jen za to, že mluvíte česky. To asi úplně není hodnocení toho filmu, ale nemůžu si tenhle dojem odpustit.

• 12.8.2016  00:12

Dost slabá komedie, jejíž děj se v podstatě nedá sledovat a která má humoru jako šafránu (světlou výjimkou je např. hláška „Viděli jsme tam spoustu šikmookých, ale to se nesmí říkat, protože jsme byli nacisti.“). Občas se ještě dá trpně zasmát některým vtipům na způsob American Pie (pingpongový míček uvízlý v dámském přirození), většina je ovšem jenom trapná. Konec pak působí dojmem, že už to bylo potřeba jenom nějak natáhnout - scéna s nápojovým automatem působí naprosto neorganicky a její smysl nechápu (má-li celý ten film nějaký jiný smysl než vydělat).

• 23.6.2016  09:45

V našich končinách je neblahý zvyk spojovat IRA jenom s hanebnými útoky na civilisty v druhé polovině minulého století, ale tento film stereotypy ní rozbíjí. Ukazuje její začátky, její zcela legitimní boj proti utlačitelské vojenské síle. Neopomíná sociální aspekt celé věci. Vysvětluje také ideologické pnutí v rámci IRA (církev vs. socialismus) a proč se IRA poprvé rozštěpila (jako model to jistě poslouží i pro všechna ostatní štěpení). Rozhodně ale nejde jen o ploché oslavné dílo, film ukazuje i krutosti, která s sebou každá válka nese, neřešitelné etické problémy, do kterých se bojovníci IRA dostávali, i to, že revoluce někdy požírá vlastní děti.

• 2.5.2016  22:39

Zřejmě to měl být laskavý humor z dílny ČT, okořeněný trochou té erotiky. Výsledek je, že nevěřícně koukáte na to, jak pes líže vibrátor před jeho majitelkou nebo jak dědeček kupuje slepé vnučce tanga a dlouze o tom rozprávějí. Pravda, člověka to nenudilo k smrti i díky své neuvěřitelné bizarnosti, takže hodnotím ještě poměrně slušně dvěma hvězdičkami.

• 22.4.2016  22:04

Technicky skvělý film, obsahově dost plochý. Ruští vojáci nemají záporné vlastnosti, jen hrdinně bohují za vlast bez jediného citového hnutí. Dobudou dalších čtyřicet kilometrů a pak se přátelsky obejmou. Domácí partyzáni je všude vděčně vítají - o varšavském povstání, které nechal Stalin utopit v krvi, ani slovo. Ostatně sovětské armádní špičky jsou moudré a prozřetelné (především samozřejmě Stalin), klidně spolu rozprávějí, neřeknou ani slova navíc a jenom sypou z rukávu jeden geniální tah za druhým. Francouzští vojáci v Rudé armádě jsou lehkomyslní floutkové, kteří se snaží nabalovat ruské důstojnice, v boji je ale musejí Rusové zachraňovat. Churchill ze všeho nejvíc přemýšlí, jak si urvat co nejvíc vlivu v Evropě, a americký prezident jezdí na kolečkovém křesle po skleníku a rozpraví se svou manželkou o válce; divák není na pochybách, že tomu celému tak trochu přihlíží. Z nějakého důvodu jsou všechny scény s jakýmkoliv vedením armády (sovětským, německým...) nebo státu černobílé, bojové scény jsou barevné. Celé by to asi mohlo být lepší, nebýt toho STRAŠNÉHO dabingu, což taky zohledňuju a dávám o hvězdičku víc, než je to „pocitově“.

• 18.4.2016  18:15
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Geniální absurdní hra o tom, jak se vždy uplatňovala moc v českých zemích. Mocenský systém jen málokdy sáhnul k otevřené brutalitě, a ve škole, kde učil děti být občany, se to též projevovalo. Naopak poddaní věděli, narozdíl od poddaných ruského cara nebo pruského krále, že mají co ztratit, a to s revoltou většinou nepřeháněli. Schování třídní knihy je kousek podobného druhu, jako když nechal v roce 1871 staročech Skrejšovský natisknout císařský reskript o odmítnutí fundamentálek na „tenký a velmi jemný papír“. Učitelský sbor, kombinující pochlebování a výhrůžky, naopak připomíná Vídeň, ale později stejně dobře Prahu (pokud se zrovna nebavíme o 50. letech 20. století). Způsob, jakým se zkrachovalí pegagové pokoušejí uplatňovat exaktní systém školské hierarchie a byrokracie, je krásná ukázka toho, co se stane, když smícháte německou preciznost a slovanský fatalismus a nihilismus.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9