Zik2

okres Praha
Student

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 7.3.2020  19:38

Protože filmů o druhé světové není zjevně nikdy dost, máme tu co do činění s desetiletým citlivým klukem, který pro vlastní nešikovnost musí skončit v Hitlerjugend (ve filmu se to jmenuje jinak, ale víme), má imaginárního kamaráda Hitlera (ne moc dobře zahraného) a matku, co dělá do odboje a schovává na půdě mladou židovku. Do toho přidejte homosexuální důstojníky Wehrmachtu, co tak trochu klukovu mámu kryjou. Co se asi tak stane na linii desetiletý nácíček - cca. patnáctiletá židovka, to je asi jasné. Výsledek je přeplácaný kýč.

• 26.12.2019  10:02

Po bombastickém traileru jsem se hodně těšil, ale výsledek je dost průměrný. Zdlouhavé konverzační drama, které trochu klouže po povrchu, dost hladí po srsti a od počátku je jasné, jak to dopadne - tím nemyslím, že bude zvolen Bergoglio, ale že se oba muži přes počáteční animozitu ze strany dosavadního papeže sblíží, povědí si své životní příběhy, Benedikt rád podpoří zvolení Františka, čímž je církev zachráněna, a nakonec se spolu dívají na fotbal Německo-Argentina. Což dřív Benedikta nezajímalo, protože je tak trochu nudný patron, ale František ho naučí žít trochu jinak, třeba si objednat pizzu. Hodně stopáže pak jsou archivní záběry ze zpráv. Vyzdvihnul bych ale výborné herecké výkony a některé velmi zajímavé scény, jako to, jak probíhá konkláve, což normálně nemůžete vidět. Zajímavý investigativní prvek pak je naznačený důvod předání Petrova stolce - ne oficiálně udaný špatný zdravotní stav, ale neschopnost zastavit zneužívání dětí kněžími. Ostatně papež tehdy v roce 2013 uváděl, že je v posledních měsících svého života - dnes máme konec roku 2019 a emeritní papež žije stále, což mu samozřejmě přejme.

• 25.12.2019  22:41

Výborně natočený a velmi koukatelný, ale dost schématický a předvídatelný fllm.

• 17.10.2019  22:26
    Lovesick (TV seriál) (2014)

Skvěle natočený seriál, díky kterému můžete být „in touch with your feminine side“, ale zároveň si užít zástupy až nerealisticky krásných holek.

• 10.10.2019  20:28
    Premiér (TV seriál) (2019)

Soukup se patrně zhlédnul v Zelenském, který natočil vymazlený seroš o tom, jak se učitel dějepisu stane prezidentem Ukrajiny. Nejenže se to dostalo na Netflix jako jeden z mála východoevropských seriálů, ale potom se Zelenský prezidentem opravdu stal (teď mu to už asi tak vtipný nepřijde). Zlí jazykové říkají, že tomuhle zázraku tak trochu pomohl oligarcha Ihor Kolomyjský, ale nebudeme si to kazit. Česká nápodoba ovšem vypadá jako homevideo člověka s histriónskou a narcistní poruchou osobnosti, který o sobě mluví v množném čísle jako Glum, točí mu to maminka a jedinou další herečku nabral někde u silnice na Cínovec. Bohužel laťka na české ústavní představitele je položená fakt nízko, takže není vyloučeno, že i Soukup se tím premiérem stane. Stačí přinést na Hrad DVD Premiéra a štangli salámu.

• 7.10.2019  20:07
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

Nesympatická animace, nezajímavý děj.

• 18.7.2019  22:02
    Skins (TV seriál) (2007)

Po polovině druhé série začne kvalita upadat.

• 18.7.2019  21:59

Druhý díl bohužel sklouznul do kýče a dost pokleslé zábavy. Jakkoliv je vztah k domovu zajímavé téma („Francie je ráj na zemi, kde žijí lidé, co si myslí, že je to peklo.“), zpracování bylo proti jedničce podbízivé a ne moc originální. Otázka samozřejmě je, nakolik to ještě dorazil český dabing.

• 25.6.2019  22:58

Opravdu dobrý námět vyšuměl trochu do prázdna, celkově je film fajn, ale neoslní, nemá výrazný děj ani vyloženě vtipné scény, závěr je dost kýčovitý happy end.

• 11.6.2019  22:23
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

S dalším projektem Matta Groeninga se člověk samozřejmě neubrání srovnání s těmi předchozími. Disenchantment je nejvymakanější, což ale není všechno. Vtip tomu nechybí, spousta jich je podobně filozofických, jako hlavně ve Futuramě. Ale že by seriál člověk pohltil podobně jako ona a Simpsonovi, to úplně ne.

• 26.5.2019  14:47
    Atypický (TV seriál) (2017)

Za mě další seriál na omílané téma - a nic zásadně nového. Atypical mě nebaví, zdá se mi neoriginální a vtíravý, jakkoliv hlavní hrdinka je velmi koukavá.

• 18.5.2019  23:26
    Tuca & Bertie (TV seriál) (2019)

Je vidět, že v BoJackovi je Lisa Hanawalt ta, co krásně kreslí, a Bob-Waksberg ten, co píše skvělé scénáře. V Tuca and Bertie Hanawalt má plný prostor pro svoji kreativitu, takže výsledek je chvílemi až příliš bláznivý. Přeplácaností, excitovaností a rychlým tempem mi docela připomíná japonské anime. Námět mě moc nechytil.

• 6.4.2019  10:44
    Holky z Derry (TV seriál) (2018)

Seriálů ze středoškolského prostředí je jenom na Netflixu kupa, ale jenom část z nich je hodná pozornosti. Derry Girls na první poslech zaujmou netradičním irským prostředím a potom chytí skvělými zápletkami a vtipy (pravda, některé díly jsou lepší než jiné, ale žádný nebyl úplně slabý). Jsou okořeněné trochu té politické nekorektnosti a sexem, ale obojích ingrediencí se dávkuje tak akorát, aby to nebylo podbízivé. Nezvyklé jsou i pohled z dívčí perspektivy, protože většinou jde v podobných seriálech a partu kluků (irská děvčata ovšem nejsou nějaké jemné květinky), a prostředí církevní školy. Velmi zajímavé postavy skýtají potenciál ještě na několik sérií.

• 25.3.2019  16:18
    Toman (2018)

Kvalitnímu filmu trochu ubírá nepřehlednost děje, příliš dlouhá stopáž a trochu moc dokumentární podoba (dost připomíná České století, které ovšem bylo lepší).

• 10.3.2019  00:06
    MOST! (TV seriál) (2019)

Výborně načatý seriál trochu zkazil dost přehnaný konec.

• 20.2.2019  22:26

Je to přesně film, na který se jen v Česku prodá milión a půl lístků. Nic míň. Ale taky nic víc.

• 16.12.2018  20:11

Může to být únavou žánru, českým dabingem, kterým nám kina vnucují (protože to asi spadlo do kolonky rodinný film) nebo tím, že už mi není dvanáct. Nicméně trojka se mi zdá výrazně slabší než první dva díly. Přestože tvůrci vybrali aktuální téma, výsledek je dost neoriginální. Pointy jsou silně předvídatelné (co se asi stane, když English přistupuje ke schodům v brnění, které předtím potřísnil olejem...), scénky opsané z předchozích dílů (záměna mobilu, která vede k promítání jiného videa než bylo zamýšleno), a co hůř, jeden vtip je vysloveně opsaný z Bláznivé střely (agent utíkající autoškolou). U některých scének se člověk zasměje, ale vyložená bomba je jenom jedna na konci s holou zadnicí Rowana Atkinsona - i když si člověk říká, jestli se tvůrci jeho zadnicí nesnaží zachránit slabší film. I z nostalgie dávám tři hvězdičky.

• 16.12.2018  15:55
    Čerstvé maso (TV seriál) (2011)

Seriálů na téma „parta podivných mladých lidí, co tak trochu nezvládají svoje životy“, je hodně, zvlášť v britské produkci. Ale Fresh Meat se podařilo vytvořit originální postavy (zejména Vod a Howarda), které si člověk zapamatuje a po čase začne mít rád (kromě Jossie teda, Jossie je prostě jenom kráva). Stejně tak děj, který narozdíl od jiných podobných seriálů se netočí jenom kolem sexu. Nadto je opravdu skvěle natočený, jak co do kamery, tak hudby.

• 17.10.2018  18:43

Většinou se s ČSFD neshodnu spíš tak, že se mi ty filmy zdají horší. Ovšem Johnny English je výjimka, u níž si fakt nedokážu tak nízké hodnocení vysvětlit. Pro mě perfektní komedie, která docela zdařile navazuje na starší počiny jako Růžového pantera nebo Bláznivou střelu a naopak skvěle paroduje bondovky. Závěrečná scéna s korunovací je přesně to setkání patetického a komicky trapného, přesně to rouhání, které nejvíc baví. Vždyť v jakém hraném filmu (neříkám kreslené seriály jako South Park) ukážou holou zadnici arcibiskupa z Canterbury. Děj se svižně odvíjí a film dle mého názoru nemá delší hluchá místa.

• 6.10.2018  22:30
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Ne tak dobré jako Paradise PD, kde už tvůrci evidentně dozráli.

• 11.9.2018  18:40
    Paradise PD (TV seriál) (2018)

Po první sérii mě Paradise PD chytilo, zdálo se mi neuvěřitelně vtipné, nápadité, dokonce i chytré, přes nadílku fekálního humoru (třeba geniální díl, v němž se Fitzgerald stane fanouškem liberálů a konzervativců zároveň v samoúčelné ideové a rasové válce). Bohužel druhá série mě zklamala. Chytré zápletky a narážky na politiku à la South Park jsou pryč, zbyla jen snaha vymyslet co nejnechutnější a nejnekorektnější vtipy. Škoda, předpokládám, že třetí série už asi nebude, což ostatně tvůrci jakoby sami předpovídali nostalgickým (a značně samolibým) crossoverem s Brickleberry.

• 3.9.2018  22:52

Po výborném začátku to jaksi přestane být vtipné. Tři hvězdy zásluhou vynikajícího Sellerse.

• 19.8.2018  11:35
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

V té obrovské produkci seriálů (jenom co jich je z dílny Netflixu...) je vážně těžké prorazit, ale BoJack Horsemanovi se to svojí kreativností až bizarností, ale zároveň koukatelností a plejádou chytlavých postav, kterým zvířecí podoba dává punc tradiční satiry (satyr je taky člověk s kozlí hlavou, to je skoro jako kůň...), povedlo. Zároveň nás trochu vrací do dětství, kdy jsme se dívali na zvířátkové kreslené seriály. Ovšem tahle zvířátka chlastají, berou drogy, řeší disfunkční vztahy, traumata, existenciální otázky, nudu v hollywoodském pozlátku, jdou si kariéristicky po krku atp. Narážky na politiku jsou jemné, ale chytlavé. Hlavní hrdina je totální p**us, ale další postavy jako Princess Carolyn, Todda Chaveze, Hollyhock nebo dobráka Mr. Peanutbuttera si lze oblíbit. V polovině čtvrté série se mi zdálo, že trochu ztrácí dech, ale na konci mě dějovými zvraty opět natěšil na pátou.

• 18.8.2018  23:35

Až na kobylí obličej hlavní hrdinky a v závěru brutálně rychlou peripetii a pak happy end (jakoby filmařům docházela stopáž) velmi solidní komedie s toaletním humorem. Za ten dabing by měli někoho zavřít.

• 29.7.2018  11:51
    Aggressive Retsuko (TV seriál) (2018)

Poslední japonský seriál, který jsem sledoval, byl Pokémon. Ale přepracovaná panda, dušená japonskou kulturou poslušnosti a upozadění vlastních potřeb, která se vybíjí tím, že si na korporátním hajzlíku zpívá (kdoví proč do mikrofonu...) metal, mě fakt chytla. Japonské animace mi vždycky vadily kvůli takové excitovanosti a agresivitě - tady jsou sice taky, ale je to snesitelné (i proto, že jsou použité funkčně, je hezky ilustrované, jak Retsuko potlačuje emoce a vybíjí si je v soukromí - což se týká určitě nejen Japonců). Postavy jsou sice japonské, ale jsou srozumitelné i pro Evropana. Krátká patnáctiminutová stopáž nezačne nudit.

• 13.3.2018  22:28

Lituju, že filmy nejde užívat nitrožilně. Zítra se bude tančit všude bych si střílel do žíly denně.

• 10.3.2018  23:20

"Táto, ty seš blbej, tady každej krade a ty jen čumíš!" Tenhle film by měli zařadit mezi státní symboly České republiky.

• 3.2.2018  22:00

Česká politika vymačkaná do úplně poslední kapičky. V recenzi na trochu podobné dílo, Horákovy Kočky jsou vrženy, recenzenti poukazovali na to, že Horákova ultrakonkrétní satira není ani tak odvážná jako spíš nudná - satira má vytvořit novou realitu, vtipnější, než tu skutečnou, dokázat tím kreativitu autora. Tonda Blaník je podobný, jako Horákova kniha: zužitkuje se v podstatě jakýkoliv detaill z české politiky, který prošel médiemi, všechny ty notoricky známé a tisíckrát zesměšněné věci jako Zeman na člunu, Topolánkovo spojenectví s Dalíkem nebo Drahošův mdlý styl, všichni ti kmotři, populismy, kompra, vlastenčení... . Vtipy jsou tak docela předvídatelné a divák málokdy má radost z toho, že objevil dobře skrytou narážku. Tvůrci byli schopní se dostat k velké řadě známých osobností, ale to samo o sobě není záruka vtipnosti - České sodě stačily slavné osobnosti na výstřižcích z televize, a lidi se smáli jako pominutí a ještě teď po dvaceti letech si to pamatujeme. Zapamatuje si někdo Prezidenta Blaníka, i s devíti prezidentskými kandidáty, Špačkem, Sokolem, Klusem, Klausem...? Je už Česko tak strašně nudné, že ani satira na něj není vtipná? Několik málo dobrých scén se přece jen našlo, např. dvě alter ega Marka Daniela, Tonda Blaník a Václav Havel, rozmlouvající spolu na Vinohradském hřbitově, nebo záběr na stařičkého prezidenta, zmateně mávajícího svým domnělým podporovatelům. To poslední může v budoucnu aspirovat i na celkem historickou scénu.

• 2.1.2018  23:09

Na poměry žánru nadprůměrný film, i když s trochu násilně stavěnými zápletkami, ale vcelku vtipnými scénami a sympatickými herci. Proti tomu, co se točí za oddechové filmy tady, nebe a dudy.

• 26.10.2017  22:45

FIlm je založený na velmi dobrém ztvárnění Hitlera (hlavně tedy projevem, vzhled není dokonalý) a na několika vtipných scénách à la Borat, jako vpád do sídla NPD a rozhovor s jejím vůdcem, jako kdyby Hitler byl na inspekci u nějakého důstojníka Wehrmachtu. Jinak to ale nemá žádnou pořádný děj - cesta po Německu zdaleka není tak dobrá, jako Boratova cesta po USA, je nevýrazná, tvůrci se báli (nebo je to nenepadlo) využít spousty vtipných možností, jako cesta do Čech (když už byli v Sasku), so Polska atp. Druhá půlka příliš dlouhého filmu je pokus o nějaký metahumor, jakože Hitler se stane populární osobností (přičemž si všichni myslí, že je to komik, ale my víme, že je skutečný, a to je jako to vtipné), bohužel to příliš nefunguje. Nepomůže tomu ani milióntá parodie na Pád třetí říše: už je to ojeté jak děvky na Hlavním nádraží. Navíc to celé vypadá jako homevideo: nejen to, co točili v terénu, ale i připravené scény.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9