Bay_watch

Bay_watch

Armin Tamzarian

okres Liberec
Is it necessary for me to drink my own urine? No, but I do it anyway because it's sterile and I like the taste.

25 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 31.8.2020  05:50
  Tenet (2020)
  *

  Myslim si, ze dalsi Nolanuv film bude trihodinovej zaber na neho jak masturbuje pred kukackovymi hodinami.

  • 23.5.2014  02:15

  X-Men: Days of Future Past dobře fungují v jednotlivostech a určitých částech, ale jako celek se na mém žebříčku dostávají někam před nejhorší třetí díl. Film po parádní první půlhodině ztratí tempo, aby ke konci zase nabral tu pořádnou osudovou notu. Přistihl jsem se, že jsem při finále, které je spíše kecací než blockbusterově opulentní, skoro ani nedýchal, ačkoliv mi bylo jasné, jak to celé skončí. Tohle Singer fakt zvládl s přehledem. Za co bych mu ale dal velkou čočku je šílená překombinovanost děje a až nezvykle mnoho WTF logických lapsů, jež mě neustále vytrhávaly ze sledování a zabraňovaly úplné imerzi. Další klad předchozích filmů, a to práce s postavami, jejich vztahy a psychologií, se tu dostává někam na druhou kolej, přestože se to Singer snaží maskovat vzletnými proslovy a dialogy, které, pro někoho možná překvapivě, tvoří větší část filmu než akční scény. Ty jsou na jednu stranu velmi solidní, nápaditě využívají schopností postav (Blink!) a minimálně Quicksilverovo sólo se řadí k tomu nejlepšímu a zároveň nejvtipnějšímu, co jsem v blockbusteru za poslední roky viděl, při jejich sledování jsem se však neubránil pocitu samoúčelnosti. Celkově mi připadá, jako by Singer důsledkem více jak desetileté absence na mutantí režisérské sesli, ztratil se svým duchovní dítětem pouto. To, s menším puberťáckým extempore v podobě třetího dílu, úspěšně dospělo za dohledu otčíma Vaughna, ke svému biologickému otci už se však nezná. A já se jenom modlím, aby se Bryanovi podařilo najít si k němu cestu zpátky.

  • 22.4.2014  05:27
  GANTZ (2010)
  *

  Gantz je typický příklad zmrvené adaptace mangy. Přitom tvůrcům hrálo prakticky vše do karet. Vybrali si jednu z nejoblíbenějších sérií, jejíž koncept a děj by se dal nejblíže přirovnat k Mužům v černém nebo RIPD, zatímco tady je to všechno ještě tak 10-krát bizarnější a s tunou explicitního násilí, nahoty a sexuálních narážek okolo... Takže čistá japonská paráda, žeo. Všichni jsme se těšili, až se to všechno pořádně rozpohybuje. (A nemyslím tím jen kozy Kishimoto.) Bohužel tady vaz filmařům zlomily chyby, které jsou u takovýchto pokusů až velmi časté, a proto se divím, že se stále opakují. Tím myslím zejména špatné časové rozvržení, přílišnou doslovnost, snahu mít tam všechno a lpění na věcech, které jsou sice v komiksu zábavné a mohou tam působit hrozně cool, jenže na celuloidu zkrátka a jednoduše nefungují a strašně bijí do očí. Nakonec tedy dvě hodiny sledujete film, ve kterém skupinka ubulených Japonců v úchylném černém latexu pobíhá po levných kulisách a neúspěšně se snaží předstírat boj s hrozně (pozor, neplést s "hrozivě") vypadajícími vesmírnými monstry, přičemž vy si jen celou dobu nevěřícně pokládáte otázku "Jak sakra dokážou nad těma potvorama pořád vyhrávat?! Vždyť jsou to všichni retardi!" A pomalu se vám z toho všeho dělá nevolno a cítíte se trapně, protože to ti herci a režisér berou tak zkurveně vážně!

  • 28.5.2013  04:47

  Film tak špatný, že mě donutil po skoro dvou letech napsat komentář, abych před ním varoval všechny nevinné duše, které by mohla zlákat vcelku zajímavá premisa, v současné době atraktivní jihokorejské prostředi a hlavně toto absolutně zcestné hodnocení místních rejžomilů... Ano, přiznávám, že já sám jsem také skočil na špek a opravdu jsem si myslel, že se mi dostane nějaké milé oddechové teen detektivky alespoň srovnatelné s mým "guilty pleasure" Atentátem na střední. Ó, jak krutě jsem se mýlil. Tenhle kousek zkrátka nefunguje ani v jediné rovině, nedokáže vyvolat jedinou emoci, ba ani tu kapku napětí, které k thrillerům a detektivkám patří. Důvodem toho všeho je hlavně to, že je celý scénář úplně hloupý, blbý, debilní, lobotomizující a tak krutě kokotský, až to člověka s minimální inteligencí a selským rozumem musí rozčílit do běla. Dvojice hlavních hrdinů tu jedná zcela nelogicky a bezmozkovitě tak, aby se dostávaly do těch nejklišoidnějších thrillerových situací. Ano, nechybí tu vůbec nic včetně pátrání, nalezení vraha, útěku před ním (kam jinam než na střechu!) a finální konfrontace. Tohle všechno je ale realizováno tak směšně amatérsky, že jsem po celou dobu jen naštvaně a s nevěřícným pohledem zíral, co že se to děje, a nevěřil jsem vlastním očím, kolik se toho dá posrat. Měl jsem sto chutí vlepit každému z hrdinů i všem ostatním pár facek, aby se jejich mozky vzpamatovaly a začaly fungovat alespoň na té nejjednodušší bázi, leč nestalo se a já si vytrpěl nějakých 70 minut až do krutého finále, které skýtá jeden z prstu vycucaný cliffhanger a zřejmě tu nejtrapnější filmovou honičku hlavních hrdinů před vrahem, kterou jsem kdy za celý svůj život viděl... Nakonec bych se přeci jen rád opravil. Není pravda, že u vás tento film nevyvolá žádné emoce. V průběhu jeho sledování se ve mně mísily pocity rozčarování, ukřivděnosti, hanby a bezmezného hněvu a vzteku, které jsem musel trochu vyventilovat až tímto komentářem. Ta hořká pachuť na jazyku, že jsem zrovna okusil ten nejsmradlavější filmový exkrement za dlouhou dobu, ale nejspíš jen tak nevymizí.

  • 30.8.2011  01:53

  Kdo by to byl řekl, že v roce, ve kterém šly do kin tři(!) velké komiksovky, třetí Transformers a poslední Harry Potter (všichni hezky v závěsu za sebou), se pro mě stane tou největší akční peckou film o bandě lupičů sedlající pár naleštěnejch kár. Divný, ale je to tak. Postavit proti sobě Vina Diesela a Dwaynea Johnsona ve stylu Heat byl od Justina Lina skutečně brilantní nápad. Ten jako by tady dělal veřejný konkurz na flek pro režiséra příštího Terminátora a při tom předváděl jeho producentům svoji všestrannou řemeslnou zručnost, ať už jde o loupeže vlaků, střílení, nebo honičky ve všech různých podobách, při kterých lehne popelem půlka Rio de Janeira. A abych pravdu řekl, po zhlédnutí Fast Five bych mu těch 300 milionů klidně přiklepl.

  • 3.4.2011  18:00

  Tak tohle jsem Robu Reinerovi sežral i s navijákem. Režisér se zde na stará kolena rozhodl ohlédnout za svou nejúspěšnější tvorbou z let osmdesátých a povedlo se mu to zkrátka na výbornou. Dějová linka o dvou proměnlivě zamilovaných připomene Jak Harry potkal Sally (nebo i Evžena Oněgina, chcete-li :-) a zbytek... to je vlastně Stand By Me se všemi jeho proprietami, kterými si mě tehdá získal. Stejně tak jako v příběhu o putování party chlapců za mrtvým tělem, i zde se spoléhá na to, že divák kdysi měl jakési dětství a že bude po celou dobu alespoň částečně chápat a sdílet pocity hlavních protagonistů. Pokud totiž přistoupíte na všechna tato pravidla hry, film vám znamenitě poslouží jako stroj času, jenž vás přenese do doby, kdy city byly nejčistší, avšak v jejich vyslovení vám bránil stále ne dost obratný jazyk, a tak tedy často nezbývalo nic jiného, než se jen spokojit s mnohahodinovým zíráním na objekt svého zájmu; do časů, kdy ještě vůbec nezáleželo na tom, zda má ten druhý stejné koníčky, barák, pěkné auto nebo plnou šrajtofli, a kdy kytka (zde zastoupena stromem) dokázala spravit úplně všechno.

  • 11.2.2010  02:54
  Náhradníci (2000)
  *****

  Na Náhradnících byste toho mohli najít hrozně moc, čeho se mohli chytnout, abyste je posadili zpátky na lavičku - přímočarej scénář ždímající sportovní klišé až na dřeň, postavy plochý jak japonská plavkyně... ale to, že byste se u nich nebavili a po zhlédnutí neměli chuť také s někým vytřít hřiště, to opravdu ne. Perfektní biják na večer před důležitým zápasem.

  • 25.12.2008  18:52
  Rudovous (1965)
  *

  Tak za prvé, mám rád Kurosawovy filmy a mám rád i Toshira Mifuneho... Jenže koukat na tohle tříhodinové dílko poté, co jsem v předchozích dvou týdnech díky ČT2 zhlédl Yojimba a Sanjura, bylo vážně utrpení. Režisér tu recykluje koncept u něho již několikrát viděný, jen v jiném hávu tentokrát podaný. Opět tu máme Toshifa Mifuneho v roli nepřístupného mrzouta, jenž je ale v jádru samozřejmě dobrý člověk s geniální bystrou hlavou. Také se tu znovu setkáváme s jakýmsi žákem/následovníkem (v minulých filmech zastoupený partičkou natvrdlých jedinců, zde máme pro pořádek jedince jen jednoho), kterému by měl Mifune v průběhu filmu promlouvat do duše a udělat z něho lepšího člověka. To by nebylo všechno tak zlé, přece jen Mifune je prvotřídní herec a už několikrát dokázal, že dokáže utáhnout i slabší režisérovy filmy. Bohužel ale právě v režisérovi resp. jeho scénáři je pro mě největší kámen úrazu. Film je neskutečně předvídatelný a všechny charaktery průhledně čitelné a uřvané (to se ale dá pochopit, když uvážíme, že je souží tak těžké nemoci, chudoba a vláda navíc nemocnici tvrdě uzavřela kohoutky, z nichž tekly dotace). Prakticky nikdo mě tu nijak zvlášť neupoutal kromě Rudovouse, jenž je ale, jak jsem již zmínil, jen další z kopií předešlých Mifuneho gerojů (ano, a i přes to, že je tentokrát povoláním doktor, tak i zde se setkáme s menší bitkou! zřejmě aby si přišli na své i fanoušci Kurosawových samurajských filmů). Žák je tu vlastně jen za blbce, na kterém si Rudovous pěstuje svoje ego, a ukazuje mu "svůj" správný svět. Studentova osobnost se zlepšuje po každém dokončeném případu, takže už cca. od půlky filmu vlastně víme, jak to s ním a ostatními dopadne. Uff.

  • 18.9.2008  09:10
  Sedmé nebe (TV seriál) (1996)
  *

  Něco jako kdyby Ned Flanders dostal svůj vlastní hranej spin-off a jeho žena přestala užívat antikoncepci

  • 6.9.2008  08:57

  Až neuvěřitelně profesionální fanouškovský kraťas od asi toho nejfanatičtějšího batmanova stoupence. Kam se na tohle hrabou studiové AvP, AvP2 a jiní žabaři. Tohle je prostě crossover se vším všudy, který se drží všech jeho nepsaných pravidel. Takhle by to mělo vypadat, Marvele, DC a spol.! http://www.youtube.com/watch?v=Hjp0I_okX0w

  • 13.8.2008  00:42
  Herkules (TV seriál) (1995)
  **

  Jako malej sem to žral. Díky tomuhle seriálu vděčím za přátelství s mým kámošem, který, když jsme se přistěhovali, vlastnil někde půl tuctu merchandisingových postaviček z Herkula... Po týdnu přátelení se mnou mu zbyly provozuschopné už jen dvě :)

  • 13.8.2008  00:32
  Piraňa (1978)
  ***

  Jak mě Spielbergovy Čelisti odnaučily koupat se v moři, tak od zhlédnutí tohohle dílka sem zase pár let nevkročil do žádné řeky, potoka či rybníka. Slušné béčko s mrazivou atmosférou.

  • 5.6.2008  12:31
  Andromeda (TV seriál) (2000)
  *

  Hrozná pí*ovina. Nebýt toho, že jsem se na to musel koukat s malým bratránkem, tak se tomu vyhejbám jako čert kříži...

  • 4.5.2008  16:32

  Báječný film o "bezstarostném" studentském životě, jenž je celý natočený v krásných kulisách katalánské Barcelony. Vážně mě to bavilo a udrželo to moji pozornost i přes to, že (jak mnozí poznamenávají) film nenabízí, jakýkoliv strhující okamžik. Možná i proto, že jsem v Xavierovi a spol. viděl kus sama sebe (jen jsem jim trochu záviděl všude ty nádherný holky). Většinu věcí, co dělala jejich parta, dělám já už teď, a to ani nemusim jezdit do ciziny. Líbilo se mi, jak se autoři nesnížili k trapnému parodování jednotlivých národností, přičemž to zvýraznili ještě tím, že v půlce přijel Wendinyn bratr, který přesně tohle dělal, a poté na něho byli všichni naštvaní... Jo, už se docela těšim, až sám pojedu na Erasmus.

  • 3.5.2008  21:56
  Spider-Man 3 (2007)
  ***

  Promarněný potenciál až na půdu. Vždyť tohle mělo být úctyhodné završení celé trilogie! Místo toho se Spidey utopil v levném patosu a senilitě své komiksové předlohy ze začátku 60. let (ta vlajka byla snad vtip, ne?!). Přitom kdyby alespoň Raimi předvedl světu bombastickou akci, ale on ne... Většina triků tady vypadá asi tak opravdově jako prsa Pamely Anderson, a to, že film stál 250 milionů byste do něho neřekli ani náhodou (v tomhle se od mistra Baye mají pánové ze Sony rozhodně co učit). Je vlastně jedno, jestli se na plátně pohybuje počítačový Spider-man, nebo Tobey Maguire, protože ani reální herci zřejmě neumí mluvit a chodit tak, aniž by u toho vypadali nemotorně jako dřeva. Jediní, koho bych mohl vyzdvihnout, byli James Franco (jenž působil opravdu opravdově a ta jeho jizva byla "really cool" a je ho opravdu škoda), Thomas Hayden Church (pro něhož mám od dob Bokovky slabost) a Topher Grace spolu s Bryce Dallas Howard (kteří měli rozhodně dostat víc prostoru... tak snad se dočkám v pokračování). Všichni tito herci (pokud se objeví v dalším díle) by měli dostat zvýšení platu na úkor ústřední dvojice Maguire-Dunst.

  • 27.4.2008  00:50
  Juno (2007)
  *****

  Nádherné a milé, žádná jiná slova u mně tenhle film prostě nevystihují lépe. Mohl jsem si ke zpříjemnění večera vybrat desítky jiných kousků, ale nikdy nebudu litovat, že jsem sáhl právě po Juno. Je to film, který vám v hlavě zůstane ještě hodně dlouho po zhlédnutí a zabloudíte k němu pokaždé, když budete potřebovat zvednout náladu (a Juno se to povede, to mi věřte!). Nakonec, přiznejme si, takové filmy se přece netočí denně... :)

  • 30.3.2008  13:16
  Mr. GS (TV pořad) (2008)
  odpad!

  Hooodně trapná "šou". Viděl jsem díl s Nesvadbovou a stačilo mi...

  • 27.3.2008  20:50
  Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál) (2007)
  odpad!

  Ono je to snad ještě horší než českej originál! A to je, přátelé, asi tak všechno, co mě na týhle sračce z pod Tater zaujalo.

  • 25.3.2008  21:32
  Někdo to rád blond (2004)
  odpad!

  Jedna z nejstupidnějších a nejtrapnějších "komedií", kterou jsem kdy měl tu čest zhlédnout. To, že se v některých pubertálních vrstvách stal tento výtvor jakýmsi kultem, jenom dokazuje, kam až to u nás maintream a levná zábava dotáhly.

  • 23.3.2008  11:42
  Město andělů (1998)
  odpad!

  Takhle utahanej a nudnej film se jen tak nevidí. Mezi oběma protagonisty byste nenašli ani kapku chemie, tudíž se Cageův romantický projev scvrkl na nehybné civění do Ryaniných vytřeštěných očí. Tvůrcům bych poradil, aby to skončili už někde v půlce. Aspoň by mě ušetřili absolutně debilního konce. (Spoiler?) P.S. Při scéně, jak jede Meg Ryan na kole naslepo se vzpaženýma rukama jsem si říkal "ty woe, se vsadim, že ji něco přejede...", a co se nestalo...

  • 13.3.2008  01:31
  Brouk (2002)
  ****

  Velice humorný a příjemný nezávislý film... a dost slušně odfláknutej nápad s "teorií chaosu". Celou dobu mi přišlo, že ten brouk v příběhu žádnou velkou roli nehrál... Na můj vkus až moc postav, ale i tak si každá z nich dokázala získat moji pozornost. Ke konci jsem si snad v každém záběru myslel, že přijde nějaká tragédie (vražda, teroristický útok...ostatně postava podivína z blízkého východu tomu dost nasvědčovala... ano, asi začínám být xenofobní), ale nic se kupodivu nestalo. Takže, jako zajímavé nakouknutí do osudů několika lidí, ano... ale že by se z vás po jeho zhlédnutí stal aspoň laický znalec "efektu motýlího křídla", to rozhodně ne (v tomhle jsem od filmu čekal trochu víc).

  • 27.2.2008  17:08
  Kapitán Tsubasa (TV seriál) (1983)
  *****

  Můj první kontakt s nejkrásnější míčovou hrou na světě. Byly mi nějak 3 roky a od té doby mě to poznamenalo s nedozírnými následky. Samozřejmě byl mým nejoblíbenějším hrdinou samotný Ohzora Tsubasa. Ještě dnes, když chci v zápase vstřelit gól, tak si prostě vzpomenu na nějakou jeho scénu a soustředím se jen na to, abych úspěšně zvládl sólo přes půlku hřiště, nebo vypálil tak silnou dělovku, která protrhne síť (pochopitelně takové góly tvoří asi tak 1% mé gólové produkce).

  • 16.2.2008  01:55

  Japonci tu vypadají jako Číňani v kimonu, romantické scény jsou úsměvné, až trapné (vlastně mě většinu filmu napadalo, jestli k němu vůbec někdo napsal scénář) a herci dělají všechno možné, jen nehrají... Film od podprůměrnosti nezachrání ani Bruce Lee, jelikož jeho výkon, v porovnání s ostatními klasickými filmy, je opravdu žalostný. Potěší snad jen úvodní titulky ve stylu Andyho Warhola, docela povedené kulisy (celý film byl natočen v jednom studiu, což je dost vidět, ale mě se to kupodivu líbilo) a extrémně nakažlivej soundtrack (skládá z jediného hlavního tracku opakujícího se po celou dobu filmu), kterej jsem prostě nedostal z hlavy.

  • 9.2.2008  19:51

  Perfektní zpracování sci-fi světa P. K. Dicka. Zpočátku jsem se bál, že by film mohl trpět řadou nedomyšleností, ale Spielberg znovu dokázal, že je pan Režisér (nutno uznat, že s takovou povídkou za zády, navíc od Dicka, to šlo zkazit jen těžko). Některé scény jsou tu vážně nezapomenutelné a vizuální zpracování snad ani nemá cenu popisovat, protože tohle se prostě musí vidět. Jednoduše jedinéčné skloubení futuristického a současného designu doprovázeného krásnou hudbou, které naštěstí nevypadá jako překombinovaná kýčovitá pěst na oko. Tom Cruise tu podává svůj standardně skvělý výkon a Colin Farrell je mu více než rovnoceným soupeřem (navíc je tu skvělá řada vedlejších postav v čele s Peterem "Neškrábat!" Stormarem). Sice ten závěr byl až moc optimistický, ale to se od Stevena tak trochu čeká. Po Indym a Schindlerově seznamu je právě tohle můj nejoblíbenější Spielbergův film.

  • 7.2.2008  19:39

  Lepší výkon podala Paris snad i v Domě vozkových figurín... jednoznačně zklamání

  • 29.1.2008  01:20
  Volný pád (1993)
  *****

  Perfektní civilizační satira se strhujícím tempem. Prakticky každý problém, či otázku, kterou nám D-Fends předkládá, řeším denodenně i já (Proč nemůžu vstoupit na nějaký veřejný místo jen kvůli tomu, že si ho tam nějaký individuum označkovalo svejma iniciálama? Proč si proboha nemůžu objednat snídaňové menu, které se přestává vydávat v 11:30, i když je teď teprve 11:33? apod.). Nastavuje tím tak blyštivé zrcadlo naší společnosti, která je i přes veškerý technologický pokrok pořád pozadu, co se týče zdravého uvažování a úcty k druhým. D-Fends opravdu není zlý člověk, cholerik možná, ale zlý určitě ne. Jen mu prostě ze všech těch nelogičností a p*čovin, kterými se každý den musíme brodit, ruply nervy. Přiznejte se, kdo z nás by si to někdy nechtěl zkusit?

  • 26.1.2008  18:34
  Seabiscuit (2003)
  *****

  Jeden z nejlepších sportovních filmů, který nepřekvapí, ale jeho plusy jsou někde jinde. Především zaujme už jen netradičním námětem (který přece jen není moc obvyklý), perfektní výpravou a samozřejmě skvělými výkony celého hereckého ansáblu (koní nevyjímaje). Redovi, Seabiscuitovi a spol. nejde jinak než fandit :) Ten konec mě jednoduše dostal...

  • 13.1.2008  10:42
  Stínové komando (TV film) (1997)
  odpad!

  Čučel jsem jak cyp, co se to v tý bedně odehrává. Větší kokotinu, aby člověk pohledal. Moje chyba. Výstrahou pro mě už mělo být jen obsazení Hulka Hogana...

  • 8.1.2008  17:43

  Zkuste si to představit: Potkáte na chatu fajn člověka, začnete si psát, zjistíte, že toho máte oba hrozně moc společného, on je krásný, vy jste krásní, jako kdybyste znovu prožívali svou první lásku... Snad neexistuje nikdo, kdo by si to v dnešním digitální věku ani jednou nepředstavil... A tohle všechno - naše představy, naše sny a touhy jsou zachyceny ve dvou hodinách tohohle úžasnýho filmu. Přiznám se, že kdyby se na něm změnil byť jen detail, ihned by z toho byla jen průměrná romance... Ale takhle to do sebe všechno perfektně zapadá. Mezi Tomem Hanksem a Meg Ryan to jiskří jako nikdy, k tomu jim hraje parádní soundtrack (hlavně Dream v úvodu se stal jedním z mých evergreenů), citáty z filmů a knížek skvěle nadlehčují atmosféru a dodávají jí šmrnc "jakože tu jde o něco víc a než jen o tupou romantickou komedii". Podzimní New York nikdy nebyl krásnější...

  • 6.1.2008  01:59
  Loganova válka - Čest zavazuje (TV film) (1998)
  odpad!

  Proč proboha musí bejt v každým Chuckově filmu nějaký vyšší poselství? Pak už to nemůžu hodnotit jako "Shit na zasmání pro nudné večery" (tam by si možná vysloužil i 1*), ale jen prostě jako Shit! ...Už nikdy víc...

<< předchozí 1 2 3