Bay_watch

Bay_watch

Armin Tamzarian

okres Liberec
Is it necessary for me to drink my own urine? No, but I do it anyway because it's sterile and I like the taste.

<< předchozí 1 2 3
    • 31.8.2020  05:50
    Tenet (2020)

Myslim si, ze dalsi Nolanuv film bude trihodinovej zaber na neho jak masturbuje pred kukackovymi hodinami.

• 23.5.2014  02:15

X-Men: Days of Future Past dobře fungují v jednotlivostech a určitých částech, ale jako celek se na mém žebříčku dostávají někam před nejhorší třetí díl. Film po parádní první půlhodině ztratí tempo, aby ke konci zase nabral tu pořádnou osudovou notu. Přistihl jsem se, že jsem při finále, které je spíše kecací než blockbusterově opulentní, skoro ani nedýchal, ačkoliv mi bylo jasné, jak to celé skončí. Tohle Singer fakt zvládl s přehledem. Za co bych mu ale dal velkou čočku je šílená překombinovanost děje a až nezvykle mnoho WTF logických lapsů, jež mě neustále vytrhávaly ze sledování a zabraňovaly úplné imerzi. Další klad předchozích filmů, a to práce s postavami, jejich vztahy a psychologií, se tu dostává někam na druhou kolej, přestože se to Singer snaží maskovat vzletnými proslovy a dialogy, které, pro někoho možná překvapivě, tvoří větší část filmu než akční scény. Ty jsou na jednu stranu velmi solidní, nápaditě využívají schopností postav (Blink!) a minimálně Quicksilverovo sólo se řadí k tomu nejlepšímu a zároveň nejvtipnějšímu, co jsem v blockbusteru za poslední roky viděl, při jejich sledování jsem se však neubránil pocitu samoúčelnosti. Celkově mi připadá, jako by Singer důsledkem více jak desetileté absence na mutantí režisérské sesli, ztratil se svým duchovní dítětem pouto. To, s menším puberťáckým extempore v podobě třetího dílu, úspěšně dospělo za dohledu otčíma Vaughna, ke svému biologickému otci už se však nezná. A já se jenom modlím, aby se Bryanovi podařilo najít si k němu cestu zpátky.

• 30.8.2011  01:53

Kdo by to byl řekl, že v roce, ve kterém šly do kin tři(!) velké komiksovky, třetí Transformers a poslední Harry Potter (všichni hezky v závěsu za sebou), se pro mě stane tou největší akční peckou film o bandě lupičů sedlající pár naleštěnejch kár. Divný, ale je to tak. Postavit proti sobě Vina Diesela a Dwaynea Johnsona ve stylu Heat byl od Justina Lina skutečně brilantní nápad. Ten jako by tady dělal veřejný konkurz na flek pro režiséra příštího Terminátora a při tom předváděl jeho producentům svoji všestrannou řemeslnou zručnost, ať už jde o loupeže vlaků, střílení, nebo honičky ve všech různých podobách, při kterých lehne popelem půlka Rio de Janeira. A abych pravdu řekl, po zhlédnutí Fast Five bych mu těch 300 milionů klidně přiklepl.

• 22.4.2014  05:27
    GANTZ (2010)

Gantz je typický příklad zmrvené adaptace mangy. Přitom tvůrcům hrálo prakticky vše do karet. Vybrali si jednu z nejoblíbenějších sérií, jejíž koncept a děj by se dal nejblíže přirovnat k Mužům v černém nebo RIPD, zatímco tady je to všechno ještě tak 10-krát bizarnější a s tunou explicitního násilí, nahoty a sexuálních narážek okolo... Takže čistá japonská paráda, žeo. Všichni jsme se těšili, až se to všechno pořádně rozpohybuje. (A nemyslím tím jen kozy Kishimoto.) Bohužel tady vaz filmařům zlomily chyby, které jsou u takovýchto pokusů až velmi časté, a proto se divím, že se stále opakují. Tím myslím zejména špatné časové rozvržení, přílišnou doslovnost, snahu mít tam všechno a lpění na věcech, které jsou sice v komiksu zábavné a mohou tam působit hrozně cool, jenže na celuloidu zkrátka a jednoduše nefungují a strašně bijí do očí. Nakonec tedy dvě hodiny sledujete film, ve kterém skupinka ubulených Japonců v úchylném černém latexu pobíhá po levných kulisách a neúspěšně se snaží předstírat boj s hrozně (pozor, neplést s "hrozivě") vypadajícími vesmírnými monstry, přičemž vy si jen celou dobu nevěřícně pokládáte otázku "Jak sakra dokážou nad těma potvorama pořád vyhrávat?! Vždyť jsou to všichni retardi!" A pomalu se vám z toho všeho dělá nevolno a cítíte se trapně, protože to ti herci a režisér berou tak zkurveně vážně!

• 3.4.2011  18:00

Tak tohle jsem Robu Reinerovi sežral i s navijákem. Režisér se zde na stará kolena rozhodl ohlédnout za svou nejúspěšnější tvorbou z let osmdesátých a povedlo se mu to zkrátka na výbornou. Dějová linka o dvou proměnlivě zamilovaných připomene Jak Harry potkal Sally (nebo i Evžena Oněgina, chcete-li :-) a zbytek... to je vlastně Stand By Me se všemi jeho proprietami, kterými si mě tehdá získal. Stejně tak jako v příběhu o putování party chlapců za mrtvým tělem, i zde se spoléhá na to, že divák kdysi měl jakési dětství a že bude po celou dobu alespoň částečně chápat a sdílet pocity hlavních protagonistů. Pokud totiž přistoupíte na všechna tato pravidla hry, film vám znamenitě poslouží jako stroj času, jenž vás přenese do doby, kdy city byly nejčistší, avšak v jejich vyslovení vám bránil stále ne dost obratný jazyk, a tak tedy často nezbývalo nic jiného, než se jen spokojit s mnohahodinovým zíráním na objekt svého zájmu; do časů, kdy ještě vůbec nezáleželo na tom, zda má ten druhý stejné koníčky, barák, pěkné auto nebo plnou šrajtofli, a kdy kytka (zde zastoupena stromem) dokázala spravit úplně všechno.

• 28.5.2013  04:47

Film tak špatný, že mě donutil po skoro dvou letech napsat komentář, abych před ním varoval všechny nevinné duše, které by mohla zlákat vcelku zajímavá premisa, v současné době atraktivní jihokorejské prostředi a hlavně toto absolutně zcestné hodnocení místních rejžomilů... Ano, přiznávám, že já sám jsem také skočil na špek a opravdu jsem si myslel, že se mi dostane nějaké milé oddechové teen detektivky alespoň srovnatelné s mým "guilty pleasure" Atentátem na střední. Ó, jak krutě jsem se mýlil. Tenhle kousek zkrátka nefunguje ani v jediné rovině, nedokáže vyvolat jedinou emoci, ba ani tu kapku napětí, které k thrillerům a detektivkám patří. Důvodem toho všeho je hlavně to, že je celý scénář úplně hloupý, blbý, debilní, lobotomizující a tak krutě kokotský, až to člověka s minimální inteligencí a selským rozumem musí rozčílit do běla. Dvojice hlavních hrdinů tu jedná zcela nelogicky a bezmozkovitě tak, aby se dostávaly do těch nejklišoidnějších thrillerových situací. Ano, nechybí tu vůbec nic včetně pátrání, nalezení vraha, útěku před ním (kam jinam než na střechu!) a finální konfrontace. Tohle všechno je ale realizováno tak směšně amatérsky, že jsem po celou dobu jen naštvaně a s nevěřícným pohledem zíral, co že se to děje, a nevěřil jsem vlastním očím, kolik se toho dá posrat. Měl jsem sto chutí vlepit každému z hrdinů i všem ostatním pár facek, aby se jejich mozky vzpamatovaly a začaly fungovat alespoň na té nejjednodušší bázi, leč nestalo se a já si vytrpěl nějakých 70 minut až do krutého finále, které skýtá jeden z prstu vycucaný cliffhanger a zřejmě tu nejtrapnější filmovou honičku hlavních hrdinů před vrahem, kterou jsem kdy za celý svůj život viděl... Nakonec bych se přeci jen rád opravil. Není pravda, že u vás tento film nevyvolá žádné emoce. V průběhu jeho sledování se ve mně mísily pocity rozčarování, ukřivděnosti, hanby a bezmezného hněvu a vzteku, které jsem musel trochu vyventilovat až tímto komentářem. Ta hořká pachuť na jazyku, že jsem zrovna okusil ten nejsmradlavější filmový exkrement za dlouhou dobu, ale nejspíš jen tak nevymizí.

• 30.3.2008  13:16
    Mr. GS (TV pořad) (2008)

Hooodně trapná "šou". Viděl jsem díl s Nesvadbovou a stačilo mi...

• 12.11.2007  20:48
    Terminátor: Příběh Sáry Connorové (TV seriál) (2008)

Bez Arnieho? Pěkně blbej nápad...

• 27.4.2008  00:50
    Juno (2007)

Nádherné a milé, žádná jiná slova u mně tenhle film prostě nevystihují lépe. Mohl jsem si ke zpříjemnění večera vybrat desítky jiných kousků, ale nikdy nebudu litovat, že jsem sáhl právě po Juno. Je to film, který vám v hlavě zůstane ještě hodně dlouho po zhlédnutí a zabloudíte k němu pokaždé, když budete potřebovat zvednout náladu (a Juno se to povede, to mi věřte!). Nakonec, přiznejme si, takové filmy se přece netočí denně... :)

• 27.3.2008  20:50
    Ordinácia v ružovej záhrade (TV seriál) (2007)

Ono je to snad ještě horší než českej originál! A to je, přátelé, asi tak všechno, co mě na týhle sračce z pod Tater zaujalo.

• 3.5.2008  21:56
    Spider-Man 3 (2007)

Promarněný potenciál až na půdu. Vždyť tohle mělo být úctyhodné završení celé trilogie! Místo toho se Spidey utopil v levném patosu a senilitě své komiksové předlohy ze začátku 60. let (ta vlajka byla snad vtip, ne?!). Přitom kdyby alespoň Raimi předvedl světu bombastickou akci, ale on ne... Většina triků tady vypadá asi tak opravdově jako prsa Pamely Anderson, a to, že film stál 250 milionů byste do něho neřekli ani náhodou (v tomhle se od mistra Baye mají pánové ze Sony rozhodně co učit). Je vlastně jedno, jestli se na plátně pohybuje počítačový Spider-man, nebo Tobey Maguire, protože ani reální herci zřejmě neumí mluvit a chodit tak, aniž by u toho vypadali nemotorně jako dřeva. Jediní, koho bych mohl vyzdvihnout, byli James Franco (jenž působil opravdu opravdově a ta jeho jizva byla "really cool" a je ho opravdu škoda), Thomas Hayden Church (pro něhož mám od dob Bokovky slabost) a Topher Grace spolu s Bryce Dallas Howard (kteří měli rozhodně dostat víc prostoru... tak snad se dočkám v pokračování). Všichni tito herci (pokud se objeví v dalším díle) by měli dostat zvýšení platu na úkor ústřední dvojice Maguire-Dunst.

• 2.9.2007  02:13
    Transformers (2007)

Tohle je jediný film, který je hřích stáhnout a sledovat doma na monitoru. Michael Bay znovu dokázal, proč mu hollywoodští producenti tak rádi svěřují peníze - dokáže totiž každý film proměnit ve zlato. Oslíčku otřes se nové generace! Jasně, ten film je fetišistický kýč až na půdu, ale vadí to někomu? Mě ani jednou, a to jsem na něj šel do kina 5x (pokaždé s jiným člověkem... naposledy už jsem nikoho nesehnal, tak jsem si aspoň sedl vedle moc hezké slečny - její kluk se na tu, podle jeho slov, "p*čovinu" nemohl už déle dívat). Dokonalý blockbuster!!! P.S. Po závěrečných titulcích mi dala číslo. Díky, Michaele! :)

• 31.12.2007  10:36
    Škola Na Výsluní (TV seriál) (2007)

Pokud tvůrci chtěli zachytit dnešní školní prostředí, tak se jim to opravdu krutě nepodařilo. Při jeho sledování mi bylo u některých scén až trapně, protože s jistotou vím, že takhle to ve třídách našeho školského systému ROZHODNĚ nechodí. Tak odporně a zcestně idealizovaný seriál á la "Nábor do první třídy pro nevinné předškoláky" se jen málokdy vidí (a to jsem si už prošel výplachem typu My všichni školou povinní)... O hrůzostrašných hereckých výkonech se snad ani nemá cenu zmiňovat.

• 29.10.2007  16:11
    Blade (TV seriál) (2006)

První dva filmy docela ušly. Proboha, ale vážně nechápu, proč museli natočit něco takovýho... navíc po trojce, která byla totálně zprasená, a už to samo o sobě naznačovalo, že tahle série nemá budoucnost.

• 30.12.2007  01:18

Jediné dva plusy: za všech okolností sexy Elisha Cuthbert a v závěrečných titulcích znějící My Chemical Romance.

• 23.9.2007  10:52

The best of animace, hudba, choreografie soubojů... prostě všechno. Pro fanouška této série povinnost... vlastně pro fanoušky všech animáčů, akčňáků, fantasy a dobrodružnejch filmů :) ten film jsem po prvním zhlédnutí musel vidět ještě 10x, abych se ujistil, že je opravdu možné přenést FF i na plátna, aniž by se to tak pokurvilo jako v Esenci Života, do které jsem vkládal nemálé naděje a nakonec se dočkal obrovského zklamání... nechápu, jak někoho mohlo napadnout úplně vyměnit postavy, děj, prostředí a prostě zničit celou atmosféru FF. Vždyť právě tyto vlastnosti jsou dovedené k dokonalosti a opěvované po celém světě. Vždyť právě to dělá z FF něco výjímečného. A tento film to jenom potvrzuje.

• 7.2.2008  19:39

Lepší výkon podala Paris snad i v Domě vozkových figurín... jednoznačně zklamání

• 22.12.2007  13:41
    Kill Bill 2 (2004)

První díl byl dokonalý, a kdyby to tímhle stylem pokračovalo i v díle druhém, s jistotou by se Kill Bill zařadil mezi mé nejoblíbenější filmové série. Převeliká škoda, že se Quentin pomátl a úplně slevil z akční kadence, přičemž zabředl do vod mystifikování a filozofických úvah... Finální souboj mezi Beatrix a Billem byl snad jedním z nejodfláknutějších, co jsem kdy viděl (jestli v tom měla být nějaká filozofická myšlenka, tak já jsem si jí nevšiml).

• 8.9.2007  17:34

Tak tenhle film mě uchvátil hned v prvních okamžicích - míchá plno žánrů (akční, drama, romance...), hlavního hrdinu hraje jeden z mých nejoblíbenějších korejských herců... a hlavně to fantastické časové zasazení. V dnešní době si asi už jen málokdo dokáže představit, že by dostával rákoskou i za sebemenší prohřešek, šikana by ve škole byla na denním pořádku a oslovení holky těžší než zmlácení desítek padouchů... Film postupem času skvěle graduje až k nevyhnutelné, úžasně promakané finální bitce na střeše, která bez příkras či zpomalených efektů ukazuje rvačku v té nejsyrovější podobě. Dovoleno je vše!

• 25.3.2008  21:32
    Někdo to rád blond (2004)

Jedna z nejstupidnějších a nejtrapnějších "komedií", kterou jsem kdy měl tu čest zhlédnout. To, že se v některých pubertálních vrstvách stal tento výtvor jakýmsi kultem, jenom dokazuje, kam až to u nás maintream a levná zábava dotáhly.

• 6.9.2008  08:57

Až neuvěřitelně profesionální fanouškovský kraťas od asi toho nejfanatičtějšího batmanova stoupence. Kam se na tohle hrabou studiové AvP, AvP2 a jiní žabaři. Tohle je prostě crossover se vším všudy, který se drží všech jeho nepsaných pravidel. Takhle by to mělo vypadat, Marvele, DC a spol.! http://www.youtube.com/watch?v=Hjp0I_okX0w

• 22.12.2007  13:50
    Kill Bill (2003)

Má to styl a šmrnc a je to tuze zábavné. Co je to? No přece další umělecké dílo z hlavy Quentina "akční scény umím natočit jako nikdo jinej" Tarantina. Jeden z jeho nejlepších filmů, který se může měřit i s Gaunery nebo Pulp Fiction. Úžasný náboj filmu mě strhl od prvních okamžiků hlavně svým perfektním soundtrackem a všemožnými popkulturními odkazy (o žlutočerné kombinéze, která jako by z oka vypadla Bruci Lee ani nemluvě). Téměř každá bitka se zařadila do mé imaginární síně slávy.

• 12.9.2007  20:24
    Lenssen & spol. (TV seriál) (2003)

Jako komedie perfektní (rozesmál mě už jen pohled na ten Lenssenův pěstěný furiantský knír)... jenže v popisu žánru není ani zmínka o tom, že by tato televizní anomálie měla dráždit moje bránice, a jako krimi by to byla urážka detektivního žánru, jelikož naivita, se kterou jsou jednotlivé případy "vyšetřovány", někdy hraničí až z demencí... Co s tím?

• 15.9.2007  22:29

Takhle zprznit komiksovou klasiku se povede jen málokdy... Akce střídá akci (asi jediné alespoň trochu povedené pasáže filmu), ale jak se herci poprvé pokusí ze sebe vydat hlásku, film se pohřbí až na dno stupidity. Kdyby byl Alan Moore po smrti, tak by se musel obracet v hrobě.

• 30.9.2007  13:29
    Lovci upírů (2003)

Totální shit. Zase jsem promarnil hodinu a půl života. Jestli chcete vidět pravé lanové kung-fu, tak si prostě najděte jakýkoliv hong kongský seriál o bojovnících. Jakýkoliv z nich je aspoň o deset úrovní nad touhle slátaninou. P.S. doteď nechápu, proč ti blbci prostě nebojovali s tím upírem mokrý, když je tak nemohl vidět O_o

• 16.10.2007  18:18

Úchvatný film. Jeden z nejlepších, a to nejen v žánru romantických komedií, ve kterém jasně kraluje, co se týče americko-evropské produkce. Obsazení ani nemohlo být lepší a určitě souhlasím s tím, že ta scéna, kdy Andrew Lincoln zazvoní u domu Keiry Knightley s těma cedulkama, je vážně dechberoucí... a jenom dokazuje kreativní zručnost scénárisů. Většina situací byla úplně neotřelá a myslím, že ani nikdy v žádných jiných filmech tohoto žánru nejsou k vidění... Jakýkoliv z těch překrásných příběhů se může zrovna teď dít i ve skutečnosti... a to je na tom asi tak úžasné.

• 26.1.2008  18:34
    Seabiscuit (2003)

Jeden z nejlepších sportovních filmů, který nepřekvapí, ale jeho plusy jsou někde jinde. Především zaujme už jen netradičním námětem (který přece jen není moc obvyklý), perfektní výpravou a samozřejmě skvělými výkony celého hereckého ansáblu (koní nevyjímaje). Redovi, Seabiscuitovi a spol. nejde jinak než fandit :) Ten konec mě jednoduše dostal...

• 17.12.2007  19:26

Tak tenhle kousek aspiruje na titul "nejhoršího filmu, který jsem kdy viděl".

• 13.3.2008  01:31
    Brouk (2002)

Velice humorný a příjemný nezávislý film... a dost slušně odfláknutej nápad s "teorií chaosu". Celou dobu mi přišlo, že ten brouk v příběhu žádnou velkou roli nehrál... Na můj vkus až moc postav, ale i tak si každá z nich dokázala získat moji pozornost. Ke konci jsem si snad v každém záběru myslel, že přijde nějaká tragédie (vražda, teroristický útok...ostatně postava podivína z blízkého východu tomu dost nasvědčovala... ano, asi začínám být xenofobní), ale nic se kupodivu nestalo. Takže, jako zajímavé nakouknutí do osudů několika lidí, ano... ale že by se z vás po jeho zhlédnutí stal aspoň laický znalec "efektu motýlího křídla", to rozhodně ne (v tomhle jsem od filmu čekal trochu víc).

• 21.12.2007  21:35
    Equilibrium (2002)