Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Horor

Recenze (187)

plakát

Meng long (2005) 

Z počátku nasadím výtky, pač v podstatě by se snímku dalo vytknout vše co nepatří k Hong-Kongu. Ať už jsou to produkční zásahy ze strany US, či samotný herec Michael Biehn, který nepředvádí nejhorší výkony své kariéry, avšak squadra místních herců ho ve filmu jednoduše a s lehkostí zastínila. K tomu dobrému patří úvodní velice elegantní představení postav z obou stran barikád (jak tombac podotknul čerství rekruti z řad SAS, Interpol… VS drsní a zkušení profíci z jiných sekcí armády), jednotlivé akční scény, které se vyznačují dobrou práci kamery, střihem a podobnými serepetičkami (souboj snajprů např.) a ke konci dojde i na pěsti, kde nás opět Sammo Hung Kam-Bo přesvědčí, že je až nebezpečně rychlý a dobrý zároveň. Samotný film patří jistě k tomu lepšímu co se za poslední dobu dostalo ven z HK.

plakát

Transformers: The Movie (1986) 

20let je fuč a s nimi i nenávratně kouzlo, jež kdysi kolovalo kolem tohoto filmu. Dnešnímu divákovi po příchodu Bayova opusu nemá v podstatě nic moc nabídnout, ale jelikož se jedná o akci od první do poslední minuty podbarvenou dynamickým soundtrackem a příjemně to rozšíří celou mytologii kolem Transformerů, tak není zas tak těžké se transformovat do dob, kdy naším vitrínám vládli „živí angličáci…“

plakát

Dororo (2007) 

Fantasy akčních rubaček je z Japonska poskromnu, takže natěšení po shlédnutí ukázek na Dororo bylo veliké. Bohužel jsem se i po zdejších názorech dočkal studené sprchy. Příběh mladého samuraje, jež putuje zemí v touze pobít všech 48 démonů a tím dostat nazpět části svého těla, by se hodil spíše na delší zpracování v nějaké anime sérii. Takhle je samotný film spíše slepenec dobrých či špatných částí a nedaří se mu udržet stejnou kvalitní laťku po celou délku. V jednu chvíli hraje dojemný flashback vysvětlující pozadí celého příběhu či pěkně odveden brutální úvodní souboj v baru a hned na to se přepne „komediální intermezzo“ kde se hlavní hrdina spolčený se zlodějkou Dororo řeže s démony, kteří by pěkně zapadli do škatulky „monstra ze Strážců vesmíru“!!! A to je jedna velká do očí bijící chyba. O antysympatiích k hlavni hrdince ani nemluvě, kdy každý její „pískot či jekot“ mě téměř nutil použít funkci přetáčení. Není to úplně špatné, ale na druhou stranu je zde málo co vychvalovat, takže se snad tvůrci poučí a v připravovaném Dororu 2 a 3 se vydají spíše cestičkou podobnou skvělé Azumi...

plakát

Zabij, nebo budeš zabit (2007) 

Ten "čtverec" není úplně čistý, pač Battle Royale s Wrestlery a hodně psychopatickým Vinnie Jonesem (imho takhle "syrově realistického" vraha jsem dlouho neviděl) v americkém podání měl mnohem větší potenciál, který využil jen z části. Trailer navnadil na pořádně adrenalinovou vybíjenou, ale kdesi v půlce po vysazení vězňů na pustém ostrově, kde se mají do posledního jakkoli zmasakrovat a tím se vykoupit z trestu, získat svobodu a balík peněz, se to začne místy nechutně blížit k "ukecané romantice", která prostě nemá mít v podobném filmu místo. Není to vyloženě špatné, dá se u toho hodně pobavit a s mozkem v režimu offline si i to pěkně užít, ale razantnější sestřih by filmu sednul jako hladovému rohlík...

plakát

Vlci (2006) 

Nejsměšnější tlupa vlkodlaků si to štráduje na plátna kin (respektive DVD). Abych to vysvětlil, tak Frajírek (Lorenzo Lamas hadr), jeho „žárlivá šlapka“, hipisák a hulič zastupují jednu tlupu Vlků a ubrečení a tupí vesničani (za všechny scéna v náklaďáku, kdy se jednou rukou nelze nijak odvázat…) zase tu druhou. Tyto dvě frakce karikatur na vlkodlaky se budou neúnosných 90 minut vybíjet kvůli 13-letému frackovi, který dovršením tohoto věku „aktivuje“ klíč ve své krvi, který je vysvobozením/destrukcí pro všechny ostatní. Pusťte si k filmu trailer, na to dvojtý nášup Wisemanovic Underworldu a pak zapomeňte že by Isaac po Jasonovi X něco natočil…

plakát

Pale Cocoon (2005) 

Utopická, depresivní a ponurá vize „hi-tech“ společnosti na „Zemi“ v hodně vzdálené budoucnosti. Na ploše krátkých 23 minut se pokusíme nahlédnout do duše společnosti a jejích vazeb s minulostí a budoucností. Snímku kraluje až samotný závěr a hudební „sterilitu“ báječně zažene song Hito no Hibili (Yoko Yamaguchi). A vzhledem ke krátké metráži se určitě jedná o zajímavý kousek…

plakát

Zrozený k boji (2006) 

I když trailer dává tušit naději v přírůstek do rodiny „Ultra-mlátiček/lámaček“ filmu jako Ong-Bak či Tom yum gong, tak úvodní sekvence rychle vyvede neznalého z omylu. Absurdní děj o pomstě (kdo by to byl čekal,že?), pohání mladého sirotka na cestě ochrany vesničanů před zlodějskou bandou (krade se pouze dobytek), jejíž hlavní šéf kdysi stál za vyhlazením jeho vesnice... Dále by měla následovat krásná exhibice muai-thai umění, ale i s tou je to děs a bída. No a když se do filmu ještě přidá „dynamitová jízda“, tak člověku nebrání nic v tom, aby film z fleku odstřelil. Speciálně pro Idaha : t_gon „hovori taky obstojne anglicky“ a i s titulkami nebo bez nich na děj rezignoval hned po „úvodním přeletu dynamitů.“ Tudíž absolutně rozumím Adrianovému hodnocení a to jsem taky film přežil do konce na jeden zátah ;)

plakát

Tian xia wu zei (2004) 

Hravější snímek aby člověk těžce pohledal. Dva mistrovské zlodějičkářské gangy se budou přetahovat o 5-ti letou výplatu Dumba – jednoduchého prosťáčka, jež má o světě a lidech v něm žijících jen ty nejlepší představy. Sledujeme impozantně natočenou hru na kočku a myš, kdy si po celou cestu zlodějíčci hledají své místo ve světě, získávají nové vlastnosti a city a při tom bravurně testují své schopnosti „v oboru“ až k finálnímu střetu. Ten se již tradičně neobejde bez silně dramatického prvku, který již tak zesílí požitek z filmu. O podobné lehkosti a nenáročnosti si může tým Dannyho parťáků nechat jen zdát.

plakát

Příběhy ze Zeměmoří (2006) 

Celovečeráky se rapidně liší od seriálů, kde se na ploše cca 120 minut musí odvyprávět „komplexní“ a ucelený příběh s uvěřitelnými postavami, se kterými není problém se sžít a vlastně je i radost projít si s nimi celé dobrodružství. Ač dávám přednost rozsáhlejším sériím a filmy moc nevyhledávám, tak zde jsem byl rád za výjimku. Na chvíli se vžít do kůže mladého Arrena a projít si s ním strastiplnou cestu na jejíž konci leží záchrana kouzelného světa Zeměmoří bylo velice příjemné a „přirozené“. Lehce se pak hodnotí podobné kousky vysoce, když se hledá těžko nějaká chybka. Ta má spočívá v nevyužitém potenciálu fantasy prvku, který celý snímek odstartuje. Snad mohla úloha draků, proroctví a čarodějů dostat větší prostor, abych se nebránil absolutnímu počtu hvězd. Kdo ví, takhle třeba příště…

plakát

Transmorphers (2007) 

Nešťastná karikatura velikánů typu Matrix, Terminátor či Transformers, jež se hodlá přiživit na vlně úspěchu své předlohy. Ostatně na podobné „blafy“ od studia Asylum jsme si stačily časem zvyknout a proto je dobré tyto kousky ignorovat. Jediná umírající hvězda je ode mě za pěkně koukatelný ženský „inventář“ filmu (zřejmě měl o víkendu nejbližší sado-maso salónek zavřeno) a hudební doprovod, který měl slušné grády… Jen lituji „nešťastníky“, kteří si to v zaprášených poličkách v půjčovně vyhrabou v domnění, že se jedná o pecku, která právě válcuje kina.