Správní chlapi (2016)

Na 4 hvězdy málo, na 3 akorát. Jo šmrncovní, kurvózní a akční to teda je - vo tom žádná. Ale do čtvrtý hvězdy tomu třeba chyběl Trojan - teda nějakej americkej Trojan. Crowe s Goslingem jsou jako taťka a mamka (tak je jasný, kdo je co ...) na tripu. Retro prostředí 80. let je rajcovní, ale dalo se z toho vystříkat víc. Je to prostě jen laciné porno ve světě laciného porna s lacině hrajícími pornoherci, ale orgasmus přijde!

Jan Žižka (2022)

S přehledem nejdražší český film historie; schematický a poněkud plytký snímek. Počin Petra Jákla však stojí za pozornost –⁠ jako kuriozita pro české publikum, krvavá podívaná, ale i tím, že se vyhýbá národnímu patosu. Historie nás naučila spoustu věcí, především pak, že za vším hledej ženu.

John Wick 2 (2017)

Tohle je vysokej level! Po BugattiVeyron si všichni už říkali, že nic lepšího nemůže přijít - přišel Chiron - kurevsky dobrej stroj. Po vynikající střílečce Wick1stChapter se čekalo, jestli má Keanu ještě na víc - ten chlapec předvedl pořádný číslo. Neonové scény byly fantazie pro oko a postřeh. Římské scény zas pastva pro nekrofily - tolik mrtvejch za minutu nesplodil ani BumBum vejlet americké armády do země vycházejícího slunce. A pak je tu hudba - Tajler a jeho zvučné kytáry dokonaly tenhle akční skvost. Oceňuji střižnu - bez debat skvělá práce hoši. 99%

Tahle země není pro starý (2007)

Tenhle film nění pro slabý! Tenhle film není pro hemofobiky! Tenhle film je pro fajnšmekry! Drsné prostředí mexické mafie, kde i na psa použiješ kulku, protože prostě můžeš. Ze Španělska si to do JůESEJ nakráčel Chavier a ála Desperados vytasí svou Kulervoučku a cupuje a cupuje všechny na drobečky. DatelWoody v roli another Drsňáka je takovou konkurencí na baterky - dostane ji přímo do srdíčka. A co Brolin? Ten jí taky dostane, ale od přičmoudlých mexikánců v motelu - přesně taková smrt, kterou chceš. LeeJones se vrátil z putování ve vesmíru, aby nám všem ukázal, jak chladně a důstojně dokáže dedukovat - zřejmě se učil v BakerStreet. A konec filmu? Zlo zvítězí nad dobrem. A už jen proto má tenhle film vysoký rating.

Sněhurka a lovec (2012)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. Už dle textu oficiálního distributora tušíte, že to bude něco pohádkově nekalého. A je to tak!! Pohádka, na níž se budou s vyplazeným jazykem dívat jak dětičky tak i teenky (Chris je hezoun a to všichní ví). A Charlize té krásy taky za svůj život pobrala dost. Takže jooo - já tenhle film beru. Fantasy zpracování staré známé sněhur(v)ky. :D

Rozpolcený (2016)

Na konci jsem si pokládal otázku, zda je tento film jakousi reklamou na DID perzény tak, aby se o tomhle prostě mluvilo nahlas. Film má klasické prvky hororu - začíná radostí a smíchem - to plynule přejde do nepochopení a počínajícího strachu - dále pak nastane část o seznámení se s hlavním psycho protagonistou (tentokráte tedy rovnou s třiadvaceti protagonisty) - následuje boj o holý život - Survival bez 1milionu dollarů - poučka na závěr "Příště budeme lepší drahoušku". Jamesovy poslední velké role (Xmen, Frankenstein, Sviňák...) - to nejsou herecké výkony PárEkseláns. Nicméně ve Splitu (nepleťme si s přímořským chorvatským letoviskem) musel ukázat víc než jen ČárlsXavier - a ukázal! Film frčí odzačátku do konce. Rozkrývání identit je zajímavým prvkem samotného filmu, který dává minutu po minutě nový rozměr. Druhým rozměrem je smutný fakt o autismu, který prostě nemusí vzejít s lůna mateřského, nýbrž z událostí, které se komukoliv z nás mohly stát - v tomto případě zneužívání malé dívky. Říká se "co tě nezabije, to tě posílí" - o tom to celé vlastně je. Split je více než kvalitní film. Není to 100% horor, bát se budete. Není to 100% thriller, ale napnutí budete jako kšandy. Je to 100% psychofilm. Film, po jehož shlédnutí byste měli přemýšlet nahlas. 95% bez debat

Instalatér z Tuchlovic (2016) odpad!

Vidlácká komedie. One vidlák show. Kohákova největší role a jestli jsou čeští režiséři všímaví, tak to bude jeho poslední role. Je to marné. Trapné. Pošetilé. Pochmurné. Vesnický život je prostě podle tohoto filmu největší odpad - což já si tedy nemyslím. Vzrušení? Impotence instalatéra. Akce? Rozbitá držka instalatéra. Erotika? Honba za pokladem bílého potoka při vzpomínce na vjetnamskou dívenku. Odpad za Gabču Vyheclovanou! Její role byla stejně důležitá jako její videa na Jůtub - naprosto k hovnu. :)