DserCom

DserCom

okres okres Praha

0 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Vůbec se nedivím, proč jsou na něj Francouzi tak pyšní. Okouzlující příběh mladé, nešťastné, zapomněné a opuštěné dívky, která ráda rozbíjí lžičkou karamel, hází žabky do řeky atd. Dokáže se radovat z každodenních malých radostí, ale ze všeho nejvíce jí dělá radost pomáhat a dělat radost ostaním lidem, vše začne tím, že najde album nájemníka, který bydlel v domě před ní, díky tomu dokáže sblížit otce s dcerou, pomoc dvoum ,,zamilovaným"... a díky její ochotě a cti najde to své štestí, lásku a spřízněnou duši, podivína s albem plých fotek neznámých lidí. Krásný film s atmosférou, krásnou hudbou, kostými a mizanscénou! 95%!

 • poster

  Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

  - Režijní styl Miloše Formana je v tomto snímku o něco víc komerční, než za jeho působení v "nové vlně" u nás Česku, což se dá v pochopit, ale přesto film působí velmi autenticky a skutečně, je to jeden z jeho nejlepších režijních počinů, film rozhodně doporučuji, už jen pro Jack Nicholson a Louise Fletcher a jejich geniální hereckým výkonům, nikdo jiný bylo nezahrál tak autenticky, jako oni dva. Vřele doporučuji 5*. :)

 • poster

  Vlasy (1979)

  Miloš Forman je zkrátka genius. Převzatý muzikál z Brodwaye a musím říct, že je to opravdu jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla. Forman ponechal i muziálové prvky, žádna píseň tam není navíc. Emotivní, živé, přirozené a zároveň tak pravdivé! Pravé kamarádství, láska, boj proti válce, mír, LSD nebo třeba vyhoštění z rodiny, tohle všechno dává dohromady dokonalou harmonií, která se odráží do tehdejší doby... 90%!

 • poster

  Jára Cimrman ležící, spící (1983)

  Fiktivní postava všestranného génia naší minulosti.... Takhle vnímam Járu Cimrmana.... :D Tento film beru jako jeden z nejvíce kvalitních děl českých filmařů. Genalní a s veškerou gracií. Ve filmu vidím především naši českou náturu... Máme skvělé napady, ale k realizaci máme daleko, bohužel. Tady se navíc krásně dá praktikovat krásné české přísloví, ,,Zlaté české ručičky". Když jsem ten film viděla poprvé, bylo to pro mě hodnotnější než leckterá hodina dějepisu. Tenhle film je důkazem toho, že tu umíme udělat kvalitní filmy za které by se nemusel stydět žádný hollywoodský filmař! 95%!!!

 • poster

  Amadeus (1984)

  Jeden z mála filmů, kromě Přeletu nad kukaččím hnízdem, u kterého, když vyhrál Oscara jsem byla naprosto bez výhrady! Krásný životní příběch trošku poblazněného genia, lehce dětinského... Je to nádherné, jeho sebedůvěra, genialita a hrdost, která ho vynesla na vrchol! Miloš Forman měl tu čest filmovat adaptaci divadelního představení. Opět je z toho cítit přirozenost a pravdivost. Tenhle film mohu všem vřele doporučit! 98%!!!

 • poster

  Zlý časy v El Royale (2018)

  Bad times at the el royal je pěkně gradující a dynamický film s dobrou zápletkou, pěkně natočený, herecké výkony jsou velice solidní. Velký plus tohohle filmu byla pro mě hudba, ta se tam totiž neuvěřitelně hodí! Příjemně se na film koukalo a z kina jsem odcházela příjemně překvapena! Atmosféra i téma mi lehce připomínalo "Taratinovský" styl, ale to hlavně asi kvůli tématu, který se pro něj typické. Nicméně film si řadím mezi nejpovedenější počiny roku 2018. 75%.

 • poster

  Roma (2018)

  Myslím, že toto dílo je důkazem, že netflix netvoří jen komerční snímky, Neuvěřitelně silný autorský film, Cuarón zpracuje něco tak strašně siného do neskutečně umělecké, obrazově perfektní formy! Myslím, že se jedná o nejlepší film za rok 2018, jen škoda, že to nebylo příliš dostupné v českých kinech. Tohle je totiž film velkého plátna!

 • poster

  Zvětšenina (1966)

  Zvláštně pojatý kriminalistický příběh o fotografovi modelek, který má pocit, že může naprosto všechno. Až jednou v parku vyfotí pár milenců, postupně, když si fotografie prohlíží objeví něco, co ho naprosto šokuje a začne fotografii zvětšovat, aby zjistil, co se na ni skutečně odehrává. Fenomenální film Michelangela Antoniona, který svým specifickým, pomalým stylem vyprávění, který nutí diváka vnímat detaily každého okamžiku ve filmu, který pomalu odhaluje hrozivý čin. Řekla bych, že hlavní myšlenkou filmu je PRAVDA, jak jí vnímat, jde to vůbec? Existuje? A jde brát objektivně? Nebo je vše subjektivní? Jeden z nejlepších a nejslavnějších filmů světové kinematografie, 88%

 • poster

  Charlieho malá tajemství (2012)

  Srdcová záležitost! Krásně odvyprávěný a vedlejší storyline s Charlieho tetou dobře graduje dějství! V pocitech Charlieho se dost vidím... Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec! Rozhodně hodlám přečíst i knihu.