kajda.l

kajda.l

With me or against me

Česko
Paranoidní introvert a zarytý pesimista

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 10.10.2017  14:42

"Fantastické odhalení základních lidských potřeb. - Copak člověk není nic víc než tohle?" Brilantně vystavěné, pohlcujcí drama a když se filmu oddáte, tak doslova pocítíte všudypřítomný žár či pachuť písku mezi vlastními zuby. Těžko vstřebatelné dílo především po formální stránce - a přesto přeplněné nádhernými obrazy. Psychologický teror a nic pro pro povrchně smýšlejícího diváka. Sarkastický a nepříjemný pohled na podstatu lidského bytí a povrchnost vztahů mezi námi. Komu se hnusí xenofobie, sexismus a všeobecná povrchnost dnešní doby a nepotřebuje mít vše polopaticky vysvětlováno, ten si dokáže film užít. Nadčasové, ve společenském (celoevropském) rozpoložení dnešních dní (2017) to funguje lépe než v roce 2000.

• 20.8.2017  22:07

• 20.8.2017  11:29
    Komando (1985)

• 20.8.2017  11:29

• 20.8.2017  11:28
    Přízrak z lesa strachu (TV film) (2012)

Barb Wire (1996)

• 20.8.2017  11:27
    Zkáza Las Vegas (TV film) (2013)

• 16.8.2017  15:08

Nic, absolutní nic. Načančaný a falešný spotřební materiál k maximálně jednomu použití. Ovšem z knižního braku bič neupleteš.

• 21.5.2017  19:54

Úmorná přehlídka sofistikovaných klišátek, kvalitních hereckých výkonů, otravné Howardovy hollywoodské hudby a známého ponaučení, že podvodníka nepředěláš. Průhledné do morku kostí :) Navíc celé je to jen příběh a Hoffman je nudný a nenápaditý režisér i vypraveč.

• 11.4.2017  10:32

Zhoubný pád do temnoty lidského vnímání. Realistický pohled do života mladého páru bojujícího s psychotickým onemocněním. První polovina příběhu nabídne zábavný pohled do života mladých s vlastním vnitřním vesmírem. Od počátečních nesmělých kroků plných nedůvěry, obavných pohledů (s výrazným líčením) hlavní hrdinky a nepříjemných pocitů pronásledování, k vzájemnému sebepoznání pomocí TV soutěže, která má výrazný vliv na vývoj příběhu, až k nespoutanému sexu téměř bez zábran... a tím se dostáváme ke zplození andělského dítěte a zásadnímu zlomu v příběhu. Druhá část nabízí mně sympatický a zatím neviděný (ve filmu) pohled na soužití psychoticky nemocných a řešení jejich sociálních problémů výrazně narušovaných pochopitelnou sociální fobií, vlastními bludy a obsesemi. Např. při hledání bydlení, zaměstnání nebo odborné zdravotnické péči v těhotenství. Jak jednoduché je rozpoutání konfliktu díky hloupé slevové akci v hypermarketu nebo "ukradeném" kapesníku pošpiněném od krve. Či jak devastující následky může mít vysazení medikace, které vede k naprosté ztrátě kontroly nad realitou. Závěrečná scéna je sice trošku klišé (na efekt), ale asi dokážu pochopit tvůrce, proč se k němu uchýlil - je to i částečně romantický film.

• 28.3.2017  11:12

Co do obsahu to připomíná všechny ty arogantně nablblé filmy s Willem Smithem (Focus), pobavíte se a snad i přijmete extrémně debilní scénář. Ovšem problémem u interaktivního filmu je, když máte pocit, že divák víceméně zasahuje do nepříliš podstatných scén a když už se zasáhne víc, tak se stejně krátkou oklikou, pokud možno ještě v probíhající scéně, vrátíte do předem naplánováné linie vyprávění. Je však možné, že se mýlím a aktivně zasahující divák během projekce na Febiu byl jen přehnaně racionální ve svých volbách.

• 28.3.2017  10:56
    Nezákonný (2016)

Šukat vlastní ségru je v Rumunsku patrně vcelku normální. Nebo jen mezi akademicky vzdělanými lidmi? Konec to celé podělal, ale strašně... Romeo. Můj Romeo! A jako obžaloba Ceausescuova režimu teroru to příliš nefunguje.

• 28.3.2017  10:41

Hanekeovský tíživý a "pozorovací" styl v polském podání, který mě průběžně týral celou stopáž, aby mě v závěru sundal nevídaným KO. Plný počet asi spíš jen za ten "pocit hrůzy", co po zhlédnutí stále mám. Herecké výkony dětských představitelů velmi uvěřitelné a nadstandartní. Vyobrazením zla dá film vzpomenout na Bennyho video.

• 23.3.2017  23:26
    Psi (2016)

Úmorná rumunská snaha o natočení svého No Country for Old Men. Jen místo Jonese, Brolina, Bardema a Macdonaldové sledujeme skupinu podivných, nejnevkusnejší a nejdelší sundávání fusekle v historii filmu a kladivo. A fuckt dlouhé záběry, které k ničemu nevedou.

• 26.2.2017  11:00

• 26.2.2017  10:57

• 26.2.2017  10:56
    Turbotarantule: Láva poraženým (TV film) (2015)

• 26.2.2017  10:52
    Rollerball (2002)

• 26.2.2017  10:51

• 26.2.2017  10:50
    Žralokonádo (TV film) (2013)

• 16.2.2017  15:08

Je to chlapák tenhle Mateusz. Bouchnul si do stolu, má rád kozy a to je dobře. Tak to má být. Ogrodnik velmi dobrý. Za jedno zhlédnutí to určitě stojí, ale já si na citové vydíračky na filmovém materiálu moc nepotrpím. I tohle je život...

• 8.2.2017  23:20
    Domov (2013)

Klasická líbivá festivalovka aneb "filmeček" u jehož podbízivosti a dějové systematičnosti se mainstreamová část festivalového publika radostí buší do kolen. A po zhlédnutí se tváří jako kdyby právě ztratili svou poctivost, inu stejně jako naše umaštěná a veskrze "velmi sympatická" hrdinka, která svého evidentně prvního junáka pustila do svého klína v sedmadvaceti letech. K tomu nesympaticky otravné děcko, ke vší hrůze ryšavé a otylé, hledající "smysl" svého dětství. A žalem zmírající stará mama pronášející plytká moudra o životě ve snaze najít svým "zatoulaným ovečkám" směr v životě. Sebelítostivé postavy bez osobnosti. No děs... Navíc vizuálně zcela nenápadité a nezajímavé.

• 6.2.2017  15:50

Emilko, už nepij... 20%

• 3.2.2017  11:07
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Koktající lékaři neschopní sdělit "diagnózu" nebo jinou špatnou zprávu, a když už, tak s pochybnou lítostí a sentimentalitou v hlase, jsou k nevydržení. Stejně tak dialogy a vrchní sestra Bára Štěpánová. První sérii jsem kdysi ohodnotil střízlivou dvouhvězdou. Ovšem nálož dalších desítek dílů už je k nevyržení a hodná k recyklaci. Hodnota celého produktu nula - odpad!

• 30.1.2017  22:23

Melodramatický kýč s povrchní krimi zápletkou. Z příběhu o vyprsené slečně učitelce a ekonomickém migrantovi ze severní Afriky mi vyplívá jen jedno ponaučení - i pro nezadanou ženu je důležité si pravidelně holit nohy.

• 16.1.2017  22:22
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Pláču..., zkopírovat úvodní twist z Tocantins a první soutěž ze Samoy prostě nestačí.

• 14.1.2017  10:17

Klapot dámských podpatků už dlouho nebyl tak působivý a zneklidňující. Tolik nádherných očí, pro které by nejeden vraždil. A nejen očí... I jiných párových orgánů byl příjemný dostatek. A vrah byl tak trošku debílek, ale na tento fakt už jsem si u giallo filmů zvykl. Scéna z bažiny - skvost.

• 9.1.2017  09:06

Škoda neuspokojivého vypointování vztahu mezi Grace a Jayden. Akce, která neměla opodstatnění a posloužila jen k ulehčení práce tvůrcům. Násilím docílit úspěchu proti násilníkovi ve výsledku není terapeutická výhra. Strašná škoda. A přitom to do té doby, s vyjímkou úvodní "humorné" historky o hovně, fungovalo fantasticky. Realistické v detailech i pracovních postupech. A Jayden byla skvěle napsaná. I proto mě nakonec mrzí, že jakožto klientka měla větší nadhled a navrch před terapeutkou. Velmi dobrý film, který se nesnaží dojímat. Jen načrtává problematiku a poodhaluje případy, kterých jsou tisíce. Kdo pracuje v oboru, ví. Výzva 2017 - zatím to nejlepší od eLeR (v součtu s loňským rokem)

• 5.1.2017  09:41

Explicitně vyobrazená samoúčelnost v násilí a drsných sexuálních praktikách, která ovšem nechá diváka naprosto chladného. A to je u podobného typu filmu zatraceně velký problém. Nechtěl jsem být dojatý, ale měl jsem být naštvaný, šokovaný. Pociťovat to ponížení. Nestalo se. A ani vizuálním pojetím a stylem se nejedná o něco přelomového či zásadního. Snad jen ten trapně vypadající digitální had na začátku a vlastně už tahle scéna měla předznamenat nefunkčnost celého projektu. Ale možná se mi to celé jen zdálo?

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28