kajda.l

kajda.l

With me or against me

Česko
Paranoidní introvert a zarytý pesimista

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 26.5.2018  14:46
    Zabiják Joe (2011)

Černý humor a Juno Temple..., více hledat netřeba.

• 20.5.2018  13:54
    Sidney Hall (2017)

Sidney Hall... posera a lůzr. Tak velký, že děvče jako Elle Fanning musí obléci kalhoty. Tři linie příběhu, z nichž za snesitelnou a jakž takž funkční se dá považovat jen ta adolescentní a to především díky spontánnosti Melody. Zbylé dvě, založené na osobních tragédiích (hlavních postav) se díky nedostatečné propracovanosti zcela minou s divákem a ona tragédie působí jen uměle vykonstruovaným dojmem a díky tomu je posledních 15-20 minut nesnesitelných a snad i na kýbl. Banálnost dialogů (monologů) je v některých momentech až vražedná - "Připadalo mi, když jsem se díval na všechna ta světla velkoměsta, že jsem jedno z těch milionů světel, jen malinkatý pixel, pohřbený v bílém šumu života, co bliká jen malou chviličku." - ovšem toto je zřejmě moderní umění :) Dvě smířlivé hvězdy, jinak odpadovému filmu, uděluji za přirozenou Elle a vcelku příjemnou hudbu.

• 18.4.2018  14:42

Malé mozky. Velká gesta. Ve filmu o přerodu myšlení, kterému jsem neuvěřil (z humanisty bezcitným vrahem). Tupý a ještě tupější na italském Západě. Nic pro mě.

• 15.4.2018  10:41
    Pavouci útočí (2011)

[4. Kladenský festiválek] Na Wynorskiho ani gin nezabírá :/

• 15.4.2018  10:38

[4. Kladenský festiválek] Když kauboj na dinosauru jel... a také za Pat a Mat scénu.

• 15.4.2018  10:28
    Běženky a kapři (TV film) (2016)

[4. Kladenský festiválek] Odpad za klamy. O kapry tu nejde :/

• 15.4.2018  10:26

[4. Kladenský festiválek] Zklamání. Neuskutečnění očekávaného finálového fightu mezi Frankiem a Lady Vamp nedokáži odpustit.

• 5.4.2018  16:31
    Starlet (2012)

Nejkrásnější film o respektu a mezigeneračním přátelství. A to vše zabalené do nejčistší lidské přirozenosti, včetně herecké. TOP10 Možná bych měl napsat více, ale není to třeba. Snad jen..., ten konec!

• 29.3.2018  14:16

Od pádu do odpadových temnot tuto neuvěřitelně špatně zrežírovanou slátaninu zachránila pouze Olivia. Ne, že by kočka měla co hrát. Častý střih nedává hercům prostor k výraznějšímu projevu. Inu, kdo neumí točit, střihá. Že Chuáne... K příběhu zbytečné cokoliv psát. Stokrát přelouhovaná hra na "šokující" pointu ala Prestige. Kuck Kuck...

• 26.3.2018  15:08

Exkrementální humor (ano holky, kluci čůrají ve stoje a je to děsná bžunda a když se nám líbíte a tisknete se, tak se občas i postaví...hehehe) a scénáristická beznaděj. Bohužel. Čekal jsem více. Naivka. Karen má herecky navíc, ale chápu i postava se občas musí umět prodat. Slabé 2*

• 24.3.2018  14:47
    Záře (2017)

Vyjímečná hudba a nádherně hravá kamera. Stylově výrazné a krásné dílo, ale k čemu to celé je, když naroubovaný příběh je jen plytké a přehnaně sentimentální melodrama, kterých jsou stovky. Ženy a citlivější chlapci budou slzet. Společně s postavami - nutno dodat. A já se od tak prvoplánového kýče odprostit nedokáži. Skutečnému umění slzy nesluší.

• 24.3.2018  14:13
    Srbský film (2010)

Nejnižší forma tvůrčích schopností. Hodnocení pod bodem mrazu. Nešokující, jen ubohé.

• 8.1.2018  14:36

Probstův velký příběh aneb finále k zblití. Objektivní 3* za třináct předfinálových dílů a vydařený cast.

• 10.10.2017  14:42

"Fantastické odhalení základních lidských potřeb. - Copak člověk není nic víc než tohle?" Brilantně vystavěné, pohlcujcí drama a když se filmu oddáte, tak doslova pocítíte všudypřítomný žár či pachuť písku mezi vlastními zuby. Těžko vstřebatelné dílo především po formální stránce - a přesto přeplněné nádhernými obrazy. Psychologický teror a nic pro pro povrchně smýšlejícího diváka. Sarkastický a nepříjemný pohled na podstatu lidského bytí a povrchnost vztahů mezi námi. Komu se hnusí xenofobie, sexismus a všeobecná povrchnost dnešní doby a nepotřebuje mít vše polopaticky vysvětlováno, ten si dokáže film užít. Nadčasové, ve společenském (celoevropském) rozpoložení dnešních dní (2017) to funguje lépe než v roce 2000.

• 20.8.2017  22:07

• 20.8.2017  11:29
    Komando (1985)

• 20.8.2017  11:29

• 20.8.2017  11:28
    Přízrak z lesa strachu (TV film) (2012)

Barb Wire (1996)

• 20.8.2017  11:27
    Zkáza Las Vegas (TV film) (2013)

• 16.8.2017  15:08

Nic, absolutní nic. Načančaný a falešný spotřební materiál k maximálně jednomu použití. Ovšem z knižního braku bič neupleteš.

• 21.5.2017  19:54

Úmorná přehlídka sofistikovaných klišátek, kvalitních hereckých výkonů, otravné Howardovy hollywoodské hudby a známého ponaučení, že podvodníka nepředěláš. Průhledné do morku kostí :) Navíc celé je to jen příběh a Hoffman je nudný a nenápaditý režisér i vypraveč.

• 11.4.2017  10:32

Zhoubný pád do temnoty lidského vnímání. Realistický pohled do života mladého páru bojujícího s psychotickým onemocněním. První polovina příběhu nabídne zábavný pohled do života mladých s vlastním vnitřním vesmírem. Od počátečních nesmělých kroků plných nedůvěry, obavných pohledů (s výrazným líčením) hlavní hrdinky a nepříjemných pocitů pronásledování, k vzájemnému sebepoznání pomocí TV soutěže, která má výrazný vliv na vývoj příběhu, až k nespoutanému sexu téměř bez zábran... a tím se dostáváme ke zplození andělského dítěte a zásadnímu zlomu v příběhu. Druhá část nabízí mně sympatický a zatím neviděný (ve filmu) pohled na soužití psychoticky nemocných a řešení jejich sociálních problémů výrazně narušovaných pochopitelnou sociální fobií, vlastními bludy a obsesemi. Např. při hledání bydlení, zaměstnání nebo odborné zdravotnické péči v těhotenství. Jak jednoduché je rozpoutání konfliktu díky hloupé slevové akci v hypermarketu nebo "ukradeném" kapesníku pošpiněném od krve. Či jak devastující následky může mít vysazení medikace, které vede k naprosté ztrátě kontroly nad realitou. Závěrečná scéna je sice trošku klišé (na efekt), ale asi dokážu pochopit tvůrce, proč se k němu uchýlil - je to i částečně romantický film.

• 28.3.2017  11:12

Co do obsahu to připomíná všechny ty arogantně nablblé filmy s Willem Smithem (Focus), pobavíte se a snad i přijmete extrémně debilní scénář. Ovšem problémem u interaktivního filmu je, když máte pocit, že divák víceméně zasahuje do nepříliš podstatných scén a když už se zasáhne víc, tak se stejně krátkou oklikou, pokud možno ještě v probíhající scéně, vrátíte do předem naplánováné linie vyprávění. Je však možné, že se mýlím a aktivně zasahující divák během projekce na Febiu byl jen přehnaně racionální ve svých volbách.

• 28.3.2017  10:56
    Nezákonný (2016)

Šukat vlastní ségru je v Rumunsku patrně vcelku normální. Nebo jen mezi akademicky vzdělanými lidmi? Konec to celé podělal, ale strašně... Romeo. Můj Romeo! A jako obžaloba Ceausescuova režimu teroru to příliš nefunguje.

• 28.3.2017  10:41

Hanekeovský tíživý a "pozorovací" styl v polském podání, který mě průběžně týral celou stopáž, aby mě v závěru sundal nevídaným KO. Plný počet asi spíš jen za ten "pocit hrůzy", co po zhlédnutí stále mám. Herecké výkony dětských představitelů velmi uvěřitelné a nadstandartní. Vyobrazením zla dá film vzpomenout na Bennyho video.

• 23.3.2017  23:26
    Psi (2016)

Úmorná rumunská snaha o natočení svého No Country for Old Men. Jen místo Jonese, Brolina, Bardema a Macdonaldové sledujeme skupinu podivných, nejnevkusnejší a nejdelší sundávání fusekle v historii filmu a kladivo. A fuckt dlouhé záběry, které k ničemu nevedou.

• 26.2.2017  11:00

[2. Kladenský festiválek]