kajda.l

Česko
(nejen) Filmový labužník a cestovatel

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 17.1.2020  22:41

Deset minut! Pouhých deset minut chybělo a toto skvělé, intimní a procítěné psychologické drama mohlo vystoupat k pětihvězdičkovému vrcholu. Jenže bohužel... Jan se rozhodl natočit dva filmy a spojit je do jednoho nefungujícího celku. Co naplat, že intimní psychologická masáž čtyř postav (ano, nutno započítat i otce na telefonu, i když jeho hlas neuslyšíme) si ruku se survival thrillerem podat nedokáže. Ono by to možná i šlo, jen by se z Aarona a Tristana najednou, takřka z ničeho, nesměli stát nezničitelní. Škoda. Moc jsem chtěl dát minimálně čtyři hvězdy, ale závěrečné divácké peklo se mi neslučuje se sledovatelností. Takže přes skvělou formální stránku a výtečné herecké výkony musím dát pouhé 3* A Jane, příště prosím ubrat.

• 10.10.2019  15:36
    Blíženec (2019)

Film retuš? Kam ten film směje. Je těžko pochopitelné, čemu se dokázal režisér fantastické Ledové bouře upsat. Herecky téměř nesnesitelné. Už jeden Will Smith je obvykle moc. Dva jsou přespříliš.

• 17.7.2019  18:07

Scénář děsivý. Především linie kolem prostřední dcery, malé rozumbrady a taťky vyšetřovatele. Ale co naplat, duu Kostková/ Vetchý to prostě šlape a to tak, že se dokážete povznést přes jindy iritující sexistický humor. Film mě neurazil a slabší trojku mu s klidem udělím.

• 15.7.2019  00:08

Genderově a rasově skvostně vyvážený film. Což se však nedá říci o scénáři. Odvážní mladiství zachraňující (byť fiktivní) svět mně již nic neříkají. Figurkám bez charismatu s nezajímavou minulostí a plytkou motivací (potrestat padoucha) se těžko fandí. A Hesterin příběh je až příliš samoúčelný. 30%

• 10.7.2019  22:58
    Kořist (2019)

Pozor! Pozor! Éra Avengers končí. Začíná nová epocha (super)hrdinství. A tímto povolávací rozkaz mezi nezničitelné získávají Aquawoman Kaya s taťuldou. Pochodeň vzhůru. Ať žije svoboda! Aligátor je šunt.

• 17.5.2019  09:30
    Survivor: Edge of Extinction (TV pořad) (2019)

SPOILERY Chyby se opakují (HvsHvsH). Bohužel. Dvanáct víceméně napínavých dílů završených zrůdným finále a vítězem, kterého nemám sebemenší zájem komentovat. Ale za to množství přešlapů lidí jako Wardog, Lauren či Gavin (ale i Kelley a Aubry), kteří možnost výhry víceméně odmítli. To je nakonec menší zlo. Oblíbenci - nakonec asi jen Aurora. Hatelist - Rick Devens.

• 11.1.2019  18:24

Dvě hvězdy za tragédství. Dialogové peklo. A nesnesitelná Radnorova póza. Promiň Joshi, ale tahle už prosím ne.

• 20.12.2018  11:59
    Survivor: David vs. Goliath (TV pořad) (2018)

Zábavná řada, kterou mi pokazila poněkud nešťastná Final Three, kde nebylo komu fandit, a dlouho dopředu avizovaný vítěz.

• 24.9.2018  00:25
    Most - Série 1 (série) (2011)

Zcela evidentní inspirace (letité plánovaní, provedení, závist!, samotné finále) fincherovým veledílem Se7en mi nedovoluje "objektivně" zhodnotit první sérii... Už jen díky nefunkčnosti a malé uvěřitelnosti hlavního záporáka na jehož motiv "osobní pomsty" se tvůrci místy až směšně a nedodělaně (mnoho motivů je jen nakousnutých a osudy vedlejších postav odbyté) snaží naroubovat aktuální společenské problémy. Ve výsledku mi zbyla jen sympatická EURO žánrovka s tak trošku jinou hl. hrdinkou - mimochodem dost jednostranně vykreslenou (pragmatický klaun). Především opakující se scény se sex. podtextem byly ubíjející a vědomě cílené pro pobavení diváka. A drobný vzkaz pro tvůrce - méně je někdy více. Plánovaný "přesah" nevyšel. Lepší tři a věřím, že 2. série bude komplexnější.

• 21.9.2018  13:39

Strach, panika a logicky nelogický boj o život... Nic víc v tomto pojetí notoricky známé tragédie hledat netřeba. Filmu je vyčítáno, že nepokládá otázky a nenabízí odpovědi. A já se ptám, raději pouze sám sebe, jaké otázky bych si v dané situaci kladl krom "Co se to sakra děje?". Film není o Breivikovu motivu a mám dojem, že samotní tvůrci se mu ani věnovat nechtěli. Sugestivní a velmi nepříjemný divácký zážitek. Ač film nesází na explicitní vyjádření a krve je poskrovnu, od žaludku vám dobře nebude. Pocitový film a je na každém jednotlivci, jestli danou hru přijme nebo ne. Samoúčelné? Dost možná (telefonát od matky - zemřelé dívce - určitě). Ale já těm děckám věřil...

• 22.7.2018  14:28

Bum... bác... prásk a uááá. To vše s loztomilou opičkou v čele. No bezva. Na dva puntíky to pobavit dokáže.

• 22.7.2018  14:24

Existují filmy, moderní především, které ani skvostné herecké obsazení z (pod)průměru vytáhnout nedokáže. Film sledujete, neuráží vás, ale po projekci jediné co si řeknete je: "Proč jsem na to vlastně koukal?". Zbytečnost, která nežije, ale události se v ní dějí proto, že to tak Melfi napsal. Respektive opsal...

• 21.7.2018  15:29
    Euforie (2017)

Půl hvězdičky za madridský sex. Zbytek velké kulaté nic. Přesné ten typ moderního pseudoumění, které mě svou nabubřelostí až rozesmívá. Lisa to dokázala, po úmorném Hotelu klesla na absolutní tvůrčí dno. A Eva?... no raději nic. (euromrdka)

• 8.7.2018  13:13

Film bez scénáře, postrádající konflikt či nosnou a tíživou myšlenku. Celé je to jen o slzách a nutno říci, že vizážisté odvedli výtečnou práci. Oba chlapci měli oči rozkapané na jedničku. Bohužel to je to jediné, čím jsou postavy zajímavé. Jejich gumovost s naprogramovaným charakterem (černá a bílá - jen na srozumněnou) byla ubíjející a neslučitelná se sledovatelností. Ale více jsem nečekal, film jede v zaběhlé a úspěšné šabloně a ve výsledku se na něj nemůžu zlobit. Je tak plochý a průměrný, že diváka ani nedokáže rozčílit. Dojímači a empatici od počítačů dojdou diváckému uspokojení, vykolejí je svět "toho zlého systému", utrousí nejednu slzu během dojemných domácích videí nebo příšerných songů odrecitovaných Alanem C. a (pod)průměrných klavírních variací, ale vůbec se nepozastaví nad minulostí pana Donatella coby gay prostituta (než mu anděl s downovým syndromem změní myšlení), který sem tam, na parkovišti, pokouří citově nevyrovnaného právníka. Navíc jsem ve filmech alergický na dvě věci - hlášky typu "Jsme jediní v celém vesmíru, kdo dokáže dát tomuto retardovanému, otylému chlapci cit a lásku" a zadruhé samotná podstata existence tohoto chlapce (změnilo by "zdravé" dítě smysl?) ve filmu, nepůsobí jako plnohodnotná postava, ale jen jako prostředek - domácí mazlíček a to se mi prostě hnusí. A na dopisy v závěru už nemíním plýtvat slovy... Zbytečnost (film i tento komentář)

• 29.6.2018  22:03

Superzábavný eRkový trash.

• 25.6.2018  16:43

Slabounce zřežírovaná a otřesně zahraná EKO agitka. Zvířátka se zlobí a Kristus serfuje před kamerou. Hahaha.

• 24.6.2018  10:57
    Převrat (2015)

Jak to může dopadnout, když se tvůrce podprůměrných hororů vrhne na pole akčního filmu? Natočí sentimentální rodinou únikovku plnou nenápaditých zpomalovaček..., to asi proto, aby zakryl svou tvůrčí impotenci a byl tam ten EFEKT. Zlo. Hvězdička pro dívky.

• 26.5.2018  14:46
    Zabiják Joe (2011)

Černý humor a Juno Temple..., více hledat netřeba.

• 20.5.2018  13:54
    Sidney Hall (2017)

Sidney Hall... posera a lůzr. Tak velký, že děvče jako Elle Fanning musí obléci kalhoty. Tři linie příběhu, z nichž za snesitelnou a jakž takž funkční se dá považovat jen ta adolescentní a to především díky spontánnosti Melody. Zbylé dvě, založené na osobních tragédiích (hlavních postav) se díky nedostatečné propracovanosti zcela minou s divákem a ona tragédie působí jen uměle vykonstruovaným dojmem a díky tomu je posledních 15-20 minut nesnesitelných a snad i na kýbl. Banálnost dialogů (monologů) je v některých momentech až vražedná - "Připadalo mi, když jsem se díval na všechna ta světla velkoměsta, že jsem jedno z těch milionů světel, jen malinkatý pixel, pohřbený v bílém šumu života, co bliká jen malou chviličku." - ovšem toto je zřejmě moderní umění :) Dvě smířlivé hvězdy, jinak odpadovému filmu, uděluji za přirozenou Elle a vcelku příjemnou hudbu.

• 18.4.2018  14:42

Malé mozky. Velká gesta. Ve filmu o přerodu myšlení, kterému jsem neuvěřil (z humanisty bezcitným vrahem). Tupý a ještě tupější na italském Západě. Nic pro mě.

• 15.4.2018  10:41
    Pavouci útočí (2011)

[4. Kladenský festiválek] Na Wynorskiho ani gin nezabírá :/

• 15.4.2018  10:38

[4. Kladenský festiválek] Když kauboj na dinosauru jel... a také za Pat a Mat scénu.

• 15.4.2018  10:28
    Běženky a kapři (TV film) (2016)

[4. Kladenský festiválek] Odpad za klamy. O kapry tu nejde :/

• 15.4.2018  10:26

[4. Kladenský festiválek] Zklamání. Neuskutečnění očekávaného finálového fightu mezi Frankiem a Lady Vamp nedokáži odpustit.

• 5.4.2018  16:31
    Starlet (2012)

Nejkrásnější film o respektu a mezigeneračním přátelství. A to vše zabalené do nejčistší lidské přirozenosti, včetně herecké. TOP10 Možná bych měl napsat více, ale není to třeba. Snad jen..., ten konec!

• 29.3.2018  14:16

Od pádu do odpadových temnot tuto neuvěřitelně špatně zrežírovanou slátaninu zachránila pouze Olivia. Ne, že by kočka měla co hrát. Častý střih nedává hercům prostor k výraznějšímu projevu. Inu, kdo neumí točit, střihá. Že Chuáne... K příběhu zbytečné cokoliv psát. Stokrát přelouhovaná hra na "šokující" pointu ala Prestige. Kuck Kuck...

• 26.3.2018  15:08

Exkrementální humor (ano holky, kluci čůrají ve stoje a je to děsná bžunda a když se nám líbíte a tisknete se, tak se občas i postaví...hehehe) a scénáristická beznaděj. Bohužel. Čekal jsem více. Naivka. Karen má herecky navíc, ale chápu i postava se občas musí umět prodat. Slabé 2*

• 24.3.2018  14:47
    Záře (2017)

Vyjímečná hudba a nádherně hravá kamera. Stylově výrazné a krásné dílo, ale k čemu to celé je, když naroubovaný příběh je jen plytké a přehnaně sentimentální melodrama, kterých jsou stovky. Ženy a citlivější chlapci budou slzet. Společně s postavami - nutno dodat. A já se od tak prvoplánového kýče odprostit nedokáži. Skutečnému umění slzy nesluší.

• 24.3.2018  14:13
    Srbský film (2010)

Nejnižší forma tvůrčích schopností. Hodnocení pod bodem mrazu. Nešokující, jen ubohé.

• 8.1.2018  14:36

Probstův velký příběh aneb finále k zblití. Objektivní 3* za třináct předfinálových dílů a vydařený cast.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29