kajda.l

kajda.l

Kajda eL

Česko
(nejen) Filmový labužník a cestovatel

51 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Nejsem do tebe blázen (TV seriál) (2014)

  Ach... Jimmy je sobeček a píčus jehož britskej přízvuk a hlášky mě baví, Gretchen prostě a jednoduše žeru a miluju vypointovanost vtipů směřující k Lindsay. Prvních pět dílů sjížním stále dokola a nepřestávají mě bavit. Jen se obávám, aby to neskončilo podobně jako jeden z předchozích Hardcastleho počinů 100 Questions (rychlá stopka s ohledem na prudérní Američany), ale snad se pletu... Sympaticky nekorektní, ale nikoliv nechutná zábava plná upřímných dialogů. Moralizující slepičky milující romantická klišé, které uráží slovo "kunda" to patrně rychle odradí a to je moc dobře... 100%

 • poster

  Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

 • poster

  Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

  Z Gilmorových děvčat (Lorelai, Rory, Emily) se stala zcela nečekaně srdcová záležitost, která se mi v posledních třech měsících intenzivě vryla pod kůži. Teď k ústřednímu ženskému triu, je trošku s podivem, že ani jedna z nich nepatří mezi mé TOP postavy o nejstarší z nich, můžu říct jen „Damn you Emily Gilmore!!“, ale uznávám, že jsem jí nenáviděl s láskou. To s Lorelai i Rory to byla jedna velká horská dráha. Ano, obě byly obdařeny svými špatnými vlastnostmi, kdy divák měl chuť jednu či druhou pořádně „proplesknout“, ale na jejich obranu musím říct, že povětšinou se pohybovaly v horní části oné horské dráhy a jejich třeskuté, vypointované dialogy byly ozdobou seriálu. Ale i přesto se nakonec mými třemi nejoblíbenějšími postavami stali tři pánové. Věčně protivný a rozmrzelý Michel, rebelant a nejsympatičtější z Roryiných přítelů Jess a to nejlepší nakonec, majitel nejlepšího bistra nejen ve Stars Hollow, Luke Danes (tento charismatický týpek ve flanelové košili s obrácenou „baseballkou“ na hlavě si získá snad každého, který mi navíc svou morousní, odtažitou povahou a nešikovností ve vztazích připomínal mě samotného SPOILER..ale, třeba nakonec každý najde a získá tu svou „Lorelai“KONEC SPOILERU). Ale těch mnohdy šílených, nezapomenutelných postav bylo mnohem více (Lane s kapelou a svou matkou, Sookie a Jackson, Taylor, Paris, Kirk, Lulu, Dean, Logan i Christopher (nesnášel jsem ho) A ještě přihodím jednu z mých nejoblíbenějších scén (S02E10), kdy jsem nemohl zastavit nával smíchu (ovšem ta scéna i díky mimice se musí vidět) - Lorelai-"Slyšeli mě, mluvím koňským jazykem. Jsem Doolitle." Luke- "A navíc tě myslím slyšel i ten kočí." Lorelai- "Aha, jasně" =-D. Tak tedy konečné hodnocení vypadá takto - 1. série - 90%, 2. série - 90%, 3. série - 85%, 4. série - 95%, 5. série - 85%, 6. série - 80%, 7. série - 85% (i přes mizerný úvod poslední série, která byla ztěží na 2*). Sice to celou dobu vypadalo na krásné 4*, nebudu zastírat, že seriál má několik slabších míst, ale po posledním díle, jsem si uvědomil (i jak píše kolega Tom Riddle..jemuž tímto děkuji, že mi seriál doporučil), jak moc mě mrzí, že to končí a tu pátou prostě dát musím. PS-Pokud dáte Gilmorkám šanci a nezabalíte to a vydržíte do konce, tak budete jistě spokojeni.

 • poster

  Přežít! (TV seriál) (2008)

  Po dlouhé době jsem se dal na sledování seriálu a musím říci,že jsem si vybral opravdu velmi dobře. Obsahuje SPOILERY!!SURVIVORS- seriál,který pojednává o tom,jak virus evropské chřipky zdecimoval většinu lidské populace. Seriál se točí okolo velmi pestré skupinky hlavních postav(7)- Abby(žena,která dala skupinku dohromady a všem dala určitou naději,že mohou přežít jen při vzájemné důvěře a soudržnosti,ale mírně posedlá hledáním svého syna Petera), Anya(moje nejoblíbenější postava, melancholická lékařka,převážně uzavřená sama do sebe a těžko dostupná(především citově),která ztrácí víru v lepší zítřky), Sarah (typická představitelka hlavní fiflenky,nejméně zajímavá postava), Al(bohémský muslimský mladík,jehož hlavním životním krédem je "holky,prachy,chlast" si své sympatie vysloužil především svým ochranitelským vztahem k malému Najidovi), Greg(sympatický černoch, který i přes svou vizi o vlastní budoucnosti,dál zůstavá se skupinkou,nepostradatelný člen),Tom(nejrozporuplnější osobnost v předchozm životě vězeň za vraždu a jiné delikty,člověk který asi nejvíce ze všech bojuje se svou minulostí,osobnost, která se vždy rozhoduje chladnou hlavou nejčastěji slouží jako ochránce ostatních) a Najid(malý muslimský chlapec známý svými ochranitelskými sklony k slepicím). Z vedlejších postav bych ještě zmínil odporného hlavního záporáka Dextera a ministryni Samanthu.. První 6ti dílná série velmi dobrá,skončila ve velmi napínavém(otevřeném) momentu a tak doufám,že nám BBC nabídne pokračování..

 • poster

  Změna je život (TV seriál) (2010)

  Dočasný komentář po první sérii. Life Unexpected nemá daleko k tomu stát se vysoce návykovou záležitostí - svižné, inteligentní a hlavně vtipné dialogy, příjemně zvolené prostředí americké střední třídy a hlavně nesmírně sympatické postavy, kterým pro mě momentálně vévodí matinka Cate nechci přirovnávat, ale zatím jí mám raději než starou známou Lorelai z GG. Ovšem seriál má jedno velké ALE a tím je právě přílišná sympatičnost postav ke kterým je těžké si najít negativní vztah (a já rád nesnáším), diváka baví chvíli sledovat dokonalý svět, kde každý udělá přesně to, co se od něj očekává s následným otravnějším morálním poselstvím a odkazem na důležitost rodiny, který následuje při konci každého dílu. Čili nezbývá než doufat, že scénář do budoucna trochu víc zapracuje na dramatičnosti děje, vývoji vztahů a postav samotných. Současné tempo sice není špatné, tím že seriál momentálně prakticky soustavně dokáže vyloudit až přitroublý úsměv na mé tváři a emočně (zatím) působí, ale bojím se, že by mě to jako diváka mohlo rychle omrzet (věřím, že je to důsledek seznamování se s postavami), jelikož život opravdu není dokonalý ...prostě Změna je život. 1. série - 75%.

 • poster

  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

 • poster

  Pán času (TV seriál) (2005)

 • poster

  Castle na zabití (TV seriál) (2009)

 • poster

  Byl jednou jeden... život (TV seriál) (1987)

  Seriál, který mi kdysi pomohl k úspěšnému zdolání maturity na "zdrávce". To nelze nemilovat :))

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace