• Thriller

Uloupené Kosovo (2008) (TV film)

Pohľad na situáciu v Kosove z druhej strany,  a to srbskej, ktorý vám korporátne média nedajú. Odporúčam.

Velký bratr se dívá (2010) (TV film)

Súhlasím, že poskytnutím vašich elektronických, či iných údajov môžu vlády, či niektoré úrady monitorovať rodiny, alebo jednotlivcov. Nikto nevie, či raz nebudú zneužité proti vám. Preto by najmä rodičia mali byť opatrí napr. pri zverejňovaní osobných citlivých informácii na sociálnych sieťach alebo pri podpisoch papierov kvôli deťom do školy.

Narvik (2022)

Pekný film.

Sorelle per sempre (2021)

Krásny film o dvoch rodinách, ktorým vymenili dcérky v pôrodnici a neskôr keď na to prišli, hľadali riešenie, ako to zariadiť, aby boli deti šťastné.  Páčil sa mi jednoduchý pro rodinný štýl tohto talianskeho filmu o dvoch zamenených dievčatách. Odporúčam. 100 bodov za scénar a réžiu.

Bakaláři - Lázně (1978) (epizoda)

Poučný príbeh o skúške manželskej vernosti a o odpustení s dobrým koncom.

Mateřské pouto (2017) (TV film)

Obstojná klasická TV kriminálka. Matka a dcéra sa stali svedkami vraždy. Matka je postrelená a je v nemocnici. Vrah ich prenasleduje s cieľom ich zabiť, aby proti nemu nesvedčili na súde.  Dcéru zatiaľ ochraňuje policajtka a na chvíľu sa stane ako keby druhou matkou dievčaťa. Napokon všetko dobre dopadne. Odporúčam.

Dej mi své dítě (2014)

Päť hviezd dávam za scenár i réžiu a za myšlienku, že pre dieťa je najvýhodnejšie, keď ho vychovávajú obaja rodičia. Super je aj to, že sa manželia počas filmu dali znovu dokopy.

Nájemník (2013)

Klobúk dolu pred ženami, ktoré odmietnu potrat a prímu dieťatko, hoci aj v staršom veku.

V zajetí strachu (2019) (TV film)

Slušný rodinný thriller. Dnes sa už len tak nevidí, že sa bojuje za tradičnú rodinu a jej záchranu. Dávam päť hviezd.