Válečná generace (2013) (seriál)

S ohľadom na tunajšie hodnotenia som od toho čakal viac, takže celkovo trochu sklamanie. Je to taká štandardná TV úroveň s celkom dobrou výpravou ale rezervami v scenári. Ten je na môj vkus trochu naivný a chýba tomu komplexnejšie sledovanie časopriestoru deja. Z neho vyplýva, že stretnúť sa náhodne niekoľkokrát za vojnu na ploche ako je Stredná a Východná Európa je úplne normálne. Je to taký celkom fajn TV film, top úroveň nečakajte. Za mňa 65-70%.

Matrix (1999)

Keď som to ešte ako teenager videl v kine, bol som z toho úplne hotový. Film, ktorý patrí medzi tie, ktoré posúvajú hranice kinematografie. Bez najmenšieho zaváhania 5*.

Dokonalý trik (2006)

Tak toto mi utkvelo v pamäti. Človek od toho ani veľa nečaká, pustí film a ten ho hneď od úvodu zarazí do kresla a nedovolí mu ani vstať. Pútavým spôsobom rozvíja príbeh kúzelníkov a ich tajomstiev. Skvelo osadené do obdobia tipujem niekde na prelome 19. a 20. storočia, kedy hranica medzi vedou a kúzlami ešte nemusela byť taká zrejmá, ako sa nám javí dnes. Zaujalo aj využitie postavy Nikolu Tesly. Skrátka príbehovo výborne a vizuálne bezchybné, nezostáva nič iné ako dať tomu 5*.

Dunkerk (2017)

Film zaujme zaujímavou kamerou a možno aj zvukom (neviem posúdiť, pozeral som na telke), ale obsahovo je to dosť nuda. Chýba nejaká poriadnejšia zápletka, ktorá by to dejovo potiahla. Celý film je v podstate o tom, ako má prísť a nakoniec príde flotila malých civilných lodí a odvezie vojakov. Plus do toho zopár súbojov stíhačov. Obsahovo slabé, na ten priemer to u mňa potiahol vizuál. Od Nolana som teda čakal viac.

Nevědomí (2013)

Tento film ma nečakane pozitívne prekvapil, možno aj preto, že som od neho veľa nečakal. Zaujímavý scenár, dobrý vizuál a aj ozvučenie (bazénová scéna sa skutočne vydarila). Avšak na to aby to bol 5* film je to trochu komorné, dané asi tým, že v 1. polovici filmu v podstate vystupujú len 2 osoby. V každom prípade 4* si to určite zaslúži a po dlhej dobe konečne T. Cruise hral v nadpriemernom filme.

Samotáři (2000)

Skvelý film, ktorý aj skrz humorné situácie poukazuje na realitu vzťahov súčasnosti. Pre mňa je to najlepší český film po roku 2000. Kultové hlášky, nezabudnuteľný Macháček a realita dneška tvoria asi najlepšiu čiernu komédiu, akú som kedy videl.

Masaryk (2016)

Zaujímavý film, ktorý umožní nazrieť bližšie na historické súvislosti. Roden štadardne vysoká úroveň, ale skvelo zahral Kaiser, takto som ho ešte nevidel. Poctivá filmárčina v každom detaile. Akurát, že na mňa tieto historické filmy veľmi nefungujú, asi preto, že plus mínus zo znalostí dejepisu viem ako to dopadne.

Paříž 15:17 (2018)

Clint Eastwood je môj obľúbený režisér i herec. Filmy, ktoré točí, obvykle majú niečo do seba. Takisto aj tento snímok je pozoruhodný tým, že 3 hlavné postavy hrajú samých seba. To sa nevidí často (alebo takmer vôbec). To je ale všetko, čo tomuto filmu možno pripísať k dobru. Natiahnúť totižto na celý film scénu z reality, ktorá trvá pár minút sa dá len ťažko a tak 4/5 filmu sledujeme detstvo a dospievanie 2 priemerných američanov (toho 3-tieho tam veľmi nerozoberajú), ktoré sa ničím výraznejšie nevymyká priemeru a dosť to diváka nudí. Ich "road" trip po európe taktiež ničím výraznejšie neosloví a teda jediným vzrušením je scéna z vlaku, keď likvidujú teroristu, ktorá trvá pár minút. Spencer Stone, Anthony Sadler a Alek Skarlatos si ako civilné osoby zaslúžia obrovské uznanie a obdiv (aj to najvyššie francúzske štátne vyznamenanie), nebyť ich, v tom vlaku by to bol krvavý kúpeľ. Ničmenej, na natočenie pútavého 94 min. filmu to v tomto prípade nestačilo.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Výborné herecké obsadenie a celkovo zaujímavé krimi. Dej je komplikovaný, sledovať všetky mena ktoré sa tam vyskytnú dá celkom fušku a oproti tomu kontrastuje pomerne jednoduchý až gýčový záver. Film zaujal ale za topku ho nepovažujem, možno je to aj tým že bol už natočený pred nejakou dobou a deVita vo filmoch nemusím. 80%.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Perfektný scenár a vynikajúce herecké výkony oprávnene tento film vo viacerých rebríčkoch najlepších filmov histórie dávajú na prvé miesto. Skvost.

Ovládací panel