vox_populi

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 23.8.2018  20:25
    Život (2017)

v žánri sci-fi-thriller si neznámy režisér bez dobrého scenáristu, nákladnej výpravy a kreatívnych hercov ani neškrtne - to je aj prípad tohto filmu...nevyvážený, nelogický dej a nepresvedčivé herecké výkony - v posádke sú síce samí doktori ale správajú sa ako mentálne brzdy...v porovnaní s etalónom tohto žánru, Votrelcom, je to maximálne na jednu hviezdu

• 23.8.2018  14:56
    Mrtví k snídani (2004)

tak horor to v žiadnom prípade nie je a humorné je to asi ako 99 diel argentínskej telenovely. Možno keby som bol jamajský umývač riadu v USA, tak by som sa na tom bavil...inak - čistý a nefalšovaný odpad. Teraz už chápem, prečo sa Carradine obesil v skrini za vtáka...

• 22.8.2018  12:23
    Oko za oko (TV film) (1965)

na rozdiel od niekoľkých šovinistov na tomto fóre sa nedomnievam, že by Slováci mali deficit v oblasti literárnych predlôh pre svoje inscenácie a filmy. Práve naopak, slovenská literárna tvorba je nesmierne bohatá a rôznorodá a poskytovala režisérom kvalitné predlohy k vytvoreniu vrcholných diel slovenskej národnej kinematografie. Janko Jesenský ako významný predstaviteľ slovenskej modernej prózy sa stal námetom mnohých viac alebo menej vydarených filmov - čo ale nespochybňuje jeho hodnotu literáta. Poviedka Čara patrí k tým, ktoré, žiaľ, nepostihli úplný rozsah jeho satirického ducha, každopádne je to profesionálne dobre zvládnuté, svieže dielko s aktuálnym odkazom, ktorému ani roky neubrali z jeho kvality.

• 20.8.2018  17:24
    Patient Zero (2018)

takú nudu nezažiješ ani v Brne...keby tých zombíkov miesto hudby trápili premietaním tohto filmu, určite by priznali aj to, čo nevedia...film, ktorý sa nedá dopozerať, horúci kandidát na Hororový prepadák roku 2018

• 20.8.2018  14:33
    Legenda o upírech (2007)

tak toto je riadne skazená čabajka - až sa čudujem Nemcom, že sa angažovali v takomto paškvile...iredenta z toho smrdí na sto honov a historické nezmysly na tisíc - pri scénach zo súčasnosti je Čachtický hrad (bátoryovský, nachádzajúci sa na Slovensku) a jeho okolie vykreslený ako maďarská enkláva s maďarsky hovoriacimi obyvateľmi...o filme ako takom je škoda každého slova, maďarská kinematografia mala ostať pri pri kreslenom seriáli Miazgovci a Linde na Babette a nepúšťať sa do niečoho, na čo evidentne nemá - odnesie si to potom nevinný divák

• 16.8.2018  13:46

agitka LGBTI, kam to až môže zájsť, keď sa potláčajú dľa nich prirodzené prejavy v skutočnosti zvrátenej a chorej ľudskej sexuality...psychopatička a ľudský odpad v jednom sa tu vydáva za filozofujúcu intelektuálku, martýrku zničenú údajne neľudským socialistickým režimom...každopádne v súčasnom politicko-ekonomickom režime je medzi nami podstatne viac takýchto neliečených psychopatických mizantropov a to nielen v európskych odevoch, ale i v burkách a množstvo ľudí už doplatilo na ich pomätené, teroristické činy - nielen osem nevinných obetí, zrazených šialenou Olgou Hepnarovou...film je po umeleckej stránke degradovaný pokusom o napodobnenie efektu Schindlerovho zoznamu - no v tomto prípade čiernobiela kamera viac odradzuje, ako púta...jediným plusom filmu je výkon mladej Michaliny Olszaňskej a azda až priveľmi naturalistické lesbické scény ;-)

• 15.8.2018  21:10
    Muž na správnom mieste (TV film) (1988)

zaujímavá poňatá inscenácia s excelujúcim Štefanom Kvietikom...zamrzel iba trocha neprehľadný koniec...zaujal ma mladučký Peter Kočiš (Kočík) a tajomník Krajského národného výboru (terajší Samosprávny kraj) Kotleba - za neho dávam hviezdičku navyše ;-)

• 9.8.2018  14:12
    1812 (TV seriál) (2012)

vydarený dokumentárny seriál, ktorý je objektívnym pohľadom na osud uchvatiteľa Európy Napoleona, od konca jeho agresie v Rusku až po dobytie Paríža, Napoleonovu abdikáciu a jeho nevydarený pokus dostať sa opäť k moci...vyzdvihuje výbornú stratégiu protinapoleónskeho ťaženia ruského cára a jeho generálov, ktorí i napriek neschopnému veliteľovi von Schwarzenbergovi uštedrili spolu s koaličnými vojskami tyranovi totálnu porážku...dokument prináša nové, historicky relevantné a najmodernejšou filmovou technikou stvárnené vojnové scény, je svieži a chvíľkami až vtipný...na rozdiel od podobného francúzskeho dokumentu nie je zďaleka tak tendenčný a je oveľa lepšie spracovaný - podobnosť hercov so stvárnenými historickými postavami je až zarážajúca. Pútavý dokument má vysokú výpovednú hodnotu, opisuje detaily bojov, preniká do hĺbky vojenských procesov a logistiky, historicky relevantne analyzuje a vyhodnocuje všetky kroky Francúzov i Rusov a ich spojencov a v konečnom dôsledku poukazuje na fakt, že sa z cárskeho Ruska následkom vojenskej porážky Napoleona stáva akceptovaná svetová veľmoc...výborný počin ruskej dokumentaristiky

• 8.8.2018  23:31
    Napoleon: Ruské tažení (TV film) (2014)

tento hraný dokument je krajne tendenčný a okato nadŕža Francúzom, z ktorých robí hrdinov a na strane druhej sú ruskí kozáci vykresľovaní ako zákerní vrahovia a Kutuzov ako úchylný pedofil...napríklad hodnotenie bitky pri Borodine, ktorá sa skončila jasnou remízou sa tu nazýva víťazstvom Napoleona a dokonca fakt, že Napoleon po bitke pri Berezine horko-ťažko zachránil seba a svojich generálov, pričom obetoval časť svojich vojakov a všetkých francúzskych civilistov je tu taktiež nazvaný víťazstvom francúzskej armády...kvalitu dokumentu znižujú i skutočnosti, že je anglicky dabovaný, že je obsadený hercami, ktorí sa ani trocha nepodobajú na svoje historické predlohy a že bojové scény nie sú dynamické, ale iba statické...naviac, nepochopiteľne v českom dabingu nazývajú cára cisárom, pričom francúzsky i anglický jazyk pojem "cár" pozná...oceňujem len pomerne vydarený vizuál a najmä dobrú výpravu dokumentu.

• 24.7.2018  15:15

film, patriaci do kategórie "pozri a zabudni"...upútal iba Labuda v jednej zo svojich cigánskych rolí, imaginárny cigánsky policajt s kamenným výrazom a komicky predabovaný Paulovič...a samozrejme potešili zásady socialistickej pracovnej morálky, ktoré (sic!) nútili vtedajších cigáňov pracovať :-)

• 18.7.2018  20:40

na rozdiel od komédie Pán a sluha v tomto muzikále nehrá prím Jindřich Plachta, ale exceluje tu František Krištof Veselý, ktorý podal jeden zo svojich najlepších výkonov a svoje herecké majstrovstvo dokresľuje i vydarenými speváckymi vložkami ...no ani tento skvelý slovenský herec, ani Jindřich Plachta, ktorý mu viac menej zdatne sekunduje, nedokážu Bielu vranu vytiahnuť z priemeru...dej je dosť ťažkopádny a väčšina hercov neprirodzene a kŕčovito prehráva...neplatí to ale o roztomilej nymfomanke Růžene Šlemrovej :-)

• 18.7.2018  12:46

vcelku príjemný a pohodový český film s mimoriadne prirodzenými výkonmi detských hercov - tu by som chcel najmä vyzdvihnúť výbornú prácu režiséra (scenár za veľa nestál)...dokonca aj zatracovaný Jan Hartl hrá mimoriadne presvedčivo...sú tu i vtipné hlášky: "rozmáha se nám tu hazard, soudruzi...tak - a teď už chybí jenom hašiš"...trápne pôsobilo neprirodzené predabovanie Dušana Blaškoviča a Mariána Zednikoviča - stále neviem pochopiť, prečo sa do českých a slovenských filmov obsadzovali a obsadzujú cudzojazyční herci s následným predabovaním...

• 6.7.2018  12:51

za pána Václava Jebavého z Telče a za facku Nárožného Dlouhému dávam tri hviezdičky, inak odpad...a čudujem sa pánovi Mistríkovi, že on, taký špičkový herec išiel do takejto somariny

• 5.7.2018  18:24

jediným komickým plusom tohto ťažkopádneho a nudného filmu bolo prespievanie Hartla Zichom...keď som si predstavil, ako by to Hartl sám spieval svojim fufňavým hlasom, dostal som slušný záchvat smiechu - a len za to dávam tejto dramatickej hrôze jednu hviezdičku...a pritom Matějka má na viac...

• 4.7.2018  16:04
    Svítání (2009)

lajdácka, akoby narýchlo pozliepaná hororová katastrofa bez logického dejového vývoja, ktorá totálne pochovala myšlienku i potenciál príbehu...zúfalé herecké výkony spôsobili, že som si nevytvoril k žiadnej postave vzťah, len som si prial, aby sa už konečne všetci vykántrili a bol koniec môjho trápenia...jedna hviezdička za výpravu a poslabšie efekty

• 29.6.2018  16:43
    Pán a sluha (1938)

príjemná a sympatická feéria postavená na hereckom majstrovstve slovenskej legendy Františka Krištofa Veselého, ktorý vytvoril symbiotickú dvojicu s charizmatickým komikom J. Plachtom. Ostatní herci s výnimkou V. Trégla výrazne zaostávajú za ich výkonmi. Ešte že to istí vtipný, dobre napísaný scenár.

• 26.6.2018  19:06
    Mein Kampf (2009)

idiotský filmový prepis ešte idiotskejšej divadelnej hry...bláznivá fikcia a trápna protihitlerovská agitka, akú by ani kovaní boľševici nevymysleli...jediným plusom je herecký výkon Toma Schillinga...čistá stoka-odpad

• 19.6.2018  16:07
    Vyléčení (2017)

zaujímavá psychologicko-sociálna dráma, ktorej hlavnou myšlienkou je aktuálnosť a dôležitosť segregácie...žiadne začlenenie sa odlišných jedincov do spoločnosti sa nekoná, naopak - neprispôsobiví asociáli (v tomto prípade vyliečení zombíci) spoločnosť bytostne ohrozujú...ako sa vraví na Slovensku: nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina :-D ...vzhľadom na nedostatočné stvárnenie tak kvalitného potenciálu - tri hviezdy

• 19.6.2018  12:41

taká akceptovateľná nuda...neurazí, ale ani nezaujme...sympatický Križan, angažovaný Kraus, učený Vízner a 4% pôsobiaci Korn - a totálna anarchia na posádke pohraničnej jednotky...že predabovali Slováka Križana, to chápem, ale prečo predabovali českú herečku Čunderlíkovú, to naozaj neviem pochopiť

• 18.6.2018  16:38
    Cesta na Borneo (TV film) (1983)

motto: najdôležitejšie zo všetkého je veslovať - stále veslovať ďalej a ďalej...vlastne je to celkom príjemné dielo s hlbokou myšlienkou ktorú nie každý pochopí...dejovo dobre zvládnutá inscenácia, plná ľudských múdrosti a ľudského tepla, podfarbená tradične výbornou hereckou kreáciou majstra Kopeckého...za toho dávam plus jednu hviezdu

• 18.6.2018  15:20

domobrana existuje v USA, začína sa budovať v Poľsku i v Čechách...domobrana je legálnym obranným občianskym nástrojom s odvolaním sa na ustanovenia Charty základných práv a slobôd, v ktorej sa hovorí, že občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by porušoval demokraciu a základné ľudské práva a to vo chvíli, keď sú znemožnené zákonné prostriedky...takže Slováci si v rámci rešpektovania Ústavy taktiež môžu vytvoriť svoju domobranu a žiadny prívrženec fašizmu (teroristickej diktatúry elementov finančného kapitálu a korporatokracie) im v tom nezabráni. Myšlienke (nie stvárneniu) filmu dávam päť hviezd

• 18.6.2018  14:57
    Bastardi (2010)

filmová séria Bastardi 1+2+3 sa dá hodnotiť v dvoch rovinách - umelecko-hereckej a ideovej...o tej prvej sa dá povedať len toľko, že je priemerná a že nie je pre film podstatnou...ideová rovina je ale exelentná...konečne sa našiel scenárista a producent, ktorý dokázal naplno pomenovať problémy pôsobenia cigánov v Čechách (paralelne i na Slovensku)...bezmocnosť spoločnosti a jej štátnych zložiek proti cigánskemu teroru je šokujúca...škola i polícia, limitované direktívami EÚ a politikou mimovládnych organizácií, nemôžu účinne zakročiť a len sa bezmocne prizerajú, ako asociálne cigánske deti, podporované svojimi rodičmi získavajú v škole absolútnu moc nad spolužiakmi i pedagógmi...ich nástrojmi sú bezhraničná drzosť, ponižovanie šikana, bitky, ba dokonca i vraždy...(spoiler!) Bezmocnosť splodí zúfalosť a skratovú reakciu - učiteľ, ktorému cigáni znásilnili a zavraždili sestru sa mstí a postupne likviduje tých najagresívnejších jedincov...napokon je zatknutý políciou a po zásluhe potrestaný...film je obžalobou liberálnej spoločnosti, falošného ponímania ľudských práv a impotentnej štátnej moci...je obžalobou spoločnosti, v ktorej sa majú lepšie asociálni paraziti ako poctivo pracujúci občania...za to posolstvo a za odvahu Tomáša Magnuseka dávam filmovej sérii štyri hviezdy

• 13.6.2018  12:12

o umeleckej hodnote filmu je zbytočné sa baviť, dejovo je to nezvládnuté. A ideologicky? - "podle vkusu každého soudruha" (ale Dubček bol fakt sympatiak :-) ) No ak sa bude v budúcnosti konať nejaká kontrarevolúcia proti súčasnej, pre mnohých tiež neradostnej mizérii, treba dávať pozor na ozbrojené nevojenské zložky - vo filme odznela hláška: "dokud mají dělníci zbraně, je celý ten model mýdlová bublina"...zaujímalo by ma, čo by tak robili ozbrojení robotníci v súčasnosti? To by bola asi streľba ako pri Verdune :-D

• 13.6.2018  11:58
    Hĺbkový rekord (TV film) (1985)

myšlienka filmu je dobrá, herecké výkony dokonca výborné, ale samotná dejová línia je slabá, roztrieštená, chýba jej pevný základ a pútavejšia myšlienka - ponúka sa paralela s českým seriálom Inžinierska odysea, ktorý je dejovo podstatne lepšie zvládnutý...napriek tomu je film veľmi zaujímavou sondou do ľudských duší, nechýbajú mu ani prvky humoru a nie je tak ľudsky a sexuálne asketický, ako spomínaný český seriál...legendárny športový komentátor Gabo Zelenaj, stvárňujúci sexuchtivého ufológa a neuznaného vynálezcu je jednoducho boží :-D

• 11.6.2018  18:00
    Idiot (divadelní záznam) (2017)

Dostojevskij sa isto iste obracia v hrobe...na Slovensku pomaly vymiera výborná herecká garnitúra a "chaľaňi" nestoja ani za fajku močky...mimochodom - pôsobilo by vierohodnejšie, keby si hlavnú úlohu zahral Kemka ;-)

• 11.6.2018  17:39

veď keby to bola len digitálna nuda plná trápnych spomaľovačiek - ale tá popkornová absurdita a to klišé!...samozrejme, nešetrilo sa prázdnymi frázami, ako demokracia, tyran, spravodlivosť, sloboda a pod., aby i rozumovo slabšie disponovaný divák pochopil paralely so súčasnosťou...no najviac je mi ľúto úbohých Grékov - nielen že ich neskôr zotročili Rimania, ale ich sprznil i režisér - a to som ešte nespomenul Iráncov, tých samozrejme Murko zhovädil najviac ;-) keby to aspoň čiastočne ospravedlnili slušné herecké výkony - no tie boli pod psa...tak aspoň jednu hviezdičku za efektný vizuál a druhú za rajcovnú dominu Evku Greenovú

• 11.6.2018  13:08
    Válka Bohů (2011)

masakrálna brutalita jasne prevažuje nad príbehom a hereckými výkonmi - film uspokojí snáď iba homosexuálneho sado-maso fanatika. Singh by mal ostať pri reklamných klipoch automobilky Tata

• 10.6.2018  19:33
    Auta 2 (2011)

tento paškvil zrejme v počiatku financoval Elon Musk, ale na konci krachol ako jeho Tesla a vyhral to starý dobrý benzín ;-)...okrem toho, že to bola oproti prvému dielu totálna nuda, bol to i "eintopf" totálnych nezmyslov...jediným plusom bol vydarený slovenský dabing...proste - dospelý žasne, dieťa sa diví...zaujímavosť: ceremoniár v britskom kráľovskom paláci bola česká Tatra 87 - proste - amíci bodovali... :-DDD

• 7.6.2018  14:59

tento film je dokonalou symfóniou, ktorú tvoria špičkové herecké výkony, pútavý scenár, geniálna réžia, fascinujúca kamera a emocionálna hudba...film vťahuje očareného diváka do deja, vyráža mu dych a vháňa mu slzy do očí...drsná krása slovenskej mentality, podfarbená nádhernou scenériou Vysokých Tatier tvorí jadro drámy o ľudských hodnotách... je to bezpochyby najlepší film v dejinách slovenskej kinematografie.

• 7.6.2018  14:33

pátos? hej...vyumelkovanosť...hej...občasný násilný humor?...hej...hanobenie egyptskej mytológie?...hej - avšak bez prekročenia tolerančnej hranice...ale na druhej strane kúzlo a krása rozprávky, kde zlo bude potrestané a dobro zvíťazí...tento film hrá na city a emócie a u mňa bodoval...Butler v úlohe záporného hrdinu dokázal, že má širší herecký záber ako sa zdalo a do podobných filmov zapadne...vcelku príjemné prekvapenie

<< předchozí 1 2