vox_populi

LinkedIn: vox_populi

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 5.4.2020  20:00

totálne nezvládnutý paškvil - herecky, dejovo i režisérsky táto kriminálka nestojí za nič...za likvidáciu feťákov (+ Mrkvičku s Jelínkom) dávam jednu hviezdičku

• 4.4.2020  13:40
    Gottwald (TV seriál) (1986)

tento seriál bol poňatý ako otvorená politická konfrontácia Gottwalda s Benešom, ktorá sa skončila politickým i mocenským fiaskom benešovcov najmä vďaka ich politickej naivite a neschopnosti - to je historická skutočnosť. Z pohľadu Slovákov je relevantným faktom, že Beneš ľpel na masarykovskej doktríne o neexistencii Slovenského národa, podľa ktorej existuje len jeden národ - československý. Gottwald na rozdiel od Beneša túto tézu popieral a Slovákom dával aspoň akú-takú národnú autonómiu. Pán Štěpnička poňal rolu Gottwalda z hľadiska svojho skutočného priezviska - ako alfa Samca a stvárnil ho dokonale. Ideová podstata seriálu tvorí alternatívu k mainstreamovej (tzv. jedinej správnej) názorovej rovine na vojnovú a povojnovú politickú situáciu v Česko-Slovensku. A v tom tkvie podstata politického názoru - človek by mal zvážiť všetky pohľady, aj tie krajné a vytvoriť si svoj vlastný názor..

• 14.3.2020  20:22

vítam všetky fakty o tomto pozoruhodnom hercovi...a len malá faktická poznámka k nízkej kvalite českého dabingu tohto dokumentu - John Cassavetes bol Američan, rodený v New Yorku a preto nechápem, prečo jeho meno vyslovujú britsky ako Kasavec a nie správne po "americky" - Keseveis

• 10.3.2020  00:15

Vo filme exceloval charizmatický Elo Romančík, svojich postáv sa s dobre zhostili i František Dibarbora a Ctibor Filčík. Gustáv Valach dostal, žiaľ primalý priestor a možnosť predviesť svoje nesporné herecké majstrovstvo. Hegerová urobila dobre, že sa dala na spev, herectvo jej evidentne pôsobilo potiaže. Príbeh nudný, akoby ani nebol od majstra Mináča. Zaujali ma ako domorodca zábery z dobovej Bratislavy. Lepší priemer.

• 6.3.2020  23:59

príbeh síce bez ideológie, ale najmä bez potenciálu zaujať diváka...je to bezvýchodisková depresívna monodráma majstra Lacka Chudíka, ukážka jeho fenomenálneho dramatického potenciálu, kde mu občas sekunduje niektorý herec alebo herečka...páčili sa mi glosy Gusta Valacha ohľadom manželskej nevery:..srdce ostane u frajerky a špinavá bielizeň u ženy...prečo chceš čerta, ktorého poznáš vyháňať diablom, ktorého nepoznáš.." Len vďaka Chudíkovi (a Valachovi) tri hviezdičky

• 2.3.2020  19:47
    Zlý záber (TV film) (1989)

Krámovník si tu zahral sám seba - poznám ho, viem, čo tvrdím. Táto postava mu fakt sadla - napokon ako vždy, keď stvárňuje úlohu, autentickú s jeho pochybným morálnym profilom. Nie sú tu domyslené vekové rozdiely (Sládečková, pre ktorú má byť Kramár zajacom je od neho len o rok staršia) a na škodu filmu je i Bučkov toporný herecký výkon. Naopak, pochváliť treba dobrú réžiu a vydarený scenár - Maďarič mal ostať pri audiovízii a nie sa pchať do politiky.

• 21.2.2020  17:19

o tempora, o móres...kde sú tie časy, keď sa vzťah dvoch buzerantov posudzoval ako medicínska diagnóza a bol spoločensky odsudzovaný ako ako nenormálna zvrátenosť. Teraz ten, čo je homosexuál a berie drogy je dobre že nie svetlým symbolom novej, ultraliberálnej doby...bratia Moravania sa s prispením niekoľkých českých hercov naozaj vytiahli - pre mňa je celý seriál dosť príjemným prekvapením...

• 9.2.2020  15:31

no, zo začiatku sa to celkom dalo, i keď angažmá značne mumifikovanej L. Hamiltonovej pôsobilo dosť rušivo - ani vizuálom, ani herecky nepresvedčila...ale potom, žiaľ, nastúpil pradeduško Schwarzenegger a film začal zákonite stagnovať ba až upadať do podpriemeru. Na predčasné skrečovanie to nie je, ale ako taká bombastická a veľmi nenáročná estráda, plná veselých digitálnych efektov to celkom funguje...medzi 2 a 3 hviezdičkami

• 22.1.2020  01:07
    Cena priateľstva (TV seriál) (1979)

pekný, nostalgický aj keď dosť zidealizovaný príbeh priateľstva skupiny bielych chlapcov s malým a až neuveriteľne sympatickým a slušným cigánom. Keby sa toto etnikum vo všeobecnosti správalo tak, ako Deži v tomto seriáli, tak by som sa uchádzal o post cigánskeho ombudsmana. Vyzdvihujem najmä herecký výkon Dežiho - Freda Aczela a vajdu - Jula Vaška. Vo filme hrá i mladý, notne prehrávajúci Roman Luknár.

• 19.1.2020  14:17

zaujímavý a reálne (z hľadiska výpravy i zobrazenia politickej situácie) podaný film s tradične výborným Julom Pántikom v hlavnej úlohe. Tým kolegom, ktorí sú nespokojní s politickým obsahom pripomínam fakt, že na Jaltskej a Postupimskej konferencii nás naši západní "spojenci" zapredali Stalinovi (rovnako, ako predtým Hitlerovi), takže politický vývoj povojnového Česko-Slovenska bol jasne predurčený a stanovený. "Stará korouhvička" Beneš to pochopil a prášil do Moskvy, vzdať hold novému gosudarovi. Tri hviezdičky + za Pántika a komika Sováka (a samozrejme za výbornú výpravu) pridávam ešte jednu.

• 17.1.2020  21:06

dalo sa to zvládnuť - slušný priemer...len miesto nevýrazného Ľ. Romana mali obsadiť do hlavnej úlohy slizkého a nesympatického A. Hryca...a človeka, čo tak diletantsky preložil nemecké repliky vo filme zavrieť aspoň na rok do 2 nápravno-výchovnej skupiny!

• 17.1.2020  19:37
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

tento seriál ma ako chalana vôbec nezaujal...vyskúšal som ho v dospelosti a opäť to nefunguje...na rozdiel od vynikajúcich a nesmrteľných seriálov z policajného prostredia - Colombo, Dempsey a Makepeceová a Hříšní lidé města pražského tu absentuje zásadný spiritus movens - napätie vtip, šarm, špičkové herecké výkony - proste ten fenomén, ktorý očarí diváka a vtiahne ho do deja...je to tendenčné, zdĺhavé, nudné a úplne bez hereckého espritu...s biedou jedna hviezdička

• 16.1.2020  19:27

výborný seriál s megavtipnými hláškami a geniálnym slovenským dabingom, rešpektujúcim maďarský originál

• 13.1.2020  22:53
    Advokátka (1977)

moji českí kolegovia vo svojich komentároch lamentujú nad faktom, že v slovenskom filme účinkujúci českí herci sú predabovaní do slovenského jazyka. Ponúkajú sa len dve možné riešenia - buď českí herci zvládnu slovenčinu (bravúrne to dokázala pani Medřická), alebo tam potom nemajú čo robiť. Majster Chudík v kultovom seriáli Nemocnica na okraji mesta zvládol češtinu majstrovsky a určite by pôsobilo rušivo, keby jeho repliky boli v slovenskom jazyku - rovnako, ale v opačnom garde to platí pre tento film. Inak sa jedná o veľmi vydarenú psychologickú snímku, kde jednoznačne excelujú herečky - pani Medřicka, Vášaryová a Packertová - jasné štyri hviezdičky

• 11.1.2020  13:45
    Šťastie na dobierku (TV film) (1986)

zaujímavá sonda do ľudských osudov v jednom paneláku s veľmi dobrými hereckými výkonmi..moje hodnotenie zráža otravná oddrhovačka maniodepresívneho kokainistu

• 6.1.2020  13:48
    Le Mans '66 (2019)

film o tom, že závisť, nenávisť, komplexy (Henry Ford II) a nešportové gestá (krádež stopiek, pohodená matica v boxe...) sú v automobilovom športe nad čestnou rivalitou a o tom, že kravaťáci sú len chamtiví paraziti, darmožráči, ktorí sami nie sú schopní nič vytvoriť a žijú len na úkor produktívnej sféry (žiarivým príkladom sú tuponi v EÚ a ich nariadenia). Všetka česť Carolovi Shelbymu, že z tých amerických šrotov dokázal vytvoriť automobil, ktorý na dobu 4 rokov ovládol Le Mans (aby následne upadol do zabudnutia). Enzo Ferrari to vzdal, lebo pochopil, že efektívnejšie bude zamerať sa na oveľa populárnejšiu Formulu 1, kde vozidlá americkej výroby nikdy nedosiahli väčšie a trvalejšie úspechy. Celkovo ma film milo prekvapil, čakal som typicky americký falošný pátos s prvkami telenovely, no nič také sa nekonalo. Príbeh (i keď so skreslenou faktografiiou a technickými nepresnosťami) je vyskladaný tak, že dokáže diváka upútať a vtiahnuť do deja, sú v ňom prvky akčnosti, napätia, vtipu, ozajstných ľudských emócií a samozrejme i koncert automobilovej techniky, podfarbenej výbornou akustikou filmu. Herecky vyčnieva Ch. Bale, ostatní predviedli slušný priemer. Za mňa 4,5 hviezdičky

• 24.12.2019  15:17
    Vianoce Adama Boronču (TV film) (1988)

keď sa skĺbi krásna knižná predloha s vrcholným hereckým umením majstra Pántika, pridá sa rázovitá prírodná scenéria a všetko sa obalí dobrou réžiou, vznikne takýto slovenský filmový skvost. Môj najobľúbenejší Vianočný film...

• 24.12.2019  14:20
    Amnestie (2019)

boľševický emisár, mentálne chorý alkoholik Václav Havel urobil toľko zlého (a nielen Slovákom), že naozaj nechápem Čechov, že podľahli jeho kultu a miesto velebenia jeho osoby ho nestrčili do Leopoldova k tým najväčším zločincom - ale nie do prominentnej basy, kde ho - pro forma - zatvárali jeho skutoční kamoši - komunisti. Film je ako inak silne tendenčná všehochuť, prejavuje sa tu typický fenomén súčasnosti - aby producent nalákal do kín čo najviac ľudí, tak sa prvoplánovo snaží zaujať sexom, intrigami a mainstreamovým politickým poňatím deja. Dej je chaotický a nudný, réžia a herecké stvárnenie pokrivkávajú na obe nohy. Za scény z väznice jeden bod - inak odpad. Úpadok slovenských filmov pokračuje a vôbec to nezachraňuje ani česká koprodukcia, naopak...

• 23.12.2019  16:43

romantická dráma z čias, keď si cigánske etnikum žilo svoj slobodný kočovný život a k veľkej spokojnosti miestnej bielej majority "obšťastňovalo" svojou prítomnosťou vždy iné a iné oblasti. Treba ale kvôli objektivite poznamenať, že vtedy sa cigáni okrem krádeží zaoberali i kováčstvom, vyrábali umelecké predmety, predvádzali svoj špecifický folklór a cigánske ženy obšťastňovali (za peniaze) bielych mužov. V súčasnosti cigáni prišli na to, že ani do neba chodiť nemusia, nebo na zemi im vytvorili na Slovensku miestni politici s podporou EÚ - podmienky na záhaľčivý a parazitický život a faktickú beztrestnosť...ako sa spieva v populárnej pesničke..."biely človek ťažko robí a cigánka deti rodí, tebe strhnú hrubé dane, cigán sa smeje a kradne, žije z detských prídavkov - dosť bolo spoločenských výdavkov!"...za umelecký zážitok a za závan nostalgie dávam filmu štyri hviezdičky...P.S. - ešte že nie som v parlamente, Daddko...

• 17.12.2019  12:13
    Sobibor (2018)

Nemci...židia...nuda

• 26.11.2019  00:30

film z 80% profituje z výbornej kamery slovenského kameramana Mira Gábora...po nejakej vyššej hereckej úrovni niet ani pamiatky, no herci aspoň príliš neprehrávajú...veľmi dobre zvolené exteriéry a slušne vybudovaná atmosféra viacerých pasáží posúva film medzi najvydarenejšie filmové projekty, vytvorené po textilnej revolúcii

• 19.10.2019  16:24

tento výborný film je naplnený patriotizmom a patetizmom - no úprimným a uveriteľným...miestni rusofóbi síce vylievajú na film kýble špiny, ale história nepustí - Suvorov, Kutuzov i Ušakov boli velikáni tej doby a podieľali sa na víťazstvách Ruska ako v Rusko-tureckých, tak i v Rusko-napoleónskych vojnách

• 17.10.2019  13:51

lepkavý a nudný film z čias, kedy sa Stankemu ešte páčili dievčatá a pil iba Pepsi Colu. Ale za živý svet nepochopím, prečo Lacko angažoval do hlavnej úlohy krajne nesympatického, po každej stránke podpriemerného Štedroňa a spravil z neho 36 ročného študenta medicíny. Plus hviezdička za recesistickú kapelu Taktici a za peknú Moravanku Dudovú

• 12.10.2019  11:05
    Chuť vody (TV film) (1982)

film ma veľmi milo prekvapil a prekvapili ma i výkony hercov, ktorí sa do toho vážne "opreli" Nepochopil som dôvod obsadenia jednej z hlavných postáv Karlom Heřmánkom, ktorý musel byť predabovaný (čo neznášam), nakoľko neovláda slovenčinu. Typologicky by sa našlo veľa slovenských hercov, ktorí by túto rolu dali minimálne na jeho úrovni. Najlepšie komentáre: PatoP, xaver...

• 26.8.2019  13:29

na jednej strane sfetovaní moslimskí vrahovia žien a detí, albánski teroristi, ktorí sa v 20 storočí votreli na sväté historické územie Srbska-Kosovo, s podporou NATO, USA a EÚ - a na strane druhej hrdinskí Srbi, bojujúci za svoju vlasť, za životy kresťanských rodín, spolu so svojimi slovanskými bratmi Rusmi...ostatné veľmi výstižne napísal užívateľ Daddko (až na maličkosť - Kusturica už nie je Emir, ale po pravoslávnom krste prijal srbské meno Nemanja)

• 26.8.2019  12:44
    Uloupené Kosovo (TV film) (2008)

pri zhliadnutí tohto dokumentu tupí konzumenti, fašistickí liberálni fanatici, slniečkári, amerikanofili a ďalší biologický nešvár tejto planéty prská od jedu - triezvo uvažujúci človek, prístupný i iným názorom, ako hlása oficiálny mainstream, ľudia, ktorí vedia používať svoj zdravý rozum a pozerajú sa na veci alternatívne tu nájdu pravdivý pohľad na situáciu v bývalej Titovej Juhoslávii. Mrzí ma len, že nikto nebol súdený a odsúdený za vyvolanie genocídy v Juhoslávii, za vraždenie nevinných srbských žien a detí, za brutálne zverstvá a obchod s ľudskými orgánmi a za tzv. humanitárne bombardovanie Srbska vojskami militantného paktu NATO

• 19.8.2019  15:11
    Průsmyk smrti (TV film) (2006)

zatiaľ adept č. 1 na najlepší novodobý vojenský film...veľkolepý, uveriteľný, dojímajúci príbeh plný človečiny...čečenských islamistických hrdlorezov aj ich proamerických nohsledov som po celý čas z duše nenávidel a obdivoval som nefalšované vlastenectvo a heroizmus ruských bojovníkov - tak markantne odlišný od neúprimného, nakašírovaného amerického "vlastenectva". Za mňa, ako presvedčeného bojovníka za panslovanskú jednotu zaslúžených 5 hviezdičiek!

• 17.8.2019  00:09

nadpriemerne pútavý film, mapujúci problémy s rozšírením výroby a zároveň poskytujúci dobrú analýzu medziľudských vzťahov...film ale trpí obsadením druhotriednych hercov v hlavných úlohách...za výbornú úvodnú sekciu mapujúcu práci hasičov pridávam jednu hviezdičku

• 8.8.2019  19:40
    Malý vodní had (TV film) (1985)

atraktívny a vždy aktuálny námet šikany, dobré herecké obsadenie - najmä P. Kříž, ale i J. A. Duchoslav a malý Lukáš Bech dáva dovedna nadpriemerne dobrý divácky zážitok na slabšie štyri hviezdičky

• 5.8.2019  20:28

je pôžitkom sledovať Hitchcockovu majstrovskú réžiu, dokonalý výber hercov a gradáciu napätia (v tomto prípade nie hrôzy)...na Okno do dvora a Vertigo to síce nemá, ale rozhodne to stojí za zhliadnutie!

<< předchozí 1 2 3 4 5