vox_populi

okres Bratislava

LinkedIn: vox_populi

<< předchozí 1 2
    • 25.10.2018  19:07

ja sa len tomu starému Rakúšanovi divím, že do takej trápne chaotickej debiliny vôbec liezol - asi je fakt senilný deduľo a ostala mu už iba túžba po peniazoch...mal by si konečne uvedomiť, že pôsobí komicky až úboho...veľmi slabá jedna hviezda

• 25.10.2018  15:55
    Terminátor (1984)

námet a herecké výkony sú slušné, ale to technické stvárnenie mi pripomína pravek animácie - je tak na úrovni filmu Výlet do praveku...v porovnaní s dvojkou a trojkou sú to maximálne dve hviezdičky

• 25.10.2018  15:51

oproti technicky slabej jednotke je tento film suverénnym vrcholom terminátorskej ságy...len nechápem, prečo sa miesto jednoznačného názvu Súdny deň použil nevýstižný Deň zúčtovania - žeby cenzúra liberálov a neomarxistov, ktorí v tom videli nebezpečnúú kresťanskú propagandu?

• 8.10.2018  14:18

veľkolepé, dramatické, národné, akčné a vtipné zároveň...trocha mi vadilo stvárnenie postáv bez dobového koloritu (Kuchta, Ťapák..), ale na druhej strane odvaha obsadiť i do hlavných úloh nehercov to vyvážila...škoda, že pokus o vytvorenie novodobého Jánošíka v rámci slovenského národného projektu skončil, vďaka komercii, totálnym fiaskom - poľský film Jánošík Pravdivá história je úbohým odpadom - takže som presvedčený, že tento krásny film ostane i v budúcnosti neprekonaný.

• 8.10.2018  14:06
    Jánošík (1935)

spolu s novou poľskou verziou i táto česká verzia Jánošíka nestála za nič. Dvojdielny film režiséra Paľa Bielika nič neprekoná! Vyzdvihnúť musím len neskutočne charizmatického Bielika v hlavnej úlohe - to ostatné nestálo za zmienku. Odpad, ale za Paľa Bielika plus dva body

• 8.10.2018  14:00
    Janosik (TV seriál) (1973)

vraví sa, že z kradnutého osoh nebýva - a v tomto prípade to platí na 100%. Poľský Sandokan má so slovenskou legendou, privlastňovanou Poliakmi pramálo spoločného. To, že Juro Jánošík chodil zbíjať do Poľska a do Čiech z neho nerobí ani Poliaka, tobôž nie Čecha...tento seriál sa Poliakom nevydarilo po žiadnej stránke - a pritom majú viacero dobrých projektov z obdobia ich histórie...odpad

• 4.10.2018  22:36

Vydarené sfilmovanie Čapkových poviedok s plejádou známych prvorepublikových hercov...najhodnotnejšia poviedka je jednoznačne Balada o Jurajovi Čupovi s charizmatickým slovenským hercom Paľom Bielikom, obsahujúca silný sociálno-etický náboj inšpirovaný Dostojevského románom Zločin a trest ...a pridávam hviezdičku za výstižnu Bielikovu charakteristiku cigánov - "keď ma dostanú cigáni do pazúrov, tak je zle - ja neviem, čo je to za prekliaty národ, ale ja si myslím, že je to samotné pokolenie satanovo.."

• 3.10.2018  12:09

recyklácia odpadu je určite prospešná pre ľudstvo, recyklácia filmov dopadne skoro vždy negatívne - a to platí i pre tento film...myšlienky, ktoré mali vyznieť ako hlboké sú naopak plytké, nekoncepčné a celkovo film pôsobí ako výstraha pred pomätencami typu Greenpeace - ochrana života aj za cenu zničenia života iného...naviac fádne konšpiratívne klišé s povinným nádychom protiruskej propagandy...žiaľ, ani herci to z biedy nevytrhli - svojimi mizernými výkonmi sa pridali k scenáristovi a režisérovi...veľké sklamanie, dávam biedne dve hviezdičky

• 27.9.2018  23:53

film Bitka pri Viedni.. môže byť skritizovaný za slabú výpravu a niekedy až zúfalo primitívne počítačové triky - no jeho hlavné kvality sú v jeho posolstve súčasnej, islamským imigrantským morom nakazenej Európe - spojené sily kresťanskej aliancie v 17 storočí zastavili inváziu moslimských vojsk a nedovolili im preniknúť do Ríma - Európa sa ubránila a následne vyhnala Turkov zo svojho územia...tento film okamžite po jeho uvedení upadol do nemilosti "slovenských" slniečkárov, liberálnych extrémistov a tvrdých odporcov kresťanstva - dokonca vtedajší riaditeľ RTVS Mika ho podrobil cenzúre a odvysielanie tohto filmu odmietol so šokujúcim odôvodnením – vraj film zobrazujúci porážku osmanskej armády pri Viedni je manipulatívny, xenofóbny a šovinistický. Nuž kresťanské vojsko pri Viedni asi ani netušilo, že obrana pred moslimskými dobyvateľmi bude v 21. storočí chápaná ako prejav xenofóbie a šovinizmu...korunu všetkému nedávno nasadili predstavitelia Viedne, ktorí zrušili osadenie už vyrobenej sochy Jána III. Sobieskeho - záchrancu Viedne pred Turkami. A dôvod? Vraj takýto pamätník by mohol pobúriť početnú tureckú komunitu žijúcu vo Viedni. Pred troma storočiami sa viedenskí radní páni nebáli na hradbách postaviť dvadsaťnásobnej tureckej presile, dnes sa boja postaviť sochu svojmu osloboditeľovi...film Bitka pri Viedni.. by mal každého triezveho človeka prinútiť k zamysleniu - quo vadis, Európa?

• 26.9.2018  21:24

tento film je pre mňa jedno obrovské sklamanie...celé to vnímam tak, že Coenovci našli výbornú knižnú predlohu McCarthyho a od radosti si šľahli (aj keď im to Talmud nedovoľuje)...keď získali i kvalitnú hereckú zostavu, šľahli si druhý raz...tretí raz si dali poriadnu dávku po tom, ako sa napínavý filmový dej sľubne rozbehol...napokon sa ale totálne predávkovali, sfúkali ako bomby a ten koniec nechali dorobiť starej dementnej hajzelbabe z Paramountu...hodnotím ako odpad, podraz na diváka a totálnu stratu času!

• 24.9.2018  18:01

slovenská feministicko-psychologická štúdia o tom, že s chlapom dobre, ale bez chlapa najlepšie...film nedokáže upútať ani dejom, ani hereckými výkonmi...konečne by si už tvorcovia filmu mali uvedomiť , že do slovenského filmu patria slovenskí herci so svojimi hlasmi a do českého českí - inak tie predabované postavy pôsobia rušivo a v niektorých prípadoch i komicky

• 23.8.2018  20:25
    Život (2017)

v žánri sci-fi-thriller si neznámy režisér bez dobrého scenáristu, nákladnej výpravy a kreatívnych hercov ani neškrtne - to je aj prípad tohto filmu...nevyvážený, nelogický dej a nepresvedčivé herecké výkony - v posádke sú síce samí doktori ale správajú sa ako mentálne brzdy...v porovnaní s etalónom tohto žánru, Votrelcom, je to maximálne na jednu hviezdu

• 23.8.2018  14:56
    Mrtví k snídani (2004)

tak horor to v žiadnom prípade nie je a humorné je to asi ako 99 diel argentínskej telenovely. Možno keby som bol jamajský umývač riadu v USA, tak by som sa na tom bavil...inak - čistý a nefalšovaný odpad. Teraz už chápem, prečo sa Carradine obesil v skrini za vtáka...

• 22.8.2018  12:23
    Oko za oko (TV film) (1965)

na rozdiel od niekoľkých šovinistov na tomto fóre sa nedomnievam, že by Slováci mali deficit v oblasti literárnych predlôh pre svoje inscenácie a filmy. Práve naopak, slovenská literárna tvorba je nesmierne bohatá a rôznorodá a poskytovala režisérom kvalitné predlohy k vytvoreniu vrcholných diel slovenskej národnej kinematografie. Janko Jesenský ako významný predstaviteľ slovenskej modernej prózy sa stal námetom mnohých viac alebo menej vydarených filmov - čo ale nespochybňuje jeho hodnotu literáta. Poviedka Čara patrí k tým, ktoré, žiaľ, nepostihli úplný rozsah jeho satirického ducha, každopádne je to profesionálne dobre zvládnuté, svieže dielko s aktuálnym odkazom, ktorému ani roky neubrali z jeho kvality.

• 20.8.2018  17:24
    Patient Zero (2018)

takú nudu nezažiješ ani v Brne...keby tých zombíkov miesto hudby trápili premietaním tohto filmu, určite by priznali aj to, čo nevedia...film, ktorý sa nedá dopozerať, horúci kandidát na Hororový prepadák roku 2018

• 20.8.2018  14:33
    Legenda o upírech (2007)

tak toto je riadne skazená čabajka - až sa čudujem Nemcom, že sa angažovali v takomto paškvile...iredenta z toho smrdí na sto honov a historické nezmysly na tisíc - pri scénach zo súčasnosti je Čachtický hrad (bátoryovský, nachádzajúci sa na Slovensku) a jeho okolie vykreslený ako maďarská enkláva s maďarsky hovoriacimi obyvateľmi...o filme ako takom je škoda každého slova, maďarská kinematografia mala ostať pri pri kreslenom seriáli Miazgovci a Linde na Babette a nepúšťať sa do niečoho, na čo evidentne nemá - odnesie si to potom nevinný divák

• 16.8.2018  13:46

agitka LGBTI, kam to až môže zájsť, keď sa potláčajú dľa nich prirodzené prejavy v skutočnosti zvrátenej a chorej ľudskej sexuality...psychopatička a ľudský odpad v jednom sa tu vydáva za filozofujúcu intelektuálku, martýrku zničenú údajne neľudským socialistickým režimom...každopádne v súčasnom politicko-ekonomickom režime je medzi nami podstatne viac takýchto neliečených psychopatických mizantropov a to nielen v európskych odevoch, ale i v burkách a množstvo ľudí už doplatilo na ich pomätené, teroristické činy - nielen osem nevinných obetí, zrazených šialenou Olgou Hepnarovou...film je po umeleckej stránke degradovaný pokusom o napodobnenie efektu Schindlerovho zoznamu - no v tomto prípade čiernobiela kamera viac odradzuje, ako púta...jediným plusom filmu je výkon mladej Michaliny Olszaňskej a azda až priveľmi naturalistické lesbické scény ;-)

• 15.8.2018  21:10
    Muž na správnom mieste (TV film) (1988)

zaujímavá poňatá inscenácia s excelujúcim Štefanom Kvietikom...zamrzel iba trocha neprehľadný koniec...zaujal ma mladučký Peter Kočiš (Kočík) a tajomník Krajského národného výboru (terajší Samosprávny kraj) Kotleba - za neho dávam hviezdičku navyše ;-)

• 9.8.2018  14:12

vydarený dokumentárny seriál, ktorý je objektívnym pohľadom na osud uchvatiteľa Európy Napoleona, od konca jeho agresie v Rusku až po dobytie Paríža, Napoleonovu abdikáciu a jeho nevydarený pokus dostať sa opäť k moci...vyzdvihuje výbornú stratégiu protinapoleónskeho ťaženia ruského cára a jeho generálov, ktorí i napriek neschopnému veliteľovi von Schwarzenbergovi uštedrili spolu s koaličnými vojskami tyranovi totálnu porážku...dokument prináša nové, historicky relevantné a najmodernejšou filmovou technikou stvárnené vojnové scény, je svieži a chvíľkami až vtipný...na rozdiel od podobného francúzskeho dokumentu nie je zďaleka tak tendenčný a je oveľa lepšie spracovaný - podobnosť hercov so stvárnenými historickými postavami je až zarážajúca. Pútavý dokument má vysokú výpovednú hodnotu, opisuje detaily bojov, preniká do hĺbky vojenských procesov a logistiky, historicky relevantne analyzuje a vyhodnocuje všetky kroky Francúzov i Rusov a ich spojencov a v konečnom dôsledku poukazuje na fakt, že sa z cárskeho Ruska následkom vojenskej porážky Napoleona stáva akceptovaná svetová veľmoc...výborný počin ruskej dokumentaristiky

• 8.8.2018  23:31
    Napoleon: Ruské tažení (TV film) (2014)

tento hraný dokument je krajne tendenčný a okato nadŕža Francúzom, z ktorých robí hrdinov a na strane druhej sú ruskí kozáci vykresľovaní ako zákerní vrahovia a Kutuzov ako úchylný pedofil...napríklad hodnotenie bitky pri Borodine, ktorá sa skončila jasnou remízou sa tu nazýva víťazstvom Napoleona a dokonca fakt, že Napoleon po bitke pri Berezine horko-ťažko zachránil seba a svojich generálov, pričom obetoval časť svojich vojakov a všetkých francúzskych civilistov je tu taktiež nazvaný víťazstvom francúzskej armády...kvalitu dokumentu znižujú i skutočnosti, že je anglicky dabovaný, že je obsadený hercami, ktorí sa ani trocha nepodobajú na svoje historické predlohy a že bojové scény nie sú dynamické, ale iba statické...naviac, nepochopiteľne v českom dabingu nazývajú cára cisárom, pričom francúzsky i anglický jazyk pojem "cár" pozná...oceňujem len pomerne vydarený vizuál a najmä dobrú výpravu dokumentu.

• 24.7.2018  15:15

film, patriaci do kategórie "pozri a zabudni"...upútal iba Labuda v jednej zo svojich cigánskych rolí, imaginárny cigánsky policajt s kamenným výrazom a komicky predabovaný Paulovič...a samozrejme potešili zásady socialistickej pracovnej morálky, ktoré (sic!) nútili vtedajších cigáňov pracovať :-)

• 18.7.2018  20:40

na rozdiel od komédie Pán a sluha v tomto muzikále nehrá prím Jindřich Plachta, ale exceluje tu František Krištof Veselý, ktorý podal jeden zo svojich najlepších výkonov a svoje herecké majstrovstvo dokresľuje i vydarenými speváckymi vložkami ...no ani tento skvelý slovenský herec, ani Jindřich Plachta, ktorý mu viac menej zdatne sekunduje, nedokážu Bielu vranu vytiahnuť z priemeru...dej je dosť ťažkopádny a väčšina hercov neprirodzene a kŕčovito prehráva...neplatí to ale o roztomilej nymfomanke Růžene Šlemrovej :-)

• 18.7.2018  12:46

vcelku príjemný a pohodový český film s mimoriadne prirodzenými výkonmi detských hercov - tu by som chcel najmä vyzdvihnúť výbornú prácu režiséra (scenár za veľa nestál)...dokonca aj zatracovaný Jan Hartl hrá mimoriadne presvedčivo...sú tu i vtipné hlášky: "rozmáha se nám tu hazard, soudruzi...tak - a teď už chybí jenom hašiš"...trápne pôsobilo neprirodzené predabovanie Dušana Blaškoviča a Mariána Zednikoviča - stále neviem pochopiť, prečo sa do českých a slovenských filmov obsadzovali a obsadzujú cudzojazyční herci s následným predabovaním...

• 6.7.2018  12:51

za pána Václava Jebavého z Telče a za facku Nárožného Dlouhému dávam tri hviezdičky, inak odpad...a čudujem sa pánovi Mistríkovi, že on, taký špičkový herec išiel do takejto somariny

• 5.7.2018  18:24

jediným komickým plusom tohto ťažkopádneho a nudného filmu bolo prespievanie Hartla Zichom...keď som si predstavil, ako by to Hartl sám spieval svojim fufňavým hlasom, dostal som slušný záchvat smiechu - a len za to dávam tejto dramatickej hrôze jednu hviezdičku...a pritom Matějka má na viac...

• 4.7.2018  16:04
    Svítání (2009)

lajdácka, akoby narýchlo pozliepaná hororová katastrofa bez logického dejového vývoja, ktorá totálne pochovala myšlienku i potenciál príbehu...zúfalé herecké výkony spôsobili, že som si nevytvoril k žiadnej postave vzťah, len som si prial, aby sa už konečne všetci vykántrili a bol koniec môjho trápenia...jedna hviezdička za výpravu a poslabšie efekty

• 29.6.2018  16:43
    Pán a sluha (1938)

príjemná a sympatická feéria postavená na hereckom majstrovstve slovenskej legendy Františka Krištofa Veselého, ktorý vytvoril symbiotickú dvojicu s charizmatickým komikom J. Plachtom. Ostatní herci s výnimkou V. Trégla výrazne zaostávajú za ich výkonmi. Ešte že to istí vtipný, dobre napísaný scenár.

• 26.6.2018  19:06
    Mein Kampf (2009)

idiotský filmový prepis ešte idiotskejšej divadelnej hry...bláznivá fikcia a trápna protihitlerovská agitka, akú by ani kovaní boľševici nevymysleli...jediným plusom je herecký výkon Toma Schillinga...čistá stoka-odpad

• 19.6.2018  16:07
    Vyléčení (2017)

zaujímavá psychologicko-sociálna dráma, ktorej hlavnou myšlienkou je aktuálnosť a dôležitosť segregácie...žiadne začlenenie sa odlišných jedincov do spoločnosti sa nekoná, naopak - neprispôsobiví asociáli (v tomto prípade vyliečení zombíci) spoločnosť bytostne ohrozujú...ako sa vraví na Slovensku: nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina :-D ...vzhľadom na nedostatočné stvárnenie tak kvalitného potenciálu - tri hviezdy

• 19.6.2018  12:41

taká akceptovateľná nuda...neurazí, ale ani nezaujme...sympatický Križan, angažovaný Kraus, učený Vízner a 4% pôsobiaci Korn - a totálna anarchia na posádke pohraničnej jednotky...že predabovali Slováka Križana, to chápem, ale prečo predabovali českú herečku Čunderlíkovú, to naozaj neviem pochopiť

<< předchozí 1 2