Všechno nejhorší (2017)

celkom príjemné prekvapenie, malo to určite lepší spád ako Neuveriteľný deň s B. Murrayom

Trockij - vzestup a pád revolucionáře (2007)

Leib Bronstein bol prefíkaný karierista, žid, ktorý zaviedol revolučný teror najhrubšieho zrna, bol fanatickým vyznávačom permanentnej revolúcie a nemilosrdne zlikvidoval okrem cára Mikuláša i príslušníkov vlastného etnika. David R. Francis, americký veľvyslanec v Rusku, varoval v januári 1918 v hlásení do Washingtonu: „Tunajší boľševickí vodcovia, väčšina z nich sú Židia a 90 percent z nich sú bývalí exulanti, sa v minimálnej miere zaujímajú o Rusko alebo o nejakú inú krajinu, ale sú to internacionalisti, ktorí sa snažia spustiť celosvetovú sociálnu revolúciu.“ Takže je jasné, kto boli, okrem Lenina, ideoví lídri VOSR a novovzniknutého ZSSR - predstavitelia židovského etnika Trockij, Zinoviev, Kamenev, Sverdlov, Kaganovič, Radek... - poväčšine to boli nemeckí agenti...To, že neskôr Stalin začal túto mocenskú elitu prenasledovať a ničiť je už iná kapitola...A Trockij dostal len to, čo si zaslúžil - sekeru do hlavy. Tento dokument má veľmi nízku výpovednú hodnotu, neodráža skutočnú realitu a má dosť blízko k odpadu

Tu musíš žiť (1985) (TV film)

stotožňujem sa s kolegom PatoP, prakticky všetci mužskí predstavitelia podali nadštandardné výkony, za zmienku stojí i "radošínske" vystúpenie Stana Štepku v roli bezpečnostného technika...seriál ma milo prekvapil, odporúčam!

Sedm statečných (2016) odpad!

dobovo poplatná a samozrejme politicky aj rasovo korektná zlátanina, multi-kulti liberálna sračka bez akýchkoľvek umeleckých hodnôt, ktorú normálny človek nemôže ohodnotiť inak, ako ODPAD

Mravenci nesou smrt (1985)

totálne nezvládnutý paškvil - herecky, dejovo i režisérsky táto kriminálka nestojí za nič...za likvidáciu feťákov (+ Mrkvičku s Jelínkom) dávam jednu hviezdičku

Gottwald (1986) (seriál)

tento seriál bol poňatý ako otvorená politická konfrontácia Gottwalda s Benešom, ktorá sa skončila politickým i mocenským fiaskom benešovcov najmä vďaka ich politickej naivite a neschopnosti - to je historická skutočnosť. Z pohľadu Slovákov je relevantným faktom, že Beneš ľpel na masarykovskej doktríne o neexistencii Slovenského národa, podľa ktorej existuje len jeden národ - československý. Gottwald na rozdiel od Beneša túto tézu popieral a Slovákom dával aspoň akú-takú národnú autonómiu. Pán Štěpnička poňal rolu Gottwalda z hľadiska svojho skutočného priezviska - ako alfa Samca a stvárnil ho dokonale. Ideová podstata seriálu tvorí alternatívu k mainstreamovej (tzv. jedinej správnej) názorovej rovine na vojnovú a povojnovú politickú situáciu v Česko-Slovensku. A v tom tkvie podstata politického názoru - človek by mal zvážiť všetky pohľady, aj tie krajné a vytvoriť si svoj vlastný názor..

Peter Falk, Columbův poslední případ (2018) (TV film)

vítam všetky fakty o tomto pozoruhodnom hercovi...a len malá faktická poznámka k nízkej kvalite českého dabingu tohto dokumentu - John Cassavetes bol Američan, rodený v New Yorku a preto nechápem, prečo jeho meno vyslovujú britsky ako Kasavec a nie správne po "americky" - Keseveis

Previerka lásky (1956)

Vo filme exceloval charizmatický Elo Romančík, svojich postáv sa s dobre zhostili i František Dibarbora a Ctibor Filčík. Gustáv Valach dostal, žiaľ primalý priestor a možnosť predviesť svoje nesporné herecké majstrovstvo. Hegerová urobila dobre, že sa dala na spev, herectvo jej evidentne pôsobilo potiaže. Príbeh nudný, akoby ani nebol od majstra Mináča. Zaujali ma ako domorodca zábery z dobovej Bratislavy. Lepší priemer.

Posledný návrat (1958)

príbeh síce bez ideológie, ale najmä bez potenciálu zaujať diváka...je to bezvýchodisková depresívna monodráma majstra Lacka Chudíka, ukážka jeho fenomenálneho dramatického potenciálu, kde mu občas sekunduje niektorý herec alebo herečka...páčili sa mi glosy Gusta Valacha ohľadom manželskej nevery:..srdce ostane u frajerky a špinavá bielizeň u ženy...prečo chceš čerta, ktorého poznáš vyháňať diablom, ktorého nepoznáš.." Len vďaka Chudíkovi (a Valachovi) tri hviezdičky

Zlý záber (1989) (TV film)

Krámovník si tu zahral sám seba - poznám ho, viem, čo tvrdím. Táto postava mu fakt sadla - napokon ako vždy, keď stvárňuje úlohu, autentickú s jeho pochybným morálnym profilom. Nie sú tu domyslené vekové rozdiely (Sládečková, pre ktorú má byť Kramár zajacom je od neho len o rok staršia) a na škodu filmu je i Bučkov toporný herecký výkon. Naopak, pochváliť treba dobrú réžiu a vydarený scenár - Maďarič mal ostať pri audiovízii a nie sa pchať do politiky.