camper

automechanik a konzument filmů

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 27.10.2017  19:49
    Blade Runner (1982)

Asi jsem snílek, ale tenhle film mě dojal. Příběh mě sice tolik nezaujal, ale ty kulisy, ve kterejch se to celý odehrává jsou dokonalý. Krásnej ponurej, někdy až trochu postapokalyptickej svět. Pravda, některý scény jsou dlouhý, ale vzhledem k celkový atmosféře filmu a kulisám, mi to vůbec nevadilo.

• 24.4.2017  22:07

Krátkej dokument o tom, jaký bylo skautování, když ho komunisti zakazovali. Ve filmu jsou rozhovory s pamětníky - lidmi, kteří takto vedli své oddíly ať už tajně v ilegalitě anebo též v ilegalitě, ale pod hlavičkou jiných - komunisty povolených organizací. Tyhle rozhovory jsou prokládaný dobovými záběry z různých táboru anebo jiných akcí a divák se tak může krásně vžít do celé tíživé atmosféry té doby. Celkově je film dokonale vyváženej a těch 52 minut uplyne jako voda a člověk se ani na vteřinu nenudí.

• 10.3.2017  15:10

Nic moc. Zápletka byla dobrá, bohužel byla až na konci filmu. Kdyby se to stalo už na začátku, mohla to bejt jízda. Takhle byla celá první půlka jenom úvod ke slušným, ale hrozně krátkýmu a horkou jehlou ušitýmu konci. Naprosto zbytečný mi přišly "taneční" scény motorkářů. A vlastně celkově ve filmu bylo dost scén, pro mě až lyrickejch a to mi prostě k akčnímu filmu nepasuje. Když nad tim tak přemejšlim, tak mi to přijde, že když to filmaři točili, užívali si ty dlouhý, již zmíněný lyrický scény, prokládaný násilnostma. Když si z hrůzou vzpomněli, že maj půlku natočenou, prostě narychlo tam frkli zápletku a konečně i tu, celej film očekávanou akci - ikdyž hodně letmou...

• 27.1.2017  20:56
    Trpaslík - Čtvrtek (E04) (epizoda) (2017)

Z první trojice rozhodně nejlepší díl, nicméně stále to není ono. Některý scény jsou dobrý (třeba jako závěrečná, kde se pořádně ukazují charaktery jednotlivých postav). Pak jsou ale ty horší, spíš vlastně uplně blbý jako třeba vyměšování s pérem na ksichtu anebo zbytečná scéna se svlíkající se zlatokopkou. Ty nemaj naprosto žádnej smysl než nevybočit z řady moderních podlejzavejch a bejt "podbízivě moderní".

• 16.1.2017  21:25

Na mě v tom bylo moc náhod a bylo to strašně naivní. Dokoukal jsem to sice do konce, ale od chvíle kdy byli hrdinové v tramvaji a potkali se s policejním šéfem, jsem to tak trochu odepsal. O dalším vývoji událostí nemá cenu mluvit. Prvoplánová rozhodnutí, záběry, který jsou totálně ale totálně o ničem, doplňuje hudba, která má vyvolat asi napětí....

• 15.1.2017  21:32

Po skončení epizody jsem začal přemejšlet, kolik se v ní toho vlastně událo a nepřišel jsem vlastně na nic, kromě prázdnejch rozhovorů ve vesnické služebně (ten vousatej, co furt mlel o tom jak píše o čarodějnicích, mě vyloženě štval), jedný záchrany umírajícího psa a základního popisu vraha, vůbec nic...

• 14.1.2017  15:18
    Živí mrtví - Série 3 (série) (2012)

Třetí série je lepší než ty předchozí a zaručeně Vás vtáhne do děje. Skupina najde nové útočiště před chodci ve věznici. Objevují se nové postavy, některým je dán větší prostor, jiným na můj vkus až moc malý, ale některé každopádně stojí za to. Tahle série vtáhne do děje takovým způsobem, že jen sedíte a hltáte jednu epizodu za druhou.

• 14.1.2017  13:02
    Živí mrtví - Série 1 (série) (2010)

Seriál mám rád koukám na něj, hororový ale příliš není - zombíci jsou vlastně pořádně akorát v prvním díle.... A když už se mihnou, je to trochu očekávané a leckdy i vtipné (ano i vtipné momenty jsem tam objevil). Ten seriál, když se to vezme kolem a kolem je vlastně taková RPG hra, kterou za vás už odehráli filmaři a vy jen koukáte jak si s ní poradili.

• 5.11.2016  08:43

Když jsem si pustil Fakjů pane učiteli, říkal jsem si: "Do háje, na co to zase čumim!" Scény, kdy je Zeki poprvý ve škole, ať už na pohovoru nebo jako učitel, mi přišly jako blbost a já si jen říkal co to zase je. Nicméně film ubíhal a všechno to vlastně dostalo smysl. Fóry dobrý, film celej vyváženej, prostě to šlapalo. Takže resumé? Výbornej film, kterej Vám uteče ani nevíte jak. A pokud jste učitel, ukáže Vám nové pedagogické metody! :-)

• 23.8.2016  22:52
    Hibernatus (1969)

Komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. Louis de Fuines je stále stejný blázen jako vždy, nicméně tentokrát mi chybí nějaká hlubší zápletka. Všechno je takové povrchní a hrozně rychlé. Prostě když je film založenej jen na vtípkách jednoho herce, není to ono - chce to i ten pořádnej příběh.

• 22.8.2016  23:31

Celý film jsem se bavil a byl jsem napnutej co bude dál, nicméně dojem z filmu mi hodně pokazil závěr, kterej z toho udělal, jak jsem to tady u někoho už četl - dokonalou holywoodskou masovou sračku. Dobře, tak šílený to nebylo, ale prostě bych si dokázal představit konec uplně jinej. Tenhle jakoby tam ani nepatřil. Dal bych 4 hvězdy, za konec jedna dolu.

• 11.2.2016  22:02

Odpad dávám jenom, když film nejde dokoukat... Tenhle nešel i přes mojí oblíbenou Růžičkovou... Jediné, co si z filmu vybavuju, jsou stále někam běhající stádo místních drben a to mi fakt na film nestačí.

• 24.1.2014  23:06

Už je to hodně dlouho, co jsem si jen tak sedl a pustil si film.... a jsem trochu šokován, tím co jsem si vybral. Ne, tenhle film je dobrej! Tak dobrej, až je hnusnej a nechutnej. Nevím, jestli jsem už vyměklej, ale docela mě to dostalo. Prostě a jednoduše, jak už jsem tady u některých četl: povinná "četba" pro všechny co experimentujou s fetem. Ten nic nevyřeší a z hoven nás dostane akorát do sraček! (pardon za ty slova, ale jsem ještě pln dojmů z filmu a tak se to ze mě sype samo)

• 30.9.2012  23:58
    Lovci lebek (2010)

Kdyby tenhle film natočili v USA, mohlo by z toho bejt slušný expolation, takhle z toho bohužel vzniklo cosi, na co se sice dalo koukat, ale většinou spíš kvůli tomu, aby se bavil nad neschopností tvůrců. Tenhle film si prostě chce hrát na něco, na co prostě nemá. Samozřejmě, některý podle mě docela ušly. Třeba zmlácení Ronana (aspoň doufám, že se tak ten ubrečenej počítačofil jmenoval) anebo zabití Toma, ale jinak nemastný neslaný. Třeba příchod do trochu potrhaného kempu, kterej na mě rozhodně nepůsobil, že by měl bejt úplně zdevastovaný, jak to mělo vypadat. A z toho i vyplývá, že i reakce příchozích byly nejen přehraný, ale hlavně hodně přehrávaný. Strojený. A takhle by se dalo ve výčtu scén, které se minuly účinkem a byly spíš směšný pokračovat... 30%

• 30.9.2012  02:59
    Sedm (1995)

Po tomhle filmu se člověk nezmůže na nic víc, než jen na tupý zírání do blba... Je otřesenej. Postupně si dopospojuje uniklé detaily během filmu a teprve mu to dojde. To potom má na zádech celou běžeckou dráhu pro mráz. Výborná atmosféra, na začátku uvolněná, během filmu ale postupně houstnoucí, až na konci ztuhne uplně. Takovýhle napětí na závěr jsem u filmu už hodně dlouho nezažil. Jestli vůbec.

• 11.9.2012  21:01

Kouzelnej film. Kouzelný prostředí. Kouzelná Audrey Tautou. Kouzelná hudba.

• 10.9.2012  23:21
    Farma smrti (2005)

Exploation je žánr, kterej mě docela baví. Bohužel svádí k tomu udělat z něj zmetka. Tenhle film mezi ty zmetky patří. Příběh tu vlastně nebyl, postavy byly dost jednoduchý. Takže výsledek? 98 minut, který uběhly překvapivě rychle. Takže aspoň něco se filmařům povedlo :-D

• 9.9.2012  17:16
    Cliffhanger (1993)

Velmi dobrej film. Hlavně z hor, který miluju. A taky první film se Stallonem, co jsem viděl. Musim se přiznat, že legendy typu Stallone, Schwarzenegger nevyhledávám, ale v tomhle případě asi musim říct (ikdyž nerad), že dělám chybu. Tenhle člověk ví, co dělá... I ostatní, co na tomhle filmu pracovali, dělají svou práci znamenitě, protože i když člověku je jasný, že spousta scén se nemůže v reálu stát, v tomhle filmu jim věří. Nejvíc mě bavila závěrečná rvačka na vrtůlníku!

• 7.8.2012  23:26

Tohle je dost ošklivej film. Vypráví o odpornejch věcech. Je ale dost dobře natočenej a krásně ukazuje, že v Brazílii jsou stále místa, kde jsou takovéhle prasárny běžné. Toho pasáka v Amazonskym bordelu jsem místama chtěl zabít. Byl odpornej už svejma kecama, jak vlastně všecky nezletilé holky, ze kterých udělal kurvy, zachránil před ošklivými nástrahami osudu. Byl to vlastně takovej jejich hodnej strýček! Nejvíc mě rozsekala scéna, kdy se pomodlí k Panně Marii a pak jde místním rozhlasem lákat chlapy, aby si zašukali s jeho děvčaty! Té Marie mi bylo docela líto. Bohužel už se asi ničím jiným moct živit nebude, stejně jako kupa dalších děvčat, které rodiče chtěli zajistit...

• 4.8.2012  22:59
    Mulholland Drive (2001)

Uvažoval jsem i o jedný hvězdě, ale s takovymhle hodnocenim bylo jedinné řešení odpad. Ta hvězda měla bejt za to, že mě ten film donutil přemejšlet. Ale i tak, film jako takovej si nic nezaslouží. Celou dobu jsem musel koukat na nějaký scény, který spolu vůbec nesouvisely, až poslední půl hodinu to, aby se neřeklo, bylo nějak splácaný dohromady, ale dost mizerně... I tak to postrádalo veškerej zdravej rozum. Podle hodnocení jsem čekal kdovíjakou pecku, ale nakonec mi bylo předložený takovýhle hovno. Tohle mohl natočit jenom kompletně zfetovanej a vyšinutej člověk. Má druhá zkušenost s Lynchem a řikám, že tenhle režisér jde mimo mě.

• 17.7.2012  00:57
    Jízda smrti (2008)

Film sám o sobě docela v pohodě. Až taková nuda, jak tady všude čtu to nebyla. Docela to i šlapalo, ikdyž jsem se asi 2x koukal, kdy už to zkončí. Rozsekal mě ale závěr. Ten, jakoby do filmu ani nepatřil. Byl tam zasazenej násilně, jako kdyby filmaři už nevěděli jak dál, tak se najednou rozhodli pro konec. Asi bych tenhle film nikomu nedoporučil. Radši.

• 3.5.2012  00:29

Tak tohle byla jízda! Tenhle film šlape od začátku do konce. Akce parádně prokládaná vtipem. Tuhle podívanou jsem si užil jako už dlouho ne. Od začátku do konce jsem jenom hltal příběh a byl nasranej na Novu, když mi tam strčila reklamu a to i 3 minuty před koncem! No, ale na co hlavně nesmim zapomenout je hudba, která mě taky dostávala, nejenom, že se mi fakt líbila, ale k filmu naprosto sedla a dojem z něj jenom umocňovala.

• 2.5.2012  02:12
    Mezi zdmi (2008)

Ze začátku mi ten film vadil. Fakt jo, ale ke konci jsem si ho oblíbil. Nějak mě vtáhl do děje, donutil mě přemejšlet. Mi vlastně bylo těch děcek líto, protože ono se to jednoduše fláká a nic nedělá, o to těžší je pak se v životě prosadit. Prosadit se slušně. Kde asi zkončí banda takovejhle dětí? Ne, dobře, možná přehánim, protože jsem to nikdy nezažil. Chodil jsem na gympl. Ale jedna věc mě na tomhle filmu žrala. Na začátku a na konci, tou je absence jakékoliv hudby. Na DVD to popisují jako absenci zbytečné hudby. Ale já bych jí aspoň k titulkům dal! Jo, komentář, kterej na rozdíl od toho mýho stojí za to napsal uživatel Radek99.

• 24.4.2012  21:23
    Trochu lepší svět (TV film) (2012)

Film, který mohl být natáčen i na našem táboře. Nakonec si ale filmaři vybrali tábor jiný, tábor bývalého tiskového mluvčího Junáka. Pro mě, jako skauta to bylo příjemné nakouknutí do toho, jak běží táborový život i v jiných oddílech. Bylo to příjemné nahlédnutí. Film plynul pěkně, pomalu, svým tempem a nikam nespěchal. Ukazoval tu klidnou, pohodovou táborovou atmosféru. Takovou, kterou mám tak rád.

• 21.4.2012  23:38

Na jednu stranu krásnej, úžasnej a velmi dojemnej film. Ovšem, přišel mi takovej nekonzistentní. Byl bych mnohem radši, kdyby jednotlivé epizody filmu byly více spojeny, navazovaly na sebe. Občas mi to přišlo, že režisér už nevěděl co dál, tak to utl a pokračoval jinde. A taky mi trochu vadilo velmi vysoké číslo stopáže, ke konci ikdyž byl na celém filmu nejdojemnější jsem se neubránil koukat na hodiny...

• 13.4.2012  00:44

Příjemná rodinná komedie, ve které mi ani Jim Carrey nevadí. A to ho nemusim... Je to asi proto, že tady se tolik neksichtil, jak to s oblibou dělá ve spoustě jiných filmů, kde hraje. Stále mám v hlavě ten jeho obývák alá atrakci pro tučňáky. Ten mě dostal.

• 12.4.2012  00:12
    REC (2007)

Jako horor naprostá jednička, co jsem kdy viděl. Ze začátku plyne v pohodě, hraje si na dokument a člověk jenom může čekat na ty hrůzy, co mají následovat. Výborně posloužilo natáčení na ruční kameru a postupné ubývání světla, které na konci dojde až k night vision. Taky se mi líbilo, že i kameraman byl jednou z postav filmu. Všem mohu jen doporučit!

• 7.4.2012  14:04

Nějak jsem si myslel, že tenhle film bude podobnej Městu bohů, ale pěkně jsem se zmýlil. Tohle je mnohem syrovější. Mnohem drsnější. Když si to tak člověk vezme, ten film je vlastně docela pomalej. Ačkoliv je to o válce. Žádnej americkej film na efekt, kde všichni zbrkle pobíhaj a řvou. Tenhle si jde klidně, svou cestou nechává hrdiny pomalu kráčet městem, nechává je chladnokrevně zabíjet. Nechává plynout čas a působí tak na city diváka mnohem víc. Ovšem, ne všichni tenhle film snesou, protože si na nic nehraje a ukazuje všechno bez okolků. Syrově.

• 28.3.2012  18:34

Jediný, co mi na tomhle filmu vadilo, bylo, že tam bylo jasně vidět, kdo ten film sponzoroval, že to byla taková reklama na sponzory... Například: kdo si kdy objednal tři Orbitky v hospodě? Jinak ale Mádl zde ukázal, že před kamerou se ohánět umí a že je to jeden z těch lepších českých herců!

• 18.3.2012  00:33
    Taxi, taxi (2000)

Hezká trojice černých Mitsubishi. Jinak kokotina. Sice jsem na to čuměl až do konce,ale nijak mě to nerajcovalo. Nevim,co dalšího k tomu říct,zklamalo mě to...

<< předchozí 1 2 3 4 5