• Pohádka

Fakjů pane učiteli (2013)

Když jsem si pustil Fakjů pane učiteli, říkal jsem si: "Do háje, na co to zase čumim!" Scény, kdy je Zeki poprvý ve škole, ať už na pohovoru nebo jako učitel, mi přišly jako blbost a já si jen říkal co to zase je. Nicméně film ubíhal a všechno to vlastně dostalo smysl. Fóry dobrý, film celej vyváženej, prostě to šlapalo. Takže resumé? Výbornej film, kterej Vám uteče ani nevíte jak. A pokud jste učitel, ukáže Vám nové pedagogické metody! :-)

Hibernatus (1969)

Komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. Louis de Fuines je stále stejný blázen jako vždy, nicméně tentokrát mi chybí nějaká hlubší zápletka. Všechno je takové povrchní a hrozně rychlé. Prostě když je film založenej jen na vtípkách jednoho herce, není to ono - chce to i ten pořádnej příběh.

Pošli to dál (2000)

Celý film jsem se bavil a byl jsem napnutej co bude dál, nicméně dojem z filmu mi hodně pokazil závěr, kterej z toho udělal, jak jsem to tady u někoho už četl - dokonalou holywoodskou masovou sračku. Dobře, tak šílený to nebylo, ale prostě bych si dokázal představit konec uplně jinej. Tenhle jakoby tam ani nepatřil. Dal bych 4 hvězdy, za konec jedna dolu.

Slunce, seno a pár facek (1989) odpad!

Odpad dávám jenom, když film nejde dokoukat... Tenhle nešel i přes mojí oblíbenou Růžičkovou... Jediné, co si z filmu vybavuju, jsou stále někam běhající stádo místních drben a to mi fakt na film nestačí.

Requiem za sen (2000)

Už je to hodně dlouho, co jsem si jen tak sedl a pustil si film.... a jsem trochu šokován, tím co jsem si vybral. Ne, tenhle film je dobrej! Tak dobrej, až je hnusnej a nechutnej. Nevím, jestli jsem už vyměklej, ale docela mě to dostalo. Prostě a jednoduše, jak už jsem tady u některých četl: povinná "četba" pro všechny co experimentujou s fetem. Ten nic nevyřeší a z hoven nás dostane akorát do sraček! (pardon za ty slova, ale jsem ještě pln dojmů z filmu a tak se to ze mě sype samo)

Lovci lebek (2010)

Kdyby tenhle film natočili v USA, mohlo by z toho bejt slušný expolation, takhle z toho bohužel vzniklo cosi, na co se sice dalo koukat, ale většinou spíš kvůli tomu, aby se bavil nad neschopností tvůrců. Tenhle film si prostě chce hrát na něco, na co prostě nemá. Samozřejmě, některý podle mě docela ušly. Třeba zmlácení Ronana (aspoň doufám, že se tak ten ubrečenej počítačofil jmenoval) anebo zabití Toma, ale jinak nemastný neslaný. Třeba příchod do trochu potrhaného kempu, kterej na mě rozhodně nepůsobil, že by měl bejt úplně zdevastovaný, jak to mělo vypadat. A z toho i vyplývá, že i reakce příchozích byly nejen přehraný, ale hlavně hodně přehrávaný. Strojený. A takhle by se dalo ve výčtu scén, které se minuly účinkem a byly spíš směšný pokračovat... 30%

Sedm (1995)

Po tomhle filmu se člověk nezmůže na nic víc, než jen na tupý zírání do blba... Je otřesenej. Postupně si dopospojuje uniklé detaily během filmu a teprve mu to dojde. To potom má na zádech celou běžeckou dráhu pro mráz. Výborná atmosféra, na začátku uvolněná, během filmu ale postupně houstnoucí, až na konci ztuhne uplně. Takovýhle napětí na závěr jsem u filmu už hodně dlouho nezažil. Jestli vůbec.

Amélie z Montmartru (2001)

Kouzelnej film. Kouzelný prostředí. Kouzelná Audrey Tautou. Kouzelná hudba.

Farma smrti (2005)

Exploation je žánr, kterej mě docela baví. Bohužel svádí k tomu udělat z něj zmetka. Tenhle film mezi ty zmetky patří. Příběh tu vlastně nebyl, postavy byly dost jednoduchý. Takže výsledek? 98 minut, který uběhly překvapivě rychle. Takže aspoň něco se filmařům povedlo :-D

Cliffhanger (1993)

Velmi dobrej film. Hlavně z hor, který miluju. A taky první film se Stallonem, co jsem viděl. Musim se přiznat, že legendy typu Stallone, Schwarzenegger nevyhledávám, ale v tomhle případě asi musim říct (ikdyž nerad), že dělám chybu. Tenhle člověk ví, co dělá... I ostatní, co na tomhle filmu pracovali, dělají svou práci znamenitě, protože i když člověku je jasný, že spousta scén se nemůže v reálu stát, v tomhle filmu jim věří. Nejvíc mě bavila závěrečná rvačka na vrtůlníku!