• Pohádka

Andělé slunce (2006)

Tohle je dost ošklivej film. Vypráví o odpornejch věcech. Je ale dost dobře natočenej a krásně ukazuje, že v Brazílii jsou stále místa, kde jsou takovéhle prasárny běžné. Toho pasáka v Amazonskym bordelu jsem místama chtěl zabít. Byl odpornej už svejma kecama, jak vlastně všecky nezletilé holky, ze kterých udělal kurvy, zachránil před ošklivými nástrahami osudu. Byl to vlastně takovej jejich hodnej strýček! Nejvíc mě rozsekala scéna, kdy se pomodlí k Panně Marii a pak jde místním rozhlasem lákat chlapy, aby si zašukali s jeho děvčaty! Té Marie mi bylo docela líto. Bohužel už se asi ničím jiným moct živit nebude, stejně jako kupa dalších děvčat, které rodiče chtěli zajistit...

Mulholland Drive (2001) odpad!

Uvažoval jsem i o jedný hvězdě, ale s takovymhle hodnocenim bylo jedinné řešení odpad. Ta hvězda měla bejt za to, že mě ten film donutil přemejšlet. Ale i tak, film jako takovej si nic nezaslouží. Celou dobu jsem musel koukat na nějaký scény, který spolu vůbec nesouvisely, až poslední půl hodinu to, aby se neřeklo, bylo nějak splácaný dohromady, ale dost mizerně... I tak to postrádalo veškerej zdravej rozum. Podle hodnocení jsem čekal kdovíjakou pecku, ale nakonec mi bylo předložený takovýhle hovno. Tohle mohl natočit jenom kompletně zfetovanej a vyšinutej člověk. Má druhá zkušenost s Lynchem a řikám, že tenhle režisér jde mimo mě.

Jízda smrti (2008)

Film sám o sobě docela v pohodě. Až taková nuda, jak tady všude čtu to nebyla. Docela to i šlapalo, ikdyž jsem se asi 2x koukal, kdy už to zkončí. Rozsekal mě ale závěr. Ten, jakoby do filmu ani nepatřil. Byl tam zasazenej násilně, jako kdyby filmaři už nevěděli jak dál, tak se najednou rozhodli pro konec. Asi bych tenhle film nikomu nedoporučil. Radši.

Nula od nuly pojde (2006)

Tak tohle byla jízda! Tenhle film šlape od začátku do konce. Akce parádně prokládaná vtipem. Tuhle podívanou jsem si užil jako už dlouho ne. Od začátku do konce jsem jenom hltal příběh a byl nasranej na Novu, když mi tam strčila reklamu a to i 3 minuty před koncem! No, ale na co hlavně nesmim zapomenout je hudba, která mě taky dostávala, nejenom, že se mi fakt líbila, ale k filmu naprosto sedla a dojem z něj jenom umocňovala.

Mezi zdmi (2008)

Ze začátku mi ten film vadil. Fakt jo, ale ke konci jsem si ho oblíbil. Nějak mě vtáhl do děje, donutil mě přemejšlet. Mi vlastně bylo těch děcek líto, protože ono se to jednoduše fláká a nic nedělá, o to těžší je pak se v životě prosadit. Prosadit se slušně. Kde asi zkončí banda takovejhle dětí? Ne, dobře, možná přehánim, protože jsem to nikdy nezažil. Chodil jsem na gympl. Ale jedna věc mě na tomhle filmu žrala. Na začátku a na konci, tou je absence jakékoliv hudby. Na DVD to popisují jako absenci zbytečné hudby. Ale já bych jí aspoň k titulkům dal! Jo, komentář, kterej na rozdíl od toho mýho stojí za to napsal uživatel Radek99.

Trochu lepší svět (2012) (TV film)

Film, který mohl být natáčen i na našem táboře. Nakonec si ale filmaři vybrali tábor jiný, tábor bývalého tiskového mluvčího Junáka. Pro mě, jako skauta to bylo příjemné nakouknutí do toho, jak běží táborový život i v jiných oddílech. Bylo to příjemné nahlédnutí. Film plynul pěkně, pomalu, svým tempem a nikam nespěchal. Ukazoval tu klidnou, pohodovou táborovou atmosféru. Takovou, kterou mám tak rád.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Na jednu stranu krásnej, úžasnej a velmi dojemnej film. Ovšem, přišel mi takovej nekonzistentní. Byl bych mnohem radši, kdyby jednotlivé epizody filmu byly více spojeny, navazovaly na sebe. Občas mi to přišlo, že režisér už nevěděl co dál, tak to utl a pokračoval jinde. A taky mi trochu vadilo velmi vysoké číslo stopáže, ke konci ikdyž byl na celém filmu nejdojemnější jsem se neubránil koukat na hodiny...

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Příjemná rodinná komedie, ve které mi ani Jim Carrey nevadí. A to ho nemusim... Je to asi proto, že tady se tolik neksichtil, jak to s oblibou dělá ve spoustě jiných filmů, kde hraje. Stále mám v hlavě ten jeho obývák alá atrakci pro tučňáky. Ten mě dostal.

REC (2007)

Jako horor naprostá jednička, co jsem kdy viděl. Ze začátku plyne v pohodě, hraje si na dokument a člověk jenom může čekat na ty hrůzy, co mají následovat. Výborně posloužilo natáčení na ruční kameru a postupné ubývání světla, které na konci dojde až k night vision. Taky se mi líbilo, že i kameraman byl jednou z postav filmu. Všem mohu jen doporučit!

Johnny Mad Dog (2008)

Nějak jsem si myslel, že tenhle film bude podobnej Městu bohů, ale pěkně jsem se zmýlil. Tohle je mnohem syrovější. Mnohem drsnější. Když si to tak člověk vezme, ten film je vlastně docela pomalej. Ačkoliv je to o válce. Žádnej americkej film na efekt, kde všichni zbrkle pobíhaj a řvou. Tenhle si jde klidně, svou cestou nechává hrdiny pomalu kráčet městem, nechává je chladnokrevně zabíjet. Nechává plynout čas a působí tak na city diváka mnohem víc. Ovšem, ne všichni tenhle film snesou, protože si na nic nehraje a ukazuje všechno bez okolků. Syrově.