kesinaa

kesinaa

Česko

• 11.2.2021  09:08

Velká škoda předvídatelnosti a celkem nudného prostředí. Z celého filmu mě nejvíc zaujal asi jen rozhovor Michaela Madsena (Doe, cvok s brokovnicí) a Harolda Perrineaua (Smith, nájemný vrah). Jinak to byla bohužel nuda, komorní obsazení a prakticky nulová akce film hodně sráží.

• 10.2.2021  21:30

Málokdy dávám filmům 5 hvězdiček. Tohle mě ale dokonale přimrazilo k obrazovce. Po zádech mi běhala husí kůže, chvílemi mi bylo horko a měla jsem strašnou chuť film vypnout, ale nakonec jsem to s velkým sebezapřením dokoukala. Klobouk dolů před všemi herci, zejména před mladičkou Ryan Simpkins. Harold Perrineau v malé, ale záporné roli jednoho z pedofilů mě děsil, zejména proto, že jsem u něj zvyklá na kladné role. Silný příběh, skvěle zpracovaný, ukazující drsnou skutečnost únosů a zneužívání dětí. Za mě 100%.

• 15.1.2021  21:24
    Za čárou (2021)

Anthony Mackie v roli kyborga. Co víc si přát? Hvězdičku ubírám jen za poněkud nelogický konec.

• 13.7.2020  10:02

Tonyho Todda mám ráda, ten herec má charisma a úžasný hlas, ale tohle mě moc nebavilo. Přišlo mi to už jen jako vykrádání prvních dvou dílů s prakticky nijak nezměněnou zápletkou a zatímco druhý díl oživovaly flashbacky, tohle už nemá co nového nabídnout. Ale z nostalgie dobré.

• 19.6.2020  19:39

Zklamání. Těšila jsem se na film podle knižní předlohy, nebo alespoň s knižním prvkem, ale v tomto filmu šlo úplně o něco jiného. Zasazení děje do 21 století s mobily a Volkswageny bylo sice fajn, ale není to to, co jsem od filmu očekávala. Starší verze byla mnohem lepší.

• 28.5.2020  10:59

Musím se přiznat, že když jsem film poprvé před rokem viděla, byla jsem z něj trochu rozpačitá, protože i vinou ne úplně kvalitního školního prostředí jsem pořádně nepochopila, o co ve filmu vlastně jde. Asi o čtrnáct dní později jsem si film mohla vychutnat v plné kvalitě a porozumět všemu, co se na obrazovce odehrálo. Skvělé obsazení (Casey Affleck, Morgan Freeman, Ed Harris ...) spolu s napínavým příběhem a prostředím ukazujícím život bostonské spodiny dokáže skvěle vtáhnout do děje. Zápletka s Edim Gathedim jakožto dealerem drog a následná přestřelka v lomu se povedly, totéž už ale nemohu říct o policejní razii na drogové doupě a pedofila Corwina Earla. Místy se film vlekl, místy příjemně odsýpal a o akci nebyla nouze. Rozuzlení příběhu skrývá velké překvapení a otázku, zda se dá policii opravdu naplno důvěřovat. Ačkoliv osobně Casseyho Afflecka nemám moc ráda, tady se snažil. Za mě jednoznačně povedený film.

• 27.5.2020  22:39
    Armageddon (1998)

Pozor na případné spoilery. Armageddon je moje srdcovka, jeden z mála filmů, které mám opravdu ráda a můžu se na něj dívat znovu a znovu. Oblíbené téma (hrozící konec světa) spolu s hvězdným obsazením (Bruce Willis, Ben Affleck, William Fichtner, Owen Wilson, Marshall R. Teague,..) je pro mě dokonalou kombinací, která mě na těch 151 minut spolehlivě připoutá k obrazovce. Film střídá napětí a výbuchy s až takřka rodinnou atmosférou (zamilovaná Grace a A.J., řešení vztahu dcera-otec, který v ní stále vidí svou malou holčičku ...) a soundtrack, především skvěle padnoucí písnička I Dont Wanna Miss A Thing) prostě nemá chybu. Jediné, co mě trochu mrzí, ale co jsem vzhledem k jejich osudu nemohla čekat, je takřka nulové představení pilotů raketoplánu Independence. Anthonyho Guideru mám ráda a Marshall R. Teague je pro akční filmy jako zrozený, tady ale dostali až žalostně málo prostoru. Hodně se mi naopak líbil vývoj postavy plukovníka Sharpa (William Fichtner prostě umí) a Peter Stormare přidal do filmu humornou stopu (,,Americké komponenty, ruské komponenty, všechno z Taiwanu." ,,Jsem jediný pořádný astronaut a zachráním vaše americké zadky."), přesto se ale ve filmu najde i spousta temnějších momentů, které mu dodávají na epičnosti. Pochválit musím akci, která se až na několik volnějších pasáží nezastaví od začátku do konce a také efekty jsou na to, že jde o více než 20 let starý film, velmi zdařilé, především o nejrůznější požáry a výbuchy zde není nouze (holt Michael Bay), a herci se opravdu snaží. Filmu bohužel škodí možná až moc toho amerického vlastenectví a patosu (zpomalené záběry hrdinů pochodujících před nastoupením do raketoplánů, neustálé objímání, všudypřítomná vlajka, happyend na poslední chvíli ...). I tak ale za mě pozitiva jednoznačně převládají, ať už jde o vynikající herecké obsazení, akci prakticky od začátku a do konce a nesmrtelné hlášky (,,Houstone, máte problém." ,,Ten asteroid nás nemá rád.",,Harry, hodiny na té třímetrové atomové bombě tikají." ,,Já ji mám rád - A to mě právě sere!" ,,Co je X-71?" ,,Nechápu, jak vůbec přežili ty testy."). Podle mě by filmu neuškodila o trochu, tak o dvacet minut delší stopáž a trošku větší rozvinutí ostatních postav, jako jsou například Dan Truman nebo již zmiňovaní piloti Independence. Dávám 80% a taky zamyšlení na závěr: Jak by Armageddon asi dopadl, kdyby Harryho Stampera hrál původně zvažovaný Arnold Schwarzenegger?

• 28.4.2020  20:18

Mám ráda Woodyho Harrelsona i Roberta Downeyho juniora, a tak jsem se na tento na internetu hodně oslavovaný film podívala. Byla jsem hořce zklamaná. Námět byl dobrý, ale hrozně mě bolely oči z za mě katastrofálního zpracování - střídání černobílých, barevných a "divně" barevných záběrů mě mátlo a ačkoliv mi pointa došla, tohle tedy za mě nee ...

• 21.5.2019  21:27

Na tento film jsem se těšila především proto, že v něm hrál Anthony Mackie, můj oblíbený herec. Zbytek je bohužel klišé a slabota.

• 5.5.2019  22:32

SPOILERY !!! Avengers: Endgame je vyvrcholením celé ságy MCU s postavami, jak je dosud známe. Vrací se staří známí hrdinové (Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Scarlett Johansson ...), kteří se pokoušejí zvrátit události předchozí Infinity war, kdy Thanos lusknutím zabil polovinu obyvatel Země. Tony a Nebula jsou po bitvě na Titanu uvězněni v hlubokém vesmíru, dochází jim zásoby i energie. Před jistou smrtí je zachrání Captain Marvel, na jejíž solo filmu jsem nebyla a nevěděla jsem tedy, co od ní čekat. Byla jsem její postavou dost zklamaná - celý internet básnil o tom, jak to bude ona, kdo porazí Thanose ... a zatím se ve filmu ukázala jen na několik minut. Celí Avengers: Endgame se nesou v pochmurné atmosféře, i tak ale nepostrádá vtipné hlášky. Zklamal mě také Thanos, kterého jsem si v předchozí Infinity war dost oblíbila, myslím, že mohl vystupovat hrozivěji. Co se týče nápadu cestování časem, je nutné znát předchozí filmy této ságy, jinak se v ději ztratíte, zajímavé ale je, že jsme mohli shlédnout také události, které v původních filmech nebyly (např. scény s Tesseractem). Co se týče postav, název Endgame odkazoval také na to, že zde se budeme s některými z nich loučit. Dost mě překvapila scéna s Natashou a Hawkeyem na Vormiru, kde Avengers získali Kámen duše. Následné Hulkovo lusknutí a Thanosův útok předpověděl, že se tento tříhodinový film blíží ke konci. Závěrečná bitva Thora, Captaina Ameriky a Tonyho s Thanosem byl vskutku epický, užila jsem si jej stejně jako následující bitvu všech hrdinů proti Thanosově armádě. Způsob, jakým Avengers bitvu vyhráli, se nijak nelišil od toho, jaký použil Thanos v předchozím filmu. Bohužel jsme se poté museli velmi emotivně rozloučit z jednou z hlavních postav, shodou okolností s mou nejoblíbenější z MCU. To bylo poprvé, co jsem u filmu v kině brečela, bohužel to ale jinak zřejmě dopadnout ani nemohlo. Jsem velmi zvědavá na to, jak se budou osudy přeživších postav dále vyvíjet v jejich seriálech! 95%

• 31.3.2019  21:49
    Pašerák (2018)

Pašerák je film, na který jsem se dostala do kina v podstatě náhodou, i tak jsem si ty necelé dvě hodiny vcelku užila. Clint Eastwood mě v hlavní roli příjemně překvapil, na svůj věk je stále charismatický a hrát a režírovat zároveň - smekám. Hlavním hrdinou filmu je téměř devadesátiletý pěstitel květin Earl Stone, který kvůli svému koníčku tak dlouho zanedbával svou rodinu, až se od něj odvrátila. Earl skončil na mizině a s exekucí na krku, v této situaci mu jistý muž poradí, že se z bídy může dostat za pomoci svého auta - tedy jako řidič z bodu A do bodu B. Earl jeho návrh přijímá a brzy se z pověření anonymních zaměstnanců "pneuservisu" ocitá na cestě s darovaným mobilním telefonem a záhadnou taškou v kufru. Když se situace opakuje, zjišťuje Earl, že se stal vlastně pašerákem drog, rozhodne se ale přijmout svůj úděl. Jak plyne čas, jeho práce se stává velmi úspěšnou a množství kokainu, které Earl pašuje, roste přímo raketovou rychlostí. Toho si ovšem brzy všimne agent Bates z protidrogového oddělení (Bradley Cooper) a začne se o Earla za pomoci trestance Luise, který se chce donášením vyhnout vězení, zajímat. Ten zatím úspěšně plní zadané úkoly a nakonec se jeho úspěchy donesou až ke sluchu mexického drogového krále Latona, který s Earlem na cesty vysílá svého muže Julia (Ignacio Serriocchio). Ten se ukazuje jako nekompromisní tvrďák, kterému se pomyšlení na "babysitting" devadesátiletého Earla vůbec nelíbí a ještě hůře snáší styl a nezodpovědnost, s jakou Earl přijímá svou práci - zastavuje si na jídlo, kde se mu zachce, mizí Juliovi z dohledu, a ten se proto rozhodne jej zabít. Laton mu však jeho plány striktně zatrhne, protože ví, že je Earl jako pašerák nepostradatelný. Plusem filmu je zejména fantastický výkon Clinta Eastwooda, který - ačkoli je na něm věk znát - zvládá hraní i režii bez větších obtíží a do filmu vnáší také nemalé množství humoru ("Dnešní generace si neumí bez telefonu ani otevřít konzervu", "Chceš tomu dědkovi vysvětlit, jak se řídí?" ,,Jste si jistý, že jste Mexičan? Mluvíte jako Fuhrer."), dále bych ráda vyzvedla atmosféru filmu, která kolísá od komedie (Earlovy hlášky) přes vážná témata (pašování drog, nemoc a smrt Earlovy exmanželky) až po temnou atmosféru (zavraždění Latona a drsný nátlak na Earla ze strany drogového kartelu). Dále se mi z herců nesmírně líbil charismatický Ignacio Serriocchio, který zahrál nemilosrdného gangstera velmi dobře, bohužel se nakonec ukázalo, že byl jen figurkou, která nakonec k mé lítosti zmizela z děje bez vysvětlení. Bradley Cooper jako agent DEA dostal až trestuhodně málo prostoru. Velkým mínusem filmu je bohužel roztahaný děj, takže se mnoho scén jeví jako zbytečných. Filmu by prospěla trochu kratší stopáž a možná více akce - kromě neočekávané vraždy Latona a vyhrožování Earlovi v lese film postrádá napětí, což je v žánru téměř neomluvitelné. Škodí mu také předvídatelnost - jak film skončí jsem věděla už zhruba dvacet minut dopředu a mé očekávání se také naplnilo. Přesto je ale PAŠERÁK rozhodně povedeným kouskem, který si v budoucnu jistě nesednou pustím. Silných 90%.

• 5.3.2019  16:19

Za mě nejlepší díl celé pentalogie. Moc se mi líbily digitální efekty (prokletá posádka porostlá vilejši na mě zapůsobila mnohem více než nemrtví kostlivci z prvního dílu), musím pochválit také Krakena, který ale mohl dostat trochu více prostoru, a celkově dobře promyšlený děj. Jack Sparrow náhodou zjišťuje (díky otci Willa Turnera), že právě uplynulo třináct let od chvíle, kdy pro něj legendární Davy Jones vyzvedl z hlubin moře Černou Perlu, a na oplátku musí zaujmout své místo na palubě jeho lodi, strašidelného Bludného Holanďana. Jack ale pochopitelně nechce skončit jako chodící korál a rak se snaží najít způsob, jak se zachránit, čímž je pouze srdce Davyho Jonese, bezpečně ukryté před světem. Přitom se ale dostane do ještě větší šlamastyky, když se mu díky nesplnění slibu v patách ocitá obrovský leviatan jménem Kraken, který svého pána, Davyho Jonese, poslouchá na povel ... Jak děj plyne, objevují se na scéně nové postavy - kromě již zmíněných Davyho Jonese, jehož digitální animace nemá chybu, a Bootstrapa Billa se tu objevuje Tia Dalma jako bohyně Kalypso v lidské podobě, kanibalové, kteří mají Jacka za boha a chystají se jej obětováním osvobodit z jeho lidské stránky, a v neposlední řadě slizký a bezcharakterní lord Beckett, toužící po ovládnutí Davyho Jonese a vymýcení pirátství ze všech moří ... Na filmu musím pochválit především odsýpání děje a několik vskutku nečekaných zvratů (boj Jacka, Willa a Norringtona o truhlu, Krakenovo zničení obchodní lodi, která vylovila Willa z moře, když prchal s klíčem k truhle, a nakonec závěrečný Jackův osud). Film nepostrádá humorné momenty a hlášky, např. Jackovy urážky provokující Davyho Jonese, jeho "boj" s opicí Jackem nebo chemie mezi ním a Elizabeth, na druhou stranu ale umí přidat do filmu i řádně temné momenty (krutost posádky Davyho Jonese při vraždění nevinných námořníků a vyplácení tělesných trestů, zvuky varhan, na něž Davy hraje za prudké bouře na moři a zničující útoky Krakena na obchodní loď a Černou perlu). Herecké obsazení bylo naprosto skvělé (Depp, Bloom, Nighy a další), filmu nechybělo ani napětí, ani humor, ani temná atmosféra, ničeho ale nebylo až přehnaně moc. Obvykle se mi to nestává, ale tomuto filmu vskutku nejde téměř nic vytknout, snad jen místy poněkud chaotický děj. 95%

• 1.3.2019  09:54

SPOILER !! Zajímavost: Poté, co se Michael pokusí o sebevraždu a vyhledá Toma, ten mu předá falešný doklad na jméno Kevin Johnson. V průkazu je napsáno Kevinovo datum narození - 8. 7. 1963. Harold Perrineau, který hraje Michaela, se narodil 7. 8. téhož roku.

• 6.2.2019  20:56

Větší nesmysl jsem snad v životě neviděla. Už ten dvouhlavý žralok byl moc ... Naprosto nelogické, hlavně že se (SPOILER) žralok nakonec sám sežral a všichni byli happy ... Škoda času se na to dívat.

• 31.1.2019  21:45

Na to, že jde o třicet let starý snímek, nezklamal mě. Téměř neměnné, skoro až hrůzu nahánějící prostory ztemnělého mrakodrapu, hemžící se členy místního černošského gangu, jehož členové si říkají Upíři, je dobře zvolené a dokázalo upoutat mou pozornost. Vcelku komorní obsazení s pěti hlavními, výraznými postavami - Gary Frank jako uhlazený pojišťovák, snažící se dostat z průšvihu, jeho spojenec Ray Parker, nerudný vietnamský veterán na vozíčku Jan-Michael Vincent, mladá a obětavá Stacey Dash a v neposlední řadě také ďábelský Tony Todd, hrající šíleného vůdce gangu Hraběte. Temná atmosféra filmu a napínavá honička mezi patry mrakodrapu poté, co byl Berry (Frank) určen k likvidaci za urážku mladého člena gangu. Po zabití jediného člena ochranky v budově mu musí přijít na pomoc opravář Will, který však disponuje pouze jednou pistolí s několika málo náboji. Oběma mužům je jasné, že jsou v pasti, protože policie se na místo ze strachu před Hrabětem a jeho Upíry dostane až ráno ... Jako výrazný klad filmu hodnotím originální nápad, napínavé scény, jimiž se nešetřilo, a zajímavé postavy (zejména pozdější hororová legenda Tony Todd). Bohužel film má také spoustu nešvarů a much, například (+ spoilery +), když Upíři vylezou z výtahu a Hrabě zabije sekuriťáka, mizí ihned zpátky ve výtahu, i když měl ideální příležitost zbavit se i Berryho a smýt tak urážku Decona, jak požadoval. Místo toho jej raději celou noc honí po chodbách a nakonec se nechá zastřelit Willem, když se už chystá zraněného Berryho dorazit venku za denního světla. Celkově také moc nemám ráda typ filmů, kdy jsou obyvatelé/město/vesnice terorizováni ozbrojeným gangem, a jako naschvál si tam nakráčí nažehlený úředníček, který bez pardonu zabije jejich vůdce a tyranie skončí. Je to dost nereálné. Přesto ale snímek hodnotím pozitivně.4*

• 21.1.2019  19:35
    Krutá rasa (2006)

Krutá rasa je film, schválně nepíšu horor, o skupině teenagerů, jimž idylický víkend na pustém ostrově, kde si chtěli odpočinout od studia, poněkud narušila smečka divokých psů. Opět, schválně nepíšu "vzteklých", protože psi nakažení vzteklinou umírají nejpozději do půl roku po vypuknutí nemoci na ochrnutí dýchacích cest, a rozhodně by nevydrželi běhat celý rok po opuštěném ostrově, aniž by se sežrali navzájem. Kdo ty psy asi celý rok udržoval při životě? Pochybuji, že by si lovili ryby a pili mořskou vodu, nebo by za nimi jezdili lidé, kteří by jim místo kulky nebo smrtící injekce vozili pytle granulí. Pokud ale pominu několik logických nesmyslů, dostanu vcelku slušný příběh s komorním obsazením postav, z nichž mě nejvíce potěšil Eric Lively - jako zapálená kynoložka se s názory jeho postavy (Matta) dokážu plně ztotožnit. Oliver Hudson mě místy trochu štval, stejně jako Hill Harper, u něhož jsem konec tak nějak čekala (černoši vždy umírají jako první, no ne???). Z dámských hereček dávám palec nahoru Michaelle Rodriguez, kterou jsem viděla v seriálu Lost, kde mě neskutečně vytáčela, tady ale hrála celkem dobře. Osud poslední herečky Taryn Manningové mi byl tak nějak lhostejný, ničím mě ve filmu nezaujala. Celkově atmosféra pohodového trávení času na ostrově i boj o holý život se smečkou špinavých a řádně agresivních vlčáků byla ale dobrá a místy také slušně napínavá. Dost mě ale zklamalo zjištění, že psi byli "geneticky změněni". Jako by vzteklina nebyla dost pádným či zajímavým argumentem, proč jít všem, kteří k ostrovu připlují, naštvaně po krku. Úplný závěr filmu mě překvapil, ale logicky se mi také nezdá přijatelný. Abych to nějak zakončila, The Breed je slušný survival snímek s dobrou atmosférou, více thriller než horor, s malým množstvím postav, což filmu jen prospívá. Naopak škodí přehnanost některých scén a logické nesmysly. Jako zarytá pejskařka ale film hodnotím pozitivně.

• 21.1.2019  19:08
    IO (2019)

Io ve mě zanechává podivné, spíše však negativní pocity. Příjemné je komorní obsazení, celý film více-méně táhnou Margaret Qualley jako vědkyně a Anthony Mackie jako jeden z posledních přeživších na nyní zničené Zemi, toužící se v héliovém balonu dostat na Jupiterův měsíc Io. Je to jeden z mála filmů, ve kterém dostal opravdu hlavní roli. Bohužel o akčnosti děje, který je ve sci-fi filmech téměř nutností, zde absolutně nemůže být řeč. Trochu jsem očekávala milostnou chemii mezi dvěma posledními lidmi na planetě, bohužel (nebo snad chvála bohu?) jsem se jí nedočkala. Nicméně co mi ve filmu opravdu chybělo, byla atmosféra v žánru nutná, snad alespoň digitální pohled na zmiňovaný Io. Tento film je jen nevyužitý potenciál, který podle mého názoru rychle upadne v zapomnění, a to je rozhodně škoda.

• 14.1.2019  16:52
    Tranzit (2012)

Nápad bandy zlodějů a zároveň vrahů schovat si lup k nicnetušící typické americké rodince jedoucí na dovolenou za účelem urovnání vztahů poté, co tatínek vyleze z lochu, jistě není špatný. Bohužel většinu filmu zůstalo jen u nápadu. První na mé poměry nudná půlhodina filmu (pár minut po až příliš krátké, poněkud zamotané loupeži) se odehrává v automobilech s poněkud roztřesenou a místy až nepříjemně detailní kamerou. Poté, co se lov čtveřice zlodějů na nic netušící pár se dvěma dětmi přesune do nehostinných močálů plných hadů a krokodýlů a maminka od rodiny začne podezírat otce ze spolupráce se zločinci, začíná ten pravý boj o život. Co se týče hereckého obsazení, potěšili mě zejména zločinci. James Frain a Ryan Donowho zahráli chladnokrevné zloděje naprosto perfektně, úplně tragicky si nepočínal ani Harold Perrineau. Jediná ženská lupička v podání Diory Baird se mi tam příliš nehodila, a její byť nepříliš elegantní odchod ze scény jsem jen přivítala. James Caviezel hrající otce rodinky určené k likvidaci mi také neseděl, snad svým chováním, a to samé mohu říct o jeho synech, kteří se chovali spíše jako rozmazlení spratci. Druhá ženská herečka Elisabeth Rohm se mi také nelíbila chováním ani vystupováním. Po herecké stránce tedy vedou lupiči. Co se týče samotného děje a scénáře, napoprvé jsem seděla s očima navrch hlavy přišpendlenýma na obrazovku a málem jsem ani nedýchala. Když jsem si ale film pustila vícekrát, původní nadšení poněkud ochablo kvůli chybám na scéně i ve scénáři - jako příklad mohu uvést např. lehce nositelnou tašku s penězi vážící alespoň 40 kg, nepoškozená auta i přes drsné srážky, policista sražený na naprosto přehledné silnici i maminka bravurně ovládající AK47 a úspěšně se bránící před zločinci. Ano, tatínek sice přišel o prstíček, na kterém měl "náhodou" snubák, aby jej mohl v závěru filmu vyzvednout na důkaz, že své nejbližší po zlikvidování bandy obměkčil, ale to, že ''amatérská" rodina s vyděšenými dětmi i maminkou nakonec převálcuje zloděje s výsledkem 4:0, mi přijde hodně přitažené za vlasy. Co ale chtít od amerického filmu, že? Klady: nápad, honičky, herci (Frain, Donowho, Perrineau), temná hudba. Zápory: klišé děj, nelogické momenty a chyby ve filmu, roztřesená kamera, ufňukaná rodinka, hloupost zlodějů.

• 7.1.2019  15:55

POZOR NA SPOILERY. Bělostná rozmazlená čivava v růžovém oblečku a diamanty na obojku je unesena mexickým gangem nezodpovědné Rachel, která ji měla hlídat, a nemilosrdně poslána do arény na psí zápasy proti zabijáckému dobrmanovi, jehož jméno zní v překladu ze španělštiny ,,Ďábel". Konec pohádky? Kdepak! Teprve začíná dobrodružství otravné čivavy Chloe, jejíž parta přátel se skládá z bývalého policejního německého ovčáka, dvou dalších psů, leguána, krysy a spousty dalších čivav, které se pokoušejí vysvětlit dámě z Beverly Hills, odkud skutečně pochází. Ti všichni se snaží Chloe pomoci vrátit se domů, jenže v patách jim je El Diablo s GPS na obojku, vyslaný mafiánem Velasquezem, aby Chloe přinesl. V průběhu filmu se dozvídáme, že Delgado, poněkud mrzutý ovčák, býval policejním psem, který právě kvůli Diablovi přišel o čich a musel proto ze služby odejít. Ačkoliv mu leze Chloe svým neustálým povídáním na nervy, snaží se jí i přes všechny překážky v podobě hladových pum, ujíždějícího vlaku i vycvičeného Diabla pomoci vrátit se domů. Film jsem viděla poprvé jako asi desetiletá a moc se mi líbil. Roztomilí pejsánci načančaní v oblečcích, dobro vítězící nad zlem i sympatický zahradník Sam mě vždy na celých 88 minut spolehlivě přikovali k televizní obrazovce. Nedávno jsem si film po deseti letech pustila znovu a místo rozplývání se nad mluvícími čivavami a leguány jsem se téměř celý film smála nesmyslům, které film bohužel provázely. Jako pohádka pro děti dobré, ale např. + spoiler + aby byl Diablo v americkém útulku adoptován paní s vášní pro růžové šatičky mi přišlo uhozené. Ale na druhou stranu, pokud by ho utratili,už by to nebyla pohádka pro děti, že? Shrnutí: + krásní psi, krásná příroda, dobrodružství čivavy a jejich psích i lidských přátel - kýčovitý a klišé děj, rozmazlená čivava a její majitelka (teta Viv) 55%

• 7.1.2019  15:30
    Venom (2018)

,,Co jsi sakra zač?" ,,My jsme Venom." Marvelovský snímek o neúspěšném novináři Eddie Brockovi a mimozemském symbiontovi, přiživujícím se na něj a nesnášejícím oslovení "parazit" v hlavní roli. Včera jsem měla konečně příležitost shlédnout film s kvalitním českým dabingem. Výsledek je však rozporuplný. Venom je nesporně povedený kousek s dobrými efekty i příběhem, snaha Venoma chovat se kladně a chránit ubohé pokladní před zloději po příkladu Spidermana však vyznívala spíše směšně. Velká chyba je také podle mě přístupnost filmu. S R-kovým ratingem by snímek jistě zaujal o něco více. Toma Hardyho si pamatuji jako záporáka v Revenant: Zmrtvýchvstání a z válečného snímku Černý jestřáb sestřelen. Riz Ahmed v roli záporáka Drakea byl neuvěřitelně slizký a Eddieho přítelkyně Michelle Williams také nebyla k zahození. Líbila se mi také akčnost filmu, jako například souboj Venoma s policejní jednotkou ve tmě, Eddieho zběsilý útěk na motorce před dalšími policisty i závěrečný souboj Eddieho-Venoma s Drakeem-Riotem. Závěr: snímek je dobrý a temný, herci obstojní, prospěla by větší krvavost a zápornost hlavního anti-hrdiny. 2,5*

• 29.12.2018  21:01

Hvězdička za psa.

• 19.12.2018  20:56

Filmu se nedá upřít nápad, těšila jsem se na něj od prvního traileru, na souboj člověka s vyhynulým žralokem. Film mě ale docela zklamal, čekala jsem něco víc. Lekací scény jsou dobré, potěší i přítomnost jiných živočichů - olihně, velryby. + spoiler + Jako většina hororů a podobných filmů má bohužel i tento film tendence sklouzávat ke klišé, kdy člověk zabíjí žraloky a všichni mohou žít šťastně až do smrti ... Nečekaný zvrat v podobě příchodu druhého žraloka na scénu mě potěšil, ale konec, kdy Jason tuto parybu zabije aniž by utrpěl byť jediný šrám mě hořce zklamal. Když už megalodon, tak pořádný, nelítostný, a ne tato slátanina bez krve a se šťastně přeživšími pejsky a vlastně téměř všemi - kromě žraloka, samozřejmě ... 50%

• 3.12.2018  15:00

+ spoilery! + Na tento film jsem se těšila více než půl roku. Trailery vypadaly velmi zajímavě a tak jsem se nemohla dočkat, až bude The hate u give k dispozici. Herecké obsazení bylo velmi dobře vybrané a příjemné, potěšila hlavní hrdinka Amandla Stenberg jako mladičká Starr, jejího otce Mavericka hrající Russell Hornsby i Anthony Mackie v netypické, poněkud zápornější roli drogového dealera Kinga. Bohužel však zůstalo jen u slov. Téměř celý film se řeší, jak Maverick a policií zastřelený Stařin přítel Khalil pracovali pro drogový gang, ale nijak výrazněji se to ve filmu neukáže. Nicméně atmosféra ohrožování je vykreslena dobře. Herci jsou podle mě dobře zvoleni, stejně jako prostředí černošského ghetta. Snaha Starr dosáhnout spravedlnosti poté, co byl její přítel zavražděn bílým policistou a její proslov během nepokojů na mě jakýsi dojem udělaly, filmu by ale prospělo více napětí. Konec, kdy Stařin mladší bratr Sekani ohrožuje Kinga pistolí a chrání tak svého otce, na mě zapůsobil, nedokážu ale říct, zda pozitivně, nebo negativně, přišlo mi to spíše nereálné. Celkově si myslím, že by postavy a příběh mohly být propracovány trochu lépe, velkými plusy filmu jsou ale akce, napětí a relativně málo romantiky. Jedna hvězda za Anthonyho Mackieho. 70%.