Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Dobrodružný
  • Horor

Poslední recenze (29)

plakát

Osm statečných (2006) 

Pozor, spoilery! Nemůžu si pomoct, ale i dnes u tohoto filmu řvu jako malá holka. Úžasná krajina, skvělý Paul Walker, soundtrack a samozřejmě obdivuhodné výkony úžasných chlupáčů, z nichž si mě nejvíce získal mladý Max, prostě zabraňují mým očím zůstat, zvláště od druhé poloviny filmu, suché. Film má romantické (vztah Jerryho a Kate) i napínavé (honba za meteoritem, boj o přežití psích i lidských postav) momenty, nechybí ale ani pořádný a podlý útok na city (opouštění psů na základně + ta hudba!, smrt starého Jacka, smrtelné zranění Deweyho a nalezení Mayi, stejně tak dojemná snaha přeživších psů neopouštět své druhy, kteří už s nimi dál nemohou). Při lekací scéně s útočícím tuleněm leopardím mi běhá mráz po zádech dodnes, i když je vidět, že je tuleň digitální, jeho zpracování i agresivita při bránění potravy mi přijdou hodně realistické a jsem ráda, že setkání s ním všichni psi přežili. Konec je už klasický happyend, přiznávám ale, že mě scény s lidskými herci nebavily ani zdaleka tolik jako ty psí. Nicméně Paul Walker i Bruce Greenwood se svých rolí ujali s maximálním nasazením a hlavně chvíle, kdy osamocení a s blížící se bouří v patách hledají na úpatí hory meteorit, měly své kouzlo. Plný počet :)

plakát

Na ostří nože (1997) 

SPOILERY! Film, na kterém jsem vyrostla. Skvělí herci v hlavních rolích (Anthony Hopkins, Alec Baldwin, Harold Perrineau a samozřejmě Bart), krásná, ale krutá aljašská divočina, hladový medvěd lidožrout, milostný trojúhelník, nelítostný boj o přežití. ,,Proč se králík nebojí? Protože je chytřejší než panter." U Charlese v podání Anthonyho Hopkinse jsou vidět zkušenosti a inteligence, kterých využívá nejen po ztroskotání letadla, ale také při orientaci v divočině, i když nepozná, že slunce vychází na východě a umně spíchne medvědí kabát v drsných podmínkách. Jeho "protivník", fotograf Bob mi skoro celý film lezl na nervy svým sobeckým chováním, Stephen s tváří mladého Harolda Perrineaua dostal málo prostoru a Mickey, Charlesova žena mající poměr s Bobem mi do drsné aljašské divočiny sedla asi jako tučňák do pralesa. Začátek filmu je vlažnější, akce a boj o život se rozjíždí po ztroskotání letadla, kdy se našemu triu po několika dnech připlete do cesty hladový medvěd, skvěle ztvárněný vycvičeným Bartem. Při scéně, kdy za prudké bouře vtrhne do tábora, a zabije Stephena, zatímco se Charles s Bobem hádají, mi dodnes stydne krev v žilách, stejně jako při momentu, kdy kolem hlavních hrdinů prolétá bez povšimnutí vrtulník. Přiznám se ale, že od chvíle, kdy se Bob po pokusu zabít Charlese zranil, jsem měla slzy v očích. The Edge má silný příběh, skvělé herce a krásné lokace, nevyhnuly se mu však až do očí bijící logické chyby, kterých je velká škoda. Hvězdička navíc za medvěda Barta. Film jako takový 85%.

plakát

Venom 2: Carnage přichází (2021) 

Na tento film jsem se těšila už od chvíle, co jsem viděla Woodyho Harrelsona v potitulkové scéně prvního Venoma před třemi lety. Musím ale říct, že z něj mám notně rozčarované pocity. Na jednu stranu vyzdvihuji perfektní výkony Woodyho Harrelsona i Toma Hardyho, mile mě překvapila také "ukřičená" Naomie Harris. Co se mi ale nelíbilo byly podivné "kreslené" flashbacky do minulosti Cletuse Kasadyho ani jeho "chemie" se symbiontem Carnagem. V komiksech jejich hlavní síla spočívala v dokonalé symbióze, kdy o sobě Carnage dokonce mluvil v jednotném čísle, ve filmu jsem ale měla pocit, jako by Kasady především na konci neustále bojoval sám se sebou a s Carnagem o to, kdo z nich bude mít vlastně hlavní slovo, a ne s Brockem a jeho Venomem. Michelle Williams mě neoslovila ani v jedničce a její krátké působení jako She Venom bych s radostí "oželela". Nelíbila se mi ani krátká stopáž filmu a to, že se Carnage potkal se Shriek až ve druhé polovině filmu, čekala jsem jejich společné řádění v ulicích a ne jen přímočarý "plán" a svatbu prakticky na konci filmu, kde se poprvé setkali s Venomem. Za nejlepší momenty filmu považuji zpackanou Cletusovu popravu a jeho následnou transformaci v Carnage, a také závěrečnou "rudou svatbu". Přišlo mi, že souboj Venoma s Carnagem přece jen nebyl takový "digibordel" jako v jedničce souboj Venoma s Riotem. Naopak obrovským mínusem filmu je minimum akce a příliš mluvení, málo prostoru věnovaného oběma záporákům, krátká stopáž s z toho vyplývajícím nedostatkem podstatných informací a zpracování symbionta Carnage. 50%.

Poslední hodnocení (248)

Vrána (1994)

29.03.2022

Pes (2022)

13.03.2022

Spider-Man: Bez domova (2021)

12.01.2022

The Matrix Resurrections (2021)

odpad! 06.01.2022

Hra na oliheň (2021) (seriál)

16.12.2021

Red 2 (2013)

16.12.2021

Sedm statečných (2016)

16.12.2021

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

16.12.2021

G. I. Joe (2009)

16.12.2021

Reklama

Ovládací panel

Reklama

Reklama