Vestor

okres Brno

<< předchozí 1 2 3
    • 7.12.2019  23:56
    Irčan (2019)

Promakaná old school gangsterka o životě vrcholných mafiánů. Skvělá kamera i hudba, důkladné kulisy. Jediná výtka je k trochu přehnané délce. Ne že by se divák vyloženě nudil, zas tak hluché pasáže v ději nejsou, spíš je toho ke konci už trochu moc a to stáří-umírání to ještě víc natahuje.

• 30.11.2019  23:04

Proč prostě Tarantino nemůže aspoň jednou vzít nůžky a půlku těch svých nápadů prostříhat, aby vznikl zábavný film? Opět tu máme hromadu nádherných promyšlených záběrů s hudebním podkreslením. Promakané kostýmy a kulisy vás vrátí do 60. let. K tomu několik AAA herců. Stylovost z toho prostě stříká. Ale k čemu to všechno je, když výsledkem je skoro tříhodinová zmatená nuda? Začátek se celkem slibně rozjíždí, v půlce to však pomalu zabředne do spousty nekonečných monologů a odbočujících dějových linek a na konci už si jenom říkáte WTF a čekáte, kdy se do toho guláše připojí i Alzák. Samozřejmě by to nebyl pošuk z videopůjčovny, aby tam nakonec nehodil přehnanou vyvražďovačku, která se ovšem do děje hodí asi jako eskymák do Afriky. V Pulp Fiction fungovaly legendární hlášky, Kill Bill byl celý lehce absurdní, ale zase naprosto originální. Ovšem pokud Tarantino naroubuje svoje myšlenky do relativně obyčejného děje, vznikne zmatená nuuuda.

• 22.11.2019  22:25
    Blíženec (2019)

Necelé 4 hvězdičky s odřenýma ušima. Tvůrci si v rámci CGI dost vyhráli s mladší Willovou podobou, ovšem na zbytku efektů kapku šetřili, protože některé přestřelky, honičky a průlety letadel působí dost uměle a lacině. Scénář je taky naivně hloupoučký a závěrečný happy end by se neztratil v leckteré devadesátkové romantické komedii. Film vyloženě nezklame, ale je to jen jednorázovka s neobvyklým námětem.

• 19.10.2019  11:56

Čekal jsem přehrávanou agitku ve stylu Black Lives Matter, ale film mě svou střízlivostí příjemně překvapil. Je tu i pár opravdu vtipných scének. Navíc Aragorn se tady opravdu skvěle vžil do role taliánského burana.

• 14.9.2019  23:20
    Anna (2019)

Opravdu tohle režíroval Besson? Nebo se pod to jenom podepsal a ve skutečnosti je to dílo nějakého béčkového patlala? Někdo vzal Brutální Nikitu, přidal jí schopnosti masového vyvražďování Johna Wicka a celé to neumně zakomponoval do parodické KGB a fantasmagorických 90. let. Pro navození atmosféry sice použili pár žigulíků a postavy Rusů semtam prohodí "Da", ale jinak na tu dobu absolutně nesedí technika, kolem roku 1990 si tam všichni vesele mobilují (i v Moskvě!), laptopy mají velké barevné displeje a webkameru, občas se jim do záběru vloudilo i nějaké to moderní auto. Scénář je plný zvrat(k)ů a děravější než ementál, divák je každou chvíli ohromován nelogickým odhalením typu "já nejsem tvoje dcera, ale tvůj dědeček". Abych jen nekritizoval, tak je to po stránce kamery dobře natočené. Má to i pár světlých momentů kdy se děj trošku uklidní a divák má šanci aspoň na chvíli uvěřit příběhu. Plus se na hlavní hrdinku v sexy kostýmcích hezky kouká. Ale jinak je tenhle akční femme fatale eintopf spíš zklamání.

• 27.7.2019  23:25
    Rocketman (2019)

Taron hraje opět naprosto geniálně, je to i skvěle řemeslně zpracováno, ale prostě mě to tak úplně nechytlo. Asi to bude tím, že na rozdíl od Bohemian Rhapsody jsem Eltona neposlouchal, vlastně jsem znal jen jednu píseň. Navíc oproti BR, což byl hudební film, je toto už čistě muzikál, spousta scén je dost abstraktních a snových a měl jsem trochu problém se orientovat v ději.

• 14.7.2019  00:04
    John Wick 3 (2019)

Proč se dneska musí za každou cenu točit trilogie? Kdyby to zůstalo u jednoho, maximálně dvou filmů, tak by to bohatě stačilo. Tady si tvůrci navíc nechali otevřený závěr, takže z toho smrdí ještě tak 2 díly ždímaní zbytků. John Wick byl od začátku jen o akci a se scénářem si nikdo hlavu moc nelámal (aneb vyvraždíme ruskou mafii kvůli psovi). Ale tady děj dostává už opravdu pořádně na frak. Divák se ztrácí v tom, kdo je s kým proti komu, postavy otáčí strany jak čamrda. Je zde víc ručních soubojů než střílení, ale už je to tak přepálené, že to místy působí jako nechtěná parodie.

• 29.6.2019  23:27

Originální nápad a především zpracování. Efekty a technologie v soubojích jsou opravdu dechberoucí, Bohužel to všechno sráží dost hloupoučký příběh, který místy působí, jako by ho někdo silně prostříhal. I tak to ale zabaví a vtáhne do děje. Kultovka se z toho nestane, ale na první shlédnutí rozhodně nezklame.

• 16.6.2019  11:18
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tohle je seriál desetiletí. Má pro mě i speciální hodnotu, protože jsem Černobyl před rokem navštívil a poseděl si i v křesle operátora 3. bloku elektrárny. Díky seriálu jsem si skutečně uvědomil, že Pripjať, dnes zarostlé ruiny, byla kdysi živoucí město, odstavené ze dne na den. Autoři si pečlivě vyhráli s kulisami (na západní produkci až neuvěřitelně detailně). Veškerá auta, oblečení, vybavení, kostýmy i účesy vás nenechají na pochybách, že jste v Sojuzu 80. let. Ze začátku chvíli trvá, než se člověk zorientuje v množství postav, ale potom se rozjede hutné drama, které je o to působivější, že je z velké většiny dle skutečných událostí. Najde se samozřejmě několik menších nepřesností, jako vrtulník který spadl až mnohem později, protože zavadil o jeřáb a ne díky radiaci. Nebo fiktivní postava soudružky Chomjukové. A to jsou jen drobnosti. Seriál místy působí až jako hraný dokument a donutí vás přemýšlet o rozsahu katastrofy a pocitů lidí, kteří ji likvidovali, zatímco je řídila bezohledná komunistická mašinerie.

• 5.6.2019  23:05
    Sexmise (1983)

Geniální polská komedie. Vůbec nechápu, jak mohlo v 80. letech ve Východním bloku něco takového vzniknout a neskončit to jako trezorový film. Je tam spousta narážek na totalitně řízenou společnost, cenzuru a policejní represi vůči undergroundu. I po trikové stránce je film povedený.

• 8.5.2019  09:44

Bál jsem se, že to bude horší, ale nakonec se z toho vyklubala hezky natočená pohádka. I něco jako zápletka se tam ukázalo. Tvůrci opravdu popustili uzdy fantazie při tvorbě těch magických příšerek.

• 13.4.2019  22:50

Krimikomedie o bankovní loupeži s trochou romantiky. Sice víceméně béčko, ale takové oddechové, stylově natočené. Je tam i pár opravdu vtipných scének, děj se většinu času nijak nevleče.

• 5.4.2019  22:53
    Adidas versus Puma (TV film) (2016)

Nebylo to špatné, ale místy to kazí až moc televizní kamera. Stejně tak samotným botám se moc prostoru nedává, zato rodinná zápletka je trochu přehnaně rozebraná a pak se to natahuje ještě dlouhými záběry na zmatené tváře jednotlivých hrdinů typu "pohádali jsme se a teď spolu nemluvíme".

• 29.3.2019  22:54

Nechápu jak může mít tahle srágora tak vysoké hodnocení, to si zas parta místních yntelechtuálů zaměnila nastavovaný sojový guláš za promyšlený příběh. Začíná to jako slušný kriminální thriller o policajtech, ale rozjede to do naprosto zvrácené magořiny s předlouhými scénami (více akce je i v záběrech pouště z National geographic). Je tam zbytečně zamotáno a rozpatláno několik vedlejších postav. Dialogy ani jednání hrdinů nedávají smysl, navíc se většinu času pochybují rychlostí lenochoda pod sedativy. Režisér si evidentně libuje v přehnaném násilí (ustřelené ruce a vykuchaný žaludek) a erotice (film začíná poměrně detailně zabíranou souloží, plus ještě pár perverzních scén). Někdo vzal zkrátka scénář béčkového filmu o bankovní loupeži, přimíchal do toho mexickou telenovelu, výsledek ještě třikrát natáhl a nějakým zázrakem do toho ukecal stárnoucího Mela Džipsona. Celý štáb po dobu natáčení potom hulil trávu (proto jsou tam všichni pomalí a divně zírají).

• 17.3.2019  09:00

Dobře udělaný akčňák, trošku oldschool styl, nic přepáleného, přestřelky působí velmi reálně. Je do toho zakomponováno i téma "family & brotherhood", ale opět to není nějak přes čáru a hlavně je zde absence obvyklého " 'Murica! " patosu. Je tam i pár zajímavých zvratů. Co natočí Netflix, to je v 80 % velmi podařené. (Upřímně si myslím, že by se takový film neztratil ani v kinech, kde dnes bohužel vládnou filmy typu "desáté dobrodružství komixáků v upnutých legínách, kteří po sobě metají blesky a zachraňují Ameriku".)

• 9.2.2019  23:10

Ale tak jo, má to něco do sebe a toho sovětského patosu je tam i trochu méně, než by člověk čekal. Nicméně soudruzi se zřejmě inspirovali hraním World of Tanks, protože tolik zázračných odrazů střel od pancíře nikde jinde vidět nemohli. Fury je oproti tomu ještě realistický dokument.

• 19.1.2019  23:04
    Narcos: Mexiko (TV seriál) (2018)

4 hvězdičky, ale s odřenýma ušima. Oproti původním třem řadám Narcos je to prostě mírný pokles, především proto, že chybí výrazné postavy hlavních agentů. Michael Peňa je prostě především komik a zažraného policajta mu moc nevěříte. Děj je taky chudší, místy se tak neurčitě vleče, pořád čekáte co vypukne za akci a ono nic. V Mexiku naopak Netflix evidentně přisypal peníze do výpravy, kostýmů a komparzu, některé scény jsou doslova pompézní. Hlavní záporák Felix Gallardo vypadá taky spíš jako unavený sňatkový podvodník, ale vynahrazují to vymazlené postavy jako Rafa a Don Neto. Celkově není čtvrtá série až takový propadák, jak jsem se bál, pořád je to těžký nadprůměr v dnešní záplavě rádobystředověkých a situačně-rodinno-trapných seriálů.

• 19.1.2019  22:49

Je to už takový slabší odvar využívající slavnou značku, scénář je místy až dětinský. Ale stejně je tam hromada scén, kde se Atkinsonovým vylomeninám dosyta nasmějete. Jednorázová oddechovka bez přemýšlení. Plusem je poměrně pompézní výprava a Olze Kurylenko to zatraceně sekne.

• 26.12.2018  11:51

Životopisný film, který nabízí audiovizuální orgie ideální pro velké plátno. Queeny mám rád, takže jsem si aspoň připomněl staré hitovky. Co se týče protagonistů, tak nejvíc podobný si je Gwilym Lee coby Brian May. Rami má Freddieho knírek děsně křivě nalepený a ta podoba tam moc není, ale musím smeknout jak měl nastudované jeho gesta a pohyby. Kdyby to šlo, hodnotil bych 4,5 hvězdy. Scénář je místy dost zkratkovitý (kapela v podstatě skočila z garáže rovnou na mezinárodní turné) a někdy je to všechno až moc happy. Ale celkový dojem je víc než pozitivní (naštěstí se nekoná žádná citová vydíračka s umírajícím Mercurym), většina filmu se odehrává v době největší slávy kapely a děj v zásadě nijak nedrhne.

• 16.12.2018  00:11

Celkem rozporuplný film. Chápu že chtěli vykreslit Armstronga jako člověka s pochybami, ten stres manželek, tlak novinářů a tak, ale stejně to mohli trochu zkrátit. Nebo měli udělat komorní drama, bez hromady (parádních i když někdy taky až moc dlouhých) trikových scén z kosmu. Takhle je to výpravný velkofilm o dobývání vesmíru, ale děj je přerušován spoustou hluchých scén typu "blbě na sebe čumíme", "hádáme se a pak na sebe blbě čumíme", případně "už popáté vzpomínáme na zemřelou dceru". Film doporučuju shlédnout spíš doma, kde si můžete přeskočit pár slabších míst.

• 1.12.2018  23:29
    Venom (2018)

Venoma jsem prakticky neznal, jenom jsem si ho pamatoval jako jednoho ze záporáků z kresleného Spidermana. Vůbec nic jsem od filmu nečekal, ale dostal jsem velmi příjemné překvápko. Solidní akční jízda s vtipnými hláškami, promakanými efekty a sympatickými postavami. Jednoznačně nejlepší Marvelovka za posledních několik let.

• 11.11.2018  13:34

Nějak mě to nebavilo, čekal jsem od toho trochu víc komediálních prvků a i větší spád. Takhle se to vleklo a byla to spíš taková agitka ve stylu "black lives matter" a nenápadné levičácké kopání do Trumpa. U spousty scén si člověk nebyl jistý, jestli je humornost situace schválně tak nadsazená nebo jenom autorům ujelo agitační přehrávání.

• 27.10.2018  22:17

Je to vlastně strašná krávovina, ale když to berete jako komedii až parodii, tak se i dobře zasmějete. Plusem jsou slušné efekty a lokace.

• 7.10.2018  11:21

Taková pohádka, ale celkem hezky natočená. Je tam pár opravdu vtipných scének se zvětšováním a zmenšováním. Sbírka zvětšovacích angličáků je super.

• 23.9.2018  08:09

Proč museli tak hrozně přepálit ten závěr? Tom Cruisů se tady zase omladil o 20 let, ale kupodivu to celkem funguje. První 2/3 filmu jsou parádní, příběh se postupně rozjíždí a je to místy až oldschoolový akčnák. Auto-moto honička v ulicích Paříže je naprosto skvostná, žádné laciné CGI výbuchy, připomnělo mi to devadesátkové poklady jako třeba Ronin. Jenže pak se příběh začne zbytečně zamotávat, přibývají nové a nové postavy a především každý klame každého ve stylu "to není můj synovec, to je moje babička". Pak se "náhodou" půlka Ameriky sejde kdesi v Kašmíru a začínají přepálené akční scény, kdy Tom letí v hořícím vrtulníku a snaží se taranovat druhý vrtulník s padouchem, aby pak doslova v poslední vteřině zabránil výbuchu atomovky. K Mission Impossible sice neuvěřitelné akce patří, ale stejně by si občas scénárista mohl dát obklad na čelo a největší šílenosti proškrtat. Tak nakonec edit a hvězdička nahoru: doporučuju se kouknout na Youtube na nějaká making of videa, oni to skoro všechno natáčeli skutečně, Tom si sám lítal s vrtulníkem, skákal s padákem a i na motorce jezdil. Scénář je sice pořád děravý, ale akční scény jsou sakra poctivě udělané.

• 16.9.2018  16:43

Hodnocení je tak na pokraji 3 a 4 hvězdiček. Je to efektní blockbuster se vším všudy, jsou to Star Wars, ale je to bohužel už i trochu ždímačka, kde převyšuje forma nad obsahem. Ale i tak film hezky odsýpá a přinese i pár menších zápletek. Asi se nezařadí po bok svých kultovních bratříčků, ale bál jsem se, že to bude horší, někteří škarohlídi tady z toho dělají propadák.

• 19.8.2018  10:48
    Deadpool 2 (2018)

Jednička mi přišla lepší. Tady bylo sice několik geniálně vtipných scének, ale jako celek to působilo nějak poslepovaně a nastavovaně. Trochu moc patosu o lásce, rodině a týmovosti. Druhý díl bohužel nasákl infantilním "X-men" faktorem, takže se tam motají tucty dalších mutantů. Bylo tam taky zbytečně nacpáno spousta odkazů na jiné filmy, místy to působilo spíš jako citování z encyklopedie. Nechápal jsem, proč si Deadpool sestavil celý tým mutantů jen proto, aby o 10 minut později 90 % z nich prakticky zaráz zemřelo a zůstala pouze rasově korektní černoška. Jako jednorázová letní zábava to nezklame, ale čekal jsem trochu víc.

• 13.7.2018  23:30
    Escobar (2017)

Asi jsem moc ovlivněný tím, že mám nakoukané Narcos, plus jsem četl bichli Zabít Pabla, ale tohle byla slabota. Jako obsazení, kostýmy a atmosféra jsou dobré. Bardem je postavou asi i lepší Escobar než byl Moura, ale stejně to celé nějak pajdá. Kdo ten příběh nezná, tak se podle mě nemá ve filmu šanci moc orientovat. Jsou tam náhodně zamíchané odkazy na důležité momenty z příběhu, ale nezasvěcený divák nemá šanci poznat, kdo je který právník či policajt, proč se najednou odpálí letadlo nebo co dělá Escobar ve věznici-zámku. Spíš se film nese v duchu vzpomínek hysterické novinářky a bývalé Pablovi milenky v jedné osobě.

• 1.7.2018  13:41

Dal bych tak 3,5 hvězdičky, za vizuál jsou to 4 celé. Zajímavě natočený akční film o partě profesionálních lupičů a partě zpustlých poldů, co jdou po nich. Děj občas trochu zvláštně odbíhá k rodinným problémům hlavních hrdinů, ale jinak je tu klasické heist schéma, akorát s malým překvapením na závěr. Kladně hodnotím realisticky podané zbraně a přestřelky, nekonají se žádné třímetrové skoky v dešti jisker a výbuchů.

• 1.6.2018  23:04
    Tomb Raider (2018)

Hodnocení na pomezí 3-4 hvězdiček, ta čtvrtá je spíš za vizuál. Je to hezky natočená pohádka, akce střídá akci a příběh odsejpá bez větších hluchých míst. Jak už tu někdo zmiňoval, chvílemi to občas připomíná spíš Indiana Jonese.

<< předchozí 1 2 3