MishKonn

filmový milovník

<< předchozí 1 2 3 4

******

• 30.3.2019  12:43

Skvěle obsazený, úžasně natočený, seriálový výplňový díl, který je zhruba od půlky úplně o ničem. Aneb přetrvávající problém Netflixácké produkce, kde vše alespoň na papíře určitě funguje, nicméně v reálu tomu prostě něco chybí.

• 22.9.2018  16:32

Výborné až na Matrix Reloaded dejavu ke konci a obecně velmi slabé scény s CGI aktéry.

• 13.9.2018  21:58

This is not the Star Wars you're looking for. Nulový vývoj postav - někdo se ztrácí a nachází, a vám je to úplně jedno, protože ty dvě události od sebe dělilo pár minut. Někdo umírá a vám je to úplně jedno, protože nevíte, co pro vás ona postava měla znamenat. Nulový benefit pro postavu Hana Sola i Landa. Výplňový díl seriálu, kde se nikdo nikam neposune.

• 6.7.2016  22:42

Hodnocení: SE. Theatrical cut: **

• 1.1.2016  23:16
    Ospalá díra (TV seriál) (2013)

1. série - *****. 2. série - **** 3. série - **.

• 15.5.2014  22:51
    Vikingové (TV seriál) (2013)

1. Série - *** 2. Série - *****; 3. Série - ****.

• 5.4.2014  18:28

Neni to pro me sice nejlepsi Marvelovka, ale jedna ze dvou nejlepsich: setsakramentsky tesna plichta s The Avengers! KONECNE vyzralej a temnej film, nejen klasickej superhero akcnak, ale i spy-thriller kterej jako by vypadl z pera Toma Clancyho. Na tohle jsem od Marvelu cekal uz dlouho.

• 31.3.2014  22:37
    Temný případ (TV seriál) (2014)

OK, v UK umi delat detektivni serialy, o tom zadna. Sherlock je paradni a Luthera jsem si dokonce zamiloval. Ale k remeslu se vraceji panove z USA a co to nevidim....najednou se vyse uvedeni britsti gentlemani tezce nechytaj. Tot moje pocity po zkouknuti komplet prvni rady jednoho z nejlepsich detektivnich serialu, ktery jsem mel tu cest videt. Simply-a-fucking-jewel. HBO did it again.

• 11.3.2014  21:41

Za mě cajk... Čekáš inteligenci a logiku? Zahraj si Need for Speed a zkus vletět ve 250 km/h do zatáčky. Tohle není o oscarech, tohle je o tom najít si záminku posadit týpka do nadupaný káry a nechat ho řídit, závodit, zdrhat policajtům a balit při tom krásný ženský. Za mě cajk.

• 25.9.2013  22:29
    Agenti S.H.I.E.L.D. (TV seriál) (2013)

Prozatím velké zklamání, ale hůl nad Agents of Shield ještě lámat nebudu. 2. Epizoda - začíná být hodně cítit Whedonovo nenapodobitelné psaní, čich na postavy a interakce mezi nimi, ale pořád je zde nevysvětlitelně špatný střih, kamera a režie celkově. / Po sedmi dílech se hůl téměř rozlomila. Snizuju ze *** na **. Nevim, kam se genialita, se kterou Joss natocil Firefly, Serenity a Avengers podela.

• 24.8.2013  13:31
    Iron Man 3 (2013)

Pro mě, jako pro obrovského fanouška série Lethal Weapon, je tento film jedním velkým příjemným překvapením. Kvalitativně jede na stejné vlně jako předchozí dva díly, které měly své mušky, ale i přesto se mi líbily, a přidává osobitost Shanea Blacka - buddies, devadesátky, vánoce, humor a osobité záporáky. Trochu tomu chybí ten cit Ricka Donnera, dovézt ty atmosférické, evil scény se záporáky k dokonalosti. To, subjektivně poněkud slabší hudba, a po The Avengers docela rozčarování z velmi komorního, lidského podání (nečekejte emzáky na planetární úrovni, tohle je mnohem víc oldschool action buddy movie, právě po vzoru Smrtonosných Zbraní) chybí tomuhle bijáku do plných pěti. Ale i tak je to skvělá zábava.

• 23.8.2013  14:08

V podstatě nedokážu objektivně říct, co mi na tom filmu vadilo. Nemůžu najít důvod proč, ale vlastně jsem se u něj hrozně nudil (na rozdíl od minulého dílu). Opět výborní herci, skvěle navazující na své "historické" předchůdce, super zápletka, parádně mrazivý záporák, velkolepé efekty a hudba. Možná až moc velké upjetí k modelu jedničky (hraní na city fanouškům, uctívání starých filmů) ale z filmu dělají v podstatě předvídatelnou, nudnou a místy velmi hloupou (gravitace na Enterprise a další hlody) podívanou. Rutina je slovo, které by jej asi vystihlo nejlépe.

• 16.5.2013  08:03

Film postavený na milostné zápletce, stojící a padající na tom, že se sžijete s hlavním hrdinou, ale zároveň házející vám v tomto ohledu klacky (v mém případě spíš klády) pod nohy. Subjektivně, největší překážka tkvěla v Carey Mulligan, jejíž herecký projev a vzhled mi nejsou nijak zvlášť sympatické. Její obsazení jsem si vysvětloval snahou tvůrců o vybrání ženy, která byla ideálem krásy ve dvacátých letech, ale pokud se snažíme být doboví, proč během večírků ve filmu slyšíme novodobé fláky, pokoušející se divákovi navodit známou atmosféru (což, musím podotknout, v mém případě fungovalo na jedničku a tento novodobý trend moderní hudby v dobových filmech se mi velmi zamlouvá - viz. Django Unchained)? I navzdory těmto protikladům a těžkostem má film okouzlující audiovizuální zpracování, některé scény jsou dechberoucí, a příběh (ač i k jeho výkladu mám jisté výhrady) je poutavý a napínavý.

• 24.2.2013  11:08

Kdy už sakra přestane ta česká zášť vůči USA ovlivňovat hodnocení filmů... Velmi příjemný old-school akční film s vynikajícím Hemsworthem v hlavní roli a skvěle podanou akcí, která se mi líbila třeba mnohem víc, než ta digitální v tisíckrát omílaném The Raid. Epic movie.

• 6.1.2013  15:45

Kinoprojekce: ** Základní premisa docela fajn, bohužel film naprosto zabíjí absolutně hrozná, nepřehledná a chaotická akce, která čítá snad 300 střihů za minutu. Extended Unrated Blu-Ray: **** Sakra, to se mi zdá, nebo to Megaton / Besson na to Blu-Ray přestříhali? Akce v pohodě, pár nových záběrů, a safra, přes logické lapsy, kterých je ale plný každý druhý akčňák, to najednou bylo skvělý.

• 16.12.2012  18:56

Scény tak nádherné a epické, až mě dovedly k pláči. Hudba ještě stupínek nad motivy z The Lord Of The Rings. Zdlouhavé představování a dlouhosáhlé scény? No a co?! Těším se na extended verzi! Pokud se celá série ponese v takovémto duchu, tak před sebou mám věc, která se zařadí mezi TOP 10 filmových zážitků, které znám.

• 31.10.2012  23:55
    Skyfall (2012)

Mendesův Skyfall je vizuálně nejdokonalejším filmem poslední dekády, možná všech dob...a to ostatní jen hraje do noty. Bond par excellence.

• 11.9.2012  14:30
    Serenity (2005)

Dojmy jsou zatím čerstvé, ale...pravděpodobně jedno z nejlepších zakončení jednoho z nejlepších seriálů všech dob.

• 19.8.2012  01:22

El, oh, el.

• 14.8.2012  01:55
    Mise (1986)

Robert De Niro absolutně exceluje, mladičký Neeson se objevuje ve vedlejší roli a příběh je tak hořce realistický...je opravdu vidět, že se tohle stalo. Žádné epické umírání, žádné vítězství navzdory všem předpokladům. Jen hrstka čestných mužů, kteří nemohou udělat nic jiného, než udělat tu v jejich očích jedinou správnou věc...i kdyby je to mělo stát životy. Působivé.

• 13.8.2012  00:46

100%. Může vůbec film být dokonalejší? Odpovědí je, že samozřejmě může. Ale už to půjde jen hodně těžko. Tento snímek je komplikovaný. Zašmodrchaný. Co je paradoxem a ironií je fakt, že i přes dlouhosáhlou stopáž je vidět, že Nolan by potřeboval spíš 200 a víc minut. Je to na škodu? Těžko říct, jedno je ale jisté - pokud jste napoprvé cítili rozčarování, zklamání, přehlcení, nelogičnost, nedoslovnost, spěch...je zde jen jedna rada - PODÍVEJTE SE NA FILM ZNOVU! A dávejte maximální pozor. Objeví se před vámi mistrovské dílo, zpletenec činů, scén a událostí, které do sebe zapadnou jako ozubená kolečka v mistrovském, seřízeném a dobře promazaném stroji. Pět koleček, která stojí za hodnocením každého mého filmu: *Režie (geniální, kamera, triky), *Scénář (spletitý a vynikající, excelentní dialogy), *Herecké výkony (brilantní, Christian Bale, Tom Hardy i přes masku představuje jednoho z nejděsivějších padouchů všech dob, ta animálnost a hrozivá, skrytá genialita!, Anne Hathaway - snad překvapení a rozčarování roku (nejraději bych se jí omluvil za to, jak jsem jí podceňoval)!, Michael Cane, Morgan Freeman, Gary Oldman!), *Hudba (výborná, osudová, epická, další plus za to, že nezapadá do klišé Hanse Zimmera!) a to jedno, nenápadné zlaté kolečko, onen *X-Factor filmu - my god, where do I start?! The Bat? Osudovost? Gradace? Geniální záporák? Christopher Nolan, I love you. Christian Bale, thank you for this role. A naopak. /// Po třech projekcích IMAX.

• 12.8.2012  13:55
    Harry Brown (2009)

Vynikající Michael Caine, geniální hudba (!!!) a zvuk, tísnivá atmosféra, a nebýt občas mnou velmi nesnášených digitálních triků, které kazí finální dojem, bylo by to na plný počet.

• 11.8.2012  13:03
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Epická smršť hlášek atakující bránici každého geeka s kadencí rotačního kulometu. Oh yeah, and...Sheldon.

• 11.8.2012  13:00
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Skvělý casting, kreativní příběhy, a oproti takovému Star Treku má Stargate: Atlantis velké kouzlo v tom, že zdánlivě i pro hlavní dějovou linku "nedůležité" díly vždy alespoň něco málo přihodí do celkového toku událostí. Ano, je to naivnější a ano, scénáristicky je to v podstatě okopírovaná SG-1 (co se týče ústředního týmu - hláškující velitel, cizinec, vědátor a zvíře)...ale ty neuvěřitelně cool postavy je tak příjemné sledovat, že je to vlastně jedno.

• 11.8.2012  12:56
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Opravdu skvělý scénář, geniální casting, perfektní gradace a velkolepá výprava (na televizní produkci). Tímto seriálem jsem nový fantasy svět s velmi hlubokou a zajímavou mytologií. HBO tedy znovu nezklamalo. Nemůžu se dočkat na třetí sérii, a jsem zvědav kdo ji zaplatí. Rozpočet totiž bude asi...nenažraný. Update po skončení seriálu: Osmá série je epic fail. Nedůstojný konec našich dlouholetých oblíbených hrdinů.

• 11.8.2012  12:53
    Generation Kill (TV seriál) (2008)

Then again, the world wouldn't have to deal with the prospect of you returning to your cretinous daughter-fucking trailer-park red-state shithole and producing mutant, whiskey tango, scrotum-faced, bucktoothed, zit-exploding progeny... Prostě gold.

• 11.8.2012  12:21

Gibson se vrací do role, která mu je nejbližší - trošičku bláznivý ostrostřelec. Scénář funguje, akční scény jsou natočené na jedničku, film odsejpá a Melovi to jede jako zamlada. Radost pohledět.

• 10.8.2012  12:01

Upřímně - ani ty akční scény mi nepřišly tak kulervoucí. Navíc - proboha - to je opravdu tak nákladné na produkci, sehnat si pár reálných zbraní? Ta střelba přes After Effects se hodí možná do nadšeneckých videí na YouTube, ale v akčním filmu vypadá neuvěřitelně trapně.

• 10.8.2012  00:45
    Avengers (2012)

Po dlouhých letech jsem se konečně zase cítil jako malej kluk...to prostě ani nejde jinak, když se řeže Iron Man s Thorem. A Whedon je boss par excellence. Nejen, že to tak parádně natočil, i ten scénář - využil přetékající pohár charismatu, který tenhle snímek má, na cca 194,5%.

<< předchozí 1 2 3 4