horovska

Česko

LinkedIn: horovska

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 14.4.2020  23:25

Zajímavé psychologické drama, bizarní dialogy, podivně zvrácený humor.... nikdo není normální. ke konci se film zvrhne do béčkového hororru aby vyvrcholil už naprosto přehnaným happyendem. To všechno ale není samoúčelné, je to takové neobvykle pojaté rozjímání nad biblí. Tato severská ulítlost by se mi asi dost líbila, jen naprosto příšerná romantická hudba ji bohužel značně pohřbila.

• 8.4.2020  07:29

Parta skvělých herců s filmovým štábem zatoužila po exotickém prostředí, jinak si nedokážu vysvětlit, z jakého důvodu kdokoliv přistoupí na to, aby se podílel na takové trapnosti. Nic zbytečnějšího jsem dlouho neviděla....

• 7.4.2020  21:41

Jsem alergická na hollywoodské šablony a tento film je ukázkový. Fajn herci, zajímavý námět, nicméně naprosto předvídatelný vývoj. Trapný happyend s propiskama mne dodělal. Možná jsem mírně předpojatá, ale trochu fantazie by snad američtí tvůrci od svého diváka očekávat mohli!

• 3.4.2020  15:48

Limonáda bez překvapení. Poněkud seriálové pojetí. Přesto, že většina herců byla sympatická, nic se během filmu nestalo, co by mi jej někdy v budoucnu připomnělo, a tak to považuji za poněkud zbytečně, leč přesto vcelku příjemně strávený čas.

• 23.3.2020  12:53

To byl opravdu milý film usazený do období 80tých - 90tých let. Dospívající děti vylétávající z hnízda, naprosto trefně vykreslené situace které velmi dobře poznávám, neb se mne to právě teď také týká. Přesto, že se nejedná o žádné ,,umění", musím uznat, že tento film mne přesvědčil, že se lze vyhnout kýčovitému sentimentu a patosu. Jemný humor, dobře vypointované situace, výborní herci.

• 16.3.2020  12:02
    Romanetto (TV film) (1970)

Film pro náročného diváka, poněkud nepřehledný, nicméně přes úplnou absenci slov je příběh dovyprávěn. Hudba Luboše Fišera uvádí diváka do zastřené atmosféry staré Prahy. Prostor pro fantazii tu sice moc není, aby se divák v ději neztratil, musí být neustále přítomen a to mne malinko rušilo v tom, abych se atmosféře filmu zcela oddala.

• 1.8.2019  10:09

Očekávala jsem dobrý film, dostala jsem film americký. Film pro jednoduchého diváka, který ke spokojenosti potřebuje přesně namíchaný přeslazený koktejl: trochu laskavého úsměvu, hodně slz štěstí a morální ponaučení. Neřeší vůbec, jak se mohlo stát, že lidé třicet let ztuhlí a nepohybliví dokážou najednou tančit či hrát na klavír, že zaměstnanci do jídelny běžně nosí vyplněné šeky atd atd.... Snaživé herecké výkony to bohužel nemohou zachránit....

• 31.7.2019  20:48
    Na rozcestí (2017)

Velmi depresivní záležitost, kromě jedné úsměvné scénky, ve které promlouvá taxikář k sebevrahovi, beznaděj střídá beznaděj. Chtěla bych doufat, že život v Sofii takto nevypadá. Souběžně je rozehráno několik příběhů, některé zůstanou nedořešeny. Snímek, jemuž však kromě pesimismu nemám co vytknout.

• 31.7.2019  15:10
    Šelma (2018)

Připomnělo mi to komiksovou povídku z Rychlých Šípů o tom, že se nemá volat z legrace o pomoc, protože až ji budete potřebovat doopravdy, nikdo vám volání neuvěří. Nic víc jsem v tomto patnáctiminutovém kraťasu neobjevila.

• 31.7.2019  10:08
    Detainment (2018)

Drsný film založený na skutečné události. Vražda dítěte spáchaná ,,pro zábavu” dvou desetiletých kluků nahání husí kůži. Výpovědi chlapců svědčící o brutalitě činu, zděšení zoufalí rodiče, vše naservírováno s velkou dávkou uvěřitelnosti. Skvělý herecký výkon malého Jona. Bude těžké to vypudit z hlavy....

• 30.7.2019  20:45

Co jsou to vzpomínky a proč je není možné udržet? Mění se spolu s námi? Proč po letech vypadá starý příběh u každého z aktérů jinak? A co nám vlastně zbyde, pokud je ztratíme? Jízda labyrintem průhledů do minulosti, často bizarni, někdy vtipná, nápaditá a moderně svěží. Film, jež mne nenudil ani minutu, včetně civilního projevu hlavního hrdiny, kterého si raději scénárista a režisér v jedné osobě zahrál sám.

• 30.7.2019  20:31
    Vracenky (1990)

Padesátá léta viděna očima dítěte - tento černobílý film má v sobě velký kus poetiky a melancholie. Pro děti to určeno moc není a snad pravě proto o něm nebylo téměř slyšet. A je to velká škoda, neb je to opravdu jeden z filmů, jenž tuto dobu ukazuje velice realisticky, avšak úsměvným způsobem z pohledu běžné rodiny. Velké nadšení obyčejných lidí střídá rozčarování a vystřízlivění po procesech se Slánským. Film je občas prokládán dokumentárními záběry a zakončen slavnou stavbou Stalinova pomníku na Letné. Krásný scénář, krásný film, skvělí malí herci, neokoukané tváře. Pro mne milé překvapení!

• 30.7.2019  20:11
    Všemocný (2017)

Znepokojující snímek o voayerismu ukazuje, jak nebezpečnou zbraní může být snadná dostupnost sledovacích zařízení a techniky v rukou běžného člověka. Muž v tomto případě začne být na sledování soukromí svého okolí závislý a není schopen v něm přestat ani poté, co si uvědomí, že jej to nečiní šťastnějším, ba právě naopak. Velmi dobře zpracované téma!

• 30.7.2019  20:00
    Srdce světa (2018)

Melancholický snímek s krásnou atmosférou mne na dvě hodiny přenesl do sychravých lesů na samotu kdesi v Rusku. Mladý veterinář se zde ukryl před sebou samým a před nevyřešeným vztahem s matkou. Zpráva o její náhlé smrti v něm probouzí skryté emoce a vztek. S klidem a rozvahou vyprávěný snímek má své dramatické vrcholy skvěle načasovány, poetický obrazy krajiny i syrového prostředí chovatelské stanice ve mne vytvořily opravdu nevšední dojmy.

• 30.7.2019  10:37
    Utajený (2005)

Film, provokující často délkou statických záběrů, udržující však napětí zvědavost diváka až do konce. Vrcholem filmu je scéna, která přiměla polovinu diváků v kině vykřiknout. Otevřený konec naznačuje, že to, kdo se skrývá za otevřením temných zákoutí duší a traumat z dětství není podstatné. Psychologické drama neobvyklými prostředky dosahuje mohutného účinku.

• 30.7.2019  10:26

Něžná zábavná povídka o spletenci vztahů, setkávání a opouštění, odvaze i zbabělosti. Svobodomyslná dívka tzv. ,, hodí vidle” do vztahů jedné nuselské rodinky. Zase po dlouhé době Hřebejk v lepší formě. Situace jsou zábavné, ale zároveň nepřekračují míru uvěřitelnosti.

• 30.7.2019  10:11

Filmová klasika, která mne bohužel dosud minula, a tak jsem si ji dala až v jejich téměř šedesáti letech. Ač ve své době brilantní a moderní dílko nové vlny, dnes jsem jej měla problém přežít bez zívání. Belmondo je charismatický a okouzlující, uvolněný a táhne celý film. Přesto charaktery postav až do konce filmu zůstanou kluzké a nepochopitelné, děj se neděje a atmosféra Pařížských ulic na zážitek nestačí.

• 30.7.2019  09:58

Roztomilá drobnost, jež popisuje praktiky lovce dívek. Uloví v jeden den spolubydlící dvě dívky a ty si pak - pro ně nadějeplné setkání se ,,studentem - vyprávějí. Můžeme tak prověřovat účinnost jeho metod. Svěží, upovídané, jen trochu zbytečné.

• 29.7.2019  21:02
    Vražda tety (1985)

Vizuálně nepřehlédnutelný film se zajímavým tématem, atmosférou podobný Dostojevského Zločinu a trestu. To je však vše, co dokážu pozitivního o této slátanině nápadů a občasných křečovitých pokusů o černý humor říci. Mrzí mne, že jsem vydržela až do konce, ve kterém už nejspoíš z toho všeho všichni totálně zešíleli....

• 2.7.2019  00:32
    Lara (2019)

Matka, která si na synovi vybíjí vlastní frustrace. Téma pro psychologický film je otřepané. Celý děj se vejde do jediného narozeninového dne a nepřístupná a chladná Lara nám i sama sobě v něm odkrývá pravdu. Pociťuje samotu a odcizení, za které si však může sama. Skvěle podané výbornou herečkou, přesto je to celé jakési klouzavě neosobní.

• 1.7.2019  09:36
    Papicha (2019)

Děj filmu je od začátku předvídatelný, hrdá a nezávislá dívka versus fanatičtí islámisté. Nemohlo to dopadnout dobře ve filmu, ani ve skutečnost. Úzkost z rozdělené společnosti je všudypřítomná. Film vás vtáhne do tohoto nám vzdáleného světa přes dívky, jejichž chování a cíle dokážeme sdílet, protože jsou pro nás samozřejmostí. A to je také síla tohoto snímku. Výborná kamera hudba i herecké výkony.

• 30.6.2019  08:15

Úplně ,,jiný” film o lásce. Touha a stesk po zemřelé ženě dovede Juhu až do SM salónu, kde si při praktice dušení vrací chvilky se svou láskou. Vtipné chvilky střídají ty silné. Jak jsem u Finských filmů zvyklá, dokážou se na vážné věci dívat z různých perspektiv, tahle by mne nenapadla. Výborný film!

• 29.6.2019  23:14
    Agův dům (2019)

Ženy. Vznětlivé, veselé, laskavé či provokativní, hádavé sdílejí dočasný domov v horách. Za každou z nich se skrývá příběh, traumatizující zážitky, Minulost je děsivá, budoucnost žádná. V tomto prostředí vychovaný chlapec se stává ústřední postavou filmu. Jak se má vyrovnat s pravdou o svém původu již si můžeme jen domýšlet. Filmy zpracovávající poválečná traumata mne vždy zajoímaly a tento snímek to činí zase z jiného úhlu.

• 29.6.2019  15:42
    Lillian (2019)

Režisér je dokumentarista a proto i tento film působí spíš jako dokument o pouti Lillian a vychází ze skutečné události, která však se udála už před osmdesáti lety. Hrdinka během filmu nepromluví ani jedinkrát, nic z minulosti o ní nevíme. Je nezávislá, od nikoho nestojí o pomoc. Tak trochu chladný snímek dává široký prostor k domýšlení souvislostí, ale rozhodně není pro každého.

• 29.6.2019  15:22
    Stehy (2019)

Drama se rozjíždí velmi zvolna, příběh je dávkován postupně až k závěru, který citlivému divákovi trochu pokrouti vnitřnosti. Oběti záhadných zmizení vlastních dětí prý jdou do stovek, každý se s tím vypořádává jinak, ale že po osmnácti letech již jde opravdu jen o pravdu, je jasné. Výborný film, jež účinkuje minimálními prostředky.

• 29.6.2019  08:18

Retro parodie na béčkové horrory, vraždící šaty, čarodějný obchodní dům se sexuálními rituály s krejčovskými panami, opravář praček, jež vysvětlením závady uvede člověka do hypnotického stavu a jiné a další MontyPythonovské gagy a situace, jež vás ohnou smíchy, pokud tento druh humoru máte rádi. Ten matroš, co při natáčení všichni hulili musel být fakt kvalitní. Bohužel prázdných ploch s vlajícími šaty a příšerně sedmdesátkovou syntezátorovou hudbou je ve filmu hodně a tak mu chybí spád. Ale za výbuchy smíchu hvězda navíc.

• 28.6.2019  21:23
    Naše doba (2018)

Co toto mělo být? Celé to začne jako dokument, krásné záběry.... asi po hodině se cosi začne dít, milostný trojůhelník prokládaný obrazovými experimenty a občas podbarvený náhodně a zcela nesmyslně zvolenou hudbou, dlouhými záběry vhodnými k přemýšlení, zda se vám chce nadále něco takového sledovat. A poslední scéna se zápasícími býky nakonec ztrýzněnému divákovi po třech hodinách napoví, jaký závěr si z toho všeho má udělat. Dvě hvězdy za úvod a kameru.

• 28.6.2019  21:10

Silný příběh čerstvě ovdovělého muže - otce - dědečka, který se pokouší vypořádat se zjištěním, že jej žena podváděla. Film se rozjíždí velmi zvolna dlouhými záběry na dům, proměňující se v čase. Pro hlavního hrdinu je cílem a smyslem života, vybudovat v něm domov pro svou rodinu. Truchlící duše nakonec ventiluje svůj vztek i žal velmi dramatickým způsobem. Parádní herectví, neuvěřitelně skvělá dětská herečka a v neposlední řadě úsporná působivá hudba. Nevyvážené tempo snímku byla vlastně jediná vada na kráse této hypnotizující balady.

• 5.4.2019  23:16
    Miss Hanoi (2018)

Velmi dobrý scénář a skvělý David Novotný. Bohužel, všechno ostatní sráží dojem dolů. Střet mezi společenskými, rodinnými i obchodními vztahy mezi uzavřenou vietnamskou komunitou a vlastní prací mladé vietnamské kriminalistky je doveden do extrému. Myslím, že morálně plusové vyústění celého spletitého příběhu bylo na škodu. Není totiž absolutně uvěřitelné.

• 27.2.2019  22:25

O co se ve filmu bude jednat pro mne překvapivé nebylo, očekávala jsem to od prvních okamžiků. Psychoteror snímkem prostupuje obstojně, úchylná atmosféra byla trochu ,,nadoraz". Mrazivý snímek bez hudby s minimem dialogů. Jednotlivé postavy v příběhu však neměly pro mne žádnou barevnost, je mi jasné, že už zítra nebudu vědět, o čem to bylo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11