Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (330)

plakát

Veselka (1972) 

Bohužel jsem nedokázala tento filmařský mejdan vydržet. Na diváky Vajda nakladl opravdu vysoké nároky včetně znalosti dějinných souvislostí. První část filmu je hlasitá, divoká, nepřehledná a únavná. Dál jsem se nedostala, přes všechnu svoji snahu....

plakát

Eastern (2019) 

Zajímavá hříčka, založená na představě, že by se barbarský zvyk vendety začlenil do kulturní evropské společnosti. Samozřejmostí jsou zvyky jako společné kouření v urnovém háji, mytí nohou, vložení zbraně k sedící oběti či kácení stromů a povinnost vendetu vykonat hlídaná státními úředníky. Prostý strach ze smrti v konfrontaci s poviností a parazitující státní mašinerii nechává prostor k úvahám nad společností z jiného úhlu.

plakát

Adamova jablka (2005) 

Zajímavé psychologické drama, bizarní dialogy, podivně zvrácený humor.... nikdo není normální. ke konci se film zvrhne do béčkového hororru aby vyvrcholil už naprosto přehnaným happyendem. To všechno ale není samoúčelné, je to takové neobvykle pojaté rozjímání nad biblí. Tato severská ulítlost by se mi asi dost líbila, jen naprosto příšerná romantická hudba ji bohužel značně pohřbila.

plakát

Líbáš jako ďábel (2012) 

Parta skvělých herců s filmovým štábem zatoužila po exotickém prostředí, jinak si nedokážu vysvětlit, z jakého důvodu kdokoliv přistoupí na to, aby se podílel na takové trapnosti. Nic zbytečnějšího jsem dlouho neviděla....

plakát

Čistá duše (2001) 

Jsem alergická na hollywoodské šablony a tento film je ukázkový. Fajn herci, zajímavý námět, nicméně naprosto předvídatelný vývoj. Trapný happyend s propiskama mne dodělal. Možná jsem mírně předpojatá, ale trochu fantazie by snad američtí tvůrci od svého diváka očekávat mohli!

plakát

Můj život ve vzduchu (2005) 

Limonáda bez překvapení. Poněkud seriálové pojetí. Přesto, že většina herců byla sympatická, nic se během filmu nestalo, co by mi jej někdy v budoucnu připomnělo, a tak to považuji za poněkud zbytečně, leč přesto vcelku příjemně strávený čas.

plakát

První den zbytku tvýho života (2008) 

To byl opravdu milý film usazený do období 80tých - 90tých let. Dospívající děti vylétávající z hnízda, naprosto trefně vykreslené situace které velmi dobře poznávám, neb se mne to právě teď také týká. Přesto, že se nejedná o žádné ,,umění", musím uznat, že tento film mne přesvědčil, že se lze vyhnout kýčovitému sentimentu a patosu. Jemný humor, dobře vypointované situace, výborní herci.

plakát

Romanetto (1970) (TV film) 

Film pro náročného diváka, poněkud nepřehledný, nicméně přes úplnou absenci slov je příběh dovyprávěn. Hudba Luboše Fišera uvádí diváka do zastřené atmosféry staré Prahy. Prostor pro fantazii tu sice moc není, aby se divák v ději neztratil, musí být neustále přítomen a to mne malinko rušilo v tom, abych se atmosféře filmu zcela oddala.

plakát

Čas probuzení (1990) 

Očekávala jsem dobrý film, dostala jsem film americký. Film pro jednoduchého diváka, který ke spokojenosti potřebuje přesně namíchaný přeslazený koktejl: trochu laskavého úsměvu, hodně slz štěstí a morální ponaučení. Neřeší vůbec, jak se mohlo stát, že lidé třicet let ztuhlí a nepohybliví dokážou najednou tančit či hrát na klavír, že zaměstnanci do jídelny běžně nosí vyplněné šeky atd atd.... Snaživé herecké výkony to bohužel nemohou zachránit....

plakát

Na rozcestí (2017) 

Velmi depresivní záležitost, kromě jedné úsměvné scénky, ve které promlouvá taxikář k sebevrahovi, beznaděj střídá beznaděj. Chtěla bych doufat, že život v Sofii takto nevypadá. Souběžně je rozehráno několik příběhů, některé zůstanou nedořešeny. Snímek, jemuž však kromě pesimismu nemám co vytknout.

Reklama

Reklama