Sašenka165

Sašenka165

Míša M.

okres Tábor
archivářka

69 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
  • 6.2.2010  14:44
  Plán 9 (1959)
  *****

  To se nedá popisovat :-). Takhle dobře jsem se nepobavila hodně dlouho. K zábavě dopomůže i znalost Burtonova Eda Wooda...

  • 2.3.2009  07:05
  LazyTown (TV seriál) (2004)
  odpad!

  Tak u sledování tohohle skvostu jsem se musela smát (málem jsem se udusila :))...

  • 16.2.2009  16:58
  Ďáblova lest (TV seriál) (2009)
  ****

  Za příšerné herecké výkony některých "herců" a příběh plný klišé. Vypadá to však zajímavě a jsem zvědavá na další pokračování.

  • 13.11.2008  11:44

  Takhle zvláštní film jsem už dlouho neviděla. Emile Hirsch celý film bez větších obtíží utáhnul skoro sám. Příběh je to silný, promyšlený a jednotlivé části na sebe dobře navazují a jsou celkem vyrovnané, přesto jsem si občas nebyla jistá, ve které časové linii se právě nacházíme (pokud to tam ovšem tvůrci velkoryse nenapsali :D). Film má navíc skvělou atmosféru, kterou podkresluje perfektně vybraná hudba. Ne, že by Útěk do divočiny nepotřeboval trošku zkrátit, ale ty myšlenky, které v něm jsou, si pět hvězdiček prostě zaslouží... Tenhle film je z těch, co doslova vyžadují opakované zhlédnutí.

  • 12.11.2008  15:59

  Tahle verze je asi tak tisíckrát lepší než ta z roku 2003, přesto ale nemá moc co nabídnout, protože originalita se v tomhle filmu hledá opravdu jen těžko... Filmy tohohle typu mi připadají čím dál víc zbytečné. Hodně dobrá byla ale hudba Craiga Armstronga. Herci jsou na Hulkovi asi jediným dalším velkým plus. Nortonovi ta role docela sedla, Liv Tyler se taky snažila hrát a Tima Rotha je snad na tyhle filmy škoda. Chvíli jsem váhala nad čtyřmi hvězdičkami, než přišel ten úděsný závěr (abych pravdu řekla, tyhle závěry mě už začínají nudit). To samé bylo v Iron Manovi - jediný rozdíl tkvěl v tom, že tam se řezali dva maníci v kovovém oblečku, zatímco tady to byli dva velcí zelení maníci. Jak to asi dopadne? :) Iron Man byl však v mnoha směrech daleko lepší. Docela mě ještě pobavily odkazy na jiné filmy - nejvíc ten závěrečný, kdy se na scéně objevil Robert Downey Jr. Hulk není vyloženě špatný, jen vážně pochybuji, že si z něj budu za pár dní něco pomatovat.

  • 23.10.2008  16:57
  Iron Man (2008)
  *****

  Opravdu podařený komiksový film... Jeho hlavní předností je, že má netypického hlavního hrdinu. Tony Stark v podání Roberta Downeyho Jr. si v podstatě celou dobu vystačí sám a tímto jeho představiteli skládám poklonu za skvělý herecký výkon. Gwyneth Paltrow také předvedla to nejlepší, co má v sobě. Ani Jeff Bridges a Faran Tahir nebyli špatní. Příběh je celkem klasický a předvídatelný (ničím vás nepřekvapí), ale zase je poctivě zpracovaný a chytlavý, takže se asi jen tak neodtrhnete. Hodně bych pochválila krásné vizuální efekty a všechny ty technické vychytávky. Film je navíc místy velmi vtipný. Hudba - ta je velmi netradiční. Ramin Djawadi do toho šel s elektrickými kytarami a složil hudbu, která se k filmu perfektně hodí. Závěr se mi zdál až přetechnizovaný a rvačka "dvou maníků v obleku" mě fakt neuchvátila. Ale úplný závěr (který mimochodem "zcela náhodou" nechává otevřená vrátka pro nástup do dalšího dílu) se vydařil. Na pokračování se těším, protože tenhle film patří (v rámci těch komiksových) mezi naprostou špičku.

  • 5.10.2008  08:02
  Gauneři (1992)
  *****

  Perfektní Tarantinovka se skvělým příběhem, postavami a zajímavou zápletkou. Některé dialogy jsou jednoduše geniální (hádka o krycí jména :D). Jako vždy je zde i dobře vybraná hudba. Nejlepší jsou ale na tomlhe filmu jednoznačně herci - obzvlášť pak Tim Roth podal úžasný výkon. Závěr také skvělý... Pro mnoho lidí je tenhle film lepší než Pulp Fiction - je sice pravda, že v Tarantinově tvorbě se dají Gauneři srovnávat opravdu jen s Pulp Fiction (a to je co říct), ale s tímhle názorem se neztotožňuju...

  • 5.9.2008  16:01
  Comeback (TV seriál) (2008)
  *****

  Zatím hodně příjemné překvapení, uvidíme dál... ----- Po mnoha a mnoha zhlédnutých dílech Comebacku, mohu říct jen to, že něco tak dobrého v české televizi už hodně dlouhou dobu nevzniklo. Sitcom téměř "západního" ražení nezačal nudit a pro mě je ideálním dílem pro odpočinek a zábavu, kterou poskytuje i při o pakovaném zhlédnutí...

  • 26.8.2008  08:52

  Ten film je geniální! Mým pocitům po prvním zhlédnutí se zatím žádný jiný nevyrovnal. ----- Když někdo hodnotí TDK nižším počtem hvězdiček z přesvědčení, že mu tam něco chybí (či přebývá), beru to - je to osobní názor. Pokud ale někdo nedá těch pět hvězd "jen, protože nechce, aby ten film byl v TOP 10 filmech na CSFD", přijde mi to jako ubohost - to se na mne nezlobte! Nevidím totiž jediný důvod, proč by tam nemohl být, když je na prvním místě Shawshank Redemption (čímž nechci říct, že by snad ten byl špatný - právě naopak - jen to nevidím na post nejlepšího filmu všech dob). Rytíř si to umístění zaslouží, jelikož je opravdu geniální a v některý směrech naprosto nedostižný (a tím neříkám, že je dokonalý nebo bezchybný - popravdě si ale řekněme, který film je skutečně bez jediné chyby?). Mě zkrátka uchvátil. Myslím, že vychvalovat příběh, atmosféru, režiséra, herce, postavy, hudbu, hlášky a nevím co všechno ještě, je zbytečné, protože to tu už za mě udělalo nadmíru ostatních. To jak mě dokázal přikovat do sedačky a vtáhnout do děje, byl pro mě nezapomenutelný zážitek. U žádného jiného filmu jsem nezapomínala dýchat. Nic mě nikdy nedokázalo podobným způsobem naplnit děsem, obavami a nejistotou, nikdy jsem tak nefandila "kladným" hrdinům a nikdy mi z žádného záporáka (kromě Jokera) neběhal mráz po zádech... To by tak asi vystihovalo můj postoj a objasňovalo můj názor. Závěrem jen toto: Děkuji, děkuji vám všem, kdo jste pomohli vytvořit takový film! P.S.: U Ledgera to na toho Oscara fakt vidím, škoda jen, že si ho už moc neužije... ----- Ani na počtvrté mě Rytíř nenudil a stále v něm objevuji nové věci.

  • 7.8.2008  09:23

  Nemůžu si pomoct, ale mě se Říše hraček opravdu líbila. Celá ta filmová metafora o životě, smrti, důvěře a sebedůvěře je natolik dospělé téma, že jsem v některých chvílích přemýšlela, je-li tento film vůbec pro děti. Ano, je... ale těžko si z něj odnesou něco víc, než krásné obrázky a vtípky. Hoffman a Portmanová byli, jako ostatně vždy, skvělí a hodně mě překvapil malý Zach Mills a také Jason Bateman. Slušná byla i hudba a několikrát jsem se ze srdce nahlas zasmála. Není to úplně dokonalý film, ale když mám váhat mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, přikloním se k vyššímu hodnocení.

  • 20.7.2008  22:27

  Herci skvělí, ale scénář slabší - vždyť z tohohle tématu se toho dalo tolik vytěžit!

  • 20.7.2008  15:26
  Líbánky (2003)
  *

  Tenhle film mi vůbec nesednul. Možná, že by byl lepší, kdyby hlavní roli svěřili někomu výraznějšímu a talentovanějšímu než je hrozný Ashton Kutcher a kdyby jeho postava nebyla typický "tupý Američan"... ale to pochybuju. Tohle téma by zřejmě bylo skvělé v rukou lepšího scénáristy a režiséra. Líbánky mě vyloženě zklamaly.

  • 18.7.2008  13:19

  Nač dlouhých řečí: tenhle film je jednoduše DOKONALÝ.

  • 18.7.2008  13:17

  Hodně zajímavý film. Hrůzy, které se v Africe dějí (a v té době děly), tu sice téměř nejsou ukázány, ale mně úplně stačilo, když byly lehce naznačeny slovy. Forest Whitaker podal skutečně skvělý herecký výkon a byl v roli Amina opravdu stoprocentně uvěřitelný. Neumím si v té roli představit nikoho jiného. Oscara získal zaslouženě. James McAvoy si zahrál další ze svých zajímavých rolí - tentokrát chlápka, který jede za dobrodružstvím a myslí si jaké to nebude skvělé... a jakmile "dobrodružství" zažívá, přestává se mu to líbit (ta postava je úžasná :D). Nevadilo mi, že se z dramatu postupně stává thriller. Hudba byla slušná, příběh solidní, celý film mě zkrátka bavil a byl napínavý. Nelituji času stráveného u Posledního skotského krále - ten snímek v sobě prostě něco má.

  • 17.7.2008  20:54

  Od minulého dílu zaznamenaly Letopisy posun k lepšímu (v něčem). Triky a vizuální efekty se o dost vylepšily. Hudba zůstala pořád stejně úchvatná. Film je o dost drsnější a krvavější než minule (což možná ve filmu určenému především dětem není zrovna nejlepší). Zdál se mi i vtipnější (a v některých chvílích bohužel trapnější - patetické kecy vládnou filmu!). Ale má bohužel i horší stránky. Když se díváte na jakoukoliv bojovou scénu, říkáte si, že tohle už jste někde viděli - tentokrát je to zkrátka naprosto nepokrytá vykrádačka Pána prstenů. I délka je příšerná a film by potřeboval o dobrou půl hodinu zkrátit. Nejhorší ze všeho je ale to, že se v celém snímku nevyskytuje snad žádný herec hodný toho, aby se mu herec říkalo. V tom filmu snad umí hrát jen počítačově vytvořená (a nutno dodat, že hodně roztomilá) zvířátka. Titulní hrdina - princ Kaspian (Ben Barnes) je tam asi jen proto, aby se měli ženské na co koukat. Ono tedy opravdu je na co koukat, ale nechápu proč do filmu obsazovat modelku, když chceme herce... Čtveřice dětí z minula je povětšinou velmi nesympatická. V roli krále Miraze (Sergio Castellitto) se prokázal klasický typ "nezajímavého záporáka" a na ty já jsem vyloženě háklivá. Konec přes svou lehkou přeslazenost docela ujde (z části také díky vtipnému olehčení v podobě několika slušných hlášek) - poučení o dospívání ale opravdu vyznívá spíš naprázdno. Přesto všechno se mi tenhle díl líbil víc než ten první.

  • 12.7.2008  10:20

  Tohle dílo mě naprosto uchvátilo a v tom množství povídek jsem nepochopila jen jednu jedinou - Porte de Choisy Christophera Doyla. Ta mi přišla úděsná. Všechny povídky spojovala nádherná hudba a většinou opravdu záživný příběh. Hodně se mi líbilo i uspořádání povídek za sebou. ----- První povídka Montmartre Bruna Podalydèse byla přinejmenším zajímavá. Quais de Seine Gurinder Chadha zase poutavě vyprávěla o spojení dvou kultur. Třetí v Le Marais Gus Van Santa byla také hodně vypovídající o lidské duši. Tuileries bratří Coenových nemělo naprosto žádnou chybu a řadí se jistě mezi ty nejlepší v celém filmu. Steve Buscemi v roli nebohého turisty byl prostě dokonalý. Loin du 16ème mě opravdu dostala - matka zpívající stejnou písničku svému dítěti i dítěti, o něž se celý den stará... Jak už jsem řekla: význam Porte de Choisy jsem nepobrala. Bastille Isabel Coixet bylo dokonalé - tak smutné i vtipné zároveň! Place des Victoires Nobuhiry Suwa byla nejemotivnější ze všech povídek a musím přiznat, že mě upřímně rozplakala. Juliette Binoche zkrátka neumí hrát špatně... Tour Eiffel Sylvaina Chometa o příběhu dvou mimů byla zase nejvtipnější. Parc Monceau Alfonsa Cuaróna měla absolutně nejpřekvapivější pointu. Quartier des Enfants Rouges Oliviera Assayase byla také zajímavá. Place des Fêtes Olivera Schmitze byla svým způsobem také velice smutná. Pigalle Richarda LaGravenese byla takovým příběhem "ze života". Pak přišla naprosto nezapadající Quartier de la Madeleine Vincenza Nataliho, která mi svým lehce parodickým nádechem přinesla živou vodu. Příběh o upírce a turistovi mi přišel úžasný a vzhledem k příhodnému umístění zhruba v polovině celý film oživil. Povídka Père-Lachaise Wese Cravena s okouzlujícím Rufusem Sewellem, jehož William "potkal" Oscara Wildea, neměla chybu. Faubourg Saint-Denis Toma Tykwera o začínající herečce Natalii Portman a slepci mne skutečně zaskočila (v dobrém slova smyslu). Quartier Latin Gérarda Depardieu o rozvádějícím se postarším páru mě nadchla. 14ème Arrondissement Alexandera Paynea o Carol, která přijela do Paříže a uvědomila si jednu důležitou věc, byla tím nejlepším zakončením, jaké si mohli tvůrci přát. ----- Po tomhle filmu miluji Paříž ještě víc než předtím, a to jsem tam ještě nikdy nebyla...

  • 10.7.2008  18:46
  Bestiář (2007)
  **

  No, to byla tedy zase podívaná! Občas to sice bylo vtipné - až šílené (viz páv), ale když máte za hlavní hrdinku takovou připitomělou slepici, která si plně zaslouží mít za partnera jednoho z těch úchylů (nebo přinejmenším "divných týpků"), co jich bylo ve filmu plno, dopadne to špatně. Smutné je, že takové ženy - jako je naivní a hloupá hrdinka filmu - skutečně existují... a zahanbují celé ženské pokolení (i když se tvůrkyně pravděpodobně pokoušely zahanbit muže a ukázat je jako sbor tupých zvířat). Výběr "exotů" v tomhle filmu skoro překračuje meze - osobně nevěřím, že by si spisovatelka mohla vymyslet podobné typy, kdyby se s nimi skutečně nepotkala. Ani Roden ani Vašut nemůžou situaci, už od začátku upadajícího filmu, vylepšit, a to je skutečně, co říct. Jediné, co bylo na tomhle filmu pěkné, je hudba... a taky těch pár lepších vtípků. Odpad to sice není, ale nemá to do něj daleko, a jestli je tohle pohled dnešních českých rádoby "feministek", tak to je fakt síla.

  • 9.7.2008  23:43

  Ale lidi, vždyť tady vůbec nejde o nějaké vykrádání Pýchy a předsudku. Jistěže to tvůrce nejspíš napadlo natočit kvůli Pýše, která měla velký úspěch, ale v tomhle filmu přece jde o to pokusit se říct, proč Pýcha a předsudek vznikla, proč je taková jaká je a proč končí šťastně. Když porovnáme jednotlivá díla Jane Austen, zjistíme, že mají velmi podobné prvky... ale řekl by snad někdo, že vykrádají sama sebe? Na tomhle filmu jsem neviděla žádnou chybu (možná je to i tím, že jsem na něj měla enormní náladu). Anne Hathaway mi nepřišla ani mdlá ani unylá, jen přemýšlivá. James McAvoy byl naprosto dokonalý. Výběr ostatních herců také vynikající. Pěkná byla i hudba. Zkrátka tohle byl (téměř) skutečný příběh výjimečné spisovatelky, která žila v době, kdy si musela těžce razit cestu a byla považována přinejmenším za divnou. Mě prostě tenhle film pohladil po duši a opravdu se mi líbil.

  • 9.7.2008  23:43

  Obrovsky citlivý film, ve kterém naprosto exceluje Bill Murray, který se skrz svou postavu nevydává do světa jen proto, aby našel syna, ale spíš proto, aby našel sám sebe...

  • 2.7.2008  19:08
  Hitman (2007)
  ***

  Od tohohle filmu jsem nečekala nic a dostala jsem celkem uspokojivou podívanou... To je nadělení, když se v jednom filmu sejde "T-Bag", "Desmond", nová bondgirl a v hlavní roli dokonce poslední zloduch Die Hard (který byl mimochodem opravdu výtečný)! Co ale výtečné nebylo, to byl scénář (nebo režie?). Film nenabízí nic, absolutně nic, originálního. Ale taky nenabízí nic vyloženě špatného. Jako akční jednohubka se dá přetrpět celkem bez následků, ale otázkou zůstává, jestli je to dobře nebo špatně...

  • 2.7.2008  11:14

  No, co říct... je to taková komedie, u níž se člověk (nejednou) zasměje, na niž se docela dobře kouká... ale o to rychleji zapomíná. Neurazí (někoho), ale ani nenadchne. Ale jak říkám: pár opravdu povedených věcí tam je.

  • 30.6.2008  19:48

  Krásnější pohádku jsem už opravdu hodně dlouho neviděla. Všechno na tomhle filmu je tak krásné, až se tomu nechce věřit. Všechno se zdá vskutku dokonalé - herci, hudba, příběh, triky... Ano, samozřejmě že to není dokonalý film, ale je chytlavý, velmi vtipný a duchaplný (oproti mnoha pohádkám z posledních let). Humor je tu dospělý a originální - např. sněm duchů mrtvých bratrů, kteří se v rámci rodinné tradice pokoušeli násilím získat trůn, je prostě perfektní. Filmu v podstatě nic nechybí a pokud chce někdo točit pohádku, která bude mít úspěch u dětí i dospělých, měl by se inspirovat právě tady.

  • 30.6.2008  19:47

  Jestliže jsem dala pět hvězdiček Autu zabiják, Planeta Teror by si jich zasloužila (v průměru) tak dvojnásob. Tenhle film je šílenost, ale zatraceně dobrá, krvavá (=nechutná), chytlavá, zajímavá, zábavná a vtipná šílenost. Ne že by se mi nějak zvlášť líbily rozstřikující se hlavy, roztékající se údy či všudypřítomný hnis, ale o to v tomhle filmu přece nejde. Tyhle věci jsou jen kulisa. Kulisa, která působí dokonale (a zvráceně :D). Herecké výkony bezchybné (kdo jiný než Rose McGowan by hlavní roli zvládl lépe?), hudba slušná, příběh stylový... co víc chtít, když si chceme užít pořádně zábavnou jízdu!

  • 29.6.2008  10:09
  Rodinná válka (TV seriál) (2005)
  ****

  Takových seriálů už jsme viděli mraky, ale Rodinná válka opravdu stojí alespoň za jedno shlédnutí, protože patří k těm povedenějším.

  • 5.6.2008  18:40

  Z historického hlediska skvost, ale naprosto nekoukatelný...

  • 27.5.2008  07:40

  Absolutně skvělá parodie... a ten geniální závěr! No, dobře jsem se za těch pár minut pobavila.

  • 12.5.2008  06:40
  Jumper (2008)
  ****

  Já si nestěžuji. Neočekávala jsem nic horšího, ani lepšího, a proto jsem se dobře bavila. Nápad je to úžasný, zpracování trochu pokulhává a herecké výkony jsou dostačující. Hayden Christensen sice od třetích SW trochu "pozapomněl", že hrát umí, ale nebyl vyloženě špatný a do své role se hodil. S. L. Jackson s bílými vlasy působil přinejmenším zvláštně, zato překvapením pro mě byl Jamie Bell. Líbila se mi i hudba a moc pěkné triky. Přes mou chválu, musím pokárat scénáristy! Takhle nelogický a předvídatelný scénář je trochu jejich ostuda a pro diváky zklamání. Jsem přesvědčená, že by tenhle film měl s lepším scénářem na víc...

  • 27.4.2008  13:04

  Lidi, neviděli jste nějaký jiný film než já!? Co vám na tom přijde tak skvělé? Kamera lítá sem a tam, místo, aby se na chvíli uklidnila, a snaží se dodat na "autentičnosti". Skoro mě z ní až bolela hlava. To, co z filmu vylezlo na konci sice celkem šlo a sem tam bylo pár věcí, které se mi hodně líbily (scéna na nádraží, -"kde jste?" - "V kanceláři." -"O tom pochybuju."...). Přesto mě tenhle styl a celý příběh vůbec neoslovuje a ani nebaví. Kdyby byla celá tahle "úžasná" trilogie natěsnaná do jednoho filmu, možná by se to dalo. Takhle je to ale roztahaná nudná kaše, v níž jsem nepochytila nějaký větší smysl. Obdivovatelům hereckého výkonu Matta Damona se omlouvám, ale takhle nesympatického hlavního hrdinu jsem neviděla ani nepamatuji a jeho výkon mě fakt neuchvátil. Ale abych jenom nekritizovala, chtěla bych pochválit moc pěknou hudbu Johna Powella... Asi prostě nemám pro tenhle styl pochopení, možná ani nemám potenciál něco takového pochopit... nemůžu si však pomoct: Bourneovo ultimátum nepřineslo do filmu nic originálního, kromě zmatku, který prostupuje celou trilogií.

  • 26.4.2008  22:36

  Hodně dobrá komedie, u níž jsem se často smála nahlas. Opravdu kvalitně odvedená práce! Skvělý je už jen průvodní nápad - vyměnit matku s dcerou, které si myslí, že jim ta druhá nerozumí. Sice to byla trochu moralitka, ale jak říkám - u tohohle filmu jsem se vážně válela smíchy. Jamie Lee Curtis v roli matky a Lindsay Lohan v roli dcery dodávaly filmu šťávu. Tenhle film zkrátka stojí za zhlédnutní!

  • 26.4.2008  17:08
  Posedlost (2002)
  ***

  Ano, není to film, u něhož si napětím okoušete nehty na nohou (:-D), ale nudný? Neřekla bych. Je pravda, že jsem ho sledovala v podstatě jen kvůli Gwyneth Paltrow a Aaronovi Eckhartovi, které mám moc ráda, ale téma ani příběh mě nenudily a docela mě zajímalo, jak to skončí, což mě většinou u nudného filmu nezajímá. Posedlost není film, který by změnil dějiny kinematografie, ale potěšil mě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22