Sašenka165

Sašenka165

Míša M.

okres Tábor
archivářka

homepage

69 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Ten film je geniální! Mým pocitům po prvním zhlédnutí se zatím žádný jiný nevyrovnal. ----- Když někdo hodnotí TDK nižším počtem hvězdiček z přesvědčení, že mu tam něco chybí (či přebývá), beru to - je to osobní názor. Pokud ale někdo nedá těch pět hvězd "jen, protože nechce, aby ten film byl v TOP 10 filmech na CSFD", přijde mi to jako ubohost - to se na mne nezlobte! Nevidím totiž jediný důvod, proč by tam nemohl být, když je na prvním místě Shawshank Redemption (čímž nechci říct, že by snad ten byl špatný - právě naopak - jen to nevidím na post nejlepšího filmu všech dob). Rytíř si to umístění zaslouží, jelikož je opravdu geniální a v některý směrech naprosto nedostižný (a tím neříkám, že je dokonalý nebo bezchybný - popravdě si ale řekněme, který film je skutečně bez jediné chyby?). Mě zkrátka uchvátil. Myslím, že vychvalovat příběh, atmosféru, režiséra, herce, postavy, hudbu, hlášky a nevím co všechno ještě, je zbytečné, protože to tu už za mě udělalo nadmíru ostatních. To jak mě dokázal přikovat do sedačky a vtáhnout do děje, byl pro mě nezapomenutelný zážitek. U žádného jiného filmu jsem nezapomínala dýchat. Nic mě nikdy nedokázalo podobným způsobem naplnit děsem, obavami a nejistotou, nikdy jsem tak nefandila "kladným" hrdinům a nikdy mi z žádného záporáka (kromě Jokera) neběhal mráz po zádech... To by tak asi vystihovalo můj postoj a objasňovalo můj názor. Závěrem jen toto: Děkuji, děkuji vám všem, kdo jste pomohli vytvořit takový film! P.S.: U Ledgera to na toho Oscara fakt vidím, škoda jen, že si ho už moc neužije... ----- Ani na počtvrté mě Rytíř nenudil a stále v něm objevuji nové věci.

 • poster

  V jako Vendeta (2005)

  Do dneška jsem neviděla film, který by mě dostal víc. Od chvíle, co jsem ho poprvé shlédla v kině, je mým nejoblíbenějším vůbec. Podle mě v něm můžeme spatřit jakoukoli diktaturu na celém světě (ač to zprvu bylo myšleno na vládu "Železné lady"). Weaving je natolik charismatický, že vůbec nevadilo, že celý film nesundá masku a Portmanová jen dokázala jak skvělá je herečka (samozřejmě i všichni ostatní herci byli super). I když možná nejste příznivci tohohle žánru, některé scény, jako například "Valerie", "déšť", či "domino" jsou nezapomenutelné. Myslím, že ještě dlouho žádný film nepřekoná můj zážitek z "vendety"...

 • poster

  Kmotr 1, 2, 3 (TV film) (1992)

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

  Když jsem Pomstu Sithů viděla poprvé, znělo mi v hlavě: Lucas to dokázal! Pro Lucase to byl zatím asi nejtěžší úkol v celé kariéře. Mohl buď zklamat nebo uspět. Podle mě vyhrál na celé čáře. Ano, samozřejmě, že miluji starou trilogii, ale tohle je pro mě absolutně nejlepší díl. Když se z hodného stává zlý - to je něco... úžasného, zajímavého, smutného... Po odchodu z kina jsem byla podivně hrdá, šťastná i nešťastná, něco velkého pro mě skončilo. Můj život se od té doby dělí na před třetími SW a po nich. Herecké výkony byly více než uspokojivé - Christensen celkem ušel, Portmanová jako vždy skvělá, McGregor jakbysmet. S. L. Jackson nedal "svůj" život lacino - přesně jak chtěl. McDiarmid zase úžasně zahrál největšího (nebo alespoň jednoho z největších) manipulátora stříbrného plátna. I hudba Johna Williamse předznamenává následující tragédii a skvěle ji doplňuje. Prostě nádhera a velký filmový zážitek, kterému se jen tak něco nevyrovná.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

  Naprosto dokonalý závěr. No... naprosto ne. Mám jednu jedinou výhradu - moc velké množství dílčích konců (ale na pět hvězd to stačí). Jinak je to naprosto úžasný a velmi působivý konec skvělé série.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Romantická komedie, která nemá konkurenci. Všechny příběhy, všechny postavy jsou jedinečné a zároveň velmi lidské a všední. Možná je to tak úžasné, protože je to ze života. Nakonec zbývá jen říct: Love actually is all around!

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Není nic, co by vyjádřilo můj obdiv k tomuto filmu.

 • poster

  Amadeus (1984)

  Skvělý "životopisný" film, u kterého mi vůbec nevadí, že je trošičku fiktivní - je mi to jedno, protože je tak dobře natočený a tak přesvědčivě zahraný, že to prostě vadit nemůže. K tomu ještě nádherná (nesmrtelná) hudba a skutečně silný příběh a vzniká jeden z nejlepších Formanových filmů (a možná i filmů vůbec). Oskary, které dostal, jsou doopravdy zasloužené.

 • poster

  Matrix (1999)

  Matrix je velkým přelomem v žánru sci-fi. Úžasná myšlenka se spojila se skvělým hereckým obsazením, dechberoucí akcí a příběhem o hledání cesty. Je to film, který jsem viděla mnohokrát a nikdy mě neomrzí...

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)