Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Biografie (3)

Olivia Newton-John (herečka / účinkující)

04.11.2008

Olivia se narodila 26.září 1948 v Cambridge ve VB, přesto je australskou zpěvačkou, která je známá i svými filmovými rolemi v hudebních filmech. Její matka Irene Born byla dcerou Maxe Borna, držitele Nobelovy ceny za fyziku, a otec pracoval pro tajnou službu MI5. Je nejmladší ze tří sourozenců a od 5 let vyrůstala v Melbourne,… (více)

Jacques Tourneur (režisér / herec)

14.08.2007

Syn úspěšného francouzského režiséra, Maurice Tourneura, se rozhodl pokračovat ve šlépějích svého otce a shlédl se v tvorbě dechberoucích thrillerů a filmu noir. Jeho osobnost je spíše okrajová a ne příliš známá, přesto filmy, které vytvořil, jsou hodnotná díla své doby.Jeho první zkušenost s filmem přišla v roce 1929 snímkem… (více)

Eva Klepáčová (herečka / účinkující)

14.08.2007

Narodila se 2.května 1933 do rodiny pražských tanečníků. Začínala v Dismanově dětském uměleckém souboru a po vystudování gymnázia studovala také na DAMU. První angažmá získala v Severočeském divadle v Liberci, ale později už natrvalo zůstala V Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého v Praze na Smíchově (v dnešním Švandově divadle… (více)

Reklama

Reklama

Reklama