Nathaniell

I... Am...

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.11.2018  19:37
    Lincoln (2012)

Pokud čekáte životopisný film, patrně budete zklamaní. Jedná se totiž o Lincolnovu funkci v politice a chvílemi jde ve filmu očividně víc o osvobození negrů než o Arogantního blbečka, který jednou přestřelil a díky duelu který neproběhl, se mu stáhla prdel natolik, aby se nad sebou zamyslel a dokonce i něco udělal. A přitom by to stačilo přejmenovat na - Prezident Lincoln. Když jsem se díval kdysi na film - generál Patton, nečekal jsem víc než generála, ale dostal jsem jeden z nejlepších životopisných filmů, co jsem kdy viděl. Tady celej ten průšvih začíná už na začátku, kdy vidíte něco, co má připomínat válku, ale je to umělý jako úsměv americký herečky. Další zvláštní zjištění je, že Daniel Day-Lewis neumí hrát. Takže jeho výstup působí jako ze hry Járy Cimrmana. To na co se díváte, není nijak zajímavý a nesnaží se vás to ani zaujmout. Ale ve chvíli, kdy u tohodle paskvilu začnete dělat něco dalšího, utíkají vám spojistosti, protože ta tuna sraček, který jste nevnímali na 500 procent byla nějakou hnidou důležitá. NE! Tenhle film už nikdy. Za Jamese Spadera dávám 1*

• 13.11.2018  17:03
    Deadpool 2 (2018)

Druhý díl posilňuje všechny věci z dílu prvního: Odkazů je víc, stejně tak brutality, ale i nepokrytého mluvení o buznách. Ano - víme přesně, co se nám Stan Lee snaží naznačit. Přesně proto je 99% jeho hrdinů mužského pohlaví a mají vztahy, které nevydrží, žžže? A pak jim milej Stááánik navlékne těsné oblečččky a o tom co se děje pod stolem, se nemluví. Detpůla dělal naštěstí úplně jinej gej. Ale i tak. Furt jen MRVEL. Ovšem tentokrát za 4*

• 13.11.2018  16:58
    Deadpool (2016)

Tento film je věnován všem gayům s pocity méněcennosti. Též poskytuje úchvatný návod: Pokud vypadáte jako prdel, najděte si někoho, kdo je opačného pohlaví, ať vám všichni věří, že jste "normální", nechte se přešít na avokádo, který š..kalo s avokádem, sypte hlášky i když to nedává smysl a nepokrytě mluvte o tom, jak milujete kouření a anál kapitána Homokokota. To je tak nějak Detpůůůl. Ne tak odvázanej, jak tvrdí, ne tak ujetej, jak tvrdí. Pořád je to jenom Mrvel. A ten neumí snad nic odvázanýho.

• 11.11.2018  17:27

Sérii SW podle mě nepohřbil Disney, ale Lucas postavou Jar Jara. Co se tohodle filmu týká, není nijak moc věcí, které by se mu daly vyčíst: Slušně odsejpá, někam míří, z Hana Sola nedělá žádného vyleštěného hrdinu, ale spíš se ho snaží ukazovat v neutrální rovině. Androidka s feministickým komplexem, bojující za práva ostatních droidů, byla chvílemi přehnaná, zatímco u Landa jsem souhlasně přikývl, že - ano, že je to takovej zmetek, mě napadlo. Seznámení s Chewbaccou nebylo zas tak extra originální, ale byla to na druhou stranu sranda. Na plnou palbu tenhle film podle mě není, ale hodnocení, které ode mě dostane, si zasloužil s přehledem. 4*

• 10.11.2018  13:47

Grupáč na konci by byl parádní, kdyby tím tahle trapnost i skončila. Film se snaží působit odvázaně, ale přitom odvázanej není. To co bilo do očí nejvíc, byl přehršel sprostých slov, kdy působily často pod nátlakem. Něco jako: "Nemůžeme tam dát scénu, co by se nám líbila, tak si alespoň zanadáváme jako kreténi..." Což je druhej problém. Je víc než zřejmý, že tvůrci filmem nepředvedli, co chtěli a proto působí tak dementně: Brutality, střev a přeražených kostí na lidech mělo být víc. Místo dementních keců o hovně. Parodie na jiné filmy zase jasně ukazovala na zřejmý nedostatek představivosti. Proč by to jinak dělali, že? Edward Norton a Salma Hayek museli být zfetovaný, nebo nepochopili scénář. Jak by se tu jinak objevili. U ostatních to chápu: Zbytek pseudo-lidí podílejících se na tomhle "skvostu" pochází z kanálu, akorát oni nezmutovali tak úžasně jako Ninja želvy. Ne... Z těchdle homoklád se staly evidentní Minža Bazny. Což je odrůda kreténů točících jenom sračky. A vzhledem k "charakteru" týhle stupidní trapnosti je mi víc než jasný, že by všichni zúčastnění dementi s mým komentářem souhlasili, ať je sebevíc sprostý. Jenže to bych klesnul na jejich úroveň a to nechci. Takže to tady utnu a za asi tak 5 zábavných minut dávám ze soucitu k rodinám pozůstalých 1*.

• 21.10.2018  17:49

Prznitel kvality urážející slovo - urážka, ten stupidní, amerikánský znásilňovač pudlů - Stan Lee - si svoje (ALE UUUPLNĚ NEČEKANÉ, FAAAAAAAAKT!!!!!) cameo odbyl hned zezačátku, takže nezbývalo než doufat, že se tam ten jeho ksicht už NIKDY!!! neobjeví. A s čím že vylezla Mrvelovská opruzenina dnes? To co začalo jako nový nástup průšvihu, dostalo nečekaný obrat. SPOILERY!! Robert Downey Jr. AKA WAKA Ocelovej kriplpáka - je idiot jak na plátně, tak v reálu, což všichni víme. Chris Hemsworth je jako nejvyblitější a nejvíc KEN bůh hromu f..cking ever! Mark Ruffalo - klika že jeho Hulk nemá samostatný film a že nemá dost času, aby svoji postavu nějak extra prznil. Chris Evans - AKA WAKA Captaiiiiiiiiiiiin WJETNAMp..čo - se pro změnu nechal zarůst a všichni jsme mu věřili, že je jen obyčejný pařez a docela nevinná větev, dokud neotevřel tu svoji pračku na č..ráky - svoji hubu. Scarlett Johansson má vlasy na blond, už není tak tutty frutty cool a zaplať Ďábel jí nedali moc prostoru. Don Cheadle byl do počtu už když se Ocelovej magor snažil sejmout Kapitána řiťopicha. Benedict Cumberbatch je sakra fakt divnej doktor, takže svému jménu vždy dostojí. MRD-Well mu naštěstí vždy umí přičarovat to správně zlý zlo... Zlý, zlý, zlý a evrybaaady!! Tom Holland - AKA WAKA WAKA EEE EEE - Spajdrmen - je tu v podstatě jen do počtu a proto, aby říkal p..čoviny. Chadwick Boseman WAKA WAKA černej panter by ho měl vzít za ruku a spolu můžou jít třeba do p..dele. Zoe Saldana je zelená. Karen Gillan je modrá!!! Anthony Mackie - kretén který uměl Stanovo čokovoko dostat do pravé extáze a doslova slíznout všechnu smetanu tak, aby mu za to dali roli - se tu mihnul přesně na 0,00,00,00,05 sekundy a... byl pryč. ... ... ... ... ... ... A co že je na tomhle filmu tak převratného??? Žádného z idiotů z Marvel Univerza nemáte chuť zabít!! No to je zázrak. Ačkoliv, co si budeme - oni to stejně zprzní dalším dílem. A jak nemám ve zvyku něco čekat, tak od druhého dílu čekám jen to nejhorší. Páč pokud dosáhne téhle "úrovně", budeme moci považovat za zázrak, že přestárlý svraštěný prznitel pudlů, který dal Thanosově bradě tvar svého oblíbeného šourku, dokázal spáchat něco, v čem nemáme od druhé minuty chuť zabít všechny protagonisty včetně sebe a radši i celý týhle planety, pod heslem: "NESMÍ NAKLÁST VAJČKA!!!!!" Takže jo. 3*

• 6.10.2018  20:53
    Venom (2018)

No... To co nám zde napsal soudruh Falcon je tak možná zralé na ránu pěstí a odchod bez popcornu... "Nejdřív ti ukousnu obě ruce, pak obě nohy a nakonec ti ukousnu ten tvůj ksicht. Takže se budeš plácat na ulici jako nějakej kus hovna... Ale když už jseš tady..." V žánru chybí nápis - komedie. Protože jsme se u tohodle filmu natlemili až až. Tom Hardy se začíná stávat zárukou kvality, všichni jsme odešli z kina nadšení a na dvojku se těším dočista jako malá holka. 5*

• 30.9.2018  21:44

Animovaná krev byla jako pěst na oko. Oproti tomu továrna v závěru připomínala Quake 4 a já si řekl: "Vida. Tohle celkem ujde." To je tak asi vše, co bych k tomu chtěl říci. Plus: Klišé na rozdávání, jedna možná dvě povedené akční scény a lehký steampunkový nášleh jsou důvod, proč tomuto filmu nedám odpad, ovšem víc jak dvě si nezaslouží... 2*

• 23.9.2018  20:11
    Americká noc (1973)

Přišlo by mi pokrytecké nenapsat komentář k tomuto "dílu", jež zde má slušné hodnocení a jinde je přirovnáváno např. k filmu - Trhák, který mám velmi rád. Předem říkám, že jsem nic nečekal, Nejsem zvyklý očekávat zázraky a na cizí přirovnávání nevěřím. A to je asi dobře, jelikož jinak by moje hodnocení bylo daleko nižší: Film má několik povedených pasáží. Čím dál tím více opilou herečku, opakující tu samou chybu a možná ještě pár věcí. Ale jinak působí chaoticky, stereotipně se opakuje a jeho největším "tahákem" je názor, že u filmu š..ká kámen cihlu a o nic moc jiného tam ani nejde. Vše vyjadřuje bez emocí - ne, ty zde nejsou - až moc okatě nahodilým způsobem a celkově působí spíš jako špatně míněný vtip. Špatně míněný vtip, trvající skoro 2 hodiny. Změna snižuji z původních dvou na 1* ... ... ... edit: Tak jsem si prošel komentáře, znovu to celé promyslel a pak mi došlo, že vlk má trochu tmavší šedou srst, než jsem plánoval. Takže jako hlavní (a jediný) drzoun ze všech zúčastněných, kteří sem napsali komentář, snižuji na ODPAD. A důvod? Nebudu dávat vyšší hodnocení ničemu, co je z 5 minut super a ze 110 minut na hovno. TEČKA

• 24.8.2018  20:26

Největším problémem byl pro mě hlavní (lidský) protagonista Frank Langella. Ten chlap mi nebyl sympatickej a já mu tu roli prostě nevěřil. Snad jen párkrát. Celý příběh pak často působil strnulým dojmem a než že by se hýbal, se spíš sunul někam, kdo ví kam. Viděli jsme ixkrát omletý příběh jen trochu jinak podaný a nic nám to nedalo, jelikož jinde a jindy už byl někdo jiný dávno lepší. Ne... Z původních tří snižuji na 2*

• 24.8.2018  20:23

Asi nejsympatičtější vykrádačka Nekonečného příběhu. Bohužel se originálnímu námětu navzdory mnohem nižšímu věku nemůže prostě rovnat. Za (místy hodně nucenou) snahu 2*

• 24.8.2018  20:12
    Wonder Woman (2017)

Znáte ten pocit, když nejúžasnější bojovnice co kdy žila, nechápe, kolik je jedna a jedna? Neznáte? No v DC měli sakra jasnou představu... Svojí tupostí dohnali Mrvel. Ještě chvíli a předeženou ho. I když po sérii průšvihů (Captaiiiiiin a kouření Starka, Avengers, Ant man, Black panter) se budou muset Batmano a Supermanofilové ještě hooodně snažit... 1*

• 24.8.2018  20:09

Dobrá zpráva je, že tenhle šit je lepší než většina sr..ček od Mrvela. Blbou zprávou však zůstává, že je to asi ta nejlepší kompilace "hrdinů" od DC, které jsme se kdy dočkali a dočkáme. 3*

• 24.8.2018  16:05
    Transformers (2007)

Jednu hvězdu dávám za ohromnou technickou revoluci, která ve filmových efektech díky tomuto filmu opravdu nastala. Inovativní? Ano. Efekty dokonale. A to je tak vše, za co si tahle sračka zaslouží nějakou hvězdu. 1*

• 23.8.2018  21:55

Vida, vida, vida. Že by si ty stáda tupých ovcí na CSFD konečně všimly, že filmy od Mrvela jsou jen jedno velký nafouklý hovno trvající dvě hodiny? Matko Satanova, já snad ještě začnu věřit na zázraky. To nene. Kvalita už teda od Captaiiiiina Kujebáka jít níž nemůže. Ale to dno si lze evidentně skvěle udržet. A jo, zase se tam ukázal ten starej dement Stan Lee. Už je s těma svýma cameama fakt trapnej. Plus píše hrozný šity. Klidně by mohl umřít, jeho čas nadešel přesně teď. Stále víc a víc mě utvrzuje v tom, že je to jen prznitel sci-fi a komixové literatury. Tohle přece nemůže nikdo logicky uvažující vymyslet ani ze srandy. Na vtip je to moc prkenný a ne vážnost je to moc velká sračka. Omlouvám se za sprostá slova. Za Martina Freemana a pěkný černošky dávám 1*

• 23.8.2018  19:28
    Trhák (1980)

Dnes jsem ten film viděl po tolika letech a věděl jsem, že moje naivita z toho, jak je ten snímek úžasný půjde do háje, protože prostě nemám rád Zagorku. Sááákra, jak jsem se jen spletl. Nejen že jsem se u toho filmu bavil tak jako nikdy dříve, ale navíc je to jediný film, kde nemám chuť scény se Zagorovou přetáčet. Čím je film našlapaný: Známými herci a muzikanty, skvělým soundtrackem, úžasnými vtipy a pointami ze všech úhlů pohledu. Rád bych řekl, že by nezaškodila dvojka, ale když vezmu v potaz, jak pokusy o pokračování končí, tak ne.. Zprznili Sněženky a machry. Trhák ne ! Tento film je určen pro: milovníky Cimrmana, milovníky českých zpěváků, milovníky muzikálů a jistě i spousty dalších. 5*

• 22.8.2018  22:03
    Stav milosti (1990)

Nějak si pořád nemůžu zvyknout na to, že Sean Penn hraje jen v samých sračkách. To mu snad schválně někdo dává role idiotů? Nějakej Hollywoodskej Megabůh si řekl: "Dobrý, na charaktery bez charakterů a role kokotů je dobrej jenom on..." ?? Pokud je Depp zárukou minimálně průměrného filmu, pak je pro mě Penn jistá sázka na průšvih. A to jsem nečekal opravdu nic. Gary Oldman byl oproti tomu dokonalý a jeho pohnutky i charakter byly pochopitelné. Jako u jediné z postav. Za něho 2*. Ostatní ani nestojí za zmínku. Hudba? Ta stála teprve za hovno. Kdyby tam žádná nebyla, tak zlatě, svatě.

• 21.8.2018  22:14

Měl jsem možnost vidět tento film s velice nekvalitním dabingem, jež nechal z nějakého důvodu určité pasáže v původním znění. Nevím sice, co to mohlo znamenat, ale nejsem idiot, takže to nebude mít vliv na můj názor na film, ani na jeho hodnocení. Nyní tedy k filmu: Moc se mi líbil ten koncept ve stylu: Kopneme do filmu spousty známých tváří, ale hlavní roli zahraje někdo, kdo tolik znám není. Podle mě to fungovalo výborně. Někdo známější by možná více odpoutával od příběhu. Ale Loren Dean byl podle mě prostě výborná volba. Dustin Hoffman v roli cholerického zmetka taky neměl chybu. Znám pár gangsterů, jako je on. Nejlepší kamarádi, dokud všechno jde a pak najednou: "Na co čumíš, ty špíno..." Takže jsem jeho roli dokonale bral. Nicole Kidman hraje takovou tu dobovou slepičku. Opravdu klasickou blbku ze třicátých let, u které se o charakteru nedá mluvit, ovšem je vidět, že ze sebe Kidman dostala 100% (sakra, nezní to blbě? :-) ... Napětí mezi ní a hlavním hrdinou je taky velice jasné a pochopitelné. Bruce Willis v roli zabijáka. No, ona je to spíše rolička, ale je v ní taky sakra dobrej, stejně jako borec Steve Buscemi. Je vidět, že ohledně filmu měl někdo z tvůrců sakra dobrou a konkrétní představu. V čem film trochu pokulhává je postava Dutche Schultzse (Dustin Hoffman), jelikož soudní proces který byl ve filmu klíčový, nebyl nijak vysvětlen. Tomu magorovi teklo do bot i krkem a on klidně rozstřílí dementa na podlaze? Systematik on rozhodně nebyl a neumím si představit reálnou situaci za které by po celý film vydržel na svobodě, nebo jak to popsat. To ale vada na kráse zase tak hrozná není. Film nemá žádný šílený zvrat, žádné extra gradování, ani něco jako brutální finále. Díky tomu působí nenuceně a reálněji než některé filmy podle skutečnosti. Dávám plnohodnotné a zasloužené 4*.

• 20.8.2018  20:39
    Casino (1995)

Celou dobu na mě tenhle film působil jako hooodně nevydařená napodobenina Mafiánů. A ona tím stylem vyprávění taky byla. Joe Pesci hrál dokonce zase úplného kreténa. Gratuluji. Už v Mafiánech jsem mu přál smrt. A vidět jeho charaktery umírat nemá chybu. :-) Za to dávám první hvězdu. Tu druhou za pár kladných míst, která si teď nějak nevybavuji, ale vím, že tam byla. On je ten film totiž většinu času hroznej. Navíc na začátku padl blábol o skutečné události. Ne, tady tomu nevěřím ani odhadem. SPOILERY: Sledovat sázkařského boha, jak si do domu natáhne krávu, která s ním vydrbává téměř celý film (to je 2,5 hodiny)... To je to, za co dáváte plnou palbu? Jako vážně? Vždyť to byla sračka. Právě Mafiánům to nesahalo ani po kotníky. Možná se nějak odehrálo jisté: "Ray Liotta do toho nejde, tak sežeňte ZBYTEK." Nějak jsem nepochopil, co mělo být tak precizní, ale za to jsem našel jednu chybu, která zde ještě není uvedená. Pokud čtete tento komentář, nebudu již prodlužovat svoje ani vaše trápení. Zkrátka 2*

• 16.8.2018  22:06

Sin city je film, ve kterém se jednalo velice megalomansky ve všem kromě lidskosti. Drsňák? Dodáme i tři. Drsňačky? Dodáme i sto. Krutej negr? Ne, to ne, ten vám musí stačit jeden. :-D Ssst. Rasismus. Ale to je jedno. Pak tu totiž máme ještě tu druhou stránku. Tu lidskou, kterou nezastupuje nikdo jiný než detektiv ztvárněný Brucem Willisem. Ten u mě hrál prim a jak vím, neměli to tak všichni. To je jedna z nesporných výhod Sin City: Není jen jeden hrdina a nejde jen o muže. Miha (asiatka) byla taky hodně hustá. Mickey Rourke je lidská verze Hulka, Clive Owen chladnokrevného zabijáka a Elijah Wood tu má úchylnější roli než v sérii Pán prstenů. :-D Každopádně u mě vyhrál již zmíněný detektiv, který se po úvodu ztrácí a následuje sakra dobrej comeback. Pamatuju si, jak jsem byl odvařenej, že je zpět, když jsem to viděl poprvé. SPOILERY: A že vlastně zemřel kvůli vlastní lidské chybě, která by se na jeho místě mohla stát komukoliv. Už jen za něj je na co se dívat. Ten bordel okolo je přehnaný, ale to už k režiséru Rodriguezovi patří, tím spíš že zase páchal zlo s Tarantinem. :-D To vždycky končí nebezpečně a na hranici únosnosti. Ale tenhle film dovedu vidět, kdykoliv chci a má vynikající dějovou linii. Za mě jednoznačně 5*.

• 14.8.2018  20:28
    Mafián (TV film) (1996)

Nečekal jsem nic. Ono je lepší nic nečekat. Hlavně když jako já máte rádi jednou za čas filmy s mafiánskou tématikou a víte, že jsou některé výborné a jiné špatné. Nehledě na ty zdlouhavé, ale to je jedno. Gotti evidentně neměl snadný život a musel si projít nemalými úskalími. Ano, který velký mafián ne? Ale příběh? Necelé dvě hodiny na mě působily, jako by film běhal od myšlenky k myšlence, v zoufalé snaze, aby něco nevynechal, takže nic pořádně nedokončil ani nevysvětlil. Jednoduše - něco co ukáže film jako malé, řeší protagonisté jako velké a něco o čem film z jedné strany ani nenaznačí, probírá mafie jako podstatné. Všichni kecají o poslušnosti, ale to Gotti odstartoval vlnu "špinavého" chování. Blbec jeden pitomej, fakt že jo. Posledních dvacet minut už jsem čekal na titulky a říkal si: "Tebe vidím naposledy." .. .. 2* Jedna za Armanda Assanteho a druhá za snahu. To je hodně solidární, ne?

• 13.8.2018  20:04

Tak tenhle film je odvaz a jen čekám, co šíleného bude následovat. Jsem ve 37. minutě, kdy se jeden nejmenovaný robot při vybité baterii chová jako ožralej a tlemím se jak jak už dlouho ne. (Dočista jako malá holka.). :-D :-D :-D :-D "Skočili sme z oknaaa!!!" :-D "Můj mozek nenávidí moje oči za to, že to vidí..." Opravdu jsem sem chtěl dávat všechny dobré hlášky, ale to bych odrecitoval zatím tak 95% filmu. :-D Čím dále se příběh dostává, tím víc graduje humorem a parodie na Iron mana si prostě nelze nevšimnout. :-D Pak došlo na mírný doják a mně přejel mráz po zádech. Ale opravdu silný... "Šest kámošů deeee s Fredem! Šeeefuje jim Freed! Andílci Fredovi! Andílci Fredovi! Díky amuletu co našli na půdě! Slunce sílu nadobro jím ovládli! Andílci! Zelenej amulet! Freeedovi! Asi smaragdovej! A!" "Frede! Že tě majznu laserem po hubě?!" Do prdele!! Já jsem mrtvej! Na čem ty hovada jeli, sice nwm, ale asi jsem to už měl někdy taky. :-D :-D :-D :-D A pak jsem přestal psát, jelikož finále poslalo všechny Marvelovský hnusy (vše krom Strážců galaxie) šest stop pod zem. Takže: MARVELE, UŽ NIC NETOČ... Tohle nepřekonáš. Dávám 5* a zítra to chci vidět znovuuu! :-D

• 8.8.2018  22:17

Ten začátek je dokonalý: Myslíte si, že se jedná o pravěk a ona je to hodně daleká post apokalyptická budoucnost. No není to paráda hned z kraje? Pak ty role: Člověk jim jejich charaktery věří, příběh jde svižným krokem a než se nadějete... No to nene!! :-D Travolta jako mimozemšťan. Nášleh. A ono to má hlavu, ono to má patu. Je to spíš takové komorní (což jsem zjistil, že bylo nízkým rozpočtem), takže jsem se s tím lépe zžil, jelikož tam hned od začátku neběhala miliarda dinosaurů. Paráda! Mimozemšťané (včetně Travolty) vypadají jako hodně ujetá parodie na Vulkánce, Vetřelce a Predatora. Což nevadí, jelikož žádný z uvedených filmů není žádným zázrakem, takže důležitá je myšlenka. A ta vlastně neměla chybu. Ano, pár triků nebylo nejlepších, to se s nízkým rozpočtem stane. Ale jinak to má tak jeden flíček na kráse (jak se ty lidský zvířata naučily tak rychle lítat??) Pak přijdu sem a zjistím, že je to jeden z nejhorších filmů na CSFD. Ale co? Mě to neodradí, protože ten film budu chtít zítra pustit své kamarádce a dokonce vím, že se jí bude líbit. Takže za mě 4*.

• 8.8.2018  21:57
    Bez soucitu (2010)

Jak jsem tak koukal na spodní komentáře, přicházím v době, kdy si ještě pár nanicovatých dětí honí ego nad shazováním Travolty. A on blbě sem, a to mě podělej tam... Pardon že to není Pomáda. Pardon že to není další (často přeceněné) Pulp Fiction. Jo, pardon, že se jedná o něco, v čem se pro změnu dokonale vyřádil pouze on. Asi to špatně nesete. Libo-li vyměnit dudlík nebo zasypat? Podobný kydy může mít totiž jenom opruzená prdel... Zajděte s tím někam i pokud se řadíte (ovéééčky) k těm, kteří potřebovali shazovat jeho novou image. Óóóóó, on je tak... tak... tak... tak anticooool!! Jou!! Tak ale dost kydů o dementech a mrkněme se na klady: Travolta je holohlavej a má knír s bradkou, díky čemuž vypadá jako vazba a budí respekt. (trošku jako basák z Pro-Pain). Nejlepší akční scéna je prakticky na úrovní filmu - Max Payne, což mi nepřijde špatný. Dobrý gagy, příběh odsejpá, nechybí dramatičnost, ani dost černýho humoru. Takže až na pár nevychytaných scén se jedná o slušnou jízdu, Z Paříže s láskou. 4*

• 7.8.2018  22:41

Jeremy Renner si odběhl od (nikoliv druho, ale) stořadých průšvihů od mrvela, k něčemu co se tak neokouká, má to svižnou akci, úderné dialogy a jednorázově dokonalý námět. Do toho hi-tech hudba a kostýmy? Ty jsou jako varietní kombinace Matrixu, Underwordu a třeba Star Wars. Gemma Arterton ukáže latexovou prdel, Pihla Viitala (nádherná finská kočka) se pochlubí i bez latexu a Peter Stormare dá zase jednou osobité obživnutí jednomu z hlavních blbounů. Obsazení je paráda. Zhruba jednou za dva roky to opravdu rád vidím, ano. Jen mě nějak mrzí, že tvůrci dost zběsile přeskočili mezeru mezi dětstvím a dospělostí hlavních protagonistů. To je totiž něco, z čeho se dalo podle mého názoru vytáhnout víc. Navíc těžce pochybuji v pokračování, takže se zase prequelu dočkáme teprve, až ho napíšu já. :-D :-D Ve 3D (pokud se to tam promítalo, jako že tipuju že jo) mohl být zážitek o něco lepší, to nepochybuji. Ale spálit (téměř doslova) nejlepší možnosti příběhu hned v titulcích.. to značí fakt, že se jednalo o jednu z nejpovedenějších.. ale i tak jednorázovek. No co? Podle mě chvalitebné 4*

• 7.8.2018  16:09

"Ty jseš tu za tichýho, takže drž hubu." "Napsal jsem píseň o chobotnici." "Běž s ní do prdele, buď rád, že tě pustíme k bicím." A nebo taky: "Zemřel nesprávnej..." A legendární - "A nezapomeň, Dewey. Nikdy to nedokážeš." Asi jsem na tenhle film nebyl dost zralý, když jsem ho viděl poprvé, protože poprvé mě zklamal. John C. Reilly mi není sympatický a nikdy jsem jeho prasečí obličej nemusel. Ale tady se to hodí, jelikož je mi jedno, jestli trpí nebo ne. :-D Možná že v posledních dvaceti minutách lze hovořit o nějaké té ztrátě tempa, ale to jsem taky uvítal. Tenhle film je přehnaně přehnaný. Prostě Jako bejk. 4*

• 6.8.2018  22:31

Si tak čtu oficiální text dealera: Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Okamžitě má hlava odpověděla - Já. Nikdy bych to nechtěl. Tak jsem si ten film pustil: "Pišišvorovi kamarádi a společnost Mrtvolně trapných nerdů, poslouchajících ten dementní jazz, uvádějí film - Věčně blbá. V hlavních rolích neznámí herci a Harrison Ford. Kamera - neznámý kameraman. Hudba - neznámý skladatel. Scénář - made in kanalizace. Režie - hahá, ani jeho neznám. :-D :-D :-D Ne, já nemám nic proti neznámým hercům. Ale neznámí všichni (kromě Forda) v kýčovitém klišé, to už budí takové to podezření ve stylu - "No.. a pokud to zprzníme, tak nikdo si nebude pamatovat, komu má nadávat..." Problémy tohoto filmu začínají s jeho začátkem. Nebudu tedy vařit z vody a uvedu důvody pro svoji krutopřísnou kritiku. SPOILERY: Výprava není podle mého gusta. Ten začátek působí kýčovitě, nuceně a uměle. Hlavní postavě její úlohu nevěřím. Je to chováním i dialogy. V duchu srovnávám s Highlanderem, který nejdřív krásně ukázal světlé a pak i stinné stránky nesmrtelnosti. Vystavěl je na fantaskním - něco se stalo, nikdo neví co. Tenhle film se s tím nepáral: Na dementa vyplivl první cosi, co ještě neznáme a tak to prý funguje. No... nee, nefunguje. "Kolik jsme toho měli?" "Osm lajn." "Dáme jí jméno Edelajn!" ... ... "Tvoje máma musela být fakt třída." "Ano, to byla." (I´m super and i nou it.) Urazit její ego není taky zase tak těžké... Ne, ono už to vlastně od začátku působí jako parodie, jelikož milou slečnu probudil k životu blesk stejně jako Číslo pět a Cassharna. Takže originální zde není nic, kromě klišé... Jenže kabrňák Ford to tak nenechá, soudruzi! S praxí z Uprchlíka začne pátrat a toužit po odplatě té blonďaté blbce. Oukej, tak ne, ale jsem blízko, ne? :-D :-D Je ale dokonalý, že podle několika smažek se z člověka po tolika letech stane sebestřednej paskvill. "Ne, tohle ne, prosím, bože, ať to není pravda." "Bohužel je to pravda, Marty, všechno, je mi líto..." Jsem se zase jednou nechal bláznivě unést zdejším hodnocením a naivně čekal, že to bude dobrý. Moje vina. A víte co? Náladu mi napraví jeden z oficiálně nejhorších filmů dle CSFD - Sága roku 3000. Tady dávám ze soucitu k pozůstalým (neptejte se!!!) 1*

• 5.8.2018  19:10

Kombinace žánrů - Drama / Romantický / Sci-Fi - je vždy a bez rozdílu sázkou do loterie, jelikož to většina lidí prostě nepřijme. Scientologové nadávají na romantiku, romantici na sci-fi a dramatici někdy i na obojí, takže vytvoření podobného příběhu vyžaduje buď dokonalou představivost, nebo nedostatek sečtělosti. V tomto případě přijde na řadu další zkouška ohněm a tou je nechvalně známé - zfilmování knižní předlohy. Jak vědí všichni fanoušci Vernea, Rowlingové, Dumase a spousty dalších, tak film dopadá - ne zase tak špatně - jako spíš - úplně na pytel. Máme pocit, že o prioritách důležitosti mnohem spíše rozhodovaly zfetované opice, než nějaký opravdu kvalitní režisér. Sázení na "áčková" jména režisérů je potom jenom další krok do prdčic, jelikož právě jejich neskutečné ego a falešná sebejistota mají za následek vznik dalšího zapomenutelného braku, bez ohledu na rozpočet. (Viz Hobbit) Tady se však vsadilo na poměrně neznámého Roberta Schwentkeho, což vypadá jako - ne dobrý - ale dokonalý tah, jelikož se režisér této výzvy ujal plnohodnotně a vytáhl ze sebe přinejmenším 200%. Kombinace žánrů do sebe zapadla ideálně, žádný tlak na diváka, perfektní postavy i dialogy, o hudbě nemluvě. Zkrátka plnohodnotný multižánr, pravděpodobně nejlepší svého druhu (Promiň - Time after time). 5*

• 22.7.2018  23:00
    Oko (2002)

Děs je něco, o čem bychom se mohli dohadovat. Je to subjektivní věc, protože každého nevyděsí to samé. Za to se ale nemá cenu dohadovat o tom, co je horor a co ne. Horor není o lekání ani o krvi. Tak a máte to: Žádný z Pátků 13 není horor, protože nedovede vybudovat atmosféru strachu. To je žánr horor - budování atmosféry strachu. Nikdo nemusí umřít, není třeba krev, nemusí se stát nic. Oko vás nezalije hektolitry krve a i když párkrát vyleká, primárně buduje atmosféru strachu. To platí beze zbytku pro všechny, které film osloví a osloví je dané téma. Ale moment: Existuje ona už v dnešní době transplantace očí? Já vám vlastně ani nevím. Pokud ne, přidejte žánr sci-fi. Co ale vím je, že duchy nelze vidět očima, když to nedovede mozek. Jak byste mi jinak vysvětlili, že duchy dovedou vidět i nevidomí?? Evidentně to není o očích. Možná proto má film v popisu i žánr fantasy. Já mu za to odeberu jednu hvězdu a udělím plnohodnotné 4*

• 20.7.2018  19:15

"Pauvr renžrs..." Wa?? Hned na začátku výslovnost na pěst? Jo a doufám, že ukážete nějakou dokonalou pointu toho, proč nějakej retardovanej prasopes přidělal k lavičce bejka... Ne, teď jsem to dokoukal a vlastně nevím, kde ty chyby začínají a kde končí. Rudý strážce má opravdu účes na Adolfka "Jenom takovou pa pa patičku..." A hele... Proč sakra není NEGR černej strážce? A číňan žlutej? Jo a hlavní strážce ať je růžovej. Pak budeme i homofobní!! Ale to je jedno. Nechci, aby byl můj koment jedním ze stáda. Takže ke kladům: Někdo to natočil. Je otázkou, jak moc to myslel vážně. Každopádně efekty ani technologie zpracování včetně nových obleků neukázaly nic, co už by nebylo jinde podobně nebo lépe. Tudíž, je mi líto, ale forma bez obsahu: "Musíme se dát dohromady..." Chcete seznam filmů se stejnou myšlenkou, použitou líp? To nejde, protože, ačkoliv jsem se snažil najít alespoň jeden klad, nějak se mi to nepovedlo. Ten rejža (pokud má alespoň tři aktivní mozkové buňky) musel vědět, že po tomhle na něho přistane kritika století. Za hodně troufalý pokus a - vyloženě pár gegů - dávám velkorysé 2*.

<< předchozí 1 2 3 4 5