Nathaniell

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.9.2018  20:11
    Americká noc (1973)

Přišlo by mi pokrytecké nenapsat komentář k tomuto "dílu", jež zde má slušné hodnocení a jinde je přirovnáváno např. k filmu - Trhák, který mám velmi rád. Předem říkám, že jsem nic nečekal, Nejsem zvyklý očekávat zázraky a na cizí přirovnávání nevěřím. A to je asi dobře, jelikož jinak by moje hodnocení bylo daleko nižší: Film má několik povedených pasáží. Čím dál tím více opilou herečku, opakující tu samou chybu a možná ještě pár věcí. Ale jinak působí chaoticky, stereotipně se opakuje a jeho největším "tahákem" je názor, že u filmu š..ká kámen cihlu a o nic moc jiného tam ani nejde. Vše vyjadřuje bez emocí - ne, ty zde nejsou - až moc okatě nahodilým způsobem a celkově působí spíš jako špatně míněný vtip. Špatně míněný vtip, trvající skoro 2 hodiny. Změna snižuji z původních dvou na 1* ... ... ... edit: Tak jsem si prošel komentáře, znovu to celé promyslel a pak mi došlo, že vlk má trochu tmavší šedou srst, než jsem plánoval. Takže jako hlavní (a jediný) drzoun ze všech zúčastněných, kteří sem napsali komentář, snižuji na ODPAD. A důvod? Nebudu dávat vyšší hodnocení ničemu, co je z 5 minut super a ze 110 minut na hovno. TEČKA

• 24.8.2018  20:26

Největším problémem byl pro mě hlavní (lidský) protagonista Frank Langella. Ten chlap mi nebyl sympatickej a já mu tu roli prostě nevěřil. Snad jen párkrát. Celý příběh pak často působil strnulým dojmem a než že by se hýbal, se spíš sunul někam, kdo ví kam. Viděli jsme ixkrát omletý příběh jen trochu jinak podaný a nic nám to nedalo, jelikož jinde a jindy už byl někdo jiný dávno lepší. Ne... Z původních tří snižuji na 2*

• 24.8.2018  20:23

Asi nejsympatičtější vykrádačka Nekonečného příběhu. Bohužel se originálnímu námětu navzdory mnohem nižšímu věku nemůže prostě rovnat. Za (místy hodně nucenou) snahu 2*

• 24.8.2018  20:12
    Wonder Woman (2017)

Znáte ten pocit, když nejúžasnější bojovnice co kdy žila, nechápe, kolik je jedna a jedna? Neznáte? No v DC měli sakra jasnou představu... Svojí tupostí dohnali Mrvel. Ještě chvíli a předeženou ho. I když po sérii průšvihů (Captaiiiiiin a kouření Starka, Avengers, Ant man, Black panter) se budou muset Batmano a Supermanofilové ještě hooodně snažit... 1*

• 24.8.2018  20:09

Dobrá zpráva je, že tenhle šit je lepší než většina sr..ček od Mrvela. Blbou zprávou však zůstává, že je to asi ta nejlepší kompilace "hrdinů" od DC, které jsme se kdy dočkali a dočkáme. 3*

• 24.8.2018  16:05
    Transformers (2007)

Jednu hvězdu dávám za ohromnou technickou revoluci, která ve filmových efektech díky tomuto filmu opravdu nastala. Inovativní? Ano. Efekty dokonale. A to je tak vše, za co si tahle sračka zaslouží nějakou hvězdu. 1*

• 23.8.2018  21:55

Vida, vida, vida. Že by si ty stáda tupých ovcí na CSFD konečně všimly, že filmy od Mrvela jsou jen jedno velký nafouklý hovno trvající dvě hodiny? Matko Satanova, já snad ještě začnu věřit na zázraky. To nene. Kvalita už teda od Captaiiiiina Kujebáka jít níž nemůže. Ale to dno si lze evidentně skvěle udržet. A jo, zase se tam ukázal ten starej dement Stan Lee. Už je s těma svýma cameama fakt trapnej. Plus píše hrozný šity. Klidně by mohl umřít, jeho čas nadešel přesně teď. Stále víc a víc mě utvrzuje v tom, že je to jen prznitel sci-fi a komixové literatury. Tohle přece nemůže nikdo logicky uvažující vymyslet ani ze srandy. Na vtip je to moc prkenný a ne vážnost je to moc velká sračka. Omlouvám se za sprostá slova. Za Martina Freemana a pěkný černošky dávám 1*

• 23.8.2018  19:28
    Trhák (1980)

Dnes jsem ten film viděl po tolika letech a věděl jsem, že moje naivita z toho, jak je ten snímek úžasný půjde do háje, protože prostě nemám rád Zagorku. Sááákra, jak jsem se jen spletl. Nejen že jsem se u toho filmu bavil tak jako nikdy dříve, ale navíc je to jediný film, kde nemám chuť scény se Zagorovou přetáčet. Čím je film našlapaný: Známými herci a muzikanty, skvělým soundtrackem, úžasnými vtipy a pointami ze všech úhlů pohledu. Rád bych řekl, že by nezaškodila dvojka, ale když vezmu v potaz, jak pokusy o pokračování končí, tak ne.. Zprznili Sněženky a machry. Trhák ne ! Tento film je určen pro: milovníky Cimrmana, milovníky českých zpěváků, milovníky muzikálů a jistě i spousty dalších. 5*

• 22.8.2018  22:03
    Stav milosti (1990)

Nějak si pořád nemůžu zvyknout na to, že Sean Penn hraje jen v samých sračkách. To mu snad schválně někdo dává role idiotů? Nějakej Hollywoodskej Megabůh si řekl: "Dobrý, na charaktery bez charakterů a role kokotů je dobrej jenom on..." ?? Pokud je Depp zárukou minimálně průměrného filmu, pak je pro mě Penn jistá sázka na průšvih. A to jsem nečekal opravdu nic. Gary Oldman byl oproti tomu dokonalý a jeho pohnutky i charakter byly pochopitelné. Jako u jediné z postav. Za něho 2*. Ostatní ani nestojí za zmínku. Hudba? Ta stála teprve za hovno. Kdyby tam žádná nebyla, tak zlatě, svatě.

• 21.8.2018  22:14

Měl jsem možnost vidět tento film s velice nekvalitním dabingem, jež nechal z nějakého důvodu určité pasáže v původním znění. Nevím sice, co to mohlo znamenat, ale nejsem idiot, takže to nebude mít vliv na můj názor na film, ani na jeho hodnocení. Nyní tedy k filmu: Moc se mi líbil ten koncept ve stylu: Kopneme do filmu spousty známých tváří, ale hlavní roli zahraje někdo, kdo tolik znám není. Podle mě to fungovalo výborně. Někdo známější by možná více odpoutával od příběhu. Ale Loren Dean byl podle mě prostě výborná volba. Dustin Hoffman v roli cholerického zmetka taky neměl chybu. Znám pár gangsterů, jako je on. Nejlepší kamarádi, dokud všechno jde a pak najednou: "Na co čumíš, ty špíno..." Takže jsem jeho roli dokonale bral. Nicole Kidman hraje takovou tu dobovou slepičku. Opravdu klasickou blbku ze třicátých let, u které se o charakteru nedá mluvit, ovšem je vidět, že ze sebe Kidman dostala 100% (sakra, nezní to blbě? :-) ... Napětí mezi ní a hlavním hrdinou je taky velice jasné a pochopitelné. Bruce Willis v roli zabijáka. No, ona je to spíše rolička, ale je v ní taky sakra dobrej, stejně jako borec Steve Buscemi. Je vidět, že ohledně filmu měl někdo z tvůrců sakra dobrou a konkrétní představu. V čem film trochu pokulhává je postava Dutche Schultzse (Dustin Hoffman), jelikož soudní proces který byl ve filmu klíčový, nebyl nijak vysvětlen. Tomu magorovi teklo do bot i krkem a on klidně rozstřílí dementa na podlaze? Systematik on rozhodně nebyl a neumím si představit reálnou situaci za které by po celý film vydržel na svobodě, nebo jak to popsat. To ale vada na kráse zase tak hrozná není. Film nemá žádný šílený zvrat, žádné extra gradování, ani něco jako brutální finále. Díky tomu působí nenuceně a reálněji než některé filmy podle skutečnosti. Dávám plnohodnotné a zasloužené 4*.

• 20.8.2018  20:39
    Casino (1995)

Celou dobu na mě tenhle film působil jako hooodně nevydařená napodobenina Mafiánů. A ona tím stylem vyprávění taky byla. Joe Pesci hrál dokonce zase úplného kreténa. Gratuluji. Už v Mafiánech jsem mu přál smrt. A vidět jeho charaktery umírat nemá chybu. :-) Za to dávám první hvězdu. Tu druhou za pár kladných míst, která si teď nějak nevybavuji, ale vím, že tam byla. On je ten film totiž většinu času hroznej. Navíc na začátku padl blábol o skutečné události. Ne, tady tomu nevěřím ani odhadem. SPOILERY: Sledovat sázkařského boha, jak si do domu natáhne krávu, která s ním vydrbává téměř celý film (to je 2,5 hodiny)... To je to, za co dáváte plnou palbu? Jako vážně? Vždyť to byla sračka. Právě Mafiánům to nesahalo ani po kotníky. Možná se nějak odehrálo jisté: "Ray Liotta do toho nejde, tak sežeňte ZBYTEK." Nějak jsem nepochopil, co mělo být tak precizní, ale za to jsem našel jednu chybu, která zde ještě není uvedená. Pokud čtete tento komentář, nebudu již prodlužovat svoje ani vaše trápení. Zkrátka 2*

• 16.8.2018  22:06

Sin city je film, ve kterém se jednalo velice megalomansky ve všem kromě lidskosti. Drsňák? Dodáme i tři. Drsňačky? Dodáme i sto. Krutej negr? Ne, to ne, ten vám musí stačit jeden. :-D Ssst. Rasismus. Ale to je jedno. Pak tu totiž máme ještě tu druhou stránku. Tu lidskou, kterou nezastupuje nikdo jiný než detektiv ztvárněný Brucem Willisem. Ten u mě hrál prim a jak vím, neměli to tak všichni. To je jedna z nesporných výhod Sin City: Není jen jeden hrdina a nejde jen o muže. Miha (asiatka) byla taky hodně hustá. Mickey Rourke je lidská verze Hulka, Clive Owen chladnokrevného zabijáka a Elijah Wood tu má úchylnější roli než v sérii Pán prstenů. :-D Každopádně u mě vyhrál již zmíněný detektiv, který se po úvodu ztrácí a následuje sakra dobrej comeback. Pamatuju si, jak jsem byl odvařenej, že je zpět, když jsem to viděl poprvé. SPOILERY: A že vlastně zemřel kvůli vlastní lidské chybě, která by se na jeho místě mohla stát komukoliv. Už jen za něj je na co se dívat. Ten bordel okolo je přehnaný, ale to už k režiséru Rodriguezovi patří, tím spíš že zase páchal zlo s Tarantinem. :-D To vždycky končí nebezpečně a na hranici únosnosti. Ale tenhle film dovedu vidět, kdykoliv chci a má vynikající dějovou linii. Za mě jednoznačně 5*.

• 14.8.2018  20:28
    Mafián (TV film) (1996)

Nečekal jsem nic. Ono je lepší nic nečekat. Hlavně když jako já máte rádi jednou za čas filmy s mafiánskou tématikou a víte, že jsou některé výborné a jiné špatné. Nehledě na ty zdlouhavé, ale to je jedno. Gotti evidentně neměl snadný život a musel si projít nemalými úskalími. Ano, který velký mafián ne? Ale příběh? Necelé dvě hodiny na mě působily, jako by film běhal od myšlenky k myšlence, v zoufalé snaze, aby něco nevynechal, takže nic pořádně nedokončil ani nevysvětlil. Jednoduše - něco co ukáže film jako malé, řeší protagonisté jako velké a něco o čem film z jedné strany ani nenaznačí, probírá mafie jako podstatné. Všichni kecají o poslušnosti, ale to Gotti odstartoval vlnu "špinavého" chování. Blbec jeden pitomej, fakt že jo. Posledních dvacet minut už jsem čekal na titulky a říkal si: "Tebe vidím naposledy." .. .. 2* Jedna za Armanda Assanteho a druhá za snahu. To je hodně solidární, ne?

• 13.8.2018  20:04

Tak tenhle film je odvaz a jen čekám, co šíleného bude následovat. Jsem ve 37. minutě, kdy se jeden nejmenovaný robot při vybité baterii chová jako ožralej a tlemím se jak jak už dlouho ne. (Dočista jako malá holka.). :-D :-D :-D :-D "Skočili sme z oknaaa!!!" :-D "Můj mozek nenávidí moje oči za to, že to vidí..." Opravdu jsem sem chtěl dávat všechny dobré hlášky, ale to bych odrecitoval zatím tak 95% filmu. :-D Čím dále se příběh dostává, tím víc graduje humorem a parodie na Iron mana si prostě nelze nevšimnout. :-D Pak došlo na mírný doják a mně přejel mráz po zádech. Ale opravdu silný... "Šest kámošů deeee s Fredem! Šeeefuje jim Freed! Andílci Fredovi! Andílci Fredovi! Díky amuletu co našli na půdě! Slunce sílu nadobro jím ovládli! Andílci! Zelenej amulet! Freeedovi! Asi smaragdovej! A!" "Frede! Že tě majznu laserem po hubě?!" Do prdele!! Já jsem mrtvej! Na čem ty hovada jeli, sice nwm, ale asi jsem to už měl někdy taky. :-D :-D :-D :-D A pak jsem přestal psát, jelikož finále poslalo všechny Marvelovský hnusy (vše krom Strážců galaxie) šest stop pod zem. Takže: MARVELE, UŽ NIC NETOČ... Tohle nepřekonáš. Dávám 5* a zítra to chci vidět znovuuu! :-D

• 8.8.2018  22:17

Ten začátek je dokonalý: Myslíte si, že se jedná o pravěk a ona je to hodně daleká post apokalyptická budoucnost. No není to paráda hned z kraje? Pak ty role: Člověk jim jejich charaktery věří, příběh jde svižným krokem a než se nadějete... No to nene!! :-D Travolta jako mimozemšťan. Nášleh. A ono to má hlavu, ono to má patu. Je to spíš takové komorní (což jsem zjistil, že bylo nízkým rozpočtem), takže jsem se s tím lépe zžil, jelikož tam hned od začátku neběhala miliarda dinosaurů. Paráda! Mimozemšťané (včetně Travolty) vypadají jako hodně ujetá parodie na Vulkánce, Vetřelce a Predatora. Což nevadí, jelikož žádný z uvedených filmů není žádným zázrakem, takže důležitá je myšlenka. A ta vlastně neměla chybu. Ano, pár triků nebylo nejlepších, to se s nízkým rozpočtem stane. Ale jinak to má tak jeden flíček na kráse (jak se ty lidský zvířata naučily tak rychle lítat??) Pak přijdu sem a zjistím, že je to jeden z nejhorších filmů na CSFD. Ale co? Mě to neodradí, protože ten film budu chtít zítra pustit své kamarádce a dokonce vím, že se jí bude líbit. Takže za mě 4*.

• 8.8.2018  21:57
    Bez soucitu (2010)

Jak jsem tak koukal na spodní komentáře, přicházím v době, kdy si ještě pár nanicovatých dětí honí ego nad shazováním Travolty. A on blbě sem, a to mě podělej tam... Pardon že to není Pomáda. Pardon že to není další (často přeceněné) Pulp Fiction. Jo, pardon, že se jedná o něco, v čem se pro změnu dokonale vyřádil pouze on. Asi to špatně nesete. Libo-li vyměnit dudlík nebo zasypat? Podobný kydy může mít totiž jenom opruzená prdel... Zajděte s tím někam i pokud se řadíte (ovéééčky) k těm, kteří potřebovali shazovat jeho novou image. Óóóóó, on je tak... tak... tak... tak anticooool!! Jou!! Tak ale dost kydů o dementech a mrkněme se na klady: Travolta je holohlavej a má knír s bradkou, díky čemuž vypadá jako vazba a budí respekt. (trošku jako basák z Pro-Pain). Nejlepší akční scéna je prakticky na úrovní filmu - Max Payne, což mi nepřijde špatný. Dobrý gagy, příběh odsejpá, nechybí dramatičnost, ani dost černýho humoru. Takže až na pár nevychytaných scén se jedná o slušnou jízdu, Z Paříže s láskou. 4*

• 7.8.2018  22:41

Jeremy Renner si odběhl od (nikoliv druho, ale) stořadých průšvihů od mrvela, k něčemu co se tak neokouká, má to svižnou akci, úderné dialogy a jednorázově dokonalý námět. Do toho hi-tech hudba a kostýmy? Ty jsou jako varietní kombinace Matrixu, Underwordu a třeba Star Wars. Gemma Arterton ukáže latexovou prdel, Pihla Viitala (nádherná finská kočka) se pochlubí i bez latexu a Peter Stormare dá zase jednou osobité obživnutí jednomu z hlavních blbounů. Obsazení je paráda. Zhruba jednou za dva roky to opravdu rád vidím, ano. Jen mě nějak mrzí, že tvůrci dost zběsile přeskočili mezeru mezi dětstvím a dospělostí hlavních protagonistů. To je totiž něco, z čeho se dalo podle mého názoru vytáhnout víc. Navíc těžce pochybuji v pokračování, takže se zase prequelu dočkáme teprve, až ho napíšu já. :-D :-D Ve 3D (pokud se to tam promítalo, jako že tipuju že jo) mohl být zážitek o něco lepší, to nepochybuji. Ale spálit (téměř doslova) nejlepší možnosti příběhu hned v titulcích.. to značí fakt, že se jednalo o jednu z nejpovedenějších.. ale i tak jednorázovek. No co? Podle mě chvalitebné 4*

• 7.8.2018  16:09

"Ty jseš tu za tichýho, takže drž hubu." "Napsal jsem píseň o chobotnici." "Běž s ní do prdele, buď rád, že tě pustíme k bicím." A nebo taky: "Zemřel nesprávnej..." A legendární - "A nezapomeň, Dewey. Nikdy to nedokážeš." Asi jsem na tenhle film nebyl dost zralý, když jsem ho viděl poprvé, protože poprvé mě zklamal. John C. Reilly mi není sympatický a nikdy jsem jeho prasečí obličej nemusel. Ale tady se to hodí, jelikož je mi jedno, jestli trpí nebo ne. :-D Možná že v posledních dvaceti minutách lze hovořit o nějaké té ztrátě tempa, ale to jsem taky uvítal. Tenhle film je přehnaně přehnaný. Prostě Jako bejk. 4*

• 6.8.2018  22:31

Si tak čtu oficiální text dealera: Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Okamžitě má hlava odpověděla - Já. Nikdy bych to nechtěl. Tak jsem si ten film pustil: "Pišišvorovi kamarádi a společnost Mrtvolně trapných nerdů, poslouchajících ten dementní jazz, uvádějí film - Věčně blbá. V hlavních rolích neznámí herci a Harrison Ford. Kamera - neznámý kameraman. Hudba - neznámý skladatel. Scénář - made in kanalizace. Režie - hahá, ani jeho neznám. :-D :-D :-D Ne, já nemám nic proti neznámým hercům. Ale neznámí všichni (kromě Forda) v kýčovitém klišé, to už budí takové to podezření ve stylu - "No.. a pokud to zprzníme, tak nikdo si nebude pamatovat, komu má nadávat..." Problémy tohoto filmu začínají s jeho začátkem. Nebudu tedy vařit z vody a uvedu důvody pro svoji krutopřísnou kritiku. SPOILERY: Výprava není podle mého gusta. Ten začátek působí kýčovitě, nuceně a uměle. Hlavní postavě její úlohu nevěřím. Je to chováním i dialogy. V duchu srovnávám s Highlanderem, který nejdřív krásně ukázal světlé a pak i stinné stránky nesmrtelnosti. Vystavěl je na fantaskním - něco se stalo, nikdo neví co. Tenhle film se s tím nepáral: Na dementa vyplivl první cosi, co ještě neznáme a tak to prý funguje. No... nee, nefunguje. "Kolik jsme toho měli?" "Osm lajn." "Dáme jí jméno Edelajn!" ... ... "Tvoje máma musela být fakt třída." "Ano, to byla." (I´m super and i nou it.) Urazit její ego není taky zase tak těžké... Ne, ono už to vlastně od začátku působí jako parodie, jelikož milou slečnu probudil k životu blesk stejně jako Číslo pět a Cassharna. Takže originální zde není nic, kromě klišé... Jenže kabrňák Ford to tak nenechá, soudruzi! S praxí z Uprchlíka začne pátrat a toužit po odplatě té blonďaté blbce. Oukej, tak ne, ale jsem blízko, ne? :-D :-D Je ale dokonalý, že podle několika smažek se z člověka po tolika letech stane sebestřednej paskvill. "Ne, tohle ne, prosím, bože, ať to není pravda." "Bohužel je to pravda, Marty, všechno, je mi líto..." Jsem se zase jednou nechal bláznivě unést zdejším hodnocením a naivně čekal, že to bude dobrý. Moje vina. A víte co? Náladu mi napraví jeden z oficiálně nejhorších filmů dle CSFD - Sága roku 3000. Tady dávám ze soucitu k pozůstalým (neptejte se!!!) 1*

• 5.8.2018  19:10

Kombinace žánrů - Drama / Romantický / Sci-Fi - je vždy a bez rozdílu sázkou do loterie, jelikož to většina lidí prostě nepřijme. Scientologové nadávají na romantiku, romantici na sci-fi a dramatici někdy i na obojí, takže vytvoření podobného příběhu vyžaduje buď dokonalou představivost, nebo nedostatek sečtělosti. V tomto případě přijde na řadu další zkouška ohněm a tou je nechvalně známé - zfilmování knižní předlohy. Jak vědí všichni fanoušci Vernea, Rowlingové, Dumase a spousty dalších, tak film dopadá - ne zase tak špatně - jako spíš - úplně na pytel. Máme pocit, že o prioritách důležitosti mnohem spíše rozhodovaly zfetované opice, než nějaký opravdu kvalitní režisér. Sázení na "áčková" jména režisérů je potom jenom další krok do prdčic, jelikož právě jejich neskutečné ego a falešná sebejistota mají za následek vznik dalšího zapomenutelného braku, bez ohledu na rozpočet. (Viz Hobbit) Tady se však vsadilo na poměrně neznámého Roberta Schwentkeho, což vypadá jako - ne dobrý - ale dokonalý tah, jelikož se režisér této výzvy ujal plnohodnotně a vytáhl ze sebe přinejmenším 200%. Kombinace žánrů do sebe zapadla ideálně, žádný tlak na diváka, perfektní postavy i dialogy, o hudbě nemluvě. Zkrátka plnohodnotný multižánr, pravděpodobně nejlepší svého druhu (Promiň - Time after time). 5*

• 22.7.2018  23:00
    Oko (2002)

Děs je něco, o čem bychom se mohli dohadovat. Je to subjektivní věc, protože každého nevyděsí to samé. Za to se ale nemá cenu dohadovat o tom, co je horor a co ne. Horor není o lekání ani o krvi. Tak a máte to: Žádný z Pátků 13 není horor, protože nedovede vybudovat atmosféru strachu. To je žánr horor - budování atmosféry strachu. Nikdo nemusí umřít, není třeba krev, nemusí se stát nic. Oko vás nezalije hektolitry krve a i když párkrát vyleká, primárně buduje atmosféru strachu. To platí beze zbytku pro všechny, které film osloví a osloví je dané téma. Ale moment: Existuje ona už v dnešní době transplantace očí? Já vám vlastně ani nevím. Pokud ne, přidejte žánr sci-fi. Co ale vím je, že duchy nelze vidět očima, když to nedovede mozek. Jak byste mi jinak vysvětlili, že duchy dovedou vidět i nevidomí?? Evidentně to není o očích. Možná proto má film v popisu i žánr fantasy. Já mu za to odeberu jednu hvězdu a udělím plnohodnotné 4*

• 20.7.2018  19:15

"Pauvr renžrs..." Wa?? Hned na začátku výslovnost na pěst? Jo a doufám, že ukážete nějakou dokonalou pointu toho, proč nějakej retardovanej prasopes přidělal k lavičce bejka... Ne, teď jsem to dokoukal a vlastně nevím, kde ty chyby začínají a kde končí. Rudý strážce má opravdu účes na Adolfka "Jenom takovou pa pa patičku..." A hele... Proč sakra není NEGR černej strážce? A číňan žlutej? Jo a hlavní strážce ať je růžovej. Pak budeme i homofobní!! Ale to je jedno. Nechci, aby byl můj koment jedním ze stáda. Takže ke kladům: Někdo to natočil. Je otázkou, jak moc to myslel vážně. Každopádně efekty ani technologie zpracování včetně nových obleků neukázaly nic, co už by nebylo jinde podobně nebo lépe. Tudíž, je mi líto, ale forma bez obsahu: "Musíme se dát dohromady..." Chcete seznam filmů se stejnou myšlenkou, použitou líp? To nejde, protože, ačkoliv jsem se snažil najít alespoň jeden klad, nějak se mi to nepovedlo. Ten rejža (pokud má alespoň tři aktivní mozkové buňky) musel vědět, že po tomhle na něho přistane kritika století. Za hodně troufalý pokus a - vyloženě pár gegů - dávám velkorysé 2*.

• 16.7.2018  21:30

Velké společnosti dokázaly udělat z filmů podle komixové předlohy dokonalý průmysl postrádající jakýkoliv náznak umění, či snad myšlenky. Strážci Watchmen se však naštěstí nedrží vyšlapaného klišé - tady je dobro a tady je zlo. Ne, kdepak: Tady sice figuruje jeden "superhrdina", nějací ti padouši a několik bláznů v maskách, kteří moc dobře vědí, že už tak trochu nejsou in. Navíc hned na začátku se vás neujme nikdo jiný než Rorschach: Maskovaný detektiv a někdo, koho je sice dobré znát, ale ne si s ním zahrávat, jak brzy zjistíte. Navíc má tento film sice finále, ovšem graduje v průběhu hned několikrát a dodnes mě nepřestává fascinovat. Pokud je nějaký film podle komixu opravdovým mistrovským dílem, pak tento. 5*. PS: Nejlepší filmová adaptace komixu, kterou jsem kdy viděl.

• 7.7.2018  16:13
    Plán hry (2007)

O stupeň lepší než Útěk na horu čarodějnic. Ano - vzalo mě to za srdce a pobavilo, i když jsem to nečekal. Nejsem z těch, co si hrají na superdrsného blba, ale vy si klidně poslužte. Za mě 4*. :-)

• 7.7.2018  16:04

"Aquaman je trubka. Pije rybí čůránky..." Víte, já k tomu fakt nemám co víc říct.

• 1.7.2018  03:34
    Predátoři (2010)

Brody údajně nabral svalovou hmotu. By mě zajímalo kam. :-D :-D Ne ale jinak je to o stupeň lepší než první Predátor: Námět vylepšili, akci zesílili a rusák drží minigun seshora. Hurrrá!!! Bylo na čase, aby dostala slovo i realita před "americkými svaly." 5*

• 1.7.2018  03:31
    Predátor (1987)

Vždycky jsem viděl o něco víc než většina. Když černochovi ustřelil Predator ruku, viděl jsem, jak má paži schovanou za zády. Ten Záběr bil do očí a natočil ho asi někdo retardovanej, jelikož tam být prostě nemusel, nebo mu tu ruku mohli schovat líp. Druhá otázka, kterou jsem si ve dvanácti letech položil jen pro sebe, byla: "A nedržel by se mu ten minigun líp seshora?" Je sranda, když o pár let později zjistíte, že jste měli pravdu. A teď klady: Lovec z cizí planety. Je jedno, kde se vzal, prostě tu je. A koho loví? Elitní vojáky. Jupí já jej! Je to fakt paráda a dobře se na to dívá! Dvakrát přivřete oči a čeká vás HODNĚ originální jízda. Já bohužel oči přivírat neumím... 4*

• 1.7.2018  03:19
    Mizerové II (2003)

To co bylo v jedničce dobrý, je tady tak trochu dokonalý: Humor? Přidáme víc! Akčnost? Do nebes! Surovost, syrovost a brutalita? NEŠETŘI, prosím. :-D :-D O osm let mladší jedničku jsem nikdy moc nemusel a nikdy jsem nepochopil, co měl na ní můj bratr rád. Vždyť je utahaná a nijaká. Ale pak přišla dvojka a hle: Ten retardovanej námět někdo nakopal kofeinem. :D :D Nebo spíš Metem. No to je jedno, každopádně chci říct, že lepší pokračování jsem si ani nedovedl představit. Když mi brácha řekl: "Pojď, mrkneme na Mizery dvě." Šel jsem jen proto, že mi nedošlo, na co se jdu dívat, jelikož blbý a stupidní filmy v zájmu vlastního blaha zapomínám. Ty jo, ještě, že jsem zapomněl. :-) 5*

• 1.7.2018  03:12

Co se týká dramatu a otázky drog, konkrétně perníku, nemá tento film v České republice obdoby. Na své si přišla i psychologie, zatímco vtipy napříč filmem celou tu těžkou atmosféru nadlehčovaly. Od doby co jsem se "párkrát" sjel, mám k tomuhle filmu vyloženě srdcový vztah. Až od té doby vím, jak se hlavní hrdina musel cítit. "Twl, já už na to kašlu..." Jo... Dojezdy, deprese, halucinace z přetažení a paranoia... Z mého pohledu to líp natočit prostě nešlo. 5*

• 25.6.2018  02:55

Původní epizody byly výborné v tom, že z jediů ještě nedělaly zaschlé panice plné debility. Mace Windu byl i za tu chvilku na zabití. Každopádně mi to nasadilo brouka do hlavy. Jak píše Mandalorian: Ti, kteří používají "světlou" stranu síly uznali za vhodné vyrvat malého kluka z náruče matky. Jak to tedy vlastně měli ostatní padawani? Proč se Obývák a Kvaigon chovají, jako kdyby nikdy neměli rodiče? A jóóó, vlastně: kodex jediů - "na všechno zapomeň, teď jsme tu my!!" To je sice hezký, ale opravdu nám chtěl Lucas ukázat, že jediové byli jen kreténský tupci a to až do příchodu luka "Oblohochodce" do výcviku k Yodovi? No každopádně to pošéfoval tak, aby se většina lidí dívala na něco mnohem debilnějšího, než je logika. A to na průšvih jménem - Jar Jar. Ano. Ze všeho idiotství, které v tomhle filmu bylo, je právě Jar Jar důvodem, proč hned při druhém sledování filmu jisté scény přeskakujeme: On je tam jak vraženej od Disneyho. Možná to byla počáteční průprava pro prznění jménem - epizoda 7 a 8, které přišlo nedávno. Ale abych to jenom nehanil: Úvod filmu je super. Závody kluzáků taky neztrácí na lesku. Co se ale okouká, je souboj s Darth Maulem. Sečteno, podtrženo - 2*

<< předchozí 1 2 3 4 5