Skylwalker42

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 3.11.2019  12:46

Asi tak... Trailery byly opravdu tragické a nevěřil jsem, že by to pomohlo terminátoří značce nějak pomoc, spíš jsem čekal, že to bude opravdu poslední hřebíček do robotí rakve. Inu,asi ne. Možná tak pro Arnolda, ale v dobrém slova smyslu. Jeho role je zdě úsměvná. Černé brýle se již nekonají a ani jeho hláška "Já se vrátím". I přes jeho Terminátora pod pantoflem si myslím, že se s rolí rozloučil důstojně. Linda je dobrá, její návrat osvěžil děj, který je teda tak trochu kopíí dvojky. Líbilo se mi brnkání na nostalgii (jízda autem, honička s helikoptérou..) a že se to opravdu duchem příbiížilo prvním dvoum filmům. Ovšem není to žádná wau bomba. Ale rozhodně je to vydařenější než dva předchozí filmy, které stály opravdu za obří hovínko. Osobně mě nadchnul samotný úvod, kde jsem si řekl, že to vypadá nadějně. Pak se to ale strhne do klasikého terminátořího schématu, který nakopne Linda a později Arnold. Záporný tekuťák je dobrý bastard, ale na Patricka z dvojky samozřejmě nemá. Chybělo mi vysvětlení, proč došlo k válce, když byl Skynet odvrácen a proč Arnoldův model stárne. Jinak je to zábavný akčňák, který se opravdu může považovat za pokračování Dne zůčtování.

• 12.10.2019  09:40
    Premiér (TV seriál) (2019)

Poprvé hodnotim odpadem..a to stačilo jen dvě minuty...

• 7.10.2019  19:33
    Joker (2019)

Tento rok nám přináší dalšího nového přdstavitele Jokera. Ačkoliv Heath Leadger ještě nebyl zapomenut a stal se i symbolem této komiksové postavy (stejně předtím jak Jack Nicholson v novodobé éře Jokerů), tak se nám tento nový přírůstek opět vyvedl a nové pojetí je opět originální. Joaquin Phonenix se toho zhostil skvěle. A souhlasím s názorem, že nám zde ukázali ten nejšpinavější filmový Gotham. I Ten Nolanův byl ohleduplnější, co se týče obyvatel a systému než tam udeřil zločinecký chaos. Náznaky těžké depky již od úvodu snímku, který vykresluje výborný hudební temný doprovod – tudíž vynikající soundtrack. Velké plus filmu, že není dlouhý (jak to většinou teď bývá u filmů), stopáž akorát. Nečekané zvraty a dobře ladící odkazy na Batmana. Hlavně veškerou pozornost na sebe strhává Phoenix, kterého jsem zatím bral jen tak z hereckého okraje. Nyní mu přeji cenu akademie, jelikož si ji více než naplno zaslouží. Jeho grimasy, gesta – stačí jen aby pohnul rtem, tak prostě je fenomenální. Joker RULEZ!

• 9.9.2019  08:19

Jak věršina píše, tak It 2 měl být letošní zárukou dobrého hororu tohoto roku. Jelikož se první část povedla, tak jsme si všichni mysleli, že to pojede ve stejném duchu a druhá část bude ještě lepší a povede do velmi úžasného finále. Hm, bohužel jsme se všichni sletli. Vytratilo se vše co bylo v první části a máme zde film, který je spíše parodíí na sám sebe. Kdo nečetl knihu, tak si možná bude myslet, že to jen kopíruje část první. Je zde přes milion flashbacků, které jsou velmi otravné a v každém na někoho povinně vybafne To. Jsou zde zcela nefunkční lekačky, ani jednou se nelekl. Navíc nás tvůrci na každou lekačku připraví, takže víme co můžem očekávat v násleujících minutách. Je to také nechutně digitální co se týče monster, které jsou prostě směšné - určitě ne strašidelné. A celé je to bez atmoséry a navíc úmorně dlouhé. Prostě tragédie. Velké zklamání. To 2 způsobil, že nyní dlouho nenavštívím biograf.

• 5.9.2019  08:14

Moc jsem bál že toho, když jsem slyšel, že Tarantino se držel většinou zkrátka, že to bude ukecaná westernová nuda. Ale přišlo nečekané kouzlo. Kouzlo v hlavních protagonistech – Foxx a Waltz – filmové duo, které mi bylo nadmíru sympatické. Do toho zdárně a dokonale sekundují DiCaprio a Jackson (opravdu fámozně zahrál dobrého zm.da). Pár nezapomenutelných scén jako je problém s pytlema :) či DiCapriův přednes u večeře.. Geniálně zvolený hudební doprovod a opět dobrý Tarantinový štěk :) Tarantino je jeden z mála režiserů, který se postupem času dopilovává k samtotné dokonalosti

• 3.9.2019  07:53

Tak tohle teda v kině projelo kolem mě hodně velkým obloukem. Dostal jsem dokonce na Tarantina vztek při té dialogové scéně v saloonu, protože to bylo tak dokonale nudné. A ještě nudnější byla scéna v kiněs Roobie. Vůbec netuším co tím Tarantino zamýšlel. Další fikce od Tarantina v historii? Ok, beru. Ale proboha to „krvavé“ finále mělo být vyústění celého filmu? Jelikož jsem šel do kina bez znalosti příběhu, jen jsem okrajově věděl, že by se to mělo týkat těch bestiálních vražd Mansona, tak do poslední minuty jsem čekal, kdy to konečně příjde. Ale zde bych spoileroval. Takže jestli přišla vlna zklamání či ne, nenapíšu neboli neprozradím. Jako filmařsky je to precizní a herci dobří. DiCaprio a jeho záchvat a prostě frajer Brad Pitt... ale sled naprosto nudných udalostí, které mi od Tarantina nesedí. Pitt jde spravovat anténu..hm.. DiCapriův smutek nad tím, že jsem už jako herec odepsaný či ta zmíněná scéna v kině. Vtrhnutí těch pološílených hipíků do domu je sice zábavný, ale to je asi nejlepší monet z celého filmu. Možná je to pocta Tarantina k Sharon Tate a k Polanskému, možná. Avšak za mě je to Tarantinův nejslabší film. Předposlední jeho film byl úplně opačný a tím velmi zábavný. Vlastně jako jeho další předchozí filmy. To je poprvé, že se neshodnu s celým csfd.

• 2.8.2019  15:12

Takže.. první polovina snímku byla přijatelně koukaelná co se týče dobrého hororu. Dobře buduje atmosféru. Dokuď Jeepers zůstavá schovaný a zahalen tajemnstvím, tak to prostě jde. Ale pak se to bohužel přehoupne do maximálního béčka. A ztratí vše co film budoval. Samotný konec je teda docela zajímavý. Škoda, že druhý film je ještě horší než tento. Takže máme tu zajímavou hororovou postavu, ale filmaři jí dokonale zahodili :(

• 31.7.2019  19:56

Překvapilo mě hodnocení některých spolehlivých uživatelů zde. Vźdyť je to absolutní brak neboli dakší z tucty monster filmů, kde v hlavní roli je CGI. Příběh stojí úplně za starou belu a překvapilo mě také, že má oblíbená herečka Fanning se do toho upsala :( První Godzilla alespoň nesla v sobě jistý labužnický filmový požitek (ikdyž také žádná slava), ale tohle fakt ne. Milion obřích monster se tam perou a hlavní hrdinové z toho vyváznou bez úhony, a je jedno, že se tam padají domy atd. Tohle byl asi můj poslední monster film, Nevěřím, že někdo natočí něco s tímto tématem,co by opravdu dokázalo zaujmout. Poslední dorý film byl King Kong od Petera Jacksona. A to už je sakra doba.

• 30.7.2019  20:27
    Mafiánovi (2013)

Taková jednohubka. Nijak neoslní, ani neurazí. Luc Besson již nenatočí nějaký svůj další zásadní "kultovní" snímek jako Leon či Brutalní Nikita. De Niro se do role mafiánů hodí nejvíce a zde je hozen navíc do vtipného úhlu, takže pobaví. Pak mě zde zaujala sexy drsňácká Dianna Agron.

• 29.7.2019  20:10

Jeepers je dalším příkladem toho, jak jsou dnešní filmaři neschopní. On je skvělá hororová postavička, která se mohla zařadit mezi Freddyho a Jasonem, Avšak zatím každý film o něm, byl jen stokou béčkové filmařiny. Možná, ale opravdu možná první film (první jeho polovina) měla dostatek hororové atmosféry a napětí. Druhý film je jen tupá vyvražďovačka, no a třetí je nejhorší. Absolutně bez nějakého tvůrčího šarmu a samotný režisér bez talentu. Jeden dobrý moment (scéna) byl s dodávkou, ale to je vše. Jedno jisté je - nikdy to už neuvidím. A to je dobře.

• 19.7.2019  10:08

Záčátek vypadal i docela slibně, ikdyž jsem už předem věděl co mohu očekávat. Ale doufal jsem, že nastane nějaký přelomový zlom, kterou jinak tuctvovou podívanou hodí do nebeských výšin. No a nic se nestane. Typicky "béčkově" se odebírá tím jediným klišovitým směrem. Některá monstra ale byla fajn, například ten bambusový pavouk. Avšak samotný King Kong dnes fakt už nikoho neohromí, takže ve filmu docela nudí. A jeho finální bitka taktéž. Škoda dobrých herců :(

• 17.7.2019  11:24
    Pobertové (1969)

Film jsem viděl teprvé nyní a musím napsat, že mě i přes veškterý zub času, který ho notně ohlodal, velmi bavil. Tři pevné pilíře tvoří herec Steve Mc.Queen, příběh a hudba tehdy začínajícího skladatele Johna Williamse. Je to vlastně taková menší komedie, která Vás upřímně rozsesměje.Potom je to takový menší western – je zde šerif, koně a jedna střelba :) a také menši road movie. Přesně si tahle představuji nedělní televizní podívanou na líné letní odpoledne. A nějak si začínám uvědomovat, že mě začínají tyhle staré filmy bavit.

• 12.7.2019  09:37

Musel jsem na něj asi po 15 letech znova podívat, abych ho mohl hodnotit. Když jsem byl ještě malý kluk, tak tenkrát se mi moc tato verze Foglarovky líbila.Ještě více než původní černobílý seriál. A ten jsem si také připomněl. No a výsledek? Film má velmi hutnou pravou foglarovskou atmosféru narozdíl od seriálu. A také velmi výbornou sugestivní mrazivou hudbu, která snímku velmi pomáhá. A stále "to tam je" jako před 25 lety, když jsem ho viděl poprvé. Ano, herci jsou trochu mimo.. ale i tak. Souhlasím s nározem, že komu se tento film absolutně nelíbil, tak nikdy asi nečetl Rychlé Śípy. Přesně takové vyobrazení Stínadel si představuji při čtení foglarovek. Škoda, že se snímek nesetkal s úspěchem :(

• 9.7.2019  09:58
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Jestli za komunistů bylo něco opravdu dobré, tak filmografie. A mezi seriály patří tento mezi TOP seriály vůbec. Od té doby jsme žádný z nemocničního prostředí již tak kvalitně nenatočili. Veškeré Ordinace v růžové zahradě se mohou opravdu zahrabat. Všech dvacet původních dílů je tak dobře napsáno a natočeno, že je to až nevídané. Naprosto exceletně vybraní herci do svých rolí - především Chudík alias primář Sova, Kopecý jako doktor Štrosmajer (ten do toho seriálu vnesl opravdu hereckou duši, kterou veškeré naše současné seriály bohužel postrádájí) nebo Vinklář jako nenáviděný doktor Cvach - to byli defacto jejich životní role. Každý dialog je precizně formulován. Každá postava je charakterově zajímavá a některé procházejí vývojem, třeba zdravotní sestra Huňková v podání baječné Ivy Janžurové. Úvodní geniální znělka skvěle evokuje atmosféru seriálu a již je s ním neodmyslitelně spjata. A jen malé výhrady bych samozřejmě měl :) Docela mě vytáčela Ina s tím svým neustálým nicneříkajícím výrazem a doktor Řehoř s tím svým poslechem elpíček :) Jinak dokonalost sama. Náš seriálový klenot!

• 7.7.2019  17:45
    Zlaté oko (1995)

Souhlasím s názorem, že je to nejlepší bondovka s Brosnanem. Tenkrát jsme to úplně žrali. Hlavně po unylých filmech s Daltonem, který málem zabil bondovskou sérii. Brosnan je sympaťák každým coulem, který se prostě na Bonda hodí. Fim má všechno co má mít. Ani po tak již dlouhé době neztrací nic ze svého kouzla a projíždka tankem po Moskvě je prostě užasná :)

• 6.7.2019  14:11

Typické druhé pokračování. Více akce, více vizuálních efektů, více lokací (našince určitě potěší Praha a utajený Liberec (-: Přes veškeré mé sympatie k Marvelu, tak tohle je podle mě jeden z jeho slabších filmů. Líbila se mi více jednička o pavoučím muži, která byla tak akorát. Nový zaporák není špatný, navíc se sympatickou tváří Jake Gyllenhaala. Ovšem na Davida Keatona v prvním dílu coby zloducha nemá. Keaton se chtěl jen postarat o svou rodinu a člověk s ním prostě soucítí. Zde máme opět jednoho, co mu Tony Stark moc ublížil a tak se chce zle vytáhout proti lidem. Ale to už zde jednou bylo, že? Nic originálního. Vtípy mi přišli dosti laciné. Někdy se teda vtip v plné parádě povedl, ale bylo jich sakra málo. Podtitulková první scéna docela zajímavě ukončila film a jsem i zvědavý, jestli tvůrci toho nějak využijí. Celé mi to přišlo nekonzistentní. Milostná nitka byla jaksi kýčovitá a tudiž předvídatelná. Ovšem abych to zde jen nehanil a odůvodnil ty mé tři hvězdy. Tom Holland má na to být Spiderman a Peterem Parkerem, něco jak kdysi Tobey Maquire téměř před dvaceti lety. A skladatel Michael Giacchino dokáže zapůsobit s jeho hudebním motivem (jako opět Elfman před dvaceti lety).

• 4.7.2019  10:12

Ano.. zde jsem nalezl pravý důvod proč nechci mít děti. Jednou bych je mohl sežrat a kdo by o to stál, že? Že současní tvůrci vůbec nemumí točit horory, to víme, Maxilmálně se zmůžou na efektní lekačky se zlověstně gradující hudbou alá např. skladatel Beltrami. Tento horůrek je tak trochu vyjímka - měl veliký potenciál. Stačilo jen lepšího režiséra a lepšího scénaristu a měli bychom jeden dobrý novodobý horor. Bohužel potenciál byl využit tak do poloviny, Světlá místa tu ovšem jsou, to zde právě děla onu vyjímku - syrovost a požírání dětí (kde jinde by jste papání milovaných ratolestí hledali?). Finální podoba démonického klauna také není špatná a nahání hrůzu. Tento snímek rozhodně stojí za jedno zhlédnutí.

• 2.7.2019  09:13

Další střípek do světa Marvelu. Tentokrát o ženském "Supermanovi". Podle mě by krásně vyřídila Thanose raz dva, ale to sem nepatří. Film je ohraničen základními prvky typické Marvelovského vyprávění (které už docela velmi nudí) Něco jak Doctor Strange či Kapitán Amerika. Naštěstí vybrali velmi schopnou a pohlednou herečku, která má charismatu na rozdávání a utáhne celý film. Navíc dalším silným pilířem je Fury, kterého opět ztvárnil vynikající Samuel Jackson. A člověk se jen diví, jak krásně dokážeme počítačově omlazovat aniž by to bylo znát. Fakt palec nahoru. No, kritika to docela strhala, ale já jsem byl spokojený :) Takže buďte v klidu :))) A podtitulková scéna krásně zapadá do celého řetězce tohoto dechberoucího universa.

• 1.7.2019  09:36

Vůbec jsem na to do kina nechtěl jít, to byl kamarádův nápad :))) Tento film jasně potrvdil, že Muži v černém dělali hlavně Will Smith a Tommy Lee Jones. A to že se mi druhý díl vůbec nelíbil, tak po tomto se mi bude líbit. Není to samozřejmě, tak zlé. Máme zde opět obludně rozmanité emzáky a ultra moderní pálící zbraně. A pár vtipných momentů. Je zde stále tatáž agentura MIB pod velením Emmy Thompson. Tessa Thompson je dobrá ženská agentka, její nástup do agentury byl zajímavý. Chris Hernsworth je zde pouze jako lákadlo pro ženké. A vhozen zcela do komické polohy. Liam Neeson neměl tolik prostoru, což je škoda :( Jen kdo se držel MIB standartu je hudební skladatel Danny Elfman. Jinak je to celé po režijní stránce dosti lacině natočeno a bez špetky tvurčího osobního rázu.

• 18.6.2019  09:53

Byl to jak blesk z čistého nebe. Singerovi X-meni mě upřímně moc nebavili, a tento "restart" přišel v pravý včas. Skvělý casting a nový talentovaný režisér zajistil velmi dobrou podívanou.Že nový X-meni mají prvky něčeho nového, dokazuje scéna ve Švýcarsku v hospodě s podbarvující hudbou alá Morricone, Prostě jsem byl velmi překvapen a doufal jsem, že následující díly se ponesou v totožném duchu, ale to se bohužel nestalo. Alespoň tento X-men je pro mě neodolatelně koukatelný.

• 14.6.2019  17:41

Nevím.. ale mě to přišlo jako dokonalé vykreslení Holmesova světa .. samozřejmě s hollywoodským podbarvením.. ale vše hozeno výtečné do režie G.Ritcheio. A oba hlavní představitelé hrají naprostý prim. Až budu číst nějakého Holmese..tak si je budu představovat. No, zkrátka moc mě to bavilo. A opět dokonalý Hans Zimmer.

• 5.6.2019  23:29

Sakra! Tohle mohlo být opravdu skvělé, alá Faunův labyrint. Naprosto krásné kulisy a celkové pojetí Tak jak u Tora jsme zvyklý. To on umí. Ale občas se vypravěčsky netrefí. Jako právě u tohoto. Zde nám vykreslil vizuální nudu :( Škoda... velká škoda :(

• 4.6.2019  08:41

Dnes již kult. Čtyři základní pilíře této klasiky tvoří Michael J.Fox, Christopher Lloyd, DeLoraine a hudba Alana Silvestriho. Proč se takové filmy nenatáčejí dnes? Proč dnes musí být vše nesmylsně přeplácené a vetšinou tím pádem nudné. Tenkrát to musela být opravdu bomba.

• 1.6.2019  10:28

Za mě plných pět! Když jsem byk ještě malé dítko, tak mi to příšlo jako velké užasné dobrodružství - cestování časem, divoký západ... a to mi zůstává dodnes,Efekty dnes vůbec nevypadají na dnešní dobu vůbec špatně, viz lokomotiva ve finále. A hudební skladatel Alan Silvestri předvedl naprosto perfektní soundtrack. Je to skvělé zakončení této legendární trilogie,

• 31.5.2019  08:19
    Hannibal (2001)

Za mě plných pět. Tohle je pravé pokračování Jehňátek. Scott to vzal za správný konec. J. Moore je skvělá náhrada za Foster a Anthony Hopkins hraje famozní herecký koncert. G,Oldman je po své osobní tragédii odporně zvrácený stejně jako jeho vzhled. Atmosféra ve slunné Florencii při vyšetřování je opravdu hutná a mrazivá. Samotné finále je tak dobře nechutně stylové a vy málem dostanete hlad, když Dr. Lecter začne "lahůdku" smažit na pánvi. Vše k tomutu filmovému vyznění dopomáhá hudba Hanse Zimmera. Tohle ale byl už poslední dobrý film o kanibalovi Hannibalovi.

• 30.5.2019  13:59
    Aladin (2019)

Shlédnuto bohužel s českým dabingem, takže zanikl určitě originální projev Willa Smitha :( Inu, jsem velký milovník původního animovaného Aladina, který se řadí mezi přední nejlepší disneovky. Když se projekt uskutečnoval, měl jsem radost při výběru režiséra - Ritchie, tak herce, který ztvární Džina. Džin byl hlavní tahoun originálního filmu v hlasové podobě výborného Robina Williamse. A samozřejmě zachování i skvělé hudby Alana Menkena. No...zkrátka těšil jsem se moc. Výsledek? Byl jsem uspokojen téměř ve všech bodech...ale je tam slovo téměř.. :( Hlavní negativum je přemrštená délka. Je to především film pro děti, takže na ně moc dlouhé. Za druhé, představitel hlavní postavy - nevím, ale moc mi tam neseděl. A finále pohádky mi přišlo na Ritchio nějak moc laciné :( jakoby divadelní scéna. A vůbec postrádám jeho osobitý rukopis. Ovšem Will Smith nahradil Williamse dokonale. Jeho vtipné pasáže fakt stojí za to a člověk se zasměje. A jeho písně mají prostě správný tah; jak u původního snímku. Jinak vše zvládnuto. Oceňuji, že se drželi animované předlohy a je tam i něco navíc - třeba nová píseň od princezny. Škoda, že jen zazdili papouška Jaga zlého vezíra Jafara, který byl v originálu také velmi vtipný. A tak barevnou pohádku, jsem dlouho neviděl.

• 24.5.2019  15:05

Docela dobré cyklistické Rychle a zběsile ;) Byl jsem vzhledem k počáteční nedůvěře příjemně překvapen. Prostě nedělní oddychovka.

• 21.5.2019  21:28

Inu, takové nemastné neslané. Postrádá kouzelnou Potterovskou atmosféru předchozích dílů. Hlavně je mírně vidět; že děti jsou odrostlejší a neodpovídají krapet knižnímu věku. Ani hudební doprovod není tak filmově zvučný, pouze rutinný záležitost. Trailer přesně odpovídal kvalitě filmu - slabota.

• 13.5.2019  22:30
    Godzilla (1998)

Vzpomínám si, jak to šlo do kin a měl jsem slíbeno, že na to půjdem. Avšak to se nikdy nestalo A mě to štvalo. A jak v žádné upoutávce nebyla vidět celá. Jako dítě jsem to pak sjížděl na VHS. Tenkrát to byla pecka. Dnes to má chabé triky, a to přišlo pět let po Juráči, který má stále kvalitní CGI. A hlavně nudí. Nebýt Rena, dal bych dvě. Ale pořád si radši vyberu tuto Godzillu než současné přeplácené současné bijáky.

• 11.5.2019  23:01

Totálně ho zazdil Pearl Harbor. Toto je jeho křehká alternativa. Svěrák opět dokázal, že js zdatný filmař i v tomto žánru. Jeho letecké souboje se vyronavnají směle těm hollywoodským. Navíc narozdíl od Bayla má cit pro režii ve vícero urovních. Takze dávám přednost Svěrákovi.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9