BoredSeal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 18.11.2017  22:22
    Dort (2014)

Jste cynici a otravují vás přeslazené filmy o ztraumatizovaných lidech, kteří strašlivě trpí a pak se jim naservíruje zásahem shůry smíření, uzdravení, nový partner a na konci happy end, že běžíte zvracet do kyblíku? Cake je výborný příklad, jak natočit takový temný film správně. Hlavní hrdinka (trefně obsazená Anistonová, zjizvená a neatraktivně nalíčená/nenalíčená) prožívá těžkou deziluzi, je na lidi kolem sebe příjemná, jen když potřebuje napsat prášky na bolesti, na kterých je závislá, jinak je nepříjemná a sarkastická a vlastně ani svojí situaci "jsem v prdeli" nijak neřeší. Z apatie a uvažování nad sebevraždou jí pak vytrhne zdařilá tragická sebevražda jiné ženy z komunitní skupiny, o jejíž život před smrtí se začne zajímat a nabídne jí to určitě rozptýlení, ale vyjde z toho i nějaká záchrana? Film vyvíjí poměrně nepředvídatelně, z Anistonové se nestává lepší člověk a není vůbec jisté, jestli dospěje k nějaké spáse, což hodnotím strašně pozitivně. Závažné téma filmu nijak nebrání momentům příjemné sarkastické komedie, kterým se možná řada lidí vůbec nebude smát. Strašně mě potěšilo, jak se snímek vyhýbá patosu a provařeným klišé. Máte chuť na kultivovanou depresi a jste tak trochu zlí a otrávení životem? Berte.

• 4.11.2017  18:38

Velmi vtipný veselý osmdesátkový film, který sice nepostrádá otravný "akční digibordel" typický pro většinu komiksovek, ale jako oddechovka funguje dokonale.

• 28.10.2017  23:33

Překvapivě i po letech zábavný nihilistický film o upírech, kteří si užívají masakry. Lidé jsou tu zcela bokem jako nebohé ovce sloužící pro obživu a rozptýlení upírů, něco takového v tak výpravné podobě už dnes asi nikdo nenatočí. Herecky tady exceluje Cruise a užívá si svého pansexuálního Lestata každou větou tak, že rychle zapomenete i na tu blonďatou paruku. Kdykoliv je na plátně vedle Pitta, je k pláči, jak je Pitt herecký neschopný dement, který ve většině scén jen stojí a tváří se jak znuděný zhulený playboy; k tomu "hraje" příšernou postavu humanistického upíra, který velkou část filmu odmítá pít lidskou krev a účastnit se na zvrácenostech, takže prostě totální kazišuk. I malá Dunstová s legrační dospěláckou replikou "How avantgard" a romantický gay upír Banderas ho suverénně přehrají. Strašná škoda, že se nenatočil nějaký další díl, kde by Cruisovi dělal parťáka někdo víc odvázaný a pořádně úchylný místo toho hňupa Pitta. Ano, upírské filmy se daly točit i temně, dospělácky, bisexuálně a zvráceně, než přišel kulturní mozkomor zvaný Twilight.

• 8.10.2017  08:49

Úžasnej film, vůbec mi na tom nic nevadilo a pomalý filmy s kvalitní atmosférou mi vyhovují. Odcházel jsem se skutečným smutkem a v depresích - nádhera, jsem cynik a přesto dávám pět hvězd. Film vypadá a zvučí naprosto skvostně, herci jsou vynikající - dokonce i (v posledních letech automaticky spoléhající na své charisma) Ford je po dlouhé době naprosto k sežrání a jeho starý Deckard je oproti verzi z jedničky plný emocí a smutku a zpětně dodává chladné jedničce to, co v ní chybělo nejvíc - empatie k postavám. Tenhle film je naprosto nekompromisní a je zjevné, že se nebude líbit řadě lidem, kteří chtějí v kině prostě vypnout a rozesmát se, ale ať bude mít Blade Runner 2049 kasovní úspěch nebo ne a super režisérovi neúspěch zničí kariéru, na místě filmového studia bych byl kurevsky pyšný, že v záplavě průměrných kasovních hitů se podařilo natočit takhle hluboký, dojemný, už teď jasně klasický sci-fi kousek.

• 30.9.2017  22:00
    Šílení (2005)

Úžasný vtipný úlet, který táhne fantastický Tříska. Škoda, že ke konci už film trochu ztrácí dech.

• 24.9.2017  11:29

Předloha Cycle of the Werewolf zatím v ČR nevyšla, takže těžko srovnávat, jinak obyčejný film má ale příjemnou atmosféru amerického zapadákova a obsazení je příjemně civilní (Gary Busey netradičně v roli hodného strýčka). Brutalita je v rámci 80. let spíš skromná a vlkodlak v detailech vypadá jako roztomilý plyšák na pomazlení, efekty proměny jsou na tom jinak poměrně dobře (králem ztvárnění přeměn zůstává transformace v Americkém vlkodlaku v Londýně nebo The Howling). Co se týče příběhu a postav, je znát, že je King v roli scénáristy osekal (předpokládám, že se o postavách a jejich historii v předloze dozvíme víc) a trochu mě mrzelo, že film neukazuje typický kingovský epilog o tom, jak obyvatele města zasáhlo "finále". Příběh ve voiceoveru vypráví o x let starší sestra hlavního hrdiny, aniž by se ukázala na plátně, bylo vysvětleno, proč na příběh vzpomíná nebo co se mezitím stalo s ústředními postavami, slušný kiks. Jako léčba na absťák po osmdesátkových hororech jistě Silver Bullet postačí.

• 20.9.2017  15:46

Akční béčko, které má několik zásadních problémů na to, aby bylo povedenou jednohubkou ve slabé letní sezóně. Samuelovi LJ pořád držka jede výborně, ale role terminátora-zabijáka-milovníka už pro něj fakt není. Salma Hayeková je obsazená taky naprosto příšerně a chudák Gary Oldman tady hraje těžce outletovou roli dalšího záporáka z oblasti Sovětského svazu. Ideálně je obsazený vtipný Reynolds, ale bohužel nezabrání úmoru dvouhodinové stopáže, během které postavy změní Jacksonova postava nelogicky charakter nebezpečný zabiják -) romantický manžel -) životní rádce -) charakterní spasitel -) hrdina. Už asi v polovině filmu jsem chtěl hodně usnout a prospat zbytek.

• 13.9.2017  09:11
    To (TV film) (1990)

Opravdová TV příšernost, s odstupem let ještě horší. Samozřejmě, že vynikající drsnou předlohu nemůže nikdo zadaptovat dokonale, ale tohle je nudné krotké TV řemeslo a škrty z předlohy jsou až příliš drastické. Dětští herci fungují poměrně dobře, ale výběr herců pro dospělé se vůbec nezdařil. Jedna z nejhorších adaptací Kinga vůbec.

• 12.9.2017  19:06

Ztřeštěný a ujetý humor v únosné krátké stopáži, ideální vycpávka života mezi večeří a pouštěním filmu.

• 12.9.2017  19:03

The Bad Batch je levné ujeté postapo, ale na to, čím se zabývá, mu rozpočet stačí. Lokace vypadají stylově a dokonce se podařilo nalákat pár áčkových herců recesisticky účinkujících v menších rolích, pro jejich kariéru naprosto ujetých rolích (je zjevné, jak by si Jim Carrey rád zahrál nějakou pořádně šílenou roli mimo mainstream). Ze začátku je to velmi syrová podívaná a obyvatelé kulturistické osady dopřávající si správné spektrum aminokyselin ve výživě z chycených oběti jsou velmi osvěžujícím prvkem.. ale časem se film překlene z bezútěšné prázdnoty pouště nebo drogové osady Comfort v něco jako těžce pochopitelná romance nebo... já vlastně nevím, co je nakonec vlastně závěr. Pokud máte chuť na levnější nemluvný, místy art film ze světa podobného Mad Maxovi s pár zajímavými herci v malých rolích, není to špatná volba.

• 10.9.2017  23:06

Hrozně předvídatelné, ale díky obsazení Konafyho a Wattsové snesitelné. Jako exotický výlet pro štáb jistě bezva plán.

• 6.9.2017  10:23

Druhá série začíná dobře, ale po atmosférou nadupané epizodě s odhalením vraha se nějak vytrácí tajemno a horor a mění se to v trochu nenápaditý běžný seriál s příhodami ze života lidí (a pokud si budete seriál reprízovat, pocítíte otrávenost ještě víc). Naštěstí vše napravuje šílené finále. Takhle si nějak představuju zfilmované noční můry.

• 6.9.2017  10:19

Atmosféra a temnota jak svině, místy nepříjemně pod kůži pronikající hrůza, něco takového televizní tvorba ještě nezažila. Lynch s Frostem úplně zlikvidovali element soap opery, který tak kazil druhou sérii a zmnohonásobili element "WTF" scén a přesto je to stále ten starý Twin Peaks s absurdním humorem. Opravdu bych nevěřil, že Lynch nám ve svém věku naservíruje takovou jízdu a osobně doufám, že dostane ještě víc příležitostí točit. Po zdrcujícím finále ve mě totiž stále převládá touha vidět víc dlouhých záběrů prázdných silnic osvícených jen světly z aut. :-)

• 3.9.2017  23:17

Nadbytek nepovedých pubertálních kousků, šíleností, vtipkování na téma "nevím, jak si poradit se zadáním" a jenom pár zajímavých krátkých segmentů, které zdaleka nevyváží otrávenost z celého projektu.

• 2.9.2017  23:40
    Nicota (2016)

Velmi slušný skoro lovecraftovský horor, u kterého si znalci žánru budou chvílemi povzdychávat při rozpoznávání klasik, kterými se inspiroval. Ale pokud se přenesete přes ten mix inspirací z řady žánrových klasik (každý musí rozpoznat minimálně pět filmů, kde si autoři něco půjčili), není důvod proč si nevychutnat v potemnělém obývacím pokoji solidní porci atmosféry temnoty, deprese a staré dobré brutality správně nechuťáckých mechanicko-latexových efektů bez asistence počítačů.

• 18.8.2017  23:00

Solidní drama prosté patosu z prostředí pouličních drogových dealerů v černošském sídlišti s autentickou atmosférou a dobrou analýzou mechanismu ničícího životy lidí v okolí. Líbí se mi, jak se všichni výrazně inteligentnější černošstí herci dokázali herecky proměnit v podstatně jednodušší bytosti, aniž by to působilo nějak nevěrohodně. Závěrečná pointa mě dostala.

• 18.8.2017  22:54
    Zloděj (1981)

Tenhle film dopadl po letech strašně směšně, skoro se mi nechce věřit, že to autor scénáře myslel upřímně. Postava Jamese Caana je nesympatická a většinou v dialozích s přítelkyní blábolí strašný kraviny, jeho snaha mít tradiční rodinu je opravdu WTF. Konec na mě působil spíš jako parodie na drsňácký přestřelky. Naštěstí Mannovo úsilí natočit chlapskej film o kriminálních nakonec došlo v roce 1995 úspěchu, ale jinak mi jeho tvorba fakt přijde mimoňská (z dnešního hlediska).

• 4.8.2017  20:10

S odstupem let nudný blábol s jednoduchou story, typický Scottův nepovedený film. Caprio jako drsný agent není moc důvěryhodně obsazen, líp mu sednou pozdější intriky. Pobaví vizáž Mark Stronga, ale to je tak všechno, všechno jsme někde už viděli a bylo to lepší, svižnější a dobře zahrané.

• 21.7.2017  23:51

Snímek o rebelském mariňákovi byl ve své době zřejmě koncipován jako esence pravého chlapství, s odstupem času se ale stal místy-nechtěnou komedií nadupanou homoerotickými hláškami a scénami, kde Eastwood pravidelně ve snaze vymýtit ze svých svěřenců zženštilost osmdesátkové módy nutí svůj oddíl svlékat se do šortek a vytrhává jim náušnice. Clint ve snaze působit drsňácky chraptí jak Christian Bale v módu Batmana. Neváhá jako správný patriot odmítnout pašovaný doutník z Kuby, vyřeší problémy nemožného oddílu způsobené vedením bývalého skladníka, zvládne vojenskou operaci a ještě zvládá řešit rodinné situace svěřenců a svojí bývalou. U dnešního diváka musí Heartbreak Ridge působit jako zlý sen - je příliš dlouhý a zasazen mimo svůj původní koncept armádu dokonale zesměšňuje. Pro milovníky guilty pleasure nutno vidět.

• 2.7.2017  08:47

Wishmaster sofistikované fanoušky žánru zaujme partou lidí, kteří se na něm podíleli - herecké hvězdy žánru ve vedlejších rolích od Englunda po Tonyho Todda, producent Wes Craven a scénárista Hellraiseru 2 Pete Atkins plus FX dílna KNB. A když si odmyslíme digitální efekty (v té době v plenkách), tak po stránce make-upu a různých brutalitek a nechuťáren Wishmaster příjemně zaskočí (kostlivec vylézající z těla patří mezi nejlíp udělané trikové sekvence, které jsem v žánru viděl a vůbec úvod v paláci je manifest schopností KNB). Příběh je stylem starý dobrý osmdesátkový horor o tom, jak když si něco přejete, nemusí se vám to úplně splnit podle očekávání. Džin plnící přání je příjemný záporák sršící černým humorem. Pokud máte absťák po podobných filmech a Wishmastera jste ještě neviděli, berte to jako tip na pohodový večer plný krve a utrpení.

• 3.6.2017  22:37

Zbytečné, slabé, nudné, předvídatelné.

• 3.6.2017  10:30
    John Wick 2 (2017)

John Wick 2 je v podstatě gonzo porno, kde místo sexu servírují efektní krvavé přestřelky a bitky, v tomto případě je jim věnovaná slušná péče ze stran kamery, střihu a výpravy. Ale příběh a pokus o postavy nalepený mezi jednotlivé scénky je velmi řídký a nevzrušující. Pokud nemáte rádi Keanu Reevese, který svým charisma ústřední postavu ozvlášťnuje, určitě uberete jednu hvězdu.

• 8.5.2017  22:09

Spleť mikropříběhů z Brooklynu v době před jeho gentrifikací může být pro neinformovaného diváka iritující a pár podvratných scének připravujících půdu pro finále zřejmě ani nepostřehne. Snímek samozřejmě stojí za shlédnutí díky svému společensky výbušnému finále, kdy se režisérovi podařilo vystihnout složitost (zřejmě ne jen tehdejší) situace v USA a podstatu rasismu a ještě roztřesené publikum dodělá nádhernou dvojsmyslnou pointou protichůdných citátů dvou pánů z fotografie. Příjemné překvapení po poněkud pomalém ne tak záživném rozjezdu.

• 8.5.2017  21:59

Pokud už jste sjeli všechno od Argenta, Soaviho nebo Fulciho a začnete se pídit po dalších mistrech subžánru gialla, kterým Itálie obohatila svět hororu, jistě narazíte na Sergia Martina a jeho Torso. Má vše, co chcete: sexy hříšné evropské dívky v uvolněné atmosféře 60-70. let kandidující na popravu, oblíbená klišé, typická hudba, styl, psychárna, vynalézavé násilí a samozřejmě místy nezamýšlená legračnost, které Torso nabízí požehnaně. Není to bezchybný mistrovský kus - občas se daří vykouzlit tísnivou atmosféru vražedného léta, občas film vázne. Nejzábavnější (po upřímné i ironické stránce) je poslední třetina, kde její protagonistka poznává hořké stránky dovolené na venkovském sídle. Torso má své kouzlo, ale chybí tu umělecká temnota Argenta, Soaviho smysl pro šílenost nebo nelítostný chlad násilné smrti z Fulciho filmů, proto dávkujte především v případě absťáku po neviděných pokladech italské kinematografie.

• 24.4.2017  18:12

Parádně depresivní film s okouzlujícím násilím, osud skvělé dvojky profesora Xaviera + Logana asi nenechá chladného žádného fanouška. Začátek filmu slibně servíruje pomalou bezútěšnou situaci a skvěle zahrané ústřední postavy, lehké zklamání přichází s jednoduchými popcornovými záporáky a občasným sklouzáváním do odhadnutelného popcornového filmu, přesto jsem rád, že ten film dopadl aspoň takhle a přístupnost nebyla pro dětičky.

• 13.4.2017  23:04

Kvalitní romance, která řeší typickou jarní otázku - vrhnout se střemhlav vstříc nové lásce nebo zůstat ve stereotypu s někým, s kým to už není zábava? Slabinou filmu je to, že Streepová hraje tak pekelně dobře, protože na Eastwoodův part tentokrát nestačí charizma a občas Clintova citová prkenost trochu otráví.

• 8.4.2017  00:01
    Krev za krev (1984)

Mutilátor je slasher ve stylu osmdesátek, co se týče hudby, prostředí a ucházejících brutalitek. Problém je v tom, že je naplněn mimořádně mizernými neherci (např. nezapomenutelný tupý manekýn ze solárka, který zřejmě hodně fandí zpěvákovi Wham) a snaží se vytvořit pohodovou náladu tří mladých párů ve stylu seriálů Tak jde čas, což film převrací se všemi dalšími elementy do totální amatérské komedie. A to jsem ještě nezmínil příběh. Hlavní hrdina jako dítě omylem při čištění zbraně odpráskl matku v den narozenin otce, který z toho zábavným způsobem zešílel. Poté, co syn dospěl a stěžuje si rodičům, že ho otec bůhvíproč neměl celý život rád (proč asi, haha), jede s kamarády na otcovo přání zazimovat rodinný víkendový dům na pláži. Není moc těžké díky úvodu přijít na to, kdo je vrah a film nám to ani nevydrží dlouho tajit, takže jen přežíváte příšerné dialogy a těšíte se na další popravu s komediálně absurdním finále. Fotr je skutečně vzácný exemplář. Ano, je to jeden z horších slasherů, ale pokud máte rádi osmdesátkové gore a bavíte se u nechtěně vtipných filmů, ve chvílích nouze tímhle doslova zabijete večer.

• 3.4.2017  18:02
    Nightmare (1981)

Zdálo by se, že tento film se proslavil hlavně svým umístěním do seznamu Video nasties a přítomností Toma Savini na place, ale pro fanouška osmdesátkových slasherů cenu má i dnes. Ve většině scén panuje slušná ponurá atmosféra, vrah i spratek, který otravuje svoje okolí lekačkami, jsou správně divní. Jako bonus pro milovníky historie je ve filmu několikaminutový průjezd slavnou 42. ulicí New York City, plnou sex shopů, slizkých striptýzových kabinek a grindhouse kin. Film táhne ke dnu příběhová linka s odborníky, kteří pátrají po něčem, co už divák jakožto pozorovatel podivného světa cvoka chápe delší dobu, hledají lokaci nemocného člověka přes bizarní počítačové vybavení konce 70. let a vedou dementní dialogy a občas hysterická matka. Jinak je tam to, co chcete od temného slasheru, ponurost, nevyzpytatelný vrah, atmosféra očekávání smrti v opuštěných místech a samozřejmě sem tam správně krvavá vražda. Líbilo se mi i postupné rozbalování traumatické vzpomínky do nihilistického finiše, u kterého tak trochu chápete, čeho se veselí diskem rozjuchaní lidé západní civilizace děsili víc než atomovky od Rusů. Znalec by tento film určitě neměl propásnout, zvlášť, když už je v přijatelné necenzurované podobě na BluRay z USA i Anglie.

• 12.3.2017  22:27
    Smrt ve tmě (2016)

Trio bezcharakterních debilů, z nichž jeden využívá znalostí bezpečnostní agentury svého otce, jde okrást slepce, válečného veterána za prachy, co dostal za odškodnění za smrt dcery. To už stačí na to, abyste půl filmu cítili nulové sympatie k hlavním postavám a fandili slepci, aby ty zmrdy pořádně zmasakroval, takže i nulové napětí. V druhé půlce se scénář pokusí zredukovat naše sympatie ke slepci, ale i tak ze všech postav vychází slepec a jeho pes jako jediné kladné postavy, které si zaslouží svou pomstu a morální satisfakci. Dostával jsem záchvaty smíchu nad pokusy zesympatizovat zlodějku debilním příběhem o berušce a potřebou zachránit zbytek života mladší sestře tak, že zdrhne se dvěma kriminálníky a balíkem peněz, které ukradla nebohému slepci. Opravdu stupidní příběh, navzdory charizmatickému slepému "záporákovi" a jeho promyšlenému životním stylu v domě a logickému jednání při masakru zlodějů. Závěr filmu je víceméně odhadnutelný díky zmíněným pokusům a morálně odporný.

• 8.3.2017  22:27

Rodinný film nám předvádí, jak už je v moderním českém filmu zvykem, finančně štědře zajištěnou rodinu, které se vymstí jedna dovolená. Ale i přes vysokou úroveň řemesla a dobrých herců mi toho přišlo nějak málo nebo už na mě drama o prožívání dospívání rozmazlených bílých dětí nefungují. Ponurý film s řídkým dějem vylepšuje nastavovačka děje se psem bojujícím o život, ale paradoxně tuhle část jsem hrozně prožíval, děsil se konce, obdivoval herectví toho psa a dávám hvězdu navíc. Salónní nihilista se holt nezapře.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28