BoredSeal

BoredSeal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 17.5.2020  20:03

Výborný, vraždící čeští myslivci opět v akci :-))

• 11.5.2020  10:09

Dobrý absurdní humor a hlášky, táhne to jako obvykle výborný Vyorálek (hvězda navíc za něj). Je škoda, že pro hlas Řípa autorský tým nenapadlo vybrat jiný hlas než Cartmana a Alzáka, takhle se ze prokletí Studia Kamarád nikdy tato země nedostane. Šťastný konec mě potěšil, na další díly se podívám :)

• 8.5.2020  00:04

Hororový prvek seriálu na mě příliš nepůsobil, je většinou potlačený, není tak strašidelný a finále ho filozoficky postupně dovedlo do tak legrační formy, že už jsem ho nedokázal brát vážně. Poslední kýčovitý díl s banálními říkankami je celkem očistec. Silná stránka seriálu je povedeně napsaná a zahraná rodina, rodinné vztahy mě bavily a depresivní pohřební sešlost byl pro mě nejzábavnější díl. Škoda, že seriál má zase povinných netflixovských deset dílů a musí být nutně překapávaný přes okoukaný digi filtr, ubrat tak tři díly, jistě bych byl bez pochybností, zda se ten čas nedal strávit líp. Režisér Flanagan umí dělat dobrou atmosféru a vytvářet zajímavé postavy, jeho Doctor Sleep považuju za jeden z nejpodařenějších filmů loňského roku, tohle mě ale moc nebavilo.

• 4.5.2020  22:36

Strašlivá nuda. Hodný nesobecký feťák - panebože.

• 1.5.2020  23:20

Série traumat z koťat mě strašně rozesmívala a hororové prvky nějak nešlapou, ale jako rodinné drama ten seriál funguje dobře.

• 30.4.2020  23:15

Příběh o traumatech kazících život, ze kterého se poměrně překvapivě vyvine silná (protože smutná) romantika. Způsoby vyprávění se za třicet let značně změnily, cynický člověk se zamyslí nad tím, zda jizvy minulosti skutečně zahojí přiznání strašlivého tajemství jiné osobě a popřemýšlí nad tím, jak si režisérka Streisandová plánuje scénku, kde se tulí v růžových podkolenkách na houpacím křesle k odbarvenému Noltemu. Ale je těžké nepropadnout části filmu, kdy dvě postavy unikají vztahem z klecí svých ne úplně šťastných životů a užívají si štěstí a naději.

• 24.4.2020  23:47
    Ku'damm 59 (TV seriál) (2018)

Oproti první sérii místy absurdní veletoče s postavami, ale nakonec autorka s talentem zamíchat do romantiky dobové temno a zkazit optimismus tak nějak nečekaně dopřála (některým) postavám štěstí... zatím.

• 13.4.2020  22:28
    Sleepwalkers (1992)

Sleepwalkers jsou po repríze po letech zábavné béčko svou rozkolísaností. King scénárista nám prezentuje zajímavou zápletku o štvancích - monstrech matce a synovi žijících v incestním vztahu, protože jsou pravděpodobně poslední svého druhu a tahle linie je i díky špičkovému nasazení představitelky matky chytlavá (které si hotový film tak úplně nezaslouží). Kdyby to napsal King jako povídku, jistě by věnoval pozornost tomu, jak si lidé snažící se dopadnout nestandardní rodinu užívají buranskou krutost (a tohle se tady objeví jen v minilinii, kde sadistický gay učitel zjistí pravdu o novém studentovi); ve filmu ale musí být hlavní hrdinka nebohá panna Tanya, která zakusí péči uprchlického páru - a to je problém. Tanya je nudná (podobně jako zbylé postavy - nudní venkovští policajti) a vývoj příběhu je pro tak suše napsanou a zahranou postavu nepravděpodobný. Film se nejdřív courá v líné letní atmosféře amerického venkova, aby přišel moment "maminka se postara" a vše se nečekaně zvrhlo ve fantasticky divoké finále, kde jsem... nefandil Tanye. Velké minus filmu kromě toho, že se nemůže z morálních důvodů věnovat nejzajímavějším postavám :-) je příšerná dobová snaha narvat postavám do úst nechutné množství nefungující hlášek - festival trapnosti začne při návštěvě hřbitova a musí v něm pokračovat i nebohá Alice Krige. Ta se svým výkonem určitě zapsala do síně kultovních padouchů a je dost škoda, že jí herecky z filmu nesahá nikdo ani po kolena. Pobavilo mě i cameo Stephena Kinga a Barkera.

• 12.4.2020  01:02
    Rédl (TV seriál) (2018)

Opravdu dobrá ponurá kriminálka o temné tváři raných devadesátých let s výbornou zápletkou a opravdu funkční detektivní vrstvou, což je na české poměry vzácné. Cítím určité rozpaky z občas neracionálního chování hlavního hrdiny nebo agentky, ale možná jsem prostě nepochopil úplně motivaci postav. Nejzajímavější postava je generál - ten herec má charisma jak prase a gangsteři (skvěle devadesátkově zezrůděný) Martin Hoffman a David Novotný. Novotný je pro mě provařený herec (vídám ho až v moc filmech a seriálech) a chladnokrevného drsňáka mu nevěřím - asi nejtrapnější (a jedna z mála trapných) scéna je demonstrace prostředků v kravíně, ale talent jeho postavy improvizovat a manipulovat svědky i přes naprosto debilní oblečení je super. Sokol v roli občas funguje, občas ne, spíš je to kvůli zmíněnému nepochopenému chování postavy. I když poslední díl končí celkem divoce, stejně dobrý dojem přetrvává.

• 10.4.2020  08:30

Kino pro seniory, které se sem zatoulalo z jiné doby. Trvá skoro půl hodiny, než všichni poblahopřejou Lawrencovi k vnoučeti, scény ze života záporáka deroucího se k moci už známe z jiných filmů a v tomhle tisíciletí je legrační sledovat třicetiletého fitkaře, jak se vzteká, že mu vynadala máma nebo slzí dojetím u fotek svého mrtvého fotra drug lorda. Jediná zábava jsou hlášky a komediální pasáže dvou ústředních hrdinů, ale nějak mi to ke stálé zábavě po celé dvě hodiny nestačilo.

• 6.4.2020  21:40
    Servant (TV seriál) (2019)

Stylový seriál založený na nejasnostech a atmosféře s přiměřenou délkou epizod, kde však po deseti dílech zjistíte, že se nic nevysvětlilo a že spousta vějiček hozených do kotle bylo jen tak pro efekt. Jestli neradi marníte čas seriály, které končí neuspokojivě a nevysvětleně, tak Servanten neztrácejte čas. Casting je fajn a zapamatujete si z něj zřejmě především nesnesitelnou vyšinutou matku nehodnou sympatií. Nejvíc se mi na seriálu vlastně líbilo, jak si dělá legraci z kontrastu jakési konzervativní dívky ze Středozápadu se znuděnými boháči z velkoměsta, kde se manžel věnuje až absurdní gastronomické úrovni a manželka věří v přirozený domácí porod a naslouchá klasické vypočítavé ezoterické léčitelce, aby pak totálně selhala jako matka a vše dobarvuje ironický Rupert Grint jako zhýralý bratr.

• 4.4.2020  23:20

Oproti zajímavější jedničce je Far from Home kvůli turistickému aspektu "projedeme se všemi městy, jejichž země přispěla pobídkami" dutá. Velmi hezky popsal můj pocit z Hollanda v tomto filmu v komentáři Verbal a kromě velmi zajímavě podaného poselství "bacha na fake news, mladí lidé" tento film víc nenabízí. Chudák Gyllenhaal (za kterého dávám hvězdičku navíc, že mě bavil) a Zendaya už oba hráli v mnohem lepších věcech mnohem lepší role, ale ten šek jim přeju, aby mohli zase hrát ve svých divných filmech bez existenčního dilema.

• 29.3.2020  22:43
    K smíchu - Série 1 (série) (2018)

Temný cynický, ale přitom často strašlivě lidský seriál. Obsazením Jima Carreyho do hlavní role (a snad i napsáním té role pro něj) se autorům podařil skvělý efekt, protože Carrey skvěle umí nakombinovat pomalu se hroutící nešťastnou postavu s velmi černým humorem. Je radost vidět, že dostal po delší době příležitost si zahrát v něčem lepším, ovšem pochvalu si zaslouží všichni herci, ať už je to sympaťák anesteziolog nebo Picklesova sestra. Seriál má pečlivou výpravu, všechny prvky pořadu Maňásků jsou vybroušeny k dokonalosti. Od přítomnosti Gondryho na režijním postu jsem čekal minimálně nápaditou kameru a nápadivost a jsem příjemně zaskočen jejich množstvím. Některé nápady, scény nebo rovnou celé díly jsou kouzelné, ať se jedná o romantické bruslení, komunikace přes maňásky nebo působivě nasnímané líbačky a milostné scény obou párů. Ještě do osmého dílu jsem si říkal, že si takový provokativní seriál si zaslouží plné hodnocení, ale pak se s blížícím se závěrem série objevila vata v podobě otravného flashbackového dílu a scénáristická bezradnost. Z pana Picklese, celou dobu sympatické postavy, se ke konci kvůli klasické otevřené závěrečné epizodě stává otravný svatoušek a psychopat.

• 29.3.2020  22:38
    K smíchu - Série 2 (série) (2020)

Druhá série není úplně špatná, ale není zdaleka autorsky vypiplaná a celistvá jako ta první. Škodí jí větší počet dílů, než dokáže naplnit a z hluchých dílů se dá poznat, jak vlastně dnes fungují pokračování seriálů na zakázku, kdy vznikne zcela pitomý díl mimo koncepci - nejhorší díl je bezesporu vzpoura mezinárodních moderátorských "klonů" Picklese, který nemá nic společného s cynickým humorem, ani poctivou porcí deprese z tragiky lidského života a vycpávkový dětský díl o jistém podpisu. Prostředek seriálu je nepodstatný a teprve s posledními díly se vrací kvalita. Samozřejmě to opět stojí celé na Careym, který tady skvěle hraje tragikomickou postavu a drží seriál nahoře. Radši bych, kdyby už seriál nepokračoval.

• 27.3.2020  22:13

Zdá se, že v druhé sérii se trochu zapomnělo na to, o čem byla první série, rozhodně nám ale štáb připomíná, že ho baví připravovat dětské vysílání. Mě to ale moc nebavilo sledovat obzvlášť jako celou epizodu.

• 23.3.2020  00:10
    Zrádci - Den pravdy (E05) (epizoda) (2020)

Uklidit Davida do terapeutického centra skutečně nebyl nejlepší nápad. Skvělý díl. :-)

• 22.3.2020  12:11

Nesnesitelná nuda jak prase, nepochopitelné přitáhnutí dávno mrtvých postav zpátky (nevěřím, že to takhle plánovali už u sedmičky), až na Adama Drivera mizerní necharizmatičtí herci, co stejně nemají co hrát. Jako kdyby film vařil nějaký kolektiv expertů a stejně to jídlo pokazili i s receptem. Nejhorší Star Wars film všech dob - vzpomínám najednou s láskou na Epizodu 1.

• 19.3.2020  23:11
    Párty Hárd (2019)

Parodie na středoškolské teen komedie, která se po celkem mírném rozjezdu začne být s párty opravdu napínavá. Některé vtipy a jejich vypointovanost jsou bezva (cokoliv s otcem je prostě top, chemický talent, Čínská zeď), ale samotná párty mi nakonec kromě hrdinovy romantiky ;) jako takový odvaz nepřišla a příběh Uheráka a Pochcánka s horlivým režisérem taky vyšuměl nějak do ztracena. Někomu může vadit míra nadávek, ale spíš je škoda, že se kvůli jejich množství nedaří líp vyšťavit dialogy.

• 19.3.2020  01:04

Třetí série pokračuje ve výtečných kulisách meziválečného Berlína a historických reálií výmarské republiky. Po předchozích nabušených dvou sériích už není tak ohromující. Nový krimi případ nás zavede do berlínských filmových ateliérů, řeší se pár linek z dřívějška a zase pocítíme soukolí dějin. Netflix zasolil za čtyři díly navíc, ale přineslo to moc prostoru navíc, který není využitý podařeně - trojúhelník se dvěma bratry, trable Lottiny mladší sestry nebo (pro mě velmi otravná) všudyprostupující démonická osoba dr. Schmidta s podivným využitím hypnózy děj ředí nebo kvůli nim série nepůsobí semknutě. Tradičně mají prostor scény z kulturního života postav a to k seriálu o tolerantním Berlíně patří, třeba scéna představení v sex podniku pro úchylného generála nebo narozeninový gay večírek s hosty (který se rozvine asi v nejkouzelnější romantickou scénu, kterou jsem v poslední době viděl). Je vidět, jak moc mají tvůrci svůj seriál rádi, ale snad budou příště víc soustředěnější na případ.

• 15.3.2020  22:34

Díky hypnotickému informačnímu pásu s koronavirem jsem si díl raději pustil později ze záznamu z ivysilani.cz. Občas blbě rozumím i českým dialogům, takže se hodily titulky :-) Dobrej díl, jen mě začíná krutě iritovat ta kytarová odrhovačka, co jede pořád dokola, začínám to nenávidět skoro jako titulní melodii Terapie.

• 14.3.2020  07:23
    David Bowie (TV film) (2002)

Stručná cesta fascinující kariérou Davida Bowieho do narození jeho dcery, to chameleonství je opravdu zábava sledovat. Ideální, pokud toho o životě DB moc nevíte, pokud vás ale zajímají konkrétní období typu Berlín, hledal bych jinde. Do dokumentu si BBC pozvalo pár bizarních hostů typu módní návrhář nebo Eric Idle a většina jich opravdu nemá co říct, je to mučivé, chudáky spolupracovníky Iggyho Popa a Viscontiho osekali na minimum. Nejvíc mě pobavilo, jak Bowie plánoval svůj veřejný image - jednou se takticky prohlásil za homosexuála a pak v osmdesátých letech v éře AIDS, kdy konzervativnější společnost čekala na vyhynutí nakažené komunity ;), vlezl do vánočního pořadu zazpívat tradiční písně a pak se prohlásil za výhradního heterosexuála; konec dokumentu je v podstatě velký happy end napraveného umělce, kde nová manželka opěvuje jeho lásku a následují stylizované fotky šťastného otce u otevřeného okna směrem na Central Park :-)

• 12.3.2020  10:24
    Neviditelný (2020)

Moderní pohled na neviditelnost v kontextu společenských témat a ne vůbec špatně. Hlavní hrdinka se vzpamatovává z traumat ze soužití s narcistním sociopatem, ale pro své blízké je divná a nikdo jí nevěří a možná je i příliš paranoidní. Whanell přináší další povedenou žánrovku se svěžími nápady a vlastně mě nenapadá, co bych tomu vytknul.

• 12.3.2020  10:10
    Outsider (TV seriál) (2020)

Seriál začíná velmi slibně a nejlepší epizody jsou vlastně na začátku, kdy do diváka prosakuje skrz vyblité barvy deprese amerických maloměst a příslib. Jenže pak následuje příliš mnoho pomalého tempa, postup v ději se ředí nezajímavými rozhovory a nakonec následuje neuspokojivé finále s potitulkovou scénou (typické kingovské klišé, očekávané skalními fanoušky už předem). Kdyby to mělo o pár dílů míň a nečekal bych na to povadlé finále tak dlouho, asi bych nezapomněl, jak se mi seriál ze začátku líbil.

• 9.3.2020  21:40
    Outsider - Must/Can't (E10) (epizoda) (2020)

Zklamání, úplně hloupá přestřelka a očekávatelná potitulková scéna s příšerným klišé.

• 8.3.2020  08:08
    Spielberg (TV film) (2017)

O Spielbergovi by se jistě dal natočit hodně dlouhý dokument s podrobnějším rozborem všech (povedenějších) filmů. Tohle je spíš odškrtávání položek ze seznamu a fronta chválení, hodně věcí se vezme jen tak letmo. Čekal jsem, že Spielberg aspoň nějak víc okomentuje své snahy točit místo zábavních trháků ambicióznější filmy kvůli zlatým soškám. Víc z toho pověstného nadšeného dítě na režisérské stoličce, co redefinovalo zábavu a stvořilo blockbuster, uvidíme třeba v dokumentu o trilogii Indiana Jones. Tady sedí jen znuděný pán v outfitu afektovaného malíře, zvyklý celý život poslouchat komplimenty.

• 7.3.2020  22:58

Lovecraftovy povídky mám velmi rád, protože pracují s představivostí čtenáře, ale pro filmové adaptace je dobré je přizpůsobit, jako to uměl Stuart Gordon. U Stanleyho adaptace je vidět, že rozpočet byl skromný (uchechtnete se, když v některých případech, kdy by se mohlo něco masitého stát, zasvítí fialově neony a když nedostatek financí na monstra ve fyzicky natáčených částech filmu režisér maskuje céčkovou vatou a střihem). Trvá docela dlouho, než dopadne meteorit a i potom se to celkem táhne kvůli delší stopáži, místy to má ale povedenou atmosféru a Cage do kontextu šílenství z kosmu dobře zapadnul. Alpaky a čarodějnictví bylo úplný bizár.

• 2.3.2020  21:59

Seriál už je pár dílů skoro otravně udržován v pomalém tempu, kdy už jsou iritující vatové dialogy typu "když mám rýmu, pokouším se přesvědčit tělo, že to zvládnu, ale vždycky mě dostane, jako rakovina, chřipka, tahle věc" roztažené na pět minut s vyblitým filtrem. Tipuju si, že samozřejmě poslední díl se všechno najednou vyhrotí a uspěchá, aby se to stihlo, nebo se ještě hůř připraví nějaký nedopečený konec s nástavbou pro druhou sérii. A začínám si myslet, že mě seriál žádným ze dvou nebo tří možných konců nemůže potěšit.

• 2.3.2020  21:55

Jsem zvědavý, co bude dál, potěšil mě příslib pohledu dovnitř vietnamské pervitinové mafie. Pozitiva epizody? Hlavní postava seriálu je příjemně chytrá, co se týče znalostí moderní techniky, ale zároveň panikaří a dělá lidské chyby a velmi mě baví sjetý Jarek Nohavica. Občas se ale začínají objevovat poměrně zvláštní chyby v ději typu "špatně jsem slyšela telefonní rozhovor v autě, tak vylezu u dálnice ven, protože to bude líp slyšet" nebo "vydávám se za někoho, abych nevyděsila zdroj, ale venku, v hezkém počasí, kdy mají lidé otevřená okna a koukali předtím dlouho na mé zaparkované auto, začnu mluvit hodně výhrůžně nahlas, abych podělala to, na čem jsem předtím pracovala x minut v kuchyni."

• 28.2.2020  23:57

Velmi stylový film s dobrým obsazením, ať už je to buran Čermák nebo tradičně i na malé ploše skvělý Langmajer. Bohužel jeho polarizace "sobečtí pracháči" versus ztroskotanci v lihu nebo na piku vyznění filmu v dnešní atmosféře škodí - málokdo se ztotožní s pracháči a většina diváků v dnešní době neodfiltruje, že je Čermák násilný sociopat v deziluzi a konec z něho udělá dojemného hrdinu, u kterého bychom snad měli zapomenout, co celý film předvádí. Ještě mu pak x lidí zatleská, jak homofobními kecy rozčílil policajty, protože to vezmou jako boj proti progresivnímu liberalismu, ach jo :)) Bez toho temného poselství bych dal 4 hvězdy.

• 23.2.2020  21:33

No, Viktor Tauš opět potvrdil, že nikdo netočí v ČR tak zajímavé věci tak zajímavým způsobem jako on. Těším se na další díly.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36