BoredSeal

BoredSeal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 13.10.2018  22:37

Nebe nad Berlínem na mě fungovalo výtečně jako velmi lidská pohlednice ze Západního Berlína s minimálním příběhem a fantastickou atmosférou, jeho pokračování mě bohužel zklamalo právě příběhem - a úplně blboučkým. Nejsilnější roli tu opět hraje sám Berlín v jeho restartující podobě a pro milovníka tohoto města je super vidět staveniště na Potsdamer Platz a jiná místa, ale ten příběh je opravdu hroznej a dalo mi práci to vůbec dokoukat. Postavy z Nebe úplně zabitý a zesměšněný.

• 7.10.2018  00:54

Výborná zábava, první dvě epizody jsou neskrývaný zlomyslný černý humor, který Trier samozřejmě nakonec v pozdějších částech namíří i proti smějícím se divákům. Fanoušci a znalci se budou dobře bavit. Nepřátelé, které režisér nebývale trollí, budou otrávení a obyčejný divák, který vůbec neví, na co jde, bude zřejmě znechucen a zděšen. Kdyby trochu zkrátil stopáž, je to za pět hvězd.

• 1.10.2018  22:54

Chce to být v tom správném rozpoložení a mít rád Berlín. Výborná kamera a nápad. Hlavní roli tu hraje atmosféra Západního Berlína, hlavně pustiny bývalého Potsdamerského náměstí. Bruno Ganz by zřejmě dokázal s charismatem zahrát i židli.

• 26.9.2018  22:11

Hlavní téma (vedle dárku z vesmíru) je Clarkova hrůza ze seznámení Lois se svými rodiči aneb nejzábavnější části komiksů vedle soubojů superhrdinů se superzáporáky jsou vždycky jejich osobní trampoty. Pokud se filmový divák často uchechtával, že Lois je tak natvrdlá, že nepozná, že jediný rozdíl mezi Clarkem a Supermanem jsou brýle, které si Clark zřejmě nesundavá při souloži, tak tady je ten vtip dotažený do dokonalosti.

• 24.9.2018  21:50

Zajímavý nízkorozpočtový snímek o tom, jak se mladý Turek zabouchne do německého zloděje. Příjemně civilní výkony, zajímavý příběh a provokativní zápletka, sympatické obsazení.

• 22.9.2018  23:42

I když jde v sérii Očist autorům spíš o to béčkové vyvražďování a příběhy obyčejných lidí, jak se snaží noc Očisty přežít, stejně mě na ní vždycky baví spíš těch pár provokativních nápadů, občas snad i společenského trollingu, ostatně kdo by se neuchechtl nad levným způsobem, jak zbavit USA lůzy. Tento prequel přináší do jednoduché mytologie odpověď, zda Očistu zavedli republikáni nebo demokrati a jak se zaváděla do praxe. Velmi mě pobavilo, že do tradiční role zachránce, spasitele slabších počestných postav, je tentokrát pasován vůdce drogového gangu - být Afroameričany, tak se asi strašně urazím. :-)

• 22.9.2018  08:27

Vlastně by to mohl být běžný pochmurný film o samotářském podivínovi z nefunkční rodiny, který se někde v zapadlém americkém městečku snaží přežít do maturity a chtěl by kluka, což je v podstatě v konfiguraci jeho života bez šance. Protože jde ale o dětství známého vraha, celkem nudný film přežíváme v očekávání, kdy, jak (a jestli) dojde k vraždě nebo vraždám. V námětu je určitá chyba - nikdo podvědomě asi nechce sympatizovat s outsiderem, když předem ví, co z něj vyroste a naopak vzhledem k tomu, co film nakonec nabídne, může být zklamaný, že čekal od filmu víc.

• 19.9.2018  21:59
    Mstitel (1989)

Po letech děsivá ukázka mučivého nezdařeného béčka z osmdesátek. Lundgren hraje příšerně, akční sekvence jsou totálně nezajímavé nebo směšné, film vypadá hrozivě levně. Přímočarý koncept Punisherovi sluší, jen ho prostě měli v rukou ti nesprávní béčkaři. Aspoň je tam pár zábavných hlášek.

• 17.9.2018  22:16

Konverzační komedie pro cyniky a narcise? Nelze odolat.

• 15.9.2018  23:22

Do detailů vymazlené retro (smekám nad dobovým Berlínem v úvodu), Cavill je skvěle šarmantní, Vikanderová je taková úlisná Bohdalka, když ještě byla v 60. letech sexy a film je prošpikovaný takovým minimalistickým suchým humorem. Bohužel, když se vzpamatujete ze vší té parády, proberete se znudění a ještě zbývá skoro polovina filmu, je něco špatně. Radši bych viděl od Ritchieho zase něco zběsilého a černohumorného jako Rocknrolla nebo Sherlockové, než tyhle pokusy o kvalitní řemeslo, kde mizí jeho ujetost. Ta třetí hvězda je fakt za styl a herce, ne za zábavu.

• 15.9.2018  23:15
    Mr. Mercedes - Série 1 (série) (2017)

Souboj vraha s vysloužilým policajtem mě příjemně překvapil. Je to dobře napsané - materiál nesmrdí nucenými vycpávkami, herci skvěle obsazení i v malých rolích (sarkastická lesba a aktivní sousedka), seriál se pyšní okázalou brutalitou a nenápadným černočerným humorem. Konečně se King zase jednou nemusí stydět za adaptaci své knížky. Závěrečná epizoda a finále je samozřejmě po všech těch nadupaných epizodách slabší a předvídatelná, ale pozitivní dojem ze seriálu převažuje. Opravdu příjemné překvapení nejen pro fanoušky Kinga.

• 8.9.2018  00:15

Hodně slabé, ideologicky se to bohužel odklonilo od prvního dílu a kromě toho, že věřící člověk v 21. století může být jedině duševně zpomalený trouba anebo magor schopný všeho, jsem se u filmu dost nudil. Nevěřícně jsem zíral na useklý konec a úplně bizarní dovětek, podle kterého teď asi můžeme očekávat ve trojce bitku Antikrista s Kristem, haha. Poslat autorovi příspěvek? Spíš investovat do lokální lobotomie, která by mi odmazala tento film z paměti a mohl jsem mít pořád stejně dobrý pocit z jedničky.

• 7.9.2018  20:48

Super úlet s mladou a štíhlou Amy Adams. Dobře jsem se bavil nad absurdním humorem, vlastně je to celkem dobrá komedie pro dospělé o vztazích. Těžko říct, jestli z tohoto filmu mají vůbec nějaké potěšení děti (snad možná díky roztomilým zvířátkům), ale nad závěrečnou připomínkou King Konga musí roztát snad každý :-)

• 5.9.2018  23:53

Film má slušnou atmosféru, soundtrack a skvělou kameru, podobně jako u dalšího filmu od stejné režisérky záleží, jak moc si užíváte styl, aniž byste si všímali, že příběh není podobná pecka jako obal - pak možná snížíte hodnocení jako já.

• 2.9.2018  22:36
    Upgrade (2018)

Takhle pohodové nápadité sci-fi béčko už jsem dlouho neviděl, super! Skoro bych za tu svěžest a obratnost s nízkým rozpočtem snad dal i pět.

• 1.9.2018  23:01

Příšerně nudné, laciné a produkčně nenápadité. Několik nápadů jsem už viděl v jiných lepších filmech. Film na mě působil spíš jako ztřeštěná duchařina, zřejmě nechtěně komický - divné herecké výkony jako například imbecilní mladík v druhé povídce mě úplně zablokovaly ve smyslu nějak se snažit bát se. Teoreticky byste si toho filmu ani nevšimli, kdyby ho svou účastí Martin Freeman klamně netáhl do lepší podívané a to bude asi jediný důvod, proč to vůbec šlo do kinodistribuce.

• 26.8.2018  15:28
    Volný pád (2013)

Solidní německý příspěvek na téma coming out dospělého chlapa v maloměstě. Hlavní hrdina se zabouchne do kolegy na tréninku, prochází si klasickým soubojem sebezapření s touhou a jeho život se dostává do krize. Civilně působící film na mě zafungoval díky neokoukaným hercům, kteří kromě slušných hereckých výkonů předvádí velmi slušné erotické scény - plně v tradici německého upřímného přístupu k nahotě a sexu. Vzhledem k evropskému původu nelze úplně odhadnout, kam se děj bude vyvíjet a bylo to pro mě příjemné překvapení.

• 22.8.2018  22:54

Zklamání. Film není ani zábavná komedie, výlet do historie ani oslňující drama. Je to prostě příliš dlouhý slepenec všeho možného, který moc nefunguje a často se ptáte, proč ve filmu zůstala příliš dlouhá scéna, která vlastně moc nepřispěla diváckému požitku (např. pár minut zpívání na diskotéce, příliš dlouhé chození lesem mezi nábojnicemi za zvuků kvílivé kytary nebo přehnaně dlouhé finále). Je tam pár vtipů a chytrých scén, ale ten celkový koktejl prostě není chutný. Jsem zvyklý od Leeho na mnohem chytřejší a víc strhující filmy.

• 16.8.2018  22:21

Německé Interview s upírem a je to moc dobrý. Nina Hoss je super.

• 15.8.2018  21:25
    Na mušce (TV seriál) (2018)

Příšernej odpad. Lidi, co mají málo peněz, si hrajou na mezinárodní thriller. Špionážní agentury jsou něco jako parta tří vyřazených příšerně vypadajících důchodců, kteří se jednou za čas sejdou v kavárně v nějakém městě a případně si zasouloží v hotelovém pokoji. Špičková nájemná vražedkyně je afektovaná kráva, která neposlouchá příkazy a okázale se předvádí, což asi není definice špičkové nájemné vražedkyně. Její nemesis je ne-sexy Asiatka, která jí strašně chce dostat, ale vlastně jí bůhvíproč má ráda, i když jí vražedkyně zničila život, ale stejně jí chce dostat a zabít, jen to několikrát nedokáže a my se musíme pořád dívat na další minuty utrpení, abychom nakonec zjistili, že to vlastně nijak nedopadlo. Kdyby to bylo celé jako dobrá černá komedie, ale ono si to hraje na nějakou romantiku, city, lesbodrama, je to hrozně pitomý a nesnesitelný, jako kdyby to točili a psali Češi. Zhruba od půlky už vám dojde, že mám pravdu. Utíkejte a neohlížejte se.

• 9.8.2018  23:15

Black Panther, kdyby Wakanda neobjevila vibranium? Kdepak, nuda k chcípnutí. Na komedii má film málo vtipů a odvíjí se opravdu pomalu, řada vtipných scén na dnešní dobu trvá hrozně dlouho, než se dojde k pointě, kterou už jste mezitím asi uhodli. Film je spíš romantický, ve stylu naivních dobroserských amerických filmů z třicátých let. Ne, že by neměl potenciál, ale režisér ho prostě nevyužil a radši nás mučí otravnostmi jako dlouhá taneční sekvence na začátku, drzého humoru typu "princův úd je čistý" obsahuje bohužel málo. Eddie Murphy hraje slušně, jeho parťák Hall je vtipný a pár komických figurek jako správce budovy pobaví, měl to ale dělat někdo lepší.

• 27.7.2018  23:34

První půlka naprosto strhující ukázka prvotřídní filmařiny, respektive, ta pokračuje celý film, jen už je to pak žánrovka.

• 25.7.2018  22:40
    Rituál (1973)

Je to trochu zastaralý bizarní film se zajímavým nápadem, ale tvůrcům se podařilo vytvořit kouzelnou atmosféru pohanského venkova, kvůli které jsem přece jen šel v hodnocení na čtyři hvězdy. Ve své době musela tahle otevřená provokace vůči křesťanství vzbudit asi slušný rozruch. Muzikálové vložky dodávají snímku správný absurdní humor, ale jsou klíčové i pro vyprávění děje.

• 23.7.2018  22:30

Solidní žánrovka opět soderberghovsky netradičně okořeněná. Jediné rozpaky při rozhodování o hodnocení jsou z toho, jak film vypadá mdle a nezáživně (protože je to experiment natočený celý na iPhone 7+), a z absence hudby, která by ten film pozvedla. Rozhodně by bylo naprosto zbytečné jít na to do kina, ale jako thriller o cvokárně na doma je to oukej.

• 22.7.2018  21:46
    Tully (2018)

Pozitivní depresivní film o stáří a mateřství. S každým upřímným dialogem na téma život se začíná cynik pozvolna bát, jak může tento sympaticky civilní film strašlivě skončit - protože zbývá buď nějaký zvrat v příběhu, který nemusí být úplně super nebo příšerný přeslazený happy end, který zcela odbočí ze sympaticky sarkastické, občas cynické linie. A tak to i je, ale přesto dojem z příjemné deprese nezmizí. Theronová samozřejmě herecky výborná jako vždy.

• 19.7.2018  23:08

I po letech působí filmová adaptace hry poměrně současně díky dobrým dialogům a kameře, která umí dodat scénám tempo nečekaným pohybem nebo nápaditým záběrům. Samozřejmě chválu si zaslouží i představitelé ústředního manželského páru. Film jako celek občas mezi výtečnými dramatickými scénami ztrácí tempo a působivost.

• 15.7.2018  23:40

Pokud si uvědomujete, že v téhle sérii se budou hodně vymýšlet dialogy a momenty, u kterých nikdo neví, jak proběhly, popřípadě jste si u minulých epizod projížděli na internetu "fakta versus seriál", možná na vás poprvé přestane pomalé depresivní kouzlo seriálu fungovat. Tady se navíc vyprávění seriálu pozadu vymstilo, protože jsem celou dobu znuděně čekal, až se odškrtne ta další známá mrtvola.

• 14.7.2018  09:58

Lhář, lhář by byl jen obyčejnou komedií o tradičních hodnotách, kde pravidelně hraje jímavá hudba u rodinných scén, kdy se má člověk dojmout a člověk by u toho umíral. Naštěstí ale hraje hlavní roli Jim Carrey, který celý film přetáhne pod svůj diktát grimas, šíleného humoru a ze svého právníka udělá takového maniaka, že i závěrečná scéna na letišti vlastně dává smysl. Je fakt skvělý mít v rodinné komedii tak dobrýho herce, který umí i v hloupé scéně předávání dítěte dávat výrazem tváře najevo, jak je hlavní postava otrávená a co si myslí a tím pobavit i skeptičtější cyničtější diváky. Kdysi jsem film viděl s otřesným dabingem, kde někoho napadlo nahradit Carreyho hlas Dejdarem a už jsem neměl potřebu po příšerném dojmu vidět jinak obyčejnou komedii znova, naštěstí jsem po letech natrefil na originál a vše odpuštěno.

• 8.7.2018  23:20

Je možné, že tenhle film byl kdysi moderní a svěží, ale tomu už lze dnes nelze uvěřit, protože postavy a většina událostí jsou strašlivým způsobem nechtěně směšné. Je vůbec možné se nesmát dementnímu kriminálníkovi Mannimu a jeho asi ještě trochu hloupější holce Lole, která místo poslání svého neschopného přítele do patřičných míst třikrát vyběhne na záchranu do berlínských ulic? Pseudofilozofické rozhovory mladého páru mezi jednotlivými verzemi příběhu jsou ukázkové v tom, jak zábavný může být ne úplně dobrý film. Kromě nechtěné legračnosti patří ke kladům atmosféra městských ulic a místy zajímavě tepající soundtrack z éry, kdy se Česko dusilo eurodancem z Esa, zatím co u západních sousedů zvládali podstatně víc rytmických linek než tuc-tuc. Franka Potento nic moc herecky ani vzhledově a její parťák Bleibtreu skvěle hraje dementa, který nemá tušení, která bije.

• 4.7.2018  22:55
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Celkový dojem ze seriálu mám spíš rozpačitý. První díl se jeví jako veselá řachanda o tom, jak ironický hlavní hrdina těžce fetuje a je v prdeli. Druhý díl krutě přepne na temnou depresi, když poodhalí jeho dětství. Třetí díl je jakoby smířlivý a kritizující nudné a znuděné bezduché pracháče. Když už to plyne do nudy, nasadí se poslední díl, kde představitel hlavní role herecky exceluje nejvíc, všechno se jakoby zaplete dohromady a vrací se kvalitní deprese. Celý nesourodý seriál drží pohromadě klasicky výborný Cumberbatch, který je určitě rád, že zase jednou nemusí hrát fízla, detektiva nebo čaroděje. I ostatní herci a hlavně herečky jsou v pohodě, ale po Cumberbatchovi uvízne v hlavě především démonický Hugo Weaving. Je ironie říct o seriálu, který adaptuje pět knih do pěti epizod, že je občas moc natahovaný, ale je to tak.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31