BoredSeal

BoredSeal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 24.6.2018  22:36

Smutné selhání původně asi ne tak blbého nápadu. Udělat komiksově brutální úlet o tom, jak ze zabijáka udělá šílená doktorka ženskou a ten se za ztrátu svých genitálií hodlá krutě pomstít, není tak špatný nápad pro béčko. Michelle Rodriguezová je vhodně obsazená a její drsňáctví funguje dobře jako zlozvyk badass transgendera, který si odmítá přisvojit ženské chování. Sigourney Weaver je zábavné sledovat asi v čemkoliv a ujetá záporácká doktorka by jí měla jít levou zadní. Ale... ten film se krutě nepovedl. Jako kdyby autoři vůbec nevěděli, na co se vlastně chtějí vrhnout. Tempo už od začátku brzdí vložené výslechy doktorky (a velice nudné) a skoro to působí, jako kdyby se po dokončení filmu režisér lekl, že je film blbý a rychle docpal víc scén odhalující postavu Weaverové - trochu zbytečně, protože žádný souboj ženy oblékající se jako chlap (Weaverová) versus transka Rodriguezová se nakonec nekoná a konfrontace je směšná. Pomstychtivé akční scény Rodriguezové vůbec nefungují a je strašlivě prostříhaná do stylu vyprávění, takže pokud nejde o akční masakr transky, o co teda jde? A do toho začnou v druhé půlce cpát videozáznamy hlavní hrdinky a celý film je to vůbec úplně zprzněn monologem, který vlastně ani neví, co je pointa. To je fakt strašně, strašně špatný a měli by to pouštět na filmových školách, aby studenti pochopili, jak se nemá stavět film. Nejhorší je, že tohle nedělal žádný absolvent, ale Walter Hill, což býval za své zlaté éry mistr kvalitních nejen béček a teď vyplodil něco, co by nechtěl nabízet ani Netflix z nouze.

• 23.6.2018  20:31
    Ghostland (2018)

Řemeslně zručná odvedená žánrovka v oboru "tradiční rodina v rukou vyšinutých násilných lidí v hnusném baráku". Pokud jste toho viděli na dané téma více, sotva vás kromě pár vypravěčských prvků něco překvapí. Duo záporáků vypadá jako Václav Klaus junior a Marilyn Manson a vlastně by byl dost zábavný úlet, kdyby to fakt hráli. Film přitáhne pozornost milovníků éry New French Extremity kvůli tomu, že režisér kdysi natočil Martyrs, ale nic podobného od něj neočekávejte.

• 11.6.2018  22:22

Dobrý materiál, ale bohužel naředěný do příliš mnoha dílů, kdy ty zdařilé převládají spíše v první polovině, kdy se jim daří děsit skrze zobraení života v moderní totalitě skrz existenci individuála. V druhé polovině už je z toho spíš osobní příběh, romance a moc vás už scénáristi nepřekvapí. Všechny negativní klišé dnešních seriálů jsou zde zastoupeny: zbytečně moc epizod způsobených ne tolik zajímavou vatou, otravné flashbacky, nic neřešící závěr série udělaný tak, aby se série dala v případě neúspěchu považovat za jakoby uzavřenou, ale zároveň otevřená lákavá témata do příští série pro případ úspěchů. The Handmaid's Tale nabízí spousta provokativních myšlenek ne tak úplně nepředstavitelných v dnešním světě a poukazuje na moc náboženství jako prostého nástroje na ovládnutí a vygumování stádních mozků, které si ani nevšímají, jak moc se mění kázání a mytologie, hlavně že jsou vždycky na tom správném místě. Ve spíše ateistické ČR si to možná moc neuvědomíme, ale na seriál z USA je to slušná rebelie a provokace.

• 10.6.2018  23:56

Asi by bylo lepší chytit na dvě hodiny rakovinu než vidět tenhle film. Sice někdo vyhodil hromadu peněz za efekty, ale vůbec neřešil scénář. Dva ústřední představitelé úplně bez charisma a talentu a stojí za to si pamatovat, jak příběh můžete skvěle popravit tím, že hlavní pár je od začátku spolu, jsou to kolegové a jeden si chce druhého vzít. Spousta nudných umučujících dialogů, obzvláště od hlavního páru nebo armád. Když už tam nacpou nějakou vedlejší postavu s šancí na minipříběh a pravidelné osvěžování děje, odstraní jí do pěti minut. Už dlouho jsem tak netrpěl.

• 10.6.2018  16:10
    Suspiria (1977)

Jeden z nejstylovějších hororů, jehož vypiplaná výtvarná a zvuková stránka konečně vyniká ve 4K remasteru na americkém BluRayi od Synapse Films naplno.

• 15.5.2018  21:43
    Deadpool 2 (2018)

Element překvapení už není výhodou snímku. Pořád se hraje na poli sarkasmu a hlášek je dost, ale film nás trestuhodně mučí klišovitým traumatem a parodickým delším závěrem (který už jsme párkrát v historii filmu zažili i ve svižnější podobě). Přivítal bych víc humorných scén s přítelkyní hlavního hrdiny a pro likvidaci hlavní hrozby bych v rámci humoru raději použil Cableovo původní řešení. Škoda, že Josh Brolin hraje nepřekvapivého drsňáka, líbilo by se mi, kdyby hláškoval podstatně víc - herecky září snad víc v CGI roli Avengers: IW.

• 13.5.2018  09:38
    Psí ostrov (2018)

Tomuhle filmu nelze nedat 100% hodnocení :-)

• 6.5.2018  00:10

Strašné zklamání a nemyslím, že to je jen kvůli přehnanému očekávání (díky šeptandě plynoucí z komerčního úspěchu filmu) nebo z přehnané hlasitosti v kině u velmi komorního filmu. Většinu filmu se toho moc neděje a panuje nuda, postavy se občas chovají šíleně debilně (matka má rodit, ale fotr se synem si vyrazí na výpravu a emo dcera jde prožívat drama k hrobečku). Deus ex machina je v příběhu dost nesnesitelná a závěr snad nemohl uspokojit nikoho.

• 2.5.2018  22:07
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Strašně špatný. Měli zajímavý námět, kameramana a někoho, kdo dokáže slušně emulovat pochmurnou hudbu z Twin Peaks. Výsledkem je vlekoucí se minisérie, kde jsou podivné postavy (a dost nepravděpodobné vztahy mezi nimi), není komu fandit, část vedlejších příběhů prostě vyšumí do ztracena nebo se vyřeší nějak zkratkovitě. Není absolutně komu fandit, všichni jsou nesympatičtí kreténi a už tak v půlce seriálu začnete mít pocit, že se nedočkáte žádné satisfakce nebo že přijde impotentní konec. A taky že jo. Herecké výkony nuda, vévodí jim tradičně příšerný Vetchý, který umí hrát spíš beze slov, ale když má předstírat nějaké emoce mluvou, je to sebevražda katanou. Tahle země by možná měla začít dělat něco jako zkušební divácké projekce, aby se ty nadějnější projekty daly nějak opravit, tady by to ale chtělo hodně práce.

• 2.5.2018  14:44
    Maska (1994)

Po letech - slušné efekty a grimasy Carreyho zůstávají pořád zajímavé, ale není to bohužel ten typ komedie, kde řádí Carrey jak utržený z řetězu. V sekvencích pod Maskou se sice vyřádí, ale můžete to pouštět babičce, dětem a pak znaveně sledovat denní klidový mód Stanleyho Ipkisse, který samozřejmě Carrey taky umí dobře zahrát, jen je to trochu nuda. Příjemným kladem filmu je ale nádherná a sexy mladá Cameron Diaz, kvůli které stojí za to se na ten film mrknout :-)

• 23.4.2018  22:20

Solidní drzá francouzská komedie, která si chytře utahuje ze společenských stereotypů a představ majoritní společnosti o životě homosexuálů, aniž by smrděla bojem proti liberalismu. Bláznivý humor typu "teror slepce a jeho psa" mi už dlouho chyběl a příjemně mě překvapil závěr i nečekaná pointa.

• 21.4.2018  15:14

Nikdy nejsme sami je vzácný typ filmu, který působí jako cynická méně-vnímavé-diváky-trollující komedie, která umí zamrazit v těch správných momentech. Tvůrcům se podařilo vytvořit skvostně depresivní vesmír, kde každá z postav je zapamatovatelná a skvěle zahraná. Roden opět vystřihl úplně jinou postavu, kde se vrátil ke stylu vypjatého herectví, kterým se bavíme třeba v jeho záporáckých rolích z 90. let, ale nezastiňuje ostatní herce, kteří svoje postavy hrajou taky výborně, ať už Vlasáková, Hanuš svého paranoidního bachaře nebo sympatický pasák. Vůbec mě nenapadá jediná slabina, dostalo mě to. Nemůžu uvěřit, že v roce vzniku filmu ocenil Český lev hromadou cen bezduchého úmorného Masaryka místo jakékoliv ceny pro tenhle skvost.

• 5.4.2018  21:10
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

Zelenka v kombinaci s Dejvickým divadlem? To nemohlo dopadnout úplně špatně. Kvalita humoru jak na horské dráze. Místy skvělý humor, místy naopak strašlivě dementní. Originální postavy, dobří herci. Několik punkově drzých nápadů mě vážně pobavilo (Filipovský, Kapitán Filcka). Nejvíc se mi líbily poslední pesimistické díly, pochmurnost a blížící se propast Zelenka umí vytvořit velmi dobře a je nás neprovází většinou seriálu (tak jak je to předpokládám v původní divadelní hře). Nechápu, proč byly často některé příběhové linie odfláknuty a postava typu Myšička prostě jen tak zmizela z děje bez nějakých následků.

• 1.4.2018  10:45

Části filmu, které se odehrávají ve hře, jsou zvláště v první třetině filmu strhující, což se od dobré hry očekává. Jako starý hráč s nostalgií po osmdesátkové popkultuře jsem musel nutně skončit v úžasu při řešení klíče číslo dva, to je přesně ten typ překvapení a technologické revoluce, které otrlý čtyřicetiletý fanoušek filmů potřebuje občas vidět, aby neztratil naději ve filmy. Průser je ovšem film jako celek. Části mimo hru nejsou moc zajímavé, dojímavá orchestrální hudba ala John Williams se rozhodně nehodí do nadupané moderní videohry a do budoucnosti, kde je svět v prdeli a lidi radši tráví ve virtuální realitě co nejvíc času a úplně strašné je typické Spielbergovo klišé "dobroserství", které kazí příležitosti být trochu temnější nebo realističtější. Film by si skvěle vystačil jako vizuální jízda ve hře, kde se lidi snaží vyhrát soutěž, ale bohužel je tu zdvižený káravý prst starého pokryteckého dědka, že bychom neměli zapomínat na lásku a svět v realitě, což je proboha podstata videoher a únikové kultury. Nakonec jsem ani přesně nechápal motivace některých postav a jako celek film moc nefunguje, cokoliv mimo hru nudí k smrti a zpomaluje děj. Pozitivní hodnocení proto berte jako průměr skvělých částí ve videohře a velmi slabého a lacině natočené části filmu o realitě hráčů.

• 31.3.2018  11:05

Dobrý nápad nechat nadsázky schopné dospělé herce hrát převtělené teenagery, už jen přítomnost veteránů ujetého humoru The Rocka a Jacka Blacka zajišťuje určitou záruku kvality, zvlášť když Jack Black hraje instagramovou teen modelku, pokukujících po chlapech a jejich penisech (a vlastně i po vlastním) - nepamatuju se, že by někdo takhle vtipně nechal diváky smát se gay narážkám, aniž by to někoho uráželo. Zápletka je dobře ušitá pro současné publikum s prostředím videohry, takže, co se na tom dá zkazit se čtyřmi kreditovanými scénáristy? To je jednoduché - akce typu jedoucí motorky a CGI zvířata není (alespoň pro otrlého čtyřicátníka) tak zajímavá a tempo se zbytečně brzdí pravidelným charakterním zamyšlením (zamilování, neměla bych být sobecká kráva, zneužíval jsem svého kámoše, musíme si pomáhat) a hlavně toho humoru by tam mohlo být aspoň třikrát tolik. Nechápu, že studio radši utratí pár melounů navíc za digitálního tygra, než donutilo scénáristu vyplodit víc hlášek a vtipných situací. I tak to není nové Jumanji marná oddechovka, jen je to prostě nedostatečně vytěžená příležitost.

• 24.3.2018  18:50
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Na psychoterapii jsem byl zvědavý, ale po seznámení s Rodenovou ordinací bych do toho nešel. První čtyři díly jsem si říkal - dobrý herecké obsazení, všichni působí přirozeně v čele se skvělou Melíškovou a poradí si i s absurdními dialogy nebo blbými nápady scénáristů - tedy s vyjímkou namachrovaného vojáka Igora, kterého strašlivě hraje pohublý modýlek Hejlík, který by nejspíš nepřežil ani vstupní fyzické testy do armády (později jsem viděl naději vysvětlit to příšerné divadlo v tom, že by za jeho problém mohla maskovaná homosexuální orientace, ale podobně jako u ostatních pacientů vystřídá několik klišovitých diagnóz a traumatů, že na tom vůbec nezáleží). Pochvaloval jsem si, jak Roden zase hraje jinak a důvěryhodně hraje vnímavého odborníka, ale v pátém díle, kdy začne navštěvovat terapii sám, se ukáže, že to je pošuk, který vůbec nedává vlastní rodinu a je sám o sobě takovou diagnózou. Od té chvíle jsem už jeho postavu vnímal jako lehce senilně breptajícího, přetvařujícího se terapeuta, který si dělá ze svých pacientů srandu a když k něčemu dospějí, schválně jim to převrátí naruby, aby je rozhodil - to je totiž vůle scénáristů. Ti do těch pár postav seriálu namíchali nepravděpodobný koktejl poruch a lidských osud, naházeli do toho sex a všechna možná analytická klišé, která napadnou i vrátného ve Zbrojovce Brno. Ještě jednou potlesk hercům (kromě Hejlíka), kteří tvoří uvěřitelné postavy i přes ty šílenosti, co musí říkat. S psychologií to má fakt společného málo, nestačí jen vidět Rodena říkat, jak se třikrát za sezení zeptá, "Jak to myslíte?" Pokud začnete vnímat seriál jako černou komedii, dá se těch zbytečně moc dílů snést - jen tomu chyběl top absurdní konec, kde osud Rodenovy postavy shrne diagnózy a osudy všech těch pacientů z první série - rozvede se, nezvládne Pauhofovou, protože dobrovolně potlačil gay orientaci, nasedne na kolo a rozjede to pod nejbližší auto. Věřím, že scénáristům by to přišlo naprosto realistické. :-)

• 21.3.2018  19:00
    Annihilation (2018)

Vizuálně pěkné sci-fi, bohužel příběh, chování postav a vůbec okolnosti jsou velmi dementní. Vzbudilo to ve mně chuť přečíst si předlohu. Samozřejmě jsem si okamžitě vzpomněl na starého Stalkera (respektive Piknik u cesty). Zprávy, že snímek je příliš intelektuální, působí po shlédnutí filmu skoro legračně. Jedna z pečlivě vyprofilovaných žen okamžitě propadne paranoie a hysterii. Základna působí dojmem, že je v ní asi osm lidí, včetně pacientů. Když se přestanete kochat krajinou a efekty, dojde k mírnému zklamání, ale přesto je každé chytřejší sci-fi lepší než žádné, i když se nepovede.

• 17.3.2018  20:54
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Slibný svět a zajímavá detektivní zápletka, kterou nezruinovaly béčkové tendence, ale klišé moderních seriálů. Hrdá béčkovost a vtípky vyplývající ze soukolí světa, kde si identity prohazují těla, jsou naopak velkým kladem. Slušelo by redukovat příběh na méně dílů, vykopat debilní flashbacky a díly, které zbrzdí rozjeté vyprávění vysvětlujícím dílem z minulosti. Strašlivé je i klišé "cynický drsňák má ve skutečnosti srdce a dokáže milovat", které v příběhu zkaženého cynického lidstva nějak nemá místo a to rodinné drama, potažmo povídání si s duchy ničící závěrečné epizody je taky nesnesitelné. Výprava na TV produkt ujde, i když mě zaráží, že v budoucnu lidi nosí v podstatě stejné oblečení jako v dnešní době. Herecky táhne seriál Kinnaman, kterému styl arogantního frajera sedne, milionářský pár je typově skvělý a hotelový manažer plní svou úlohu úchylné figurky dostatečně. Zbytek je průměr, příšerná je představitelka policajtky, které drsňačku nevěříte ani na chvíli. Škoda, mohlo to být lepší, díky některým sci-fi nápadům občas nelitujete, že se na to díváte.

• 12.3.2018  20:25

Parádně natočený oddechový snímek s dokonalou atmosférou letních prázdnin někde v Itálii s dobře zahranými zajímavými postavami, kde vysloveně nikdo špatně nehraje a vztahy mezi postavami jsou přirozeně uvěřitelné - Chalamet by si letos asi zasloužil Oscara.

• 3.3.2018  22:57

Výprava luxusní, moc se mi líbil crossover sci-fi a afrických tradic a vůbec ta představa, že někde v Africe leží sebevědomá monarchie s pokročilou technologií je sympatická provokace. Maximální "černota" filmu strašně prospívá, herci jsou OK (nejzábavnější postavy jsou v první polovině filmu ženy v čele s drsnou plešatou generálkou a černošskou verzí Q, škoda, že humoru v druhé polovině ubývá) a dokonce připuštěný běloch ;) Martin Freeman má tentokrát důstojnou nekomickou roli. Slabinou snímku je to, že to je typický Marvelovský komiks; to se rovná jednoduchý příběh s lehce načrtlými myšlenkami, které ale příliš nechce rozvíjet, protože cílové publikum jsou mladší lidi, kteří by se mohli zřejmě rozrušit, kdyby čtvrthodinu na plátně neprobíhala žádná akce.

• 3.3.2018  17:29
    Tvář vody (2017)

Ze začátku svěže úchylné, dobře rozehrané postavy, skvělý Richard Jenkins, Michael Stuhlbarg a Michael Shannon. V druhé půlce (po únosu) se bohužel naplní premisa pohádky a naděje na silný emocionální zážitek ve stylu Faunova labyrintu se rozplyne se žábrami.

• 17.2.2018  18:43

Seriálu se ještě pořád daří vytvářet zajímavé existenciální momenty, které díky ústředním postavám fungují a tvůrci mají i dar svižně satirizovat současné dění, což v této sérii zdařile zastupují absurdní volby guvernéra. Čtvrtá série ale má příliš mnoho dílů a je naředěná blbostmi (např. linie s Princess Carolyn je nepovedená, postavě v určitý moment prostě jebne a zahodí veškerý vývoj, aniž by to dávalo smysl).

• 16.2.2018  22:15
    Já, Tonya (2017)

Ultračerná cynická komedie a zároveň překvapivý příběh nadějné krasobruslařky, jedno z největších filmových překvapení loňského roku. Na vypatlané americké burany jen tak nezapomenu.

• 10.2.2018  19:50

Úplně se to nepovedlo, škoda. Hlavně v první polovině by to chtělo víc dementních vtipů a pořešit, proč děj neodsýpá a řada dialogů strašně nudí. Naštěstí se film o něco zlepší, když se zjistí, kdo je záporák.

• 2.2.2018  05:41
    Raw (2016)

Vynikající ponurý film o temnotě dospívání, co se umí vplížit pod kůži. Snad všechny scény, ať už je to vysokoškolský život nebo sourozenecké rituály, vzbuzují nějakou tíseň a nepříjemné očekávání a asi tak se cítí většina teenagerů při odchodu z domova na vysokou školu. Skvěle zahrané, dobrý soundtrack a zdařilý cronenbergovský chlad. Viva la France!

• 20.1.2018  22:12

Béčko, které má v bitkách výbornou kameru, vynikající střih zvuku i obrazu a šílenou kondici Scotta Adkinse. Řekl bych, že jsem snad ani líp natočené bojové scény ve filmu nikdy neviděl. Líbí se mi, jak jsou oba ústřední charaktery arogantní, dodává to zábavě správnou šťávu. Film samozřejmě po akčním rozjezdu táhne ke dnu zákonitost bojových béček a nudná část tréninku a polepšení hlavního namachrovaného hrdiny do úrovně Mirka Dušína.

• 6.1.2018  22:56

Vtipná oddechová variance na Groundhog Day, kde mi chyběly jen pořádně krvavé smrti. Jaktože nikoho nenapadlo pořádně každou smrt načančat, abychom se na ní více těšili?

• 30.12.2017  18:18

Podařený britský kousek s ponurou hudbou, atmosférou a slušným příběhem.

• 28.12.2017  23:54

Úspěšný seriál dostal víc peněz a polepšil se. Tempo se rozjelo, očesala se vata a zábava je solidní i přes pár nudných momentů. Přibyl díl navíc, ale asi to spíš svádělo k plýtvání časem (díl osm se podivně vleče, aby se pak v první polovině posledního dílu vyřešily všechny problémy série). Romantické motivy předpubertálních dětí jsou mrzutá záležitost a doufám ve více příšer na úkor pseudolásky.

• 25.12.2017  10:51
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Na televizi ucházející zimní pohádka. Vizuál a efekty super, kromě beznadějné dobroserky Marušky (která vlastně svou nelogickou snahou se pořád obětovávat zhoršuje životy lidí kolem sebe) všichni herci hrají správně ulítle, jak se na pohádku sluší. Trochu mě ale vyděsila podobnost s nenáviděným Mrazíkem, když vesničané začali juchat a výskat. Pokouším se taky zapomenout na příšerný unylý kytarový song, odpovídající odpadovým šlágrům z reklamy ala "Mercí je mé děkuji", neobejde se proboha novodobá pohádka bez takových sraček?

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30