BoredSeal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 8.12.2018  16:14
    Živý terč (1993)

Tak neuvěřitelně stylizované béčko, že je z toho áčko. Teď už vím, proč se o filmech Johna Woo mluví jako o akčním baletu. Chování a pohyby herců jsou zcela podřízeny umělecky stylizované kameře a střihu a nutno říct k dobru celé věci. Filmu vévodí démonický pár Lance Henriksen a Arnold Vosloo a oběma hercům strašně sedne předvádění posedlosti zlem a potěšení z něj. Vůbec sadistické násilí i zlá dvojka tady má zajímavou příchuť homoerotického vzrušení z násilí a zla a na klukovsky radostný pohled Voslooa při odstřelování brokovnicí nebo detail excitovaného prohrábnutí vlasů při rozstřílení lovné zvěři na kaši si určitě ještě někdy vzpomenu. Van Damme to nijak nekazí a hojně přispívá k WTF akci, ale oproti oběma pánům je samozřejmě herecké dřevo. V celé herecké partě pobaví ještě oči vyvalující žena, z jejíž inteligence si film dělá legraci při scéně s hadem a perfektně upravení bezdomovci v čistých šatech. Celý ten film je dnes opravdu srandovní, ale dobře se na to dívá a zápletka s lovem je super.

• 26.11.2018  22:23

Každé postapo ve vylidněných městech je příjemná záležitost, zpravidla do momentu, než se dostaví další lidé kromě postavy. A stejně to je i tady. Sledujeme rituály trpaslíka, který si v podstatě žije spokojeně, upravuje si město k obrazu svému a získává sympatie tím, že se ubytuje ve velmi dobře zásobené knihovně (kdo by to bez fungujícího Steamu ostatně neudělal taky). Bohužel mu klid zkazí příjezd otravné dívky, která ztělesňuje všechno utrpení civilizace - poslouchá moderní hudbu, pořád mele klapačkou, dělá bordel a nic nechápe. Trochu jsem doufal, že jí trpaslík odpráskne, ale bohužel jí tak nějak trpí dál. Do té doby jsem předpokládal, že se jedná o jednoduchý film o tom, jak je některým lidem lépe o samotě, protože peklo jsou ti druzí, ale režisér měl ještě větší ambice, jak mučit. Protože má pocit, že nestačí chápat radost jedince z klidu a samoty, vymyslí si k otravným vlastnostem civilizace zbytečný sci-fi mindfuck, který ještě víc znudí, protože přichází na řadu ultralevnost realizace. K tomu postavy začnou mluvit úplně nejasně, chovat se debilně a dialogy zní jako improvizace sedmiletého dítěte. Nejvíc mě trápí nezodpovězená otázka - tak opíchala toho trpaslíka nebo ne? Ano, tak neschopný je tento film.

• 24.11.2018  19:30

South Park je pořád nejlepší společenská satira nejen americké společnosti. Dokonalý díl o globálním oteplování.

• 22.11.2018  22:10
    Apokalypsa: 1. světová válka (TV seriál) (2014)

Lidstvo je hroznej póvl.

• 18.11.2018  14:11

Hororové béčko, na které dostal režisér víc peněz, protože mělo jít původně do kin. Ty prachy nejsou znát ve většině scén, konverzace připomínají televizní soap operu (ale levnou, nudnější verzi Dallasu). Když se ale děj přesune do víc hororovějších momentů a v poslední třetině dojde ke klasickým lovecraftovským průzkumům, atmosféra vyjede výš a film příjemně překvapí super hnusáckými efekty (které zřejmě musely stát tak 90% rozpočtu) a fanoušek Lovecrafta zjihne. Možná to není úplně zasloužené hodnocení kvůli vlažněji natočenými částem filmu, ale efekty a překvapení z konce mě přesvědčilo dát o hvězdu víc. Nutno také pochválit, že film působí lépe díky vydání na BluRay, kde vydavatel ze sešlého materiálu vydoloval ucházející verzi.

• 17.11.2018  10:16
    Anon (2018)

Zajímavý nápad a vizuální zpracování, ale zkažené a nedostatečně využité příběhem. To tam fakt museli otravovat s nějakou romancí a pozitivní rebelskou bytostí?

• 14.11.2018  13:51

Výprava, dobří herci. Vážím si toho, že někdo natočí se slušnou výpravou takovou dějepisnou lekci jako děsivou černohumornou komedii pro určitě ne mainstreamové publikum. Kdybych chtěl někomu vysvětlit absurditu totalitního komunistického režimu a proč je důležité být v partě západní Evropy a co nejdál od Ruska, tohle bude určitě jeden z vhodných filmů.

• 12.11.2018  22:23
    Luther - Série 4 (série) (2015)

Strašná ukázka tvůrčí krize, která tento seriál bohužel od první série postihuje často. Dodělá hned na začátku fanoušky off-screen smrtí jedné z nejlepších postav seriálu a pak nás mučí s duchařinou, to je u pochmurné krimi degenerace nejtvrdšího kalibru. Co takhle radši postavu, se kterou si nevíte rady, třeba v sérii úplně vynechat? Z nějakého důvodu je problém napsat zábavný normální dvoudílný krimi film bez toho, aniž byste otravovali s nepovedenými vedlejšími linkami a už je to v seriálu poněkolikáté.

• 12.11.2018  19:54

Chytrý film, který objasňuje téma sexuálního obtěžování a vydírání v kontextu moci z pohledu chlapa jako oběti, ale přišel o 24 let dřív. Crichton zároveň tvoří vizi korporátních bojů silných žen o pozice a v tomhle smyslu přichází po napínavém finále pro pozorné diváky uvědomění, že někdo třetí sledoval ještě svoje cíle. Demi Moore hraje nadrženou záporačku dobře, Douglas byl dřív ideálním hercem pro hlavní role sympaťáků v thrillerech a sem se hodí. Sci-fi příznivce pobaví představa virtuální reality z roku 1994.

• 8.11.2018  20:34
    Mlha (1980)

Mlha je typickou Carpenterovou nízkorozpočtovou klasikou z jeho raného období a pro mě jeden z VHS hororů mého dospívání. Návrat po letech k ní nedopadl narozdíl od jiných mistrových klasik úplně dobře. Samozřejmě dokáže JC vykouzlit tíseň, pěkný širokoúhlý záběr postav v mlze v kostele a vše ozdobit synťákem. Ale Mlha má problémy vyplnit jednoduchý duchařský příběh zábavou, mezi zátahy naštvaných lepráků s háky se prostě tak nějak povídá o ničem a panuje občas i zívačka. V rámci Carpenterovy kariéry z dnešního pohledu zestárlý, ne tolik intenzivní horor.

• 6.11.2018  00:20
    Luther - Série 3 (série) (2013)

Po technické stránce výrazné zlepšení oproti odfláklé a hnusně nasnímané druhé sérii. K bombastičnosti scénáře k první sérii se už bohužel nedokáže vrátit ani trojka a hlavní nosnou linií této série je úplně dementní konspirace antifanklubu Luthera s hrozně zahraným policistou záporákem, kde prostě jen kroutíte hlavou a díváte se, jak scénáristi manipulují s oblíbenými postavami. Ano, dokáže to odvést pozornost od zajímavých detektivních případů, taková je to otrava. Naštěstí se to zlepší v posledním díle s návratem super postavy, která by měla pro jistotu být vždy a všude a zachraňovat, co se dá.

• 4.11.2018  23:40
    Divoši (2012)

Přehnaně dlouhý film bez zajímavého sdělení. Začátek vypadá slibně, milostný trojúhelník podnikající v pěstování kvalitní trávy je zapletený do drogové politiky víc, než chtěl. Bohužel se režisérovi nedaří bavit ani v rovině vážného dramatu, ani v rovině jakési nadsazené komedie (rodinné trampoty Salmy Hayek), je tam spousta nudného vyšponovaného násilí a trapných postav. Herci? Na místě Benicia del Tora bych se už asi styděl za to, že hraju dalšího sadistického zabijáka, tady navíc vypadá jako groteskně namaskovaný dvojník opálenějšího Brada Pitta a je to fakt nuda. Travolta, který herecky charizmatické slizouny umí, bohužel tráví na plátně málo času. Blake Lively hraje opravdovou blond blbku, která se celou dobu pokouší o nějaké filozofické přemítání a je to na pokraji snesitelnosti. Prostě velký omyl, i v kategorii guilty pleasure se to nechytne.

• 3.11.2018  00:23
    Dokonalí (1985)

Ten film je dneska už srandovní, hlavně díky děsivé osmdesátkové "víc-než-gay" módě, ale vlastně mě díky otisku doby docela bavil. Táhne ho Curtisová, které to tady strašně (opět) sluší je pekelně sexy, má charizma a o jejím kopulačním aerobiku se mi asi bude nějakou dobu dát. Dobře hraje i Travolta v roli vychcaného novináře, který ale není zas tak špatný a mají s Curtisovou dobrou chemii. Celý film má takovou správně narcistickou a sexy náladu, která k fitkům tak nějak patří, zároveň je ale jeho poselství v závěru nějak zmatené.

• 1.11.2018  23:10
    Záměna (1983)

Záměna se dá v rámci retro výletu a sociologického pobavení přežít. Eddie Murphy a Jamie Lee Curtisová jsou prostě dobří herci, příběh a prostředí je zajímavé, je tam pár pár dobrých vtipů (znásilňující zvíře prostě nikdy nezklame). Ale je to komedie pro pamětníky. Režisér má docela zajímavé vidění žen, protože každá ženská postava v tomhle filmu je v podstatě šlapka, ať luxusní nebo laciná a velmi jednoduchá (s vyjímkou prostitutky Curtisové, která má obchodní plán šlapání) jsou poměrně duté. Jejich existence spočívá v nabídnutí fyzické potěšení mužům za pohodlný život a to i v citové rovině (když je Dan Aykroyd nastydlý, projeví mu Curtisová útěchu tím, že se obětavě svlékne a lehne si za něj). A scény několika "spontánně" odhalených koz je velmi zábavné pozorovat, takhle se to asi dělalo v Hollywoodu, když ještě neexistoval PornHub.

• 26.10.2018  22:26
    Cibrâil (2011)

Nevadil mi nízký rozpočet a staromódní příběh, ale film má rozpačitý děj a poslední třetina, která má nějak napovídat, jak se cítí hlavní hrdina, je nudná a moc nefunguje. Nejabsurdnější je počáteční náznak, že se budou vyšetřovat vraždy a přepadení a nějak jsem čekal při častých výletech Cibraila do parku pointu v tomhle smyslu - ovšem marně. Škoda, herci vypadají poměrně sympaticky, ale režisér začátečník docela tápe, jak udělat film šťavnatým (ne ve smyslu erotiky, ta ujde, ale zábavy). Příšerná je ovšem hudba ve stylu TV blitek typu Život na zámku, ale je ještě o třídu horší.

• 23.10.2018  22:23
    Luther - Série 2 (série) (2011)

Těžký propad oproti první sérii. U jedničky se mi hodně líbila i vizuální stránka, ale dvojka je z nějakého důvodu nasnímaná děsně bídně, obzvláště v interiérech, kdy připomíná nějaké docu-drama nebo levný TV seriál a pitomě zoomuje příliš blízko na postavy, navíc se nepochopitelně vyžívá v nudných dlouhých záběrech, jak někdo někam jde. Kameraman si asi chvílemi myslel, že točí další Potomky lidí, ale takové napětí se mu delšími záběry rozhodně nepodařilo vytvořit ani náhodou. Další zklamání bylo, že oproti nápaditým a různorodým vrahům v předchozí sérii jsou tady pouze dva případy, každý natažený na půlku série, a to je naředěné velmi úmornou spojovací vedlejší linkou, ve které vydíraný Luther dělá poskoka zdánlivě neporazitelnému zlu, které pak setře v závěru úplně jednoduchou operací, kdy si říkáte, proč se s tím vlastně nevypořádal rovnou. Taky mě zklamalo, že po bombastickém závěru první série zajímavou trojici nepoužili scénáristi líp - z Marka je jakýsi asistent Luthera a Alice (asi ještě zábavnější než sám Luther) je tady lacině odklizená, aby náhodou snad seriál nebyl víc zábavný. Fakt jsem se moc nebavil, snad až poslední díl byl trochu lepší.

• 20.10.2018  22:51
    Halloween (2018)

Dobře natočené rodinné drama bez zbytečných prostojů a ztrácení času se zbytečnými postavami a vysvětlováním. Potěší respekt k originálu a vážnost bez humoru. Jediná vysloveně otravná věc byla kopie dr. Loomise. Škoda, že Carpenterův návrat k jedněmu z nejlepších hororových soundtracků nepřinesl moc nového, ale některé scény jsou slušně novou hudbou dobarveny.

• 19.10.2018  23:30
    Luther - Série 1 (série) (2010)

Nadupaná, výborně napsaná a obsazená kriminálka bez čehokoliv, co by mi přišlo trapné narozdíl od vyhypovaného Sherlocka. Líbily se mi i jednotlivé případy, velmi nápadité a různorodé. Doufám, že i další série budou tak povedené.

• 13.10.2018  22:37

Nebe nad Berlínem na mě fungovalo výtečně jako velmi lidská pohlednice ze Západního Berlína s minimálním příběhem a fantastickou atmosférou, jeho pokračování mě bohužel zklamalo právě příběhem - a úplně blboučkým. Nejsilnější roli tu opět hraje sám Berlín v jeho restartující podobě a pro milovníka tohoto města je super vidět staveniště na Potsdamer Platz a jiná místa, ale ten příběh je opravdu hroznej a dalo mi práci to vůbec dokoukat. Postavy z Nebe úplně zabitý a zesměšněný.

• 7.10.2018  00:54

Výborná zábava, první dvě epizody jsou neskrývaný zlomyslný černý humor, který Trier samozřejmě nakonec v pozdějších částech namíří i proti smějícím se divákům. Fanoušci a znalci se budou dobře bavit. Nepřátelé, které režisér nebývale trollí, budou otrávení a obyčejný divák, který vůbec neví, na co jde, bude zřejmě znechucen a zděšen. Kdyby trochu zkrátil stopáž, je to za pět hvězd.

• 1.10.2018  22:54

Chce to být v tom správném rozpoložení a mít rád Berlín. Výborná kamera a nápad. Hlavní roli tu hraje atmosféra Západního Berlína, hlavně pustiny bývalého Potsdamerského náměstí. Bruno Ganz by zřejmě dokázal s charismatem zahrát i židli.

• 26.9.2018  22:11

Hlavní téma (vedle dárku z vesmíru) je Clarkova hrůza ze seznámení Lois se svými rodiči aneb nejzábavnější části komiksů vedle soubojů superhrdinů se superzáporáky jsou vždycky jejich osobní trampoty. Pokud se filmový divák často uchechtával, že Lois je tak natvrdlá, že nepozná, že jediný rozdíl mezi Clarkem a Supermanem jsou brýle, které si Clark zřejmě nesundavá při souloži, tak tady je ten vtip dotažený do dokonalosti.

• 24.9.2018  21:50

Zajímavý nízkorozpočtový snímek o tom, jak se mladý Turek zabouchne do německého zloděje. Příjemně civilní výkony, zajímavý příběh a provokativní zápletka, sympatické obsazení.

• 22.9.2018  23:42

I když jde v sérii Očist autorům spíš o to béčkové vyvražďování a příběhy obyčejných lidí, jak se snaží noc Očisty přežít, stejně mě na ní vždycky baví spíš těch pár provokativních nápadů, občas snad i společenského trollingu, ostatně kdo by se neuchechtl nad levným způsobem, jak zbavit USA lůzy. Tento prequel přináší do jednoduché mytologie odpověď, zda Očistu zavedli republikáni nebo demokrati a jak se zaváděla do praxe. Velmi mě pobavilo, že do tradiční role zachránce, spasitele slabších počestných postav, je tentokrát pasován vůdce drogového gangu - být Afroameričany, tak se asi strašně urazím. :-)

• 22.9.2018  08:27

Vlastně by to mohl být běžný pochmurný film o samotářském podivínovi z nefunkční rodiny, který se někde v zapadlém americkém městečku snaží přežít do maturity a chtěl by kluka, což je v podstatě v konfiguraci jeho života bez šance. Protože jde ale o dětství známého vraha, celkem nudný film přežíváme v očekávání, kdy, jak (a jestli) dojde k vraždě nebo vraždám. V námětu je určitá chyba - nikdo podvědomě asi nechce sympatizovat s outsiderem, když předem ví, co z něj vyroste a naopak vzhledem k tomu, co film nakonec nabídne, může být zklamaný, že čekal od filmu víc.

• 19.9.2018  21:59
    Mstitel (1989)

Po letech děsivá ukázka mučivého nezdařeného béčka z osmdesátek. Lundgren hraje příšerně, akční sekvence jsou totálně nezajímavé nebo směšné, film vypadá hrozivě levně. Přímočarý koncept Punisherovi sluší, jen ho prostě měli v rukou ti nesprávní béčkaři. Aspoň je tam pár zábavných hlášek.

• 17.9.2018  22:16

Konverzační komedie pro cyniky a narcise? Nelze odolat.

• 15.9.2018  23:22

Do detailů vymazlené retro (smekám nad dobovým Berlínem v úvodu), Cavill je skvěle šarmantní, Vikanderová je taková úlisná Bohdalka, když ještě byla v 60. letech sexy a film je prošpikovaný takovým minimalistickým suchým humorem. Bohužel, když se vzpamatujete ze vší té parády, proberete se znudění a ještě zbývá skoro polovina filmu, je něco špatně. Radši bych viděl od Ritchieho zase něco zběsilého a černohumorného jako Rocknrolla nebo Sherlockové, než tyhle pokusy o kvalitní řemeslo, kde mizí jeho ujetost. Ta třetí hvězda je fakt za styl a herce, ne za zábavu.

• 15.9.2018  23:15
    Mr. Mercedes - Série 1 (série) (2017)

Souboj vraha s vysloužilým policajtem mě příjemně překvapil. Je to dobře napsané - materiál nesmrdí nucenými vycpávkami, herci skvěle obsazení i v malých rolích (sarkastická lesba a aktivní sousedka), seriál se pyšní okázalou brutalitou a nenápadným černočerným humorem. Konečně se King zase jednou nemusí stydět za adaptaci své knížky. Závěrečná epizoda a finále je samozřejmě po všech těch nadupaných epizodách slabší a předvídatelná, ale pozitivní dojem ze seriálu převažuje. Opravdu příjemné překvapení nejen pro fanoušky Kinga.

• 8.9.2018  00:15

Hodně slabé, ideologicky se to bohužel odklonilo od prvního dílu a kromě toho, že věřící člověk v 21. století může být jedině duševně zpomalený trouba anebo magor schopný všeho, jsem se u filmu dost nudil. Nevěřícně jsem zíral na useklý konec a úplně bizarní dovětek, podle kterého teď asi můžeme očekávat ve trojce bitku Antikrista s Kristem, haha. Poslat autorovi příspěvek? Spíš investovat do lokální lobotomie, která by mi odmazala tento film z paměti a mohl jsem mít pořád stejně dobrý pocit z jedničky.

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31