BoredSeal

BoredSeal

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 17.2.2018  18:43

Seriálu se ještě pořád daří vytvářet zajímavé existenciální momenty, které díky ústředním postavám fungují a tvůrci mají i dar svižně satirizovat současné dění, což v této sérii zdařile zastupují absurdní volby guvernéra. Čtvrtá série ale má příliš mnoho dílů a je naředěná blbostmi (např. linie s Princess Carolyn je nepovedená, postavě v určitý moment prostě jebne a zahodí veškerý vývoj, aniž by to dávalo smysl).

• 16.2.2018  22:15
    Já, Tonya (2017)

Ultračerná cynická komedie a zároveň překvapivý příběh nadějné krasobruslařky, jedno z největších filmových překvapení loňského roku. Na vypatlané americké burany jen tak nezapomenu.

• 10.2.2018  19:50

Úplně se to nepovedlo, škoda. Hlavně v první polovině by to chtělo víc dementních vtipů a pořešit, proč děj neodsýpá a řada dialogů strašně nudí. Naštěstí se film o něco zlepší, když se zjistí, kdo je záporák.

• 2.2.2018  05:41
    Raw (2016)

Vynikající ponurý film o temnotě dospívání, co se umí vplížit pod kůži. Snad všechny scény, ať už je to vysokoškolský život nebo sourozenecké rituály, vzbuzují nějakou tíseň a nepříjemné očekávání a asi tak se cítí většina teenagerů při odchodu z domova na vysokou školu. Skvěle zahrané, dobrý soundtrack a zdařilý cronenbergovský chlad. Viva la France!

• 20.1.2018  22:12

Béčko, které má v bitkách výbornou kameru, vynikající střih zvuku i obrazu a šílenou kondici Scotta Adkinse. Řekl bych, že jsem snad ani líp natočené bojové scény ve filmu nikdy neviděl. Líbí se mi, jak jsou oba ústřední charaktery arogantní, dodává to zábavě správnou šťávu. Film samozřejmě po akčním rozjezdu táhne ke dnu zákonitost bojových béček a nudná část tréninku a polepšení hlavního namachrovaného hrdiny do úrovně Mirka Dušína.

• 6.1.2018  22:56

Vtipná oddechová variance na Groundhog Day, kde mi chyběly jen pořádně krvavé smrti. Jaktože nikoho nenapadlo pořádně každou smrt načančat, abychom se na ní více těšili?

• 30.12.2017  18:18

Podařený britský kousek s ponurou hudbou, atmosférou a slušným příběhem.

• 28.12.2017  23:54

Úspěšný seriál dostal víc peněz a polepšil se. Tempo se rozjelo, očesala se vata a zábava je solidní i přes pár nudných momentů. Přibyl díl navíc, ale asi to spíš svádělo k plýtvání časem (díl osm se podivně vleče, aby se pak v první polovině posledního dílu vyřešily všechny problémy série). Romantické motivy předpubertálních dětí jsou mrzutá záležitost a doufám ve více příšer na úkor pseudolásky.

• 25.12.2017  10:51
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Na televizi ucházející zimní pohádka. Vizuál a efekty super, kromě beznadějné dobroserky Marušky (která vlastně svou nelogickou snahou se pořád obětovávat zhoršuje životy lidí kolem sebe) všichni herci hrají správně ulítle, jak se na pohádku sluší. Trochu mě ale vyděsila podobnost s nenáviděným Mrazíkem, když vesničané začali juchat a výskat. Pokouším se taky zapomenout na příšerný unylý kytarový song, odpovídající odpadovým šlágrům z reklamy ala "Mercí je mé děkuji", neobejde se proboha novodobá pohádka bez takových sraček?

• 25.12.2017  10:43

Anděl Páně 2 má základ toho, co čekáme od tradiční vánoční pohádky: atmosférické prostředí předvánočního městečka a několik nic nekazících herců. Opravdou slabinou je příběh - respektive neschopnost scénáristů si s ním trochu pohrát. Místo toho, abychom se dozvěděli, co dělá jablko, případně aby ho pozřel záporák, je nám vnucená podivná nudná odbočka, kde se anděl s čertem vsadí, kdo sbalí Vicu Kerekes - těžko říct, co by s ní jako představitelé nebe nebo pekla chtěli dělat nebo jestli mají podobně jako záporák Polívka choutky si zašpásovat. Kdyby se celá ta část vystřihla, jistě by se nic nestalo. I finále je odfláklé, zajímavou linku falešné mikulášské party jen tak odvedou z hospody místo nějakého závěrečného drama, všichni si zazpíváme debilní písničku a přijde Lucie Bílá s Horáčkem, proč, Bože, proč? Děj obsahuje celkem dost narážek na křesťanskou mytologii, které mě moc nepobavily. Jelikož jsem nemohl najít ovladač, musel jsem si vyslechnout příšerné nenápadité songy v ultradlouhých titulkách, kde jsem vůbec nepoznal hlas Gotta. Chápu, že mají lidi absťák po kvalitních pohádkách a spokojí se i s řízlou drogou, ale nemusí pak tvrdit, že to je jedna z nej pohádek.

• 23.12.2017  22:13
    Grimsby (2016)

Mám takový pocit, že mi z těch záchvatů smíchu nad ultracynickým nechutným humorem popraskalo pár cév. Tato komedie nastavila laťku hardcore humoru řadou scén opravdu vysoko a sloní soulož, extrakce jedu z housenky a HIV série mě rozplakala. Mark Strong je po tomhle filmu asi nejvíc cool herec na světě. Řemeslná stránka je taky na fekální komedii v pořádku.

• 23.12.2017  22:05

Po technické stránce je film vypilovaný. Všechny ty efekty, prolínačky, kamera, výprava musely stát spousta peněz a je to vidět. Zbytek? Už dlouho jsem se takhle nenudil. Nulový charisma hlavního hrdiny, dementní příběh a z nej postavy prvního dílu je tady vzkříšenej mentál. Tragédie.

• 16.12.2017  07:30

Snaha vzkřísit osmdesátkovou zábavu se cení. Stranger Things to vyvolávání nostalgie snad až přehánějí. Půjčují si řadu elementů z klasických filmů, pořád někde hraje synťáková písnička, mluví se o tom, jak se jde do kina na Poltergeista, ale přes tenhle čelní útok nelze přehlédnout, že příběh je vlastně velmi prostý, postavy jsou jednoduché a přitom je to všechno zbytečně roztahané. Vzhledem k tomu, že všechny ty vypůjčené prvky z filmové éry plné víry v monstra, telekinezi a ufony si každý v nějaké míře vybaví z povedenějších děl, je v podstatě jednoduché předvídat, jak se bude děj vyvíjet, jak která scéna skončí a nějakou zvědavost vzbuzuje série až v závěru. Opravdu zajímavé věci (co se dějí především v posledním dílu) by se daly zhustit tak na třetinu počtu epizod. Škoda, snad to bude příště lepší a ne tak násilně roztomilé a nostalgické za každou cenu.

• 10.12.2017  11:45

Není to zlý (a vůbec bych to nespojoval s Allenem). Problém je v tom, že Sandler je bídný herec a zpěvák, a tady se po něm chce, aby hodně hrál a hodně zpíval.

• 10.12.2017  11:40
    matka! (2017)

Krutá pravda je, že bez svého dvorního kameramana by zřejmě filmy Aronofského nebyly zdaleka tak působivé. Po řemeslnické stránce se jedná o intenzivní film, který vás deprimuje a rozhodí tam, kde má. Dokud nemáte ani potuchy, čeho je to alegorie, sledujete se zájmem. Po určité době ale i přes záplavu nesmyslů neomylně detekujete odkazy na Bibli a tudíž už vám zůstává jen otráveně sedět a protrpět se zvyšující se destrukcí a frustracemi do očekávaného konce. Snad pokud by člověk vůbec neměl tušení, o co šlo, mohl by hájit aspoň technickou stránku filmu a herce, ale bohužel režisér oficiálně "dešifroval", koho reprezentuje Lawrenceová a kdo je Bardem a tím ještě pitomost filmu dovršil. Spojit ekologickou agitku, jak se chováme k naší planetě s Bohem, který má radši lidi než planetu, to je asi nejlepší způsob popravy původně, ehm, bohulibého záměru. Příšerná propaganda Noah očividně nebyla náhoda a Aronofsky se asi zbláznil. Inspirace, kam ses poděla?

• 18.11.2017  22:22
    Dort (2014)

Jste cynici a otravují vás přeslazené filmy o ztraumatizovaných lidech, kteří strašlivě trpí a pak se jim naservíruje zásahem shůry smíření, uzdravení, nový partner a na konci happy end, že běžíte zvracet do kyblíku? Cake je výborný příklad, jak natočit takový temný film správně. Hlavní hrdinka (trefně obsazená Anistonová, zjizvená a neatraktivně nalíčená/nenalíčená) prožívá těžkou deziluzi, je na lidi kolem sebe příjemná, jen když potřebuje napsat prášky na bolesti, na kterých je závislá, jinak je nepříjemná a sarkastická a vlastně ani svojí situaci "jsem v prdeli" nijak neřeší. Z apatie a uvažování nad sebevraždou jí pak vytrhne zdařilá tragická sebevražda jiné ženy z komunitní skupiny, o jejíž život před smrtí se začne zajímat a nabídne jí to určitě rozptýlení, ale vyjde z toho i nějaká záchrana? Film vyvíjí poměrně nepředvídatelně, z Anistonové se nestává lepší člověk a není vůbec jisté, jestli dospěje k nějaké spáse, což hodnotím strašně pozitivně. Závažné téma filmu nijak nebrání momentům příjemné sarkastické komedie, kterým se možná řada lidí vůbec nebude smát. Strašně mě potěšilo, jak se snímek vyhýbá patosu a provařeným klišé. Máte chuť na kultivovanou depresi a jste tak trochu zlí a otrávení životem? Berte.

• 4.11.2017  18:38

Velmi vtipný veselý osmdesátkový film, který sice nepostrádá otravný "akční digibordel" typický pro většinu komiksovek, ale jako oddechovka funguje dokonale.

• 28.10.2017  23:33

Překvapivě i po letech zábavný nihilistický film o upírech, kteří si užívají masakry. Lidé jsou tu zcela bokem jako nebohé ovce sloužící pro obživu a rozptýlení upírů, něco takového v tak výpravné podobě už dnes asi nikdo nenatočí. Herecky tady exceluje Cruise a užívá si svého pansexuálního Lestata každou větou tak, že rychle zapomenete i na tu blonďatou paruku. Kdykoliv je na plátně vedle Pitta, je k pláči, jak je Pitt herecký neschopný dement, který ve většině scén jen stojí a tváří se jak znuděný zhulený playboy; k tomu "hraje" příšernou postavu humanistického upíra, který velkou část filmu odmítá pít lidskou krev a účastnit se na zvrácenostech, takže prostě totální kazišuk. I malá Dunstová s legrační dospěláckou replikou "How avantgard" a romantický gay upír Banderas ho suverénně přehrají. Strašná škoda, že se nenatočil nějaký další díl, kde by Cruisovi dělal parťáka někdo víc odvázaný a pořádně úchylný místo toho hňupa Pitta. Ano, upírské filmy se daly točit i temně, dospělácky, bisexuálně a zvráceně, než přišel kulturní mozkomor zvaný Twilight.

• 8.10.2017  08:49

Úžasnej film, vůbec mi na tom nic nevadilo a pomalý filmy s kvalitní atmosférou mi vyhovují. Odcházel jsem se skutečným smutkem a v depresích - nádhera, jsem cynik a přesto dávám pět hvězd. Film vypadá a zvučí naprosto skvostně, herci jsou vynikající - dokonce i (v posledních letech automaticky spoléhající na své charisma) Ford je po dlouhé době naprosto k sežrání a jeho starý Deckard je oproti verzi z jedničky plný emocí a smutku a zpětně dodává chladné jedničce to, co v ní chybělo nejvíc - empatie k postavám. Tenhle film je naprosto nekompromisní a je zjevné, že se nebude líbit řadě lidem, kteří chtějí v kině prostě vypnout a rozesmát se, ale ať bude mít Blade Runner 2049 kasovní úspěch nebo ne a super režisérovi neúspěch zničí kariéru, na místě filmového studia bych byl kurevsky pyšný, že v záplavě průměrných kasovních hitů se podařilo natočit takhle hluboký, dojemný, už teď jasně klasický sci-fi kousek.

• 30.9.2017  22:00
    Šílení (2005)

Úžasný vtipný úlet, který táhne fantastický Tříska. Škoda, že ke konci už film trochu ztrácí dech.

• 24.9.2017  11:29

Předloha Cycle of the Werewolf zatím v ČR nevyšla, takže těžko srovnávat, jinak obyčejný film má ale příjemnou atmosféru amerického zapadákova a obsazení je příjemně civilní (Gary Busey netradičně v roli hodného strýčka). Brutalita je v rámci 80. let spíš skromná a vlkodlak v detailech vypadá jako roztomilý plyšák na pomazlení, efekty proměny jsou na tom jinak poměrně dobře (králem ztvárnění přeměn zůstává transformace v Americkém vlkodlaku v Londýně nebo The Howling). Co se týče příběhu a postav, je znát, že je King v roli scénáristy osekal (předpokládám, že se o postavách a jejich historii v předloze dozvíme víc) a trochu mě mrzelo, že film neukazuje typický kingovský epilog o tom, jak obyvatele města zasáhlo "finále". Příběh ve voiceoveru vypráví o x let starší sestra hlavního hrdiny, aniž by se ukázala na plátně, bylo vysvětleno, proč na příběh vzpomíná nebo co se mezitím stalo s ústředními postavami, slušný kiks. Jako léčba na absťák po osmdesátkových hororech jistě Silver Bullet postačí.

• 20.9.2017  15:46

Akční béčko, které má několik zásadních problémů na to, aby bylo povedenou jednohubkou ve slabé letní sezóně. Samuelovi LJ pořád držka jede výborně, ale role terminátora-zabijáka-milovníka už pro něj fakt není. Salma Hayeková je obsazená taky naprosto příšerně a chudák Gary Oldman tady hraje těžce outletovou roli dalšího záporáka z oblasti Sovětského svazu. Ideálně je obsazený vtipný Reynolds, ale bohužel nezabrání úmoru dvouhodinové stopáže, během které postavy změní Jacksonova postava nelogicky charakter nebezpečný zabiják -) romantický manžel -) životní rádce -) charakterní spasitel -) hrdina. Už asi v polovině filmu jsem chtěl hodně usnout a prospat zbytek.

• 13.9.2017  09:11
    To (TV film) (1990)

Opravdová TV příšernost, s odstupem let ještě horší. Samozřejmě, že vynikající drsnou předlohu nemůže nikdo zadaptovat dokonale, ale tohle je nudné krotké TV řemeslo a škrty z předlohy jsou až příliš drastické. Dětští herci fungují poměrně dobře, ale výběr herců pro dospělé se vůbec nezdařil. Jedna z nejhorších adaptací Kinga vůbec.

• 12.9.2017  19:06

Ztřeštěný a ujetý humor v únosné krátké stopáži, ideální vycpávka života mezi večeří a pouštěním filmu.

• 12.9.2017  19:03

The Bad Batch je levné ujeté postapo, ale na to, čím se zabývá, mu rozpočet stačí. Lokace vypadají stylově a dokonce se podařilo nalákat pár áčkových herců recesisticky účinkujících v menších rolích, pro jejich kariéru naprosto ujetých rolích (je zjevné, jak by si Jim Carrey rád zahrál nějakou pořádně šílenou roli mimo mainstream). Ze začátku je to velmi syrová podívaná a obyvatelé kulturistické osady dopřávající si správné spektrum aminokyselin ve výživě z chycených oběti jsou velmi osvěžujícím prvkem.. ale časem se film překlene z bezútěšné prázdnoty pouště nebo drogové osady Comfort v něco jako těžce pochopitelná romance nebo... já vlastně nevím, co je nakonec vlastně závěr. Pokud máte chuť na levnější nemluvný, místy art film ze světa podobného Mad Maxovi s pár zajímavými herci v malých rolích, není to špatná volba.

• 10.9.2017  23:06

Hrozně předvídatelné, ale díky obsazení Konafyho a Wattsové snesitelné. Jako exotický výlet pro štáb jistě bezva plán.

• 6.9.2017  10:23

Druhá série začíná dobře, ale po atmosférou nadupané epizodě s odhalením vraha se nějak vytrácí tajemno a horor a mění se to v trochu nenápaditý běžný seriál s příhodami ze života lidí (a pokud si budete seriál reprízovat, pocítíte otrávenost ještě víc). Naštěstí vše napravuje šílené finále. Takhle si nějak představuju zfilmované noční můry.

• 6.9.2017  10:19

Atmosféra a temnota jak svině, místy nepříjemně pod kůži pronikající hrůza, něco takového televizní tvorba ještě nezažila. Lynch s Frostem úplně zlikvidovali element soap opery, který tak kazil druhou sérii a zmnohonásobili element "WTF" scén a přesto je to stále ten starý Twin Peaks s absurdním humorem. Opravdu bych nevěřil, že Lynch nám ve svém věku naservíruje takovou jízdu a osobně doufám, že dostane ještě víc příležitostí točit. Po zdrcujícím finále ve mě totiž stále převládá touha vidět víc dlouhých záběrů prázdných silnic osvícených jen světly z aut. :-)

• 3.9.2017  23:17

Nadbytek nepovedých pubertálních kousků, šíleností, vtipkování na téma "nevím, jak si poradit se zadáním" a jenom pár zajímavých krátkých segmentů, které zdaleka nevyváží otrávenost z celého projektu.

• 2.9.2017  23:40
    Nicota (2016)

Velmi slušný skoro lovecraftovský horor, u kterého si znalci žánru budou chvílemi povzdychávat při rozpoznávání klasik, kterými se inspiroval. Ale pokud se přenesete přes ten mix inspirací z řady žánrových klasik (každý musí rozpoznat minimálně pět filmů, kde si autoři něco půjčili), není důvod proč si nevychutnat v potemnělém obývacím pokoji solidní porci atmosféry temnoty, deprese a staré dobré brutality správně nechuťáckých mechanicko-latexových efektů bez asistence počítačů.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29