Všivák

flákání

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 27.9.2019  13:20
    Hastrman (2018)

Super námě, super zasazení, super výprava. To všechno dávalo naději na super film. Bohužel ten děj byl nijaký. Celé se to divně plahočilo. Scény, jak plave pod vodou mi přišly hrozně zbytečné. Nesmrtelný vodník si ze všech dekád vybral zrovna tuhle ženskou a celý se na ní upnul. Samotnýho by mě zajímalo, jak bych se choval, kdybych žil už celá staletí. Konec to má fakt divný a ve mě zůstala pachuť nevyužitého potenciálu. Co taky čekat od režiséra, který se svou kapelou ujíždí na takovém archaickém sentimentu.

• 20.9.2019  09:40

Zápletka už je docela ohraná. Měl jsem pocit, že sleduju další verzi Komanda nebo 96 hodin. Z jedním velkým rozdílem. Který je někdy v půlce filmu dost emotivní. Rambo se holedbá, že chce, aby před smrtí cítili jeho žal. Jeho mstu. Bohužel nic moc cítit nemohli, protože je v závěrečné scéně zmasakruje dřív, než si to stačí uvědomit. Tohle mělo sakra mnohem větší potenciál. Brutalita v tomhle případě působí až moc samoúčelně. Postavy ve filmu vůbec nepřemýšlí a jednají iracionálně. Proč se John nechá zmlátit? Proč sakra lezou do toho podzemí, když je jasné, že přesně tam je chce mít? Akce je skvěle zpracovaná, ale je krátká. I na Ramba až moc rychlé. Oproti nepřetržité jízdě v předchozím díle. Jsem velký fanoušek Ramba. Tady mi ale něco chybělo a nedokážu přesně poznat co. Možná Johnovy vlasy. Jo, budou to ty vlasy.

• 17.9.2019  14:36

Ano, je to trochu fekální a humor někdy vyznívá trochu samoúčelně. Na druhou stranu je to super zábava. Scéna Buddyho Love v klubu, kde znemožní komika je geniální. To jsem se smíchy popadal za břicho. Stejně tak večeře profesorovi rodiny, kde vrcholem bylo pozvání Carly. Edie Murphy je tady ve vrcholné formě. Hlavně v roli Buddyho exceluje. Film je zábavný i po několikerém shlédnutí. Jsem jeho pokleslá cílovka.

• 16.9.2019  10:33

Super film. I když je to klasické klišé inspirované skutečnými událostmi na téma rasismus na jihu Severní Ameriky. A klišoidní přerod z rasisty ve fajn chlápka. Zasazení je fajnové. Šedesátá léta nejsou tak ohraná a lákadlo hudební road movie bylo pro mě hodně velké. O hudbě to sice tolik není, ale jako komedie je to fajn. Viggo Mortensen jako Tony Pysk exceluje. Klavírista Dr. Don Shirley to sice svým moralizováním občas kazí, ale zábava je to pořád nerušivá. Je to taková nenáročná oddychovka a i toho rock and rollu jsem se nakonec dočkal. Za mě spokojenost.

• 16.2.2019  13:46

Některé chlastací scény byli fajn. Hrdinovo první ukončení léčby a následné chlastání. Chlastání benzínu bylo taky fajn. Bohužel byl příběh nijaký. Co taky čekat od filmu podlé skutečné události. Realita je vždycky šedivější a nudnější. Ani tady to není jiné. Moc toho k vidění není.

• 4.9.2018  20:42

Vašek je divnej a děda je úchylák. Celé je to divně nerealistické a uřvané. Děda je myslivec. Ve filmu vidíme akorát těžaře a mýtiny. Poselství pro vnuka jak hrom. Takhle si vzkvétající přírodu nepředstavuju. Jako malej jsem tenhle dětský film žral. Dneska? Děkuji, nechci. Tohle zestárlo a zdebilnělo až moc.

• 15.7.2018  20:18

Tohle je skvělý film. Přes akční thriller na začátku, až po absurdně překvapující zvrat uprostřed.Skvělý Clooney, skvělý Tarantino. Dobře, v druhé půlce se to trochu zvrhne do brakového béčka. Ale to je jedno, když tam hraje super muzika a Tom Saviny, jako vždy, předvádí hodně zábavnou exibici. Jestli si to nechcete vyspoilerovat, nečtěte zdejší obsah.

• 24.4.2018  20:20

Skvělý humor. Upíři z takové té domací roviny. Jejich zábavy a strasti. Aportování vlkodlakům. Netopíří souboj. Pevná strava. Prostě paráda. "Nemůžeš jít přece na ples v kostýmu Bladea. Vždyť je to lovec úpíru!" Mojo nejoblíbenější postava je jednoznačně Vladislav (Vlad Nabodávač).

• 31.3.2018  18:45
    Úkryt (2011)

Celou dobu jsem si říkal. Kéž by ten paranoidní schizofrenik měl nakonec pravdu. Škoda, že se film celou dobu drží tak při zemi. Holt, geny jsou geny. S tím člověk nic neudělá. Koho by to pak mělo překvapit. Vzít to do ruky nějaký šílenec. Mít na to totální svobodu a tak 100 mega navíc. To by mohlo být zajímavější.

• 10.1.2018  23:42

Pořád je to velký nářez. Na lepší animárnu ztěží narazíte. Kromě Princezny Mononoke. Tak silný závěr tenhle animák nemá. Pořád je to ale ultimátní psychedelie plná nezvyklých bizarností cílená více na děti. To se ale nebojte, že by se tenhle film vyvaroval některým až hororovým pasážím. Je to prostě paráda.

• 18.11.2017  23:42
    Moon (2009)

Umělá Inteligence klaďas? To si dám líbit. Moc filmů touhle cestou nejde. Sympatické. Super námět, super one-man show. Super hudba a pěkný konec. Proč taky robota zlýho, když je tady zlá korporace, která myslí jen na zisk. I když, pro dobro celého lidstva.

• 25.10.2017  20:00

Vlastně jsem si celý film myslel, že to má nějaký scénář. Výkony herců jsou skvělé. Koho by napadlo, že je to realita? Na to se to tváří moc absurdně až neuvěřitelně. Bylo to i vtipný. Vlastně až do konce jsem moc nevěřil, že by tohle mohla být realita. Škoda režisérova moralizování nakonci. To už moc vtipné nebylo.

• 22.10.2017  21:43
    Zmizení (2013)

Napínavá, celou dlouhou stopáž strhující podívaná. Namotivovaný a naštvaný otec. Policajt s tikem v oku, který musí celou dobu snášet rozmary a iniciativu zúčastněných. Perfektně padnoucí hnusné počasí. Film natočený s jemným minimalismem. Kdo je vrah? To by nikdo nečekal. Po zjištění to všechno do sebe absolutně zapadá. Skvěle propracovaný příběh. Tenhle film určitě stojí zato. I když, třeba jako já, moc neholdujete detektivnímu žánru. Tohle bylo hodně zábavné.

• 22.10.2017  21:35
    Blade Runner (1982)

Po dalším yhlédnutí musím dát plné hodnocení. Tempo mi vlastně vyhovuje. Důraz na noirový obraz. Příběh, který je sice klišé, ale tady vlastně nemá budoucnost. Co ještě lidé můžou udělat a vidět, když vědí přesně kdy umřou. Parádní atmosféra, parádní hudba, ikonická zbraň hlavního hrdiny. Parádní film.

• 29.7.2017  10:47
    Dunkerk (2017)

Tak jsme byli na Dunkerku a musím říct, že to byla paráda. Pohled na událost z mnoha pohledů. Atmosféra, že by se dala krájet. Napětí větší jak v kdejakém hororu. Špičkové letecké souboje. Záběry z kokpitu jsou geniální. Reálně se chovající postavy. Mělo to takovej uvěřitelnej civilní nádech bez patosu. Bez patosu! Bez dojemně smutné muziky. Výběr muziky je to nejlepší, co jsem kdy ve válečňáku slyšel. Vřele doporučuju i těm, kdo tenhle žánr moc nemusí. Takovýhle válečný film jste ještě neviděli. Jsem nadšený.

• 5.7.2017  20:25

Hodně vtipný film. Den hlavního hrdiny společně z hitem Všechno je tu fajn je prostě parodie jako hrom. Hodně pravdivá. Sice se film nevyhne některým velkým klišé, ale je hodně akční, odsýpá a paroduje zavedené životní pořádky. Jako třeba: Každé ráno chodit do práce. Co víc si přát.

• 12.6.2017  18:08

Film úspěšně znásilnil mou dětskou představu o Vetřelci. Jako o záhadné, neznámé a děsivé bytosti, kterou lidé náhodně potkají při kolonizaci vesmíru. Tajemno se vytratilo a nahradilo ho pitomé spiknutí vyšinutého androida. Proboha proč!? Navíc to celé neni dostatečně dlouhé, aby to vybudovalo nějaké napětí. Vetřelci se moc rychle narodí a ještě rychleji chcípnou, aby mohl skončit film s otevřeným koncem. Efekty to nezachrání. Tohle je fakt shit. Proč radši neudělali pokračování čtvrtého dílu na zemi s digitální Ripleayovou jako královnou vetřelců? Fuck off Prométheus a celé tohle nové pojetí.

• 11.3.2017  16:06
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Tenhle seriál mě hodně bavil. Bavil jsem se vtipnýma narážka na dobu. Zhrozil jsem se, jací lidé sloužili ve veřejných institucích. Pokud je to pravda, tak důležité funkce zastávali tupci, patolízalové a zlý lidi. Každopádně Trojan v charakterní roli je dokonalý. Neokoukaný nápad o nechtěné výpravě do minulosti. Co na tom, že to v konečném souhrnu nedává smysl. Důležité je, že tady byli zesměšněny sloky pana Janečka. To byl asi nejlepší díl.

• 10.12.2016  10:37

Hodně zajímavá tématika, které zabíjí potenciál skutečná událost. Takový prostor pro fantazii a tak moc se to snaží být civilní, usedlé a uvěřitelné. Škoda toho. Škoda toho trapnýho dojáku nakonec. Podobná šablona už tady párkrát byla. Škoda nepřesného překladu názvu. Spíš by to měla být Čistá Mysl. Škoda, že mě hlavní zvrat tolik nepřekvapil. Zvlášť po zhlédnutí, pro mě, mnohem zábavnějšího Klubu Rváčů. Zahrané je to ale skvěle. Muzika je taky super.

• 3.8.2016  10:19

Film má skvělou výpravu a stylizaci. Má pěknou atmosféru. Bohužel má strašný děj. Dobové dialogy podle skutečných výpovědí? Možná tak pod tlakem tortury. Nerealistické chování postav. Hodně neuspokojivý závěr a pointa. Z tohodle by měl pan Boblig určitě radost. A to to tak pěkně začalo.

• 11.7.2016  10:28

Pěkná pohádka. Jen se trochu bojim, že na to za nějakých čtyři, pět generací zapomenou a rozjede se další válka. Boj o životní prostor, nadvládu. Vlastně, jenom proto, aby se lidé nenudili. Avatar tenhle koncept dokonale vykradl. Nejvíc asi tou formou animovaného filmu.

• 7.7.2016  10:21

Celý film jsem jí přál smrt. Nakonec jí taky dostala a já odešel spokojený od obrazovky. No dobře, gorilky byly roztomilé. Akorát mě filmy tohodle typu strašně iritujou. Sigurney to asi zahrála dobře. O to víc mě to na konci potěšilo. Jsou to akorát 2 hodiny nudných hlodů.

• 5.7.2016  19:28

Francouzká revoluce, jak bylo nastíněno v druhém díle by byla mnohem zajímavější doba. Takhle vidíme jen stupidní remake jedničky v New Yorku. Žádná historická vazba. Jen trapná pompéznost a přehlídka bohaté New Yorské země. Alespoň, že ti herci zůstali stejní. Stejně dobří.

• 6.6.2016  11:49
    Gladiátor (2000)

Sakra, kdo chce nějakou historickou přesnost, nebo hlubší děj, ať jde jinam. Tohle je hollywodskej doják plnej hrdinství a správňáctví. Záporák tady strašně válí. Skvělá výprava a hlavně, skvělé souboje. Mají fakt šťávu. Film mě přes svou nelogičnost a povrchnost stále baví. To je skvělá vlastnost. Starý Řím je totiž poutavá doba.

• 19.5.2016  12:45

Výborný film. Fantazie uprostřed naší reality. Nepotřebuje bombastické záběry jako u jiných komixáků a jde na to svou cestou. Originální námět a pojetí. Opravdu skvělý film pro všechny, co všední realita nudí mají rádi komixové souboje a pozitivní příběhy.

• 18.5.2016  14:33

Klasické schéma outsiderů, kteří zachrání situaci. Co se týče příběhu, tak je to v animákách pořád dokola. Cožpak to alespoň jednou nemůže dopadnout blbě? Každopádně má film velký spád a jen tak nudit nezačne. K tomu je mi postava naštvaného červeného ptáka dost sympatická.

• 5.5.2016  09:19

Docela šílený náhled na věc. Možná taky nejvíc realistický. Každopádně je to velký maso. Sirový špinavý středověk. V popředí psychopatická Johanka. Za ní prostí, špinaví vozembouci. Film má skvěle zpracované bitvy a slušný spád. Mě teda nenudil ani náhodou.

• 21.3.2016  16:12

Zombie filmy mám rád. Tohle je ale pro mě mírné zklamání. Film sw za každou cenu snaží o nové (někdy dost trapné) nápady. Je to celé strašně ukecané. Skoro jak nějakej sitcom. Zombíci tady působí spíš jenom jako taková kulisa. Napětí žádné. Humor většinou trapný a nudný. Nic moc příběh. Nerálná akce. Žádný gore. Promarněnej potenciál. Nezachráněj to ani zombie kočky. A přitom je toho na kameře tolik vidět. Škoda. Mám radši vážnější zombie tématiku.

• 7.3.2016  12:17
    Pořad (TV pořad) (2015)

Už dlouho jsem se u něčeho takhle nepobavil. Naprosto dokonalé komentáře k debilním věcem v televizi o kterých bych si doteďka netroufal říct, že se můžou dostat do televize. Naprostá paráda. :D

• 25.2.2016  10:35

Hlavně Kryštof Hádek převedl naprosto skvělý výkon. Opravdu bych mu věřil, že je na drogách. Tragický příběh, který je ale podáván s takovým jemným humorem. To maloměsto z tohodle naprosto sálá. Super film. Konečně něco dobrého českého.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12