• Fantasy

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Měli bychom děkovat BBC za tenhle počin. Náhled do neznámého světa zvířat a koutů naší planety, do kterých obyčejný smrtelník nikdy nevkročí, kouzelné minipříběhy tolika životů a taková paleta barev, a to všechno v jedinečném technickém zpracování. Neopakovatelný zážitek, dokument kterým by se mělo vyučovat. 100%.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 1 (2017) (série)

Scénáristický, herecký a režijní strop seriálové tvorby. Lepší to už ani být nemůže. Rozhodně to není pro každého, a určitě to bude 90% diváků nudit, ale pro těch 10% ke kterým se hrdě přidávám, je tady dost možná nejlepší Fincherův počin, který má prostě fakt všechno. Trvalo mi asi týden to zhlédnout, protože to má tak tíživou atmosféru a tak pomalé tempo, že se to prostě nedá sjet celé najednou. Mistrovské dílo, na které jen tak nezapomenu. Závěr je jen třešnička na dortu, která to však dotváří skvěle, a bez které by to jednoduše nešlo. Nemůžu se dočkat druhé série. 100%.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tak to Quentin zase dokázal. Tenkrát v Hollywoodu není jeho nejlepší film, a ani bych se nedivil kdyby od klasických diváků dostal velmi nízké hodnocení, pokud však rozumíte kinematografii, musíte si to užít. Ty dialogy a jen letmo na sebe navazující scény jsou naprosto geniální, a Tarantino v roli scenáristy i režiséra opět zabodoval. Je to tedy film pro úzkou skupinu lidí, který je zakončen tím nejlepším možným způsobem. 90%.

Gauneři (1992)

Mistrovské dílo. První, a pravděpodobně nejlepší Tarantinův film. Božský scénář a nepopsatelně geniální dialogy dělají z Reservoir dogs nezapomenutelný a výjimečně originální snímek. Dokonalost. 100%.

Nespoutaný Django (2012)

Skvělý film, který je však na Tarantinovy poměry až příliš mainstream a má velmi jednoduchou zápletku. Scénář je na špičkové úrovni, stejně jako herecké výkony a akční scény. Bohužel je finále až příliš natáhnuté, jinak by to byla téměř dokonalost. Takhle jen velmi solidní nadprůměr. 80%.

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Třetí řada je nejslabší, tím jsem si jist. Není o tolik horší než druhá řada, ale i tak za ní zaostává, a to z několika důvodů: od začátku tvůrci vsadili na jistotu-snažili se navázat na úspěch první série, a udělat to dost podobně (více časových linek, případ řešící se v řádech desetiletí...). Na druhé sérii se mi líbilo, jak byla odlišná a originální, což se tady rozhodně říct nedá. Dalším důvodem je hrozně repetetivní děj, který mohl být zkrácen do pěti epizod a nic by se nestalo. Ale hlavním důvodem je finále, které je naprostým pohřbem celého seriálu. Jinak to má úžasnou hudbu, ještě lepší herce a je to krásně natočeno, takže samozřejmě stále nadprůměr. Nebýt však několika epizod ve středu série, šel bych s hodnocením ještě níž. 70%.