teddinka1

teddinka1


6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 4 7 9 10 11 12 následující >>
  • 3.2.2008  11:15

  Nebýt Jacka Nicholsna a dalších úžasných herců, nebyl by to tak výrazný film. Forman si umí vybrat.

  • 3.2.2008  11:14
  Forrest Gump (1994)
  *****

  Tento film jsem viděla poprvé asi před půl rokem. Předtím jsem četla pouze úryvky z kníížky a lituju toho, ž jsem jej neshlédla dříve. Místy skvělá komedie, jindy zase skvělé drama. Smutné a zároveň odlehčené. Neotřelé vtípky (Apple :-D), silné citové dojmy. Další výborně zpracovaný a zahraný film. Myslím, že by Winston Groom byl potěšen.

  • 12.10.2007  10:11

  Asi se shodnu s většinou, protože tento film řadím mezi ty nejlepší, co jsem shlédla. Určitě je to námětem filmu, který vlastně ztvárnil Kingovu knihu, ale i hereckými výkony, hudbou, kamerou... Nutno dodat, že filmů z vězeňského prostředí, úspěšnějších, je více.

  • 9.9.2007  23:15

  Film mě nudil. Nebylo v něm nic, co by mě zaujalo a nebyla chvíle, kdy bych nepřemýšela, kdy už to konečně šťastně skončí? Možná to podle některých je fnomén, dokonalý remake, ... ale mě neuchvátil ani na poprvý, ani naporduhý.

  • 9.9.2007  23:05

  Povedená pohádka nad očekávání.

  • 9.9.2007  23:04
  Z pekla (2001)
  *****

  Jinak podaný příběh o Jackovi Rozparovači, vlastně tam ani přímo nevystupuje, jen rozparuje. Docela pěkně vylíčená atmosféra mlhavého Londýna. Johny Depp se buď natolik vžil do role člověka žijícího díky opiátům, že působil velmi unaveně. Nevím, co mě tolik zaujalo, asi ta atmosféra, příběh-nepříběh a jeho smrt.

  • 5.9.2007  19:21

  Jakožto vášnivý fanoušek Floydů pochválím zprvu jejich dokolanou hudbu. Když poslouchám soundtrack The Wall (mnoho lidí jej považuje za nejlepší dvojjalbum), jakoby se mi odehrávaly obrazy z filmu, který jsem shlédla třeba i před rokem... A to proto, že je to tak přesné spojení fillmu, animace a hudby, že to buď člověka uchvátí a nadchne, nebo se nad tím akorát pozastaví a bude dumat nad tím, co ty všecky narážky, animace, výkřiky znamenaly. Film jsem viděla poprvé bez českých titulek a trošku to byl oříšek přelouskat si text písní, které vlastně "dabují" film a sledovat děj, takže první dojem dost zmatený. Po druhé jsem to viděla už s českými titulkami a hudba a děj se spojily... A bylo to něco úžasného. Hned na to jsem to skoukla s různými lidmi znovu a znovu... Já osobně řadím tuhle hudební a filmovou legendu na svůj top.

  • 5.9.2007  18:54

  Nevím, proč tenhle film má zde tak malé hodnocení. Pro mě je to film, který není jen o válce, ale i o tom, co přrožívají vojáci za peklo. Nebo prožívali. Možná je v tom filmu trochu nadsázky, co se týče bludů a halucinací, ale právě ta nadsázka mi ukazuje, jak moc asi museli trpět, když čekali, až je někdo příjde zabít.

  • 5.9.2007  18:53
  Rain Man (1988)
  *****

  Dustin Hoffman?? Ten drsňák?? Tohle bylo první, co mě překvapilo. Drsňák, který hraje autistu, nevím, na kolik je to věrohodné, žádného neznám, ale už od pohledu bylo poznat, že je jakýs takýs podivín. Výborně zahrané hlavní role. Je tam taky dobře ztvárněný vztah mezi bratry, jak se postupně vyvíjí, jak si na sebe zvykají. A všecko to začaly a zkazily peníze. "Řekni, že K-mart je sra*ka." :D

1 4 7 9 10 11 12 následující >>