DVCAM

DVCAM

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.8.2013  18:20
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Z lásky sci-fi. Z respektu ke Spielbergovi (i když o jeho podíl na tvorbě mám svoje pochyby). Ze setrvačnosti. První série měla tajemství, vzbuzovala zájem a byl tam konflikt postav (Mason/Weaver/Pope). Druhá ještě měla motiv k rozpracování (Charlstone) jinak nic nenabídla a ta třetí by se klidně mohla jmenovat Falling Masons. Jsem za půlkou a teču z nelogičnosti chování postav a debilních překážek, které jim scenář staví do cesty, aby je rozdělil, dal dohromady, zase rozdělil atd. Všechno se děje proto, aby se něco dělo, ale vypadá to, že k ničemu nedojde. Touto sérií končím. Opravdu. Ze setrvačnosti.

• 28.8.2013  17:31
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Velmi pěkná studie lidského charakteru. Nejdřív jsme Waltera "chápal", od čtvrté série už mi leze na nervy. Breaking bad postupně ztrácí dech, ale člověka zájímá jak to s postavami dopadne. Opět přetažené a přitažané, jenže tak to se seriály je. První a druhá série to má za 100%. Na závěr páté se těším!

• 12.2.2012  15:52

So epic, so stupid. Omlouvám se za tu angličtinu, ale tohle je opravdu moc. Přiznávám se, že se na tento typ filmů dívám kvůli trikům, ale tohle je jeden velký klip, jedna velká reklama. Příběh je nastavovaný a nepřehledný, místy Bay použije super zkratku (rapidmontáže, kdy někdo mluví a film nám několika střihy ukáže, jak se někdo někam přesouvá), aby pak sekvenci přetáhl až do úmoru (bortící se dům ke konci filmu). Je to prostě film atrakce, a proto by se neměl snažit brát vážně, ale umožnit divákovi, aby si akci/atrakci užil a orientoval se v dění na plátně. Tohle je načančaný výplach.

• 9.2.2012  22:00

Ne tak svůdné jako ostatní Cronenbergovi filmy, ale pořád zajímavé dílo s mnoha vrstvami: střet Jung x Freud = střet "árijectví" x judaismus. Nejde jen o psychoanalýzu, ale světonázor a postoj k životu. Možná je pro někoho tento film akademický či televizní, ale kinematografie je o něčem víc než o akci a napětí. Cronenberg nám skrze Nebezpečnou metodu sděluje svůj názor. A sděluje ho velmi dobře!

• 4.1.2012  10:57

K čemu je bombastická akce, když chybí atmosféra. Filmy pana Newella nějak postrádají koule.

• 4.1.2012  10:34

Jak napsal Slasher: "Márquezův magický realismus zbaven veškeré své magie ..." Jediné pozitivum je, že si hodlám přečíst knihu, protože mi Márquezův styl učaroval a rád bych tuhle dementní adaptaci dostal z hlavy. A ty masky! Bože, ty masky to byl DĚS!

• 9.12.2011  14:32

Kvalitní film, ale nepřesvědčil mě. Navíc už mě nebaví příběhy výjimečných amíků, kteří sešli z cesty, aby nakonec nalezly ty pravé hodnoty.

• 9.12.2011  00:15

Meditace. Nádhera. Kinematografie v plné síle.

• 26.11.2011  22:57

Smrt Renčem. Předvídatelné, nudné, místy ubohé. Fuj!

• 26.11.2011  22:55
    Terminál (2004)

Ono je to hezky odvyprávěno, ale nenadchne to. Trochu kalkul, trochu nuda. Na Spielberga slabý.

• 26.11.2011  22:51

Zdaleka ne nejlepší, ale pořád zatraceně vtipné. Labutí píseň čistokrevných parodií.

• 26.11.2011  22:44

Poprvé jsem tento film hodnotil jako nadstandartní, ale podruhé jsem ho ani nedokoukal. Stupidní americká agitka, kterou nezachrání ani dobrá režie. Pro mě osobně velké zklamání a důkaz, že Bloom má charisma jako bluma.

• 26.11.2011  22:39

Osobně můj nejoblíbenější Svěrákův/Svěrákův film. Kromě nesporných filmařských kvalit má nostalgickou atmosféru.

• 12.9.2011  16:08
    Anténa (2007)

Jak hravě lze sdělit politickou alegorii.

• 12.9.2011  16:04
    (1998)

Krásná formální hříčka s přesahem. Viděl jsem jako poslední z Aronofského filmografie a mám ho ještě radši.

• 7.7.2011  16:01

Jako nebylo to špatné (v kontextu českého filmu míněno trapné), ale opět šlo ryze osobní pohled na dobu minulou, což je zcela v pořádku, ale v důsledku to prostě není zajímavé a neoslovilo mě to. Někdo napsal (myslím, že Kamil Fila), že jde o pěknou výkladní skříň socialismu. Souhlasím. Navíc mě rušily výkony mladých herců. Škoda.

• 7.7.2011  15:53

Konečne jsem se na tento film s přítelkyní podíval a nelituji. Skvělé dialogy, promyšlený scénář a podle mě nejlepší Crystal i Ryan. Neviděl jsem naposledy.

• 7.7.2011  15:49

Trochu jiná romantická komedie, která rozhodně patří ke klasice žánru. Inteligentní humor a sympatičtí herci neomrzí ani po více zhlédnutích.

• 8.6.2011  16:34

Jsou díla, která lze jen stěží hodnotit v několika větách. Asi si seženu director´s cut.

• 25.5.2011  22:51

Byla by to jen průměrná romantická komedie, ale jsem poloviční Řek, takže oceňuji vystihnutí povah a tradic. Věřte nebo ne, ale průměrným Řekům to odpovídá.

• 27.4.2011  09:13

Tohle že šlo do kin? Nápad dobrý, herci buď skvělý nebo průměr, ale kamera a hudba prostě do televize. Posledních 30 minut to hodně pokazilo a hlavně se nakonec všechno okecalo a nic pořádně neukázalo. Chce se mi říct škoda, ale ten závěr...

• 27.4.2011  09:10
    Seance (studentský film) (2009)

Bez nápadu, slabé herecké výkony - televizní záležitost. Třetí hvězda za občas dobrou atmosféru a pár dobře připravených, ale očekávaných lekaček. To že autor není originální, by se ještě dalo odpustit, ale žánr zatím nezkrotil. Navíc se snaží mísit styly ala gotický horor a současných horor a to mi nesedělo.

• 23.3.2011  22:02
    Občan Havel (2007)

Mám hodnotit p. Havla nebo dokument, když je dokument o něm? Hmm, dokument jako dokument se mi líbí, protože se snaží dokumentovat... Je otázkou co vše skončilo ve střižně na stole a je jasné, že se Občan Havel nesnaží o nějakou revizi páně Havlova prezidentování, ale líbí se mi, že i pro odpůrce V.H. nabízí momenty, kdy se můžou říct: To byl, ale ... divný prezident. Abych byl fér tak mimo dokument: Nechci a ani nemůžu pana Havla nějak napadat a vlastně mi ani nevadí, že byl prezidentem (chápu kdo o proč si ho vybral), ale nevěřím mu jako člověku - pro mě není tak úžasný a bez poskvrny.

• 20.3.2011  20:35

Můj první Almodovár, takže se zdržím nadšených komentářů. Je to jeden z filmů, kvůli kterému začnete koukat na zahraniční kinematografii.

• 20.3.2011  20:32
    Ed Wood (1994)

Před koncem Ed Woodovi dojde dech, ale jinak se jedná o zajímavou poctu jednomu "šílenci". Burton se jako výtvarník drží zpátky a herci excelují - hlavně Landau!

• 17.3.2011  20:44
    Alias (TV seriál) (2001)

Dokoukáno teprve teď a 5. série byla k nepřečkání - ne, že by vadil nápad, jak konečně rozetnout Rambaldiho, ale sympatie vůči hlavní hrdince značně ochladly. Vadily mi chyby postav, náhlé změny v charakteru, naivita a nesmrtelnost - tolik k páté sérii a počet hvězdiček **. J.J.A. mě přesto baví, takže první série ****, druhá série *****, třetí série ***, čtvrtá série *** a pátá již zmíněné **. Celkově 3 a půl. HOWK! Jdu na Fringe...

• 17.3.2011  20:34
    Kokain (2001)

Myslím, že mi sledování hodně zkazil dabing. Z filmů o drogových dealerech jde určitě o jeden z nejlepších. Soustředí se na génia/smolaře, který nechce být chudý, ale vyhýbá se žánru thrilleru, a to ho dělá výjimečným.

• 19.2.2011  12:29
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Seriál, který pořád baví. Malý uzavřený svět, kde se problémy vždy nějak vyřeší a ještě se zasmějete. Nejradši mám Chandlera a Joeyaho (nebo jak to napsat...).

• 19.2.2011  12:19

Takové filmy se už netočí a točit nebudou. Ne proto, že se kinematografie vyvinula, ale protože už nikdo nechce přemítat nad obsahem jednoho jediného záběru, nad vytříbeným dialogem, nad atmosférou, ve které čas plyne tak pomalu. Člověk, batole ve vesmíru, které se musí ještě hodně učit.

• 19.2.2011  12:11

Nejlepší film o válce ve Vietnamu a to asi proto, že ani tak není o válce jako spíš o tom, co dělá s lidmi. Herecká trojice je skvělá a stavba filmu by se dala vyučovat.

<< předchozí 1 2 3 4 5