Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 112 149
    • 22.5.2020  19:54
    Bažina (TV seriál) (2018)

Atmosféra, způsob vyprávění, výborně propsané hlavní postavy novináře a samozřejmě a především příběh, to všechno disponujou jakosti prvotřídní kvality.

• 20.5.2020  19:49

Ta politické aromá je tady docela silné a patos tady taky vegetí ve velkým stylu, ale tohle mě nevadí u amíků, tak to nebudu řešit ani u rusáků. Začátek mě přišel takovej scénaristickej matlafous a někateré americké akční prvky mě k rusům moc nejdou, ale uznávám že ten hlavní dortík, tedy závěrečná skoro hodinová řežba je fakt luxusní trošku to připomínalo Bayovu Bangazí.

• 17.5.2020  19:38

Nehrát v tom Luděk, tak bych to jebal, ale ve finále jsem se těšil na dlouho připravovaný závěr, který byl nakonec docela odbyt.

• 15.5.2020  14:35

Jestli mají ženský takovýhle vrcholy, tak je mně jich upřimně líto.

• 14.5.2020  21:35

Pana Stingla bych vydržel poslouchat dlouho a dlouho. Drsnější dětství ho posunulo k nádhernému a pestrému životu plného dobrodružství a poznání. Navíc je to nádhernej člověk. Setkání s Laďa Kerndlem bylo dojemné. Pan Stingl měl v sobě víc vitality než většina do mobilů ťukající dnešní mládéže.

• 13.5.2020  23:33

Velký náčelník v pondělí odešel na svou nebeskou cestu a já mu tady u toho dokumentu vzdávám hold a díky za velkou inspiraci. Z dokumentu je patrné o jak skromného, zábavného, inteligentního a otevřeného pána se jednalo, ach kéž by naše republika měla takových lidí co nejvíc.

• 9.5.2020  23:10

Nádherné časově posloupné vyprávění s mnoha doku záběry panů Hanzelky a Zikmunda, ke konci trošku hořknou, když oba pánové vyprávějí jak se jim cestování podepsalo na rodinný život a komouši na osobní, ale vydržel bych je oba poslouchat klidně mnohem déle. Pan Hanzelka a pan Zikmund jsou pro mě jedni z největších českých osobností co kdy tato země měla. Miluju zásadový, statečný lidi se smyslem pro humor, oni jsou prostě doživotní vzor a inspirace.

• 9.5.2020  21:55

Docela mě překvapilo, že tento dokument jako jeden z mála o pánech Hanzelkovi a Zikmundovi se tady míjí zájmu zdejšího panstva. Dokument obsahuje vzpomínky na cesty v konfrontaci s jednáním komunistů vůči H+Z a jejich životů v naši zemi za dob komunistů. Skvělé dobové záběry, to je jak z jiného světa, to co viděli a zažili H + Z ve světě. Sbírka známek s razítky a datumy z jednotlivých zemí je skvělá.

• 3.5.2020  23:20
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

No tak jsem nakonec zklamenej a docela hodně, naprosto příšerná technická stránka filmu, jak muže být dokumentářní záběr jako součást reálnýho příběhu z pohledu filmové postavy ? Dále si asi někdo nevěřil na dialogy - oprávněně a tak je přehlušil hudbou, ale sere mě, že i tak silný příběh kolem E.Moravce působil až moc bezemotivně, dialogově velmi povrchně a pokud jde o herce tak se mě asi nejvíc líbil Jirka Vorálek což byla hodně vedlejší role, ale když byl na skle, bylo cítit, že ví jak svou postavu dát. Chce to udělat znovu, jinak a fakt si dát péči s dialogy a hlavní postavou.

• 26.4.2020  13:29
    Letem světem (TV seriál) (2004)

Ne tohle já nevnímám jak cestopis, kde bych se měl něco dovědět, jít do hloubky nebo získal praktický info z té dané země. Tohle je pojatý úplně jinak, češi se schopností improvizovat v zahraničním prostředí, velmi zábavný scénáře, třeba Belgie mě neskutečně bavila. Ono proč by měl dokument o cestování pořád stejný scénář v tomto je Letem světem odlišný a chápu pokud někdo čeká klasický dokument - ala bedekr je zklamán, ale já jsem nadšen. Jejich dialogy s místňáky v češtině, situace kdy místní naprosto netuší která bije, Kaiserův útěk z brazilskýho fotbalovýho zápasu, smlouvání o ceně na Jamajce, jsem teprve v půlce serie, ale už se hrozně těším na další díly, protože mě takovýhle cestování po světě hrozně moc baví.

• 25.4.2020  18:04

Škoda té snahy o chvilkové dojímací dialogy, protože jinak by tenhle akční výlet v Indii byl hodně luxusní, ale jak se ve filmu začne předvádět akce, stojí to za to. Hlavně střelba má mnoho prostoru, v závěsu bojové umění, ale užijeme si honičku a souboj na nože, takže pokud hledáš solidní akční pokuk, tak Vyproštění by mělo tvou touhu ukojit.

• 25.4.2020  14:56

Patryk Vega má neskutečněj drive, v současný době není v Evropě lepšího režiséra a především scénaristy tvrdých mafiánek nebo kriminálek. Tady hned ze začátku je to nakoplý v neskutečným tempu až jsem se bál, že tohle film nemůže vydržet, ale až na závěrečných pět minut jsem nenašel jedinou chybu. Hlavní hrdinka silná, trošku temná ženská jak je ostatně u Patryka zvykem je zajímavá sama o sobě, protože pro tempo příběhu není prakticky ani čas jí věnovat větší pozornost. Film patří mezi ty, kde se pachatel odhalí poměrně brzy, ale bohudík i mezi ty, který díky tomu začnou mít ještě zajímavější rozměr a přidají na žánrové pestrosti. Velká škoda posledních pěti minut, kde jsem moc nerozuměl příčině jednání Heleny bez toho by se jednalo o absolutní majstršty, takhle se jedná "jen" o skvělou kriminálku, která ani chvíli nenudí.

• 21.4.2020  23:46
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Já jsem po Austrálii Trabanty odpískal, nelíbilo se mě chování některých učastníků, postrádal jsem v tom respekt, pokoru a taky poměrně nešťastný mediální obraz Dana Přibáněho, ale řekl jsem si, nu což neznáš ho osobně tak ho nesuď a parta se obměnila, takže jsem nakonec trabantům tu šanci dal a oni se mě odměnili neskutečným dobrodružstvím, bylo to teď v době karantény, opravdu moc krásný zasnít se o cestách a dobrodružství. Nadchl mě Kašmir, byl jsem v šoku z přechodu hranic, uřednická hrůza v Pakistánu a armádní kontroly v Číně. Čína mimochodem byla jedina země v tom dokumentu, která na mě vůbec nezapůsobila, ty kamery na každým korku a pocit, že o tom jestli a kde si můžu odvlusnout rozhodne strana a vláda to bych se z toho asi posral, ale pravdou je že traboše Čínou jen profrčeli a chci věřít tomu, že i tam by člověk pro svou duši našel nějaký ten doping štěstí. Tentokrát musím pochválit partu, která to jela, kluci byli skvělý a musím říct, že Danovo tvrzení že holky na cesty ne-e (má to důvody ) má svůj smysl. Jsem rád, že jsem viděl seroš.

• 20.4.2020  19:56
    V karavanu po Slovensku (TV seriál) (2020)

Tohle je neuvěřitelný a zdejší nadšení rozhodně nesdílím a jako existuje ještě celebrita v ČR, která si za koncesionářské poplatky nezadrandila po světě a jakože dělala cestovní dokument ? Ale co ti tohle dá ? Pokud cestuješ tak moc dobře víš, že Slovensko je nádherná země, lidi tam mam rád, slovenky úplně nejvíc, jenže to se ví. Místa co jsou v tomto dokumentu jsou ty nejprofláklejší místa na Slovensku, do 5 minut je bude znát každý, kdo má zájem na Slovensko vyrazit a ještě náhodou nikdy o Slovensku neslyšel. Další nasírací píčovina je do očí bíjící všudepřítomný product placement, tohle nemá výpovědní hodnotu, to má ekonomickou hodnotu a ještě věc, spočítejte si, kolik vy byste utratili, kdyby jste jeli na Slovensko "na Gondíka" jako pokud Vám to neplatí Česká televize, tak prostě má dáti/dal řešíš a ne že ne. Nic, totální nula tohle. A tady ještě reakce na kolegu sskrblik o nevraživosti mezi čechy slováky, tak za sebe můžu říct, že loni jsem byl na Slovensku na třech místech a všude jsem potkával jen příjemný a přátelský lidi o nevraživosti nemůže být ani řeč. Ani u nás vůči slovákům se mě to s tou nevraživostí moc nezdá.

• 20.4.2020  18:28
    Koktebel (2003)

Nikam nespěchej a vyprávěj obrazem, tyhle pokyny asi tohle nejlíp charakterizují ruskou filmovou školu a když se aplikují na správný příběh, mají v sobě upřimnou ruskou duši, tak jako tento film.

• 20.4.2020  18:24
    Iron Man 3 (2013)

Takhle má vypadat moderní akční blockbuster, akce, dobrá zápletka (na daný žánr), tempo, humor, kvalirní efekty, skvělá hlavní postava a všechny filmařský omáčky skutenčě od profíků.

• 19.4.2020  22:23

Tohle bych pouštěl lidem s koronavirusem, protože kdyby tenhle film viděl koronáč, tak zdrhne a už se nikdy nevrátí. Opravdu na takovouhle hrůzu nepomůže ani vakcína.

• 19.4.2020  20:19

Jestliže jsem včera u Rumunů (Artim!) vyhlásil prozatimního krále Korona movie cupu, tak dneska dostal svýho rovnocennýho francouzskýho brášku. Neuvěřitelná storka, kdy dva frajeři shodou okolností legenda francouské komedie Pierre Richard a další nehorázný masér francouzské komedie Jacques Villeret se rozhodnou zařadit do programu CK program "Robinson Crusoe " zkráceně - zaplať a všechno si zařiď sám a jedou s první partou vše vyzkoušet na nějaký exotický ostrov a v tu chvíli začne neuvěřitelné cestovatelské improvizace. Jedná se o největší filmový cestovatelský punk, co jsem kdy viděl, humor to určitě není pro každýho, protože to je opravdu neskutečný jak tam procházej s kuframa nějakou džunglí a Pierre jim tam káže s mačetou v ruce o vysněné dovolené. Moc děkuji uživatelce myschenka, že mě tenhle naprosto neznámej francouzskej dobrodružnej punk dopřála.

• 18.4.2020  21:43
    Aferim! (2015)

Tak tohle je zatím absolutní king korona movie cupu. Černobílé zpracování filmu přidává na dobové věrohodnosti, dialogy dodávají na poutavosti a zábavnosti a vynikající kamera na atmosféře.

• 18.4.2020  19:09
    Parade (2011)

Joo, tak tohle byl pěknej nekorektňák s perfektně trefeným a úderným zakončením. Celou dobu se film v idalozích nesere, s nacionalismem, s buznama a nejdenou se člověk musí fakt smát, ale pak přijde konec a úsměv ztuhne i když je závěr vlastně tak trochu v opozici se zbytekm filmu.

• 18.4.2020  19:04

Rusácký válečňáky se mě vždy líbily pro svou syrovost a velkolepost, ale tohle je vysloveně amerika se vším všudy, nejde ani tak o patos, ten mně nevadí u amíků, takže ani u rusáků, ale ten kýč a naprosto trapný válčení co chtělo být velkolepě, ale vypadalo dost uměle, škoda moc jsem se těšil.

• 18.4.2020  12:09
    Ivan (2017)

Film je syrový a depresivní a musím říct, že scény porodu nebo věco kolem kojení já moc nemusím a tady ten film teda v těchto záležitostech se rozhodně nebojí. Jediná postava, která mě na celém filmu byla sympatická bylo to miminko. Opravdu hodně natural drama, ale kvalitka, to zase jo.

• 17.4.2020  22:02

Mám rád Izrael a židosvké dámy zejména a tak je mě samozřejmě sympatická i izraleská kinematografie. Ze začátku jsem měl u tohoto filmu trošku problém, abych se zorientoval, kde je kdo, ale pak se rozehrálo doslava shakespearovské drama z přechodem hranic na Golanských vyšínách. Je to opravdu hrozně smutné jak politické problémy zasahují do lidských lásek a radostí. Fim je nádherně režírován, má absurdní gradici a mnoho silných momentů.

• 17.4.2020  18:17

Nádhera, postupně střihání plotu kolem dětské duše. Sledovat výstup Barta a Amelie to byl fakt krásný až očistný prožitek a závan svobody. Jak už to u Němců bývá zvykem, opět velmi silné herecké výkony dětských představitelů. Alpské exteriéry jen umocnily můj silný prožitek z tohoto filmu.

• 17.4.2020  15:54
    Kapitán (2017)

Na jednu skvělý příběh ve kterým je mnoho silných monentů, ale na straně druhé se mě nechce věřit, že by v realu prošlo falešnému důstojníkovi vše tak hladce. Filmařský je to vynikající, herecky taky, tady není pochyb o kvalitě.

• 12.4.2020  22:51

Ivo Nováku a Karle Heřmánku, doživotní díky ! Kdo tu na Žižkově vyrůstal, tak na takový frajery narážel v místních hospodách dnes a denně a hodně a hodně ho ovlivňovali...."Stopy bot zná dláždění jen zřídka, smejvá je déšť i čas. Z otisků bot frajerů však kouká navždycky žižkovskej vzkaz"....... Néé to může bejt jak chce, ale žižkovskejm klukům nesahá nikdo ani po kotníky. Tohle je prostě oda na frajerství i dřívější žižkováctví, chlap co má v katích nasráno a sebevědomí v minusu zkrátka nepatří na Žižkov. Kolegyně Faidra, luxusní koment.

• 12.4.2020  19:52

Iram Haq už mě sejmula filmem Jsem tvá a i tady to nebylo jinak, nevím jestli vychází ze svých zkušeností nebo jsou to příběhy z jejího okolí. To co se dělo ty holčině to mě hlava nebere a opravdu mě píchalo u srdce. Neuznávám takovýhle tradice, který devastují jedinečnou osobnost každýho člověka, kde se rodina dokáže chovat k vlastni dceři jak mafianská organizace. Věta "Západní primitivové" je od muslimů a velmi svědčí o jejich schopnosti tolerovat druhý a to do konce i když jsou v jejich prostředí, neskutečný co jsem viděl za příběh. Nisha je pro mě velká hrdinka a hrozně jsem s ní ten její osud prožíval. Moc bych přál všem ženám na světě aby se mohli úplně ve všech oblastech svodně realizovat aniž by se obávali následků dokonce i od svých nejbližších.

• 12.4.2020  19:44
    Félvilág (2015)

Maďaři jsou mistři minimalismu i když tohle nebylo až tak mini, třeba jen kostýmy a interiér z hlediska doby jsou trefeny dokonale a to skutečně není za minimum. No do bytu ve kterých žijou tři ženy bych asi nenašel odvahu vstoupit, ale naštěstí tam můžeme šoupnout kameru a žensky už se postarají o příběh, hodně zajímavý příběh, plný vztahového dusna, zajímavých dialogů, takovýho příjemně erotickýho oparu.

• 10.4.2020  21:44
    4x4 (2019)

Ze začátku mě to moc nebavilo, osud šmejda v autě mně byl lhostejný a jediný co jsem oceňoval byl nápad jak s mála dělat hodně, ovšem v poslední třetině to nabralo výborný směr, perfketně mířená kritika řešení kriminality i sociálního postavení lidí. Konec bych udělal úplně jinak, ale hold Argentina není ani Francie ani Německo a už vůbec ne Polsko ovšem i tak spokojenost.

• 10.4.2020  18:09

Musím se přiznat, že až dosud jsem neměl tušení o existenci ČT3, ale to není podstatné, to hlavní je, že tam šel tento zapomenutý nenápadný klenot, kdy v naprostém minimalismu se krásně rozehrávají povahy jednoltivých lidí, kteří tvoří prazvláštní tramvajové společenství. Film má v sobě snad všechny základní emotivní nálady z nichž mě se nejlíp líbilo závěrečné vyznění.

<< předchozí 1 2 3 4 38 75 112 149