Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121
    • 11.9.2017  21:58
    To (2017)

Obávám, že lidem co milují klauny tenhle film trošku zkazí iluze. Nám ostatním však dodá velmi, velmi kvalitní zážitek. Já jsem měl snad jedinej problém, že tam se ztráceli děti jak pára nad hrncem a nikoho to moc netankovalo, to mě moc normální nepřijde, ale to je tak k výtkám všechno. Dobovka, všechny "to" scény jsou skvěle natočený, nasnímaný i naefektovaný, tady fakt nehrozí nuda. Hlavní pointa filmu "přátelství až za hrob" se mně líbila uplně maximálně a absolutní vrchol pro mně představují dětské herecké výkony. Když z tohoto To šly osmdesátky , vzpoměl jsem si na začátky dnešních hollywodských superhvězd, které právě v 80's začínaly a často právě spolu a mám ten dojem, že tady jsem viděl začátky nejedný herecký hvězdy, takovej Jake Slim mě vysloveně nadchl, ten pohled na Billa s Bev, to bylo sice na pár sekund, ale dokonalý. Samozřejmě Bill Skarsgård předvádí dokonalou klauniádu o tom ani potom, ale ty herecký výkony té - náctileté party jsou neskutečně vyzrálý a sebejistý a Andy Muschietti je důkazem, že Argentina není jen Messi a hovězí.

• 10.9.2017  23:34

Z Leander Haußmanna zase leze originalita za orginalitou, ale místy mně to přišlo až přepísklý s tím pravěkem, ten kdyby se tam nesral, to by bylo zlatý. Musím však ocenit, že i v závěru filmu nedochází dech a umí pobavit. Jessica má roztomilej nosánek.

• 10.9.2017  18:54

Musím říct, že mně film nějak zvlášť neoslovil. Nebyl kladen dostatečný důraz na nerotodoxnost celé situace i některých postav. Mohlo to být mnohem víc zábavnější, takhle je v tom hlaně odér romantiky s několika zábavnými scénami.

• 10.9.2017  12:14
    Upovídaná láska (TV film) (2015)

Bettina Zimmermann podle mnohých německých fans patří mezi top kočky německé kinematografie, jelikož však nehraje v žádným filmu, který by vypadal nějak nadstandartně, vybral jsem si tuhle femme romantickou komedii a konalo se překvapení. Tedy, že by se biják stěhoval mezi absolutní komedie všech dob, ale uvolněná zábavně romantická hodinka a něco uběhla příjemně i když je to směrovaný spíš k ženskýmu publiku a musím dát za pravdu německým divákům, Bettina je fakt sexy ženská.

• 9.9.2017  23:45

Německo si před vlastním prahem nezametá, ale doslova luxuje. Film se soustředí na Fritze Bauera a jeho buldočí snahu dát Německu zpět ztracenou tvář důveryhodné země, která i mnoho let po válce nebyla schopaná ukázat na svoje nácky. Upřimně řečeno vůbec mně nebavila Karla Angermanna, celý to dění kolem ní bylo hodně nasilně připsané, nemluvě o tom, že Ronalda jsem viděl ve třech filmech a ani v jednom mně nepřesvědčil, že umí víc než vypadat hezky.

• 7.9.2017  22:21

Australská část mně přišla opravdu neuvěřitelně o něčem, chci připomenout, že jsem viděl filmovou verzi. Během toho jsem přemýšlel nad rozdly cestování a dobrodružství z lásky a pro/za peníze. Taky jsem přemýšlel nad lidmi co lezou na posvatnou horu i když se obecně ví, že domorodci opakovaně žádali aby jsme, alespon tohle respektovali. Druhá část byla zajímavá protože se něco dělo , když už čloběk z těch zemí prakticky nic nemá až na moto i nemoto trable. Rovněž jsem přemýšlel do jaké míry si učástníci uvědomovali že jim jde o sledovanost a sponzorské peníze a do jaké míry jsou spontolní, nevím, nejsem soudce, až na slováka co vylezl na ulururu maj všichni můj respekt a doufám že Dominika se na tý motorce nezabije. Jen jsem tady zmínil své myšlenky co mám v hlavě po shlednutí tohoto dílu, toť vše.

• 7.9.2017  22:12

Dokument založený na dechberoucích fotogenických záberech, při kterých si uvědomíš jak překrásnou a zajímavou zem máme. Mluvené slovo nevadí, ale beru ho jako doplněk k nádherné obrazové složce.

• 4.9.2017  00:09

Ách ten dokument to byl hotovej trysk Marleniným životem. Zapomeň na filmy, je to čistě o Marlene z rychlíku. V dokumentu vystupuje její dcera, sousedka a kámoš. Není asi tak podstatný co říkají o Marlene, ale že mluví právě oni, lidé, kteří k ní měli ve staří nejblíže. Dokument může probudit zájem o Marlene, ale určitě ti v detailu neukáže její neskutečný život o filmech ani nemluvě.

• 3.9.2017  22:50

Nežně buranská církevní road movie. Na můj vkus tam bylo té církve až příliš, ale jinak příjemný. Daniel Bruhl mně tady připomínal mladou verzi Ivana Trojana v Anděl páně. Zejména ženské publikum, ale pohled na mladého Daniela určiět ocení.

• 3.9.2017  19:55
    Mlha v srpnu (2016)

Strašný, když si představíš, že by tam mohlo bejt tvoje dítě, nebo že by si tam byl ty jako dítě uplně bezmocnej.. Scéna podávání malinový šťávy chlapečkovi patří mezi nejděsivější scény vůbec. Dále by mě zajímalo jakých metod použil Kai Wessel, aby s kluka kterýmu je cca 15 let vymáčknul takovýhle přirozeně živelný herecký projev, to je opravdu mistrovská práce.

• 3.9.2017  16:42
    Velký sen (2011)

Já nevidím důvod proč nedat plnou hvězdičkovou palbu, protože film byl udělán tak krásně že jen ze záběrů bez absolutní pomoci dialogů bylo zřejmé o čem fotbal je, resp. měl by být. Realita je taková že hráči podvádí, simulují a vyhrávají na základě těchto prostředků a fanoušci jsou radostí bez sebe, když jejich tým porazí ten druhý nikoli sportovní cestou, ale podvodem a to vše vede banda zkorumpovanejch estebáků. Nic, radši se vrátím k tomuto filmu, protože ten ukázal fotbal v té nejkrásnější podobě a stejně tak i vlastnosti člověka. Daniel Brühl je mně film od filmu sympatičtější a jeho herecký výkony prakticky není možné kritizovat, jen chválit.

• 3.9.2017  14:22

O německé kinematografii se traduje, že jestli má někde slabost je to žánr komedie a já sám si to myslím také. Pokud si však projíždím německou kinematografii težko tento žánr, který je součástí německé kinematografie můžu ignorovat. Vybral jsem si komedii, která mě vyvedla z omylu. Němci totiž smysl pro humor mají a mají ho i směrem za své hranice. Pointa příběhu je jasná jednomu človíčku se vysere snad všechno co může a on je hozen do ringu na rvačku s osudem, známe to že jo, mnozí z nás na to nepotřebují ani filmy. Nicméně filmy tímto tématem nám dost ulevují zejména pokud jsou dobře udělaný a tenhle tedy je. První půlka tam opravdu výser, stíhá výser a díky skvělému castingu vše funguje na výbornou. Není lepšího nebožáka než Edgara Selge on se svým tichým výrazem v duchu hesla "co bude ještě dál" totálně babí a i scénář je napsán docela originálně zejména druhá polovina mně přišla docela zajímavá ve svým vývoji. Jo i z německa se dá exportovat smích a je to jen a jen dobře.

• 3.9.2017  11:55

Věčná škoda, že film odkrývá svoje karty tak brzy, protože do té doby na mně působil naprosto bezchybně. Temnější atsmoféra, všechno víc směřovalo k psychologii než ke krimi a můj zájem o vše byl absolutní.

• 3.9.2017  11:50
    Hotel Bagdad (1987)

Ono to ani moc příběh nemá, ta podstata tady toho všeho se skrývá v lidským srdci.

• 2.9.2017  19:49
    Lili Marleen (1981)

Tak tohle mě hrozně sedlo. Vlastně by se dalo říct tuctový románek v nepravým místě a především v nepravou dobu, ale takhle lehce na to flusnout nechci. Je to ukázka skvěle udělané atmosféry doby, života němců za války bez všech těch hrůz, ale s tím, že to zlo smrdí z každého rohu. No a Hanna tak je nevysloveně krásná stejně jako její písnička.

• 2.9.2017  16:04
    Lola (1981)

Ano satira na společenské pokrytectví je zjevná. Můj druhý film RWS a i když na mně nemměl dopad jako Braunová, pořád se mě líbilo zpracování, atmosféra i Barbark. Určitě bych ocenil lepší dialogy.

• 2.9.2017  12:15

Povinnost pro všechno fans Herzoga, Kinskiho nebo lidí co se zajímají o kinematograií jako celek. Z dokumentu a to už od prvních sekund je patrný že Klaus je absolutní magor, ale absolutní, postupně se dojde k závěru že Werner je další absolutní magor a vlastně člověk skoro až nemůže pochopit jak ti dva spolu mohli natočit tolik filmů aniž nezabili sami sebe nevzájem, případně někoho z okolí i když postřelenej prst a utok Klause mačetou na jednoho z komparzu nejsou uplně malicherný. Jak říkám Chocoloušek by si tady fakt pošmáknul. Takže člověk Werner poslouchá tak trošku z otevřenou hubou a má dojem že se dívá na historky z podsvětí, až tohle totiž připomíná vztah dvou legend evropského filmu.

• 2.9.2017  00:37

Poslední spolupráce Herzog/Kinski dopadla přímo katastrofálně. Resp. značka Herzog/Kinski opět předvedla um, např. masové scény s praporky jsou skvěle natočeny, Klausík opět extrovní, ale co to kurva mělo bejt? Například ten nálet amazonek na nepřátelský kmen to byl jak pilot k Hot shots. Střih filmu chápe asi jen Herzog to sem fak nedal.

• 1.9.2017  22:04
    Woyzeck (1979)

Teda hned na začátku jsem byl zcela sejmut, když se objevil Telč, naprosto jsem nečekal, že tady takový ikony kinematografie točili film a ještě ke všemu za komoušů. Nicméně samozřejmě to filmu ty hvězdičky nedá. Ono je otázka kde by tenhle film byl Kinskiho a jeho jedinečného hereckého projevu. Strašně těžký na vnímání, psychologie jak stehno, ale ne příliš divácky vyprávěná, navíc ty dobový dialogy mě spíš sraly než nesraly, Takže zbyla opravdu jen hudba, režie a Kinski a to víc jak dvě nevytáhne. Navcí ten spoiler v obsahu, to je tedy solidní prasárna.

• 1.9.2017  17:56

Už to, že člověk jde na film ve kterým hraje Channing Tatum je skoro jako charita pro distribuční společnost, ale pokud tady v tý zemi má určitě kdo má pravdu ve sporu ohledně vidláckých dannyho parťacích, zda cival nebo pan hlaď tak jsem to jedině já. Musím říct, že od začátku je to průser nad průser, dialogy o prdu, vůbec nejdou do děje, nedaj ti nic k postavám, prostě kdybych je vzal a vymazal a dal tam dialogy z jinýho fimu, dobře je načasoval, hovno se stane. Očekavaná zoufalá herecká nevýraznost Channiga je je snad ještě tragičtější než dřív a vůbec kdo dělal casting, měl by za trest nosit tričko Agrofertu. S jedinou vyjímkou přátelé a tou je Dan Craig má charisma, umí mluvit, umí udělat postavu co hraje, prostě když má scénu, ten film minimálně nenudí. Ovšem pozor přátelé i nepřátelé někdy tak cca 40 před koncem ze to zvrkne a film se rozzáří jak jaderná zář na Hirošimou, najednou je light, srší nápady, působí originálně byť trošku překombinovaně, ale jak kdyby to byl úplně jinej film. No a zbývá rozsesknout ty dva ze zony, samozřejmě koncept dannyho parťáků na vidlácko to prostě má z toho plyne jasnej rozsudek, MRhlad mě a Civalovi koupí jako omluvu za falešnou filmovou messege pivo a celý zbytek republiky bude dělat jako že nic.

• 31.8.2017  23:36

Je nádherný se dívat na film, který minimálně v evropský a určitě v německý kinematografii hraje zásadní roli ne snad, že by tento film byl sám o sobě zásadní, ale protože se zde setkali dva fenoméni německé kinematografie Werner Herzog a Klaus Kinski. Já osobně beru tenhle film jako rozvičku na Fitzeraldo, je to příběh o magorovi, který v každým dalším záběru je větší a větší magor a celá ta magořina vyniká především díky naprosto sugestivnímu herectví Klause Kinskiho, kterýmu stačí mít pár záběrů, pár scén a opravdu sakra málo dialogů a stejně ti jeho postava vleze do hlavy. Docela psycho tenhle film, opakované utoky "neviditelného" nepřítele decimuje vyprávu nejen početně, ale i psychicky. Těžko si ten film ve mně sedá, ale už ted vím že ta atmosféra a gradující posedlost jsou hodně vyvedený, hold Herzog nehraje druhou ligu.

• 28.8.2017  20:50

Naprosto dokonale uvolněná jízda při který se střídavě budeš smát a střídavě nad životem Barryho Seala nebudeš chápat. Film má neskutečný šmrnc např. skvěle dělanej střih který sám o sobě je někdy velmi vtipně součástí vyprávění. Tomášek v jedné ze svých absolutních top rolí, nemyslím herecky, to určitě už odehrál naročnější party, ale tady působí totálně uvolněně.

• 27.8.2017  21:53
    Fénix (2014)

Zatímco filmu Barbara jsem vyčítal až extremní dějovou a postavovou nedoslovnost, tady mě na Christiana přišla až přílišná doslovnost a to jak v dialozích, tak záběrech. Film však disponuje ještě jedním záporem a to naprosto nevěrohodným chováním hlavních postav vůči v sobě v kontextu s danou situací. Ještě mně pobavilo jak Johnny v okamžiku nemusel chodit do práce dělat číšnika a měl čas na vše ostatní. Navic Ronald Zehrfeld pro mě není žádný herec, fakt sorry jako, tady byl sice lepší než v Braboře, ale to proto, že v ní byl naprosto katasrofální, alespon, že Nina odehrála kvalitku.

• 27.8.2017  19:08
    Barbara (2012)

I když se zřejmě jedná o nejznámější počin Christiana Petzolda a možná i nejlépe hodnocen, myslím jinde než tady, já osobbně byl u tohoto snímku trošku zklamán. Ne snad atmosférou, režií, hereckým výkonem Nino Hoss a tradičně silným závěrem, to ne, to bylo výborný, ale myslím si, že tady ta obsahová nedoslovnost byla přes čáru. Na některý věci by divák měl znát odpověď nebo alespoň náznak, protože jinak to svadí k velkým otazníkům směremk tvůrcům, byl to záměr nebo to jsou kreteni ? A když to byl záměr fakt mají tvůrci až tak diváka u prdele ?

• 27.8.2017  18:53
    Jerichow (2008)

Christian je prostě machr než vyjde najevo genialita scénáře a závěrečná exceletní katarze, nechá rozvíjet příběh směrem k divákovi jak pavouk pavučinu směrem k oběti aby vše bylo nachstáno pro závěrečný úder.

• 27.8.2017  12:39
    Strašidla (2005)

Mistrovská ukázka jak se má dělat flm, pokud za tebou nestojí kouzelnící z efekty a ježíšek s neomezeným budgete. Příběh založený na dialozích, hereckých výkonech a dokonalé režii. Povinně pouštět začínajícím režisérům na famu.

• 27.8.2017  12:39

RWF umí udělat dobovku fakt skvěle. Hanna byla v něketrých scénách naprosto k sežrání a charismatem házela na všechyn strany. Příběh působil nenápadně a jeho největší síla spočívá v celku, který naplno vyznívá až po uplném skončení filmu.

• 26.8.2017  23:26

Takový příjemný sraz loserů z celého širokého lidského spektra, občas dojmou, občas rozesmějou až zjístíš že ti s nima ten čas docela příjemně utekl.

• 26.8.2017  20:28

Uschi mně svým chováním přišla jako píča, na druhou stranu z mužského pokolení tam byl doslova zástup krétenů, takže si všichni mohli podat ruce, což tak udělali a nezůstalo jen u rukou. Film je vyzrálej a ke konci už mě Uši ani moc nesrala naopak cítil jsem její pomalé duševní dospívání. To není nic proti tomu o čem snila, to bylo i hezký, ale to její chování bylo fakt jak od "obyvatelky" stáje v jzd. Film doprávází velmi dobrá muzika u který mně došlo jak staršně daleko jsme se vzdálil v dnešním světě skutečný svobodě.

• 26.8.2017  17:30
    Pan Lehmann (2003)

Takový zábavný retro punk. Punk říkám kvůli postavám, prostředí a dialogům. Jediný co vytknu, že občas film zklouznul do absolutní nudy, ale pak zase z ničeho nic prásk a bylo veselo.

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121