Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118
    • 26.4.2017  21:32

Vážím si pozvání Cinemartu na slavnostní premiéru, ale to bohužel ještě nedává automaticky pět hvězdiček. Četl jsem, co film znamená pro pana Petra Jarkovského i Honzu Hřebejka, ale i když bych rád, nemůžu jinak. Zhruba první hodinu jsem absolutně netušil, která bije, která postava patří ke které, proč postavy z první scény zmizeli z děje, atd. Proč se ve filmu nic neděje nebo o co v něm vlastně jde ? Pak, když jsem si vysloveně přetrpěl první hodinu sice začne svítat, ale zase ty dialogy...Fakt chtejí ženy bejt zbouchnutý v době kdy si myslí že nepřežijou ?? (viz postelový dialog).Mimochodem ta scéna je jinak skvěla zahraná, Anička je výborná, ale tohle ?, Pak střih a projíždí se rusák na koni v domě na samotě u města ??? No nechci se v tom radši moc pitvat, ale nudilo mně to. V podstatě se jedná o dialogovou interiérovku s naprosto brutálním střihem, kde vyčnívají kvalitní práce, tu interiéry, tu herecké výkony (Aňi a David Novotný ) i když Ondra Sokol a herec.... fakt sorry jako. Zkrátka to nejnudnější, co jsem od mého oblíbeného dua Hřebejk - Jarkovský viděl.

• 6.4.2017  23:13

Neuvěřitelně hravé, poutavé, originální. Záběry který mají v sobě komiku, ale v rámci příběhu jsou velmi smutný (chodící - brečící ) pivo. Hrdinka, které se proměnuje před očima v užasnou pozitivní bytost a konec který opravdu zabolel.

• 6.4.2017  21:00

Možná to v průběhu filmu tak nemusí působit, ale ve svým celku je tenhle film až neskutečně silný. Musím říct, že už dlouho se mnou tak moc neotřásl závěr filmu jako právě tady. Absolutně dokonalá filmařina, podpořená mistrovským herectvím panů Menšikov - Michalkov spolu s geniálním scénářem, připravila skutečně extra silný filmový vývar.

• 2.4.2017  17:26
    Na cestě (2012)

Tomuhle říkám triumf vůle....mé vůle přežít. Za takhle nudnou sebestřednou sračku by se mělo posílat do boje s Islámským státem.

• 30.3.2017  21:37
    Mžitky (2016)

Poslední film fenomenálního Andrzeje Wajdy mě naprosto rozsekal. Střet hrdýho talentovanýho člověka s ubohým a zákeřným totalitním komouštvím mělo totiž hned dvojí emotivní tok, jednak přes hlavní postavu malíře Wladyslawa Strzeminskiho a jednak přes jeho dceru, právě skrz její osud jsem cítil ještě větší beznaděj a současně obdiv jak se s tím nedospělá holčina vypořádává i když takový dění by poslalo k zemi i životem protřelého mazáka. Naprosto mistrovský výkon předvádí Boguslaw Linda vůbec netuším jak dlouho cvičil beznohost, ale mám dojem, že až ho uvidím zeptám se, kolik ho stála protéza. Syrový, typicky polsky odvyprávěný (rozuměj bez dialogového balastu ) příběh plný zkurvený reality minulého století v zemích, kde vládli komoušský zkurvenci.

• 30.3.2017  21:29

Celou dobu na toho doktůrka řvu, hlavně se nezamiluj vole a prásk v půlce filmu bylo vymalováno. Přitom i podprůměrně inteligentní žirafa by danou situaci přečetla. Poslední třetinu film nabírá až thrillerový spád a abych řekl pravdu moc mně k tomu létu, plážím a bezstarostnosti nesedl. Rozumím hlavní postavě a jeho osamocení a bylo mně ho líto, ale měl se na to vysrat a být king momentální situace.

• 29.3.2017  21:45

Film má svůj názor a myšlenky pod které se zcela podepisuju. Jedna věc je odporná diktatura v KLDR a druhá konzumní svobodná jihokorejská - potažmo i naše společnost. Nikdy jsem nepřemýšlel způsobem jaký mně servíruje film a musím říct, že je to mazec, když člověk poslouchá dialog severokorejského rybáře v Soulu "Vy máte všechno, jídlo vyhazujete na ulice a přesto dopustíte, aby žena prodávala svoje tělo, aby mohla uživit rodinu." Je to silný téma k diskuzi a za to filmu odpouštím již tradiční přehrávání jihokorejských herců v emotivně vypjatějších scénách, zde zejména v první třetině, protože nosnost myšlenek vydá na tři filmy.

• 28.3.2017  21:29
    Přetvářka (2016)

Tak já nevím, buď jsem debil já nebo Andris Feldmanis.

• 28.3.2017  14:14
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Příliš mnoho postav, vztahů a zápletek to zákonitě rozmělňuje divákovu pozornost což není úplně nejlepší situace, zejména ne i seriálu s týdenním cyklem o kameře ani nemluvě, uvidíme dál, ale zatím průměr.

• 28.3.2017  10:23

Kdyby jejich den nepřišel bylo by pro svět asi líp, ale souhlasím s kolegyni Verka13 ten vyběr zrzavých herců se trošku nepovedl i když svých partů se zhostili skvěle což mě u Vincenta ani nepřekvapuje, člověk by mu připáral veškerý násilí, které se v Paříži děje.

• 28.3.2017  10:18
    Orel Eddie (2016)

Když se nevzdáš, možná si parkrát pořádně nabiješ držku, ale o to víc pak chutná to, čeho si dosáhl (a) . Film, který je ideální si pustit zrovna v době, kdy si nabijíš držku, protože pak může slušně zaviagřit tvoje myšlenkové pochody. Nicméně i tak sediíš a Orlovi fandíš ze všech si možná í díky kvalitnímu castingu.

• 28.3.2017  10:14
    Hra peněz (2016)

Problém je, že v realu jsou tyhle nechutný finanční hrátky tak běžnou součástí našich životů, že jsem v tom filmu vlastně neviděl nic ohromujícího i když mě bavil až do konce.

• 28.3.2017  10:12
    Lichožrouti (2016)

Je mě líto zazdít tak kouzelnou animaci, ale ani mé dětské já neshledalo Lichožrouty ničím jiným než tuctovou a nudně odvyprávěnou báchorkou.

• 28.3.2017  10:08
    Psi (2016)

Uhrančivá filmařina, ve který hlavní postavy nepotřebují tuny zbytečných dialogů k vykreslení jejich charakterů. Sázka na rumunskou filmařskou školu se mě opět vyplatila.

• 28.3.2017  09:59

Kdo mě zná, ví že mě americký patriotismus vůbec nevadí a mám ho docela rád. Ovšem to co se předvádí tady je na doživotí. Třeba při dialozích roztleskávačky jsem měl dojem, že si ze mě tvůrci snad dělaj prdel. Banda nejnesympatičtějších amerických vojáků v dějinách kinemtografie se potuluje po stadionu vede dialogy napsané někým kdo intelektuálně nestačil ani na pomocnou školu a zažívá scény, které by nezažil ani Trautemberk s Krakonošem.

• 28.3.2017  09:55

Tady Agnieszka ujela. Nikoli na poli režie, ale na poli scénáře a zpracování. Postavy nemaj absloutně co společného s logikou lovci udělali z "oběti" superlovkyni a Agnieszka svůj první nudnej film.

• 28.3.2017  09:52
    Lady Macbeth (2016)

Je v tom trocha sexu, je v tom romantika, je v tom ženská hrdinka a dějová katarze, ale nejde to nějak moc dohromady, alespoň že je to kvalitně natočeno.

• 28.3.2017  09:49
    Nový svět (2015)

První dva příběhy jsou zásadní asi jako čajová lžička slané vody vylitá do moře. Poslední příběh má kvalitní námět, ale odfláklé zpracování.

• 28.3.2017  09:46

Taková malá velká láska v nenápadný, ale silný romanci ve filmu kterému herecky vládne super talent mladé Kristen Stewart.

• 28.3.2017  09:40

Když jsem měl na letošním Febiu diskuzi s kamarádem Malarkey na téma Kristen Stewart, bylo mně Tomáškem řečeno "nic moc, nebere mně". Já tedy říkám moc a bere mně a to tak, že si myslím, že v současném Hollywoodu patří mezi nejcharismatičtější a nejtalentovanější herečky vůbec. Film Personal Shopper je toho jasným důkazem, Kristen prakticky nesleze ze záběru a celý film táhne aniž by měla jedinou nudnou scénu. Film není žádný horor ani nějak zásadně strašidelný, ale je velmi poutavě natočen a vyprávěn. Některé scény ti spolehlivě zatají dech a třeba při čtení časových sms bych se po přečtení poslední sms strachy posral. Absolutně dokonalá filmařina mě nutí uvažovat o druhé kino projekci a přišití páté hvězdičky, protože něco tak intimně moderního jsem ještě neviděl.

• 28.3.2017  09:27
    Sils Maria (2014)

Ano na sjezdu komunistické strany čínské lidové republiky nepadne víc zbytečných slov. Nicméně Juliette a Kristen zachraňují svým herectvím co se dá.

• 28.3.2017  09:25

Tak malý film a tak silný zážitek za který můžu poděkovat především mistrovsky napsaným postavám, kvalitní režii a ještě kvalitnějším hereckým výkonům. Zejména tandem Gandolfini/Stewart vysloveně září.

• 28.3.2017  09:23
    Spravedlnost (TV seriál) (2017)

Poslední díl posral co mohl, takovéhle chování hlavních hrdinů by ze sebe nevyprodukoval ani pat a mat v deseti letech.

• 28.3.2017  09:20
    Úkryt v zoo (2017)

Úkryt v Zoo má velmi kvalitní vyprávěcí linku, která tě s přehledem udrží v napětí po celou dvouhodinovku. Tvůrci si odpouští uplně nejsurovější scény a právě díky tomu vyniká krutost ještě víc, například scéna ze znásilněnou židovskou holčičkou je neuvěřitelně silná i když samotný znásilnění ve filmu nevidno. Varšavský ghetto zde má jen pár záběrů, ale bohatě stačí k tomu, aby si člověk přál být všude jinde, jen ne tam. Začátek filmu se dobře nebude sledovat ani milovníkům zvířat, zejména scéna s dravým ptákem píchne u srdce. Kvalitní podívanou rámujou svým hereckým projevem všichni herci v čele s Jess a Danielem Brühlem. Docela by mě zajímal skutečný příběh, protože takhle se to zdá skoro až neuvěřitelný včetně titulkových dodatků v závěru. Určitě je dobře že Zabinsky mají svůj film, protože za odvahu, kterou ve 2. sv. válce projevili si ho zaslouží.

• 12.3.2017  19:28

Přemýšlím nad tím co jsem vlastně viděl. Jsem v těžké pozici, protože některé dialogy jsem se snažil možná až příliš vnímat a díky tomu na mně působily těžce. Jenže faktem, že zůstává, že cokoli v tomto filmu jest vytvořeno je zkrátka úžasný. Obrazem a atmosférou počínaje a hereckým koncertem pana Gerarda Depardieu konče. Už několikrát jsem viděl Gerarda zahrát opravdu mistrovsky a výkon v tomto filmu je opět z talentu největšího.

• 12.3.2017  12:35
    Respiro (2002)

Neuvěřitelně kvalitní režie, nejen že z filmu šel skutečný italský život v malé rybářské vesnici, ale já uplně cítil i ten pobřežní vzdoušek a vítr. Film nemá s komedií nic společného, ale podstatná část příběhuse točí kolem Grazie, která to s tím svých chováním fakt moc nevyhrála a díky tomu i její okolí. Valeria zahrála Grazii opravdu špičkově, stejně tak Vincenzo jejího muže, ale úplně nejlepší jsou ty děti, které do filmu vnesli takovou tu italskou rozkřičenost, poloanarchii a působili opravdu jak postavy z italské rybářské vesničky a ne jak někdo, kdo plní před kamerou pokyny režiséra. Skutečně mistrovská práce.

• 11.3.2017  23:57

Učiněnej cvokhause. Fufu tady nemá dle očekávání velkou roli, ale to neva magořinec za něj obstrává především scénář a divadelní hry co nikdy nebudou v nominacích na ceny Thalie.

• 11.3.2017  22:16

Spojení francouzského smyslu pro humor a hereckého umění Benoît Poelvoordeho opět zafungovalo na výbornou. Celý příběh je spíše satira na cyklistický sport, ale jsou v něm neskutečně absurdní situace, který povolali do práce moje veškerý smíchovody. "Na památku malým závodníkům" .

• 11.3.2017  20:02
    Specialisté (1985)

Na začátku mně ti dva chlápci moc nepřirostli, ale na konci filmu už byli v kategorii miláčci jako většina podobných hrdinů ze staré dobré krimi Francie. Patrice možná nezvládý prostředky filmů tak dobře jako jeho kolegové Henri Verneuil nebo José Giovanni, ale konce ty umí na výbornou, takže během loupežnické části, nedýcháš, čekáš a fandíš.

• 11.3.2017  18:11

Pokud bych měl svoje oči vyhnat na pastvu, vyženu je na Konga, protože po vizuální stránce je to jeden výmlask vedle druhýho. Kongovi zkrátka velký plátno platne jak ušitý. S nadšením kvituju i zpracování, které mě ušetřuje od "městské části", co akorát tak znudila korn, když tato časová úspora byla využita ve prospěch různých ostrovních překvápek a soubojů. Herecky převyšuje Samuel L. všechny tak o půlku Konga. někdy jsem byl až překvapen co všechno tvůrci na ostrov prskli, ale v rámci hesla "bavíme diváka" je povoleno vše. Zejména úvodní military pasáž odlehčená hláškama všeho druhu (psaní dopisu) se zalíbila. Zábavička asi hlavně pro ty, který neřeší kongy před tím, zkrátka kong sem, kong tam hlavně že úsměv a úžas mám.

<< předchozí 1 2 3 4 30 60 89 118