Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125
    • 20.2.2018  11:45
    Sowon (2013)

Velmi silně tohle se mnou zamávalo. Soucítil jsem jak s holčičkou, tak s rodiči. Korejci to udělali moc šikovně, že ukázali chvíle před a následkům po a to jak u holčičky, tak u rodičů. Asi nikdo z nás si neumí představit čím všichni procházeli. Vztah dcery s otcem to byla jedna velká síla. Příbeh působil velmi věrohodně, včetně a to včetně dění kolem toho zmrda co malé Se-won ublížil, to bylo úplně realistické, bohužel.

• 19.2.2018  20:59

Hrozně jsem se u tohoto filmu bál jeho politické angažovanosti a to nejen kvůli modní tričkové CHE modle, ale i na základě zdejších komentů. Opět se však ukázalo, že nejlepší je se na všechno a na všechny vysrat a zakusit samotný filmek. Dostal jsem toho dost, to že je na světě bída je prostě fakt a ne nic levicovýho (levičáky, ale i pravičáky považuju za škodnou). Nevidím jediný důvod neukázat ve flmu něco, co je prostě holá skutečnost. Další krása jsou exteriéry, ty uplně řvali vem bagl a přijed. Mně se ten film líbil a možná v bněm politicky zaměřený kolegové mužou vidět agitku, ale mně je politika zcela u prdele a vychutnával jsem si příběh dvou kluků, kterým cesta dala víc než čekali. Krásný a silný.

• 19.2.2018  20:50
    Polytechnika (2009)

Ano reálná syrovost byla skvělá volba pro zpracování takového masakr. Jen kurva do prdele proč, se to celý vyprávělo v nesouvislým příběhu. Já vím, že to bylo vyprávění z hlediska více osob, více dějů, ale někdy jsem si vysloveně říkal "cože ?" například střih a "výfuk" . Jinak doufám, že v Kanadě mají policii, protože od prvního výstřelu čas ubíhal a ubíhal a ubíhal.

• 18.2.2018  22:31
    Sing Street (2016)

Tohle bylo tak bezelstně naivní až jsem téhle Irské hudebně-romantické čistokrevnosti podehl.

• 18.2.2018  20:09

Já s islandskou kinematografií moc kamarád nejsem, ale tady ten filmeček mně naprosto uzemnil. Nádherný, silný vyprávění obrazem. Hlavním hrdinům jsem naprosto rozuměl, souznění s krajinou, smíření se životem i se smrtí absolutní.

• 18.2.2018  18:12
    Admirál (2015)

Musím uznat, že mě Holanďani tím velkolepým "bayovským" stylem naprosto vyazili dech. Ovšem je otázka jestli takový styl sedí k historické události, protože to blockbusterové pozlátko přebijí onu historickou atmosféru a přirozenost. Příběh je to neskutečně zajímavý a film nabídne mnoho zajímavých scén. Jen si úplně nejsem jist zda atraktivita vyprávěnínyla maximálně možná.

• 17.2.2018  16:52

Silny příběh, slabý film.

• 17.2.2018  11:19

Za tu silnou československou stopu ve filmu patří Goranovi velký dík. Je zjevné, že film byl ovlivněn jeho studiem na Famu v kultovním roce 68. Svérazná postava otce se v příběhu stará o humornou složku a Peter ten se octil ve věku, kdy co žena to láska, to touha a do toho všeho bouřlivý rok 1968, sluníčko a jugoslávský sveráz, o ano takhle na mě můžou filmy kdykoli.

• 17.2.2018  00:42

Neskutečný masakr, nemůžu uvěřit se tohle dělo. Tematicky extremně silné, pár momentů mně tam přišla troško těžko uvěřitelných, nemyslím to týrání a zneužívání děti, ale třeba "akce Kodaň ". Jinak bez výtek a to včetně hereckých výkonů, zejména dětští představitelé jsou exceletní.

• 17.2.2018  00:37

Skvěle natočený tuctový příběh.

• 17.2.2018  00:31
    Uteč (2017)

Příjemné překvapení až do samotného finále to jede na takové správně napjaté struně, kdy jsem očekával odkud na mně vypadne tajemství a která postava to vyprdne první. Dobrý, na Oscara samozřejmě ne, to jsem viděl za rok 2017 desítky lepších filmů, ale chápu, že kdyby neměli černoši v nominacích na Oscara svého koně, v ulicích by se rabovalo, hořeli by auta a napadali si policajti aneb jako píši media, taková černošská poklidná demonstrace. Takže v rámci klidu a míru v amerických ulicích nominaci tohoto filmu na Oscara rozumím.

• 15.2.2018  23:00
    Kempink 2 (2010)

Jednička jak už to tak bývá má v sobě víc všeho humoru, pohody i léta, ale pořád mně tahle kempovací partička hodně baví. Na rozdíl od předchozího dílu, kde dostávají postavy docela rovnocený prostor, zde všechno táhne především plafkofil Patrik v podání Franck Dubosce.

• 15.2.2018  22:57
    Kempink (2006)

Francouzi umí letní pohodovky jako málokdo, to je prostě fakt a já jim je baštím i když to vlastně nemá ani pořádnou zápletku, ale stará herecká parta umí naladit melodii pohody opravdu skvěle a navíc to léto, to léto. Jinak bych prosil místní degeny, když už jsou zde aktivní v nahazování filmů, psaní životopisů a dalších aby když už jsou jim filmy u prdele, si zjišťovali fakta, protožože je to tady jedna kravina vedle druhý a už mně to fakt sere. Například v tomhle filmu hrála Emmanuelle Seigner asi jako Stallone v Krakonošských pohádkách.

• 15.2.2018  11:33
    Tvář vody (2017)

Film má výborný start a retro na vojenské základně mě vysloveně bavilo. Možná škoda, že se více nepracovalo s hlavním magnetem filmu, tím žábochlapen. Více ukázat jeho schopnosti, větší snahu na divakovo ohromení bych rozhodně uvítal. Paradoxně tak to nejlepší co film skutečně nabízí v první části je postava Richard Stricklanda, který hraje skutečně ultimátního sráče. V kontrastu s touto postavou vyniká i jeho protipol doktor Robert Hoffstetler , kterého s přehledem hraje Michael Stuhlbarg. Bohužel od okamžiku únosu tajuplné bytosti tyto postavy ustupují do pozadí a scénaristi naprosto nepochpoitelně začnou mixovar žánry, pletou patý přes devatý (muzikálova vsuvka kontra přestřelka kontra sex) že absolutně zničí veškerou zajímavost filmu. Vůbec nechápu, proč se filmaři naprosto vzdali takového potenciálu který v podobě žábočlověka měli a udělali z toho v druhé části tak banální zápletku.

• 12.2.2018  21:44

S Dabing street je to jak na houpačce, jednou dobrý, jednou špatný. Teď dobrý, Terzka vládne, Norberta stačí dát mezi dveře, trochu polštiny a vše proložit Trojanem a humor je na světě.

• 12.2.2018  19:10

Když jsem si o tomhle filmu četl, říkal jsem si, že je skoro má povinnost jít na Vincenta do kina a ocenit ten nápad a práci. Mám velkou radost, že film mně mou poctivost vrátil v podobně nádherné, vysloveně překrásné obrazové formě nic krásnějšího jsem ve filmu nikdy neviděl a rozhodně nesouhlasím s kolegy, že krom obrazu je film o ničem. Já poslouchal dialogy a krásně si dělal obrázek o nás lidech, o našich vlastnostech, vnímal krásu obyčejnosti, zkrátka jsem se nechal absolutně okouzlit.

• 12.2.2018  14:47

Já rozodně nemám nic proti "odstínové serii", první díl jsem považoval za čistokrevnou romantiku a hodnotil jsem ho vysoko. S druhým dílem mám zásadní problém. Přišel mě extremně nepřirozené a to nejen v oblasti sexu, tady to vypadalo, tak, že Jamiemu stačí dát hlavu k jejímu rozkroku a ona už předvádí orgasmus a to tam bylo opakovaně. Nebylo to však jen v sexu, ale třeba když Anastasia na poradě vydavatelství řekne majitelům tak banální obchodní nápad, že by na něj přišla i tramvaj natož aby o tomhle nevěděli protřelí podniketelé a hned jsou z ní na jedli. Postupně se mně to líbilo alespoň v tom základním, tedy, že mně hlavní postavy alespoň přesvědčily, že se milujou, ale bylo to upachtěné a především to tlačení na pilu působilo strašně hloupě. Film má naprosto parádní soundtrack, kvůli němu stojí za to tenhle film poslouchat.

• 11.2.2018  22:14
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

75 hodnocení v čele s uživatelem Kocour ještě dříve než film dojede. Užasný, fakt. Myslím si, že námět je skvělý a pro mě jako filmového fanouška i tématicky atraktivní. Na můj vkus to bylo až příliš natahované a zajímavější je jednozačně cca první hodina. Z herců si troufnu říct, že Oldy Kaisera se dalo využít ještě víc, on je prostě skvělej. Tatianu mám rád, ale tady si moc nejsem jist, jestli její postava neměla být víc energická a nad Vojtěch Dykem mám pořád otazník, ještě nikdy mně nepřesvědčil v ničem, že má na velkou roli. Představoval jsem si, jak by film vyzněl, kdyby si Vojta s Kryštofem prohodili role. Samozřejmě svý asi hrálo reálné partnerství hlavních představitelů.

• 11.2.2018  19:18
    Vinci (2004)

Start je docela pomalej, ale pak se to rozjede neuvěřitelným způsobem a scénarista si s divákem vysloveně hraje jak s malým dítětem, ale má to nápad, tempo, šmrnc, smysl pro humor, Poláci prostě opět válí.

• 11.2.2018  19:16

Peter Jackson má vskutku neorotdoxní fantazii a smysl pro humor. Něco bavilo bodně, něco bylo zbytečně vygradované.

• 11.2.2018  19:13

Dlouho jsem o tomto filmu přemýšlel, protože na zažívání je poměrně náročný. Filmu musím uznat užasnou citlovost pro jedinečnost člověka a jeho potřeby milovat a být milován. Problém jsem měl trošiku s postavama, hrozně těžko jsem si k nim nacházel cestu. Naštěstí ten film pro mnně dozrál po jeho skončení mnohem více než během projekce, ale sledovat původem Čechoslovačku Alexandra Borbély, to byla učiněná radost.

• 11.2.2018  19:03

On to prakicky není film, ale vůbec neva, protože těch 45 minut mně bohatě stačilo k tomu abych si uvědomil jak moc se mám dobře. Silný zážitek sledovat jak se žije dětem na stejný planetě, jen někde jinde. Přesně to je učelem tohoto filmu, ukázat realitu a vyvolat emoce.

• 9.2.2018  22:04

Nevím přesně co na tom hodnotit. Stopáž je přílíš kratká. Pokud jde o Pepu Nedorosta je to sympoš. V mladí byl možná největší frajer naší kinematografie, ale nejsem ani holka ani teplouš, tak třeba se pletu. V čem se nepletu, že měl na to v herecký kariéře dotáhnout daleko, to jo. To co se mu stalo je samozřejmě blbě a držím pěsti ať je vše Ok. Co mně naštvalo, že do filmů už nevybírají ani režiséři, ale castingkovky, který maj svoje kamarády co tlačej. Hmm další odpověd na to proč se třeba Polákům nemůžeme rovnat ani v úvodní znělce. Smutnej stav pro filmovýho fanouška a čest vyjímkám.

• 7.2.2018  23:16
    Gett (2014)

Mám Izrael velmi rád, ale pokud se tam děje toto, tak teda s tím mám velký problém. Na rovinu říkám, že tohle je regulerní ponížování žen a absolutně s ním nesouhlasím. Film se rozbíhá pozvolna, ale postupně nabírá na síle až tě nakonci absolutně sejme, tedy pokud máš alespoň trošku empatie. Hlavní hrdinka je pro mně skutečná hrdinka, která se bije za svou svobodu s neuvěřitelnou vytrvalostí a musím říct, že jak její manžel, tak ty soudce považuju za mužský zrůdy. Vůbec si neumím představit, že bych se chtěl rozejít s nějakou ženskou a musel bych od ní mít plný souhlas a když ne, rozhodovalo by o mně a mém žvotě trio jiných cizích žen. Musel bych ospravedlňovat svoje důvody, volat své přátelé ako svědky mého vztahu, řešit intimní věci, doprošovat se. Uff, nechutný, absolutně nechutný. Ronit Elkabetz podává v roli Viviane životní herecký výkon a musím říci, že dlouho předlouho jsem nějaký ženě nedržel tak moc palečky a současně mně bylo na blití z chlapa ( jejího manžela a soudců ) jako v tomto filmu. Ten film na mně doléhá teprve teď, po jeho skončení. Izrael mně tímto zákonem silně zklamal, protože proti tomuhle je pro ženy i peklo wellnessem.

• 7.2.2018  22:56

Kdysi jsem se jednou bavil s jedním filmofilem a on mně říkal u Asie si musíš na csfd vždy odečíst 10% z celkového hodnocení a pak se to bude blížit realitě. Faktem je, že tak před 10 lety na csfd byla nskutečně silná komunita asijských filmových fanoušků, kteří mydlili všemu asijskýmu vysoký hodnocená hlava nehlava. To mně už po několikaté vyslovuje hodnocení u asijských filmů se kterým nemůžu souhlasit. Film je vyprávěn neskutečně zmatečně, finalová přestřelka mně připomínala jeden díl Bláznívý střely, nejen že nebylo zcela jasný kdo je gangster a kdo policajt, ale ještě tam po sobě stříleli na souložící vzdálenost, dvakrát, třikrát. Jak by řekl náš slovenský obviněný premiér "sorry jako" .

• 7.2.2018  22:49

Absolutní masakr, excelentní dialogovka, která mně naprosto rozebrala. Jasně můžu rozvádět myšlenky jestliže ti lidé měli takové tajemství by v realu skutečně šli s mobilama na stůl, ale právě o tom to je "já nemám co skrývat" a stačí jeden večer a vyplave tolik, že to do konce života to nejbližší nepoberou. Nebetyčné pokrytectví bylo perfektně dostřeleno při finálových scénách, to bylo vůbec jedno z nejvýraznějších zakončení v dějinách filmu.

• 7.2.2018  15:07

Je docela strašná šoda, že se nám tam do toho zamítala love storka, která byla tak staršně ohraná, že to dál nešlo, protože jinak nemá výtrek. Skvěle udělaný filmek, který pro mně víc než o chuligánech je o síle kamarádství a to na mně platilo. Ruská kinematografie doslova září a je ostudou naších tevizí i festivalů, že jí ignoruje, protože jako filmovej fans na politiku seru, zajímají mně totiž dobrý bijáky.

• 7.2.2018  14:59
    Čára (2017)

Je docela škoda, že Slováci nezachytili ten začátek a udělali ho příliš nadžánrově a až moc provinčně, protože postupně se Čára rozjede na skutečně kvalitní gangsterku, škoda i toho uplnýho konce, který ve mně vyvolal spíš pobavený úsměv, ale to jsou chyby začátečníků. Tomáš Maštalír je charismatickej až půdu a jeho angažování ná provinčního kápa bylo bingo. Vykročili jste dobře bratia a ve 2017 jste nám čecháčkům natrhli ve filmech prdel. (skore 2:1)

• 7.2.2018  11:37

Rusové se tady opravdu vytáhli. Především gradace ve vyprávění je mistrovsky načasovaná, ale i akční scény můžou směle konkurovat americkým blockbusterům viz odpad části rakety, když se blížila do atmosféry. Obrazově je to vysloveně mistrovský výkon. V čem bych měl mírnou výčitku je rozvláčný záčatek a někdy zbytečně natahované dialogy. Velmi sympatická postava šéfa velínu, kvalitní civilní herecké výkony. V rámci CHT zatím nej film.

• 7.2.2018  11:30

Fantastický cynismus první části vystřídá velmi vážná nota druhá části. Skvěle to do sebe zapadá, film ani chvilku nenudí. Hlavní hrdinka sympťanda od začátku do konce, mrzí mně, že postava Margot nemá více prostoru hlavně v počátku, kdy tam ze sebe sexismy jak na běžícím pásu. Ne, ne v tomhle případě se nebudu držet v hodnocení při zdi, protože mně nenapadá nic co bych filmu vyčetl.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125