Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 97 129
    • 19.6.2018  22:49

Hollywoode, Hollywoode, kam kráčíš ? Vzpomínám si jako kdyby to bylo včera, sedím v kině s hubou dokářán, hltám tu Spielbergovu nádheru a žasnu a žasnu. To bylo ale bohužel včera a to ještě "jako včera", to co bylo dneska bylo bláto. Je hezký nechat dvacet minut efektivně vybuchovat sopku, hrát si stíny všech možných ...saurů a být stomatolog jsem z tolika záběrů na ..sauří zuby úplně odpáranej, ostatně on i obvoďák si přijde na svý, tolik pohledů do otevřených sauřích hub nezažije ani v době chřipkových epidemií, ale k čemu to? Kde je to snílkovství kluka filmaře, kde jsou ty nápady ? Dát do filmů digitální efekty ještě neznamená, že film bude mít duši. Scény které dopadnou tak jako ve 100 +1 jiných filmech. Hlavní hrdinové bez charismatu, myšlenový IQ scénaristů na úrovni fotbalistů. Zatím největší kino zklamaní tohoto roku. Jo a je tam potitulka, tak seďte na prdeli až do konce.

• 13.6.2018  20:41
    Nepřátelé (2017)

Nádhera, přenádhera. Exceletní filmařina a příběh, který má v sobě duši. To je stejný jako mít v držce belgickou pralinku a rozplývat se nad chutí, která se pomalu rozplývá. Žádný zbytečný záběr, krásná kombinace jak vyprávět příběh a propisovat charaktery jednolivých postav. Dialogy se zde neplýtvá, za to pohledy hlavníc hrdinů co řeknou víc jak tisíce slov se nešetří. Oslavě herectví vévodí Christian Bale, ten zde zahrál bezdebat životní roli , ale ani Rosamund nezaostává a předvádí nejlepší výkon své kariéry a že oba herci už nejednou předvedli hodně dobrou hereckou show, ale tady jedou bomby. Film se ve mně usadil na hodně dlouhou dobu a suvereně vkročil do mé westernové topky. Hostiles jsou dar z filmových nebes.

• 12.6.2018  18:43

Slovenská kinematografie mě začala být nesmírně symatická a proto jak mám možnost jít na něco od našich bratrů neváhám. Navíc tady mně to lákalo i tématicky. Alexandr Dubček je historická postava, která si jistě zaslouží svůj film. Zprácování jako úsporná komorní dialogovka by vůbec nevadilo i když v některých scénách (demonstrace na podporu Dubčeka ) bylo vidět, že se pracovalo opravdu s malým budgetem a to je fakt škoda. Co bych filmu vyčetl jsou dokumentární prostřihy, protože u mě platí buď film nebo dokument, kočkopsy moc neuznávám a i když se jednalo o krátké sekvence nepůsobí to dobře. Musel jsem si zvykat na kombinaci slovenština/anglické titulky, ale to není výtka. Možná si úplně nejsem jistý výběren Adriana pro roli Dubčeka, ne že by zahrál špatně, to ne, ale pokud si vybavuju tak měl Saša ostřejší rysy a takový přímý hubený dlouhý frňák. Chvalím tvůrce, že se jim povedlo navodit složitost situace a vykreslit charaktery jednotlivých postav. Tady bych zdůraznil jméno František Kriegel, protože tohle je pro mě skutečný hrdina 1968, kterýmu se nepochopitelně vyhýbá pozornost medií i veřejnosti, musel mít odvahu jak prase. Pokud jde o Dubčeka já s tvůrci tu glorifikaci nesdílím, osobně si myslím z toho co jsem o něm a kolem něj četl, že spíše vsadil vše na jednu kartu a byl hodně na kariéru, nechci se pouštět do větších rozborů já v 68 nemusel sedět v Kremlu s vidinou nejasnýho osudu. Dobře, že zazněli jména těch zmrdů co rusáčkům napsali at sem přijedou tanky a okupanti a vůbec jsem rád za film. Dneska když ta zkurvená rudá chátra zase otvírá hubu, diktuje podmínky, zpochybňuje historii včetně 1968 je dobrej každej film tohoto typu.

• 11.6.2018  22:04

Jedna z mých velkých chyb kde jsem špatně odhadl film a nešel na něj do kina a nyní po projekci na HBO GO mě to vysloveně sere. Skvělý k dnešní době velmi aktuální příběh, ve kterým naprosto exceluje Jonah Hill, jeho prostorové herectví je neskutečný. Film ani chvíli nenudil, měl tempo, napětí, poutavou pointu, prostě good job.

• 11.6.2018  20:00

Možná mám štěstí, že nejsem vášnivej fanoušek značky SW, takže beru v kině vše co má SW v názvu abslutně předsudků a je jedno zda se jedná o restart, o nový díly, které jsou vlastně starší než ty starý, nebo prostě si studio jen tak blbne a hvězdně válčí, jen to do mě mydlete drazí producenti, zatím je moje šrajtofle otevřená, protože jste mě ještě vyloženě nezklamali. Jediný co mě mrzí, že Alden prostě není a nebude Harrison, bohužel. Jinak svižná, nikterák složitá hvězdná válčírna, která má údernost, nadhled, profi scény (přepadení vlaku v horách) a vlastně i duch starých dobrých časů, je vidět, že Ron pořád umí. Svižný blockbuster s jedinou ambicí, uvolnit a zrelaxovat milé diváctvo a to beru.

• 11.6.2018  19:47

Určitě je to lepší než mít v hubě saze, ale na své mužské parťáky holky hodně ztrácej, Zásadní chyba je v postavách, není mezi nimi vůbec žádný vztah, krom Sandy a Cate snad ani dialog a holky se daly dohromady v duchu méďů co se potkali u Kolína. Abych jen nedržkoval závěrečná prácička měla švich i napětí a holky na sobě měly hodně elegatní šatičky. Jen odbočka teď vidím že ve filmu hrál Matt Damon, tak to jsem asi slepej. Nic, zpět za Debbie a její bandou, uplně nejlepší byla Anne i její postava jako jediná nebyla vyprázděnaná, takže na rozdíl třeba od Cate měla co hrát.

• 10.6.2018  14:43
    Terminal (2018)

Film má stylovou jedinečnost, ale ta pointová překombinovanost je opravdu za hranou mé trpělivosti. Druhou hvězdu dávám za Margot, protože tohle bohyni můžu kdykoli v čemkoli.

• 7.6.2018  16:07
    Escobar (2017)

Další z mnoha hereckých exhibicí mistra Javiera, právě on a jeho nálady, emoce a zrůstající agrese na filmu funguje nejlíp. Gangsterka, kterých se dneska už moc netočí, správně živočišná, ale trošku flákající vedlejší postavy, zejména u agenta DEA to zamrzí chyběla tam zarputilost se kterou by po Pablovi šel, jeho chytrý kukuč s Virginií nebylo to co by film zrovna udělalo. Pene je pořád krásná, nebojte chlapci a hrát umí, má tam výborný scény, třeba při prodeji šperků jsem jí ten strach a bezmoc naprosto sežral. Nemá to v sobě akčnost a přímý tah na bránu, ale když spustí hudební motiv Federico Jusida tušíš dusno a nevěřím, že budu jedinej na csfd, komu se film líbí. Možná to není úplnej mainstream, ale kvalitní herecký výkony, dobře gradovaný scény, schopnost vyprávět naruší jen pár zbytečně zkratkovitých scén, ale na Pablovi si obrázek určitě uděláš a o to tvůrcům šlo především.

• 6.6.2018  19:42

On ten film je nejsilnější v takových drobnostech, jedna věta, záběr. Příběhy, které mají jasnou společnou pointu celého filmu. Člověku někdy až hlava nebere, že žena musí mít souhlas manžela na práci, jinej svět prostě, ale mně není příjemný. Nechci aby to vyznělo směrem k Iránu jen negativně, například jeden detail filmu je záběr na oddělené metro žen od mužů, tohle podle toho co jsem slyšel zrovna ženy v Teheránu kvitují a určitě nejedna česká holka zažila jak v metru kde bylo tak volno, že by si mohli nastoupit všichni zaměstnanci Agrofertu se na ní lepil nějakej slizoun což holkám v Teheránu nehrozí. Nechci tady dělat advokáta režimu, který se neslučuje s ničím v co věřím a vyznění filmu jsem vnímal velmi silně, jen prostě my jsme pitomej národ a hned máme ve všem jasno a na všechno škatulku. Škoda, že vyprávění v první části působilo nepřehledně a až po delší chvíli to začalo zapadat, takže pokud chceš sílu, musíš mít s filmem trpělivost, ale dám čtyři i když bych si přál aby film vidělo především iránské publikum.

• 5.6.2018  22:55
    Broskve (2017)

A je to tady, viděl jsem film z Dominikánské republiky a teď už můžu umřít s klidným svědomím, že v oblasti filmového diváctví jsem se dostal do jiné dimenze. On i tenhle film byl neuvěřitelnej časovej čurbes, musím přiznat, že jsem se občas ztrácel v překladu, v obrazu i v postavách, ale srát na to, vzít si tři herce někam do dominikánský prdele a tam udělat takový romantický scifi čoromoro to se teda hned tak nevidí. Počítám, že za chvíli se sem nasere se svým meganázorem i malarkey a další místní zmrzlináři a oni ti tady k tomu taky řeknou svoje. Za sebe jednuše - nic podobnýho si ještě neviděla je je na tobě jaký zaujmeš postoj.

• 5.6.2018  17:29

Nejlepší na zatím poslední serii Dámskýho podniku byl určitě Arielův závěrečný rodinný paradox, to bylo vychataný do detailu. Škoda že čtvrtá serie loví tolik much na jeden talíř, protože na talíři je až příliš plno. Přitom některé složky ať už pokrytectví celé společnosti, vývoj nové ťapiny, samozřejmě vše kolem Ariela, pokus Magali o vybudovaní komunity, perfekně vypointovaným namalovým obrazem to bylo skvělý, ale třeba Karin mě úplně přestala bavit, přitom ona byla můj Lovebrand Dámskýho podniku. Povedly se i ty souložící prostřihy hlavních představitelů. Je vidět, že seriál dělají profíci, chtějí děj a vývoj posouvat, ale možná by neškodilo, kdyby si všichni dali pár michaček, nějaký MDMA a může to jít zase to sexuálního marketingu a já bych jen zatleskal.

• 3.6.2018  19:06

Tak Heat má brášku. Nemá sice vizálně dokumentaristický rukopis mistra Manna a psychologičtější propracovanost postav nahrazuje jednoduchost a přímočarost, ale koho to sere, když při poslední akci ani nedýcháš, Gerard je sexy jak nikdy a140 minut film přeměnuje na tryskoment. Zase jednou chlapi sobě.

• 3.6.2018  13:41
    Fargo (1996)

Dlouho mě tento kultovní mazlík unikal, ale včera jsem si na něj počkal a nelituju ani mé oči nelitujou, ani mé uši nelitujou a má nálada tak už vůbec nelituje. Steve Buscemi je bůh !

• 2.6.2018  00:20
    Wilson (2017)

Hodně smutný až depresivní příběh o chlapíkovi co jde od jedné prohry ke druhé. Woody Harrelson patří mezi světovou hereckou extraligu po tomhle filmu už nemám nejmenších pochyb.

• 1.6.2018  22:12

Možná jsem filmu ublížil když se mně v hlavě odehrávalo miš maš myšlenek, který nesouvisel s mišmašem ve filmu, ale na mně to bylo v tenhle večer příliš mnoho mišmašů.

• 30.5.2018  22:52
    Já, Simon (2018)

Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.

• 27.5.2018  21:52
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Divácky velmi atraktivní téma o práci o které zde 99% uživatelů nemá ani šajnu. Dobře zpracované, místy rozvleklé, jak se děj poslal do bytu Šlachtů, evokovalo to ve mně socialistické seriály, ale jak se šlo pod zem, tak seriál je nesmírně silnej. Jenom tak přemýšlím, když tvůrci zachovali moravskoslezský dialekt, proč si zvali herce z Prahy ? Myslím si, že region má dostatek kvalitních herců co by zvládli i hlavní role. Langoš mluvil jak Donutil v Tankovým praporu a Issová přehrává. Jsem velmi zvědav na druhý díl, zatím to vidím na tři, ale věřím, že finiš to posune nahoru. Druhý díl už určitě rozveklý nebyl, naopak tady mě přišlo že byl zase příliš zkratkovitý, ale nechci být za citron. České televizi palec nahoru za zvolené téma, které tento týden díky Dukle 61 ovládlo mainstream media a samozřejmě za filmařskou práci.

• 20.5.2018  17:16
    Den 12. mann (2017)

Je neuvěřitelný jaký příběhy dokáže válka napsat. Nechce se mně ani věřit, co všechno hlavní hrdina přežil, já bych zdechnul určitě v první minutě. Touha přežit musí být asi největší šíla, kterou je člověk schopen ze sebe vyprodukovat, protože jinak si tento příběh nedokážu vysvětlil. Válečný film to je pouze tím, že příběh se odehrává ve válce a náckové tam pěkně přitápí pod kotlem, ale spíš se jedná o outdoorovku. Chvála jde především na Jonathan Rhys Meyerse, ten si toho gestapáka dal fakt s gracií a velkolepá kamera, přechod zvířat přes hranici to už prostě nešlo líp nesnímat, úplně jsem chrochtal blahem. Do Norska posílám palec nahoru.

• 20.5.2018  14:31
    Gomora - Série 3 (série) (2017)

Třetí serie nedosahovala vysoké laťky svých starších sestřiček jen ze začátku. Přibylo mnoho nových prostor, zvětšil se prostor na kterým se mafiánská sága odehrávala a to hodně ubralo na přímočarosti. Ovšem jakmile se dění vrátilo do Neapole, vyprofilovaly se hlavní postavy, velmi rychle se stala i třetí serie špičkou oboru a např. v desatým díle jsem byl napjatej jak struna. Nejzájímavější postava třetí serie už není ani Don Pietro (pochopitelně), ani Genny s Cirem, ale Patrizia tuhle holku jsem nedokázal absolutně přečíst a věřím že i ve čtvrté sérii dostane hodně moc prostoru. Její slovní minimalismus a chladný vyraz ke každýmu mě vysloveně znervozňoval. V třetí serii jsme vnímal ještě větší sociální apel než v předchozích serií a scéna kdy se padesátiletej slušnej chlap musí prosit o práci dvacetiletýho grázla je opravdu silná ukázka dnešního světa. Dám čtyři, ale jsou to silný a jistý čtyři hvězdičky.

• 18.5.2018  22:12
    Chameleon (2010)

Pozor ten námět vůbec není špatnej, naopak, myslím si, že je neskutečně silnej a rozumím tomu, že když někdo z tvůrců slyšel tenhle příběh, chtěl ho zfilmovat. Těch lidí ve filmu mně vlastně bylo líto, hlavního hrdiny na 100% i když názory na něj můžeš mít různý a pokud jde o rodinu, přemýšlím o tom, bohužel film úplně neodhalil, to co bych potřeboval k vyjasnění názoru na rodinu. Měl jsem dojem, že film je hrozně pitomě sestřihán, krácen, prostě scéna, střih, scéna na to jak to bylo silný, to působilo díky tomu až moc chladně/uspěchaně. Ellen Birkin zahrála hodně dobře, řekl bych že možná nejlíp ve svý kariéře nebo minimálně z těch filmů na které jsem tento týden s Ellen koukal.

• 17.5.2018  22:21
    Slzy radosti (2009)

Jezisi ta Demi už od 80.let snad neumí být ošklivá: Neskutečnej balzám pro oči. Daleko větši šok pro mě byla Ellen , jasně hrála postavu kterou hrála, ale stejně by si každej kdo leze k plastickýmu opravaři ksichtu měl ujistit zda dělá dobře a kouknout se na fotku Mickeyho Rourka. Jo a děj ? Nevím, žádnej jsem tam nezaznamenal.

• 16.5.2018  21:59
    Lháři (1995)

Je docela škoda, že se víc nezapracovalo na postavách, ten film měl velký potenciál a troufnu si říct, že kdyby se filmu chopil třeba Georges Lautner byla by to jízda. Nebo kdyby byl casting ny ty hajzly podrazácký na Pražským hradě přidalo by to hodně na věrohodnosti. To sou , ale kdyby a na ty se v hokeji ani ve filmech nehraje, takže tu máme kousek s velkým potenciálem, zabití špatnou prácí s hudbou a scénářem. Plusy přidávám hercům hlavně Ellen od posledního filmu co jsem se s ní koukal před pár dny trošku zestárla, ale pořád hvěza největší. Laurence si užívá svůj herecký minimalismus a divák sleduje hru plnou leváren, která je mu ve výsledku uplně jedno jak dopadne.

• 15.5.2018  22:14
    Deadpool 2 (2018)

Ze začátku se mně z toho pěkně zcvrkli koule. Faktor vztahu, faktor lásky, faktor dítěte, tyhle nechválně proslulý filmový kazišuci už vykostili nejeden biják. Tady si naštěstí stačí počkat a už se hláškuje, plýtvá ironii, černým humorem, bílým humorem i jinak barevným humorem, hlavně narážky na Xmeny a další fórky směrem k filmovýmu světu umí hodně pobavit. Deadpool nejdřív jeden sólíčko, ale pak si sežene partičku se kterou provede jeden z nejdrsnějších seskoků v dějinách filmů a sežene si ještě jednu partičku a pak už se jede týmovka jak Brno. Což má za následek zvýčený počet hlášek jedné postavy směrem ke druhé a když dohláškujou postavy, přijde scénarista s upravenou verzí Základního instinktu a humoruje se nanovo. Samozřejmě akciček se taky dočkáme a i ta se vydatně nažrala vtipný kaše. Chceš se pobavit na drsnější, ale originální způsob? Tak zvedni prdel a jdi do kina se nechat rozesmát.

• 13.5.2018  23:50
    Proměna (1991)

Ellen Barkin mě přesvědčila, že jako komička je skvělá. "Mužskou" postavu zvládla výborně a její dialogy spuštěly smích stejně opakovaně, jako její mužský chování.

• 13.5.2018  21:56

Taková megasračka si snad nezaslouží ani odpad. Bylo to hloupý jak knoflík vedle zipu. Naprosto nepodstatné scény dostávají větší prostor než slon v zoo, hudba která mě po 5 minutách vysloveně srala. Absolutní nedění na kterým se podíleli tři televze !! To je neuvěřitelný, kdo psal tak vyplevený dialogy ? Fuj tajbl , rychle pryč odsud.

• 13.5.2018  14:25
    Moře lásky (1989)

Velmi mrzí, že kriminální linku filmu, která byla v první části hodně dobrá postupně vytlačovala klasická vztahovka, resp. možná ne až tak klasická, ale prostě vztahovka na místo pátrání po vrahovi jsem se musel spokojit s krátkou scénou, která měla blíže ke krimi i když ty "lekačky" na chodbě to bylo zbytečný a po zbytek už jel scházení se a rozcházení se Franka s Helen. Al měl v té době životní formu, takže herecky je to kvalita by Pacino a Ellen taky rozhodně nepůsobí amatérsky, ale větší krimi dusno a vnitřní pschyologie hlavního hrdiny by filmu neublížilo.

• 13.5.2018  11:11

Až třetí film s Ellen Barkin ve kterým jsem jí konečně viděl v hlavní roli. Ověřil jsem si, že v 80. letech patřila mezi topkový krásky na plátně, ale herecky mě tedy příliš nepřesvědčila. Možná to bylo i tím, že její postava byla napsaná naprosto příšerně napsaná. Během tří minut dvakrát změnila svoje emotivní stavy směrem k Remymu a to si myslím, že i na ženu je extrém. Navíc to přehrávání při sexuální scéně, taky nepřidalo. Dennis se mně taky nelíbil, ale opět největší výtku mám k napsané postavě, bylo to hrozně filmový. Trošku kontrast se skvěle zachycenou atmosférou New Orleans, která byla to nejlepší ve filmu. Případ a průběh vyšetřování radši ponechám bez komentáře, koukám že scénář k filmu psala asi půlka Hollywoodu, ale beztak to bylo hovno platný.

• 12.5.2018  23:01

Ten film je blbej jak kuličková myš, ale má v sobě kouzlo nechtěného a nebo možná chtěného, vůbec nedokážu posoudit, ale takový jsou kultovní osmdesátky, prostě děláme filmy jak nás to baví a to co bych tenkrát poslal do kopru, toho si dneska vážím. Jo a Ellen byla slaďounká.

• 12.5.2018  21:00

Huličský komedie se mně většinou nelíbí, ale tohle byl fakt nehorázně zábavnej punk. Marihuanový auto, pochcaná nohavice, rozhovor přes vysílačku a hlavně absolutní svobodomyslnost jak hlavních hrdinů, tak tvůrců. Živě si představuju, jak scény na druhej den natáčení vznikaly po pár jonitech celýho štábu. Takhle na pohodu se dneska už filmy netočí. Škoda, že jsem ve filmu málem nepoznal Ellen Barkin, protože teď jedu její filmy a tohle je Ellenin debut.

• 10.5.2018  21:54
    Taxi 5 (2018)

Ach jo, kam až taxi serie musí dojít aby se stopla ? To nejlepší co na filmu bylo, je bizarní sestava policajtů na stanici v Marseille. Na těch postavách by se dal postavit kompletní film na úkor hlavních hrdinů, který na původní tandem nemaj ani omylem, nefunguje to, nikdy na mně nebude fungovat, když si Francie hraje na Ameriku, tak jako Amerika na Francii. pokud jde o humor nebo akci a nebo nekonečný série.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 97 129