Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119
    • 26.7.2017  16:39
    Dunkerk (2017)

Nepatřím mezi ty, co mají doma v pokojíčku oltář s motlitebnou k Nolanovi, ani nejsem redaktor moviezone a tudíž nemám nad psacím stolem na "prezidentském místě" Nolana v rámu, ale musím přiznat, že jsem si v Imaxu prožil asi nejlepší válečňák všech dob a když píšu prožil, tak tím myslím prožil, protože už od prvního záběru jsem byl v Dunkerku s nima se všema a nebýt mého diváckého podvědomí, které mně, stejně jako holkám tampony ob dodávalo pocit klidu a bezpečí chvěl bych se strachy o svůj život ještě teď. Několik prostřihávaných dějových vrstev tady absolutně nevadí, naopak dokonale vykreslujou tu bezmoc, beznaděj a strach, kterou musel mít v Dunkerku snad i pobřežní písek. Navíc ta dynamika a tempo filmu, je takový, že by se na něm mohli vyučovat i piloti F1. Schopnost mistra Nolana vyprávět obrazem tady dosáhla svého geniálního vrcholu, dál už to fakt nejde. Dialogy minimální, hlavní role žádná a přesto film na který se nezapomene. Mark Rylance jak ten chlap je užasnej, jeden jeho pohled = desítky silných slov. Hans Zimmer v době kdy nedává rozhovory Pomovi tvoří filmové hudební kompozice snad z jiný galexie, protože jinak už to nechápu a jestli on a Chris nedostanou zlatýho panáka, tak bych poprosil ušaře a očaře o povinou prohlíku všech akademiků.

• 16.7.2017  20:19
    Dobrý časy (2017)

Málo kdy člověk narazí na takovej originál, že prakticky každá scéna je překvapující a originální, ale bohu dík za to, že ještě takový filmy jsou. Good time má neuvěřitelný tempo a díky muzice, která si vysloveně vynucuje divákovo vtažení do této hodně neortodoxní, ale scénaristicky mimořádně kvalitní jízdy. Pokud jde o herecký výkon, tak ságu Twilight jsem ještě neviděl, ale už teď vím, že nám dala dva výborný herce, zatímco u Kristen jsem si byl jist poměrně brzy, Robert mně přesvědčil dneska, jeho výkon je absolutní. Očekávám, že až se na film vyhrnou zdejší stahovači, hodnocení půjde dolu, protože kino snímku, který má dokonale prokombinovaný záběry s hudbou (jízda po dálnici, snímáná ze zhora ) jen a jen prospívá. Osobitá filmová intezita par excellence.

• 13.7.2017  19:38

Frantíci se od pradávna sexu nebojí, takže i tady ten kousek co se sexu týká nebude patřit mezi filmy, který se stane v Saudský Arábii hitem číslo jedna. Pokud jde o jiné filmové složky než je erotika, tak musím vynadat Rombimu, protože jeho hudba až příliš napovídala vyznění scény. Herecky vše v pořádku, oba hlavní představitelé mají charisma a když už tam bylo tolik šuku tak byla i znát jistá chemie mezi nimi. Ospalý úvod, nahradí solidní thilerrový děj a mírně přehrocené finále, nutno říct že ke konci už jsem se v bratrech taky naprosto ztratil. Na závěr bylo solidní baf a pak hajdy do hajan a přemýšled nad tím, zda ještě někdy uvidím přes celý plátno vnitřek vagíny.

• 12.7.2017  22:21

(POZOR komentář může obsahovat potencionální spoiler ) Tak to byl masakr, nechce se Ceasar přihlásit do služeb jejího veličenstva a vyučovat 007 kurzy nesmrtelnosti ? Přitom začátek byla tak chutná libůstka, že jsem blahem mlaskal až za ušima. Ovšem pak přchází na řadu ten zatracenej rodinej prvek a mě pomalu, ale jistě přecházela chuť, ale i tak se ještě dalo vše docela usledovat, především díky famozní hudbě Michaela Giacchina a když už už začnou převažovat rodinné pohledy s dialogovou vatou, objeví se na scéně Mr. Woody jehož plukovník mně připoměl jak moc miluju vůni napalmu po ránu a všechno mně najednou začalo děsně bavit i když to mohlo jít klidně do většího psycha. Bohužel pak přijde smrtící KO v podobě finále ze kterýho se asi ještě dlouho budu vzpamatovávat, protože takovej kravinec by nevymyslelo ani společenstvo minusového iq. Kdyby se příběh odehrával v srpnu 1945 v Hiroshimě nebo Nagasaki tak bychom měli prvního opičáka co by přežil výbuch atomovky na svý hlavě. Vlastně když si uvědomím tu ohromnou vojenskou převahu, kterou disponovali lidé, říkám si, že by ten opičáckej lesíček srovnali se zemí, my měli pěti minutovej destrukční minidokumentík a opice by byli rádi, kdybych jich přežilo alespoň jedenáct, aby měl Danny nový parťáky.

• 11.7.2017  23:54

Citlivě a dokonale zvládnutá kombinace humoru, romantiky a vážných scén mně ohromila. Hlavní hrdina je klenot, který se třpitý napříč celou stopáží. Trefný dialogy rozesmějí i rozněžný. Je pěkně dobře, že existuje snímek Pěkně dobře, protože umí udělat báječnou společnost nejednomu fanouškovi filmu a to u filmů přece nejvíc kráčí, no ne, amigo ?

• 9.7.2017  20:23
    Odnikud (2017)

Na rozdíl od kolegů se nebudu rozplývat nad herectvím Diane, protože ukaž mně film, kde tahle německá kráska zahrála špatně, zde měla díky scénáři takový prostor, že i posledním bezvěrcům došlo, která že z hereček je bohyně. Krom hereckých výkonů, ale je to i skvěle napsaný scénář a především mistrovská práce režie a kamery. Jako příklad uvedu, scénu kdy je Diane v poli sama se svými myšlenkami v tu chvíli bylo souznění s hlavní hrdinkou absolutní. Je to velmi silný příběh, podtržený dokonalou filmařskou precizností mistra Akina. Nechci víc prozrazovat, protože totální neznalost v tomto případě umocňuje totální zážitek.

• 8.7.2017  22:11

Asi jako každá společenská událost přenášená televizí, klasický průměr. Začnu tím nejlepším a tou byla trailerová pocta panu Vorlíčkovi, to se mně moc moc líbilo, uvědomil jsem si, kolik nám všem tenhle pán svým talentem dopřál minut až hodin plných smíchu a o kolik užasných bijáků naši kinemtografii obohatil. Za mimořádně povedenou a velmi vtipnou považuju znělku s panem Somrem, který si aplaus na KVIFF také zasloužil. Co považuji ze méně povedené je publikum, který během im memoriam tleskalo jen některým většinou našim nebo známějším umělcům a např. při ruským tvůrci bylo ticho, to mně bylo fakt trapně. Jeremy Renner sice působil ze všech tří top hvězd nejsympatyčtěji (skvělá a vtipná náražka Marka Ebena na Umu ), ale při jeho projevu jsem si říkal, že někdo asi hodně bumbal. Na závěr miniprosbička, já chápu že KVIFF má dvě strany mince, filmovou pro nás fanoušky a společenskou pro celebrity, ale nešlo by zlomek budgetu určenýho pro honosný karlovarský večírky investovat do sedaček v některých sálech kde jsou festivalové projekce ?

• 6.7.2017  22:31

Film naprosto zkurvil střih, který udělal z příběho epizodní dění často krát na sebe absolutně nenavazující. Jinak byhc neměl výhrad dech starý gangsterský školy byl cítit, ale tento způsob střihu zdá se mně poněkud nešťastným.

• 6.7.2017  16:25
    Abulele (2015)

Izraelská kinematografie patří minimálně v regionu mezi nejprogresivnější a jsem si skoro jist, že Izrael nás bude krimit čím dál tím většíma pochoutkama. Tohle je takovej zajimavej mix fantasy, pohádky a akce. Ne všechno mně bylo srozumitelné, jednání některých dospělých postav (rodiče Adama ) bylo pro mně občas napochopitelné, ale konec byl moc hezký, vyspělý, ale tak aby zůstal věren dětskému divákovi.

• 6.7.2017  16:18
    Clevelandský únos (TV film) (2015)

Velmi silný film, který má v podstatě dvě formy, první unosová, která má několik drsnějších scén a druhá psychologičtější, na kterou nebyl bohužel kladen takový důraz jaký měl být, protože minimálně z hlediska Michelle bylo co řešit, zkoumat a vyprávět, ať už vztah její vztah s matkou nebo vyrovnání se nejen s po únosovým stavem, ale i s psychologickým dopadem jejího osuduv době únosu v kontextu s dalšíma děma unesenýma. Zajímalo by mě, zda jsou dámy spolu v kontaktu.

• 5.7.2017  22:43

Do půly jsem se docela nudil, přehršle nadbytečných keců, ale naštěstí to bylo alespoň s příslibem budoucích kvalitních minut a katy že jo od půlky se začnou dít věci a ukazovat scény netušené a nutno říci že celkem syrové, což je samozřejmě plusko celýho filmu. Napětí ani moc ne, ale zvědavost docela fungovala.

• 5.7.2017  20:01
    Zoologie (2016)

Námět by byl dobrý, myšlenka asi taky, ale vše pohřbilo chování hlavní postavy, které jsem absolutně nechápal.

• 5.7.2017  18:15

Ze začátku to možná vypadá jak řadová tuctovka, ale v momentě kdy se na film aplikuje "hoď kamenem, kdož si bez viny" je to film k zamyšlení: Zachovali by jsme se stejně ? Co je víc právo nebo spravedlnost ? Ono to bohužel totiž není vždy uplně to samé a v tomhle sdělení je film velmi silnej.

• 5.7.2017  15:45

V podstatě kopíráček The Little Death, tedy několik párů a jejich sexuální trable s úchylkama. Má to pár vtipných momentů, ale obecně nemám moc rád, když se kopíruje něco co už tu bylo. Tvůrci tohoto filmu by si měli definovat dvě slova "tvůrci" a "kopírka", prospěje to jim i divákům.

• 5.7.2017  11:51

Jedná se v podstatě o velmi smutný film, který má pár usměvných momentů, ale už při pohledu na hlavního hrdinu jsem si říkal, že si to asi půjdu hodit. Jde z něj takovej lidskej smutek, postupně se jako divák o panu MO dovidáš víc a víc až si tě zcela získá a pokud si tě nezíská v průběhu 90 minut, tak při sledování filmu pana MO určitě, pokud tedy ještě v tomto světě žijí bytosti se schopností empatie.

• 4.7.2017  22:58

Když jsem se na KVIFF bavil s klukama z 3Kino o filmech, jedním z filmů, který nebetyčně chválili byl i Kukuřičný ostrov a nutno říct, že se opět ukázala podobná filmová vlna, protože tohle obrazové mistrovství Georgije Ovašviliho mě naprosto rozsekalo. Schopnost vyprávět příběh obrazem a dokonce mu dát závěrečnou i emotivní katarzi bez jediný věty, to je absolutní majstrštyk. Člověk se sice skoro nic nedoví o postavách, které sleduje, v duchu otázek proč a jak, ale podstatu filmu jsem vnímal v absolutním sblížení s přírodou a kusem půdy na které žiji a to jak v dobrém, tak v krutém.

• 4.7.2017  19:06
    Psi (2017)

Tohle je hrozně zvláštní film, někdy totiž střih ukončí nedohranou scénu a diváku poser se. Podobně je to i s vyprávěním, hodně se nechává na divákově vnímání a fantazii. Přiznám se, že po skončení filmu nemám vůbec jasno o dobru a zlu v tomto příběhu nebo možná zlu a ještě většímu zlu. Fakt nevím, dlouze jsem nad filmem přemýšlel, má v sobě takovou tu magii obrazu, která Vás nutí se dívat až do konce, ale prakticky žádná postava si tě nepustí k tělu.

• 4.7.2017  18:32

Pokud jsi viděl (a) Final Cut - Dámy a pánové, tak víš o co běží a pokud ne, tak se hovno děje, protože levnější chleba kvůli tomu nebude. Jedná se o sestřihány ukázky z desítek filmů všech možných zemí a žánrů. Samozřejmě podbně laděný film nemá nárok na nějaký děj, teoreticky by se dalo mluvit o jakési scénaristické kostře : nákup lístků - dění během projekce - finále - odchod ze sálu, ale i tak v jednotlivých kapitolách různě odbočímě, všechno je pro dobro věci, protože kdo miluje chození do kina, užije si to na plno, ocení ty tisíce hodin ve kterých Paul hledal u všech možných i nemožných filmů to svou "kino" scénu. Dokonce i naše země má ve filmu svého několika sekundového zastupce. Určitě ne každý podobnou střihovou koláž ocení, ale komu bije srdce pro kino, ten by měl být spokojen. K filmu nejsou třeba titulky, pan režisér si to na KVIFF ani nepřál.

• 25.6.2017  22:29
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Žádná monstra, čarodejnice, vlkodlaky ani jiné nebytosti příliš nevyhledávám, ale musím říct, že v tomhle seriálu se po dvou seriích povedlo absolutně sedlo. Výtvarná stránka v podobně úvodní znělky, kulisy s atmosférou jak hrom, herecký výkony kde sice nejvíc táhne božská Evička, ale naprosto nejvíc mně rozsekal Rorry Kineear, jak on dokázal předvest bolavou duši své postavy to se jen tak nevidí. Zatímco první serie byl takový příjemně chutnající bonbónek, druhá serie je už exluzivní hlavní chod, kde prom hrajou naprosto dokonale napsaný postavy, které mají svůj vlastní příběh tu zapadající do dějovýho celku, jinde pomáhající k celkovému dojmu ze sledovaného. Například závěrečná scéna druhé serie Johnna a Vannesy to byla nádherná ukázka jak má ukázat obyčejná lidská něha. Dvě věty a jedno a gesto a byl jsem totálně sejmut. Hrozně se mně líbilo že ač všechny postavy v sobě měli kus pořádný temnoty, pořád v nich bylo dost dobra na to, aby si udrželi mé sympatie. Možná nejlepší seriál co jsem na HBO viděl a na třetí serii se nejdřív pořádně natěším než do ní vlítnu. Třetí serie nechala vyniknout jednomu z nejlepších seriálových scénářů všech dob. Zcela oslněn dávám absolutních pět.

• 24.6.2017  21:39

Velmi milé překvapení, příběh sice nic moc, ale skvěle napsané dialogy to bez jedinýho záseku odtáhnou. Zatím nejlepší role Kuby Koháka, mám dojem, že už při psaní postavy měl Tomáš Vorel o představiteli jasno. Není to vysloveně komedie, ani vysloveně drama, ale sympatie k hlavnímu hrdinovi udělali svý. Pokud to půjde, uvítal bych druhý díl a slibuji že bych na něj zašel do kina.

• 23.6.2017  22:20
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Abych řekl pravdu nelíbí se mně zdejší hodnocení a to jak odpad, tak 5*, protože Putin, problém tohoto dokumentu není Putin, ale Oliver, který ve své servilitě zejména v prvních dvou dílech málem Vladimiroviče vykouřil. Přece jen od režiséra, takového formátu bych čekal větší připravenost a tudíž vymáčknout z Vladimíra Vladimiroviče maximum i za cenu konfrontace, takhle to až na závěrečné téma "další kandidatura na prezidenta" působí jako placené PR odboru komunikace v Kremlu. Dost amatersky na mně působil i střih a záběry na celek ve kterým bylo vidět xy lidí, to působilo lacině. Na druhou stranu zazdít tenhle dokument jen proto, že Putin je sráč je blbost. Když už nic, tak člověk vidí svět jeho očima, trošku pozná proč se Rusko chová tak nebo onak, jak přemýšlí atd. Jasně Putin je profík a ví moc dobře jak odpovídat, ale i tak jsem si Putina rád vyslechl, takže i když se jedná o one man show, má díky postavení Ruska resp. Vladimíra Putina ve světové politice informační hodnotu minimálně v tom, že zná názory jedné strany a protože v dnešním mediálním světě vládne demagogie ze všech stran, je nejlepší znát názory a reakce přímo od hlavních hybatelů světového dění a tím si utvořit vlastní názor spíš než na základě toho mediálního bahna co se na nás každej ať už z jedné nebo z druhé strany valí. V tomhle považuju dokument za přinosný, protože tady je vše jasný a čitelnný. Názor na VVP jsem nezměnil, ale dokument rozhodně nezvarhuji.

• 31.5.2017  18:57
    Volyň (2016)

Jsem moc rád, že Atlásek se na polský filmy začíná pomalu ale jistě neplňovat až vyprodávat. Největší díl na téhle situaci nesou samotný polský filmečky, které jsou kvalitní, ale současně to není žádná intelektuální sebeonanie. Svůj podíl na téhle situaci mají ovšem i dva fešáci, kteří před časem zrealizovali středoevropský projekt 3Kino, ve kterým Polská kinematoška má svůj oprávněný podíl. Díky těmto faktorům jsem se včera nechal zcela pohltit a ke konci naprosto sejmout filmem Volyň. Ze začátku jsem si říkal, kurva není to zbytečně zdlouhavý, sledovat zvyky, tradice a společné soužití Poláků a Ukáček ? Jenže dočkej času jak husa klasu, všechno dříve viděné totiž má vliv na celkovou sílu a vyznění příběhu. Po jehož skončení si člověk říká, je tohle vůbec možný že se dělo ?? Musím říct, že proti syrovově realistické surovosti, které jsem byl ve finále svědkem je i film Jdi a dívej umírnější bratříček. Velmi nepříjemný, ale silně naturalistický zážitek, připravený v exceletní filmařině a s dokonalým hereckým výkonem Michaliny Labacz, která si za svůj životní výkon odnesla rovnou dvě nominačky na Orly.

• 26.4.2017  21:32

Vážím si pozvání Cinemartu na slavnostní premiéru, ale to bohužel ještě nedává automaticky pět hvězdiček. Četl jsem, co film znamená pro pana Petra Jarkovského i Honzu Hřebejka, ale i když bych rád, nemůžu jinak. Zhruba první hodinu jsem absolutně netušil, která bije, která postava patří ke které, proč postavy z první scény zmizeli z děje, atd. Proč se ve filmu nic neděje nebo o co v něm vlastně jde ? Pak, když jsem si vysloveně přetrpěl první hodinu sice začne svítat, ale zase ty dialogy...Fakt chtejí ženy bejt zbouchnutý v době kdy si myslí že nepřežijou ?? (viz postelový dialog).Mimochodem ta scéna je jinak skvěla zahraná, Anička je výborná, ale tohle ?, Pak střih a projíždí se rusák na koni v domě na samotě u města ??? No nechci se v tom radši moc pitvat, ale nudilo mně to. V podstatě se jedná o dialogovou interiérovku s naprosto brutálním střihem, kde vyčnívají kvalitní práce, tu interiéry, tu herecké výkony (Aňi a David Novotný ) i když Ondra Sokol a herec.... fakt sorry jako. Zkrátka to nejnudnější, co jsem od mého oblíbeného dua Hřebejk - Jarkovský viděl.

• 6.4.2017  23:13

Neuvěřitelně hravé, poutavé, originální. Záběry který mají v sobě komiku, ale v rámci příběhu jsou velmi smutný (chodící - brečící ) pivo. Hrdinka, které se proměnuje před očima v užasnou pozitivní bytost a konec který opravdu zabolel.

• 6.4.2017  21:00

Možná to v průběhu filmu tak nemusí působit, ale ve svým celku je tenhle film až neskutečně silný. Musím říct, že už dlouho se mnou tak moc neotřásl závěr filmu jako právě tady. Absolutně dokonalá filmařina, podpořená mistrovským herectvím panů Menšikov - Michalkov spolu s geniálním scénářem, připravila skutečně extra silný filmový vývar.

• 2.4.2017  17:26
    Na cestě (2012)

Tomuhle říkám triumf vůle....mé vůle přežít. Za takhle nudnou sebestřednou sračku by se mělo posílat do boje s Islámským státem.

• 30.3.2017  21:37
    Mžitky (2016)

Poslední film fenomenálního Andrzeje Wajdy mě naprosto rozsekal. Střet hrdýho talentovanýho člověka s ubohým a zákeřným totalitním komouštvím mělo totiž hned dvojí emotivní tok, jednak přes hlavní postavu malíře Wladyslawa Strzeminskiho a jednak přes jeho dceru, právě skrz její osud jsem cítil ještě větší beznaděj a současně obdiv jak se s tím nedospělá holčina vypořádává i když takový dění by poslalo k zemi i životem protřelého mazáka. Naprosto mistrovský výkon předvádí Boguslaw Linda vůbec netuším jak dlouho cvičil beznohost, ale mám dojem, že až ho uvidím zeptám se, kolik ho stála protéza. Syrový, typicky polsky odvyprávěný (rozuměj bez dialogového balastu ) příběh plný zkurvený reality minulého století v zemích, kde vládli komoušský zkurvenci.

• 30.3.2017  21:29

Celou dobu na toho doktůrka řvu, hlavně se nezamiluj vole a prásk v půlce filmu bylo vymalováno. Přitom i podprůměrně inteligentní žirafa by danou situaci přečetla. Poslední třetinu film nabírá až thrillerový spád a abych řekl pravdu moc mně k tomu létu, plážím a bezstarostnosti nesedl. Rozumím hlavní postavě a jeho osamocení a bylo mně ho líto, ale měl se na to vysrat a být king momentální situace.

• 29.3.2017  21:45

Film má svůj názor a myšlenky pod které se zcela podepisuju. Jedna věc je odporná diktatura v KLDR a druhá konzumní svobodná jihokorejská - potažmo i naše společnost. Nikdy jsem nepřemýšlel způsobem jaký mně servíruje film a musím říct, že je to mazec, když člověk poslouchá dialog severokorejského rybáře v Soulu "Vy máte všechno, jídlo vyhazujete na ulice a přesto dopustíte, aby žena prodávala svoje tělo, aby mohla uživit rodinu." Je to silný téma k diskuzi a za to filmu odpouštím již tradiční přehrávání jihokorejských herců v emotivně vypjatějších scénách, zde zejména v první třetině, protože nosnost myšlenek vydá na tři filmy.

• 28.3.2017  21:29
    Přetvářka (2016)

Tak já nevím, buď jsem debil já nebo Andris Feldmanis.

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119