Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133
    • 21.8.2018  23:08
    Jan Palach (2018)

Já mám s Robertem Sedláčkem, prakticky pořád stále jeden a ten samý problém. On je naprosto skvělej v jednotlivých scénách i tady můžu jmenovat, scénu kdy rusák vyhání Honzu Palacha z mostu, emotivně silnou i když nenápadnou scénu s pani Bydžovskou při smažení kaprů a samozřejmě závěr, to je prostě mistrovský. Jako celek to na mě působilo hrozně rozlítaně, nemělo to vyprávěcí kontinuitu, to šoupání v čase bylo na mě moc hrr. Já navíc pořád v případě Roberta Sedláčka vnímám příliš velký odstup od hlavních postav , co si mám myslet o scéně s topením štěnětě, milenka, vztah Jana s maminkou, jak to vlastně měl s přáteli. Jediný co mě film dal za názor na Honzu, že to byl hodně citlivý kluk směrem ke spravedlnosti. No a tím se dostávám k nefilmové části mého komentáře, ten věnuji nejodpornějším z odporných, komunistům. Soudruzí jste hnusný kreatury, vy nejen, že na vlastní národ pozvete cizí vojska, popravíte ženskou, válečný hrdiny, doženete mladýho kluka k bolestně smrtícímu činu, terorizujete a vydírate vlastní obyvatelstvo, ale především máte tu drzost, tu neuvěřitelnou drzost dneska tyhle svoje odporný zločiny bagetelizovat, zpochybňovat, zesměšnovat. Mě je úplně jedno jak moc vám v dnešní době narostl hřebínek, že Havlem počínaje a Babišem konče s vámi každej politicky mocnej dělá politickej deal. Pro mě jste, byli a budete navždy zločinci, gauneři a šmejdi a to zlo v tomhle filmu, tak to jste vy v plný kráse.

• 13.8.2018  23:18
    Léto (2018)

Ach, ta bohémsko-punková přichuť byla tak svůdná, že i přes drobné výhrady pálím plnou palbu. Scénou na pláži jsem se vrátil do svého mladí, melancholie, rebelství, smutek i radost, film mistrovský střídá nálady a mě čas s tímhle snímkem utekl hrozně rychle. Mám teď chvíli po projekci nádherný pocit a navíc ve mě Léto pořad ještě rezonuje silněji a silněji. Hudba je tady jak pořádně chutná třešnička na dobře udělaným dortu. Moc zajímavý vztahy hlavních hrdinů. Romana Bilyka chci vidět ještě v něčem, tady byl ve své postavě jedinečnej, jak přišel na podium s elektrickou kytarou aby pomohl Viktorovi, to bylo hodně silný a ani zdaleka se nejedná o jedinou silnou scénu. Nataša krásná a zamilovaná femme fatale, a ten punk, svoboda, nespoutanost, láska k hudbě, vyjadřovací kreativita fiktivních scén, na to jsem slyšel. Navíc nápad s LP deskama na zdi je boží ! Jen víc takových filmů a méně zavřených talentovaných režisérů.

• 8.8.2018  20:39

No to bylo zase něco. Tohle se stát mě tak to bude game over. Stephen měl obrovské štěstí na skvělou ženskou, to by bylo další co by mě dobilo, mít tak oddanou ženskou a nemoc jí dát uplně všechno. Ty černý díry tomu nerozumím, takže neumím posoudit jak moc je ten chlap chytrej, ale asi to musí být něco, když se o něm točí film. Silný, hodně silný a všechny ceny, které Eddie za tuhle roli dostal, jsou udělany správně, protože v filmu předvádí hotové herecké mistrovství.

• 7.8.2018  16:53
    Wanted - Série 1 (série) (2016)

V záplavě Amerických seriálových pecek je tenhle Austrálackej klenůtek trošku ve stínu čili typická situace pro mě, abych probádal o co běží. Musím říct, že jsem byl pohlcen prakticky první scénou. Strašně jednoduše vyprávěný, žádný dějový zvraty co pět minut, tady máš zápletku, hlavní hrdinky a pak už jen tvůrci příběh i postavy hezký koření aby chutnal až do konce a mě chutnal tak, že se okamžitě domáhám přídavku. Koukám, že tu jště není obsah, tak jenom něco málo, aby jste milé panstvo věděli o co zhruba go. Dvě ženy, které se vůbec neznají stojí na zastávce, do který nabourá auto s mrtvým řidičem, za chvíli je tam další auto, trošku se to semele a máme před sebou šest dílů road krimi, která není postavna na superzvratech, temné atmosféře nebo super akčních scénách, ale je postavená na dvou hrdinkách, který osud hodil do velmi zajímavé hry. I když je zápletka i příběh jiný, v mnoha věcech mě to připomínalo Thelmu a Louise, s tím, že ty ženský mě byly ještě víc sympatický. "si jen další chlap, který mi míří bouchačkou do ksichtu". Výbornej příběh při kterým si projedeme pořádný kus Austrálie, poznáme hodný i zlý a zafandíme si dvěma ženskejm.

• 7.8.2018  16:51
    Wanted - Série 2 (série) (2017)

Děj se na nám na chvíli přestěhoval do Thajska, aby se mohl defintivně ukotvit na Novým Zélandu a na to, že filmaři využili nádherných zelándských přírodních exteriérů na maximum si mužeš vsadit. Příběh přímo na první série a jede ve stejným mustru, žádná nuda, vývoj děje jde pořád vpřed. Jsou přidány nové postavy, aůe všechno přehledné a do sebe krásně zapadající. Hodně se mě líbila ta linka silnýho přátelství mezi oběma ženama, která naplno vykvetla v posledním díle. Chytrý, ale nekomplikovaný, ambice tvůrců nebylo předvést vlastní IQ, ale dát divákovi nádherný příběh, plný silných momentů . Druhé sérii dávám zejména díky poslednímu dílu dávám plnou plabu.

• 6.8.2018  20:35
    Ptačí zpěv (TV film) (2012)

Jéžiši já u toho málem zdechnul nudou. Jděte se i s Vaším hodnocením všichni vyfotit. Eddie Redmayne tam sice hraje jako bůh, ale čumět ze světlíku by proti tomu vyšlo jako akční párty roku.

• 5.8.2018  22:42
    Černá smrt (2010)

Atmosféra byla hodně dobrá, film rozhodně nepatří mezi ty s iq tykve a Carice sexy jak svině, můžu ctít víc ? Můžu, například nerozklepanou kameru .

• 5.8.2018  18:14

Poslední film Patricka Swayzeho a já ho nepoznal hanba mi. Musím říct, že tyhle lidský protínačky nemám moc rád a na film jsem se díval proto, že sjíždím filmografii Eddieho Edmayneho, jinak bych s nezájmem prošel kolem. Silný příběhy v podobných filmech mě vždycky přijdou udělaný právě proto, aby se ty lidi a jejich osudy různě protli.Samozřejmě má to v sobě velký emoce, ale já se nedokážu odprostit od toho, že podobných filmů je dost a tudíž je to prostě na efekt. Herecky nemám výhrad včetně tance u tyče v podání Jess.

• 5.8.2018  16:05

Krásný. Není to o příběhu, je to třech naprosto odlišných lidech z nichž každý má svou bolest na duši. Rozuměl jsem jim všem. Výborný herecký obsazení. Kristen (spolu s Diane) je má nejoblíběnější herečka na světě a i tady ukázala talent i neskutečný charisma, který v sobě má. Eddie rovněž předvádí velmi suverení herecký výkon a William jen potvrzuje, že tvůrci při castingu neudělali chybu. Silný, přirozený a upřimný, víc takových filmů a kdyby každá herečka byla tak božská jako Kristen to by bylo na světě hned líp.

• 5.8.2018  11:49
    Like Minds (2006)

Film, který jsem si vybral kvůli debutu Eddie Redmayneho a z tohoto hlediska film svůj účel splnil, protože Eddie hned ve své první roli ukázal, že patří mezi největší herecké talenty své generace. Jeho výkon byl však to jediný co mě na filmu bavilo, protože námět byl docela provařanej, Tom Sturridge mě nepřesvědřil a Toni Collette jsem si moc neužil. Z celého filmu jde zvláštní, uspávavě-morbidní atmosféra.

• 5.8.2018  09:31

John Turtourro mě naprosto ohromil, do zcela obyčejných záběrů dokázal dát zamilovanost, osamělost a s Vannesky udělal krásně křehkou eteritckou bytost. Film měl úsměvný model, ale mě se spíš libilo, že šel do lidského nitra. Scéna, když je John v posteli se Sharon a Sofií a Sharon řekne, podívej, on je zamilovanej, byla nádherná, totéže Vanneska u zdi, krásná barevná kompozice. Já v tomto filmu vidím kvalitní náhled na mužské duše.

• 4.8.2018  22:08

Některý láska nemá hold na růžích ustláno, přemýšlím jen jestli je potřeba do toho míchat i jiné žánry. Autentičnost versus závěr moc k sobě nepasují.

• 3.8.2018  21:19

Kevin Hart mě svým hereckým projevem připomíná největšího hereckýho kreténa a černýho fašouna Chris Rocka, takže vstřebat jeho postavu byl obtížný úkol. Dwayne už teda hrál nebo spíš existoval v lepších postavách a zápeltka je originální asi jako kdybych vymyslel pomerančovej džus. Občas nějaká scéna budiž, i když ty nejlepší byly v titulkách.

• 3.8.2018  18:54
    Křižovatky (1986)

Walter Hill je docela hustej týpek Hollywoodu nebojí se jít do žádnýho žánru a to uznávám. Na tenhle film musíš mít toulavou duši a pak vnímat spousty pravdy o hudbě. Navíc kdo má rád hudbu, myslím skutečnou, ne ty dnešní pitomce co si myslí, že je hudba je, když se slíknou do spodního prádla a hopsaj, tak tu při té závěrečné kytarovce poškočí srdce radostí a to už nemluvím o posledním záběru do kterýho běží závěrečné titulky.

• 2.8.2018  22:57
    Milada (2017)

Pani doktorka Horáková si jistě svůj film zaslouží, ale film a ne střih na sebe nenavazujících scén a naprosto zmatených záberů kameru. Trošku podezírám tvůrce, že s daného tématu chtěli jen vytěžit. Doufám, že si osudu pani Horákové všimnou naši přátelé v Polsku a natočí film o pani doktorce Horákové, který bude skutečnou filmovou poctou této hrdince, protože naši filmaři to zjevně neumí. No a k dnešním komunistům a jejich voličům. Jste na sebe hrdý ? Fakt ? Vy (Vy, protože, jste přece komunisti, že jo) jste popravili úplně zbytečně nevinnou ženu ? Nic to s vámi členové KSČM a jejich voliči nedělá ? Co vy komouši jste zač, to mě hlava nebere.

• 1.8.2018  22:35

Hodnotit jen akci tak říkám na akční trůn dosedl nový král a sesadit ho je Mission: Impossible, hroši byl ten našitej děj v tom byl trošku nepořádek jak v dámský kabelce, no seru na to. Jasně že jsem na plátno čuměl jak tele na nový vrata a fenomenálně natočenou motohoničku v Paříži z palici budu mít až do mého pobytu v domově důchodců .Na kolik kamer to jelo ? A kamera co zabírala Toma na motorce musela ject snad dvěstě v městě. Až uvidí Usain Bolt bežet a skákat Toma Cruise po sřechách, pokorně mu odevzdá všechny zlatý z OH. Rob Hardy v nasnímaní akce získal zlatou, stříbrnou i bronzovou v kategorii mistr obrazu a on i Lorne Balfe se svou hudební kompozicí by si zamedailil. No a Tom Cruise ? Za to, co tady předvádí má u mě pivo, kdykoli bude chtít.

• 31.7.2018  21:56
    Epitafy (TV seriál) (2004)

1.serie: Identita psychouše je prozrazena cca v půlce, ale to nic nekazí na zážitku. Scénář si mistrovsky hraje s postavama, nešetří nápady a režie umí nastolit atmosféru. Bohužel má to jednu obrovskou vadu. Hlavní psychouš mě přijde jak Chuck Norris, všechno zvládne, všechny přelstí, vždy má štěstí, postupně mě tenhle stereotyp začal hrozně nudit, policajti občas zpackaj něco takovým způsobem, že i Pat a Mat by to zvládli lépe (např.: utok psychouše na auto s profeserem ) a celý napětí mě někdy tak tři díly začalo být u prdele, protože to bylo pořád dokola. Naštěstí poslední díl je hodně dobře promyšlený a vytáhl seriál na tři hvězdy.

• 29.7.2018  12:00

Strašně dlouhý a žánrově nevyrovnaný. Postavy jsou nesympatický jeden jak duhej až na lovce, jenže jeho postavě zase vůbec nerozumím. Australskej nudnej bordel s dobrýma exteriérama.

• 29.7.2018  01:29
    O Červené karkulce (studentský film) (2017)

Animovaná pravda o tom, jak to bylo ve skutečnosti s červenou karkulkou, chudák vlkodlak, tolik dřeva musel nasekat.

• 29.7.2018  00:26
    Praha očima cizinců (studentský film) (2017)

Vizuál dobrej, ale naprosto nesnáším paušalizovaní lidí a to jak čechů, tak cizinců. Mimochodem docela by stálo za hřích, natočit co si obyvatelé Prahy myslí o chování zejména mladých turistů v Praze. Ale hodit všechny do jednoho pytle jako to udělali tady ať už v pozitivním nebo negativním, brrrr.

• 29.7.2018  00:22
    Štvanice (studentský film) (2017)

Michalko, skvělá práce, tohle kldině nabídní na ČT. Informační, kreativní, zajímavý. Věřím, že tohle ocení hodně hokejových fandů a nejen jich. Výborná práce.

• 28.7.2018  23:52
    Prohibitoria (studentský film) (2017)

Odmítám uvěřit tomu, že Filip Kilián je student, protože tohle je fakt profi práce, jak na poli režie, tak na poli scénáře. Hudba skvěle vaří atmosféru. Výborný chlapi.

• 28.7.2018  23:22
    Přátelské setkání nad sportem (studentský film) (2017)

Škoda, že to nemělo lépě učesnou koncepci vyprávění, protože to jinak mělo našláplo, atmosféra, dialogy na kvalitní urovni

• 28.7.2018  23:06

No trošku nedodělaný námět a možná i zbytečně dlouhá stopáž.

• 28.7.2018  23:02
    O tom co potom (studentský film) (2017)

Výborný, vtipný, nápaditý, zatím nejlepší v rámci Studentského maratonu 2018 na ČT.

• 28.7.2018  22:59
    Studentský maraton 2018 (TV pořad) (2018)

Musím se přiznat, že LFŠ jsem ještě nikdy nebyl, ale věřím, že to změním, protože vystupování odpovědných lidí mě přijde sympatický a oproti třeba MFFKV mě to přijde víc o filmech a méně o elitách a celebritách. Třeba ČEZ uvolní málo peněz co měl pro Vary na tento fesťák, byl bych za to rád. Koukl jsem se alespoň na studentský maraton, protože si myslím, že český film se ubírá velmi špatným směrem, především díky filmovým kamarádšoftům. Viděl jsem toho dost něco horší, něco lepší a něco skvělý. Moc těm mladým lidem fandím, aby se prosadili, protože jestli měl maraton mnoha různých filmů, dokumentů a animací společnýho, tak to byla kreativita, nápad a v mnoha případech i talent. V diskuzi jsem nechal kompletní seznam vysílaného, protože docela dost pořadů a tvůrců tady nemá profil což je docela škoda, když už tady má profil Hitler a Cival, mohli by mít i oni.

• 28.7.2018  22:57
    Seznámení (studentský film) (2017)

Tohle mě teda vůbec neoslovilo. Sorry Lubomíre, ale makej na sobě a na mé hodocení se vyser.

• 28.7.2018  21:35
    Miliardy - Série 3 (série) (2018)

MOŽNÉ SPOILERY : Zatímco první dvě serie jsou "jen" skvělé, tahle třetí je vyslovený scénaristický majstrštyk. Nejsou totiž jen dvě hlavní postavy Bobby a Chuck co táhnou přiběh vpřed. Scénaristi dokázali dát prostor i dalším postavám, ale takovým způsobem, že diváka dění silně rafne a nepustí ani v poslední scéně, protože s tebe udělal zavisláka co chce další dávku. Ten střet Taylor vs Bobby to bude seriálová jízda roku 2019. Wendy se stala fatalkou serie, vypadá křehce, ale když na to přijde jde přes mrtvoly jako ostatní a ještě umě využívá svého vlivu na všechny chlapy v okolí. Mimochodem jsem sám kdo má v hlavě Wendy a Mafeeho ? Tam taky věřím, že scénaristi ještě nenapali poslední písmeka. Mafee zde dostal rovněž svůj hodně dobrej díl. Lara je trošku v pozadí, ale scény ve kterých byla měli pěkný důvod pro dokreslení charakterů nejbližších postav. Bryane jeho zápal a ambice ho dovedl do dalšího vrcholu série a luxusnímu vábidlu na další sérii při střetu s Chuckem. Další postava, které se na začíná propisovat je Kate, taky umí zatočit, podle větru. John Malkovich démonickej a Maruška Šarapovová si pinkla tenis i mimo turnaje WTA. V každým případě boží dílo a na 4 sérii jsou rozehraný partie na snový divácky zážitek.

• 26.7.2018  21:44

Zase jednou malarkey doporučil film. Přitom už tady všichni víme, že když malarkey doporučuje film je třeba sednout na sajuz 7 a utéct před oním filmem na jinou planetu. Já jsem však blbec a zase jsem se dal nachytat. Musím však malarkeyovi uznat, že ho tentokrát trošku chápu, kdo by se netěšil na další filmové setkání Catherine s Gerardem, ovšem kdo mohl čekat, že dostane tak tuctově nudnou a ohranou zápletku. Úplně mě je líto jejich talentů na tohleto. Gerardova postava byla milá a ta vesnička, z fleku bych si tam chtěl chvíli žít, tedy pokud tam nejsou v realu kofoly, přece jen se jedná o Francii, ale prostředí a atmosféra francouzského městečka má zásadní vliv na mých hvězdičkách.

• 26.7.2018  19:30
    Drsný holky (2016)

No vlastně to bylo spíš reportáž. Co mě to dalo ? Že v Maďarsku jsou boxerky, tady dokument sledoval tuším dvě. Jedna dostala na držku s Bulharkou a druhá brečela, že má nemocnou ruku a že chce odvetu a když byla, zase brečela že má nemocnou ruku. Pak si jedna z nich připadala jako prostituka, že dostala peníze (mohla je klidně poslat mě, já si jako prostitut připadat nebudu ) . Ještě dva momenty stojí za zaznamenání a to že malý holky tam boxujou proti klukům jak jsem vyrozuměl a že ta jedna boxerka, když byla těhotná se už těší až zase bude trénovat. Tak asi tak.

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133