Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134
    • 15.1.2018  20:51

Scénaristé by měli mít ze zákona povinné psychologické testy.

• 27.7.2014  13:05

Nevěřím, že na světě existuje spravedlnost, právo a pravda, za kterou tady tak krásně bojoval Al Pacino. Dnes a denně vidím, jak mocný stojej nad zákon a i kdyby ne, tak nevěřím v právníky jako tady byl Al PAcino, protože právník by za prachy byl ochoten celýmu světu do očí tvrdit, že Hitler je nevinnej. Z toho vyplývá, že tenhle považuju za silný, za emotivní, za humanistický v tom nezprofanovaném slova smyslu a díky neskutečně přesvědčivýmu výkona pana Pacina je v podstatě nezapomenutelný jenže je to jen pohádka, protože odporný slizáci jako taky Fleming jsou v reálném životě nedotknutelný.

• 17.10.2006  13:27

A zase potřebovali, aby se prodávalo více modelíny, proto udělali další díl Lucie.

• 23.3.2008  13:26

Ty pralidi mě silně připomínali dnešní levicovou alternativní mládež, měli stejné vlasy, byli stejně špinavý, mluvili anglicky a chovali se jako hovada. Taky se mi líbilo, jak ráno vyšli z USA a večer došli do Egypta, připomnělo mi to moje každodenní večerní procházky do Sydney. Každému tyhle kratší procházky před spaním vřele doporučuji .

• 2.7.2018  23:10
    10 Years (2011)

Působilo to autenticky, hlavně konec, pár panáků a masky a přetvárky jdou dolů, známe, známe.

• 1.6.2008  15:27

Nehrát v tom Paz Vega ani bych si toho filmu nevšim a dobře bych udělal, jenže Paz Vega je tak krásná, že jí to vysloveně předurčuje pro život v mý posteli.

• 20.9.2014  17:04

Pokud se děj točí kolem postavy Mirka Donutila je to zábavička, horší je to už pokud se děj vydá točit jinam. Zmatkovitost hlavní hrdinky mě připoměla některé gagy Pierra Richarda (scéna s vozíčkářem ) a příliš mě k té kočce neladila. Nebudu se pozastovat nad reálností hlavní holky je to komedie, ale některé scény byly fakt nudný (ambasáda ) a dialogy taky nic moc, ale pořád lepší než výkony hlavních představitelů.

• 31.7.2008  22:06

Z každého jejich gesta, z každého jejich úsměvu, z každého jejich slova, ale především, z každého jejich činu, byl zřejmý jeden jediný nesporný fakt, že právě ONI jsou ti nejlepší a nejopravdovější chlapi, co jsem v životě poznal a když si k tomu ještě připočtu konec filmu, který je doslova nejkrásnější oslavou sympaťáckýho chlapáctví, co jsem kdy na plátně viděl, tak mě během titulku FIN začala být jasná jedna věc, moje srdce právě dobyli ONI, první chlapi na světě. Ano, ONI.........Jean Paul Belmondo a Lino Ventura, rošťáci se smyslem pro humor a drsňáci se smyslem pro život.

• 26.8.2014  16:39

Můj miláček Lino Ventura byl pověstný pečlivým výběrem scénářů, za což jsem mu velmi vděčen, protože mně pak stačí vidět, že v nějakým bijáku hraje Lino a bez obav můžu na svým přehrávači zmáčknout play a očekávat kvalitku. U 100 dní v Palermu mám jeden problém. Když jsem film viděl jako dítě za komoušů v TV nemoh jsem z té syrové realičnosti pořádně usnout.Depresivní pocit z bezvýchodný situace, která ve filmu na jihu Itálie panovala mám pořád. Dokumentaristicky pojatý styl vyprávění je taky skvělý. O Linovi ani nemá cenu hovořit i když přibývající léta jsou znát, pořád je to herecká super špička, ale buď to chtělo přidat víc minut na dialogy, to pokud by film směřoval více k politickému thrileru a nebo naopak ubrat minuty, pokud by film směřoval spíše směrem k akci, takhle je to někde na půlce, no a já cítím, že to není úplně přesnej flusanec jak by to moh bejt. Já bych prostě nechal více rozehrát boj Carlose se statní aparaturou, to by pak ten boj proti mafii vyzníval ještě depresivnějc a beznadějnějco co filmu podle mě jde především.

• 28.10.2018  22:13

Bylo to takové nekonfrontační plkání adekvátní svátečnímu dni ve kterém na ČT běžel. Taky bych si k výročí naší země něco přál a to, aby jsme už nebyli tak rozděleni, nehrozili si vzájemně pěstičkama, podle svých volebních preferencí, podle toho kde žijeme a jaký názory zastáváme. Trošku respektu vůči sobě by nám všem rozhodně prospělo. Jinak souhlasím s Andrejem v tom, že žijeme v nádherný zemi a já se tady citím mimořádně spokojeně, i přes mé obří výhrady vůči našim politikům, ale to je všude, ale všude už není takový bezpečí, skvělý zdravotnictví (zkuste někdy England a poserete se ), prostě važím si svý malý stoletý země a neměnil bych, zejména když tady máme tak krásný moderátorky jako je Světlanka Witovská.

• 11.7.2014  09:51
    100 pušek (1969)

Jako milovník Raquel Welch jsem si tenhle film užil. Jako milovník westernů jsem občas skřípal zubama. Hlavně v jeho středu se děj až příliš vleče i když vše vylepšuje závěrečný tvrdší střet nemůžu se u tohoto filmu ubránit vzpomínce na občasnou nudu.

• 5.9.2006  12:20

Řekl bych,že je to stejná masírka jako Fahrenheit 9/11 od Moora, jenže s opačné strany pohledu .Doporučoval bych tyhle dva kousky na jedno DVD. Akorát, že toto je horší po filmově-dokumentáristické stránce. Na druhou stranu já nikdy při slově USA a Bush nebudu vyvádět jak nepříčetnej a chrlit jednu nadávku za druhou ! Vám všem co toto dělate opravdu připadá USA a Bush jako to největší zlo? Slyšeli jste o Kimovi v KLDR, Mugabem v Zimbabwe? Lukašenkovi v Bělorusku?Číně vyhrožující Thai - Wanu a okupující Tibet. O všech těch hrůzách v afrických zemích?o Demokracii a-lá Putin?Slyšeli a i přesto USA a Bush jsou to nej zlo. Fajn Bush opradvu moc rozumu nepobral a chyby udělal bohužel dost zásadní jak v domací tak v zahraničí politice,ale taky si užívá své poslední volební období a minimálně o to je napřed USA i Bush před ostatními co jsem vyjmenoval.Nečinnost a neschopanost OSN je mnohem větší zločin!! Nadávat na USA je teď taková moda. Asi stejná jako za komančů a fašistů se k USA modlit.

• 8.2.2011  09:26
    127 hodin (2010)

Z filmu jde syrovost, beznaděj a zoufalství tak vehmetně, až mě nebylo příjemný se na to dívat. Určitě se musí pochválit hlavňo herec, protože pokud 80 minut z 94 je pouze o záběru na jeho obličej, musí ze sebe dotyčný herec dostat opravdu maximum svýho talentu, aby diváka dokázal zaujmout a probudit v něm výše zmíněný emoce. Jamesovi se to povedlo na výbornou. Podobný film je velký záhul i pro režiséra, protože máte díru, balvan, chlapa a teď si s tím poraďtě na 94 minut. To si myslím že rozhodně není prdel, ale Danny Boyle to zvládnul na výbornou. Moje abslutní hvězda snímku je však kameraman, resp. jak jsem se teď dočetl kameramani. Jejich záběry jsou neskutečný, sluníčkem počínaje a nebo třeba tím skokem do vody konče. Takhle kvalitní záběry jsme snad ještě neviděl. Sice mě přitahují zcela jiný otvory než Arona, ale musím na rovinu říct, že tohle mě po všech stránkách sejmulo.

• 16.2.2016  00:16

Na Bayovi si velmi vážím jeho jedinečného rukopisu. Ano, Míša je velký americký patriot což je mně sympatické, problém je v tom, že pro evropské publikum můžou být některé dialogy zdlouhové a zbytečné a když ne pro euro publikum, tak pro mě určitě. Ovšem jak dojde na akci, tak to je mls nad mls, ta uvodní chaosácká byla navíc podpořena geniální hudební kompozicí. Sestřihat film od keců a máme akční velebiják, ze kterýho paradoxně nejhůř vychází současnej americkej establišment. Bay sází na klasický hrdinský military patos což mě spešl u něj nikdy nevadilo.

• 29.12.2008  13:57
    13 m2 (2007)

Narvat černochy do neosvětlené místnosti a pokusit se vyvolat dojem dramatična, hmmmm takovýmu nápadu fakt tleskám a s napětím čekám na druhý díl, kde se naši černí hrdinové mají údajně ocitnout sami uprostřed tunelu metra . Jo a napsat, že v tomto filmu hraje můj "prohnilí" miláček Thierry Lhermitte, no tááááák i asistent asistenta režie měl v závěrečných titulích větší prostor.

• 9.2.2018  22:04

Nevím přesně co na tom hodnotit. Stopáž je přílíš kratká. Pokud jde o Pepu Nedorosta je to sympoš. V mladí byl možná největší frajer naší kinematografie, ale nejsem ani holka ani teplouš, tak třeba se pletu. V čem se nepletu, že měl na to v herecký kariéře dotáhnout daleko, to jo. To co se mu stalo je samozřejmě blbě a držím pěsti ať je vše Ok. Co mně naštvalo, že do filmů už nevybírají ani režiséři, ale castingkovky, který maj svoje kamarády co tlačej. Hmm další odpověd na to proč se třeba Polákům nemůžeme rovnat ani v úvodní znělce. Smutnej stav pro filmovýho fanouška a čest vyjímkám.

• 11.9.2015  21:35

Milan Kňažko je člověk, kterého si nesmírně vážím nejen jako herce, ale především jako člověka, protože jeho morální zásadovost je úrovni, která převyšuje typickou malost česko-slovenského človíčka. Neznám nikoho jinýho, kdo by dokázal odejít z politiky v době kdy byl na vrcholu a mohl se opíjet mocí a momonem. Milanova komnata mě velmi nadchla první částí, kdy jsem se dověděl o jeho dětství, o vztahu,který mu zazdili de facto komoušové, o rodině nemluvě, o odvažném odmítnutí u StB i za cenu stébáckého revanše, atd, ale co tvůrcům komnaty nemohu odpustit je fatální přeskočení dělení země a jeho vztahu s Mečiarem, tohle je přece komnata jak prase, kurva noha. Takže milá ČT nastartuje nějakou tu vaší buginu a hajdy za Milanem natočit druhý díl.

• 14.7.2008  12:22

Obdivuji upřimnost a bezprostřednost Terezy Pergnerové. Neříkám to o českých celebritách často, ale Terezku obdivuju a mám ji rád. Ta holka si prošla peklem a přesto má sílu a vůli s tím vším bojovat. Dokument sám o sobě by byl tak na jednu hvězdičku, ale stejně jako uživatel Dudek a stejně bezprostředně a upřimně jako se vyjadřuje a chová Terezka, tak já věnuju od srdce všechny hvězdičky Terezce. Terko, držím ti všechny palce a přeju ať máš velkou vnitřní sílu, budeš jí do konce života potřebovat . Na závěr část textu písně Terezy Pergnerové - Andělíček : "Andělíčku můj stražníčku opatruj mou dušičkou...černou. Harampádím prolejzala s démona tancovala.... "

• 29.5.2008  19:11

Právě jsem dokoukal Brabcovu 13 komnatu a nestačím žasnout jak moc Vladimíru Brabcovi zasáhl major Zeman do života. Hned na úvod, aby bylo jasno, seriál 30 případů majora Zemana nenávidím, musí tak strašně ubližovat některým lidem, že si to nikdo z nás neumí představit, ale Vladimír Brabec ?? Předně už je to tady zase, to nejnechutnější pokrytectví co může bejt. Tak v národě, kde snad každej třetí byl komouš a každej šestej donášel a udával fízlům budeme lynčovat jednoho člověka ?? Za celej rudej teror může Vladimír Brabec ? Prej že se měl omluvit !!! A co ty zmrdi co dneska sedí v sněmovně, v kontrolních komisích, ve vedení státních organizací a přitom prokazatelně byli u StB !! Co je s nima, do hajzlu?? Oni si tady dál vesele kradou, lžou devastujou naší zem a všechno jim prochazí a geniální herec a z tohoto dokumentu je patrné že i vynikající člověk to má jako všechno odsrat !! Má se před pokryteckou společností kát ?? Vždyť kdyby to nevzal on, vzal by to jinej. To, že tento seriál vzniknul a ublížil tak mnoha lidem není chyba Vladimíra Brabce, ale nás všech. Nás, že jsme všichni v té době drželi huby a krok, protože jsme měli stejnej strach jako Vladimír Brabec z odmítnutí této role. Neskutečně mě vytočilo, že tak užasného herce nechtějí obsazovat do TV, do seriálů , do filmů, proč ? Co to má jako znamenat ! Kdejaká píča co tady šuká na potkání s kdekým a přitom si umí okorát ožrat držku dostává jednu roli za druhou a takovejhle HEREC a člověk je vyřazen ! Je mi z toho všeho na blití ! Prasata co mají tenhle přístup k Vladimíru Brabcovi jsou totiž úplně stejný jako komunistický prasata a já na takovouhle hru nikdy nepřistoupím. Vladimír Brabec pro mě není major Zeman, pro mě je to především vynikající herec !

• 28.6.2006  19:15
    15 minut (2001)

Za 15 minut je jasné, že filmové umění sledovat nebudu, byť námět o úloze medií v dnešním světě se mě moc zamlouval. Ještě dříve než za 15 minut je jasné , že Karel Roden je pan Herec a on za svůj výkon by mohl mít nárok na 15* ,ale hodnotí se celý film a nikoli jen Karel Roden.

• 16.10.2006  10:51
    16 bloků (2006)

Ale tak měli jsme tady mnohem horší filmy ovšem i mnohem lepší. Ne tak takhle asi nemá vypadat komentář, co ?Celkový dojem z filmu je,že na začátku jsem měl pcoit že budu sledovat, napínavý biják se zajímavou zápletkou . Bohužel asi je 16 bloků příliš mnoho, než aby jízda mohla vydržet až do konce, kde se proměnuje v nesmysl. Ovšem velmi doporučuji si pustit na DVD alternativní konec ! Willis mě ovšem nezklamal.

• 10.4.2018  23:30
    1945 (2017)

Mistrovsky vyprávěný kousek, který jde krůček po krůčku k závěrečné silné katarzi. Pohled žida na starostu mám v hlavě doteď. On řekl v podstatě úplně všechno. Obrazově nádherná konfrontace lidí se svým svědomím a činy. Po většinu času mně bohužel sral ten hudební minimalismus, moje vnímání příběhu a osudu postav vesnice odkláněl od toho pocitu, který vyvolával obraz, dialogy a příběh. To však nic nemění na faktu, že Maďarská kinematografie se nachází ve skvělé kondici.

• 11.10.2013  09:07
    2 zbraně (2013)

Když si vemu, že jsem měl hned na začátku po náladě, protože jsem přišel na projekci mokrej jak kdybych se zaučoval v oblasti oprav sprch a po skončení filmu jsem odcházel vysmátej jak zamilovaný sluníčko, není co řešit, bravo, bravissimo, filmečku můj milovanej, polaskal si mě přesně tam, kde to mám od filmu nejradši, na bránici. Vtipné jsou jednotlivé scény ( ta se slepicema), jednotlivé dialogy ( ty u slepic) i jednotlivé postavy (všichni u slepic ), hlavní holka těžce žratelná, akcička sice něco ztrací díky heslu houp sem, houp tam, ale naštěstí udělala kamera houpity houp snad jen při dvouch scénách, takže zábavička zase jednou triumfovala.

• 7.7.2006  18:17

Za úctu k Leslie Nielsenovi, a sem tam nějakou hlášku,ale možná to byla vesmírná prda,ale filmová ani omylem.

• 26.11.2009  10:55
    2012 (2009)

Chtěl jsem napsat komentář k tomuhle filmu ihned po jeho shlédnutí, ale bohužel. Film skončil, já normálně přijdu domu, pak někdo pustil vodu, aby si natočil vanu, jenže mě to neřekl a já s hlavou plných dokonalých apokalyptických scén zazmatkoval, vyběhnul jsem na chodník a začal řvát " Konec, je s náma konec, velká vlna se blíží." a ty kréteni sousedi na mě normálně zavolali policii a jel jsem na vyšetření. Pustili mě asi v půlnoci a pod velkým množstvím sedativ jsem ihned usnul. Doufám, že podobně intenzivní zážitek z filmu jsem absolovoval naposled.

• 22.6.2015  09:19

Pár vtipných momentů nezachraní film jako celek. Opravdu zábava jak v ústavu pro puberťáky s IQ houpacího koně. Channing je největší herecký omyl desetiletý, to i pejsek předvede s očima lepší herecký výkon, když chce jídlo, o fotbalistech Plzně při penaltě ani nemluvě než tohle herecký dřevo. Film má štěstí, že mě parkrát rozesmál, protože jinak by skončil v odpadu.

• 16.9.2010  11:28
    22 výstřelů (2010)

Jděte už s tou třaslavou kamerou doprdele !!! Já myslel, že se třese jenom za oceánem, ale protože francouzi se tematicky a filmově zřejmě vyčerpali někde v 80.letech minulýho století, tak teď jen slepě kopírujou americký trendy. Tohle překročilo veškerou třaslavou mez ! Moje hlava není žádný jojo, vy debilové kameramanský. Jestli někdy půjdu kolem místa, kde se bude natáčet film a nějakej pitomeček tam bude třást s kamerou, vlítnu tam a zatřesu s ním takovým způsobem, že mu upadnou koule. Tohle mě nasralo tak moc, že mě už nic dalšího na týhle roztřesený pohádce o chlapovi s koňskýma očima, co by přežil snad i výbuch atomový bomby ve svý prdeli nezajímá.

• 10.2.2009  09:26
    23 (2007)

Stejně je hezký, že se v týhle uspěchaný době najde ještě někdo, kdo se umí odprostit od materialistického způsobu života a vystačit si s číslem 23.

• 15.9.2018  23:44
    24 týdnů (2016)

Julia Jentsch tady předvádí vrcholový výkon své kariéry, těžce hratelnou paletu emocí zvládá naprosto přirozeně a svým hereckým pojetím dokonale zapadá do mimořádně a dokonale autentického pojetí celého příběhu. Vskutku silný zážitek.

• 4.3.2017  22:18
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Když se na začátku ujala slova Adélka, říkal jsem si, to si snad dělaj prdel, největší česká kulturní událost moderovaná slovensky ? Mé nasrání umocnila i první dvacetiminutovka, kdy Adélka ze sebe chrlila slova jak kulomet, to bylo příšerný, jenže situace se začala zcela obracet. Hned první dvě ocenění mně udělala velkou radost. Olda a Klárka jsou u nás naprosto a totálně nedoceněný herci, takže jim leva přeju úplně na max a právě od tohoto ocenění se mě začala pomalu, ale velmi jistě líbít víc a víc i moderátorka večera. Adélka přestala drmolit, dělala mezi slovy pauzy a šla z ní čím dál tím větší jistota, pohoda a vtip. Je to poprvé v historii, že Český lev byl lepší televzní zážítek než jeho starší americký kolega a to o mnoho a myslím si, že hlavní zásluhu na tom má právě Adélka, která mě za dvě hodiny dokázala naprosto obrátit názor a budu doufat, že i příští rok bude leva uvádět právě ona, protože ať přemýšlím jak přemýšlím u nás lepšího moderátora nemáme. Druhý velký plus pro leva je, že do něj zaplať bůh nebyla zatažena zasraná politika. Z oceněných mě udělala radost cena pro pani Evu Zaoralovou a Jirku Bartošku, ale úplně nejvíc a z toho fakt mám kurva radost je cena pro Michalinu!!! protože její herecký výkon v Olze byl úplně jiná liga než zbytek, který sice byl kvalitní, ale Michalina je absolutní herecká bohyně našeho filmu za rok 2016. No a Masaryk a jeho žně ? Patřím mezi to málo lidí, který si pohlídalo předpremiéru v nejhorším kině ČR Lucerně (sorry vybírat vstupný a poslouchat při filmu koncert z dolejšího klubu je neuvěřitelný sprostota kina Lucerny ) a můžu říct, že Masaryk je super profi filmařina, ale nelíbí se mě ten kalkul s levem a osobně bych kategorii režie - film podělil mezi Masaryka a Olgu Hepner. Letošní Český lev byl po všech stránkách nejvydařenější co jsem v posledních mnoha letech viděl až na ten hranol jako cenu.

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134