Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 27.12.2007  19:48

Můj soukromý problém s dobdružnými snínmky je v tom, že se chci okamžitě ocitnout stůj co stůj na místě hlavního mužského hrdiny a poznávat, bojovat, bát se, rvát se, radovat se, objevovat, zachraňovat, ale především prožívat na vlastní kůži, nejkrásnější, nejromantičtější a nejintenzivnější chvíle života, které jsou skryté ve slově DOBRODRUŽSTVÍ .

• 8.9.2011  16:03
    Africká super sedma (TV film) (2005)

Populární africkou "Big Five" ( lev, levhart, slon, nosorožec a buvol ) autoři dokumentu ještě doplnili o geparda a o novinářský vzor - hyenu. No a pak už jen padesát minut sledujeme těhle sedm staetčných jak se perou se životem a žijí ze dne den, protože jistotu dalšího dne nemá ani král - lev. V čem je tenhle dokument pětihvězdičkový ? Nápadem. Všechny zvířata sledujeme na stejným uzemí (severní břeh řeky Sand v rezervaci Mala-Mala v Jižní Africe ) a z toho plyne množství velmi vyhrocených i nevyhrocených setkání. Ono, kdo by nebyl zvědavej jestli smečka lvů nezautočí ne jednoho slona, který se před nima lážo plážo prochází a tak trošku je provokuje. Ochrání buvolí mamča svoje ani ne den narozené mimčo před lvy ? A během téhle akce se o každém pozorovaném členovi africké super sedmy dovíme spousty věcí. Aby jsme byli do děje vtaženi, jsou vybráni často "rodinky ". Třeba jak učí gepardí mamina lovit svoje synky. No a jak už to tak bývá, když se pozorujou zvířata delší dobu, přijdou na řadu i pěkný pecky. Mě například naprosto šokovali dvě věci. Levhart si uloví večeři, jenže jeho kořisti se zachtělo i hyeně, z výsledku příběhu jsem byl v šoku ale plně definitvní tečku tohoto příběhu nakonec napíše onen slon co se předváděl před lvy. To je to krásný, jak se v dokumentu prolínají jednotlivé zvířecí osudy. A ještě musím zmínit gepardí akčn, protože to se mě jako kluka dost dotklo. Tak jako využíjí gepardí holky svoje gepárdí kluky, tak neuvyžívají ani nás naše lidský holky, to byla síla, mě by zajímalo za co vůbec gepardí holky svoje kluky maj. Ovšem ta gepardí šukačka, to sem taky zíral s otevřenou pusou. Viděli jste někdy gepardí píchanou ? Ne ? Tak šup do dokumentu, fakt stojí za to a věřte že ani zdaleka jen kvůli "gepard sexu" .

• 5.6.2009  08:28
    Africký sen (2008)

Onanujem sami nad sebou, jak je ten náš svět skvělej, že není hlad, že nejsou války, že máme všechno co chceme. No, to je jedna strana mince, ale je tu ještě druhá, pěkně zkurvená strana mince, hlad, brutální etnický konflikty, dětští vojáci, dětští otroci........ano, mluvím o tzv. zemích třetího světa. Představte si, že si můžeme koupit za 10USD desetiletou holčičku, znásilnit jí, pak jí ustřelit hlavu a jejím tělíčkem nakrmit šelmy. Představte si, že si můžete koupit za 10USD dvanáctiletýho kluka, nechat ho dřít bez jídla, bez pití a mlátit ho dle libosti. To jsou "bomby" co? A co na to my ? A co na to já ? Nic. V lepším případě napíšu sociálně kritickej komentář k těmto věcem, v horším mě to ani nezajímá, protože se zrovna někde rozčiluju, že jsem koupil stříbrnej mobil za 4tága, když Vašek má zlatej za 3,5 litrů. Asi před týdnem jsem měl celkem vášnivou debatu s jedním novinářem nejmenovaného deníku,. Padalo hodně vulgarismů na novinářskou práci. O tom kolik vydělala Bartošová pro svýho pasáka Pomejeho peněz, vím už pomalu víc, než o svých financích, kolik vajíček zasáhlo Paroubka a kolik vajíček ho minulo psali naše nejprestižnější deníky dokonce na titulních stranách, ale že organizace Invisible children pořádala akci proti nuceným dětškým vojákům v Africe /informace od uživatelky Charlosina / ani řádek. Jenže argument, který mě onen zmíňovaný novinář dal už se nedal přebít "Já bych to napsal a druhej den jsem bez práce, na to ti tady každej sere Pavle, to by si nikdo nekoupil, noviny by šli do hajzlu a my byli bez práce. To není náš problém, že píšeme o hovnech, ale Váš problém, že ty hovna vyžadujete." Hmm. Takže díky bohu za tyhle dokumenty i když s tímto mám problém v tom, že se příliš soustředil na tu Polku a ne na to hlavní, na situaci ohledně dětskýho otroctví. Navíc mě připadal trošku zmatečný a výrok typu "ještě jednou mě obejmi kvůli fotografům" a následný pohled do rozpačité a nechápající tváře té africké holčinky na mě taky zrovna dvakrát nezapůsobil. Ovšem, když jsem se díval do kukadel Ekuy a poslouchal její odpovědi, měl jsem fakt dost. O to víc si vážím každýho, kdo se snaží angažovat a v rámci svých možností čokoládovým dětem z nádherně upřimnýma očima pomoci, zde např. uživatelky Phillipa nebo Charlosina, protože jenom můj /náš společný zájem o tyhle všechny svinstva může změnit jejich strašný osud. .................................po skončení Afrického snu jsem si přeladil na ČT24 a tam se dohodovali naši politici o tom, kolik mají brát peněz v Europarlamentu a jestli je dobré mít na jednání budovy dvě nebo jednu.......ano vrátil jsem zpátky do toho našeho světa, plnýho "vážných" starostí.

• 14.8.2006  15:53
    Afričan (1983)

Tomuhle filmu bych dal radši pět srdíček, je to moje obrovská láska.

• 21.11.2015  10:44

Jedná se o typickou ukázku čistokrevné francouzské filmařiny, kde není ani jeden záběr, ani jedno slovo navíc. Příběh je srozumitelný i pro ty, kteří o této aféře nic nevědí, byť otřásla celou Francií. Já ocenil především jednoduchost v oblasti postav, protože podobný filmy ti náhážou na začátku příběhu celou armádu postav a pak aby se v tom prase vyznalo. Tady od začátku jedeme na koleji s Denisem Robertem a k němu se postupně nabalují další postavy, tak jak se posouvá vývoj aféry. Scénář jasně vede diváka k soucitu se situací novináře Denise Roberta a solí mocipány jak jen to jde, obecně s tím nemám problém už jsem si zvykl, že fr. filmy jsou směrem doleva, podstatný je pro mě zážitek a ten byl silný a filmařina a ta byla výtečná.

• 9.5.2011  09:26

První dvě povídky napsal nejspíš Tom, když si krátil číhání u myší díry na Jerryho. Poslední povídka v sobě měla alespoň trošku nějakou pointu, ale bída je v tomhle filmu vedoucí. Navíc principiálně se mě chování manželů Neradových dost hnusilo.

• 8.6.2006  09:17
    Agent WC 40 (1996)

Já tyhle parodie na všechno možný mám rád, tahle je sice z těch slabších,ale i tak mě stačí málo .

• 4.9.2007  20:51

Dynamické tempo filmu, dokonalá akce a napínavej příběh mě uzemnily takovým způsbem, že jsem během filmu otvíral držku jak kapr. Opravdu, když už bych měl dělat agenta, tak jedině bez minulosti, ježiši jak já bych se vyřádil a tu Franku jak tam zbalil, on jí hodí deset litrů jak kus rohlíku. Bože já se z toho filmu snad poseru.

• 29.12.2006  18:46

Zatímco v jedné z nejlepších bondovek s Connerym, žere velká raketa mále rakety . V jedné z nejlepších bondovek s Moorem, žere velká loď menší ponorky. Já toho Bonda prostě miluji . Naprosto fantastický je i záporák zvaný Čelist, rád bych získal číslo na jeho zubaře . Z akce, která je vidět ve filmu leckomu může taky spadnou čelist a rozhodně se nenarovná z exteriérů hlavně ty podmořské záběry jsou překrásné. Barbaru Bach bych taky miloval a to nejsem agent .

• 21.1.2008  13:49

On celej film je jedna velká nula. Jako ti dva nulový agenti se můžou chovat snad jenom naši nejvyšší státní úředníci a vyšetřovatelé, kteří jezdí pro uprchlé "podnikatele" z České republiky do luxusních destinací za statní prachy a vracejí se z každého výletu bez uprchlého "podnikatele", za to se spoustou zážitků a fotografií. Jednu hvězdičku si obhájím velmi lehce. Ve filmu totiž bylo větší než malé množství holek v kalhotkách, či to bylo za dresy a to je ta voda čo ma drží nad vodou.

• 30.7.2010  14:05
    Agora (2009)

"Dobrý den, dal bych si jeden poutavý, dobře zahraný a skvěle odvyprávěný film s dvojitou procí emocí. Co by jste mě doporučil ? " " Tak v tom případě vřele doporučuju specialitu mistra Amenábara jménem Agora." "Děkuji, za doporučení, můžete servírovat." ........"Tak co pane, chutnalo? " "Děkuji Agora byla vynikající, moc jsem si na ní pochutnal. Takhle bych mohl zakončit komentář a bylo by to v pohodě, ale mě to prostě nedá. Agora není o náboženství nebo o střetu víry s vědou nebo nevírou. Agora je o lidech, kteří náboženství a víru zneužívají k manipulování a fanatizovaní lidí. Z toho jde mráz i teď. Když jsem viděl asi před rokem záběry s Polska, kterak přijela loď bojující za práva žen na potraty k polskému přístavu a na něm se shromáždili davy "věřících"se zatnutými pěsti, když jsem četl transparent, že jen Bůh má právo brát život a držitel toho transparentu měl v druhé ruce hůl. tak se ptám, tohle má být součástí víry v boha ? Tak to děkuju, ale nechci. Kdyby bůh sestoupil na zem a viděl co se tady děje jeho jménem, tak by nepřestal blejt. Hrozně mě mrzí, že mému oblíbenému uživateli salahadinovi bouchli saze a napsal tolik nenavistných řádků na adresu některých zdejších uživatelů. Taky kritizuju názory některých zdejších nedodělků, ale ptát se, kdo dal např Galadriel právo psát vlastní názory....? Právo na vlastní názor nikdo nedává, to máme od narození jako jeden z darů a jestli něco nemusím ještě víc než zdejší všechytráky, tak lidi, kteří chtějí tenhle dar někomu brát. Na CSFD bohužel docela častý jev. Stačí se občas kouknout na zdejší diskuze.Naštěstí jsou zde i lidé jako Mahalík, jejichž komentáře, postřehy a názory je radost číst . A ano postava Hypatii byla motorem celýho filmu, nádherná bytost, udržet si zdravý rozum v soukolí nenávisti a fanatismu, to je hodno obdivu.

• 31.8.2017  23:36

Je nádherný se dívat na film, který minimálně v evropský a určitě v německý kinematografii hraje zásadní roli ne snad, že by tento film byl sám o sobě zásadní, ale protože se zde setkali dva fenoméni německé kinematografie Werner Herzog a Klaus Kinski. Já osobně beru tenhle film jako rozvičku na Fitzeraldo, je to příběh o magorovi, který v každým dalším záběru je větší a větší magor a celá ta magořina vyniká především díky naprosto sugestivnímu herectví Klause Kinskiho, kterýmu stačí mít pár záběrů, pár scén a opravdu sakra málo dialogů a stejně ti jeho postava vleze do hlavy. Docela psycho tenhle film, opakované utoky "neviditelného" nepřítele decimuje vyprávu nejen početně, ale i psychicky. Těžko si ten film ve mně sedá, ale už ted vím že ta atmosféra a gradující posedlost jsou hodně vyvedený, hold Herzog nehraje druhou ligu.

• 22.9.2014  13:19

Film se nessnaží ani o humor ani o romantiku za každou cenu. Staví na zábavných situacích, realistických dialozích a přirozenosti. Zápletka je sice značně prošoupaná, ale nenudí a dokázala ve mě vyvolávat pozitivní pocity.

• 19.1.2014  18:09

Tak jestliže se říká, že chlapi přemýšlej pinďourem, tak po tomohle filmu mám pocit, že ženský přemýšlej žebrama. Myšlení hlavní hrdinky by nepochopil ani Charlie Sheen a samotnej film je kvalitní asi jako filipinský přesilový hry v ledním hokeji.

• 24.8.2017  21:54

Je dobře, že se na tenhle film nešetřilo s medvědema, protože i mě, člověka co si na filmovou romantiku moc nepotrpí tahle lesbí láska dostala. Ostatně když se do sebe během války uprostřed nacistickýho Německa zabouchne židovka a žena nacistickýho důstojníka má to grády už ve svý podstatě. Max Färberböck velmi směle prostřídával záběry lásky a štěstí s nálety a bombardováním spojeneckých vojsk, ovšem to všechno nic není proti famoznímu výkonu Marie Schrader ta tu židovskou holku plnou života, dychtivosti a emocí zahrála na jedničku s hvězdičkou, vlastně s medvědem. "Já nechci žít na věky, já chci žít teď" .

• 13.7.2014  15:58
    Air America (1990)

Zvláštně namixovaný film, který ukazuje velmi věrohodně působící zahraniční politiku USA v Laosu. Zvláštní na tom je fakt, že i když téma je ve svý podstatě velmi vážné. Americká vláda prostřednictvím CIA kšeftuje z drogama, aby mohla vést na jihovýchodě Asie svoje pochybný válečný operace určitě není nějak zábávná myšlenka, jenže je podaná s neuvěřitelnou lehkostí, vtipem a díky charismatu hlavních hrdinů příběh působí jako akčně dobrodužná pohodovka. Je to divný, ale takováhle kombinace tady opravdu zafungovala na jedničku a paradoxně dodávala na reálnosti, samozřejmě až na nějaký akčnější epizody typu parking letadla v letadle.

• 10.1.2007  19:12

Rozhodně mě vždy chytně za srdce, když jde o život americkému prezidentovi, ani nedutám jak jsem napjat. Pěknou akci rozjel nejmocnější muž světa . To Václav Klaus by s teroristama uzavřel opoziční smlouvu .

• 21.1.2010  10:17
    Akce B (1951)

Je věčnou škodou, že film nemohl být barevný, protože by mnohem více vynikl nádherný kraj ve kterým se odehrával. Druhou věčnou škodou je, že se do filmu naprosto nesmyslně přimíchala komunistická propaganda. To bylo zbytečný. Samotný střet bandervců s českolovenskou armádou by klidně na dramatičnost, napětí a akci bohatě stačil. Mluvit v každý třetí větě o podpoře západu, přímíchat tam ještě nějakýho církevního ošousta, to je prostě trapas. Na druhou stranu je fakt, že v souvislosti s banderovcema střídá jedna propaganda druhou, zatímco komouši je využívali k likvidaci svých politických nepřátel, v dnešní době se zase nějakej novinářskej vůl z Reflexu se pokouší stavět banderovce do jakých si kontroverzních hrdinů a bojovníků proti komunistům, ale jaksi se ve svým článku zapoměl zmínit o masakrech v Kyjevě nebo vraždy civilistů na slovenským Kolbasově či židů, kterých se banderovci dopustili. Takže vést tu polemiky o kontroverznosti banderovů není na místě a nálepka bojovníků proti komunismu, kterou zejména na Ukrajině banderovci dostali po pádu komára rozhodně není amestie za vraždy, antisemismus, rasimus a nacionalismus. Z tohoto důvodu hodnotím jak hodnotím, protože bandervcům rozhodně nešlo o nastolení demokratických poměrů v Československu. První větu komentu uživatele Vikinec klidně podepíšu.

• 21.2.2018  22:08

Steven Spielberg je profi filmař a umí sexy i záběr s tiskárny a starou ruční sazbu novin a opravdu po celý film předvádí dokonale vyspělou filmařinu. Co je to ale platný, když příběh narvaný dialogy až po okraj mně poměrně nudil. Navíc film mluví především k americkému publiku. K publiku bohužel mluví především kino Lucerna a fakt, že filmové projekce ruší hudbou z klubu pod kinem, je to snad každá projekce v tomto kině, větší arogance od provozovatele kina snad ve světě neexistuje.

• 29.7.2008  15:01

Po vynikajícím traileru na Akta X: Chi uvěřit, jsem vlítnul na film navnazenej jak svině, ale co se nestalo !! Jen jsem tiše a nevěřícně žasnul. Kdo snad čeká, že Mulder a Scullyová začnou řešit dvě největší záhady světa, mimozemskou civilizaci a nebo, jak je možné, že Václav Klaus je nejpopulárnější politik ČR, ten bude velmi zklamán. A , ano, byl jsem zklámán i já. Vztah Muldera a Scullyové mě v tomhle filmu připomínal vztah manželů po 20letech, a to je na to, že spolu tyhle dva neviděl nikdo nikdy šukat trošku silný kafe. No budiž, oba bejvalí pornoherci si svoje před kamerou asi už odšoustali, ale co mě skutečně nasralo, že mysterióznost seriálu, kterou jsem tak miloval se asi opalovala někde u moře, protože ve filmu totálně nebyla. Jestli si snad někdo myslí že pedofilní kněz co brečí krev a je medium mě uzemní, tak je vedle víc než ta pověstná jedle. Ostatně nejlépe to řekl Fandík když šel z kina : ty vole jaký medium, jaký hlavy, proč tam sněžilo, proč zase rusáci co mluví česky, kde byl kuřák, já chtěl strach, napětí, záhady, tajemno a ne nějakýho pobožnýho sráče a agenty ve výslužbě. A za co dávám ty dvě hvězdičky ? Vlastně ani sám pořádně nevím, ale možná by to zjistili Mulder se Scullyovou, ovšem to by museli řešit AKTA X a ne sami sebe. P.S. Dana je pořád kus baby, ale vlasy na krátko jí sednou přece jen víc :)

• 12.4.2015  23:55
    Akáty (2011)

Pokud by film Akáty hledal v inzerátu svého diváka určitě by uvedl v požadavcích "hledám pozorného diváka". Tady je totiž dost potřeba sledovat tváře a oči hlavních hrdinů, ty totiž odehrají valnou většinu filmu. Filmový minimalismus ve svý nejlepší podobě. Viděno v rámci projektu Challenge tour 2015 jako film číslo 20.

• 6.1.2018  22:17
    Alena (2015)

Pointa je stejně nečekaná jako zařazení filmu Veselé velikonoce na velikonoce do programu na ČT.

• 9.3.2010  08:39

Přiznám se, že na začátku filmu jsem trošku vypadl ze své předem dané role tzv. věčného diváka a místo abych se plně soustředil na děj, jsem přemýšlel nad možnostma 3D. Až se jednou bude točit ve 3D třeba porno, nebo finále ligy mistrů mezi Barcelonou a Bohemians1905 či smaženej sejra s tatarkou, atd. Naštěstí jsem se právě včas vrátil k Alence, zrovna tam před ní klečel nějakej zrzavej neznaboh a naivně si snad myslel, že ho bude Alenka chtít za muže. Hned jak se vyslovil a kamera dala záběr na všechny ty lidi a jakože napětí co Alenka řekne, jsem se začal smát. To by dřív dělnická strana sponzorovala romský hudební festival než že by Alča řekla takovýmu koštěti své ano. Čili pokus o vyvolání napěti v téhlé otázce se naprosto minul učinkem. Po tomohle pofidérním prologu se konečně Alenka ocitne v říši divů a ať si říká kdo chce co chce, mě se to prostě líbilo, ze začátku míň, ale pak víc a víc až se mě to líbilo úplně nejvíc. Sice souhlasím s kolegyní uživatelkou Jeanne, ale s tím rozdílem, že když prostě zavřu oči, tak tenhle svět by má fantazie stvořit nedokázala a o tom to je, o schopnosti snít. Všechny ty bytosti - nebytosti byli zkrátka parádní. Ano, něco bylo uděláno na efekt pro 3D a podle mě zbytečně. Všeobecně totiž nemám rád, když po mě králík háže procelánem. Na druhou stranu stačí si vzpomenout na tančícího Johnyho a hned je jasný, že svět pohádek a fantazie se nebere vážně a stavět podobným filmům mustry, jak by měli vypadat, to neberu. Skvělý závěrečný titulky, takovej dodatečnej francouzák po paradním sexu.

• 21.6.2006  11:30

Zřejmě jsem udělal chybu , že jsem šel na film očekávajíce další " tróju" . Tento film je uplně jiný, nepůsobil na mě jako film o dobývání postavený na velkolepých bitvách, ale spíše na poznávání osobnosti Alexandra Velikého . Bohužel pro mě příliš dlouhé a zdlouhavé poznávání . Je to škoda Oliver Stone už přeci dokázal , že dlouhý film stopaží nemusí být zdlouhavý svým kouskem JFK . Rozhodně si cením toho že vzniknul tak trochu " jiný " historický film v tomto časovém období,akorát že tolik času prostě příště mít nebudu. Angelina se mě opět líbila , překvapil Val Kilmer, nerad to říkám ale postava Anthonyho Hopkinse byla zbytečná.Co mě zklamalo byla kamera!!Možná toto byl uzel celého filmu .

• 23.4.2018  10:32

Celou dobu jsem nesmírně bavil, co dokáže s chlapem a jeho životem vyčarovat ženská. Já to říkám pořád, ženy jsou nej bytosti na planetě, ale tenhle film by měl sloužit jako zdvižnej prst nám mužům a pustit ho chlapovi v momentě kdy se rozhoduje se žádostí o roku, nevím, nevím. Samozřejmě film je komedie, takže je tady x věcí vyhnáno do extrému a Dustin co by moula je jedinečnej a je úplnej brouček. Ze všeho nejvíc mě bavili ty jeho ironický hlášky zejména kontext zavřenýho Monte Christa plánující utěk a snahu Alfréda útect od své ženy neměl chybu. Nebo výlet do hor se svou ženou "čekal jsem že to bude strašný, ale předčilo to i moje nejhorší očekávání" a následný teatr. Stejně tak když se Stefania u oběda dlouze koukne na Alfreda a řekne "miláčku dal by si mi svou hlavu". Ona i otázka "komu by si dal svou ledvinu mě nebo svýmu tátovi? patřila do kategorie smrtících, nicméně tady si Dustin z odpovědí poradil grandiozně. Po tomhle filmu se při pohledu na ženskou musí nejeden chlap rozklepat strachy. Zábava od začátku do konce.

• 23.10.2015  23:03

Nádherný příběh plný citu, křehkosti duše a potřebě nebýt osamocen. Přirozený herecký výkony, poetický záběry a geniálně jednoduchý kytarový motiv. Silná a dokonale uvařená kávička.

• 28.8.2006  22:55

Seagal, chránil Ajlašku, ještě že to přežila !!

• 26.11.2010  08:32

Do prvního reklamního bloku je to až příliš rozveklé a nudné. Naštěstí po tom, co jsem od Krauase dověděl jakou mám pít minerální vodu, od Holubové jak je úžasná frima co dodává elektřinu, a od nějaký televizní maminky, že když chci ušetřit za mytí v myčce (kterou nemám ) mám si kupovat přípravek co vona se děj začne zrychlovat. Některé akční a trikové scény působí sice až nekutečně naivně, ale je to spíš legrační a celkem se do toho filmu hodí. Konec filmu se mě zdál trošku přesmaženej, ale co, v dnešní době se už dobrodružný filmy netočí a tak jsem rád za každý podobný filmy, byť se kvalitou necpou nikam vysoko.

• 8.8.2016  23:49
    Aloha (2015)

Hudba nadherná, ostéčko bych rád měl doma pro navazoení klidu, míru, pohody a všeobecné lásky, ženský nádherný Rachelku by měl každej chlap milovat povinně ze zákona, ale pokud jde příběh...taková nicneříkající všehochuť u který si člověk může házet bačkorama.

• 3.10.2011  10:43
    Alois Nebel (2011)

Krásné a fajné animace Nebel má, takový animacím tleská, celá republika Česká. Příběhu, ale už asi celá republika tleskat nebude, na pískot to sice není, ale celý mě to přišlo hrozně zkratkovitý. Vynechám fakt, že si před filmem nečtu ani obsahy, takže jsem naprosto netušil počínání Němého, moje chyba a konec konců postavy opředeny tajemstvím, proč ne ? Ale celkově jsme sice byl unešen z vynikající práce animátorů i atmosféra se podařile skvěle, ale celý mě to přišlo jak když čtu knížku s vytrhanejma stránkama.