Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 22.1.2013  09:45

Film, který určitě bude mít v sekretariátu Dělnický strany své čestné místo. To stejně musí být pohled na chlapce z prázdnem na hlavě i v hlavě, když sledují tuhle oslavu černý bary. Jo, jo je to tak QT sází na černou a já mile rád přihazuju. Protože film, který trvá 165 minut uteče tak rychle, že si jeden nestačí ani uprdnout. Dovolím si filmu dát fotbalovej sestřih a rozmrdnout ho na dvě půlky. V té první je doslova radost sledovat, každý posraný filmový políčko a obdivovat herecký supertalent pana Christopha Waltza, ten mě tak oslnil, že bych mu na kanoii klidně dělal háčka. Samostatnou kapitolou je pak ku-klux-klan scéna, kdy jsem ze smíchu měl asi ještě pět minut slzy v očích. Opravdu jsem na sedačce vyváděl jako jelen co právě přišel do říje. Tady se Qvétéčko z videopůjčovny fakt vytáhlo. Do druhé půle vbíhá nový player, který má na dresu jméno Leonardo DiCaprio a postupně se vytrácí hvězda prvního poločasu Christoph Waltz. Což sice zamrzí, ale Leo naštěstí předvádí stejně dokonalou hru jako Christoph a po herecký stránce se nuda tedy rozhodně nekoná. Navíc muziku přitvrdí ještě démonicky dokonalej Sam L Jackson, jehož postavu jsem od první chvíle upřimně nesnášel. Celý film má plnej zásobník černýho humoru, vybroušených dialogů a oku lahodících záběrů, teda až na ty koule, to "děkuju" pěkně pane QT. Vůbec mě QT v tomhle filmu přišel trošku jako koulofil. Abych jen nechválil, měl bych v rukávu i dvě kritický připomínky, první, že vše to dynamické a zábavné skončilo v okamžiku, kdy Christoph "podá" Leovi ruku, pak už je to až moc velká snaha o to bejt cool a vůbec mě to nelepilo s předchozí podstatnou částí filmu. No a druhá výtka je osobní, proč tak malá rolička pro Zoe Bell ? Ale i přes tyhle výtky jsem si na černou nepřihodil naposled.

• 3.1.2008  18:25
    Nesvatbovi (2005)

Zajímavý, bavil jsem se dobře a přitom jsem se nesmál. Jen ten závěr si mohli odpustit, ale neodpustili a tak jsem si já neodpustil poznámku k závěru i když jsem si jí klidně mohl odpustit. Vysoko hodnotím radu, že nejlehčí je balit holky na pohřbech, nechal jsem si okamžitě vyject zítřejší program pražského olšanského krematoria a je tam na programu pohřeb předáka gay iniciativy. Už se nemůžu dočkat zítřka a jen si tak pro sebe tipuji kolik mi tenhle pohřeb vynese holek .

• 22.4.2015  20:44
    Neutečeš (2014)

Naprosto neskutečný, co dokáže soulad obrazu a hudby, to co se tady dělo přímo před mojima očima považuju za geniální. Stejně tak samotný příběh, mně po úvodním prologu, dokázal dostat do sebe a i když postupem času dostávám odpovědi na některé otázky, stejně si film ponechává spousty tajemství. Když bych šel do důsledků, tak film může vyvolat sexofobii. V každým případě atmosféra nevidáná a velmi zvláštní. Naprosto nevinnej záběr na okolí se díky hudbě dokáže změnit v napínavou záležitost, plnou očekávání. Zajímalo by mě, kde to Davida napadlo, protože na tohle bych nepřišel ani v zácpě na D1. Je to taková lahůdka, která svým pojetím rozhodně není pro každýho, ale je vidno že amíci, když chtěj a nemyslej v první fázi jen na plný prasátko dokáží uhranout.

• 11.11.2014  13:23
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Televizní bomba podzimu...což ovšem nezabrání zdejším českobijcům, aby spustili svůj tradiční evergreen. Jsem rád, že ze seriálu jde pohoda a né pozérské negace, který si na csfd "užívám" až dost. (po 10dílech 4* - skvělej casting, Kristýnka Liška Boková je nekrásnější vodnice v dějinách českého vodnictví )

• 2.12.2011  11:28

Musím poděkovat Cinemaxu za uvedení Neviditelnýho cirkusu, protože na film jsem měl spadeno poměrně dlouho, ale ani jsem nedoufal, že ho s ohledem na dramaturgickou potenci našich TV uvidím. Naštěstí Cinemax je opravdu dar z nebes a hodil mě film rovnou do pokoje. Bohužel mě příběh asi nezastihl v úplně nejpřijatelnějším citovým rozpoložení, protože mě to přišlo prostě takový nijaký no. Zkrátka jedna holka měla v hlavě trošku rozestláno a snažila si tam ustlat a nějak to nezvládla. Do toho její sestřička, u který sem pořádně nepochopil, co svou cestou vlastně chtěla dokázat a už to prostě nebylo pravý pistaciový, ale na druhou stranu si nechávám otevřený dveře, protože příště mě může Neviditelný cirkus drapnout do srdce. Pevný názor mám naopak na herecký výkony, tam není co vytknout. Mě jako fans Cami, sice trošku mrzelo že Cami neměla až tak velký prostor jak jsem očekával, ale zase tam měla dost scén na to, aby se předvedla jako vynikající herečka.

• 25.1.2011  12:29
    Nevinnost (2011)

První část příběhu není nějak moc originální, ale je filmařsky výborně převyprávěná a nechybí v ní emotivní scény. Scéna kdy se Milada slovně pustí do Ládi je hlavně díky Hynkovi fakt emotivně velmi vytavená. Za největší emotivně vrcholnou scénu bych si však dovolil označit Láďův výslech Olinky a tím vlastně ukázal na dva nejlepší herecký výkony v tomhle filmu. Ana Linhartová vůbec, co scéna, to paráda a doufám, že až humbuk kolem Nevinnosti upadne nebude v jejím případě platit známé heslo "sejde z očí, sejde z mysli " byla by to škoda jak pro diváka tak pro její hereckou kariéru. Druhá část filmu sice už není tak emotivní, za to je pro mě celkem překvapivá a vrhá světlo na předchozí vlastně již uzavřenou část trošku z jiných úhlů. Dalším dobře zatlučeným hřebíkem do mého vnímání filmu je obraz, který velmi vydatně pomohl k vytvoření celkové atmosféry. Hřebejk se už po druhý za sebou dokázal provrtat do mé myšlenkové zdi a toho si velmi cením.

• 2.9.2010  10:00
    Nevinná (2008)

Já měl o napětí postaráno už obsazením, protože Diane Kruger bych fandil i kdyby mě nechtěla uvařit oběd.

• 27.7.2008  19:12

Doufám, že nevyhlášená válka bude brzy vyhlášená sračka, aby lidi s tímhle filmem vůbec neztráceli svůj čas. Film v kostce říká, že někteří amíci jsou vůči arabům hodní a jiní mají předsudky a že někteří arabové jsou hodní a jiní jsou fanatici. No týý vagóóó, tohle by mě samotnýho v životě nenapadlo, až do teď jsem si myslel, že lidi jsou blázni, jen já jsem letadlo.

• 20.6.2015  14:18

Po stopadesátý nasranej Statham už trošku začíná nudit, ale když to trefíš do dobrý nálady, dá se to žvejknout.

• 1.10.2007  10:39

Povedená satira nejen na výrobce zbraní, ale i vztahy bohatých k chudým. Některé scény mě fakt tvrdě drtily bránici /černoušek, návštěva sociálky / o hláškách ani nemluvě, taky dobrej průplesk.

• 17.6.2013  10:38

Film místy působí trošku zmateně. Nicméně herecké výkony obou hlavních představitelů, které vynikají hlavně v jednotlivých scénách, ať už v přechodu přes louži nebo třeba v dialogu v přístavu přece jen posnují tenhle kříženec komedie a dramatu do vyšších pater, když si k tomu připočtu ještě kvalitní "zakončení po francouzsku" nenám žádný velký důvod k nespokojenosti.

• 13.5.2013  10:01
    Nevědomí (2013)

No na seznámení se zvukovým systéme Dolby Atmos jsem si nemoh vybrat lepší biják, tady se fakt musím opětovně veřejně pochválit. Kromě sebe však musím pochválit i spousty dalšího, například Tomíka Cruisů, mám toho nestárnoucího pacholka rád, ale už dlouho nenatočil nějaký film, kde by mě upoutal herecky tak jako tady, ale pořád to není tak dlouhá doba, jako doba kdy jsem naposled viděl vynikající scífko, pravda mnohem víc se mě líbila ta první méně akčnější část, kdy má fantazie pořád ještě pracovala naplno s tím jako to vlastně všechno je. Potom, když se v téhle oblasti začne rozjasňovat sem byl mírně zklamán, protože jsem si pro druhou půli vytvořil vlastné tezi, která byla zcela mimo. Ovšem i tak nálepku inteligentního nenudícího scífka si tenhle bijáček může s přehledem plácnout rovnou na čelo. Ještě bych udělalil řád diváckého lva za vizuální stránku, protože to co se ukazuje před divákovejma kukadlama je opravdu hodně příjemná oční pastva. Ovšem chce to opravdu velký, hodně velký plátno, aby bylo to správný filmový chrochtando grando.

• 10.10.2008  15:01

Více méně zklámaní, no spíše více, než méně a já kráva to ještě doporučil Faidře, ať se určitě večer dívá, že tuším, že to bude dost dobrý. Teď očekávám ve své schránce "děkovný" dopis s bílým práškem. No a když už zapůsobit jako blbec, tradičně se nespokojím s málem a tak jsem film doporučil formou sms i dalším lidem. Nevěsta začínala ve 20: 30 a už ve 20:50 začínali chodit odpovědi, které není možno před 22h. zde citovat. Film jsem dokoukal, protože mě zajímalo jak to nakonec skončí, ale blbost z toho filmu fakt doslova řvala. Třeba jak "nevěsta" volala na policii, aby pustili tu úču, že nic neudělala, že to udělala ona a jako argument použila popis lampičky v dětském pokoji a pak střih a záběr jak tu úču policie skutečně pustila, no to byla fakt síla, co by složila i vola. A chování chlapů ? Cha cha cha i Pat a Mat by se zachovali chytřeji.

• 3.1.2012  14:05

Cigáni zde byli znázorněni jako zloději, což jsem nečekal a naprosto mě to šokovalo. U nás v Čechách chudáci cigáni makaj 24 denně , půlku peněz odevzdají na charitu, neustále se angažují ve veřejným sektoru a neziskových organizacích, protože jim jde především o blaho všech lidí a celé naše země a najendou šup, je tu bulharská pohádka a všechno je jinak. Vůbec nechápu proč Milan Kňažko hledal holku v Bulharsku, když má na Slovensku tolik nádhernejch bab. Jinak tvrzení, že ženský jsou slepice, tady nabývá až netušeně reálných rozměrů. Zde je tedy zkrácená verze mého komentáře v holčíčím nářečí. Kvok, kvok, kvok. Kvok, Kvok !!!!

• 15.12.2011  08:19
    Nevěstinec (2011)

To i známá dětská říkanka paci, paci, pacičky má v sobě víc děje než tohle. Koukat se dvě hodiny na to jak si děvky mejou frndu, vyplachujou si hubu nějakým sajratem a nebo ležej rozvalený na gauči a žvatlaj o hovně je dokonce i pod mou nízkou úroveň. Jediný co filmu přiznávám, je určitá atmosféra starých bordelů, která z toho jde, ale to je tak všechno, protože snaha ukázat, že děvka, ta tvrdej chleba má, se v dnešní těžký době, kdy tvrdej chleba máme všichni, ale ne všichni to řešíme tím, že si 8x za den umejeme čárku mezi nohama míjí učinkem.

• 30.3.2014  15:27
    Newton Boys (1998)

Trošku mě šokovala ta naivita při těch loupežích, to fakt teda nedávám, aby uprostřed noci a naprostýho ticha udělala banka bum a Newton boys si za zvuku fanfár šli ládovat váčky aby měli na kafíčko, jednou budiž, ale osmdesátkrát, no tak přátelé trošku dekórum do těch historek by neškodilo. Matt mě tady připomínal Paula Newmana, možná i díky kostýmům. Film sice vysloveně nenudí, ale jako pohlcováka ho nevidím.

• 6.8.2007  09:38
    Next (2007)

Já teda nevím, sice Cage viděl 2 minuty dopředu, ale než si v hlavě přehrál všechny varianty jak sbalit tu holku, tak já už bych jí měl sbalenou. A to byly dvě minuty ! Představte si, kdyby viděl celou hodinu dopředu, to než by si přehrál všechny varianty jak jí sbalit, tak by ta holka umřela stářím. Tempo filmů je svižný, logice nabídli asi malej honorář a tak ve filmu nebyla a vtip sice přišel, ale jen na skok. Konec filmu si vysvětluji tak, že se ke scénaristovi dostavila laciná děvka, která okamžitě začala pracovat a on už asi ani nevěděl co píše. V každým případě je to na přes držku. Cageův účes bych neřešil, chtěl bych vidět váš bordel na hlavě :)

• 14.9.2014  15:11

Příběh disponuje Owenem, jednou z nejpohodovějších postav v dějinách filmu. Především díky němu filmu naláduju tři hvězdovitý. Všechny scény ve kterých se Owen vyskytuje jsou neskutečně příjemný, pozitivní a zábavný. Owen je fakt velefrajer, mýho typu. Jak se Duncana ujme a tichýmu klukovi, kterej si nechá i od holek líbit prakticky cokoli postupně dolejvá do obličeje úsměv a do života radost je parádní. Ostře to kontrastuje s Duncanovým značně dementím okolím, vyjma Aničky, která má o něj zájem a hraje snad jedinou normální ženskou v celým filmu. Film se žánrově nedá zařadit při nekterých scénách mimo aquapark ti bude Duncana líto, ale jak přijde do Owenova vodního králoství valí se pohoda na všechny strany. Po včerejší (25..6) opakované projekci zvedám s nadšením na 5* )

• 26.3.2012  09:25

Mě ty Tonyho zoomovací orgie poměrně dost serou, vím že je to jeho styl a tady na rozdíl od milard dalších filmů měly svoje místo , stejně jako ty prostřihy, protože zvyšovaly tempo a napětí filmu, ale stejně to není příjemný sledovat. No, myslím si, že Denzel si po týhle vlakový epizodce ještě dlouho nezazpívá "jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka.."

• 20.10.2007  20:28

Jako specialista na jizvu Žofrého musím říci, že se cítím poněkud zmaten. Chvílema mě připadá, že už se docela hojí a v následujícím záběru je zase větší a je to humus se na ní koukat. Samozřejmě v tomto díle je mnohem více věcí na které jsem se nemohl vynadívat, předně a "překvapivě" samotná Angelika, konečně jsem si mohl prohlédnout i její celé nohy a musím říci následující ortel - vynikající, stejně jako hrudník i nohy posbíraly plný počet bodů. Hned na začátku mě už zase začínala srát s tím rozkazovaním všem chlapům, ona snad žije v domění že se chlapy narodily aby jí poslouchaly nebo co. Naštěstí jí brzo utnul skřipec ten námořnickej dobytek a já si mohl v klidu vychutnávat "mořské dobrodružství ", které se povedlo na výbornou, protože nic nepotěší mou klukovskou dušíčku více než krásný lodě s napnutýma plachtama s azurovým mořem a geniální hudbou Magneho navrch. Romantická část duše dostala svou pořádnou dávku ke konci filmu a tak jsem spokojeně do sebe chrstnul sklenku červeného vína a jal se napsat tento komentář. Nezkrotný pshimi má velkou slabost pro nezkrotnou Angeliku. Jo a ještě něco. Kurva já bych chtěl bejt taky jako Žofré, aby po mě toužila každá ženská na planetě. Tak si to shrňme co on má a já ne : Žofré je hnusnej protože má jizvu, já jsem hnusnej od přírody, takže tam jsme na tom stejně. Haksna !! To je ono, musím si zmrzačit nohu a pak už budu celej Žofré de Pejrak a bude po mě šílet každá ženská. To sem zvědavej až budu pajdat po chodníku a na rameni si ponesu rádio, ze kterého bude znít hudba Michela Magneho, co to udělá se ženskýma ?

• 19.4.2011  08:48
    Neznámý (2011)

Konečně pětihvězdičková nálož odpolená v kinech v roce 2011.Takhle má vypadat moderní akční thriller a že to podle zdejších šampionů mělo předvidatelný děj a nemělo logiku mě naprosto nemůže rozházet. Naopak celou dobu jsem si myslel, že to bude tak a tak, jenže film těsně před koncem udělá malou, ale příjemnou kličku. Těch 113 minut profrčelo Berlínem takovou rychlostí, že proti tomu i soukromá chilská privatizace plnícího péra v podání našeho slavného pana prezidenta vypadá jako šnečí záležitost. Akční scény jsou dokonale nazvučený a neskutečně promazlený - ňam. Liam se do podobných filmů hodí stejně dokonale jako já do dívčích postýlek. Dianku nemůžu hodnotit jinak než třemi S: skvělá - stylová - sežratelná . Hrozně se mě líbí potvora jedna germánská a je úplně jedno, že má utahanej výraz a na sobě nějakej vytahanej svetr i tak je totiž stokrát víc sexy než kdejaká načančaná umělotina z módních časáků. A ještě to nebude s chválou všechno, hrozně se mě líbilo obsazení vedlejších rolí, hlavně Bruno Granz jeho scény na mě působily jak magnetka.

• 17.11.2018  00:54
    Neznámý Alain Delon (TV film) (2015)

Přidávám se ke kolegům co viděli zkrácenou verzi a jsem zklamanej. Tato verze má sice výborný dobový záběry i fotografie, ale takhle povrchně zpracovaná verze je vysloveně urážkou takové ikony jakou je AD. Zkrácené verzi dávám dvě a budu doufat, že se potkám s dlouhou verzí, protože Alainův život ,kariéra, profesní i osobní vztahy, to je jeden velkej zajímavej mazec.

• 14.10.2007  12:17

Nebylo to úplně špatný, ale filmu by prospělo víc prcání , aby měl trošku jiskru a nešel z něj takovej chlad. Po herecký stránce nemám nikomu co vytknout. Na Bruce i Hally se fakt dobře kouká, stejně jako na překvapující i když směšný konec filmu.

• 24.3.2009  16:27

Milovníci Bebelova rošťáckého úsměvu asi u tohoto filmu spláčou nad výdělkem. Já se sice mezi tyto "milovníky" rovněž řadím, ale jako správný filmový kreativec se okamžitě dokážu přizpůsobit dané filmové situaci. Film je krásný důkaz, že Bebel se neuměl ve filmech jen smát, rozdávat rány a balit holky, ale že v nich uměl především hrát. Bohužel zde trošku hapruje příběh, zejména závěrečná část byla na mé gusto zbytečně komplikovaná. Váhal jsem mezi třema a čtyřma hvězdičkama, ale za upřimnou citlovost, kterou jsem z filmu citíl se přikláním ke čtyřem.

• 15.3.2018  23:47

Tohle je válka, tohle je boj. Schválně jsem se díval, jestli jsem minimálně v evropským měřítku viděl, takhle dynamickou a akční druhou světovou válku a neviděl. Jde o to, že tady jako divák jdeš z jednoho střetu do druhýho. Válčí se fakt všude, v lese, na jezeře, na sněhu, na cestě, v zákopech, ve větších útvarech, v malých formacích, svištěný kulek tady má větší prostor než dialogy, ale co je tam skvělý, že to není nějaká bezduchá mlátička, jsou tam scény který tě posaděj k zemi i když toho máš na poli válečných filmů odkoukáno (masakr zranených, pohled do oka umírajícícho vojáka, opravdu vidíš jak mu vyhasíná život a příjemný pokuk to teda rozhodně není. ) . Vynikající kamera, střídá makro zaběry na obličeje i celek přesně tak jak má. Skvěle nasnímaný přechod finských vojáku přes ruský hranice, útok v lese, útok na jezeře. Jako jediný co mně mrzí, že na Febiu byla ta kratší alternativní verze, protože to je 45 minut minus a to u takovýho filmu fakt zabolí a bojím se bojím, že už nebudu mít šanci vidět dlouhou verzi. Za mně topkovej válečnák a finská filmová jednička .

• 21.8.2010  16:33
    Nezvaná (2009)

Kdyby místo těch snových rádoby staršidelných vizí tam narvali tuny sexu, když už jsou tam takový tři ultrasamičky. Tomuhle já říkám mrhání potencionálem. Opravdu věčná škoda, že natáčení filmu nenabídli mě a s ohledem na ty tři krásný holky, bych si ve filmu samozřejmě přisoudil také hlavní roli. Na začátku filmu bych zavraždil všechny mužský postavy a potom bych se už nerušeně a velmi podrobně zaměřil na tři zbývající ženské postavy. To by bylo nezapomenutelné natáčeníčko. Je zajímavý, že když vidím v hororu hezký holky, mám v hlavě vždy vlastní a mnohem kvalitnější scénář.

• 28.7.2006  13:01

USA je super velmoc jenom proto že jejich občan je super Chuck Norris.Film patří bezi to lepší čím nás tento vousatý hero oblažuje.

• 28.7.2006  12:59

Chuck Norris viděl v TV nespravedlnost se zadržovanými vojáky ve Vietnamu a tak odjel na výlet. Výsledek--vyhlazenej Vietnam.

• 20.7.2009  11:27
    Nezvěstný (1982)

Tohle se nám Čechům nikdy nemůže stát, protože když zmízíme v zahraničí, tak víme, že po nás budou pátrat spíš indiáni s kmene Apačů, než naše vlastní vláda a její příslušné úřady.

• 7.7.2006  13:54
    Neúplatní (1987)

Když se řekne prohibice vybaví se mě Chicago a Al Capone a s tímto jménem se mě vybaví jednoznačně tento film. Na "vinně" je majsrtštyk De Palmy s výbornými hereckými výkony včetně Andyho Garcii. Možná by bylo na čase nějaké neuplatné pozvat do ČR mezi nás úplatné.