Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134
    • 28.11.2018  22:09

Naprosto bez okecávek přiznávám, že Sam mě totálně uzemnil a aby toho nebylo málo direkt jsem dostal i od Marcellovy kamery a ta hudba, olala. Skvělá facka týhle "sociálně mediální době" . V tý první fázi v podstatě už jsme a je jen otázkou, kdy přejdeme i do té druhé násilnější části, protože to, co v poslední době sleduji v oblasti mediálně-politické v naší zemi, tak už fakt moc nechybí, aby jsme se k radosti mocných obou stran vzájemně začali žrát. Koukal jsem na film jak na zjevení, možná je škoda, že tvůrci tu feministickou finálovku pojali až příliš přepáleně, protože se mě v akčních rejdech ztrácela ta kráso jízda o síle sociálních mediích a přesnadné manipulovatelnosti každého z nás. Ale jak jsem psal na začátku, kluci z toho udělali fakt sexy biják, který není ani za mák povrchní jako chování a myšlení obyvatel Salemu.

• 1.11.2018  17:22

Takhle intezivní sounáležitost s hlavním hrdinou jsem snad ještě v kině nikdy nezažil. Jestli máš v sobě alespoň trošku filmovýho srdce a můžeš, vem Imax útokem, protože přesně pro tenhle film je Imax na světě. Energie a emoce jdou z každýho filmovýho políčka v takový síle, že není možný aby tě film nedostal do sebe a jestli se ti daří odolávat, tak pak přijde Wembley a Radio Ga-ga a dostane tě do takovýho tranzu, že jsi schopen filmu upsat i svou vlastní duši. Neuvěřitelně reálný, poctivý, filmařský a šéfa castingu tohoto filmu, pozlatit a vytesat. Rami Malekovi chci pogratulovat k Oscarovi, protože tady nepomůže ani pokrytecká politická korektnost, kdo viděl v životě alespoň dva filmy v kině, tak mu musí být jasný, kdo je letos hereckým králem. Něco takovýho, co předvedl Rami, to se prostě nevidí každý týden ani měsíc, ale ani rok, jsi jeho a stačí mu na to jedna jediná scéna. Říká se, že husí kůží dělá zima, ale zima se od Newton Thomas Sigela má hodně co učit, jeho horní kamerový nálet na vyprodanou Wembley a nasnímaní koncertu, to už ze sebe nikdy nedostanu. A 24.2.2019 se Freddie dívej v nebi na Oscary, protože ten večer bude patřit i tobě, jako dodatečné velké díky, za to, že si tu byl s námi a vytvořil pro nás tak nádhernou muziku. Nejlepší hudební film mého života.

• 23.10.2018  21:55

Hrozně milý překvapení. Humor černější než tma, ale chytrý až za roh. Postavy, které umí rozesmát, ale současně si diváka dokonale omotat kolem prstu. Narážky na holandštinu, na rakušáky, na zvyky, tradice to byl vtip vedle vtipu. Je radost chodit na podobný filmy do kina a užívat si skupinového smíchu spoludiváků. A výkony obou hlavních přestavitelů na jedničku s hvězdičkou.

• 23.10.2018  21:41

Nádherný, intimně originální příběh, která staví na jedinečnosti postav i prostředí ve kterým se příběh odehrává. Počáteční komediální scény s ještěrkama mě připoměli éru němých grotesek, tulák Charlie by si tady pošmák. Ovšem bylo by velkou chybu dávat filmu žánrovou škatulku, život jí taky nemá a tenhle svět ve světě měl v sobě, radost, bolest, osamění, lidskost, přátelství, tajemství a hlavně cit. Herci svým civilním, přirozeným hereckým projevem dali všem postavám velmi sympatickou existenci mezi regály.

• 23.10.2018  21:27
    Toman (2018)

Pro mě nejzajímavější postava naší historie. Nikdy jsem o Tomanovi neslyšel a teď ho mám v hlavě pořád. Přemýšlím o něm jaký ve skutečnosti byl, co se mu honilo hlavou, byl křivák, nebo jen bral zlatáčky, když se kolem něj valili, politiku asi měl dost v prdeli, tu se soudruhama, tu s amíkáma a se všema nakonec vymrdal, minimálně v tomhle si mě silně získal na svou stranu. Pokud se film zaměřuje na osobnost, jsem rád, když mě dá možnost nejdříve dotyčnou osobnost poznat a až pak nechat silnějí přesahovat vyprávěný příběh a přesně takovou cestu zvolil Odnřej Trojan, který ovdedl mistrovskou práci, tedy až na ty rušivý představovačky u každé osoby, která vleze do příběhu. Bylo tam postav jak řepky v Česky, takže jsem po scéně stejně zapoměl, který soudruh je který. No a zlatý hřeb filmu je Jirka Macháček, doposud jsem ho vnímal, jako spíše herce jedné role, ale tady konečně dramatická postava hned výkon Bivoje, skvělý Jiříku.

• 15.9.2018  22:10

Myslel jsem si. že Danis Tanovič už nikdy nepřekoná svů debut Země nikoho, ale to jsem se zase jednou spletl. Nádherně vyprávěný příběh, o životě v jedné vesnici, o lidech v ní, o vztazích jedné rodiny, to všechno krásně citlivě s jasným cílem, nechat vyniknout závěr příběhu, který je o začínajícím konfliktu v bývalé Jugoslávii a člověka až mrazí, když si vzpomene na jedny z prvních slov Divkovi manželky "Vždyt tady se všichni znají, jaký pak konflikt" a na poslední záběr. Danis má za zpracování příběhu, atmosféru a mistrovské vykreslení postav jasných pět hvězd. Při závěrečný fázi filmu jsem ani nedýchal.

• 4.9.2018  22:37

Na Olma jsem četl poměrně dost chvály za Rodinný film, ale na rozdíl od kritiků a csfd kolegů mě nějak zásadně nedostal, za to tady Olmíno udeřil kam měl. Jasně, na poli příběhu mám v hlavě pár otázek, které mě film neodpověděl a asi by měl, ale co naplat, když hlavní složka "vtáhnutí enšpígla do děje" zafungovala na 100% . Úplně nejvíc jsem nadšen ze dvou hlavních představitelů, protože oni ten film absolutně odtáhli a pro oba to byl debut, jsou mládí, prostě skvělý. U Tomáše nepochybuji, že má talent i charisma a budu se těšit, že tohle nebylo poslední setkání i když v českým filmovým rybníčku plným kamarádšoftů člověk nikdy neví, ale držím pěsti, Tome. U Honzy doteď nevím, zda to byla osobní přirozenost nebo talent, ale v každým případě skvělá práce Olmy za vedení herců a že dal šanci nový krvi, toho si vždy strašně vážím a náš film to moc potřebuje. Eliška, krom toho že se mě líbí jako ženská, se mě líbí víc a víc i jako herečka, působí před kamerou suvereně, sebejistě. Další pochvala jde na Lukáše Milotu, protože ty kompozice to byla nadhéra, byla v nich atmosféra, dávali ději nálady, částo dost depresivní. Adamov výtečná volba exteriéru místo profláklýho depresivního severu, tohle město má neskutečný genius loci a pokud pojedeš na Macochu dej mu šanci. Ještě se vrátím k ději. Mára s Heduš jsou ještě takový telátka, ale když došlo na lámání chleba (dědeček, pejsek, Elča v chatě) zachovali se jako správný chlapi a vůbec jsem jim fandil, rozuměl a možná i tu bezelstnost, přirozenost a především bezstarosnost mládí záviděl, teda až na Heduš když došlo na téma sex, to jsem opakovaně oceňoval smíchem. Dám pět, je to na hraně, ale to co filmu čekám nejvíc, tedy že si mě unese do svýho světa, to se tomuhle mlžáčkovi z Adamova povedlo.

• 13.8.2018  23:18
    Léto (2018)

Ach, ta bohémsko-punková přichuť byla tak svůdná, že i přes drobné výhrady pálím plnou palbu. Scénou na pláži jsem se vrátil do svého mladí, melancholie, rebelství, smutek i radost, film mistrovský střídá nálady a mě čas s tímhle snímkem utekl hrozně rychle. Mám teď chvíli po projekci nádherný pocit a navíc ve mě Léto pořad ještě rezonuje silněji a silněji. Hudba je tady jak pořádně chutná třešnička na dobře udělaným dortu. Moc zajímavý vztahy hlavních hrdinů. Romana Bilyka chci vidět ještě v něčem, tady byl ve své postavě jedinečnej, jak přišel na podium s elektrickou kytarou aby pomohl Viktorovi, to bylo hodně silný a ani zdaleka se nejedná o jedinou silnou scénu. Nataša krásná a zamilovaná femme fatale, a ten punk, svoboda, nespoutanost, láska k hudbě, vyjadřovací kreativita fiktivních scén, na to jsem slyšel. Navíc nápad s LP deskama na zdi je boží ! Jen víc takových filmů a méně zavřených talentovaných režisérů.

• 7.8.2018  16:51
    Wanted - Série 2 (série) (2017)

Děj se na nám na chvíli přestěhoval do Thajska, aby se mohl defintivně ukotvit na Novým Zélandu a na to, že filmaři využili nádherných zelándských přírodních exteriérů na maximum si mužeš vsadit. Příběh přímo na první série a jede ve stejným mustru, žádná nuda, vývoj děje jde pořád vpřed. Jsou přidány nové postavy, aůe všechno přehledné a do sebe krásně zapadající. Hodně se mě líbila ta linka silnýho přátelství mezi oběma ženama, která naplno vykvetla v posledním díle. Chytrý, ale nekomplikovaný, ambice tvůrců nebylo předvést vlastní IQ, ale dát divákovi nádherný příběh, plný silných momentů . Druhé sérii dávám zejména díky poslednímu dílu dávám plnou plabu.

• 5.8.2018  16:05

Krásný. Není to o příběhu, je to třech naprosto odlišných lidech z nichž každý má svou bolest na duši. Rozuměl jsem jim všem. Výborný herecký obsazení. Kristen (spolu s Diane) je má nejoblíběnější herečka na světě a i tady ukázala talent i neskutečný charisma, který v sobě má. Eddie rovněž předvádí velmi suverení herecký výkon a William jen potvrzuje, že tvůrci při castingu neudělali chybu. Silný, přirozený a upřimný, víc takových filmů a kdyby každá herečka byla tak božská jako Kristen to by bylo na světě hned líp.

• 28.7.2018  21:35
    Miliardy - Série 3 (série) (2018)

MOŽNÉ SPOILERY : Zatímco první dvě serie jsou "jen" skvělé, tahle třetí je vyslovený scénaristický majstrštyk. Nejsou totiž jen dvě hlavní postavy Bobby a Chuck co táhnou přiběh vpřed. Scénaristi dokázali dát prostor i dalším postavám, ale takovým způsobem, že diváka dění silně rafne a nepustí ani v poslední scéně, protože s tebe udělal zavisláka co chce další dávku. Ten střet Taylor vs Bobby to bude seriálová jízda roku 2019. Wendy se stala fatalkou serie, vypadá křehce, ale když na to přijde jde přes mrtvoly jako ostatní a ještě umě využívá svého vlivu na všechny chlapy v okolí. Mimochodem jsem sám kdo má v hlavě Wendy a Mafeeho ? Tam taky věřím, že scénaristi ještě nenapali poslední písmeka. Mafee zde dostal rovněž svůj hodně dobrej díl. Lara je trošku v pozadí, ale scény ve kterých byla měli pěkný důvod pro dokreslení charakterů nejbližších postav. Bryane jeho zápal a ambice ho dovedl do dalšího vrcholu série a luxusnímu vábidlu na další sérii při střetu s Chuckem. Další postava, které se na začíná propisovat je Kate, taky umí zatočit, podle větru. John Malkovich démonickej a Maruška Šarapovová si pinkla tenis i mimo turnaje WTA. V každým případě boží dílo a na 4 sérii jsou rozehraný partie na snový divácky zážitek.

• 24.7.2018  23:00
    Miliardy - Série 2 (série) (2017)

Doslova učebnicová ukázka, jak se má pracovat s gradací vyprávěného příběhu. Mistrovská práce scénaristy, dramaturga i režiséra. Ten začátek byla zase trošku vzpamatovávačka ze všech nových postav a příběhů, ale jak se to stiskne, tak už to nepovolí. Poslední dva dlíly na jeden nádech. Mé nadšení je rovněž z nové postavy Taylor Myson, kteoru hraje na milimetr přesně Asia Kate Dillon a jsem moc rád, že tvůrci to vidí stejně jako já a kolem Taylor našroubovali docela dost událostí a to je jen dobře, protože podobný typ ženské postavy jsem ve filmech/seriálech snad ještě neviděl. Napochybuji, že v třetí serii její postava bude jedním z klíčových hybatelů děje a zastíný tak partnerky obou hlavních postav. Moc se na Asia těším i v John Wickovi 3, určitě tuhle herečku budu sledovat. Ještě k Paulovi, hraje samozřejmě tu svini velmi dobře, ale přišlo mě že z dílu na díl strašně zestárl. Dávám pět, protože Miliardy baví i když mě neříkají pane.

• 15.7.2018  23:06
    Z metropole (TV pořad) (2006)

Dobře, ještě umím pochopit nízké hodnocení u lidí co nebydlí v Praze nebo nesnáší Prahu a ještě víc pražáky (většina pražáků už jsou beztak z celé ČR) sice nechápu proč by se na tenhle pořad dívali, ale dejme tomu, že je taková tradice nadávat na pražáky a na Prahu. Ovšem pokud se někdo v Praze narodil a má k ní vztah, co může chtít víc ? Tolik fantastických reportáží o zajímavých lidech, stavbách, příbězích, historii, to je prostě radost sledovat, Možná vůbec nejlepší pořad České televize.

• 11.7.2018  11:28

A zatímco my do nekonečna vzpomínáme na "zlatá šedesátá" a velebíme Miloše Formana, Poláci si dávno vychovali další generaci nástupců svých kinematografických ikon. Studená válka je režisérský balzám, pro každýho kdo chce vnímat silný příběh lásky plný kotrmelců s perfektně drsně poetickým zakončením. Film má vždy nedovyprávěnou scénu, která se dokončí až v další scéně, ono to může působit zmatečně, ale ve filmu to má dobrou návaznost a vtahuje diváka do příběhu. Šetří se dialogy, ale vyprávění kamerou jede na plný plyn. Scény z baru budu mít v hlavě dlouho, bohémskost a touha po svobodě versus osudová láska. Je vyslovená radost sledovat tenhle film na plátně a užívat si mistrovské režie, kvalitních hereckých výkonů hlavních představitelů a skvělé hudební složky filmu. Hodnocení to tady má všelijaký, ale pro mě je tohle dlouho neviděná filmová dokonalost.

• 5.7.2018  23:11

POZOR V KOMENTÁŘI JE VYZRAZENÍ ZÁSADNĚJŠÍ UDÁLOSTI FILMU ! Na poli francouzských filmů jsem si už něco nakoukal, ale tohle řadím mezi absolutní, ale absolutní elitu francouzské kinematografie. Marlene Jobert, B. Fossey, Bruno Cremer, Jacques Villeret, Francis Lai hudba a především režie Claude Lelouch, ne omlouvám se, režie - bůh Claude Lelouch, to jak on umí do filmu dostat ty správný hodnoty jako lásku, přátelství a osudovost, tak to neumí nikdo na světě, nikdo. To co se ze začátku jeví jako odlehčená komedie (odlákání pozornosti nacistické hlídky za pomocí soloužícího páru, vyloupení pošty, kde nejsou ani obálky a známky, za to mraky policajtů ) se ke konci mění ve fatální drama s paradoxem osudu. Všechno mě tady dostalo a mám chuť si ten film pustit okamžitě znova, ale na co nezapomenu je krása Marlene Jobert, ženský ze starý doby, která při chlapovi stojí v dobrým I ve zlým a to v případě výslechu na gestapu hlavně v hodně zlým a jejího chlapa, který je schopen jít klidně proti celýmu gestapu, jen aby svou milou zachránil "Za tohle o mě ještě Hitlerova banda uslyší". Tohle je ta Francie, kterou až do smrti budu milovat. Gang předního náhonu - prostituka a dva outsideři pro který láska, čest a přátelství nejsou neznámý pojmy . "Neexistují dobří nebo zlí lidé, jen ti s dobrými či zlými sklony."

• 1.7.2018  11:34
    Medianeras (2011)

Perfektní vystižený dnešní doby. Osamělost, choroby moderního světa. Po všech stránkách mistrovský kousek.

• 1.7.2018  00:30
    Metoda (2005)

Uf, tak to bylo nechutný sledovat. Vůbec si neumím představit, že bych chtěl pracovat pro firmu, která by mě na "pohovoru" nutila k takovým prasárnám vůči jiným lidem. Fakt skvělý film, silný, intezivný, po všech strankách promyšlený. Filmové mistrovství na pár metrech čtverečních.

• 26.6.2018  00:23
    Loď pro dva (2016)

Dostalo mě to. Dva lidi, mladý kluk tak trošku průserář a babička, kterou už dohání staří. Moc se to k sobě nehodí co ? Jeden lítá v maleréch, druhá už nemá sílu na splnění snu a pak přijde konec a já jsem na sračky, protože je furt kolik ti je, je fuk s čím se v životě potýkáš, ale nikdy nebude fuk jaký jsi člověk. Hodnocení na imdb a rajčatech je mě v tomto případě mnohem bližší než to zdejší.

• 24.6.2018  23:39
    Wakefield (2016)

Hodně se mě to líbilo, byla to taková vztahovka z pozice chlapa a současně cesta do hlubin právníkovi duše. Story byla hodně originální a pokud jde o konec i já bych se přikláněl ještě o jednu minutu navíc.

• 24.6.2018  13:38
    Jurský park (1993)

Nevím, zda v roce 1993 byla v nějaký zemi revoluce, ale na jisto vím, že v filmové zemi se odehrávala a měl jí na svědomí Steven Spielberg. Velké dítě Hollywoodu nechalo na plátně běhat a řvát dinosaury. Každýho jednoho diváka přesvědčil o tom, že lze i komerční blockbustery dělat s láskou a zápalem pro to krásné plnění světa snů a fantazie, které stříbrné plátno umožnuje měrou vrchovatou. Ten pocit, spatřit na velkém plátně dinosaura na zádních, koukat na zuby tyranosaura a nechat se jeho řevem zařezat do sedačky, ten krásný pocit už bude mít každý, kdo viděl Juráčka v kině navždy v sobě. Co je však skvělý, že film není postaven je na wau efektu z dinasaurů, ale i příběhu který má tempo, napětí a i po letech neskutečnou dynamiku. Spielbergova hravost a nápaditost se projevuje v mnoha scenách. Herci ? Asi dobrý, ale všichni kdo v tomhle filmu hraje první housle a lidi to tedy věru nejsou.

• 13.6.2018  20:41
    Nepřátelé (2017)

Nádhera, přenádhera. Exceletní filmařina a příběh, který má v sobě duši. To je stejný jako mít v držce belgickou pralinku a rozplývat se nad chutí, která se pomalu rozplývá. Žádný zbytečný záběr, krásná kombinace jak vyprávět příběh a propisovat charaktery jednolivých postav. Dialogy se zde neplýtvá, za to pohledy hlavníc hrdinů co řeknou víc jak tisíce slov se nešetří. Oslavě herectví vévodí Christian Bale, ten zde zahrál bezdebat životní roli , ale ani Rosamund nezaostává a předvádí nejlepší výkon své kariéry a že oba herci už nejednou předvedli hodně dobrou hereckou show, ale tady jedou bomby. Film se ve mně usadil na hodně dlouhou dobu a suvereně vkročil do mé westernové topky. Hostiles jsou dar z filmových nebes.

• 3.6.2018  19:06

Tak Heat má brášku. Nemá sice vizálně dokumentaristický rukopis mistra Manna a psychologičtější propracovanost postav nahrazuje jednoduchost a přímočarost, ale koho to sere, když při poslední akci ani nedýcháš, Gerard je sexy jak nikdy a140 minut film přeměnuje na tryskoment. Zase jednou chlapi sobě.

• 3.6.2018  13:41
    Fargo (1996)

Dlouho mě tento kultovní mazlík unikal, ale včera jsem si na něj počkal a nelituju ani mé oči nelitujou, ani mé uši nelitujou a má nálada tak už vůbec nelituje. Steve Buscemi je bůh !

• 30.5.2018  22:52
    Já, Simon (2018)

Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.

• 10.5.2018  21:48
    Psí ostrov (2018)

Wes Anderson je neuvěřitenej v detailu v libovolné filmové složce, příběh, hudba, postavy/zvířata a obrazu. Nikdo nemá takovou schopnost udělat pouhým obrazem scénu nebo vtip o originalitě se ani bavit nebudu, to by bylo jak chcát do moře. Nejsem moc na zvířecí filmy, ale Wes tomu dal i hezký společenský přesah a já se toho jeho filmařského rukopisu nedokážu nabažit, protože je to kombinace všeho co na filmech miluju, jedinečnost, originalita, humor, inteligence, fantazie, prostě možná přijde i kouzelník.

• 1.5.2018  22:11

Můj první Ekvádorský film a hned mě rozbublal. Latinská Amerika sociální témata směrem k chudším vrstvám společnosti umí hodně dobře a Účel světí prostředky je potvrzení mého tvrzení. Film má v sobě dva nosné příběhy o smrti německého (?) chlapce a vystěhování chudých lidí. Oba příběhy propojují hlavní postavy, zmrdi co maj peníze a jsou nad zákon. Pod palcem maj všechno a ostatní lidí jsou pro ně jen hovno na jejich podrážce. Ostatně tohle je celosvětový "hit" a je fuk jestli se jedná o Ekvádor, USA, Česko, Rusko a jestli je v zemi demokracie nebo totalita. Film ve mně vyvolal smutek ani ne tak z těch vlivných gaunerů, co si můžou dovolit cokoli, ale právě z nás "hoven na jejich podrážčce", jak se krásně necháváme opít jejich kecama o demokracii a jednou za čtyři roky cupitáme k volbám přesně tak jak oni potřebují pro alibi na své odpornosti a je fuk o jakou stranu v jaký zemi se jedná, všechno jsou to stejný svině a my je máme hnát klackama všechny do jednoho. Jenže i kdyby....bude to tady opět jen v jiným modulu a podobný filmy budou pořád aktuální, kdy lidi s klackama bojují za své špinavé slamy, protože mocným se líbí jejich pozemky na kšeft. Hnus, jdu si pustit Pata a Mata.

• 25.4.2018  11:45
    Bikini Blue (2017)

O Tomasz Kotovi jsem slyšel, že je tak trošku magor, zajímalo by mě v jakém slova smyslu, myslím, alespoň tedy doufám že určitě v dobrým, protože jako herec je naprosto fenomenální a troufnu si říct, že patří mezi absolutní světovou topku. Jaroslaw Marszewski si může gratulovat, že ho pro postavu Eryka získal, protože celý příběh je vlastně založen na střídání emotivních nálad Eryka, který je díky válce, vztahovým složitostem a tak trošku politice (ano neotřit se o Rusáky to by nebylo Polsko Polskem ) psychicky nemocen. Dokázat zahrát rozpolcenou osobu způsobem jaký to předvedl Tomasz Kot považuji za výkon hodný genia. žádné přehrávání, teatrální gesta a ještě teatralnější dialogy, tady je to všechno o pohledech, o scénách Eryka s Dorou, o schopnosti vyprávět obrazem. Vztah do kterého krutým způsobem zasáhla válka vypadá zpočátku až idylicky až s postupem času tvůrci pomalu odkrývají karty a já si připadal jak tenisáček, chvíli jsem cítil velká empatie k Doře, za chvíle jsem si říkal, kurva čím si Eryk tohle zasloužil, pak jsem v duchu radil "nedělej to" "neříkej to". Takový silný zážitek by nemohl být bez vydařené režie, ale co mě tady přišlo světový byla kamera, některé obrazové kompozice vysloveně hladily oči. Záběr na cihlový dům na jehož zdi se ve světle odrážela voda, nádera. Celá scéna u moře to mělo díky kameře tak hezký zvláštně intimně mrazivý kouzlo, přesně jak to scéna vyžadovala. A to už vůbec nemluvím o závěrečné scéně, poetika nasnímaná přes stíny postav. A to je prosím teprve druhá práce Jacek Podgórskiho (debut Yuma). Čistě kvůli němu se už nemůžu dočkat Krew boga. Ještě si to tady trošku protáhnu a pochvalím hudbu, soundtrack byl vybrán s citem pro obraz a Laanne Harvey si nemohla pro svůj debut vybrat lepšího kolegu než Tomasze to musela být skvělá herecká škola v praxi. X tý důkaz, že polská kinematografie je momentálně v nejlepší možný kondici a je světovou extratřídou, Kéž by se naši tvůrci více dívali na polské filmy.

• 23.4.2018  10:32

Celou dobu jsem nesmírně bavil, co dokáže s chlapem a jeho životem vyčarovat ženská. Já to říkám pořád, ženy jsou nej bytosti na planetě, ale tenhle film by měl sloužit jako zdvižnej prst nám mužům a pustit ho chlapovi v momentě kdy se rozhoduje se žádostí o roku, nevím, nevím. Samozřejmě film je komedie, takže je tady x věcí vyhnáno do extrému a Dustin co by moula je jedinečnej a je úplnej brouček. Ze všeho nejvíc mě bavili ty jeho ironický hlášky zejména kontext zavřenýho Monte Christa plánující utěk a snahu Alfréda útect od své ženy neměl chybu. Nebo výlet do hor se svou ženou "čekal jsem že to bude strašný, ale předčilo to i moje nejhorší očekávání" a následný teatr. Stejně tak když se Stefania u oběda dlouze koukne na Alfreda a řekne "miláčku dal by si mi svou hlavu". Ona i otázka "komu by si dal svou ledvinu mě nebo svýmu tátovi? patřila do kategorie smrtících, nicméně tady si Dustin z odpovědí poradil grandiozně. Po tomhle filmu se při pohledu na ženskou musí nejeden chlap rozklepat strachy. Zábava od začátku do konce.

• 22.4.2018  19:07
    Strašáci (1971)

Filmový majstrštyk a režisérský supermajstrštyk. To jak si Sam vede diváka přesně jak potřebuje a dává mu až do závěru postupně "čichnout" je ukázka režisérského veleumění, takže do finálové scény jsem dokráčel napjatej jak struna a pak se rozjede psycho akce nevidaného kalibru. Skvěle propojení vztahovky s temnoutou v každým z nás ve kterým Dustin hraje narosto suvereně, ale ani Susan se vedle něj rozhodně neztrací a tím nemyslím jen její krásu a charisma.

• 5.4.2018  23:29
    Tichá noc (2017)

Zahájení Evropského filmového festivalu trvajícho již čtvrtstoletí nemohlo být povedenější. Polská Tichá noc navíc nafasovala poměrně exluzivní vizitku v podobě dvanáctinásobného (z toho Piotr Domalewski bral pět !! ) vítězství na polských filmových cenách Orly a to jak od diváků, tak od kritiků a ve všech hlavních kategoriích . Takové pompě s vědomím, že filmový Polsko patří mezi absolutní světovou filmovou špičku se prostě nedá odolat. Největší síla filmu je v autenticitě obrazu, dialogů, postav a zejména vztahů. Opravdu to Piotr Domalewski pojal mistrovským způsobem. Připadal jsem si jak tichý návštěvník jedné rodiny, který pronikl do jejich vztahů a měl jich i díky silnému konci plnou šišku. Pokud tě tento veleúspěšný polský snímek zajímá, budeš mít ještě možnost v květnu v rámci fesťáku 3 Kino.

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134