Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 2.4.2018  22:29
    Velký dar (2017)

Naprosto neuznávám výtky, to podstatný co jsem ve filmu viděl já, byla bezohlednost dospělých vůči dítěti a jeho právu na radostné dětství, které ale nemá možnost si ho bránit. Silně emotivní byla především scéna u soudu , když byl předvolán Frank a pak samozřejmě "předání" Mary, to mně absolutně rozmrdlo z matky Franka se mně chtělo vysloveně blejt, takhle odporný bytosti by měli být použitý jen k ukájení islamistů. Postava Franka Adlera byla zase po čase jedna z nejsympatičtějších chlapských postav, která se v současném americkém filmu objevila. O talentu malé Mckenna Grace nemám nejmenších pochyb.

• 28.3.2018  22:22

Mně ten film proměnil v malý nadšený dítě, děkuji pane Spielbergu vůbec jsem netušil že tyhle pocity ještě můžu mít, to nadšení z každýho záberu, netrpělivé těšení se na další záběr. Ready Player ve mně vyvolal absolutní filmovou euforii, jakou už ani nepamatuji. Přitom to v poslední době vypadalo, že si se Stevenem vůbec nerozumíme, naštěstí čte moje komentáře a vzal si mé výtky k srdci a vznikla tahle jedinečná filmová nádhera. Hravý, zábavný, originální, dělaný s absolutní láskou k filmům, ke snům, k tomu když jsme byli děti a měli svoje světy a těch filmových odkázů, už se novináři nemusí Stevena ptát, který filmy má rád, kteří režiséři ho baví, mimochodem já nevěřím ani tomu, že záporák jménem Nolan je náhodný jméno a koukněte se na Spielberga jak vypadal za mlada a koukněte se na hlavního hrdinu tohoto filmu, ale možná se mně to jen zdá, nevím. Co vím však jistě, že tenhle film mně dal to nejvíc co od filmů můžu dostat, velikou radost.

• 25.3.2018  19:19

Hnusný, odporný. Je nechutný že země, ve který je žena vnímána jako nic je vůbec v OSN. Ne, ne tohle je nikdy neuznám jako nějakou tradici, vůbec nepadá do úvahy. Jsem v šoku, že vlastní táta se pokus brutálně zabít svou dceru , protože se zamilovala a za to se stane váženým sousedem ? No ve mně se to vaří já občas nevěřil vlastním uším, co jsem slyšel od toho fotra za odporný myšlenky. Doufám, že ta německá píča jemu a tisícům pdobných "chudáčků"udělí azyl, dá velký dávky a dodá že musíme respektovat jejich tradice. Strašný jaký mají ženy postavení v některých zemích, jediný světýlko v tunelu jsou ty výpovědi pravníka a policajta, snad bude takových mužů v Pakistánu a dalších zemích přibývat víc a taky bude víc statečných žen jako Saba, která se o tu hrůzu, která se jí stala podělila s celým světem a rovněž velký dík Sharmeen Obaid-Chinoy, že tohle natočila, kéž by tohle vidělo co nejvíc lidí na světě.

• 25.3.2018  03:00

Přiznávám, že na dokumenty dost seru a je to chyba, ale od tý doby co se na scéně objevil vychcánek Vít Klusák nedokážu rozlišit co je skutečně přirozené a co nahrané a i tady jsem to měl v hlavě, ale nechci z Lukáše a Klárky dělat stejný podvodníky s realitou jakým je Klusák, tak budu věřit, že vše je přirozené. Nic jak dřív na mně působí velmi depresivně , velmi, protože ukazují prázdnotu a nulové vyhlídky mladé generace a není to dobrý. Ty tři příběhy i lidi, kteří v nich vystupují mají společnýho jménovatele mládí a zpíčenou budoucnost. Jasně můžeme teens vyčítat to či ono jak se zachovali, ale jsou to přece jen teens na hraně s dospělostí, kdo z nás v tu dobu věděl o životě víc ? Spíš zamrzí, že výuka zahradnictví se na škole skládá z hrabání listí za školníka (jak trefně poznamenal ten kluk) nebo vyměřování skleniček a přeměřování vzdálenosti příboru na hotelovce, to určitě v těch mladejch lidech "probudí zápal" pro obor. A to radši úplně pomíjím sociální situaci hlavních hrdinů z tý by se jeden posral a argument, místo školy jdu pracovat abych kurva měl alespon kde bydlet, prostě chápu i když by se měl samozřejmě vzdělávat. Nic Lukáši s Klárkou, pokud to nebylo zase všechno jen nahraný (tzv. Klusákovina) tak palec nahoru, výpovědní hodnotu to má a emotivní přesah rovněž.

• 21.3.2018  10:33
    Eastie Boys (1999)

Na mých toulkách německou kimentografií jsem opět ocitl v kultovní Sluneční uluici v rozděleném Berlíně, abych si prožil další retro příběh. Musím říct, že tohle bylo dost možná nejlepší retro, co jsem kdy viděl. Originálně napsaný scénář, dokonalé prolínání žánrů a neuvěřitelná pohoda z filmu doslova září a pro nás kluky ještě super bonus v podobě debutující krásky Teresy Weißbach na ních bych se tady vydržel koukat ještě dalších 20 hodin. Obávám se, že Leander Haußmann má sindrom "Hřebejk" svou prvotinou si sám sobě nasadil laťku tak vysoko, že už jí asi nikdy nepřekoná, v každým případě za tenhle kousek, který mně neskutečně zpříjemnil nedělní večer má mé velké doživotní díky, ale jelikož jsme na csfd, tak se neděkuje, ale hvězdičkuje.

• 18.3.2018  16:30

Musím uznat, že tohle je majstrštyk a to jak dějový, tak svou pointou. Byla chvíle asi kolem 40 minuty kdy jsem se trošku ztrácel v dění, ale nějakým zázrakem jsem se zase vrátil do hry a od tý doby jsem příběhu zcela propad. Cokoli říct, by mohlo znamenat prozradit víc než by bylo zdrávo a nejsem zde kvůli tomu abych komukoli kazil filmový zážitek, takže pokud chceš dostat chytrý a emotivní, ale přitom ne žádný filozoficky náročný biják je tohle výborná volba. Ashton Kutcher odehrál svou životní roli o tom žádná.

• 15.3.2018  23:47

Tohle je válka, tohle je boj. Schválně jsem se díval, jestli jsem minimálně v evropským měřítku viděl, takhle dynamickou a akční druhou světovou válku a neviděl. Jde o to, že tady jako divák jdeš z jednoho střetu do druhýho. Válčí se fakt všude, v lese, na jezeře, na sněhu, na cestě, v zákopech, ve větších útvarech, v malých formacích, svištěný kulek tady má větší prostor než dialogy, ale co je tam skvělý, že to není nějaká bezduchá mlátička, jsou tam scény který tě posaděj k zemi i když toho máš na poli válečných filmů odkoukáno (masakr zranených, pohled do oka umírajícícho vojáka, opravdu vidíš jak mu vyhasíná život a příjemný pokuk to teda rozhodně není. ) . Vynikající kamera, střídá makro zaběry na obličeje i celek přesně tak jak má. Skvěle nasnímaný přechod finských vojáku přes ruský hranice, útok v lese, útok na jezeře. Jako jediný co mně mrzí, že na Febiu byla ta kratší alternativní verze, protože to je 45 minut minus a to u takovýho filmu fakt zabolí a bojím se bojím, že už nebudu mít šanci vidět dlouhou verzi. Za mně topkovej válečnák a finská filmová jednička .

• 3.3.2018  21:52

Pro mně osobně je strašně těžký oprostit se od emocí, které vě mně vyvolává slovo Nagano a okomentovat práci Ondry Hudečka, protože jak to řekl kanadský komentátor v tomto dokumentu "Jestli tohle s Vámi nic nedělá, tak nejste naživu". O Naganu jsem toho viděl tolik, vlastně snažím se vidět všechno, i zápasy si čas od času pustím, ale tady musím říct že Ondra odvedl výbornou práci, skvěle sestřihaný dokument, doplněn o mnoho rozhovorů/ postřehů a pohledu z "druhé strany". Možná kdyby bylo víc našich zlatých kluků a škoda, že se nepodařilo sehnat Great One, ale i tak příjemné zavzpomínání na něco, co už se nikdy nebude opakovat, nejde jen o to zlato, ale o celou to dobu do které to vítězství patří, ono se nám co jsme Nagano zažili to těžko vysvětluje těm, co o něm jen slyšeli, jak to řekl Robert Záruba, těžko se to dá popsat. Nagano je prostě takový rodinný známénko štěstí v srdci každýho Čecha, co s těma klukama prožil celou olympijskou zlatou cestu. V tomhle dokumentu mně došlo, že po první třetině z USA odcházeli z ledu outsideři a na druhou třetinu nastoupili šampioni.

• 22.2.2018  23:12
    Prorok (2009)

Na závěr mé filmové tour jsem si nechal film z Francie a byla to skvělá volba, protože tohle byl absolutně dokonalý soulad mistrovský filmařiny a jedinečné gangsterky. Dvě a půl hodiny jako kdyby nebylo, přenes jsem se do kriminálu a sledoval osud Malik El Djebena, tak intezivně jako kdybych s ním byl na cele. Působilo to celé velmi reálně, ne to jsou kecy zase, prostě tohle bylo absolutně dokonalý, ale absolutně.

• 20.2.2018  11:45
    Sowon (2013)

Velmi silně tohle se mnou zamávalo. Soucítil jsem jak s holčičkou, tak s rodiči. Korejci to udělali moc šikovně, že ukázali chvíle před a následkům po a to jak u holčičky, tak u rodičů. Asi nikdo z nás si neumí představit čím všichni procházeli. Vztah dcery s otcem to byla jedna velká síla. Příbeh působil velmi věrohodně, včetně a to včetně dění kolem toho zmrda co malé Se-won ublížil, to bylo úplně realistické, bohužel.

• 18.2.2018  20:09

Já s islandskou kinematografií moc kamarád nejsem, ale tady ten filmeček mně naprosto uzemnil. Nádherný, silný vyprávění obrazem. Hlavním hrdinům jsem naprosto rozuměl, souznění s krajinou, smíření se životem i se smrtí absolutní.

• 12.2.2018  19:10

Když jsem si o tomhle filmu četl, říkal jsem si, že je skoro má povinnost jít na Vincenta do kina a ocenit ten nápad a práci. Mám velkou radost, že film mně mou poctivost vrátil v podobně nádherné, vysloveně překrásné obrazové formě nic krásnějšího jsem ve filmu nikdy neviděl a rozhodně nesouhlasím s kolegy, že krom obrazu je film o ničem. Já poslouchal dialogy a krásně si dělal obrázek o nás lidech, o našich vlastnostech, vnímal krásu obyčejnosti, zkrátka jsem se nechal absolutně okouzlit.

• 7.2.2018  23:16
    Gett (2014)

Mám Izrael velmi rád, ale pokud se tam děje toto, tak teda s tím mám velký problém. Na rovinu říkám, že tohle je regulerní ponížování žen a absolutně s ním nesouhlasím. Film se rozbíhá pozvolna, ale postupně nabírá na síle až tě nakonci absolutně sejme, tedy pokud máš alespoň trošku empatie. Hlavní hrdinka je pro mně skutečná hrdinka, která se bije za svou svobodu s neuvěřitelnou vytrvalostí a musím říct, že jak její manžel, tak ty soudce považuju za mužský zrůdy. Vůbec si neumím představit, že bych se chtěl rozejít s nějakou ženskou a musel bych od ní mít plný souhlas a když ne, rozhodovalo by o mně a mém žvotě trio jiných cizích žen. Musel bych ospravedlňovat svoje důvody, volat své přátelé ako svědky mého vztahu, řešit intimní věci, doprošovat se. Uff, nechutný, absolutně nechutný. Ronit Elkabetz podává v roli Viviane životní herecký výkon a musím říci, že dlouho předlouho jsem nějaký ženě nedržel tak moc palečky a současně mně bylo na blití z chlapa ( jejího manžela a soudců ) jako v tomto filmu. Ten film na mně doléhá teprve teď, po jeho skončení. Izrael mně tímto zákonem silně zklamal, protože proti tomuhle je pro ženy i peklo wellnessem.

• 7.2.2018  22:49

Absolutní masakr, excelentní dialogovka, která mně naprosto rozebrala. Jasně můžu rozvádět myšlenky jestliže ti lidé měli takové tajemství by v realu skutečně šli s mobilama na stůl, ale právě o tom to je "já nemám co skrývat" a stačí jeden večer a vyplave tolik, že to do konce života to nejbližší nepoberou. Nebetyčné pokrytectví bylo perfektně dostřeleno při finálových scénách, to bylo vůbec jedno z nejvýraznějších zakončení v dějinách filmu.

• 7.2.2018  11:30

Fantastický cynismus první části vystřídá velmi vážná nota druhá části. Skvěle to do sebe zapadá, film ani chvilku nenudí. Hlavní hrdinka sympťanda od začátku do konce, mrzí mně, že postava Margot nemá více prostoru hlavně v počátku, kdy tam ze sebe sype sexismy jak na běžícím pásu. Ne, ne v tomhle případě se nebudu držet v hodnocení při zdi, protože mně nenapadá nic co bych filmu vyčetl.

• 6.2.2018  14:31

Přidávám se k milionům frankofoním fanouškům a hrstce zdejší uživatelů, abych mohl i já zapět ody na Mylene. Pokud bych měl stroj času, neváhal bych jedinou sekundu a nechal se transportovat na tento koncert, tolik emocí jsem nikdy neviděl. Publikum je emotivně velmi silně propojeno se zpěvačkou a v momentě kdy Mylene při jedný skladbě začne plakat, publikum dozpívá song za ní. Nádherné kostýmy, nápady, jedinečná čistota hlasového projevu Mylene a silné emotivní nálady jak na houpačce dělá z Avantu jednu z nejlepších a nejsilnějších hudebních událostí všech dob a právěm sklízí vysoká až absolutní hodnocení nejen zde, ale i po celé Francii, Belgii, Švýcarsku nebo Lucembursku.

• 4.2.2018  18:13

Skvělá natočená psychologie o holce, které dělalo dobře dostávat prachy za sex a tak se vzdala špatné a nemravné kariéry právničky, aby šla dělat slušlný povolání, prostituku, ale samozřejmě i se všemi následky, která to může mít, zejména pokud se člověk zaplete do pochybných praktik svýho šéfa. Střih, hudba, sexuální scény, všechno má jednotný "neutrální" styl vyprávění. Serie není o sexu, ale o hlavní hrdince, který se věnuje až do morku kostí.

• 2.2.2018  23:55

Kolik existuje takovýhle naprosto nenápadných filmů, který potvrzují heslo "krásné věci se o pozornost neprosí " ? Vždycky je pak štěstí, když na něco podobnýho narazím. Film si pustím do sebe a on vysloveně rozkvete, roztluče srdce, pohladí duši a zase odejde i když myšlenky diváka velmi silně ovlivní. Já nemám slov pro tenhle krásně smutný příběh o dvou ztracených duších a Kennyho s Lolitou jsem si absolutně zamiloval, rozuměl jsem jim možná víc než bych si sám přála jsem si jist, že si je do života pozvu ještě mnohokrát. Děkuji holkám a klukům z HBO resp. Cinemaxu za objev tohoto klenotu.

• 30.1.2018  23:38

Vizuálně mistrovsky vyprávěný příběh o vztahu dvou individualit, který s lehkostí střídá emotivní nálady hlavních hrdinů i diváků. Daniel opět oscarovej, PTA 3x taky, Vicky taky, Lesly taky, autoři kostýmů, taky, Johnny Greenwood taky, asi bylo kratší napsat kdo není.

• 29.1.2018  01:02
    La French (2014)

Tak tohle je poctivá Francie ze starých dobrých časů francouzských kriminálek. Sází na brilantní filmařinu, gradující příběh, t a především osudový střet zásadovýho a nekompromisního poldy s chytrým a drsným gaunerem. Střet, který oběma pánům zasahuje i do soukromého života. Je to opravdu osvěžující dech dávných dob..

• 28.1.2018  19:52
    Hong ye (2009)

Absolutně uhraničivá podívaná.

• 28.1.2018  00:08
    Adelheid (1969)

Já to mám snad s každým ikonickým režisérem stejný. Má jiný slavnější filmy nebo alespoň film, ale mně od nich sednou ty co nejsou v topkách kritiků, lexikonů a dalších měřidel kultovnosti filmů. U pana Vláčila je to samé. Adelheid mně naprosto dostal, nejen krásně budovaným vztahem u kterýho mně zajímala každá scéna, každej pohled a chrochtal jsem blahem při pohledu na herecké mistrovství Emmy Černý a Petra Čepka, které dokonale nahradilo dialogovou složku filmu a když k tomu František Vláčil přidal ještě svou nadprůměrnou práci s obrazem a atmosférou, nemůžu jinak než jít na plnej počet.

• 16.1.2018  19:54
    Durak (2014)

Hrozně mně to zasáhlo, to že žijeme v době, kdy pro část lidí většinou těch bohatých a mocných neznámená lidský život vůbec nic, že nemají svědomí a člověk co ho má a chová se tak jak by se měl chovat každej z nás dodstane nálepku "Durak" . Ono je to až absurdní, ale bohuželvelmi věrohodný obraz naší společnosti.

• 14.1.2018  00:16
    Konec (2007)

Tohle bylo překrásný. Ta lehkost s kterou se ve filmu střídají žánry a hravost, originalita a nahled jakým způsobem se příběh vypráví, to je mimořádně geniální. Oba důchodce si postupně absolutně zamiluješ a zákládáš jim fanclub. S filmem jsem strávil mimořádně příjemných a emotivních 105 minut. Obdivuju jak se dá vyprávět partnerská i rodičovská láska naprosto bez patosu.

• 28.12.2017  21:45
    Velká hra (2017)

Jess v životní formě i v životní kráse. Tímto filmem definitivně uzrála v hereckou superbohyni. Tolik emotivních poloh co předvedla v tomto filmu některé její kolegyně nepředvedou za celou svou kariéru. Film je sice až po prdel narvanej dialogama a stopáží patří Velká hra mezi maratonce, ale nic z toho nezkazí na absolutním zážitku. Hrozně se těším na opakované projekce, protože v dialozích a scenách je film neskutečně silný a neposraný závěr, myslím tím soud, mně taky dostal. Ostatně stejně jako třeba scéna Kevina s Jess na laviččce (kdy jsem naposled viděl tanečníka s vlky takhle zahrát silnou scénu ani nepamatuju). Došlo na i na Idris Elbu, který měl ve filmu taky scénu za kterou nabral kurz Oscar. Hned je ten svět krásnější, když člověk uvidí v kině zase jednou majstrštyk.

• 28.12.2017  15:46
    Borg/McEnroe (2017)

Když se v tuto dobu koukneš na program multikin je to to tam samej těžkotonážní blockbuster s obr budgetem na marketing, Star Wars (stále ještě ), Ferdinand, Jumanji, Největší showman no a někde tam v rohu se krčí jak chudej příbuznej tenhle filmeček. Jak známo filmový fanoušek se nehoní za nablýskaným pozlátkem, ale za dobrým filmem z tohoto důvodu jsem se rozhodl dát přednost chudýmu příbuznýmu před pozlátky a nelituju jedinou vteřinu mé volby. Film je spíše takový povrchnější náhled do duše dvou tenisových legend, spolehající se na vynikající herecké schopnosti obou představitelů a nutno říci, že jak Shia tak Sverrir jedou herecky na plný plyn. Trošku mně mrzelo, že film dává přednost Borgovi před Macem, protože John mně přijde svou povahou divácky atraktivnější, na druhou stranu z diváckého zážitku je mnohem složitější zahrát tichého Borga, ale tím nesrážím Shiův výkon, vůbec ne. Schválně si někdy dej video pohybu Johna McEnroa a porovnej, opravdu hodně poctivá práce. Tenis je sice silně emotivní hra, alespoň pro nás Fedcupový fanoušky (naše tenisový holky děkujem), ale neuměl jsem si představit, že se dá nastříhat filmově, tak aby vypadal sexy, ale to jsem byl vedle jak ta jedle, Horní záběry na hráče u základní lajny, to je tedy hodně stylový, to se bude líbit i Káje, Pétě, Lucince i Barunce. Tiebreak 4 setu strčí svým napětí do kapsy leckterou detektivku a mnoho nedialogových záběrů jsou krásnou ukázkou poctivé filmařiny. Film není o dlouhém střetu dvou rivalů, ale o dvou lidech milující tenis a vítězství a to je dost rozdíl, ale je mně jasný že se neubrání srovnání s Rivaly, který je ovšem z mého pohledu zcestný.

• 25.12.2017  17:30

Jsem moc rád, že jsem si Anděla Páně 2 nechal na Štědrý večer, protože po těch hrůzách z minulých let, tohle byl absolutní balzám na štědrovečerní duši. Jirka Strach alias "pan Pohádka" si úspěch svý pohádky rozhodně zaslouží. Já pominu fantastický dialogy a neskutečnou souhru tandemu Ivan Trojan vs. Jirka Dvořák i to že exteriéry obstaral přenádherný Č. Krumlov, takže kameraman měl značně ulehčenou práci i když se dost děje odehrávalo v jedný části ulicie což považuju za velkou škodu, ale co si dovolím zmínit je respekt Jirky Stracha směrem k divákům a k filmovému řemeslu, protože právě tahle jeho poctivost udělala s AP2 zašloužený vánoční super hit.

• 4.11.2017  13:00

Tahle libůstka rozhodně není pro intelektuální slušnáčky, vyžívající se v korektnosti slovní i obsahové. Tady lítaj píči vzduchem jedna báseň na absurdní situace navauje ještě absurdnější řešení a partička neorotdoxních hungárů rozesměje každýho, kdo nebere tenhle svět jako jednu velkou učebnu korektnosti. "Máš nealko pivo ? " "mám" "tak ty chcanky vylej a dej mě pořádný pivo" . Nic mně letos v kině nepobavilo víc než tahle píčovina. Jen musím oponovat kandidátovi na prezidenta a pořadeteli 3kino v jedné osobě uživateli Mulosz, že bych se s takovejma lidma nechtěl setkat......já klidně i pivko bych s nima dal, protože copak může být člověk co přitáhne kolotoč někam k silnici a čeká bohatsví a slávu špatnej ? Ve filmu uvidítě nejbizardnější přiznání a výslech současně.

• 3.9.2017  16:42
    Velký sen (2011)

Já nevidím důvod proč nedat plnou hvězdičkovou palbu, protože film byl udělán tak krásně že jen ze záběrů bez absolutní pomoci dialogů bylo zřejmé o čem fotbal je, resp. měl by být. Realita je taková že hráči podvádí, simulují a vyhrávají na základě těchto prostředků a fanoušci jsou radostí bez sebe, když jejich tým porazí ten druhý nikoli sportovní cestou, ale podvodem a to vše vede banda zkorumpovanejch estebáků. Nic, radši se vrátím k tomuto filmu, protože ten ukázal fotbal v té nejkrásnější podobě a stejně tak i vlastnosti člověka. Daniel Brühl je mně film od filmu sympatičtější a jeho herecký výkony prakticky není možné kritizovat, jen chválit.

• 28.8.2017  20:50

Naprosto dokonale uvolněná jízda při který se střídavě budeš smát a střídavě nad životem Barryho Seala nebudeš chápat. Film má neskutečný šmrnc např. skvěle dělanej střih který sám o sobě je někdy velmi vtipně součástí vyprávění. Tomášek v jedné ze svých absolutních top rolí, nemyslím herecky, to určitě už odehrál naročnější party, ale tady působí totálně uvolněně.