Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

• 5.6.2018  17:29

Nejlepší na zatím poslední serii Dámskýho podniku byl určitě Arielův závěrečný rodinný paradox, to bylo vychataný do detailu. Škoda že čtvrtá serie loví tolik much na jeden talíř, protože na talíři je až příliš plno. Přitom některé složky ať už pokrytectví celé společnosti, vývoj nové ťapiny, samozřejmě vše kolem Ariela, pokus Magali o vybudovaní komunity, perfekně vypointovaným namalovým obrazem to bylo skvělý, ale třeba Karin mě úplně přestala bavit, přitom ona byla můj Lovebrand Dámskýho podniku. Povedly se i ty souložící prostřihy hlavních představitelů. Je vidět, že seriál dělají profíci, chtějí děj a vývoj posouvat, ale možná by neškodilo, kdyby si všichni dali pár michaček, nějaký MDMA a může to jít zase to sexuálního marketingu a já bych jen zatleskal.

• 11.2.2018  22:14
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

75 hodnocení v čele s uživatelem Kocour ještě dříve než film dojede. Užasný, fakt. Myslím si, že námět je skvělý a pro mě jako filmového fanouška i tématicky atraktivní. Na můj vkus to bylo až příliš natahované a zajímavější je jednozačně cca první hodina. Z herců si troufnu říct, že Oldy Kaisera se dalo využít ještě víc, on je prostě skvělej. Tatianu mám rád, ale tady si moc nejsem jist, jestli její postava neměla být víc energická a nad Vojtěch Dykem mám pořád otazník, ještě nikdy mně nepřesvědčil v ničem, že má na velkou roli. Představoval jsem si, jak by film vyzněl, kdyby si Vojta s Kryštofem prohodili role. Samozřejmě svý asi hrálo reálné partnerství hlavních představitelů.

• 15.11.2018  09:04

Z toho nedění v první části jsem byl zmatený jak chameleon mezi lentilkama, ale naštěstí jsem si alespoň užíval vizuálního mistrovství mistra Philippe Rousselota. Ovšem od chvíle kdy Grindelwald v Paříží máchne hůlkou se začnou dít velkolepé věci, film dostane tempo a originální kouzla podpoří dynamické vyprávění příběhu, svižný akční scény. Díky tomu všemu, zádla v mé divácké dušičce spokojenost a musím říct, že sestava Eddie Redmayne, Johnny Depp a Jude Law se mě více než zamlouvá a hlavně kvůli nim se těším na další díl.

• 19.4.2018  09:47
    Hastrman (2018)

Na filmový režisérský debut herce a divadelního režiséra Ondry Havelky jsem byl moc zvědavý, protože minulý rok byl na tuzemské filmy tak špatný, že každý orginálější námět vítám jak ban na twitteru pro D. Trumpa. Hned na úvod chci předeslat, že románovou předlohu jsem nečetl a v tomto případě nevím zda je to plus nebo minus, protože.... . Od začátku jsem se nesoustředil toliko na děj, jeho dramatičnost a gradaci, ale na hlavní postavu hastrmana a jak se ukázalo v následné diskuzi po filmu s jednou milou bytostí, udělal jsem dobře. Karel Dobrý dělá ve filmu čest svému příjmení, které můžu s přehledem aplikovat i na jeho herecký výkon. Z postavy Hastrmana jsem cítil velký smutek, touhu po štěstí, po lásce, které mu udělem osudu nejsou dopřávány. No a kolem toho se mně natočil celý příběh. O nějaký ten řádek výš jsem zmínil "PROTOŽE" a k tomu se chci vrátit neb je to klíčová výtka k filmu, musím se přiznat, že jsem občas chování ostatních postav příliš nechápal u Katynky jsem si to ještě omlouval tím, že je to žena a ženy nechápu už od mého pobytu v porodnici a zřejmě to s tím nepochopením žen dotáhnu až do mého pobytu na Olšanech, ale proč se třeba pan farář zachoval v scéně vvrhání kamenem jak se zachoval to jsem vážně nepobral. Z filmu mně to prostě jasný nebylo. Oceňuji sázku na neokoukané tváře v hlavních rolí i když v případě Karla Dobrého je to sporné, ale jeho ostré rysy v obličeji mu chudákovi po většinou přisoudili role různých fašounů a hlavní role hastrmana je určitě super výběr. V případě Simonky Zmrzlý (výborná závěrečná scéna:-) ) se určitě jedná o krásnou ženu, ale z herecký stránky si nejsem zcela jist touto volbou. Ze záverečných titlků jsem vyčetl, že Simona sama zpívala, v tom případě mně pěvecký projev přišel lepší než herecký. Necítil jsem z postavy Katynky ani smutek, ani vášeň, ani lásku, tak jak bych potřeboval a ve společných scénách z Hastrmanem to výrazně ubralo na vzájemné chemii. Z vedlejšáku je best můj miláček Jirka Lábus u Lábusa už mám rád i jeho jméno a kdyby pořád nosil otáčecí modrý prsten, klaněl by se mu u Sauron. Kdo má rád kostýmní filmy pošmákne si, tenhle obor je ve flmu zvládnut na Lva, kamera Marka Diviše rovněž výtečná práce a nevtíravě vtipný dialogy jsou svěží (dialog hastrmana s farářem o knihách je za pět hvězd). Je to balanc na hraně 3-4*, ale za ty sexy zelené boty Ondry Havelky na projekci se nakonec přikloním ke čtyřce.

• 17.7.2018  17:04

Ten film je neuvěřitelná vykecávka, ale postavy vyžvatlaj leda tak prázdnou bublinu. Hotel pro zabijáky, no to už mě od JW taky nepřijde moc originální, že ? A pokud jde o akci tak tady se vysloveně spláče nad vejdělkem, já si vybavuju vlastne jen jednu větší fight scénu v podání Sofie, která nám v červených šatičkách ukazující nožky rubě jednoho chlapa za druhým. No a když se ke slovu hlásí Dave Bautista, tak se udělá střih a jdeme si co ? Jdeme si povídat. Přemýšlím co vedlo stárnoucí Jodie po pětileté pauze zrovna do tohoto filmu ? Kdyby si víc zapracovalo alespoň na atsmoféře, mohlo to mít nějakej retro styl, který jsem z filmu chvílema vnímal, ale většina času mě bohužel nudila.

• 20.7.2018  23:51
    How It Ends (2018)

Sice ten film vypadá jako kdyby měl žloutenku, díky všudepřítomnýmu žlutýmu filtru, ale žánrovka je to mimořádná. Díky výtečný spolupráci kamery a hudby z toho jde atmosféra na míle daleko. Film není ani tak o dění, protože většinu filmu se vlastně koná nedění, ale nedění, kdy každý setkání s lidmi, každá zastávka auta vyvolává nepříjemné očekávání. Asi bych si to dal i v kině, fakt spokojenost a velký překvapení a nic na tom neměni fakt, že kolem pointy příběhu máme kouřovou clonu.

• 21.8.2018  23:08
    Jan Palach (2018)

Já mám s Robertem Sedláčkem, prakticky pořád stále jeden a ten samý problém. On je naprosto skvělej v jednotlivých scénách i tady můžu jmenovat, scénu kdy rusák vyhání Honzu Palacha z mostu, emotivně silnou i když nenápadnou scénu s pani Bydžovskou při smažení kaprů a samozřejmě závěr, to je prostě mistrovský. Jako celek to na mě působilo hrozně rozlítaně, nemělo to vyprávěcí kontinuitu, to šoupání v čase bylo na mě moc hrr. Já navíc pořád v případě Roberta Sedláčka vnímám příliš velký odstup od hlavních postav , co si mám myslet o scéně s topením štěnětě, milenka, vztah Jana s maminkou, jak to vlastně měl s přáteli. Jediný co mě film dal za názor na Honzu, že to byl hodně citlivý kluk směrem ke spravedlnosti. No a tím se dostávám k nefilmové části mého komentáře, ten věnuji nejodpornějším z odporných, komunistům. Soudruzí jste hnusný kreatury, vy nejen, že na vlastní národ pozvete cizí vojska, popravíte ženskou, válečný hrdiny, doženete mladýho kluka k bolestně smrtícímu činu, terorizujete a vydírate vlastní obyvatelstvo, ale především máte tu drzost, tu neuvěřitelnou drzost dneska tyhle svoje odporný zločiny bagetelizovat, zpochybňovat, zesměšnovat. Mě je úplně jedno jak moc vám v dnešní době narostl hřebínek, že Havlem počínaje a Babišem konče s vámi každej politicky mocnej dělá politickej deal. Pro mě jste, byli a budete navždy zločinci, gauneři a šmejdi a to zlo v tomhle filmu, tak to jste vy v plný kráse.

• 29.10.2018  19:58

Teda klobouk dolů, udělat film a vůbec přitom nepřemýšlet a to i přesto, že se jedná o komedii. Fajn, beru že jsem se nejednou zasmál, hlavně, když JE machruje a pak příjde fiasko, to jsem měl rád už na Clusovi i ta jeho old school póza byla fajn, nakonec ty tři dám, ale teda hrnečku vař i když jsi prázdnej.

• 19.6.2018  22:49

Hollywoode, Hollywoode, kam kráčíš ? Vzpomínám si jako kdyby to bylo včera, sedím v kině s hubou dokářán, hltám tu Spielbergovu nádheru a žasnu a žasnu. To bylo ale bohužel včera a to ještě "jako včera", to co bylo dneska bylo bláto. Je hezký nechat dvacet minut efektivně vybuchovat sopku, hrát si stíny všech možných ...saurů a být stomatolog jsem z tolika záběrů na ..sauří zuby úplně odpáranej, ostatně on i obvoďák si přijde na svý, tolik pohledů do otevřených sauřích hub nezažije ani v době chřipkových epidemií, ale k čemu to? Kde je to snílkovství kluka filmaře, kde jsou ty nápady ? Dát do filmů digitální efekty ještě neznamená, že film bude mít duši. Scény které dopadnou tak jako ve 100 +1 jiných filmech. Hlavní hrdinové bez charismatu, myšlenový IQ scénaristů na úrovni fotbalistů. Zatím největší kino zklamaní tohoto roku. Jo a je tam potitulka, tak seďte na prdeli až do konce.

• 30.5.2018  22:52
    Já, Simon (2018)

Těch věcí co mě tady sedli je víc, ale naprosto mě dostala ta lehkost, která z filmu jde. Já, SImon je vysíláč pozitivní energe Skvěle napsaný postavy hlavním hrdinou počínaje přes tátu a učitelky divadla konče u ní co scéna to luxus.Tleskám i za to, že se konečně podařilo natočit homo film naprosto na pohodu. Vždycky když je ve filmu sestava mladých herců pečlivě si všimám hereckých výkonů a hledám s pro sebe budoucí hvězdy a tady to bylo hodně dobrý. Nick skvělý a celá jeho parta včetně toho nešťastníka, který si libuje ve veřejném vyznávání lásky převedla naprosto přirozený suverení herecký výkony. Je to na hraně mezi 4-5* , ale hodně nápadů, zábavy, vážnějších momentů, lásky a neskutečný pohody to vše v jednom balení mě dokoplo k pětce.

• 23.10.2018  21:35

Trošku mě zaskočilo, že kino bylo poloprázdný. Přece jen to po jeho smrti vypadalo, že Miloš má v ČR moře fanoušků, vyjadřovali se k němu i české pseudocelebrity na MFFKV a i tady na csfd má hrozně fanoušků, každej znalec a milovník a pak se nenaplní ani malý pražský kino ? Nevadí, protože to nic neztrácí na dalším krásným zážitku ve společnosti pana Miloše Formana, který opět potvrdil, jaký umí být poutavý vypravěč. Dokument působí plynule, kontinuálně a i když o Milošovi víte hodně z jiných dokumentů nebo knížek, tak si troufnu říci, že se stejně dovíte nové věci. Nebo snad už víte, co vezl Pucholt v letadle do Londýna, co řekl Larry Flint Miloši Formanovi ? Jaký dvě scény má Miloš v Přeletu nejraději ? Která věta v Hoří má panenko rozzuřila komunisty ?, Atd, atd. Navíc to jak Miloš vnímá filmy, režii, práci s herci i neherci, to se neoposlouchá nikdy.

• 2.7.2018  19:30

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec.

• 23.10.2018  21:41

Nádherný, intimně originální příběh, která staví na jedinečnosti postav i prostředí ve kterým se příběh odehrává. Počáteční komediální scény s ještěrkama mě připoměli éru němých grotesek, tulák Charlie by si tady pošmák. Ovšem bylo by velkou chybu dávat filmu žánrovou škatulku, život jí taky nemá a tenhle svět ve světě měl v sobě, radost, bolest, osamění, lidskost, přátelství, tajemství a hlavně cit. Herci svým civilním, přirozeným hereckým projevem dali všem postavám velmi sympatickou existenci mezi regály.

• 13.8.2018  23:18
    Léto (2018)

Ach, ta bohémsko-punková přichuť byla tak svůdná, že i přes drobné výhrady pálím plnou palbu. Scénou na pláži jsem se vrátil do svého mladí, melancholie, rebelství, smutek i radost, film mistrovský střídá nálady a mě čas s tímhle snímkem utekl hrozně rychle. Mám teď chvíli po projekci nádherný pocit a navíc ve mě Léto pořad ještě rezonuje silněji a silněji. Hudba je tady jak pořádně chutná třešnička na dobře udělaným dortu. Moc zajímavý vztahy hlavních hrdinů. Romana Bilyka chci vidět ještě v něčem, tady byl ve své postavě jedinečnej, jak přišel na podium s elektrickou kytarou aby pomohl Viktorovi, to bylo hodně silný a ani zdaleka se nejedná o jedinou silnou scénu. Nataša krásná a zamilovaná femme fatale, a ten punk, svoboda, nespoutanost, láska k hudbě, vyjadřovací kreativita fiktivních scén, na to jsem slyšel. Navíc nápad s LP deskama na zdi je boží ! Jen víc takových filmů a méně zavřených talentovaných režisérů.

• 10.7.2018  14:35
    Mama Brasil (2018)

Film je nepochybně velmi autentický a herecký výkony rovněž, co však z toho, když drtivou většinu času čumím na lidi jak žijou v Brazilii, bez zápaleky, bez katarze, prostě to co se děje (rozuměj nic ) v milionech rodinách na celým světě měl Gustavo Pizzi potřebu zvěčnit na plátna kin. Nic proti, chápu že když mamince odchází synek za štěstím do světa asi to nejsou pro ní radostné chvilky, ale alespoň může být na svýho synka pyšná že z něj není mamánek jako z mnoha zdejších uživatelů a jde si psát svůj vlastní životní příběh. No nevím je to někde mezi 2-3*, ale beru že se v tom určitě uvidí hodně maminek, hodně tátů a jejich snů tak nakonec fouknu tři.

• 23.4.2018  00:12
    Metanol (TV film) (2018)

Tady Česká televize trefila bingo svým námětem a bohudík svým zpracováním nic nezprasila, takže divácké koncese pro jednou byli kvalitně investovány. Nechci ještě propadat bujarímu veselí, že se v zemi mlékem a strdím oplývající konečně něco podařilo, když ještě čekáme na druhý díl, ale první krok šel správným směrem. Takhle si představuji moderní thriller, s dynamickou kamerou a tahem na bránu. Prakticky debutující Terezka Kopáčová z lehkostí válcuje zkušené televizní režisérské matadory. Vysoko nastavenou laťka z prvního dílu se podařilo udržet, dokonce emotivní dopad díky scéně u soudu byl ještě vyšší a musím říct, že krom pachatelů považuju za lidský dobytky všechny ty právníky, které hájí prokazaletný zmrdy a vrahy a říkají tomu práce. Jediný co ve druhém díle nepovažuji za úplně vydařené, byla orientace v postavách a v distribuci chlastu. To, ale nemění nic na pocitu, že jsem viděl velmi kvalitní záležitost.

• 28.7.2018  21:35
    Miliardy - Série 3 (série) (2018)

MOŽNÉ SPOILERY : Zatímco první dvě serie jsou "jen" skvělé, tahle třetí je vyslovený scénaristický majstrštyk. Nejsou totiž jen dvě hlavní postavy Bobby a Chuck co táhnou přiběh vpřed. Scénaristi dokázali dát prostor i dalším postavám, ale takovým způsobem, že diváka dění silně rafne a nepustí ani v poslední scéně, protože s tebe udělal zavisláka co chce další dávku. Ten střet Taylor vs Bobby to bude seriálová jízda roku 2019. Wendy se stala fatalkou serie, vypadá křehce, ale když na to přijde jde přes mrtvoly jako ostatní a ještě umě využívá svého vlivu na všechny chlapy v okolí. Mimochodem jsem sám kdo má v hlavě Wendy a Mafeeho ? Tam taky věřím, že scénaristi ještě nenapali poslední písmeka. Mafee zde dostal rovněž svůj hodně dobrej díl. Lara je trošku v pozadí, ale scény ve kterých byla měli pěkný důvod pro dokreslení charakterů nejbližších postav. Bryane jeho zápal a ambice ho dovedl do dalšího vrcholu série a luxusnímu vábidlu na další sérii při střetu s Chuckem. Další postava, které se na začíná propisovat je Kate, taky umí zatočit, podle větru. John Malkovich démonickej a Maruška Šarapovová si pinkla tenis i mimo turnaje WTA. V každým případě boží dílo a na 4 sérii jsou rozehraný partie na snový divácky zážitek.

• 11.11.2018  20:20
    Milost (2018)

Pohled na stíny vlastní historie zakomponovaná do silného příběhu dvou manželů.

• 1.8.2018  22:35

Hodnotit jen akci tak říkám na akční trůn dosedl nový král a sesadit ho je Mission: Impossible, hroši byl ten našitej děj v tom byl trošku nepořádek jak v dámský kabelce, no seru na to. Jasně že jsem na plátno čuměl jak tele na nový vrata a fenomenálně natočenou motohoničku v Paříži z palici budu mít až do mého pobytu v domově důchodců .Na kolik kamer to jelo ? A kamera co zabírala Toma na motorce musela ject snad dvěstě v městě. Až uvidí Usain Bolt bežet a skákat Toma Cruise po sřechách, pokorně mu odevzdá všechny zlatý z OH. Rob Hardy v nasnímaní akce získal zlatou, stříbrnou i bronzovou v kategorii mistr obrazu a on i Lorne Balfe se svou hudební kompozicí by si zamedailil. No a Tom Cruise ? Za to, co tady předvádí má u mě pivo, kdykoli bude chtít.

• 28.11.2018  22:09

Naprosto bez okecávek přiznávám, že Sam mě totálně uzemnil a aby toho nebylo málo direkt jsem dostal i od Marcellovy kamery a ta hudba, olala. Skvělá facka týhle "sociálně mediální době" . V tý první fázi v podstatě už jsme a je jen otázkou, kdy přejdeme i do té druhé násilnější části, protože to, co v poslední době sleduji v oblasti mediálně-politické v naší zemi, tak už fakt moc nechybí, aby jsme se k radosti mocných obou stran vzájemně začali žrát. Koukal jsem na film jak na zjevení, možná je škoda, že tvůrci tu feministickou finálovku pojali až příliš přepáleně, protože se mě v akčních rejdech ztrácela ta kráso jízda o síle sociálních mediích a přesnadné manipulovatelnosti každého z nás. Ale jak jsem psal na začátku, kluci z toho udělali fakt sexy biják, který není ani za mák povrchní jako chování a myšlení obyvatel Salemu.

• 16.7.2018  18:03
    Mrakodrap (2018)

Když se dívám na na Dwaynovu kariéru, tak ho musím pochválit, nevypadá věru zle, zkrátka kariéra jak má být. Já k němu choval docela dost nedůvěry, ale ta jeho píle a vytrvalost je hodně dobrá a vlastně se za ty roky stal jediným akčním áčkovým herecem součásnosti (Vin Diesel a Statham fakt ne a další mě ani nenapadaj ). Mrakodrap je akční žrádlo se vším všudy včetně digitálních a rodinných dochucovadel, ale v míře prospěšné a divákova zdraví nenarušjící. Ve filmu krom herců hraje ještě oheň, kulky, pěsti, výška a hlavně umělá noha, ta předvedla skvělý výkon a nominace na Oscara za vedlejší roli by jí neměla uniknout.

• 23.10.2018  21:03

Po tomto filmu se mě Rakousko dost zhnusilo, protože nechat v pozici hlavního soudce nácka, který soudil vinu jinýho nácka který za války ve Vilniusu vraždil židy to je už je opravdu sušný humus. Mrzí mě, že film byl prostříhán i mimo soudní síň, nepůsobilo to příliš přehledně a ubíralo to na emocích. Film nemá tak vyšperkovaný dialogy, jak jsem u filmů ze soudních síní zvyklý. Oceňuji snahu režiséra podržet jazykovou přesnost a snad i historickou i když bylo nemožný sehnat účastníky tohoto soudu. Jedna věc mě zaujala i po filmu při diskuzi s režisérem a to fakt, že dvě děti Franz Murera spáchali sebevraždu. O jeho angažmá v politice ano nemá cenu přemýšlet, do politiky slušný lidi nechodí nikde na světě i když pravda je, že mít v ní nácky je hodně silný presso i na mě.

• 4.7.2018  14:17

Film, který je v současné době tak sledován, že se sem člověk pomalu bojí něco napsat. Těšil jsem se hodně, ale mám z toho smíšené pocity. Paralela hlavního hrdiny s Terry Gilliamem byla hodně dobrá a spousta orginalních scén a nápadů moc potěšila, jenže někdy jsem si připadal jak na tuctový americký komedii - opakované pádání, vývoj producentského páru ( Olga + Stellan ) od vážně napsaných postav na začátku k směšně jednajícím na konci jsem příliš nepobral. Terryho film je silný svým pojetím, kamerou, vedením herců, ale do celku se mu vloudily momenty, který můj pocit z filmu snížily.

• 2.7.2018  19:25
    Máš ji! (2018)

Docela mě mrzí, že kolega Pepinec tady nezanechal žádnou slovní stopu, ale i tak jsem se na základě jeho hodnocení rozhodl do kina vydat na americkou komedii. A ostych stranou přátelé, protože se jedná o absolutní letní komediální pecku, přesně ten typ filmu pro letňáky S pivem po boku. Vynikajcí pointa "hra na babu", koho by napadlo, že na světě existují šampioni co tuto hru provozují věk nevěk situace nesituace. Stačí přijít na porod a říct "máš ji", nic složitýho a přitom se směje celý kino. Během honiček film pomrkává i po akčního žánru a jde mu to taky hodně dobře, ale vládcem filmu je tady zábava a to kurevsky dobrá. Jeremy Renner je tady milé dámy sexy a kdyby nebyl amík a Bourne asi by klidně mohl být kandidát na novýho 007. Potlesk na otevřené scéně drazí amíci, tohle se Vám fakt povedlo a já si živě představuji jak mě do jednání s nadnárodním korporátním klientem vstoupí Pomo a řekne "máš ji" a začne blázinec. Náběh na pět hvězd je tu velmi silný. Podle skutečnýj událostí..masakr, jestli byla podle skutečných událostí i ta svatba tak máte chlapi můj obdiv, protože vystrašit před svatbou nevěstu tak, že navrhne smlouvu, aby se alespon během svatby nehrálo na babu, to je majstrštyk.

• 14.1.2018  22:01
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Docela vážné téma, které bylo zpracováno hodně komediálně zejména postavy a jejich dialogy byly napsány na humor. Ondra Vetchý se svým emotivním hereckým projevem a Miroslav Donutil s vesnickým hereckým projevem se hezky doplňovali. Bylo vidět, že budget filmu nebyl úplně bezedný, takže žádný skvostný záběry se moc nekonaly. Je to někde na hraně mezi 3-4, ale dám čtyři, protože jsem se až nečekaně často usmíval a vždy ocením ukázanou tvář našich soudruhů v minulosti. Ještě bych se chtěl pozastavit nad 140 uživateli, kteří hodnotili dříve než film skončil na nich je jasně vidět že lidská hloupost opravdu nemá hranice.

• 25.10.2018  22:43

Já si připadal jak když přijdu ke stánku se zmrzlinou a řeknu míchanou. Tady jsem sice nedostal míchanou zmrzku, ale míchanou žánrovku určitě. Půlka kornoutu thriller, půlka komedia a na každou část máme jinou kuchařku, zatímco Annička je naprosto úžasná komedientka, tak Blake dodává thrillerovou část a pánové příznejme si, že sexy tahle kočika být umí. Dialogy dobrý, hlavně pokud pusinku otevře Emily. Líbilo se mě i zakončení, kdy jsem skutečně měl v hlavě hned několik variant a čekal zda se scénaristou potkáme nebo ne. S ohledem na dějové kotrmelce, bych filmek nazval zábavnou dějovou gymnatiskou.

• 5.3.2018  18:08
    Noční hra (2018)

Konečně blockbuster co umí po celou stopáž bavit, nenudit, těží z originální zápletky a odpoví na otázku, která herečka má v Hollywoodu top zadek.

• 22.3.2018  22:17

Operaci Entebbe škodí žánrová neukotvenost. Chvíli to vypadá na politiku, to především v dialozích, chvíli na socální drama, chvíli na akční thrller, většinu pozornosti strhávají unesený na letišti, ale tam se i přes dramatičnost situace de facto děj nějak dál neposunuje, daleko zajímavější je souběžné dění v Izraeli, které si přímo říkalo o strhující dialogy i scény, ale bohužel po každé to byly jen takové ochutnávky, co by divák mohl mít, kdyby tvůrci byli co k čemu. Pokud jde o herce, tak i přes hvězdy Rosamund s Danielem mně přišli nejvýraznější izraelští politici, škoda toho malýho prostoru, fakt škoda. Zajímavě byl pojatý i závěr, kdy do akční scény byla prostřihána tanečně-hudební scéna. Neodpustím si na závěr pochválit Izrael za jejich chování ke všem teroristickým šmejdům a snahu bránit své občany kdekoli na světě i za cenu použití síly a sraní na zkurveně nečiné OSN. Pořád věřím, že Evropa se probudí a nebude se zde dít to, že člověk, který postříli nebo naplánuje v pařížském hudebním klubu desítky mladých lidí má v base posilku, kabelovku, dobrou stravu a nemusí vypovídat, jestli si takhle evropští politici představují boj s terorismem, měli by buď jít na stáž do Izraele a nebo rovnou na bojiště někam do islamákova a nést následky toho na čem mají svůj velký díl.

• 5.3.2018  12:11
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Já jsem původně ani psát komentář nechtěl, ale nemůžu odolat možnosti si tady veřejně uplivnout na pořad, kvůli kterýmu jsem nespal a který byl kvalitou na urovni monoskopu. Moderátor jedna velká katastrofa, celá koncepce byla tak neskutečně nudná, že i den ve výběhu želvy obrovský bude proti tomu super akční jízda. Je otázkou co si vlastně ještě moderátor v USA může dovolit říct, ženy se musí chválit, černochy litovat, strašná doba, strašná. Pak tam přihopsá Frances McDormand a začne vyzývat všechny nominované ženy ať vstanou a publikum začne tleskat, no nevím jestli na tenhle teatr budu mít příště žaludek a propo Frances svým výkonem se Margot ani nepřlíbížila, postava jednoho výrazu těžko může předčít tak emotivní a osobnostně nevyrovnanou bytost jakou hrála Margot, ale to jen tak na okraj, dávno se ví, že akademici vybírají vítěze podle jiných měřítek než je kvalita. A ještě po ty tři český uvaděče, označit film S Láskou Vincent za polský.... noo vlastně co se divím filmový expert u nás může být i první odchyceny bezdomáč na hlaváku. Ne, fakt, srát na tohle všechno, koukat na filmy a zbytek přejít jako nežádoucí přidružený element.

• 21.3.2018  21:41

Nevím jestli byl dobrý nápad proložit febio fest tímhle barvným plechovým ničím, ale Zuckerberg taky nevěděl jakej nápad byl Facebook. V každým případě dobrá zpráva je, že film je lepší než jednička, špatná, že jednička byla absolutní dno, tohle už je "jen" dno. Taky už mně to nepřipomínalo Top Gun, už to připomínalo jen Transformers a Godzillu čili samej posun, ještě tak 29 dílů a podaří se Pacific Rim vyladit na strhující průměr. Zatím se musíme spokojit jen z nulovým charismatem hlavních hrdinů, mezi kterými není snad jediný kloudný dialog a příběh při kterým by i Žeryk přestal štěkat, ale zase je dobře že spousty lidí má práci na tvorbě filmu a nezavlují na ulici i když pro diváka to vyjde na stejno.