Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

1 2 3 4 5 6 7 8 34 68 101 134
    • 6.7.2018  17:21

Je mi líto, ale nedokázalo mě to vtáhnout do sebe. Ta pointa je typická "giovannisovská" , ale mistr to umí daleko líp. Naštěstí se může opřít o kvalitní herce ze všech hvězd co zde hrají, mě nejvíc upoutal Bruno Cremer.

• 6.7.2018  00:16

Fufu tady zase řádí jako černá ruka. Nikdy nepřestanu obdivovat jeho živelnost. To je jak kdyby do filmu vrthla tsunami, když je Fufu na scéně. Ono to teda nějakou scénaristickou návaznost moc nemá, ale proč to řešit, když se člověk směje od začátku do konce.

• 5.7.2018  23:11

POZOR V KOMENTÁŘI JE VYZRAZENÍ ZÁSADNĚJŠÍ UDÁLOSTI FILMU ! Na poli francouzských filmů jsem si už něco nakoukal, ale tohle řadím mezi absolutní, ale absolutní elitu francouzské kinematografie. Marlene Jobert, B. Fossey, Bruno Cremer, Jacques Villeret, Francis Lai hudba a především režie Claude Lelouch, ne omlouvám se, režie - bůh Claude Lelouch, to jak on umí do filmu dostat ty správný hodnoty jako lásku, přátelství a osudovost, tak to neumí nikdo na světě, nikdo. To co se ze začátku jeví jako odlehčená komedie (odlákání pozornosti nacistické hlídky za pomocí soloužícího páru, vyloupení pošty, kde nejsou ani obálky a známky, za to mraky policajtů ) se ke konci mění ve fatální drama s paradoxem osudu. Všechno mě tady dostalo a mám chuť si ten film pustit okamžitě znova, ale na co nezapomenu je krása Marlene Jobert, ženský ze starý doby, která při chlapovi stojí v dobrým I ve zlým a to v případě výslechu na gestapu hlavně v hodně zlým a jejího chlapa, který je schopen jít klidně proti celýmu gestapu, jen aby svou milou zachránil "Za tohle o mě ještě Hitlerova banda uslyší". Tohle je ta Francie, kterou až do smrti budu milovat. Gang předního náhonu - prostituka a dva outsideři pro který láska, čest a přátelství nejsou neznámý pojmy . "Neexistují dobří nebo zlí lidé, jen ti s dobrými či zlými sklony."

• 5.7.2018  20:26

Už sem málem zapoměl jako chutnají francouzské sociální dramata, tady spíš sociální krimi a tahle připomínka stála za to. Jeden by se z toho posral, když ví, že tak to prostě na světě chodí. Skvěl zpracovaný a Miou-Miou jako idealistická, zarputilá policajtka je famozní. Silný emotivní zážitek.

• 5.7.2018  18:32

Moc se mě líbil ten námět, dvě auta v uzké uličce a ani jeden z řidičů nechce ustoupit. Říkal jsem si paráda jakou katarzi tomu tvůrci dají, kam to posunou, do psychologie, sociální drama, thriller, muzikál, ale posunuli to spíš do prdele. Nic prostě nic, ok závěr se relativně povedl, ale než se k němu došlo tak krom nesmyslné bitky se obě řidičky vychcali na silnici, to pokud jde o nápady je všechno. Co je směšný, že když jsem viděl záběr na celou tu uličku, měl sem dojem, že obě auta by se tam vedle sebe vešla.

• 5.7.2018  11:23

Druhá světová je pro francouze oblíbený námět ke skvělým komediím, ale bohužel jako v tomto případě i ke komediím průměrným. Zde se ujelo už ve stopáži, naprosto zbytečně natahované a v mnoha scénách film nemá divákovi co předat, Největší zábava je v pasáži, kdy se Bourvil ocitá v Anglii, zejména výcvik je zábavnej "má mise je tak tajná, že sám nevím co vlastně dělám" .

• 4.7.2018  23:58

Hlavní hrdina mě hned od začátku nesed. K filmu jsem se dostal díky kecům ve zdejším obsahu, jako že filmový kritik na to jsem byl zvědav, jenže z celé této nechvalně proslulé profese je jen úvodní minutka, kdy Fred napíše o Stromu života, že je to teploušký film a vyrazí ho. No a pak už se jen fláká, chlastá a sere na práci a jako vrchol, že neví jestli bude táta dítěte co čeká s přítelkyní nebo ne. "Užasný" fakt. Přesto nedám odpad, protože schopnost vyprávět obrazem, zprostředkovat pocity přes záběry kamery, vtipný scény a skvělej soundtrack film dokáží s přehledem vyšvihnout do průměru.

• 4.7.2018  21:13

Mám dojem, že za pár let Očista bude přirozenou součástí životů lidí v Evropě, ale zatím je to bohudík jen film, který sice nemá příliš originální zápeltku (ochrana senátorky), ale pořád se v tom něco děje, no děje, prostě pořád padaj mrtvoly, takže to rychle utíká.

• 4.7.2018  18:39

Než se došlo do finálové fáze, která má punc nápadu, připadal jsem si jak v uspávacím kempu.

• 4.7.2018  14:17

Film, který je v současné době tak sledován, že se sem člověk pomalu bojí něco napsat. Těšil jsem se hodně, ale mám z toho smíšené pocity. Paralela hlavního hrdiny s Terry Gilliamem byla hodně dobrá a spousta orginalních scén a nápadů moc potěšila, jenže někdy jsem si připadal jak na tuctový americký komedii - opakované pádání, vývoj producentského páru ( Olga + Stellan ) od vážně napsaných postav na začátku k směšně jednajícím na konci jsem příliš nepobral. Terryho film je silný svým pojetím, kamerou, vedením herců, ale do celku se mu vloudily momenty, který můj pocit z filmu snížily.

• 4.7.2018  00:26

Nepřestane mě fascinovat ta rychlost se kterou dánské policisty napadají indicie, jeden si nestačí ani dolejt božolé a už se vše ví. Jinak, ale kvalitka, tempo, napětí, zvraty dánové jsou prostě sázka na filmovou kvalitku.

• 2.7.2018  23:34

Měl jsem hodně velkou chuť na nějaký Rumuni a HBO mé choutky vycítilo a poslalo mě k uspojení tento biják. Opět se potvrdilo, že Rumuni dokáží skvěle pracovat s reálností příběhu a to nejen zaslouhou kamery a režie, ale i dialogy, přesně napsaný postavy, kde na každýý tři reálný připadá jedna filmovější v pozadí (tatínek, kterýho jsem si na konci zamiloval proto co řekl a v jakou dobu to řekl a jak se zachoval). Trošku mě tady tíží ten konec, byl až směšně naivní, ale jinak před Rumuny opět klobouček.

• 2.7.2018  23:10
    10 Years (2011)

Působilo to autenticky, hlavně konec, pár panáků a masky a přetvárky jdou dolů, známe, známe.

• 2.7.2018  19:30

Je to tam ! Francie když chce tak pořád v komediích valí jak za starých časů. Francouzi ten svůj humor umí skvěle promazat romantikou i sociální tématikou, tak že to nebolí, netahá za uši ani za oči a odcházíš s náladou fajnovkou. Jo a pražská epizoda mila potěšila a zmínku o Spartě bych ve francouzským filmu nečekal už vůbec.

• 2.7.2018  19:25
    Máš ji! (2018)

Docela mě mrzí, že kolega Pepinec tady nezanechal žádnou slovní stopu, ale i tak jsem se na základě jeho hodnocení rozhodl do kina vydat na americkou komedii. A ostych stranou přátelé, protože se jedná o absolutní letní komediální pecku, přesně ten typ filmu pro letňáky S pivem po boku. Vynikajcí pointa "hra na babu", koho by napadlo, že na světě existují šampioni co tuto hru provozují věk nevěk situace nesituace. Stačí přijít na porod a říct "máš ji", nic složitýho a přitom se směje celý kino. Během honiček film pomrkává i po akčního žánru a jde mu to taky hodně dobře, ale vládcem filmu je tady zábava a to kurevsky dobrá. Jeremy Renner je tady milé dámy sexy a kdyby nebyl amík a Bourne asi by klidně mohl být kandidát na novýho 007. Potlesk na otevřené scéně drazí amíci, tohle se Vám fakt povedlo a já si živě představuji jak mě do jednání s nadnárodním korporátním klientem vstoupí Pomo a řekne "máš ji" a začne blázinec. Náběh na pět hvězd je tu velmi silný. Podle skutečnýj událostí..masakr, jestli byla podle skutečných událostí i ta svatba tak máte chlapi můj obdiv, protože vystrašit před svatbou nevěstu tak, že navrhne smlouvu, aby se alespon během svatby nehrálo na babu, to je majstrštyk.

• 1.7.2018  17:56

Vztahová pohodovka dospívajících mladých lidí. Aby to nebylo jóó tuctový, hlavní hrdina je slepej. Pak je tam ještě jeden teplej a heteroholka.

• 1.7.2018  15:54

Jedinou ambicí filmařů bylo ukázat krutost vojenké junty v Argentině, nikoli vyprávět příběh. Ptám se tedy nebylo by toto téma zpracovat do dokumentu a tohle si odpustit ? Jasně, krutý zacházení, napínavý útěk, ale z hlediska koncepce nějakýho příběhu nula.

• 1.7.2018  11:34
    Medianeras (2011)

Perfektní vystižený dnešní doby. Osamělost, choroby moderního světa. Po všech stránkách mistrovský kousek.

• 1.7.2018  00:40

Druhá serie je scénaristická základní nebo spíš rovnou zvláštní škola. Nezáživný, nudný, přehršle postav, každá se svým mnohdy naprosto neřešeným příběhem překrývá kriminální linii děje, vše působí nepřehledně, šité horkou jehlou jakoby honem, honem, dokud maj diváci v paměti jedničku. Kdo zvolil na castingu Vinceho měl by si dát facku. Sledování druhé serie bylo utprení. Jednička pro mě navždy zůstane kultovní pětkovou klasikou, který druhá série může leda tak lešttit boty.

• 1.7.2018  00:30
    Metoda (2005)

Uf, tak to bylo nechutný sledovat. Vůbec si neumím představit, že bych chtěl pracovat pro firmu, která by mě na "pohovoru" nutila k takovým prasárnám vůči jiným lidem. Fakt skvělý film, silný, intezivný, po všech strankách promyšlený. Filmové mistrovství na pár metrech čtverečních.

• 30.6.2018  21:01
    Sidney Hall (2017)

Spíše než o příběhu je film o hlavní postavě, která se v průběhu filmu hledá a hledá a stejně je na tom divák. Má to silný momenty, ale má to i momenty slabší. Ten anarchistický způsob vyprávění mě opět nesedl a jsem si jist, že ubral na hvězdě.

• 30.6.2018  11:36

Filmem se protínají dvě dějové linky kriminální a pozadí Hollywoodského byznysu, které se pochopitelně prolínají. Kriminální část je skvělá především díky Adrien Brodymu, žádná role mu nesedla víc než soukromé očko se životem v troskách. Pak tu máme Beníka, který si střihnul roli Supermana, zdá se, že jak jde o superhrdiny Ben sprintuje na konkurz, Supermana i Batmana už dal, tak co bude příště ? Deadpool ? Zákulisí filmového byznysu je pro mě vždy a za všech okolnosti atraktivní, takže všichni ti křiváci mě dost bavilo, ale myslím si, že zákulisí českého filmového byznysu je ještě prohnilejší.

• 30.6.2018  11:13

Finové když se opřou do složkyy zvané humor, tak se s tím neserou a to se huronským smíchem kvituju, ale nebylo to ani zdaleka jen o smíchu. Ten kdo o uvažuje o kariéře mužské šlapky by měl tenhle film dát, aby viděl co ho taky může potkat. Do toho ještě takovej ten chlapskej smutek na duši, když už ti není dvacet a tvůj život je tak trošku v prdeli, dobře to fiňáci mixli.

• 27.6.2018  23:02

Z hlediska scénáře naprosté fiasko. Zavěrečná pasáž obsahuje tolik hloupostí, že jsem šel do mdlob. Jediný štěstí, že Stefano je skvělý režisér, takže tam kde film ovlivňuje čistě režisérská práce (akce ) film sbírá body, ehm hvězdičky. Dokonce si myslím, že Josh šel pod jeho vedením herecky víc nahoru než pod Denisem. Hudební motiv, který mě imponoval v první Sicariu tadybyl využíván zybtečně mnoho a z filmu se i díky tomu vytratila intezita nepříjemnosti následného.

• 26.6.2018  00:23
    Loď pro dva (2016)

Dostalo mě to. Dva lidi, mladý kluk tak trošku průserář a babička, kterou už dohání staří. Moc se to k sobě nehodí co ? Jeden lítá v maleréch, druhá už nemá sílu na splnění snu a pak přijde konec a já jsem na sračky, protože je furt kolik ti je, je fuk s čím se v životě potýkáš, ale nikdy nebude fuk jaký jsi člověk. Hodnocení na imdb a rajčatech je mě v tomto případě mnohem bližší než to zdejší.

• 25.6.2018  17:18

Na imdb to má mírný nadprůměr, ale já prostě na tyhle časoprostorový flmy nejsem, nemůžu si pomoc. Jo ze začátku to bylo i atraktivní, ale postupně mě to přestávalo bavit, navíc jsem měl v hlavě i jiný myšlenky což nepřidalo. Hodně vadil ustřední hudební motiv, ten mě vysloveně sral.

• 24.6.2018  23:39
    Wakefield (2016)

Hodně se mě to líbilo, byla to taková vztahovka z pozice chlapa a současně cesta do hlubin právníkovi duše. Story byla hodně originální a pokud jde o konec i já bych se přikláněl ještě o jednu minutu navíc.

• 24.6.2018  21:36

K filmu jsem se dostal díky Jenn, která na svým kontě nemá zase tolik damatických rolí a tak jsem byl zvědav. Ona tam ve finále nemá zase tolik prostoru, cca 3 scény, ale patří mezi ty nejsilnější na celým filmu. Z počátku jsem to příliš nepobíral a říkal si, že teda nic moc, ale poslední třetina, která je až meditativně mysteriozní film vystřelila hodně vysoko. A právě v poslední třetině oceňuji i Jenn že s ohledem na okolnosti nepřehrávala ani nezahrála žádnou afektovanou scénu a podržela civilní rovinu snímku. Závěrečná skladba skvělá, vlastně vůbec tady hudební složka dost určuje nálady celýho filmu.

• 24.6.2018  19:26

Spousty vizuálně skvělých nápadů, ale pokud jde o děj tak originalita jde docela dolu a humoru si myslím, že mohlo být taky více, ale uznávám, že se mnou to mají animáče těžký.

• 24.6.2018  17:34
    Tiger Girl (2017)

Ze začátku jsem měl pocit, že sleduju dvě největší krávy v dějinách německý kinematografie, na konci to vypadalo, že kráva už je jen jedna z nich. Ovšem přebrat tenhle film to není úplně lehká věc. Sám s tím mám dost problém, těkavá kamera, brutální stři dělající s filmu epizodní scény. Krajně nesympatická Margaret ve mě dost budila odpor, ale stejně jako na Ellu si i na Mariu chci ještě posvítit, herecky totiž chválím. Někde v půlce se to zlomilo a film mě začal bavit, ale hrozně těžce si překladám co že jsem to vlastně viděl. V každým případě Němci se nebojí netradičních koncepcí a to je hvězda pro ně.

1 2 3 4 5 6 7 8 34 68 101 134