Případ s koncem (2023) (TV film)

Som prekvapená negatívnym ohlasom na film. Mne sa naopak moc páčil a podľa mňa bol výborne zahraný, holt títo herci ešte stále vedia hrať. Za posledných 15 rokov sa mi páčilo len minimum nových filmov (CR a SR) ale toto ma potešilo. Páčil sa mi výkon všetkých hercov, snáď okrem tej mladej. Mne osobne nevadia prehnané hysterické reakcie od tých dvoch postáv, mne to práveže k pani Adamovskej a Zedníčkovej sadlo sú to skvelé herečky) a obe herečky boli výborná  voľba., ich výkon mi vyznel vierohodne a zasmiala som sa. Jediné, čo sa k tomu nehodilo bol Ján Šťastný, je to výborný herec a dobre sa na neho vždy pozeralo a hral tam dobre,  ale k postave, ktorá v minulosti spáchala ten zločinu, tam mi nesedel.  On je skôr taký rozpačitý a zraniteľný typ, tá chladnokrvnosť, ktorej sa mal dopustiť mi k nemu nesedela (skvelo sa hodil napr. v Stínu smrtihlava). Plus krásne exteriéry, mlyn, voda, príroda, to bola paráda. A moc sa mi páčila aj hudba.  Páchateľa som typovala okamžite od začiatku (nikdy som nevidela predchádzajúcu staršiu verziu ani nečítala knihu),  bolo to očividné, skoro by som povedala, že nám to chceli hneď  predostrieť. A Vašátko mohol dostať trochu viac priestoru.  Čo ma tam veľmi prekvapilo, ako staro a strhane vyzerali všetci herci, to bol skoro šok (ktovie, či to nebol zámer).  Pre mňa to bol najlepší diel zo všetkých zo série Horác-Vašátko. Celý film mi urobil dobrú náladu v nedeľu večer a o to ľahšie som začala v práci v pondelok.

S tebou mě baví svět (1982)

Aj po 40- tich rokoch stále baví. Prostredie super, herci super, dynamika postav super, dej taká pohodička. Tento film mi vždy zlepší náladu.

Léto s kovbojem (1976)

Taká oddychovka. Len to zakončenie mohlo byť iné. Hanzlík bol kedysi sexy chlap a moc sa mi páčil jeho herecký prejav, všade kde hral.

Zločin v dívčí škole (1965)

Všetky tri príbehy sa odohrávali v netradičnom prostredí. Ako detektívka bol jednoznačne najlepší prvý príbeh, plusom bolo krásne prostredie a zvláštne znepokojivá hudba, len záverečné rozuzlenie bolo trochu neprirodzené. Druhý príbeh bol taký avantgardný a  vystihoval kinematografiu šesťdesiatich rokov u nás , ale nejak moc ma nezaujalo a chýbal tam humor a motív vraha bol trápny a umelo vymyslený. Tretí príbeh mal vela humoru, najviac sa mi páčil výkon riaditeľky školy. Pán Lipský sa ideálne hodil na tú filmovú postavu.

Rusko z výšky (2018) (seriál)

Nádherne a kvalitne spracované zábery. Toto sú ozaj cenné filmové produkcie a nie šmejdové a trápne každodenné seriály, ktorými sme zavalený slovenskými a českými TV.

Alžírsko (2015) (TV film)

Perfektné spracovanie tejto nádhernej krajiny, ktorej malú časť som kedysi mala možnosť vidieť na vlastné oči. Komentár, obrázky, výber miest, dokonalé. Len možno trochu škoda, že napr. mesto Annaba bola ukázaná iba málo.

Dům ztracených duší (1967)

Výborný film rovnako ako jeho knižná predloha. Výborne zahrané úlohy hercami a ponurá atmosféra krajiny, zanedbaného kláštora ako aj hudba. Jediné, čo mi vadilo a prečo som nedala plný počet boli scény pacientov na chodbách ústavu, bolo to také umelé.

Jak chodí babičky spát (1968) (TV film)

Nezáživné, nudné a umelé. Milujem české krimi, ale toto sa nepodarilo.

Ženská na vrcholu (2019)

Pekné prostredie, zaujímavý námet. Avšak príšerný scénar a ani skvelá Polívková a Dejdar nemali šancu to zvládnuť. A ten záver bol, akoby utrhnutý a nedokončený. A bohužiaľ, ani Preissová s Polívkom to nedali dobre, boli umelý.

Ovládací panel