Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

S tebou mě baví svět (1982)

Aj po 40- tich rokoch stále baví. Prostredie super, herci super, dynamika postav super, dej taká pohodička. Tento film mi vždy zlepší náladu.

Léto s kovbojem (1976)

Taká oddychovka. Len to zakončenie mohlo byť iné. Hanzlík bol kedysi sexy chlap a moc sa mi páčil jeho herecký prejav, všade kde hral.

plakát

Zločin v dívčí škole (1965)

Všetky tri príbehy sa odohrávali v netradičnom prostredí. Ako detektívka bol jednoznačne najlepší prvý príbeh, plusom bolo krásne prostredie a zvláštne znepokojivá hudba, len záverečné rozuzlenie bolo trochu neprirodzené. Druhý príbeh bol taký avantgardný a  vystihoval kinematografiu šesťdesiatich rokov u nás , ale nejak moc ma nezaujalo a chýbal tam humor a motív vraha bol trápny a umelo vymyslený. Tretí príbeh mal vela humoru, najviac sa mi páčil výkon riaditeľky školy. Pán Lipský sa ideálne hodil na tú filmovú postavu.

plakát

Rusko z výšky (2018) (seriál)

Nádherne a kvalitne spracované zábery. Toto sú ozaj cenné filmové produkcie a nie šmejdové a trápne každodenné seriály, ktorými sme zavalený slovenskými a českými TV.

plakát

Alžírsko (2015) (TV film)

Perfektné spracovanie tejto nádhernej krajiny, ktorej malú časť som kedysi mala možnosť vidieť na vlastné oči. Komentár, obrázky, výber miest, dokonalé. Len možno trochu škoda, že napr. mesto Annaba bola ukázaná iba málo.

plakát

Dům ztracených duší (1967)

Výborný film rovnako ako jeho knižná predloha. Výborne zahrané úlohy hercami a ponurá atmosféra krajiny, zanedbaného kláštora ako aj hudba. Jediné, čo mi vadilo a prečo som nedala plný počet boli scény pacientov na chodbách ústavu, bolo to také umelé.

plakát

Jak chodí babičky spát (1968) (TV film)

Nezáživné, nudné a umelé. Milujem české krimi, ale toto sa nepodarilo.

Ženská na vrcholu (2019)

Pekné prostredie, zaujímavý námet. Avšak príšerný scénar a ani skvelá Polívková a Dejdar nemali šancu to zvládnuť. A ten záver bol, akoby utrhnutý a nedokončený. A bohužiaľ, ani Preissová s Polívkom to nedali dobre, boli umelý.

plakát

Stíny smrti - Meurtres au Pays basque (2014) (epizoda)

Zaujímavé a pre nás neznáme prostredie, príroda a samozrejme mentalita ľudí. Páčila sa mi zápletka, dynamika príbehu, výborná chémia medzi oboma hlavnými predstaviteľmi (škoda, že s nimi natočili iba dva spoločné filmy). Páchateľa som odhalila hneď od začiatku, ako sa tá postava objavila na scéne.

Ovládací panel