Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Akční
  • Dokumentární

plakát

Meurtres à Dunkerque (2016) (TV film)

Tak toto ma nebavilo. A chémia medzi vyšetrovateľmi nesedela.

plakát

Rusko z výšky (2018) (TV seriál)

Nádherne a kvalitne spracované zábery. Toto sú ozaj cenné filmové produkcie a nie šmejdové a trápne každodenné seriály, ktorými sme zavalený slovenskými a českými TV.

plakát

Alžírsko (2015) (TV film)

Perfektné spracovanie tejto nádhernej krajiny, ktorej malú časť som kedysi mala možnosť vidieť na vlastné oči. Komentár, obrázky, výber miest, dokonalé. Len možno trochu škoda, že Annaba bola ukázaná iba málo.

plakát

Dům ztracených duší (1967)

Výborný film rovnako ako jeho knižná predloha. Výborne zahrané úlohy hercami a ponurá atmosféra krajiny, zanedbaného kláštora ako aj hudba. Jediné, čo mi vadilo a prečo som nedala plný počet boli scény pacientov na chodbách ústavu, bolo to také umelé.

plakát

Jak chodí babičky spát (1968) (TV film)

Nezáživné, nudné a umelé. Milujem české krimi, ale toto sa nepodarilo.

Ženská na vrcholu (2019)

Pekné prostredie, zaujímavý námet. Avšak príšerný scénar a ani skvelá Polívková a Dejdar nemali šancu to zvládnuť. A ten záver bol, akoby utrhnutý a nedokončený. A bohužiaľ, ani Preissová s Polívkom to nedali dobre, boli umelý.

plakát

Meurtres au Pays basque (2014) (TV film)

Zaujímavé a pre nás neznáme prostredie, príroda a samozrejme mentalita ľudí. Páčila sa mi zápletka, dynamika príbehu, výborná chémia medzi oboma hlavnými predstaviteľmi (škoda, že s nimi natočili iba dva spoločné filmy). Páchateľa som odhalila hneď od začiatku, ako sa tá postava objavila na scéne.

plakát

Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Raz videné v čase svojho vzniku a nikdy viac. Jediné, za čo dávam * je skvelý Chlap na kríži.

plakát

Fontána pre Zuzanu III (1999)

Niečo otrasné a umelé a naivné. Jediné, čo ma bavilo bol ten začiatok fiktívnej svadby (chémia medzi Ibim a Zuzanou fungovala) a ich strastiplnej cesty do Afriky. Po príchode do jeho rodiny ma to prestalo baviť, ani chémia medzi Zuzanou a novinárom podľa mňa nefungovala. Ešte šťastie, že Rapoš nakoniec nenatočil avízovaný štvrtý diel, mal zostať iba pri skvelej jednotke.

plakát

Fontána pro Zuzanu (1985)

Bavilo ma to vtedy, baví ma to dodnes, i keď niektoré veci už pôsobia "zastarane". Dodnes skvelé pesničky, sympatické postavy a určitá naivita. Pre mňa boli 80 roky moje detstvo a puberta a tento film ma tam vracia. Rovnako aj ja som bola sídliskové decko a vtedy (aj dnes) ma bavili filmy z takého prostredia.

Ovládací panel